Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

3 Başkan YMS Gündemiyle Bir Araya Geldi

3 Başkan YMS Gündemiyle Bir Araya Geldi
 • 08.08.2020

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,  Cumartesi günü Büyükşehir Hizmet Binasında yaptıkları toplantıda Malatya’nın son dönemdeki ana gündem konularından birisi olan Yeni Malatyaspor ile ilgili gelişmeleri görüştükleri ve ortak hareket edeceklerini  vurguladılar. 

Gürkan, Çınar ve Güder, Cumartesi günü sabah saatlerinde Büyükşehir binasında bir araya geldiler.  Yerel seçimlerden sonra 3 isim ilk defa özel olarak bir toplantı yaptı ve birlikte üçlü fotoğraf paylaştılar.  3 başkanın Yeni Malatyaspor gündemli özel toplantı yapması dikkat çekerken,  toplantıya ilişkin sonucun önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. 3 başkanın Adil Gevrek yönetimine destek vermeme kararı almış olabilme ihtimalinin yüksek olduğu ileri sürülüyor.  

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız @mehmetcinar44 ve Battalgazi Belediye Başkanımız @osmangudertr  ile bir araya gelerek #Malatya’mızı ve değerlerini konuştuk…” ifadelerine yer verdi.  

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise sosyal medya hesabından gerçekleşen toplantıda  Yeni Malatyaspor’u konuştuklarını  da belirterek şu ifadeleri kaydetti:

“Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın @selahattingrkn ve Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın  @osmangudertr ile birlikte Büyükşehir Belediyemizde bir araya geldik. #YeniMalatyaspor’umuz ve genel olarak #Malatya’mız ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. #cumartesi.”  

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise  toplantıya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:;

“Ortak sevdamız Yeni Malatyaspor’umuz için bugüne kadar nasıl bir olduysak, bundan sonrada birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız  @selahattingrkn, Yeşilyurt Belediye Başkanımız @mehmetcinar44 ile birlikte toplantı düzenledik. #Malatya.” 

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Başkanlar adil gevrek gitsin diyor bazı vekiller kalsın diyor destek veriyor vekiller istemediği müddetçe kulüp başkanı gitmez kısır çekişmeler sonucu olan Malatya spora olur .

 2. Ahmet dedi ki:

  Şu yapılan yorumlara bakıyorum da ,akılları sıra belediye başkanlarını,kulüp başkanını eleştiriyorlar.Bir kez daha anladım ki bu memlekette yorum yazmak için beyni yerine sadece parmaklarını kullanan bayağı boş beleş adam var.

 3. Malatyahmet dedi ki:

  Yeryuzundeki en mega projeci belediye reisleri yan yana hatira fotografi cektiriyi gardas.Bu yan yana fotograf cekme modasi nerden kaldi acep

 4. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Sayın cumhurbaskanim kurtar bizi malatyadaki bır avuç siyasetciden Malatyalı onlara değil sizin şahsınıza oy veriyor ve sizi seviyor..

 5. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Vekiller toplasın git desinler bir dakika durmaz baskanlarda vekiller istemez ise gitmiyecegini biliyorlar onlarda tribünlere oynayıp olumsuz bir zamanda ne yaaalim bizde başkanın gitmesini istemiştik diyecekler kısacası Malatyaspor uzerinden satranç oynanıyor bakalım kim kimi mat edecek.

 6. EROL dedi ki:

  Destek vermiyorsunuz peki sizin programınızı anlatın. Bir çözüm yolu var mı?Anlatın da bilelim. Şu yol haritasını, ben destek vermiyorum deyipte kaçmak yok. bu işin içine gireceksiniz.

 7. MUSTAFA dedi ki:

  Toplantıya gerek var mı?
  Ancak burası öyle bir memleket ki, adam bu takımı yok etmeden gitmeyeceğim diyor.
  Tıpkı Malatyaspor da olduuğu gibi. Adam Malatyasporu toprağa gömdü öyle gitti. Sanki takım babasının malı gibi.
  Bir tane vekil veya belediye başkanı da, yav arkadaş bu takım babanın malı mı git burdan demedi.
  Başkanlar toplanmış mış da.
  Toplanmaya ne hacet adamı çağırır artık yeter başarısız oldun kalk koltuktan dersin olur biter.

