Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“Malatya İçin Büyük Kazanç Oldu”

“Malatya İçin Büyük Kazanç Oldu”
 • 29.03.2017

Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt yolu ile Çevre yolunu birleştiren 3 kilometre uzunluğundaki Fahri Kayahan Bulvarında sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarında sona yaklaştı.

Altyapısı baştan aşağı yenilenen, yağmur suyu drenaj kanalları yapılan Fahri Kayahan Bulvarında üst yapı çalışmaları da tamamlandı. Ağaçlandırma, yeşillendirme, aydınlatma çalışmalarını da tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolu ortadan ikiye bölen kanal üzerine yaya geçiş köprülerini ise yapmaya devam ediyor.

Fahri Kayahan Bulvarında devam eden çalışmaları sık sık inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çalışan işçilere tatlı ikramında da bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bölge halkı yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. İnceleme gezisine genel sekreter yardımcıları, bazı daire başkanları ve şube müdürleri de eşlik etti.

Fahri Kayahan bulvarında son rötuşların yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bulvarın yeni görüntüsüyle yakın zamanda Malatyalıların hizmetinde olacağını söyledi.

Bulvarda yapılan çalışmalara değinen Başkan Çakır, “Burada yaptığımız çalışmanın ne kadar zahmetli olduğunu biliyorduk.  Malatya için büyük kazanç oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak bulvar üzerine 4 metre genişliğinde, 80 cm derinliğinde, 76 kademeli bir kanal projesi yaptık. Kanal projemizin üzerine 26 tane yaya geçişi yapıyoruz. 6 kavşağımızı düzenledik ve trafik lambalarını taktık. Kanal yanına 1.5 metre genişliğinde kaldırımlar yaptık. 4 şeritli araç yolları pırıl pırıl oldu. Yolun her iki yanına 2 metre genişliğinde cep otoparklar yaptık. Bu bölgede ticaret yapan esnafımızın faydasına olacak. Vatandaşlarımız da araçlarını rahatlıkla park edebilecekler.

2 metre kaldırım, 2 metre genişliğinde bisiklet yolları bitti. Çocuklarımız rahatlıkla buradan faydalanabilecekler. Yaz aylarında burası bir başka güzel olacak. Ayrı bir cazibe merkezi haline gelen bölgede yeni yol açma çalışmalarımız ise devam ediyor. Fahri Kayahan bulvarımız ile birleşen Tecde-Yeşilyurt yolunda ise çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Yılmaz dedi ki:

  Tüm samimiyetle diyorum ki her ne yapılıyorsa eskisini arar oluyorum.Barguzu caddesini güya düzenledi.Eskisi daha güzeldi.Hiç değilse yol daha genişti.Diger yerleri söylemeye gerek yok.Merkezdeki kanal boyuda bu durumdan nasibini aldı.O güzelim kanalboyu yok artık.Geriye kahverengi görünümlü kanal kaldı.Çok yazık.

 2. Malatyalı dedi ki:

  Cevreyolu altindaki mahallerde yürümek için tek sıra olmaya gerek yok, hiçbir hizmet yok bi asfalt döküyolar bitiyor hatta bazi yerlerde aydinlatma diregi bile yok ama fahri kayahandaki aydinlatmanin parasi buradakilerden de cikiyor ve bu mahalleler carşıya 2 km uzakliktaki mahalleler. Tuhaf olan ise akp oylari burada zirve yapiyor

 3. Konuk dedi ki:

  Evet gerçekten güzel hizmetler. Kanalin kenarindaki yürümek istersek önce tek sıra olucaz sonra da iki ağaç ve bir aydınlatma direginden olusan örüntüden sağ sol yaparak geçmek için izin alıcaz. Her şey görsellik değil biraz da amaca hizmet etmesine bakmalıyız.

