Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“7/24 Hiç Uyumadan Çalışıyoruz”

“7/24 Hiç Uyumadan Çalışıyoruz”
 • 02.09.2017
 • Pütürge’de 1. Bal Festivali ile çeşitli açılışlara katılan AKP’li Çalık, “Her bölgeye önem veriyoruz. Yerel yönetimlerdeki başarılarımız bizim yüzümüzün akı.” dedi..

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Dünyanın gözünü kapattığı ve kulak vermediği insanlık dramının, acıların yaşandığı buruk bir bayram yaşıyoruz” dedi.

Çalık, Pütürge’de düzenlenen 1. Pütürge Bal Festivali ile 15 Temmuz Şehidi Engin Tilbaç Parkı, Sakkuşağı Derneği Pütürge Şubesi, nikah salonu ve taziye yerinin açılışına katılarak, Pütürge Belediyesi mesire alanını, yeni yapılan hükümet konağını, ilçe jandarma komutanlığını ziyaret etti.

“ŞEHİTLERİMİZİN ADI HER GÜN HER YERDE YAŞAYACAK”
15 Temmuz hain darbe girişiminde karşı sokağa çıkan ve şehit düşen Pütürgeli 15 yaşındaki Engin Tilbaç anısına yaptırılan parkın açılışında konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Gözyaşı döken mazlum coğrafyalarda gözyaşının sona ermesini dileyen Çalık, “Bir kez daha mazlum coğrafyalarda gözyaşı dökülmesin. Filistin’de, Arakan’da, Myanmar’da, Suriye’de, Afganistan’da dökülen gözyaşlarının bir an önce son bulmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyoruz. İnşallah zalimlerin son bulduğu ve bir kez daha zalimlik yapacak fırsatlar bulamayacak günler olsun. Dünyanın gözünü kapattığı ve kulak vermediği insanlık dramının, acıların yaşandığı buruk bir bayram yaşıyoruz” dedi.

Çalık, milli irade zaferinin kazanılmasına vesile olan şehit Engin Tilbaç anısına yapılan parkın açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Yaşı 15 ama yüreği kocaman yiğit şehidimin Engin Tilbaç’ın adını yaşatmak üzere bütün vatandaşlarımızın bir arada olabileceği, çocuklarımızın nice Engin Tilbaç’ların yetişeceği çocuk parkının açılışını yaptık. Babasına, annesine ve geride kalanlara Allah sabır ve sağlık versin. Bugün eğer Türkiye olarak ayaktaysak şehitlerimiz, gazilerimiz ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde. Yüce Rabbim’in bize sunmuş olduğu lütuflar, imkanlar çerçevesinde terör örgütleriyle, FETÖ’yle hep birlikte mücadele ettik. Bu mücadelede 250 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz var. Eğer o gün milli irade zaferi kazanılmamış olsaydı, bugün burada bayramları hiçbirimizin kutlamak imkanı olmazdı, olamazdı. Aynen Arakan’da, Suriye’de, Mısır’da, Lübnan’da, Yemen’de yaşanan hadiseler Türkiye’de yaşanacaktı. Bilsin ki Tilbaç ve tüm şehitlerimizin adı her gün her yerde yaşayacak.”

Dua edilmesinin ardından 15 Temmuz Şehidi Engin Tilbaç Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, şehit Engin Tilbaç’ın babası Murat Tilbaç ile bir süre sohbet etti.

Açılışa, Çalık’ın yanı sıra Malatya Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, Pütürge Kaymakamı Erkan Savar, AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, şehit Engin Tilbaç’ın babası Murat Tilbaç katıldı.

“HEMŞERİ DERNEKLERİ DEVLET İLE MİLLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık daha sonra merkezi İstanbul’da olan Sakkuşağı Derneği Pütürge Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Çalık, Pütürgelilerin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, “Pütürge’de bir ilki yaşadık. Hemşeri dernekleri farklı illerde açıldığında bütün hemşerilerimizin orada toplanmasına vesile olur. Bu sivil toplum örgütleri, hemşeri dernekleri de devlet ile millet arasında bir köprü olur. Bu köprünün Pütürge İlçesi’ndeki mahallelerimiz bir araya gelerek, Pütürge’nin en zor bölgesi olan Sakkuşağı bölgesinin derneği Pütürge’de açıldı” ifadelerini kullandı.

