Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Adam İlkokul Mezunu 9-12 Bin TL Maaş Alıyor!”

“Adam İlkokul Mezunu 9-12 Bin TL Maaş Alıyor!”
 • 27.06.2019

GÜRKAN PERSONELİ TOPLADI, ÇARPIK TABLOYU ANLATTI.. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Yönetici kadrosu ile Belediye, iştirakler ve MASKİ personelinin tamamının katılımı ile bir istişare toplantısı düzenledi.

Malatya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Şirket Genel Müdürleri, Daire Başkanları ile 5000 civarında belediye çalışanları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük bir aile olduklarını belirterek, “Uzun yıllardan beri böyle bir tablo ve Büyükşehir Belediyesi bütün çalışanları ve şirketleri herhalde böyle bir araya gelmemiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışanlarımızla, mesai arkadaşlarımızla bir araya gelerek bir mesaj vermek istedik. İnanıyorum ki bizim mesajımız doğru anlaşılır. Böylece Malatya’mızı mazisine layık istikbaline hazırlama noktasında el ele, gönül gönüle vererek bu şehri mazisine layık hizmetlere kavuştururuz.

Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak fedakârlık edeceksek, ailenin başına bir iş geldiyse o ailede başta biz yöneticiler olmak üzere herkes fedakârlık içerisinde olacak.  Aile içerisinde farklı anlayışlar, davranışlar, tutum ve yaklaşımlar varsa o ailenin birlik, beraberlik dirlik ve düzeninden bahsedilemez. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak şirketlerimiz ile birlikte yaklaşık 5 bin 400 çalışanı ile birlikte bir olmamız, birbirimize saygı ve sevgi içerisinde olmamız lazım. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirme gibi bir sorumluluğun olması lazım.

Değerli arkadaşlar zaman zaman toplumda bazı söylemler duyuyoruz, başkan geldi işçi çıkardı, maaşları kesecekmiş diye. Bir tek işçi çıkarmadık,  maaşların kesilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Kaldı ki Belediye Başkanı Padişah değildir. Hukuk kuralları içerisinde işleyen bir yapı vardır. Ama bu işlerin içine fitne fesat katmak isteyenler var. Bu arkadaşlarımızı gerektiği gibi uyaracağız, gerekli açıklamaları yapacağız. İftiralara itibar etmeyeceğiz.

Sizlerle birlikte memleketimizi geleceğin istikbali aydınlık yarınlarına taşıma gibi bir sorumluluğumuz bulunmakta. Bu şehri ileri götürmek anlamında hep birlikte olacağız. Belediyeler sınırları içerisinde yaşayan insanların kanunda belirtilen ihtiyaçlarını çalışanları vasıtası ile karşılamakla yükümlüdür. Belediye Başkanı zamanı, personeli ve mali tabloyu iyi yönetmekle yükümlü kişidir. Göreve geldiğimiz zaman huzur hakkı adı altında alınan bütün paraları iptal ettik, fazla çalışmaları, arabaları, SDS’leri ve iş makineleri için yapılan ihaleyi iptal ettik. Belediyenin 450 tane kendi aracı var bu araçlar Malatya’ya yeter.

Yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı bize dua edenlerin haddi hesabı yok. Bu adamlar bizi çok sevdiklerinden dolayı dua etmiyorlar. Komşusu olan belediye çalışanı belediye aracı ile çocuklarını da alarak hafta sonları pikniğe gidiyor, geziyor o komşu rahatsız oluyor. Almış olduğumuz maaşı hak etmemiz, helal etmemiz gerekiyor. Ben çalışan personelime, alın teri akıtan personelime sonuna kadar güvenirim, kendimi onlara emanet eder sonuna kadar onlarla yol yürürüm.

Diyorlar ki bu ücret farklılıkları nereden kaynaklanıyor. Şirketlerle birlikte 300 farklı ücret tipi belirlenmişti. Peki, ücretleri neye göre belirlediniz? Adam ilkokul mezunu 9 bin lira 12 bin lira maaş alıyor. Bunun mantığını nasıl izah edebilirsin? Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır, zulmün olduğu yerde zalim vardır. Bana zalim denilmesini hak görür müsünüz?  Bir yönetici zalim olmak ister mi. Bunu adil bir şekilde düzenleyerek, kontrol edilebilecek ve şeffaf bir yapıya kavuşturuyoruz. Bunu yaparken bazı arkadaşlarımızın maaşlarında artışlar da olacak.

Bizim buradaki amacımız, prensibimiz personellerimiz arasında birlik ve beraberliği artırmak, çalışma barışını sağlamaktır. Yaptığımız işlerde kırk kere düşünür bir kere yaparız. Belediye olarak amacımız insanlara hizmet ederek, o şehri yüceltmek, o şehri ihya etmektir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ‘içinizden en hayırlınız insanlara en çok hizmet edeninizdir’ diyor. Devletin, milletin hakkını yiyen hiç kimse iflah olmaz. Biz bu şehirde yaşayan insanlar sayesinde kazanıyoruz. Yaşadığımız şehre bir eser bırakmak için çalışmalıyız.