 4. Mahmut dedi ki:

  Büyükşehirler arasında en basit en az hizmet alan şehirdir malesef malatya..bu hükümet zamanında bu şehire yakışan herhangi bir büyük projenin yapılamamış olması yerel yöneticilerin beceriksizliğidir..ortadan kanal gecmis su akmış bunlar icraat değil..şehire vizyon katacak proje lazımm

 5. evet dedi ki:

  peki o bulvara dikilen onca elektrik direğindeki elektriği tokideki garibanın ödemesi adaletmi.

 6. battalgazi44 dedi ki:

  altı üstü 2 km’lik fahri kayahan ve bostanbaşı 3 yıldır bitmedi. bu sürede istanbul’da yavuz sultan selim köprüsü ve tüp geçit yapıldı. aradaki vizyon farkı. malatya ak parti dönemindeki kalkınma hızını yakalayamadı maalesef. bunun en büyük sebebi liyakat sahibi olmayan yerel yöneticilerdir. kernek ve kanal boyu hiç yok yere yıkılıp, asırlık ağaçlar kesilip eski halini mumla aradığımız ucube betonlar yapıldı. büyük şehir zeki sarılar’ın kurbanı olacak.

 7. Malatya dedi ki:

  Yahu zeki sarılar, şu kanalın yanındaki kaldırımda 2 kişi yanyana zor duruyor. Hiç düşünmüyor musun bu Malatya’nın gençleri sevdikleriyle bu kanalın yanında nasıl yan yana yürüyecek diye. 🙁

 8. mehmet dedi ki:

  yahu arkadaş rezillik başka bi şey değil bi de incelemek için gitmişler.iki kişi bu kaldırımda yürüyemez bir bayan bebek arabası ile geçemez bazı yerlerde kaldırımın tam orta yerinde elektrik direği var ama bakıyoruz şakşakçılığa devam süper fahri kayhan.bırakalım bu işleri motaş bilet fiyatlarından,su kullanım ücretlerinden,geldik mahallede boruyu değiştirdik hizmet ettik bununda bedelini ödeyin diye söyleyen belediyeden bahsedelim bırakın inceleme işlerini.

 9. Utku Yılmaz dedi ki:

  Dışardan gelip de Malatya Büyükşehirmiş diyecek insan bence yok..Yeşili ile övündüğümüz şehir gitti 3 ay da bir sökülen kaldırımlar kazılan yollar geldi ..suyu ile övündüğümüz şehir gitti hazır su alan musluktan su içmeye korkan bir şehir geldi..yazın sıcağında gölgesinde yürüyecek yıllanmış çınarların hepsi tek tek gitti..belediyecilik bu değil arkadaş..kanalboyuna 4 yılda bilmem kaç proje uygulandı neden..kim kazansın diye..tek bildiğim şu ki Malatya kaybediyor kazanmıyor..belediye içinde sabahtan akşama kadar oturup mesai dolduran torpilin hat safhada olduğu bir kurum haline gelmiş..şunu da özellikle belirtmek isterim ki sayın Cumhurbaşkanımızın hatrı ve ona olan sevgimiz yüzünden seçtik ve inanın yanlış yaptık.
  Malatya büyümedi..küçüldü.

 10. Grosso dedi ki:

  Bu adam Malatya’nın belediye başkanı değil Fahri kayahanın muhtarı.

 11. AKÇADAĞLI dedi ki:

  BEEE HEYYY AKIL YOKSUNU , BEYİN FUKARASI ADAMLAR , KANALIN YANINDA Kİ KALDIRIM DA 2 KİŞİ YAN YANA ZOR YÜRÜYOR ( FOTOĞRAFTA VAR ZATEN ) EŞİNİZLE AKŞAM BURADA YÜRÜYORSUNUZ DİYELİM KARŞIDAN DA 2 KİŞİ GELDİ , MECBUR YOLA İNİP Mİ YÜRÜYECEKSİNİZ , 50 METRE GENİŞLİĞİNDE Kİ CADDENİN İÇİNE ETTİNİZ , 2ARABA YANYANA GİDEMİYOR 2 KİŞİ KALDIRIMDA YANYANA YÜRÜYEMİYOR