ASKERLERLE BAYRAMLAŞTI
Yeni yapılan hükümet konağında incelemelerde bulunan Çalık, daha sonra Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Vatani görevini yerine getiren erlerle uzun süre sohbet eden Çalık, askerlerin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

“YEREL YÖNETİMLERDEKİ BAŞARIMIZ YÜZÜMÜZÜN AKI”
Pütürge Belediyesi’nin mesire alanında da incelemelerde bulunan Çalık, nikah salonu ve taziye yerinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış sonrası konuşan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Pütürge için hizmetkar olduklarını ve arı gibi çalıştıklarını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise her bölgeye orada yaşayan insanların gözüyle baktıklarını ifade ederek, “Her bölgeye önem veriyoruz. Hizmet, insanların ayağına götürüldüğünde hizmettir, bizde bu anlayışla yaklaşıyoruz” dedi.

Çalık da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerde çığır açtığını belirterek, “Belediye başkanı olduğunda İstanbul’da yapmış oldukları değişiklik, bize 2002 yılında AK Parti iktidarını getirdi. Yerel yönetimlerdeki başarılarımız bizim yüzümüzün akı.16’ncı yılımızı tamamladık, yerel yönetimlerdeki başarılar, bizim başarılarımızdır” diye konuştu.

Çalık, Pütürge İlçesi’ne yapılan hizmetlere de değinerek, şunları söyledi:

“Pütürge’ye en güzel bakan ve en iyi bakan, bütün Pütürge’yi kapsayan alana hükümet konağımızı yaptık. Hemen onun yan tarafından iki yıl önce biten Pütürge İlçe Jandarma Komutanlığı’mızın binasını yaptık. Emniyet binamız yapılıyor ve aynı zamanda 24 tanede lojmanımız yapılıyor.”

“AKAN GÖZYAŞI VE KANLAR İNŞALLAH DİNER”
Çalık, Pütürge Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen 1. Pütürge Bal Festivali’nin açılışına katıldı.

Kendisine ikram edilen balı protokol üyelerine ikram eden Çalık, festival kapsamında açılan bütün stantları gezerek, vatandaşlarla bayramlaştı.

Festivalin açılışında konuşan Çalık, Pütürge balının önemine değinerek, “Pütürge balını tattık, muhteşem güzel. Bizi izleyen, dinleyen herkese Pütürge’nin kekik kokulu balından yemesini tavsiye ediyorum. Arı sütünden, balından mutlaka, Pütürge’nin balından tatmaları gerekiyor. Birincisini yaptığımız Bal Festivali inşallah her sene yapılır ve Pütürge balının Malatya’ya, Türkiye’ye ve uluslararası alana tanıtma imkanı olur” dedi.

Çalık, birçok yatırımı Pütürge ile buluşturduklarını kaydederek, “Yerel yönetimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ilçelerimize yol götürdü. Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat, Pütürge için çalışıyor. Yapılan hizmetler Pütürge’ye yeter mi, bence yetmez. Yüzde 95 bize oy veren Pütürgeli hemşerilerimize ne kadar hizmet getirsek az. Biz daha çok çalışmak zorundayız. Daha çok hizmeti size sunmak zorundayız. Bu vesileyle 7/24 hiç uyumadan Pütürge’miz, Malatya’mız, Türkiye’miz için, milletimiz için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı’nın Ortadoğu’da mazlumların gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını temenni eden Çalık, “Ortadoğu coğrafyasında yaşanan, mazlumlar coğrafyasına dönüştürülen ve mazlumların gözyaşının dökülmesine vesile olan zalimlerin zulmünü lanetlerken, sessiz kalan dünyaya lanetlerimizi yağdırırken, Yüce Rabbim inşallah bu bayramları mazlumların gözyaşının dindiği, zalimlerinde sonunun olduğu bayram olmasına vesile olur. Yüce Rabbim o mazlumlar coğrafyasını inşallah mağluplar coğrafyası olmaktan çıkarır, kazananlar coğrafyasına dönüştürür. Akan gözyaşı ve kanlar inşallah diner” diye konuştu.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, festivalin anısına protokol üyelerine plaket ve bal takdim etti.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ilyas dedi ki:

  Sahi TRAFİK SORUNUndan ne haber? 7/24 gezerken bunuda hallederler inşallah.

