Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

Gürkan Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aldı

Gürkan Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aldı
 • 28.04.2019

AKP tarafından, Ankara- Kızılcahamam’da yapılan ve 31 Mart yerel seçimlerinin ele alındığı 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış oturumunda, seçimlerde Büyükşehirler arasında en yüksek oy oranında Konya’dan sonra 2. sırayı alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da bu başarı nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından plaket verildi.

AKP tarafından Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanış programı sonunda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerde en fazla oyu alan ilk beş sıradaki belediye başkanlarını ödüllendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde rekor bir oy alarak Büyükşehir Belediyeleri arasında büyük bir başarıya imza atarak ikinci olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da başarı plaketi takdim etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkan Gürkan’a plaketini verirken yaptığı konuşmada, “31 Mart yerel seçimlerinde hemşerilerimizin teveccühü ile rekor düzeyde yüksek bir oy oranıyla Türkiye genelinde büyükşehir belediye başkanları arasında ikinci olarak büyük bir başarıya imza atan Selahattin Gürkan Başkanımıza görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Aldığı ödülden dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 31 Mart Seçimlerinde Malatya özelinde de Türkiye genelinde de rekor kıran Malatya’mız için verilen bu onur ödülünü tüm Malatyalılarımız, tüm Malatya gönül dostlarımız adına aldık. Bu nedenle tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

ERDOĞAN’IN KAPANIŞ KONUŞMASI..

Bu arada, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış oturumunda konuştu.

Son çeyrekteki küçülmeye rağmen yılı yüzde 2,6 gibi önemli bir büyüme oranıyla kapattıklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“İhracatımız 168 milyar dolar gibi tarihimizin en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yılın ilk çeyreğinde ekonomide dengelenme devam etti. Göstergelere baktığımızda tüm verilerin artık olumlu bir yönde yükselişe işaret ettiğini görüyoruz. Güven endekslerinden sanayi üretimine ve kapasite kullanım oranlarına kadar her konuda müspet haberler de geliyor. Arada sırada tabii ki bazı sıkıntılı haberler aldığımız da olmuyor değil. Şimdi önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın bir süre bulunuyor. İhtiyacımız olan yapısal dönüşümleri birer birer hayata geçirmekte kararlıyız. Geçtiğimiz 17 yıldaki tecrübelerimiz bize önümüzdeki 4 yılda çok büyük başarılara imza atabileceğimizin güvenini veriyor.”

“Kara bulutların dağılacağına inanıyoruz”
Ekonomide yeni dönemin ilk yol haritasını seçimden hemen sonra açıkladıklarını, vergi sistemi, tarım, bankacılık ve finans gibi alanlarda bu yıl içinde hayata geçirecekleri yapısal değişiklikleri kamuoyuyla paylaştıklarını anımsatan Erdoğan, “Öncelikle bankacılık sektörünün sermaye yapısını güçlendirecek ve bunun üzerinden reel kesimin finans imkanını genişleteceğimizi söyledik. Ağustos ayından beri yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımızı rahatlatacak adımları attıkça başımızdaki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan, “Geçtiğimiz zorlu sınamalar bize büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa davasından asla taviz veremeyeceğimizi tekrar hatırlatmıştır. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz, bunun başka yolu yok.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Göstergelere baktığımızda tüm verilerin artık olumlu bir yönde yükselişe işaret ettiğini görüyoruz.” dedi.

“Ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız”
“Esasen ekonomide son 9,5 ayda yaşananlar ülkemizin ekonomik gerçeklerinden kaynaklanmış da değildir.” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bir dönem sınırlarımıza atılan füzeler, bombalar, sıkılan kurşunlar neyse son aylarda ekonomimize yapılan saldırılar da aynıdır. Hatta bir ay öncesinde de benzer girişimler oldu. Hemen tedbirlerimizi alıp kimse farketmeden önünü kestik. Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak, ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız. Geçtiğimiz zorlu sınamalar bize büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa davasından asla taviz veremeyeceğimizi tekrar hatırlatmıştır. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz, bunun başka yolu yok.”