Temizlik imandandır. Müslümanlığın gereği gibi yaşayıp, Müslümanlığın gereği gibi davranmamız lazım. Hem maddi anlamda, hem çevresel anlamda hem de manevi anlamda temizliği kendimize şiar edinmeliyiz. Eğer bir haksızlık görürseniz ilgili amirlerinize iletin, şayet çözülmez ise bize gelin. Burada çalışan herkes belediyenin adamıdır. Bulunduğumuz yerde kesinlikle haksızlık ve adaletsizlik olmayacak. Adam kayırma olmayacak. Herkes işini yapacak. Hizmet anlayışımız güneş gibi olacak. Şemsiyemiz gökyüzü olacak. Güneş ışığından gözünü kapatmayan, perdesini kapatmayan nasıl yararlanıyorsa, biz de hiçbir ayrım yapmadan hizmet üreteceğiz.

Biz bir takımız. İyi günde kötü günde hep birlikte olacağız. Bu memlekete hizmet ettiğimiz zaman insanlık medeniyetine hizmet etmiş olacağız. Bu hizmetler geleceğe ışık tutacak, aydınlatacak geleceğe yol haritası olacak. Görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz, zihnimizi bulandırmaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Şahsi çıkar ve menfaatler içinde olmayacağız. El ele vererek Malatya’mızı mazisine layık istikbale hep birlikte hazırlayacağız. Bu ailenin birlik ve beraberliğine halel getiren hiç kimse bu ailede yer bulamaz. Büyükşehir ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde Malatya’yı ileri ufuklara aydınlık yarınlara taşıyalım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşması zaman zaman personelin alkışları ile kesildi.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. emre dedi ki:

  Evet Öncelikle şunu söyliyeyim burda yorum yazanların çoğu eminim Mevcut başkana oyunu vermiş kişilerdir.Şimdi millet isyan ediyor bağırıyor çağırıyor.Ben Selahattin Başkandan sadece şunu isterim tarafsız olup bundan önce ki (hala var buna da eminim) işe gitmeyim Maaş alanları, bunlar kimlerin akrabaları, nasıl ve ne pozisyonda çalıştıklarını DELİKANLI gibi açıklasın kimseden korkmasın biz onu bu yüzden sevdik mevzu eğer şehrine hizmet etmek ise bu insanları tek tek açıklasın..bazı şeyleri söylediği zaman birileri tarafından sanki susturuldu gibi geldi.BAŞKANIM LÜTFEN BU MSJI SİZ VEYA SİZE YAKIN BİRİLERİ OKURSA BUNLARI AÇIKLAYIN BİZ ARKANIZDAYIZ.. YOK BİLİP DE AÇIKLAMAZSANIZ EĞER BU MİLLETİN VEBALI VE GÜNAHI SİZİN BOYNUNUZA….

 2. Yıldız dedi ki:

  Anladigim kadarıyla burada yazıp çizenlerin çoğu belediye çalışanı, Sayın gürkan göreve geldiği günden beri atıp tutuyor, kendine prim yapıyor zanninnca, Ama nedense bu duruma getiren sebepleri hiç açıklamıyor, hangi başkanın ne yanlışı var, hangi vekilin ne yanlışı var, yuksek maaş alanlar hangi vekilin yakını, ya da hangi başkanın yeğeni, bu isimleri neden açıklamıyor, aynı ciroyu yapan esenlik markette çalışan 24 kişi, bim markette 5 kişi çalışıyor, bu hale niye geldi, hangi muhtarlar esenligin genel müdürü gibi işçi aldı bunları açıkla, sokakta görsen yüzüne bakmayacağın adam masasında vatandaşa hoşgeldin demiyor, vezne de 15 kişi var 3 u sadece belli günlerde yoğun, diğerleri arkada yayıla yayıla mevsimine göre, kirazını,dutunu, armudunu, üzümünü yiyor, basın biriminde bu kadar çalışanı kim niye aldı ise , basın birimi personel sayısını açıkla, kültür aş ye doluşan boş beles personelleri açıkla,belediyede kim kimin yeğeni, amcası, dayısı, halası, amcaoğlu, bunları açıkla aynı soyisimden 7 yada 8 kişi var Allah tan korkun, bunları açıkla çıkıp hoparlör e konuşmak salonu işçilerle doldurmak kolay, benim zerre kadar hakkım varsa ki var çtv, emlak vergisi vs ödüyorum helal etmiyorum

  1. Enes dedi ki:

   Evet kesinlikle cogu belediye calısanı ve selahattin Gürkan aleyhine bilgi bile sızdırıyolar içeriden demekki bu adam dgru bişey ler yapıyor ki calısanı karsı cıkıyor