 12. maho dedi ki:

  eşim ve çocuğumla o kanalın kenarında yürüyemedikten sonra bence, boş yatırım. ağaç dikseydi ondan daha iyi olurdu. neden derseniz, arbalar 70 ile 80 km hızla gidiyor ve eksoz kokusu olan yerde mi yürüyüş yapacağız. trambüs yapıldı bu yüzden 4 tane alt geçit iptal oldu. dışardan gelenler birkaçgün kaldıktan sonra gidiyorlar bazı değişiklikler onlara cazıp gelebilir ama yapılan hizmetleri en iyisi orda yaşayanlar bilirler. bence, yapılan her değişiklik o ilin halkına sorulmalı, fahri kayahanda oturanlar anket yapılsa kanal projesine destek yüzde 5 leri geçmez. herkes rahatsız.

 13. Mehmet dedi ki:

  Yorum yazan arkadaşlar cidi siz o kanal ve yanındaki yürüyüş yolunu gördünüz mü ? Görseniz bunları yazmazdınız iki kişi yan yana yürünesi olanaksız iki kişi karşılaşsa biri yola inmesi gerekir Bir de direkler var ki kalıplı biri direk ile kanal arasına sıkışır kalır.Galiba estetik olsun demişler ama o da değil ben kendi paramı böyle bir projeye harcamazdım.

 14. Gerçekçi dedi ki:

  Beledıyecılık ıle sıyasetın yada partıcılıgin bır bağlantısı olamaz! Burda elestıren yada öven bırını partızanlık ıle kımse boşuna suçlamasın… Malatya imza dışardan gelen mısafırler ovebılırler, güzel olmus dıyebılırlerde.. bu Bızım sorunumuz degıl… ben eskısehır bakınca, kayserı ye bakınca Malatya’yı kötü buluyorum! İstanbul dan Malatya ya gelıp çarşı merkeze kadar ki yol güzergahında ozellıkle Dörtyol dan sonra arabamı koyacak yer bulamıyorum, alısverıs yapamıyorum! Arabalar tren Katar’ı gıbı tek sıra ılerlıyorlar! Böyle sehırcılık olmaz! Kayseri’den geçerken 4-5 araba Yanyana gıdıyor! Malatya 2 serıtlı yol acıyor! 2 şeritli yol devri bıttı beyler! Artık büyük şehirler 4 serıt yol yapıyorlar… İstanbul da havaray yapılıyor, metrolar, raylı sıstemler yapılıyor Bızım beledıye tekerlekli traleybus yapıyor! Böyle saçma seyler yapmak gerıde kaldı arkadaslar! Kayserıyı eskısehıri gezın o mısafırlerınızde gezsınler sonra Malatya ıle kıyaslasınlar anlaştık mı! Bakın nedıycekler ozaman!

 15. MURAT dedi ki:

  Her yapılan iyi olacak iyi oldu diye bir kaide yok. Ben pek Ak Partiyi eleştirmem, ancak Büyükşehir Fahri Kayahan’ın ortasına açtığı bu kanalın henüz içini su doldurmadan boğuluverdi. akla mantığa sığmayan bu saçma sapan kanal projesinden dönülsün diye çok dil döktüm, ancak bir türlü başaramadım. Açılırken bile yamuk yumuk ve dar olan Fahri Kayahan’ın tam ortasına kaynak bile olmadan pompalama yoluyla devir daim şeklinde kullanılacak ve yolu tam anlamıyla daha da elverişsiz hale getirecek olan saçma bir projeden başka bir şey değil…VeSSelam…

 16. Burak dedi ki:

  Hizmet sadece fahri kayahan ve çevresine neden hep belediye başkanı ve milletvekillerinin oturduğu alana hizmet gidiyor sadece Çevreyolu altindakiler insan değilmi sayın belediye başkanım 4 5 yıl önceki sözünüz halen aklımda Çevreyolu altı rant alanı demiştiniz soruyorum belediye başkanım size fahri Kayahan da bir daire 400 bin TL iken Çevreyolu altı mı sadece rant alanı oluyor artık milleti kandırmayı ve fahri kayanda da büyük hizmet verdik demeyi bırakın Çevreyolu altindakiler artık bu yalanlara karnı tok…