Bütün vatandaşlara, yatırımcılara ve iş dünyası temsilcilerine bir ricada bulunmak istediğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Onları Corç, Hans buralara getirmedi, onları bu millet buralara getirdi. Şu anda bu ülkeyi biz yönetiyoruz. Biz bu ülkede yatırımcımızın, girişimcimizin karşısında değiliz ama bu milletin karşısında olanlar da bilsinler ki onlar da bizi karşılarında bulurlar. Her türlü desteği veren biziz, ülkemizde teşvik bölgelerini onların emrine veren biziz. 6 ayrı bölgede her türlü desteği bugüne kadar verdik, veriyoruz, bundan sonra da vereceğiz ama kalkıp da fırsatçılığa girişirlerse orada kusura bakmasınlar. Biz milletimizin yanında yer almaya mecburuz. Gelin kararlarımızı başkalarının bizimle ilgili niyetlerine göre değil, kendi hedeflerimize, kendi ihtiyaçlarımıza, kendi çıkarlarımıza göre verelim. (Filanca yabancı finans kurumu şöyle diyormuş, filanca devlet ülkemize şaşı bakıyormuş, filanca kesim saçma sapan yollara tevessül ediyormuş) Bunların hiçbirinin zerre kadar kıymeti yoktur. Asıl olan ülke ve millet olarak bizim ne istediğimiz ne yaptığımız, nereye varmak istediğimizdir. Türkiye her alanda olduğu gibi ekonomide de öyle bir ülkedir ki, buz dağı gibi görünmeyen kısmı, görünen kısmından çok daha büyüktür.”

“CHP yönetimi başka, CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır”
Diğer partilere, diğer ittifaklara oy veren vatandaşlarla ilgili asla bir kırgınlık ve kızgınlığın söz konusu olmadığını vurgulayan Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Biz bu vatandaşlarımıza ne için ulaşamadığımızın ne için kendimizi anlatamadığımızın, ne için gönüllerine giremediğimizin, ne için desteklerini alamadığımızın muhasebesini kendi içimizde yapmakla mükellefiz. CHP yönetimi başkadır, CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunu birbirinden ayıralım. Mesela dün bir CHP yöneticisi çıkıp bizim şehit cenazelerine katılım konusunda hassasiyet gösterilmesiyle ilgili sözlerimize karşı tam da anlatmaya çalıştığımız, çarpık zihniyetinden bir kez daha ortaya sermiştir, zihniyet bozuk. Biz, 82 milyon olarak birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gerektiğini söylüyoruz, CHP kafası bunu ayrıştırma, gerginliği ve kutuplaştırmayı arttırma çabası diye anlıyor.

Biz, terör örgütünün güdümündeki partiyle birlik olursanız şehitlerimizin kemiklerini sızlatırsınız diyoruz. Onlar, hadiseyi meşrulaştırmaya çalıştığımızı iddia ediyor. Biz saldırıyı açık bir dille kınadık. Biz, şehit yakınlarının ve koskoca bir ilçe halkının taciz edilmesine, tariz edilmesine, terörist ithamına ve hakarete maruz kalmasına karşı çıkıyoruz. Çubuk’taki o vatandaşlar zaten yaralı, onları provoke edeceksin, kalkacaksın Ardahan’daki yolculukta teröristlerin saldırısına uğramışsın, onlarla eş duruma getireceksin. Buna benim Çubuk’taki vatandaşım tahammül eder mi? Orada sana saldıranlar, kol kola gezdiklerin sana saldırdı. Başkası saldırmadı.”

“Birileri 2023 hedeflerimizi hayal gibi göstermeye çalışıyor”
Yıl sonuna kadar 2,5 milyon istihdam sağlanacağı açıklamasını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bize verilen sözler yerine getirilirse biz bu 2,5 milyon istihdamı sağlamış oluruz. Terör belasını tamamen ortadan kaldırmaya, Irak ve Suriye’de ülkemize kurulan tuzakları, bölgemizde oynanan oyunları bozmaya mı ihtiyacımız var? 82 milyon hep birlikte hareket edersek bu meseleyi de kısa sürede çözebiliriz. Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal, bir serap gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki biz hep birlikte bu hedeflere inanıp çalışırsak 2023’te çok daha ötesine geçmemiz mümkündür. Geçmişte bunu başardık, yine başarırız. Cumhur İttifakı’nın lokomotifi olduğu Türkiye ortak paydasını ne kadar büyütürsek bu başarıya o kadar çabuk ulaşırız. Seçimlerde AK Parti ve Cumhur İttifakı’na oy vererek Türkiye’nin beka davasına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan her vatandaşımıza tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.”