  1. Efsane Malatya sporlu. dedi ki:

   Mustafa bey başkanlar tribünlere oynuyor olumsuzluk durumunda biz başkanı zaten istemiyordum diyecekler benim tanıdığim Gürkan mert ve doğruları konuşan birisidir sayın Gürkan çık açıkla adil gevregin arkasında hangi vekiller var kimler onu orada tutuyorlar sayın Gürkan göreve gelir gelmez belediyenin bir borcunu açıkladın o gün sana geri adım attirdilar çıkıp özür dilerim bana yanlış bilgi verilmiş demedigin gibi konuşmayın arkasında da durmadin bütün sorunların ana kaynağı budur veya birilerinin imar rantina dur demiş olabilirsiniz .siyasetin az girdiği bir spor vardı onuda kaybettik dostlar.

 8. Mertali dedi ki:

  Üç başkanda futboldan iyi anlar.helede Osman başkanla Çınar başkan.çınar başkan a kalsa futbolcular a sabah akşam bulgur pilavı yedirtir

 9. vahap dedi ki:

  Hayırlı geceler değerli hemşehrilerim .Malatya malatyalılarca yönetilmediği müddetçe ve hasutluk (çekememezlik)oldukça hiç bir sonuç alamayız.Bizler eleştiri yapmaktan öteye gidemeyiz.Ben merkezli bir anlayış ve yönetim ile bu kadar olur.Yönetim gerçek hatalarını gördü ve bizzat başkan Adil bey ikrar etti.Bu saaten sonra gerçek malatyalılar ve malatyalı olduğunu düşünenler sadece MALATYA üst kimlik ile bir beraber ve biz olabilirsek; o zaman kaybeden değil gerçekten kazanan oluruz. Malatyamız ve gururumuz Malatyasporumuz başarılı sonuçlara ulaşır.Atalarımız ne güzel demişler dere geçerken at değiştirilmez.Maalesef bu yöntimin de ciddi hataları oldu ,malatya ve istanbul kanadı diye ayrışma ve ikilemler oluştu bu da sonun başlangıcı oldu.Bizlere düşen tekrardan biz bilinci ile kenetlenip tek yürek olarak hareket etmektir.Yeniden yönetimi oluşturacak arkadaşların liyakat ve ehliyet li olması elzemdir.Aksi ahbap çavuş ilişkilerinin devri bitirilmelidir.Başkanın şahsi olarak dürüst ve iyi niyetli olduğu kanaatindeyim ama yönetimin tamamında bu böyle değil.Kimse kırılmadan ve üzülmeden, görevini yeni oluşacak yönetim kurulu için istifa etmelidir .Başkan da yeni yönetimi ince eleyip sık dokumalıdır.Teknik direktör mutlaka değişmelidir.Transferler de gecikmeden yapılmalıdır.Aksi durum uyum sorunu atlatılana kadar atı alan üsküdarı geçer.Bu yıl pandemi sebebi ile ligde kaldık.Seneye bu da çözüm olmayacak…malatyaspor ve malatya sevdalısı selamlar saygılar…hayırlı geceler

 10. Suat dedi ki:

  Ben bu arkadaşlara ve partilerine oy vermiyorum çünkü beceriksiz olduklarını az çok biliyordum ve yanılmadığımı bir kez daha anlamış oldum koca bir şehrin takımının hesaplarını kontrol edemiyorlar takımın başındaki adam ve yanındakiler nerelere nasıl para harcadıkları malum borç almış başını gidiyor adam istifa etmemek için direniyor neden acaba diye bir yiğit çıkıpta sormuyor basınımız malum azıcık dokunsa hemen susturuluyor yazıklar olsun şehir ve seyirci susmuş sadece seyrediyor yapacak birşey yok zihniyet bu malesef….!!!!

 11. Malatya44 dedi ki:

  Adil Gevrek İstifa etmelidir. Adil , Hikmeti de al git.

 12. Ahmet ak dedi ki:

  Yenimalatyasporun adınıda değiştirin yenigergerspor yapında olsun bitsin bari ne günlere kaldın malatya mıh osmanın nurettin soykanın kemikleri sızlıyordur. Bu kulübün genel kırulu degilmi söz sahibi olan. genel kurulun üstünde vesayet makamımıdır divan kurulu kimin ne zaman görev yapacağına istifa etmesine karar veriyor anlamak mümkün değil.

 13. Efsane Malatyasporlu dedi ki:

  Sayın baskanlarim adil gevrek bitmiştir gönderin gitsin ama hesapları inceletin harcamalarda yerindelik denetimi yaptırın bu saatten sonra umuttan topçu hikmet karamandan hoca adıl gevvrekten başkan olmaz

 14. Sontajci dedi ki:

  Takımın ismi YeniMalatyaspor mu ? Yoksa yenimalatyabuyuksehir belediyespor mu ? Anlam veremedim.
  Tabiki şehrin önde gelenleri oturup konuşacak vs ama Malatyaspor yönetimi neden karede yok ?