 17. Burak ergöç dedi ki:

  İncir ağacı diktiniz ses çıkarmadık trambüsü geldiğinde ortalığı ayağa kaldırdınız ses çıkarmadık Malatya’nın tüm çehresi bu adam sayesinde değişti değişmeye devam ediyor yine ses çıkarmıyoruz çünkü hizmet yapıyor sadece muhalefet yapmak için yaptığınızı çekemediğinizi çok iyi biliyoruz ortalama haftada iki misafirim gelir ve her gelen ne güzel bir şehir gerçekten güzel hizmetler yapılıyor bir gelen bir daha geldiğinde ne kadar değişmiş bu şehir diyorlar sizden övgü bekleyen yok ayak bağı olmayın yeter

  1. Türk dedi ki:

   Acaba Malatya Belediyesi devletten aldığı ödeneğin ne kadarını hizmet için kullanıyor,ne övüceksin,ya hayvan değilsin arkadaşım benim senin onun parasıyla yapıyorlar mecburlar yapmazlarsa giderler ayrıca ben kayseriliyim 2003 yılını bilirim kayserinin malatyadan kötü bir şehirdi fakat kayseri 14 senede belediye başkanı sayesinde şuan malatyanın 5 katı büyüklüğünde bir şehir oldu,malatya halen yerinde saymaya devam ediyor,Yimpaş arazisi boş boş duruyor,2.Üniversitemi yok 15 senedirli 2.üniversite yok,7 8 senedirli malatyaya teleferik gelecek yok,6 senedirli malatyaya tramvay gelecek yok,ne yaptı,Tecdeye saat kulesi dikti diyemi teşekkür edelim Malatyanın belediyesine,Peki Kanalboyunu bok götürüyor bunun için mi teşekkür edelim,Parkı restore etmekmi hizmet İsmet Paşa parkını Turgut Özal Parkını mişmiş parkını restore etmek mi hizmet gerek yoktuki eski halleri daha güzeldi kernekte eski halleri daha güzeldi hiç yoktan çocukların ayakları toprağa basıyordu,bisiklet yolu diyorsunuz Kayseride 2 senede şehrin başından sonuna kadarlık yol yapıldı burda ? 2 3 mahalle uzunlugu kadar bumu hizmet,Malatyanın arazisi bol tohma tarafları yapay plaj için gayet uygun,beydağı tabiat parkı projesi,başlayacak inşallah daha,horata vadisi başlayacak inşallah daha,pembe trambüs getirmekmi malatyaya hizmet oluyor,malatyanın trafik sıkıntısını otobüsler ve trambüsler sağlıyor,fakat malatyanın kernek tarafından,inönü üniversitesine kadarlık bir mono ray veya,teleferik sistemi kurulsa malatyanın trafik sıkıntısı kalmaz,ayriyeten inönü üniversitesine gidiş için tek yol var fakat üzümlü ve bulgurlu köyü civarlarından açılması gereken şehre çıkabilecek çok yol var,geliştirilmeli altgeçitler şehir içine değil şehir dışına yapılmalı.Köylere gereken önem verilmeli köyler birleştirilmeli,Atatürkün Cumhuriyet Köyleri projesi mevcut 1937 yılında yaptığı ve öldürülmeseydide uygulayacağı proje,şuan İsrail kullanıyor kıç kadarlık topraklarında düzenli yerleşim sağlıyorlar,Darende mesela,boş heryeri sattı,önceden gelip şelale kanallarında sandalyeye kurar otururdun şimdi restorantlar kafelere parsellendi,aynı sümer park veya yeni adıyla abdullah gül parkı gibi ? Bir sürü bom boş arazi var malatya 15 senedir önünden geçerim halen bomboş…Bumu belediyecilik kardeşim azıcık destek olun açın gözünüzü ayak bağı siz oluyorsunuz doğu anadolunun en büyük şehridir Malatya yüzölçümü bakımındanda,fakat gelişme açısından 20 senedir diyeyim tık yok…yapmayın bizim kesemizden yiyorlar bunu hizmet diye rant yapıyorlar kardeşim.Benimkisi burda bir suçlama değil eleştri lütfen Malatya belediyesi projeleri için haber yapılmasını tavsiye ediyorum çünkü 7 senedirli şu malatyada teleferik yapılacak diye çıkıyorda… 🙂 Ha fahrikayahanda kanala hiç görek yok,kaza tehlikesi olan yerleri düzeltsinler,birde avm olursa fahri kayahan gayet güzel bir merkez olur.Hayırlı günler.