 3. itiraz44 dedi ki:

  Hak ediyorsa 8-12 bin tl maaş alsın başkan, adamın ilkokul mezunu olması ölçü olamaz Belediyede onlarca üniversite mezununu var ki başını bile sallamadan(salla başı,al maaşı)önbin tl ve üstü maaş alıyor, kurumun yükünü çeken ister ilkokul mezunu olsun ister üniversiteli herkes hak ettiğini alsın kardeşim Zaten bütçenin çoğu personel gideri,oda ayrı bir muamma

  1. Enes dedi ki:

   İlkokul mezunu almasın ihaleyle o iş daha ucuza yapılır var mı oyle Bi iş oyle Bi dünya

 4. Kenan dedi ki:

  Kimsenin günahına girme açıkla başkanım

 5. Cevdet dedi ki:

  Hey Malatya ne zaman birbirini seveceksin, ne zaman şu hasüdlüğünden baz geçeceksin.. Bu belediyede çalışanlara karşı kinin nedir senin… Bütün insanları seytanlaştırmakla eline ne geçecek senin.. Yok bir sene bedava çalışırmış, yok işten atın…Beni işten atsın seni alsın ve sen evine helal ekmek götüreceğini zannediyorsun degil mi..

 6. Kara dedi ki:

  Sayin Baskan konusmak yerine icraata gecin okadar unv mezunu genc bosta bu malatyada unv mezunlari copcu bile olamadi iskur uzerinden sadece lisans mezunlarini ise almak gibi bi proje yapin artik lisans mezunlari okumamis birinden daha kotu bi hayat yasiyor bu malatyada

 7. Uğur dedi ki:

  Başkanım işine gelmeyen varsa çıksın biz girelim.Ben gerekirse 1 yıl bedava çalışayım önemli değil

 8. M. K dedi ki:

  Eminki olumsuz yorum yapan ve söylenenleri istediği gibi anlayanlar kendilerine maaşları kadar mesai yazdıran ama hiç bir iş yapmayan büyükşehir belediyesi personelidir. Biraz şu saçma zihniyetten kurulup belki bizimde bir faydamız olur diyip çalışma zamanı gelmiştir. Akarları kesilen tedarikçileri de cabası tabi. Bu arada Selahattin başkanı 5 sene boş geçirdi diyen arkadaşlar gidinde Battalgazi gezin yatırımları paranın hepsi yatırımda boş işlerde değil

 9. Ferit dedi ki:

  Başkan doğru söylüyorsa açıklasın bu ismi. Belediyede 5400 kişi çalışıyormuş herkesi vebal altında bırakma. 5400 kişiden 6 bin üstü alan ( memur hariç) kaç kişi var. İlkokul mezunu 6 bini geçen 2 kişi varsa belediye binasına gidip başkandan özür af dileyeceğim. Yoksa başkan başta 5400 personelinden sonrada tüm Malatya’dan özür dilesin.

 10. Furkan Arpacı dedi ki:

  İlkokul mezunu ve eski yönetimden çıkarı nemasi olanlar adete taslamis, ya adam üniversite bitirmiş emek vermiş hiç mi muhakeme yok aynı olurmu, şahit oldum bende lise mezunu mühendis kadrosunda yüksek maaş alıyor sırf daire başkanının yalakası diye Selahattin hocam, temizle bu parazitleri Malatya kurtulsun bunlardan

 11. Süleyman Sarıkaya dedi ki:

  Bu nasıl Akparti belediyesi, bu nasıl müslümanlık desene önce Tayyip Erdoğanı siz batıracaksınız. Allah yeni başkana güç versin, en büyük vebal israf.

 12. arğalı dedi ki:

  FİLANCA DERNEĞİNE GİDİP GELİYORSA 12 BİNDE OLUR 20 BİNDE.

 13. murat dedi ki:

  Hadi hayırlısı bakalım.
  Sadece konuşma ile mi kalacak yoksa icraat olacak mı?

 14. abuzer çırmık dedi ki:

  mücahittiniz müteahhit oldunuz şimdide neyse

 15. Ülkü KOÇAK dedi ki:

  Sorun DİPLOMA mı ?

  Allah esirgesin. Bu konulara çok girmeyin ! :))))

  İşim gereği değişik eğitim düzeyi ve yaş aralığında kişiler ile çalıştım. İçlerinde orta okul terk olanlar var Kİ bazı Yüksek Lisans yapmış personeli cebinden çıkartır. Hele hele özel üniversitelerde DİPLOMA satın almış kuzucuklar var ki devletin en ücra köşesindeki yetişen YÜKSEK OKUL öğrencilerinin yanından geçemez. Sonuç çocuğuna diploma alacak kadar parası olan BABA hatırlı dostlar ile iş konusunu da çözer.