  1. Sontajcı 2 dedi ki:

   Sontajcı kardeş madem ismin sontajcı sen git sontaj vur buralara gelip boş beleş konuşma.

 15. Mehmet dedi ki:

  Selahattin bey Malatyaspor un başına Adıyamanlı bir yönetici getirin zaten belediyenin yüzde 80 i Adıyamanlı yöneticiler

  1. Mehmet can dedi ki:

   Battalgazi ile yeşilyurt un belediye başkanları da adıyamanlı işe alımlarda yüzde 80 adıyamanlı kontenjanı var ne yazıkki Malatyalı Malatya dan işsizlikten kaçıyor

   1. Mustafa dedi ki:

    Bizde nüfusu Adıyamana almamız lazım işlerini yürütüyorlar helal olsun

 16. bayram akgeyik dedi ki:

  bence üç maymunu oynadılar birde birbirlerine yandaş ayarı verdiler

 17. Mustafa demir dedi ki:

  Bilmediğim için soruyorum malatyasporu masaya yatırıp kararlar alan 3 başkandan malatyalı olmayan varmı malatyaspora gönül bağı yönünden merak ettim

 18. Kel dedi ki:

  Adil Gevrek Malatyaspor tarihnde hiç yaşamadığı başarıları yaşadı ve bana göre destan yazdı…
  Ama Malatyaspor taraftarı o kadar nankör ki, bu başarıları unuttu yada hstırlamak istemiyor…
  İstemiyor çünkü algı operasyonlarına kanıyor…
  Malatyaspor yönetimine talip olanlara bakıyorsunuz şaşmamak elden değil…
  Kamuoyunda hiç bir karşılıkları yok.
  Divan kurulu Seçilmiş bir yönetimi istifaya davet ediyor hangi hakla?
  Yarın belediyenin önüne 20 kişi toplansa Selahattın Gürkan istifa dese istifa etmesi mi gerekir…
  Osman Güder istfa diye bağırsa istfa mi edecek.
  Mehmet Çınar bence daha samimi bir görüntü sergiliyor.
  Ama Adil Gevrek bu algı oprasiyonlarını boşa çıkaracak gibi ,çıkarması da gerekir.

  1. Ali yilmaz dedi ki:

   Al bı tane daha e o zaman geçmişteki basarilarla yaşayan yatıp kalkıp geçmişse ben basariliydim diyen herkesi baş üstünde tutalım.

 19. uğur türkan dedi ki:

  Daha önce aklınız neredeydi ? Koca bir sezon ağzını açmayanlara bir haller oldu ! Elbette ki olumludur bu gelişme fakat gecikilmiş bir karardır.Yönetemeyen adil ve avareleri bu durumda bu kulüpte ömrü çok olmayacaktır ! Ama yerine kim gelecek bir defa vizyon önemli,şeffaflık önemli,Futbol aklı önemli vizyon,misyon vs vs hepsi önemli bence bu operasyon gecikmiş bir operasyon takıma zararı da olur bu saatten sonra ana bir taraftan da başlayacak olan yeni sezon bence devre arası ya da ligin ilk haftalarında bu opersyon yapılsın.

  1. Cengiz dedi ki:

   Nihayet biraz doğruyu bulmuşsun.Vizyon misyon diyorsunuz.6 yoldur bunlar vardı bu sene mi kayboldu?Bakınız Uğur bey 1966 ilk Balıkesir maçından bu güne takip ediyorum.90lı yollarda yönetimde bulundum.Evet bu sene hesap edemediği ve biz taraftarları fevkalede üzdüğü hatalar yaptı,ancak önceki yollarda da başarılı işler yaptı.Hiçbir yönetimin yapamadığı futbolcu pazarlamayı çok iyi becerdi işte asıl vizyon budur.Sice paralı olan konuşmasını iyi becerenmi vizyon sahibi oluyo?Evet bazı eksikleri var hesaplar konusunda yapılan ithamlara açık yüreklilikle.başı dik olarak herkesin anlayacağı şekilde açıklamalıydı.Öncelikle TFF veUEFA ya.hesap verildiği denetim kuruluna divan kuruluna her hesap verileceğini ifade etmeliydi.