 18. huseyinmeric01 dedi ki:

  “ÖZELLİKLE MALATYA KAYSI DİYARINA” “YAPILAN HIZMETLER..BELKİ BURADA YAŞAYANLAR FARK ETMEYE BİLİR. ..SAMİMİ SÖYLÜYORUM. BURAYA GELEN TÜM YABANCILAR…YAV GARDAŞ…BU MALATYA YA NE OLMUŞ…ÇOK GÜZEL OLMUŞ”
  “SÖYLEDİKLERİNE. ..BİZDE DİYORUZ Kİ; NEYİ DEĞİŞMİŞ…BU MALATYA ESKİ MALATYA” DEDİĞİMİZDE..ŞAŞIRIYOR. ..! VE DİYOR KI; HER HALDE GÖRÜYORSUNUZ. .VEYA BENİMLE ALAY EDİYORSUNUZ. ..HELE BİR DOLAŞ…BİR MALATYA GÖZÜYLE BAKMA…BENİM GÖZÜMDE BİR BAK…O ZAMAN BENİM GÖRDÜKLERİMİ SENDE FARK EDERSİN…..EVET…İŞTE O MİSAFİRİMİZİN. .DEDİĞİ GÖZLERLE BAKMALİYİZ. ..GÖRECEĞİZ KI; BU MALATYA’YA ESER-HİZMET. .BIRAKACAK MALATYA SEVDALILARI ..ELLERİNİ. .TAŞIN ALTINA KOYAN..BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ VAR…BUNDAN DOLAYI..SN: B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET ÇAKIR..BEYİ BU HİZMETLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM..BU HIZMETLERİN. .DEVAMINI BEKLİYORUZ. ..YÜCE RABBİM. .BU HİZMET AZMİNİZİ. .DAİM KILSIN..BAŞARILARININ DEVAMINI DAİM ETSİN.SAYGİLARİMLA. .

 19. Hakan dedi ki:

  Malatyamız için elini her daim taşın altına koyan, Milletin den aldığı oyun hakkını veren sadece Fahri Kayahan değil Malatya’nın her köşesine hizmet götüren Başkanımız Sayın Ahmet Çakır dan Allah razı olsun.

  1. Erdem dedi ki:

   Malatyanın heryerine demeyin lütfen. Battalgazi yolu neyin nolduğunu gösteriyor. Başkan çok adaletsiz çalışıyor. Hep yeşilyurtun ana arterlerine çalışıyor. Yillardır vatandaş olarak bu yolu söylüyoruz,ama ne hikmetse buraya hiç ne bi çözüm,ne bir kala alma. Tabi onlarda kendilerice haklı nasıl olsa battalgazide vatandaşların yüzde yetmişi akp ye oy veriyor. Yapsakta veriyorlar,yapmasakta, ama vatandaşında artık canı burnunda. Şimdi vatandaş icraata bakıyo artık…

 20. Karadayı dedi ki:

  Başkanım karanlığa ışık tutansın. Malatya hizmetlerinizi çok iyi biliyor. Bazen balık hafızalılık yapıp senden önceki yılları unutuyoruz. Yapılan hizmetlere çabuk alışıyoruz. Eee tabiki çıtayı yüksek tuttun. Hep orda tut başkanım biliyoruzki sen başarırsın.

