Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Fuar Bölgesel Olacak’

‘Fuar Bölgesel Olacak’
  • 27.12.2015

1-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 4.Malatya Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı ile ilgili olarak, organizasyonu gerçekleştiren Fuarcılık Şirketi tarafından yapılan değerlendirme kamuoyuna açıklandı.

Orduzu Pınarbaşı Mişmiş Parkta bulunan fuar merkezinde açılan fuarla ilgili değerlendirme şöyle:

”Bölge kalkınmasına ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan bu fuarda; Tarım ve Hayvancılık sektöründeki teknolojik gelişmelerin izlenmesi, kalite ve maksimum üretim sağlanması üreticilerimizin karşılaştıkları sorunların giderilmesi ve bilinçlendirilmesi ile söz konusu sektörün daha kapsamlı ve modernize edilerek ülke ekonomisindeki payının arttırılması amaçlanmıştır.

2776 metrekare kurulmuş alan üzerine 31 il dışı, 38 il içi, 21 kurum ve kuruluş olmak üzere 90 firma ve kurum katılmıştır. Adana’dan 1, İstanbul’dan 8, Mersin’den 5, Şanlıurfa’dan 2, Osmaniye’den 1, Antalya’dan 2, Elazığ’dan 3, Rize’den 1, Ankara’dan 2, Hatay’dan 1, Bursa’dan 1, Adıyaman’dan 2, Konya’dan 1, Kilis’den 1 olmak üzere toplam 14 ilimizden firmalar katılmıştır.

Başta İlimiz ve Bölgemizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımız ile yeni iş anlaşmaları yapmak isteyen firma sahibi ve yetkilileri.

Fuar süresince akademisyen, veteriner ve ziraat mühendislerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerler, paneller, konferanslar ziyaretçilere sektörle ilgili merak ettikleri konularda bilgi edinme fırsatı vermiş ve çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Ülkemizde tarım sektörü; gıda istihdam, ekonomi girdi ve ihracat potansiyeli bakımından büyük önem taşımaktadır. AB’ye uyum sürecinde tarım sektörü her geçen gün önem kazanmaktadır. İlimiz Malatya Orta Doğu Anadolu Bölgesinde faal, tarımsal alt yapı ve sanayi kolunun lokomotifi durumundadır. Başta ilimizdeki çiftçiler olmak üzere hem tarım sektöründeki firmaların, hem sektörün alt ve yan sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler bilgilendirilmiştir.

Malatya Tarım 2010 Fuarı’nın sadece Malatya ile sınırlı kalmaması Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini de kapsaması için katılımcı ve ziyaretçi sayısının maksimum düzeye çıkarmak , bölgedeki Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Antakya, Osmaniye, Sivas, Erzurum, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Elazığ, Adana, Hatay, Kilis illeri ziyaret edilmiş, buralardaki TSO, Tarım İl Müdürlükleri, Ziraat Odaları, Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşları ile istişare toplantıları yapılmıştır.

Fuar 01 – 04 Nisan 2010 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar alanında şirketimiz Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilmiştir. İlimizde bundan önceki yıllarda yapılan Tarım Fuarlarına bakıldığında bu yıl düzenlenen fuarın çok başarılı ve organizeli geçtiğini görülmüştür. 4 gün boyunca gelen ziyaretçilerle bire bir yapılan görüşmelerde genel kanı, bu yıl fuarın çok daha ciddi ele alındığını, reklamının iyi yapıldığını, çiftçilerimizin fuardan maksimum seviyede faydalanabilmeleri için Şirketimizin olanaklarının en iyi şekilde kullanıldığı düşüncesi hakimdi. Özellikle muhtarlara yönelik yapılan çalışmalarda katılımda büyük bir başarı elde edilmiştir. İlçe, Belde ve Köylerden gelen ziyaretçiler, kişisel olarak fuara gelip gitme imkânlarının olmadığını, Fuarcılık Şirketinin toplu taşıma araçlarıyla kendilerini taşıdığı için büyük bir memnuniyetle teşekkürlerini bildirmişlerdir. Bu toplu taşıma işinin önümüzdeki yıllarda daha da organizeli bir şekilde yapılması, ilçe, belde ve köylerden gelen ziyaretçilerin fuardan maksimim düzeyde yararlanmaları sağlanacaktır.

Fuarımız dört gün boyunca sabah 10:00 ile 19:00 saatleri arasında açık olmuş, katılımcı firma , kurum ve kuruluşlarla ziyaretçileri buluşturmuştur. Günlük ortalama ziyaretçi sayımız ortalama 10000 (onbin) kişi olmuştur.
Katılımcı ve ziyaretçilerin genel düşüncelerine bakıldığında Malatya Tarım Fuarı her geçen gün büyümeye ve etkisini arttırmaya devam etmektedir. Bunun gereği olarak önümüzdeki yıllarda bölgesel bir tarım fuarı olarak planlanması ve organize edilmesi düşünülmektedir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."