 20. Cengiz dedi ki:

  Sn başkanlar,Malatyaspor şehrimizin en önemli.markalarından biri. Malatya dışında yaşan özellikle genç hemşehrilerimiz de aidat duygusunu üst seviyeye çıkaran önemli bir marka.Onun için özelikle başkanların takımı iyi sahiplenmeleri gerekir.Salahattin Başkan futboldan fazla anlamadığı gibi sağın solun söylediklerine fazlaca kulak kabartan durumu var. Başkanların müdahil durumları olacaksa çok geç kaldılar.Bu saatten sonra yapılacak değişim faydadan çok zarar verir.Şayet Adil başkanın herhangi bir usulsüzlüğü yoksa arkasında durup desteklemeleri gerekir.

 21. Hakan dedi ki:

  Anasını aglattı yeşilyurtun koceli firmasına pazarlik usulu ihale veriyor verildiği firma fotodan ihraç edilmiş şimdide malatyasporumuza göz dikmış

 22. Tomugi dedi ki:

  Yorumları okuyorum her kafadan bir ses o anlamıyor bu bilmiyor o çalıyor o ilgilenmiyor falan sizler çok iyi biliyorsunuzya bırakın işi profesyoneller halletsin. Acaba bu yorum yapanlar taraftarlık görevini yerine getiriliyormu?Düştüğü zaman neden aday çıkmadı da sonradan düşme iptal olunca Aday çıktı? Bunu sorsanıza Yeni Aday olanlara.Şimdili yönetim özeleştiri yapıyor hatalarını düzeltip daha iyi bir Yeni Malatyaspor kadrosunu kurarlar şimdikine destek olunması lazım.

 23. Ahmet Yalvaç dedi ki:

  Hayırlısı olsun

 24. Mehmet dedi ki:

  Ben ahmet çakırı çok beyfendi buluyorum. O büyükşehirin başındayken malatyaspor her yıl başarıyla ligleri bitirdi. O gitti, malatyasporun halini görüyorsunuz.

  1. Salih dedi ki:

   Ahmet çakır ne alaka belediye ye yüklediği milyar tl lerden de bahsetsene 3 katrilyon borçla bıraktı belediyeyi

 25. Rıfat dedi ki:

  Üçü de futboldan gram anlamıyor…

 26. nedim sevim dedi ki:

  Booş işler

 27. Kaplan44 dedi ki:

  Şu saatten sonra yeni yönetim intihar gibi olur. Alışana kadar ilk yarı biter. Eğer adil başkan iyi niyetli biriyse başına gelenlerden öyle bir ders alırki müthiş bir tablo ortaya koyar. Kötü niyetliyse zaten düşeriz

 28. Malatyasporlu dedi ki:

  Kıymetli başkanlar ne olur bu sene şehrin farklı noktalarından stadyuma maç günleri gidiş-dönüş araç kaldırın lütfen! Geçen yıl ilk maçta evlerimize zar zor döndük otobüsler çalışmadığı için.

 29. Rıfat dedi ki:

  Hikmet Karaman gönderildi. Hayırlı olsun.

 30. Ahmet kazgan dedi ki:

  Eeeee sonuç nedir çay kahve içtiniz muhabbete düştünüz girerken foto çektirdiniz. Ama ortada sonuç var mı sonuç yok. Çıkın da bir açıklama yapın kente sahip çıkıyor musunuz anlayalım başkanlar

 31. recep solmaz dedi ki:

  Futbolu futbolcuyu bilen seven sevmeyen sporun birleştirici yönünü siyasilerimizin ve Belediye başkanlarımızın bilmesini izlemenin huzuru içindeyim yalnız bu şehirde tüm amatör takımlar Malatya yeşilyurtbldspor Malatya idmanyurdu spor pütürgebldspor sahip çıkılması gerekliliğinin bilinip bu takımlarada hakkaniyet ölçüsünde desteklerinizi bekliyoruz futbolu yönetmek yönlendirmek sırf para vermekle olmayacağını alınan futbolcuların kaldıkları tesislerdeki davranış hallerinin maç kazanmakda maç kaybetmekde çok büyük rollerinin olduğununda bilinmesini isterim futbolcu motivasyon kaybederse ki gördük maç kazanamazsinnnn ne yapmak lazım o zaman 3k….şart…

  1. Ersin dedi ki:

   Recep hocam ypamis olduğun müstesna youm için tesekkurler. Malatyanin profesyonel ve amatör futbolu sizin gibi sporun her safhasında anlayan kişilerden oluşan bir akil insanlar tarafından toplanilip yapılacak olan kurul ile belirlenebilir. Umarım yakın zamanda sizi bu kurul içinde göreceğiz. Yüreğinize ve emeğine saglik.

 32. Sayim 44 dedi ki:

  Sayim.44
  Sevindirici. Olay.bugibi.olaylar.topluma
  Model. Olur.birlik.beraberlik.mesaji.verir
  Çok. Olumlu.hayirli.olsun

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."