 2. ilyas dedi ki:

  Bu zatı muhteremler 7/24 gezmeyi vatandaşa hizmet diye sunuyorlar.gezilen yerlerde de vatandaşın sorununa sadece kılıf türünden cevap verip geçiştiriyorlar.AK parti kuruluşundan bu güne malatya dan çok büyük destek gördü.karşılık görmedi.Denebilirki bakanlık verildi:bekleyip göreceğiz bakanlık KAYISI SORUNUNU,VAGON FABRİKASI SORUNUNU,HASTAHANE SORUNUNU,BELEDİYELER SORUNUNUveHALKIN SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK Mİ?Ben bir malatyalı olarak bu kadroyla ümitsizim.
  birde bu resimdeki zatlara iki tane sorum var.
  1-7/24 GEZMELER VATANDAŞIN SORUNUNU YERİNDE TESPİT İÇİN Mİ? yoksa 2019 DAKİ YENİ SİSTEMDE YER KAPMA ARZUSU İÇİN Mİ?
  2-7/24 GEZİ MASRAFLARINIZ KİMİN SIRTINDAN? EĞER BEN KENDİ CEBİMDEN HARCIYORUM DİYEN VARSA (yaşım 58) ONUN AYAĞININ ALTINI ÖPECEĞİM AAAAHH,AH NEREDESİN MUHALEFET?

 3. bekir dedi ki:

  ara sıra uyuyun

 4. ALİ dedi ki:

  öznur hanım siz malatyanın tek koşan vekilisiniz. bayram günü de hemşerilerinizle birliktesiniz.

 5. sabri maden dedi ki:

  Tabi çok iyi çalışıyorsunuz. Hiç uyumuyorsunuz. Kuzum Tayip bey olmasa siz acaba kendi köyünüzde veya mahallenizde muhtar seçilebilirmisiniz. Düşün artık bu milletin yakasından. Battalgazi susuzluktan kırılıyor; kayısı fiyatı yerlerde sürünüyor. Bumu çalışmak.

 6. erkan baba dedi ki:

  sürekli aynı resim il başkanın bı tane yardımcısı yok orda neden sürekli aynı sahıslar bekleyın oy verelim kaftalıya hepiniz gideceksiniz

 7. malatyali dedi ki:

  Boşa geçmiş geceler.

  Demek ki gözler açık 7/24 uyuyor bunlar.

  Uyuyun ve 150 yıl uyanmayın daha hayırlı olur. Anca Türkiye eski ayarlarına döner belki.

 8. yusuf dedi ki:

  Bir tane olumlu yorum yazan var mı? Demekki BECERİKSİZ TAKIMLARINI kimse sevmiyor.

 9. Emine dedi ki:

  Şehir içindeki parklardaki ağaçlar kuruyor haberleri varmı belediyenin

 10. erhan dedi ki:

  aman ha çok çalışmayın hasta falan olursunuz ne yaparız sonra sizin gibi çalışkan milletvekilleri bulamayız !!!!!! ne iş yaptınız malatya için hep çıkarlarınız için çalıştınız ve istediğiniz kişinin işini ne de güzel hallediyorsunuz

 11. Ahmet dedi ki:

  Gözlerinizin altını şişmiş uykusuzluktan çok çalışıyorlar

 12. Mayer dedi ki:

  Narmikan köyünde bi damla içme suyu yok hang i yerel yönetimden bahsediyorsunuz

 13. Ahmet dedi ki:

  Hahahaha

 14. Ahmet dedi ki:

  Bence 7/24 uyusanız Malatya için daha hayırlı olur.

 15. İlhan dedi ki:

  Bu kadroya ak partiye oy verilmez

 16. Gokturk dedi ki:

  2019 senesinde Akp Malatyada Belediyeyi unutsun…

  1. has dedi ki:

   KİM ALACAK

   1. Pütürgeli dedi ki:

    Bizim millettimiz yine bunlari seçeri ise yaramayan baskani vekili ayirt etmez direk kalkar oy verir sonra da ah vah eder

 17. Puturgeli dedi ki:

  Puturge 1 defa bahçeler suland . Altyapı 14 trilyon yedi alt yapı yok. Malatya ilinde ikamet edip puturge de 1 ekmek dahi almayan başkan var . Ama şemsiye sokak var . Bal Festivali var katılım ortada vekile soruyoruz memnunmu?

  1. Pütürgeli dedi ki:

   Hemserim suc bizim 2014 de bu adam geldiginde kasap isini birakti firinda calisan paydos etti kostu bunun pesinden ise girecem diye kahvelerde millet alkisladi o zaman kimse demedi bu adam puturgeyi bilmiyor olmaz diye herkes çocuğum ise girsin dedi herkes oğlunu bi yere soktu simdide susuyorlar yollarda yürümüyor ama bu adama oy verenler cok mutlu ise girdiler ya

 18. Tamirci dedi ki:

  Kuruyan kaysı ağaçlarımızdan ne kadar çalıştığınız belli sayın vekilim. Inşaallah eskimalatyaya da bekleriz en kısa zamanda.