 21. Derya dedi ki:

  Bir Malatyalı Olarak Gerçekten Büyükşehir Belediye Başkanının Yaptığı hizmet ve yeniliklerden çok memnunum. Fahri Kayahan da Ikamet Ediyorum. Ve buraya 14 sene önce taşındım. O zamandan bu zamana çok gelişti ve değişti herşey. Ahmet Başkandan önce bırakın yürüyüs alanlarını arabalar üstümüzden geçecek diye kaldırımda rahat yürüyemezdik. Hakkini yiyemem valla Simdi Mis gibi rahatca yürüyüş yapabileceğim alanlar, Nezih caddeleri ve görselliği ile biz hoş kılan bir semt haline getirdi. Evimin yeri ve değeri yükseldi. Dışardan gelen misafirlerim ” Ne Kadar güzelleşmiş buralar” dediklerinde yapılan hizmetlerin birdaha farkına varıyorum. Malatya Ahmet Başkanın özverili çalışmaları ile Kalitesini En üst düzeye çıkardı. Biliyorum ki bununla kalmayıp yeni projelerle hizmetlerine devam edecekler. Allah kendisinden razı olsun.. Başarınız ve Gücünüz Daim olsun Başkanım..

 22. Semih Duru dedi ki:

  Allah rızası için şu bostanbaşını yeşilyurttan alın siz yapın doğal suyu akan yeri mahvettiler, fahri kayhan gibi düzgünce yap sen alda başkan allah rızası için bir bitiremediler…

 23. Remzi dedi ki:

  Bu meşhur yolumuzu zamanın iki büyük mimarı yaptı, maalesef. Ahmet Çakırda mühendis değil mimar değil, valla gayetde güzel, geleceğe dönük işler yapıyor. Özellikle alt yapı yatırımları müthiş, Malatyanın geleceğini kurtarıyor. Ha bu onu siyaseten biraz zor duruma sokar ama yinede yapıyor. Gerçi mensunu olduğu partisinin kurucu genel başkanı olsun, yerel yönetimlerden anlayan üst düzey parti yöneticileri takdir edecektir. Ben şahsen tebrik ediyorum, Akp’li olmama rağmen.

 24. Nevzat Kurt dedi ki:

  Şok şok şok…. efsane olmuş ya 🙂 suyu nerden bulup fahri kayhanda akıtacaksınız… maşallah gerçekten cok güzel olmuş ☺

 25. İdris Değirmenci dedi ki:

  Pes doğru gerçekten pes…. yorumları okudukça bu yorumları yazanların malatyada yaşadıklarına inanasım gelmiyor ve hayret ediyorum…. yılllardır gelmedigim memleketimi görünce mutlu oluyorum, bıraktıgımız gibi olmayan gelişen güzelleşen malatyamızı görünce mutlu oluyorum… ne istiyoruz allah aşkına, daha nasıl hizmet edilmesi gerekiyor??? Eyfel kulesi mi yapılsın, yoksa pizza gate mi yapılsın? Yok yok bunlar bile yapılsa(ki mutlu olmayacak kitle var, o yüzden ahmet başkanım sen hiçbirşey yapma bu malatyaya, mutlu olmaz bunlar doymazlar malesef ….

 26. Tahsin Yılmaz dedi ki:

  Fahri Kayahan yıllar önce yapılmış, fakat kaldırım dahi yoktu, bence çok güzel olmuş. Ha şuda var, Fahri Kayahandan Karakavaka açılan yollar daha düzgün ve güzel. Eğri büğrü yol hiç olmazsa bu çalışmalar ile güzel bir görünüme kavuşmuş.

  1. İdris Değirmenci dedi ki:

   Dümdüz bir araziyken zamanındakilerin sırf yandaşlarının arsaları değer kazansın diye dünyanın en sert virajlı fahri kayhan bulvarı, ak parti döneminde düzeltilerek vatandaşın menfaati doğrultusunda güzelleştirilmiş… ben bu hizmete şapka cıkartırım arkadaş…

 27. erdem usta dedi ki:

  Yemin ederim çok yazık oldu yarın sivri sinek ve kokudan geçilmiyecek ortası yeşillik olacaktı belli bölümlere bank o eski koparılan çamlar yeterliydi çok yazık bukadar masraf edileceğine emeklilere azda olsa zam verseydiniz

 28. Deli İbrahim dedi ki:

  İlk resimde dikkat edin lütfen. Kimse el ele yürümesin diye 5 metrede bir elektrik direği dikmişler. 3. Kişi bu ikiliyi geçmek isterse veya aynı kaldırımda karşı yönden 3. 4. Kişi ile karşılaşırsa ( omuz atma ve kavga çıkmadan ) yol verme nezaketi gösterilirse doğrudan yolun ortasındasınız.

