Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“16 Nisan Borç Ödeme Günüdür”

“16 Nisan Borç Ödeme Günüdür”
 • 17.03.2017

16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili çalışmalarını yoğunlaştıran AKP bu amaçla toplantılar düzenliyor.

REFERANDUM İÇİN SOSYAL MEDYA ATAĞI
AKP Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından bir toplantı düzenlenerek, referandum sürecinde sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanılması noktasında bilgi paylaşımı yapıldı. Toplantıya AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı (altta ilk fotoğrafta), AKP Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AKP Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, AKP Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez (Altta ikinci fotoğrafta), AKP İl Gençlik Kolları Tanıtım ve Sosyal Medya Başkanı Serkan Fırat ile çok sayıda gençlik kolu üyesi katıldı.

DARBELERDEN ARINMIŞ BİR TÜRKİYE
Toplantıda selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan AKP Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez, referandum sürecinde sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanılmasındaki önemli noktalardan bahsetti. Sözlerinin devamında güçlü ve darbelerden arınmış bir Türkiye için ‘evet’ noktasında sosyal medya üzerinden doğruları anlatmaya devam edeceklerini vurgulayan Göçmez, “16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini ‘evet’ oylarıyla inşallah teminat altına almış olacağız. Mevcut sistemin sürekli istikrar krizi üreten bir yapısının olduğu aşikardır. Bu durum ise ancak ve ancak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile aşılabilir. Dolayısıyla çok daha güçlü bir Türkiye için biz ‘evet’ diyoruz ve bu noktada sosyal medya üzerinden de doğruları anlatmaya devam edecğiz” şeklinde konuştu.

AKP Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığının her zaman olduğu gibi seçim dönemlerinde de sosyal medyayı en aktif ve maksimum düzeyde kullandığına dikkati çeken Göçmez, “Oldukça güçlü bir sosyal medya ekibimiz var. Türkiye’de ses getiriyor ve kamuoyu oluşturuyoruz. Referandum sath-ı mailine girmemizle birlikte de tüm gücümüzü ülkenin şaha kalkması adına ‘evet’ için harcayacağız” ifadelerine yer verdi.

NEDEN ‘EVET’İN CEVABINI GEÇMİŞ VERİYOR
Göçmez’in ardından söz alan AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ise teşkilatların önemine vurgu yaptı. Teşkilatların doğruları halka anlatmakla yükümlü olduğunu aktaran Başkan Kahtalı referandum sürecinde kapsamlı ve disiplinli bir çalışma yürüteceklerini vurguladı. Yapılan çalışmaların halka duyurulması noktasında ise sosyal medyanın büyük önem taşıdığına ve gençlere büyük görevler düştüğüne dikkati çeken Başkan Kahtalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizin, geçmişte yaşananları iyi bilmesi gerekiyor. Çünkü bugün neden ‘evet’ dememiz gerektiği sorusunun cevabını bize geçmişimiz veriyor. Geçmişte çift başlılığın getirmiş olduğu sorunlar ve parti kapatma davalarına kadar giden uygulamalar bugün bizlere ağır bir sorumluluk yüklemektedir. Bizim bir yaratılış sebebimiz var. Biz öncelikle Allah’a kul olacağız. Allah’ın razı olacağı işleri yapacağız. Dolayısıyla öncelikle bu ülke ve dünyadaki mazlum halklar için ‘evet’ demeliyiz. ”

16 NİSAN BORÇ ÖDEME GÜNÜDÜR
Konuşmasının devamında 15 Temmuz hain darbe girişimini anımsatan Kahtalı, “Onlarca şehit verdiğimiz, milyonlarca insanın sokağa döküldüğü o günde bir destan yazıldı. İşte şimdi darbeleri tarihe gömmek için ‘evet’ diyoruz. Bizler sivil bir anayasa değişikliğine şahitlik edeceğiz ve 16 Nisan akşamında da bu ülkede bir tarih yazıldığını tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.

Gençlere seslenerek, “2002 öncesi başörtüsü yasağını unutmamız lazım” diyen Kahtalı, sözlerini şöyle noktaladı:

“İmam hatiplerin kapatılması için uğraşıldığı günleri unutmayın. Başörtülü kardeşlerimizin ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü günleri unutmayın. Unutmayın ki bizim bu insanlara borcumuz var. 16 Nisan ise bu borçları ödeme günüdür. Hiçbir ayrım gözetmeden tüm vatandaşlarımızın daha da özgürce yaşayabilmesi için ‘evet’e ihtiyacımız var. Yeni bir diriliş için ‘evet’ demeye ihtiyacımız var. Rabbim Türkiye’nin önünü ve bahtını parlak eylesin inşallah.”