  İş verimi ve değerlendirme taraflı gözler ve şartlı beyinler ile yapılamaz. Benden olsun ne olursa olsun anlayışı ile bir adım ileri gidemeyeceğimiz gibi geri de kalmaya mecbur oluruz.

  Kalın sağlıcakla.

  ” ZENGİNLER SİYASET YAPAR, FAKİRLER OY VERİR. “

 16. Sait dedi ki:

  Battalgazi de bıraktığı 112.5 trilyondan haber ver malatyahaber sizin gibi basına lanet olsun.
  Adamın yalanlar üzerine kurduğu imparatorluktan ne kadar nemalanıyorsunuzda en küçük Selahattin Gürkan eleştirisini dahi yayınlamıyorsunuz.
  Çocuklarınızın yüzlerine nasıl bakıyorsunuz sizin göreviniz gerçeği sadece gerçeği yazmak birilerinin siyasi geleceğinin taşeronluğunu yapmak değil.

  1. M. K dedi ki:

   Arkadaşım o borç vadesi gelmemiş borçlar ve hepsi yatırım olarak Battalgazi belediyesinin hizmetlerinde bir gün binanın içine git sadece yapılan hizmetlerin maketlerine bak da şu yazdığın kendi yalanından utan tabi biraz vicdanın olup çucukalarının veya ailenin yüzüne nasıl bakacaksan. Gör ne istedinde bedavadan başkan vermedi sende kör kütük cahil oldun

  2. Enes dedi ki:

   Dürüst adam sevilmez selahattin Gürkanı o yüzden kimse sevmiyor arkadas cok önceden bak gör bu adam cok dürüst bunu barındırmazlar siyesette dedi Bi bktm kayyum haberleri cıktı yazık en basta cogu sınavsız giren belediye personeline yazık sükredin iş bulmuşsunuz kpss kazansanız zaten belediyeye girmezdiniz sözüm kısmi

 17. Ramazan Kara dedi ki:

  Başkana katılıyorum. Başkanımız haklı..Havaalanı için Hacı Uğur Polat Belediye otobüs hatı koyacaktı biz çok umutlanmıştık,fakat konulan sefer özel hat kişi başı 12 Tl Bu durum güzergah boyunca ikamet eden bizleri çok üzdü. Sizden ricamız bu hata belediyeye ait otobüslerin çalışması.Gerek havaalanı yolcuları ve gerekse vatandaşlar çok çok mağdur.Sizden yardım bekliyoruz.

 18. MAHMUT SARICI dedi ki:

  1-İŞ EHLİNE VERİLSİN
  2- ADALET HAKKANİYET OLSUN
  3- KAYIRMACILIK OLMASIN
  4- MEVZUAT NE İSE HERKESE AYNISI UYGULANSIN

  TÜM RESMİ KURUMLARDA VE ÖZELLİKLE DE BELEDİYELERDE İŞİ YAPAN , SORUMLULUK ALAN, ÖZVERİDE BULUNAN ADAMLARIN ÖNÜ KAPATILIYOR HATTA YETMİYOR CEZALANDIRILIYOR.
  YAPILAN UFACIK BİR HATADAN DOLAYI İŞ YAPAN SUÇLU, YAPMAYAN, SORUMLULUĞU OLMAYAN KRALLAR GİBİ 8-5 TAKILIYOR
  ÇOK ÇALIŞANA, RİSK ALANA AZ MAAŞ, SORUMLULUĞU OLMAYAN İŞTEN KAÇANA ÇOK MAAŞ DEVRİ YAŞANIYOR ADALETİN OLMADIĞI YERDE ÇÖKÜŞ KAÇINILMAZDIR

 19. Hak adalet dedi ki:

  Belediyede yığınla taşaron çalışan var hepsi ofiste oturuyor çalıştırın bunları Başkanım biz giremiyoruz işe adamlar çalışmıyor

 20. cafer dedi ki:

  Teşekür ederim başkanım.

 21. GARİP44 dedi ki:

  Başkanım bu şekilde maaşları belirleyenler kps sınavına girmeden sözleşmeli personel alınmasına sebep olarak kul hakkına giren adam yine aynı görevde ve yanınızda oturuyor. 50 yılda yapılması gereken işleri 5 yılda yapmaya çalışan belediyeyi borç batağına itenler gelecek yine yanınızda oturuyor bu bir tezat değil mi ???

 22. Yavuz dedi ki:

  Bunları başkan okumuyor malatyalılar gidin başkana söyleyin boşa yoruluyorsunuz . Ayrıca mk sizi akıllı insanlar olarak biliyorum bu başkana onu yap bunu yap hileleri hilecileri ortaya çıkar diyorsunuz bu başkan kimin ekibinden geçen seçimde hangi partinin adamı vardı madem bu kadar yolsuzluk var bundan önceki 5 sene ne yapılmış kimin yanında bu başkan kimlerin safında öyle yarım sayfa onu yapacağım bunu yapacağım demekle olmuyor bunlar aynı yolun yolcusu. Benim görüşüm bu umarım yanılırım ki imkansız malatyaya hayırlı olsun ne diyim.