 19. 44malatya dedi ki:

  Calisiyorlarmis.7.yilda.stadi.yapamadilar..belli

 20. Özkan dedi ki:

  Çalışmasalar neden ikinci defa seçiliyorlar

 21. Malatyali dedi ki:

  Uykusuz oldugunuz belli.Ayakta uyumaya ve uyutmaya devam.

 22. ali dedi ki:

  AKP değil Ak Parti

 23. Pütürgeli dedi ki:

  7- 24 cok basarili bi sekilde calisiyolar dun puturgede bi tek meydani gördüler ordan bal yemeye başkan beye deseydiniz puturgeyi bi gezelim gorelim her yerini yollarda yurunmuyo 2014 oncesi puturgeden eser yok başkanıniz cok basarili bi şekilde memleketi yok etti her taraf pislik icinde eskiden bal festivali yaylada yapilirdi guzelligi ordaydi okul bahçesinde yapilmazdi baskanimiz ne yapmaya calisiyorsa artik

 24. Ali dedi ki:

  Bala girişimişler. .yiyin gayri

 25. yusuf dedi ki:

  7-24 denilince aklıma banka reklamı geldi. Allah bol kazançlar versin sayın vekil ve başkanlar

 26. ilhan dedi ki:

  AHMET ÇAKIRA BAKIN NASILDA BALI GÖTÜRÜYÜ

 27. gokler789 dedi ki:

  ancak boy boy poz verirsiniz

 28. Ferit dedi ki:

  7/24 çalışmamı sesli gülüyorum

  1. Fanatik dedi ki:

   Ben senden daha çok gülüyorum

 29. KML dedi ki:

  Yerel yönetimlerdeki başarıyı biz niye görmüyoruz acaba, aday gosterilmeyecegini anlamislar ondan gününü gün etmenin derdindeler

 30. Murat yavuz dedi ki:

  Nasıl çalıştıkları resimde belli değilmi, memleketin balını kaymağını biz yiyoruz diyorlar

 31. umut ışığım dedi ki:

  burdan hacı ugur polat başkana mesajım va allah aşkına bostan başındaki o kanaın yapımı hoşuna gidiyormu hertaraf yosun içinde su yok acaba okadar kullanılan demirle bir maltaya yapılırmıydı

  1. Vlkn44 dedi ki:

   Umut hocam.bostanbasindan hic bahsedip yaramizi daglamayin.o kanalda bogulsunlar yapanlar.allah akil vere yolu yol degil kaldiri kaldirim degil,kanal kanal degil…

  2. Semih dedi ki:

   Ah kardeşim çok doğru söylüyorsun ama bunların mantığı farklı işliyor müteahhitlere para kazandırmak için yapılan yerleri iki sene sonra bozdurup başkasına veriyorlar hiçbir yandaşı küstürmüyorlar böylece.Haa senin benim param da boşa gidiyor gitsin ne olacak yeter ki müteahhitlere bir şey olmasın

 32. batttalgazi44 dedi ki:

  buradan büyük şehre sesleniyorum: 2. kanalboyuna yaptığınız inşaat iskelesi görünümlü üstü bez çadırlı o ahşap yapılar yarın yoğun kar ve yağmura maruz kaldığında çökecek, çürüyecek. ayrıca kanalboyu o kadar daralmış ki tek araç zor geçiyor, buna bir de kaldırımlara duba eklenmesi de eklenince yarın yangın olursa itfaiye a racı veya acil ambulansa yoğun trafikte nasıl yol verielecek? bari açılıp kapanabilen duba yapsaydınız da ambulans ve itfaiye şoförleri gerektiğinde anahtarla yol tıkandığında dubaları açık kapayabilseydi. illa başımıza bir felaket geldiğinde mi önlem alacağız. son olarak stad açıldığı halde sonradan uyanıp yol çalışmasına başlayan yerel yönetcilerimizi geleceği görmelerinden dolayı kutlarım.

  1. Semih dedi ki:

   Evet ben de tebrik ederim.Muhtesem bir ileri görüşlülük örneği çünkü

 33. murat dedi ki:

  yerel yönetimlerdeki başarı mı??? başarısızlık mı???çalık, malatya için konuşmamış anlaşılan. ahmet çakır’ın bal yerken yüz ifadesine dikkat:)))

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."