ŞEHİT FEVZİ MAHALLESİ’NDE..
AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Şehit Fevzi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Kahtalı, “Avrupa Türkiye’nin gelişmesini istemiyor, çift başlı sistem devam etsin istiyor. Avrupa ‘evet’e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız” diye konuştu. (Son iki fotoğrafta)

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ve AKP Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Şehit Fevzi Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, ilk konuşmayı Osman Güder gerçekleştirdi. Başkan Güder konuşmasında Battalgazi ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi, 16 Nisan’ın önemine değindi. “İnşallah 16 Nisan’da hepimiz farklı bir sabaha uyanacağız” diyen Başkan Güder, vatandaşın sandıkta en doğru kararı vereceğine inandıklarını vurguladı.

KOALİSYONLAR DÖNEMİNİN ARTIK KAPANMASI LAZIM
16 Nisan’ın bir ‘sıçrama’ tarihi olacağını belirten Güder, koalisyon dönemlerine işaret etti. Türkiye’de koalisyonlar döneminin artık kapanması gerektiğinin altını çizen Başkan Güder, Anayasa kitapçığı fırlatma krizini anımsattı. Güder, “Cumhurbaşkanı Sezer, Başbakan Ecevit’in önüne Anayasa kitapçığı fırlattı ve cumhuriyet tarihinin en büyük krizlerinden biri yaşandı. Kitapçığın fırlatılmasıyla birlikte vatandaşın neler yaşadığını hepiniz, hepimiz biliyoruz. Ama Allah’a şükürler olsun ki AKP iktidarı ile koalisyonlar dönemini Türkiye bir daha yaşamadı. Koalisyonlar döneminin tamamen kapanması içinse bizim yeni kararlara, güçlü bir ‘evet’e ihtiyacımız var” diye konuştu.

TEK BİR TÜRKİYE VAR
Türkiye’nin daha rahat ekonomik hamle yapabilmesi, sorunlarını daha kolay çözebilmesi için herkesin referanduma sahip çıkması gerektiğini ifade eden Güder, vatandaşlara ‘oy kullanın’ çağrısında bulundu. Güder, sözlerini şöyle noktaladı:

“Tek bir Türkiye, tek bir vatanımız var. Bu nedenle referandum sürecinde karar verici olmamız gerekiyor. 16 Nisan’da mutlaka ama mutlaka sandığa gidelim. Sadece kendiniz değil, etrafınızdakileri de sandığa gitmek için ikna etmelisiniz. Çünkü Türkiye’yi güçlü ve istikrarlı hükümetler yönetmeli.”

ELİMİZ DEĞİL GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK
Başkan Güder’in ardından söz alan AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ise konuşmasına Şehit Fevzi Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek başladı. Şehit Fevzi Mahallesi’nin her seçimde AKP’ye yüzde 90’ın üzerinde bir destek verdiğini anımsatan Başkan Kahtalı, “Sizler 11 seçimdir bu davaya sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. Bizler de sizi hiçbir zaman pişman etmedik. Sağlıktan ulaşıma, eğitimden istihdama kadar her konuda elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk; sizlerin hizmetkarı olduk” şeklinde konuştu.

AVRUPA’NIN TEZGAHINI VATANDAŞ BOZACAK
Konuşmasının devamında Avrupa’nın ikiyüzlülüğüne de dikkati çeken Başkan Kahtalı, “Hepinizin bildiği üzere Avrupa, 16 Nisan’daki halk oylamasına ‘evet’ oyu verilmesine karşı çıkıyor. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın dile getirdiği gibi Avrupa ‘evet’e karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız” dedi. Avrupa’nın Türkiye’nin gelişmesini istemediği için ‘evet’e karşı çıktığını vurgulayan Başkan Kahtalı, şunları kaydetti:

“Avrupa’nın siyaseti artık Türkiye’den belirleniyor. İşte tam da bu nedenle Türkiye’nin gelişmesini istemiyorlar. Türkiye’de çift başlı sistem devam etsin istiyorlar. Ama sizler bu oyunu, bu tezgahları 16 Nisan’da bozacaksınız. Avrupa’ya en güzel dersi sandıkta vereceksiniz ve inşallah ‘evet’ oylarıyla Türkiye şahlanacak.”