 23. Deka dedi ki:

  Saltana bitmez Malatya büyükşehir de diğerleri gönderildi başkanın yeni ekibi aynı saltanat değişen bi şey yok

 24. Suat dedi ki:

  Malatya nin yuzde 70 i durumu kötü su parasi cok yuksek dogalgaz taa rusyadan irandan geliyor 1.20 kuruş metre küpü su kendi kaynagimiz ve 2.50 kuruş.hakmi bu

  1. MALATYALI dedi ki:

   TEBRİKLER BU KADAR İYİ ANLATILIRDI …….

 25. Kamil dedi ki:

  Belediye deyince,Masada oturup bilgisayar başında zaman geçiren,bol sohbetin yapılıp,bol bol çayın içildiği kısaca insanların rahat çalıştığı yerler akla geliyor. (Temizlik işçilerini muaf tutuyorum)

  1. Ali Koç dedi ki:

   Doğru söylüyorsun belediyede çalışan yok belediyenin işlerini sen ve senin gibi düşünen kişiler yapıyor

 26. alican dedi ki:

  imar hukundan,anayasaya,depolamadan,satınalmaya,ingilizceden,grafik tasarıma,şehir planlamadan,matematiğe kadar biz bu işin kitabını okuyup diploma aldık.Kimse sana sen ilkokul mezunusun diye küçümsemiyor.Evet memur alınacaksa şu saydığım konuları su gibi yutmuş adamları tercih etsin.Evet okumuş diploma sahibi biri olarak kademede,park bahçelerde veya asfalt dökmede uzman olduğumuzu iddia etmiyoruz.Lakin biz yerel mezunlardan
  üç belediyemizide on yıldır takip ediyorum bir tek adam almadı en azından sınavla (kpss)Kalkmış sadakat,dürüslük imandan kelamdan dem vuruyorlar..

 27. Adil dedi ki:

  MAAŞ konusunda çok büyük usulsüzlük var adamına göre maaş veriliyor. Sizin gelmenizle görevden alınan bazı Amirler ve daire baskanlari akrabalarını işe alıp maaşını da yüksekten verdirip Belediyeye ihanet ettiler. Bir an önce bu usulsüzluge son vermelisiniz.

 28. Hamit dedi ki:

  Başkan bey, siz eskilerden daha iyi yöneticilik yapacağınıza inandığınız için başkan adayı oldunuz ve seçildiniz.
  Sizi hiç kimse o makam için zorlamadı, ama siz başkan olmak için 5 yıl boyunca tüm şanslarınızı ve girişimlerinizi sürdürdünüz.
  Nasıl bir belediye alacağınızı biliyordunuz.
  Nasıl bir durumla karşılaşacağınızı da biliyordunuz.
  Kucağınıza verilecek bebeğin erkekmi, kızmı olduğunu da biliyordunuz.
  Şimdi mızıkcılık yapma zamanınız değil.
  Giden ekiple birlikte siyaset yaptınız, halen birlikte siyaset yapıyorsunuz. Siz o ekiple 15 yıl birlikte aynı yolu yürüdünüz.
  Sizi kimse zorla aday yapmadı, şansınız çok iyi gitti ve karşınıza ciddi bir aday da çıkmadı.
  Başkan bey, hesabı gariban işçilere fatura olarak kesmeyin.
  Orada 20-30 bin TL maaş alanlar olmuş, hesabı onlardan sorun. Sonuna kadar sorun, kıyamet kopsa da sorun, çatlatana kadar sorun, yer yarılsa da sorun, dağ yıkılsada sorun, yoksa vebali sizin boynunuza.
  Hırsızlık yapan varsa hesabını sorun
  Milletin parasını yiyen olmuşsa hesabını sorun
  İşe gelmeden maaş alanlar varmış onları liste liste açıklaki bu millet namusluları daha iyi tanısın.
  Esenlik şirketini zarar ettirenleri açıklayın
  Ama gariban İŞÇİLERLE uğraşma, yoksa inandırıcılığınız, ciddiyetiniz kalmaz.
  Gücünüz yetiyorsa o belediyeyi zarara uğratanlara kafayı takın.
  Orada halen yüksek yüksek maaş alıp, utanmadan yan yatan, sizinle ilgilide güzel güzel sözler söyleyen, devlete ve millete 1 kuruş faydası olmayan bir sürü MEMUR var, onları çalıştır. Çıkıp araç saysınlar, kaldırımdan geçen yayaları saysınlar, parklardaki ağaçları saysınlar. Parklardaki çiçeklerin dallarındaki yaprakları saysınlar, yani bir şeyler yapsınlar.
  Sayın başkan asgari ücrete talipli olmuş işçilerle uğraşmayın, siz onları nasıl çalıştırırsanız onlar öyle çalışır. Siz MEMUR kılıklı tembel adamları çalıştırmaya bakın.