“Hiç kimsenin şahsi ajandası Türkiye’nin ve AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek partide gerek yönetimde, bizimle birlikte yol yürüyen her bir arkadaşımızın milletimizin tamamına karşı sorumlu olduğunun bilinciyle hareket etmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Belediye başkanlarından vatandaşlarla kucaklaşmalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“AK Parti’nin bir genel merkez yöneticisi, teşkilat mensubu, milletvekili, belediye başkanı yanlış yaparsa bu tüm patiye zarar veriyor. Bakanlarımız, bürokratlarımız yanlış yaptığında bunun sonuçları hepimizi etkiliyor. Öyleyse gerek partide gerek yönetimde, bizimle birlikte yol yürüyen her bir arkadaşımızın milletimizin tamamına karşı sorumlu olduğunun bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Hiç kimsenin şahsi ajandası, Türkiye’nin ve artık kaderi ülkemizle bütünleşmiş olan AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten baştan kaybetmiştir. Böylelerinin Türkiye’ye ve AK Parti’ye kaybettirmesine de izin veremeyiz. Bunun için tüm arkadaşlarımdan oturmalarına, kalkmalarına, konuşmalarına, çevrelerine, işlerine, güçlerine dikkat etmelerini istiyorum. Daha da ileri gidiyorum, kimlerle oturuyorsunuz, kimlerle kalkıyorsunuz buna da çok dikkat etmeniz lazım. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Bir diğeri de bütün bunlarla beraber eğer bizler hakikaten bu tür insanlarla beraber oturup kalkarsak bunun bedelini bize halk ağır ödetir. Onun için bunlara da çok dikkat edeceğiz. Terör tehdidi altındaki ülkemizde devlet yöneticilerinin, parti yöneticilerimizin can güvenliklerini elbette sağlayacağız ama asla bunu bir saltanat haline dönüştürmeyeceğiz. Vatandaşa karşı etrafımızda etten duvar örülmesine asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizdeki her fert gibi kendi çevremizdeki insanların da iş yapma, kazanma hakkı olduğunu bileceğiz ama kesinlikle bu ilişkilerin, kayırmacılığın, haksız kazancın vesilesi haline gelmesine rıza göstermeyeceğiz.”

“Millete en iyi hizmeti kim yapıyorsa onunla yola devam etmek, ülkenin ve partimizin yöneticisi olarak bizim görevimizdir.” diyen Erdoğan, “Milletimizin bunca yıldır hükümette ve belediyelerde AK Parti’den umudunu kesmemiş olmasının sebebi kendi kendimizi yenileme becerimizdir.” şeklinde konuştu.

“Ramazandan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşacağım”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisine tanınan fırsatı, verilen imkanı kullanamayanlar nöbeti devretmeyi kabullenmek zorundadırlar.” dedi.

Önlerinde Cumhurbaşkanlığı ve Meclis olarak 4 yılı aşkın, belediyeler olarak 5 yıllık bir zaman bulunduğunu anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Son yıllarda üst üste yaşadığımız seçimler sebebiyle milletimiz biraz yoruldu. Açıkçası siyaset de yoruldu. Bunun için hep birlikte önümüzdeki bu uzun dönemi tamamen icraata odaklanmış olarak değerlendirmek zorundayız. Gündemimizde üzerinde uzun uzun çalışmamız gereken pek çok konu bulunuyor. Allah nasip ederse ramazandan sonra başarı sırasına göre tüm illerimizi dolaşma azmindeyim ve dolaşacağım. Tabii ki bu bir teşekkür ziyaretidir. Hepsiyle bu çalışmayı yapacağız ve önümüzdeki sürece de buna göre hazırlanacağız.”

Ekonomiden adalete, eğitimden sağlığa, askerlikten tarıma kadar her alanda gerçekleştirecekleri reformların hazırlıklarını titizlikle sürdürdüklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ziyaretlerimizde varsa birçok açılışları yapma imkanımız olacak. Bunlar merkezi yönetimin, yerel yönetimlerin bütün bu hazırlıklarını gözden geçirerek adımlarımızı atacağız. Sizlerin de belediye başkanları olarak şehirlerinizde çözmeniz gereken sorunlar, yapmanız gereken yatırımlar, vermeniz gereken hizmetler var. İyi bir planlama ve sıkı bir çalışmayla bu dönemin sonunda ülkemizi ve şehirlerimizi hak ettiği yere getirebileceğimizi görüyoruz, biliyoruz.”

