Final

Opel



Malatyalife Residence

Malatya Haber -

3 Amatör Ligde Fikstür Çekildi

3 Amatör Ligde Fikstür Çekildi
  • 19.08.2018

Malatya 1.Amatör Büyükler, U19 1.Küme ve U15 Futbol Ligleri’nin fikstür çekimleri gerçekleştirildi.

Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (MASKF) 2018-2019 futbol sezonu Malatya 1.Amatör Büyükler, U19 1.Küme ve U15 Futbol Ligleri’nin fikstür çekimleri gerçekleştirildi.

Federasyon binasında gerçekleştirilen fikstür çekimine; MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Futbol İl Temsilcisi Kahraman Fırat, MASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Yiğit, Adnan Fırat, Erkan Van, Ergin Turan, Muharrem İçen ce Cengiz Akay, Denetleme Kurulu Üyeleri Yusuf İzzettin Cengiz ve Cemal Top, tertip komitesi üyeleriyle liglerde yer alacak takımları yönetici ve antrenörleri katıldı.

Fikstür çekimi öncesi konuşan MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, 2018-2019 Futbol sezonunun hayırlı olmasını, liglerin fair-play içerisinde geçmesini temenni etti.

Özdemir, 1. Küme Büyükler Liginde bu sezon iki grupta oynanacak maçlar sonunda gruplarında ilk üç sırayı alacak takımların tek devreli play-off oynayacağını kaydederek, U-19 1. Küme liginde iki grupta mücadele edileceğini gruplarda birinci olacak takımların, U-15 liginde tek grupta oynanacak maçlar sonunda grubu birinci bitirecek takımların Malatya’yı U-19 ve U-15 Türkiye şampiyonasında temsil edeceğini kaydetti.

Futbol İl Temsilcisi Kahraman Fırat ise liglerde mücadele edecek olan bütün takımlara başarılar diledi.

Fırat, 1. Amatör Küme Büyükler liginde 15 takımın mücadele edeceğini, maçların 25 Kasım 2018, U-19 1. Küme liginin 09 Eylül 2018 ile U-15 liginin 02 Eylül 2018 tarihinde başlayacağını kaydetti.

Kura çekiminde takımlar şöyle oluştu:

Malatya 1.Amatör Büyükler Ligi

A GRUBU: 1. Malatya Spor 2. Arguvan Bld. Spor 3. Malatya Gücü Futbol Kulübü 4. Demir Spor 5. Orduzu Spor 6. Darende Spor 7. 1966 Malatya Gençlik 8. H.Han Belediye Girmana Spor

B GRUBU: 1. Sanayi Spor 2. M. İdmanyurdu Spor 3. Hekimhan Spor 4. Kale G.Birliği Spor 5. Ataköy Spor 6. Battalgazi Belediye Spor 7. Doğanşehir Belediye Spor

U19 1.Küme

A GRUBU: 1. Malatya Gücü Futbol Kulübü 2. Pütürge Gençlik Spor 3. Telekom Spor 4. Kale G.Birliği Spor 5. M.Galata Spor 6. M.Fener Spor 7. M.Yeşilyurt Bld. Spor 8. Malatya Spor

B GRUBU: 1. Orduzu Spor 2. B.Gazi Belediye Spor 3. Arguvan Belediye Spor 4. M. Aile Ve Sosyal Spor 5. H.Han Girmana Bld. Spor 6. Demir Spor 7. Sanayi Spor 8. Erkenek Hürriyet Spor

U15 Ligi:

1. Kale G.Birliği Spor 2. Pütürge Gençlik Spor 3. Kaldırım Gücü Spor 4. M.Fener Spor 5. M.Yeşilyurt Bld. Spor 6. Karakavak Spor 7. Telekom Spor 8. Malatya Gücü Futbol Kulübü 9. Akçadağ Spor 10.Konak Bld. Spor 11.Anadolu Selçuklu Spor.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sait dedi ki:

    1. Amatörlig kurası hiç adil sonuçlanmamış ilk grup resmen ölüm grubu

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."