GÜÇLÜ MECLİS GÜÇLÜ YÖNETİM
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin şahısların değil memleket meselesi olduğunu belirten Başkan Kahtalı yeni sistemde istikrar, güven, güçlü Meclis ve güçlü bir yönetim olduğunu anlattı. Başkan Kahtalı, “16 Nisan’dan sonra daha fazla hizmet üreteceğiz. Türkiye yoluna daha emin adımlarla devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. MUSTAFA dedi ki:

  Bu neyin borcuymuş.
  Açık konuşun.
  Bu ülkenin kimseye borcu yok.
  Bölgemizdeki ülkeler parça parça bölünmüşken.
  Bir hiç uğruna maceraya sürüklenmek istemiyoruz.
  Büyük ortadoğu projesine hayır diyoruz.

 2. atakan dedi ki:

  Borcu olan varsa kahtalı ATATÜRK VE ASKER ARKADAŞLARI İLE CUMHURİYETİN KURUCU UNSURU OLAN MİLLETİMİZE VAR.AMA KANDIRILMIŞ HALK TOPLULUĞUNA,NE İSTEDİNİZDE VERMEDİK DİYENLERE VE ONLARIN DESTEKÇİLERİNE YOK.SAYGILAR

 3. Zeki koçtürk dedi ki:

  Valla benim bildigim uçan kuşa borcumuz var.

 4. ömer dedi ki:

  elbette HAYIR.janjanlı tanımtımlara da HAYIR

 5. mustafa dedi ki:

  Bizim,kararimizda,hayir,hayir,kimseye,borcumuz,
  Yoktur,vatana,millete,cumhuriyete,demokiresiye
  Borcumuz,var

 6. İclal Gökçe Zelyurt dedi ki:

  Emeği geçen bu davaya baş koymuş kim var ise Allah razı olsun deyip teşekkür ederim. Milletin bekası için gecesini gündüzüne katan durmak bilmeyen her daim hedefi ve gayesi devletimizin milletimizim bekası ve istikbali olan bu yolda benimde kararım EVET sonuna kadar EVET. Hakan Başkanım Enis başkanım Miraç Başkanım Serkan başkanım Tayfun Başkanım emeğiniz büyüktür. Tekrar teşekkür ederim….

 7. Hakan karakaş dedi ki:

  Ben de toplantıya katıldım , Gönüllü olarak bu davaya hizmet etmeye de devam edeceğim , Allah tüm başkanlarımızdan razı olsun. Miraç Başkanımızın verdiği bilgiler , Hakan Başkanımızın tarihi ilmek ilmek işleyişi ve enfes ifade tarzıyla bize güzel bir program yaşattılar.
  Emeği geçen herkese Teşekkürler.

 8. Nida AYDOĞMUŞ dedi ki:

  Ak Parti Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, Sosyal Medya İl Tanıtım ve Medya Başkanı Miraç Göçmez, İl Gençlik Kolları Tanıtım ve Sosyal Medya Başkanı Serkan Fırat’a emeklerinden dolayı teşekür ediyoruz. “16 Nisanda” yapılacak olan seçimde tabiki de #KararımızEVET

 9. Enes Onus dedi ki:

  Sözümüz Var
  Bu vatana Hizmet etmeye sözümüz var
  Siyonistlere Karşı Şaha Kalkmak İçin Sözümüz Var
  #KararımızNetTabikiEvet

 10. Nilay DEMİRALP dedi ki:

  Başkanlarımıza teşekkür ederiz. #KararımızEVET #RTE #tabikiEVET

 11. Nida dedi ki:

  Daha güçlü daha istikrarlı gençlerin siyasette daha etkili olması için Evet.

 12. volkan dedi ki:

  Her zaman ve her daim calisan, emek veren, icraat verenlere destegimiz tam
  #TabikiEvet
  #KararımızEVET

 13. Vahp dedi ki:

  Bir nikah kıyılırken EVET dedik. Birde; rederandumda EVET diyoruz.

 14. Tayfun Güngör dedi ki:

  Başta İl Başkanımız Hakan KAHTALI Tanıtım Medya Başkanımız Miraç Göçmez ve Gençlik Kolları Tanıtım medya Başkanımız Serkan Fırat’a teşekkür ederiz. Sostal Medyada yapacağımız güzel bilgilendirmelerle refarandumda EVET çıkması için elimizden geleni yapacağız

 15. Tayyip van dedi ki:

  #KararımızEvet

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."