“Ekonomik ve siyasi saldırılar bizi gerçek gündemimizden kopartamayacak”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ne dışarıdan ülkemize yönelen ekonomik ve siyasi saldırılar ne de içeride ekilmek istenen fitne tohumları bizi gerçek gündemimizden kopartamayacaktır. Sakın bu fitne tohumlarını ekenlere asla fırsat vermeyiniz. Dün de söyledim, bugün de söylüyorum, sizlere gelenler, kapınızı çalanlar, onlara tek şey söyleyin, ‘Bizim yapacak çok işimiz var, siz yolunuza devam edin.’ Bunlar nereden nereye nasıl geldiklerini hepiniz gayet iyi biliyorsunuz. Çok fazla vakit de kaybetmeye zamanımız yok ve onlarla kaybedilecek vakit haramdır. Buna dikkat edelim. Kimin ne yaptığına, bize hangi tuzakları kurduğuna değil kendimizin ne yaptığına, neyi başardığına bakarak yürüdüğümüzde Allah’ın izniyle aşamayacağımız engel yoktur. Biz başkalarını konuşmayacağız, başkalarının bizi konuşacağı icraatlar ortaya koyacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aday yapılmadığı için istifa edip kimisi bağımsız, kimisi başka partiden gidip aday olmuşlardır, seçimi de kazanmıştır, kazanabilir. Bunlar bizi de üzmesin. Şimdi bundan sonra onlar kendi dertlerine baksınlar, biz bu tür safralardan kurtulduğumuz için rahat olalım.” dedi.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- AA, Ankara

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Nuran dedi ki:

  Selahattin gürkanın bir kere rabia işaret yaptıgını görmedim.

 2. malatyalı dedi ki:

  mısırdaki rabia ,ödül olmuş belediye başkanlarına dağıtılıyor.ilginç bir durum ,mısır halkıda kabul etmiyor.

 3. MUSTAFA dedi ki:

  Ödül güzelde 4 parmak sembolü ilginç geldi. Daha anlamlı bir sembol olabilirdi.

 4. mustafa dedi ki:

  MASKİDE YİNE MÜTAHİTLERİN VE KAMUNUN ARAÇLARLA EVE GİTMELER BAŞLADI

 5. Mustafa dedi ki:

  Malatya’da siyaset çok hızlı değişir. Bugün Gürkan kahraman, yarın istenmeyen adam olur.
  Değişmeyen tek şey Erdoğan sevdasıdır.
  Malatyalı Reisine destek vermiştir.
  Malatyalı AK Partisine sahip çıkmıştır.
  Selahattin Başkan hizmet odaklı çalışmalı, popülist eylemlerden uzak durmalıdır.
  Aksi takdirde tarihin tozlu sayfalarına gömülür.
  Partisine sırt dönen yok olur.
  Vekilleriyle ters düşen kaybolur.
  Ekip ruhunu bozan ters düz olur.
  Ve sonu hüsran olur.
  Kahraman olacağım derken, bir hiç olur…

 6. Malatyalı dedi ki:

  Yazılan yorumlardan görüyoruz ki eskiler şimdiden kıskanmaya, çekememezliğe başlamışlar. 😀

 7. Makinist dedi ki:

  GÜRKAN a verdik oyumuzu da Inşallah pişman olmayiz. 1 ay gecti secimin üstünden hâlâ devralınan borç konuşuluyor. Butun iş makinaları çekildi sahadan. 5 yıl sonunda borcu bitmiş ancak oldugu yerde sayan bir Malatya olmayız.

 8. ALİ MERT dedi ki:

  Her yerde ve her koşulda rabia işareti yapmaktan kaçınan bir başkanının, Cumhurbaşkanımızdan böyle bir ödül alması manidar olmuş.

 9. Abdulkadir dedi ki:

  Başkanımız reisimizin yanına çok yakışmış. Yolunuz açık olsun.