  1. Ahmet dedi ki:

   Katılıyorum tıpkı ilkokul mezunu olup esenlik deponun başına getirilen şahıs gibi bu kişiyi sayın Gürkan getirdi şimdide eskilerden bi farkı olmadığını anladım

 29. Haşim dedi ki:

  Başkanım yanınızda gezen İsmail Nacarı yanınızda gezdirmeyin

 30. Hasan dedi ki:

  Başkanım öncelikle yanınızda gezen daire başkanlarına hesap sorun personel daire başkanına selam veriyor ALLAH’IN selamını alan yok,hepside havalı kendini beğenmiş sizin yanınızda kedi gibiler siz yokken personele artist gibiler, yanınızda gezen başkanlarla önce bi toplantı yapın Söyleyin ALLAH ın selamını alsınlar.ama ben bir daha vermeyeceğim havası olmuyacak

 31. Ali dedi ki:

  Belediyeyi şirket işçileri ve memurlar batırdı. 2 katrilyon borcu şirket işçileri ve düz memurlar yaptı. Ihaleleri şirket işçileri yaptı. Araçları itfaiye memuru kiraladı. Daire başkanlarına huzur hakkı parasını şirket işçileri verdi. Dağ başındaki tek eve asfaltı zabıta memuru götürdü. Vs vs vs
  Başkanım belediyeyi borca sokanları usulsüz harcama yapanları görevini kötüye kullananları savcılığa ne zaman şikayet edeceksiniz? Birimlerde boşa akan suyu boşa yanan elektirigi kapatan araç içinde mazot fazla yakmasın diye klimayı ağlayanlar şirket işçileri ve memurlardır.
  Seni seviyoruz lütfen bizlere sahip çık.

 32. malatylı dedi ki:

  sayın başkanım ilkokul mezunlarını neden bu kadar küçümsüyorsunuz? 10_12 yaşında mesleğe atılmış işinin erbabı olmuş öbür taraftan işin i, bilmeyen hiç birşeyden anlmayan adam gelmiş diploması var diye ben senden üstünüm diyecek. olmaz başkanım Yazık. İŞİ ERBABINA VERİN, ERBABINDA HAKKINI VERİR.
  EMİN OLUN.

  1. HHA dedi ki:

   Bu nasıl bir anlayış millet dirsek çürütüyor be okuyor emek veriyor biraz saygı duyun diplomaya o kadar kolay değil !

   1. Mühendis dedi ki:

    Diploması var diye verelim önümüze gelene15 bini o zaman. Yıl olmuş 2019 hala diplomanın geçerli olduğunu sanıyorsunuz. Yaşınız kaç 70 felan mı?

    1. Abc dedi ki:

     Ne alakası var kardeşim? Alışmışsınız liyakatsiz akraba eş dost belediyeye doluşturmaya tabi önüne gelene verirlerse sonra ilkokul mezunu da alır 9-12 bin. Sizin zihniyetiniz bu. KPSS diye bir sınav var haberin varsa hak edene hakkını vereceksin önüne gelene değil

    2. Hasan dedi ki:

     Mühendis rumuzlu siz ne mezunusunuz,hiç bir meslek erbabı anasından doğduğu gibiişe hazırdoğmaz.Yaptığız mesleği nerede öğrendiniz ?Diploması var diye her önüne gelen işe alınamıyacağı gibi,ilkokul mezunu birinede neye göre,asgar ücretin 6 katı para ödenir bir de buna yorum yapsaydınız daha anlamlı olurdu.Burada öyle mantıksızbir kıyaslama varki,anlamak mümkün değil.Okuyamayıp çeşitli işlerde çalışıp bir şekilde işe girmiş bir işçi ile okumuşu kıyaslamının mantığını anlamak zor.Nereden çıkardınız Yeni işe giren bir üniversite mezununun 15.000 Tl maaş beklentisini .Bu insanlar mesleğiyle ilgili bir alanda çalışmak,hayatını idame ettirmek için bir fırsat da kendisine tanınmasını ister.Burada konuşulan konu bu.Bir yanda işsiz okumuşlar bir yanda 12.000 tl maaş alan ilkokul mezunu işçiler.

  2. Kasap dedi ki:

   İşin erbabı olan diploması olan zaten. Bakmayla öğrenilseydi, kedi kasap olurdu. İstiyorsunuz ki yattığınız yerden maaş alasınız.