  Tebrik ederim Başkan bu projeyi ben yapsam daha iyisi ortaya çıkmazdı.

  durmak yok Başkan.

 29. aliseydi dedi ki:

  Mükemmel emeğinize sağlık harika oldu kanalın kenarında yürümeyi çok seviyorum ama yaptığınız kanalın yürüme alanı dar gele bostanbaşında ki kanal içler acısı komik orada ki kanalda trencilik oynayarak yururuyeceksiniz bir kişilik yürüme alanı tekerlekli sandalye gidemez yazık .yapmak için yapmayın arkadaşlar. birde hep aynı yerler de inceleme yapılıyor hasanbeyin ara sokaklarına her girmem de bir daha ki seçimi düşünüyorum

 30. MALATYA SAVDALISI dedi ki:

  Kimse kusura bakmasın Malatya da şehircilik anlamında sıfırdan farkı yok.Yolların yenilenmesi, kaldırımların genişletilmesi, adı kanal olsada eski harıkların mermer ile süslenmesi şehircilik ise bir şey diyecek yok.
  Malatyanın en büyük sorunu olan trafik sorununu çözdüğünüz gün şehircilik yapılmaya başlandı diyebiliriz..Bakın Fahri kayhan bulvarı ile Bostanbaşı Caddelerini Tecdeden birleştirerek buradan işletilecek karşılıklı trambüslerle o bölgenin trafik sorunu büyük bir oran da çözülür.Bu sorunlar yıllarca değil yaz aylarında gerekirse geceleride çalışarak bir an önce bitirilerek yapılmalı, biz iş yapıyoruz herkes görsün mantığıyla yıllarca sürmümelidir.Fahrikayhan bulvarı kaç sene oldu açılalı ve hala yapılma işlemleri devam ediyor bu utanç değilde nedir?….Şimdi biz büyük şehir belediyeciliği diye övünüyoruz.Neyin övünmesi hala eski malatya neresi değişti.Birtek avm nin bulunduğu, kapalı çarşının üstünün bile konan iki oturak ile değiştiğinin gösterilmesi mi dir şehircilir.Kusura bakmayın sadece aldatmadır.Bir Kayseri, bir Eskişehir neden olmasın Malatyamız.Ama biz iktidar partisinin bile avantajlarını kullanamayan sadece kendi egolarımızı tatmin için gösteriş yapan bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıyayız.

 31. Ali dedi ki:

  Eskisi daha iyiydi yollar genişti şimdi daracık yollar cafelerde yola park etmeler yol iyice daralıyor zoru başardınız geniş yolu daraltınız tebritler

 32. Isar dedi ki:

  Aloooo baskaaan malatya fahri kayahandan ibaret degil temelli cukurdere hasanbey zaviye kouunoglu adini sayamadigim bircok yeride gezin sanmayin kimse hesap.sormaz rabbim sorarsa fena sorar neyin pesindesinizki bu sokaklar 5 ayi askindr hendekler haline döndu burayadami kayyum atansin…

 33. Rasim dedi ki:

  Melih GÖKÇEK e verin bu işi. En fazla 20 gün de halleder. Ben artık kullanmıyorum oraları. 1 iş makinesi 2 personel vermişler. Bol miktarda kırmızı beyaz şerit. Adamlar kafalarına göre her gün biryerleri kapatıp oyalanıyor. Arkadaşı askere gönderdiğimiz zaman inşaattı. Geldi evlendi Çocuğu olacak sona yaklaşmışız. MAŞALLAH

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."