 10. Talha dedi ki:

  Biz bu kadar oyu bizlere daha iyi hizmet edesiniz diye verdik. Para yok bahanesini bırakın artık. Biraz kendi saltanatınızdan, lüks vip araçlar ile gezmeyi bırakın ve biraz da bilbordlarda falan az reklam yapın…

  1. Mehmet G dedi ki:

   Kardeş o vip araca para verilmedi reklam da diğerlerinin yanın da deve de kulak senin de akarın kesildi herhalde ondan bu tepkin.

 11. ADALET dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanımız; Bu ifadeleri kullanırken;
  Hiç kimsenin şahsi ajandası, Türkiye’nin ve artık kaderi ülkemizle bütünleşmiş olan AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten baştan kaybetmiştir.
  Selehattin Başkanın;Tüm ihalelere ilave olarak Motaş A.Ş,nin yapmış olduğu Havalimanı Taşıma İhalesinide iptal etmesi gerekmektedir.Kamu ihalesi denildi fakat Büyükşehir Belediyesi kazanmadı.Bu işte Eski Belediye Başkanı ve eski Motaş A.Ş Genel Müdürü kazanmıştır.Selehattin Başkan biz senin gerçekten adaletine güveniyor ve inanıyoruz.Motaş A.Ş bu işi yapsın.Belediye kazansın.

 12. Sibel dedi ki:

  Ya daha yaz gelmeden her yeri kara sinekler, ivezler bastı. Belediye nerde ilaçlama yok mu? Daha şimdiden baş edemezseniz havalar iyice ısınınca ne yapacaksınız?

 13. malatyalı dedi ki:

  malatya da gürkan ın rakibi yoktu.rakipsiz bir seçime girdi.%68 oy aldı.muhalefet aday göstermedi.yinede 3 kişiden biri rakip olmayan rakipe oy verdi .başarı olarak görmüyorum.rakipsiz bir ortamda gürkan yerine kim konulsaydı en az %67 oy alırdı.

 14. Semih dedi ki:

  Ooo Türkiye’de tek Selahattin Başkan bu ödülü ben aldım der artık 😅

 15. Alp Burak dedi ki:

  Malatya Reisi bilir başka birşey bilmez.
  Yalnızlığına destek vermiştir.
  Türkiye’de herkesin bıraktığı dönemde Malatya Reisini yalnız bırakmamıştır.
  Reise verilen desteğin sandığa yansımasıdır bu sonuç.
  Kimi koyarsa ona o kadar oy çıkardı.

 16. Gökhan akkan dedi ki:

  Gürkan başkan sayesinde malatya rekor oldu yoksa burdada oylar düşerdi,umarım oda hizmetle bize karşılığını verir…

 17. Goksu dedi ki:

  Bizler selahattin başkanıma oy verdik, akp veya erdoğana değil…

 18. Deniz korkmaz dedi ki:

  Yorumlarda oylar partiye değil Selahattin Gürkan’a verildi deniyor. Bağımsız Aday olsaydı o zaman. Görseydik ne kadar seviliyor. Ne kadar oy alıyor. Hayal görmeye, yalakalık yapmaya gerek yok. Oylar Ak partinin, oylar Recep Tayyip Erdoğan’ın…

 19. Kemal dedi ki:

  Bu vekiller olmasaydı daha çok patlama yapardı

 20. Feyzi dedi ki:

  Ahmet Çakır ın açıkladığı borç olayını yalanlayamadılar CHP li meclis üyelerinin soru önergesine bir cevap veremediler Malatya haber olarak neden bu konunun üzerine gitmiyorsunuz kötüyü hemen yazarsınız
  BU ZAMAN DA EN KOLAY YENEN ŞEY KUL HAKKI

 21. Akcadagli dedi ki:

  Belediyede Selahattin başkana verdik ilçede Akçadağ da bağımsız başkan Ali KAZGAN vekiller başkan gösterirken kendi adamlarını gösterdi başkanımız Ali KAZGA in kıymetini bilmediler

 22. MALATYA Lİ dedi ki:

  Sayın Reisim Malatya Selo başkana oy verdi Partiye vermedi Akçadağ. Arapkir. Hekimhan i parti aday gisterdigi için kaybettik Vekillerden hesap sorulması lazım takdir sizin…

  1. yavuz44 dedi ki:

   Aynen ama anlamıyorlar bir türlü

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."