  3. Bülent dedi ki:

   10-12 yaşında nasıl bir mesleğe başlamışşınki 9000-12.000 Tl maaşı kendine uygun buluyorsun.Beden işleri yapıyor olabilirsiniz.Ya bunun üretim,projesi,fizibilitesi,yapılan işin rantabilitesi,teknolojik ürün olup olmaması vs.Bunları bir ilkokul mezunu nasıl yapabilir.Allah akıl fikir versin.Akıl var,izan var.Yaptığınız işler belli,Dışarıda iki üniversite bitirmiş,yabancı dil bilen bir sürü vasıflı insan boş gezerken,sıkılmadan kendini bu insanlardan üstün ve farklı görebilme cüretini gösteriyorsun.Tek tek ilkokul mezunu işçilerin yaptığı işleri saymıyacağım…Senin 10 yaşından beri edindiğin tecrübeyı bu insanlar aldıkları eğitim sayesinde 10 ayda kazanırlar.Tecrübe önce işe girmekle olur.işçi işçiliğini bilecek.Sizlerin suçu yok.Sizleri palazlandıranlara bakmak gerekir.Allah akıl fikir versinr.Yahu kardeşim o sanayide öğrendiğin tamir ettiğin makina ve motorları beğenmediğin okumuş adamlar yapıyor?Daha nasıl izah edeyim.

  4. SenarisT dedi ki:

   İşin erbabı nasıl yaaaaa o işi çok biliyorsa ilkokul diplomasıyla gitsin o iş üzerine dükkan açsın bakalım kaç ay 9-10 bin tl para kazanıp evini geçindirecek. yedikleriniz boğazınızdan geçecek ama yediklerinizle sırattan geçemeyeceksiniz. 2 üniversite mezunuyum belediyeye iş basvurusu yaptık ne aradılar ne sordular şimdi asgari ücrete çalışıyorum. Bu lafın ucu sana dokundu galiba.

 33. Esra dedi ki:

  Yazık Başkanım sana güveniyoruz bu haksızlıkları önle.200 tane boşu bosuna sözleşmeli almışlar yüksek maaşlarla yazık günah .

 34. Sade Vatandaş dedi ki:

  Sayın Başkanım; yaptığın açıklamaları bütün kamuoyu yakından takip etmekte ve uzun bir süredir sonuç beklemekte. Fakat şuanki durumda ne bir hukuki süreç başlatılmış nede tarafınızdan bir yaptırım uygulanmamıştır. Üç aydır borç dediniz; borcu yapanlar ölmediler yaşıyorlar, bu borca el kaldıranlar hala aynı mecliste karşınızda oturuyorlar. 9000 bin 12000 maaş dediniz, O KONUŞMAYI YAPTIĞINIZ SALONDA BU BAHSETTİĞİNİZ PARALARI VERENLERDE ORADAYDI ALANLARDA ORADAYDI. Soruyorum size; bunca zamandır üstünde durduğunuz bu hususların sorumlularını sizmi koruyorsunuzda birşey olmuyor bu insanlara çok merak ediyoruz. Yoksa eldeki 2000-3000 tl arasında maaş verdiğiniz ülke şartlarında zarzor geçinen, hiçbir hükmü olmayan gariban taşeron personelle uğraşmaklamı vaktinizi geçireceksiniz soruyorum size. Mademki bu kadar duyarlısınız bu bahsettiklerimi merak eden birçok kişi vardır, umarım en kısa sürede bunlarıda cevaplarsınız.

  1. Esra dedi ki:

   Herkes işini yapacak öyle yatıp yatıp maaş almak yok .

 35. Halk dedi ki:

  Sayın gürkan arabalari topladım diyorsan yatırım inşaat satın alma hala evlerine gidip geliyorlar mutahitin araçları ile

  1. Enes dedi ki:

   Sen nereden biliyorsun belediye calısanımısın arada kaynamısdır bence onuda halleder güveniyorum ben sahsen baskana Bi cırmıktılı olarak

 36. Tarafsız Vatandaş dedi ki:

  Sayın başkanım, geçenlerde su faturası ile ilgili bir sorunum dan dolayı maski binasına gittim devasa bir bina yapılmış bir dünya oda var içeriyi dolaşmak istedim odalarda ne iş yaptığı belli olmayan sadece oturan bilgisayar başında oyun oynayan elinde sıkıntıdan kalem sallayan insan yığını odanın birine girip bu sorunumla alakalı kiminle görüşeceğim sordum odadaki üç kişiden bir tanesi bana hemen yan odada şu isimde ki kişi ile görüşme mi söyledi odadan çıkıp yan odaya geçtim söylediği isimdeki şahsı sordum o kişinin burada olmadığını 2. Katta olduğunu söylediler düşünebiliyor musunuz adam isim vererek beni yan odaya gönderiyor yan odadaki adamın 2. Katta olduğundan haberi yok rezilliği görebiliyor musunuz bu kadar gereksiz çalışan boşu boşuna maaş alan kişiler olduktan sonra bence belediyenin borcu az bile çıkmış, elinde 30 santimlik tesbihle volta atan külhanbeyi kılıklı birisini gördüm bana maskinin bir adamı olduğunu söylediler onu görünce iyice yıkıldım vah dedim bak yazık devletime yazık milletime

 37. Kayısı dedi ki:

  Haram olsun, alana da almasına vesile olana da, lakin belediyeyi batıranları, peşkeş çekenleri adliye de yargılanırken görecekmiyiz, asıl beklediğimiz bu sayın Gürkan,!

 38. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar ilkokul mezunlarını neden bu kadar küçümsüyorsunuz? 10_12 yaşında mesleğe atılmış işinin erbabı olmuş öbür taraftan işin i, sini bilmeyen adam gelmiş diploması elinde ben senden üstünüm diyecek. Yazık. İŞİ ERBABINA VERİN, ERBABINDA HAKKINI…

 39. feryat dedi ki:

  çarşı pazarda zabıta gören var mı? kaldırım işgaline razı olduk yol işgalleri başladı!!

  1. Mesut dedi ki:

   Kesinlikle kaldırımlar yayaların değilde sanki manav dükkanlarının.Bu işin çözülmesi gerekiyor.malatyahaber den ricam bununla ilgili sık sık haber yapmasıdır.

 40. Alp dedi ki:

  Kaldırım işgalleri ne olacak Fuzuli ye gelin bir bakın. Evimin altındaki esnaf kaldırımı mı işgal etmiş dükkanı mı anlamıyorum? Bir de esnaf babasının malı gibi yola duba koyuyor parkedilmesin diye. Başkanım bu çirkinliğe de son vermenizi istiyoruz iyi çalışmalar.

 41. Mustafa dedi ki:

  20 yildir yapilmayan kuzey çevreyolu ve bu nedenle merkezin tam ortasinda kalan trafigi keșmekeș bi çevreyolu,bitmeyen kușak yolları,kentsel donusum yapilmayip imar verilmeyen oldugu gibi duran melekbaba tastepe kiltepe hidayet yesiltepe yesilkaynak sehit fevzi mahalleleri…Sayın baskan ișin çok..belediyecilikte bu hantallıktan durağanlıktan kurtulmali..problemler hakkinda bilirkisi raporlari olusturulmali,Malatya nin kronik problemlerine oncelik verilmeli..

 42. Bir tost dedi ki:

  Takipteyim bakanı bakalım kaldırım işgali konusunda bişey yapacak mı 3 ay oldu

 43. 44malatya dedi ki:

  Sayin.gurkan.ilkokul.mezunu.9.ile.10.bin.maas.
  Aliyorsa.orta.okul.lise.mezunlari.15.binlira.aliyor.
  Demek.yoneticiler.18.binlira.aliyor.adeletden.hukuktan.vicdandan.bahsetmiyecekler.cunku.asgari.
  Ucret.2.200.tl.milleti.vergisini.parasini.belediyede.
  Calisan.personele.verilemez.kulhaki.yenmez.
  Dinden.imandan.bahfetmeyin.insanliktan.bahsedin

 44. Feyzullah dedi ki:

  Eğer bahsedildiği gibi ilkokul mezununa 9 bin TL maas verilmisse veren zalimdir, haindir. Ama verilmedigi halde iftira atılarak algı oluşturulmaya çalişılıyorsa bunu yapanlar müfteridir, zalimdir, haindir.

  1. Kamil dedi ki:

   Bunu herhangi biri söylemiyor.Şehrin yeni seçilen belediye başkanı söylüyor.Belediye başkanının bu konuda yalan söyleyebilme şansı olabilirmi?Çocuk oyuncağımı kardeşim

 45. MASKİ dedi ki:

  Sayın Başkanım MAAŞ konusunda büyük bir adaletsizlik ve usulsüzlük vardır. Bu sorunu amirler bile çözemiyor. Özellikle MASKİ de adamlar keyfi kadro açmış ve lise mezununa MÜHENDİS kadrosu verilmiş, gerçekte mühendis olan, 4 yıllık üniversite diploması olan adamlar ise daha düşük maaşlara çalıştırılarak haksızlığa uğratılmıştır. İnceleyin Sayın başkanım ve sizi yanlış yönlendirmelerine izin vermeyin. Sizlerin adam kayırmaya yapılan büyük usulsüzlüğe hak yemeye bir an önce dur demesi gerekmektedir.

 46. Serkan dedi ki:

  Sayın başkanım maaş konusunda büyük bir adaletsizlik ve usulsüzlük vardır. Özellikle MASKi de keyfi adamına göre kadro açılmış ve lise mezunlarına MÜHENDİS kadrosu verilmiş, gerçekte mühendis olan, 4 yıllık üniversite diploması olan adamlar ise daha düşük maaşlara çalıştırılarak haksızlığa uğratılmıştır. İnceleyin Sayın Başkanım ve sizi yanlış yönlendirmelerine izin vermeyin. yapılan usulsüzlüğe adam kayırmaya hak yemeye bir an önce dur denmesi gerekmektedir.

 47. Kara44 dedi ki:

  Ülke gibi belediyelerde batık deniz bitti..

 48. DDEVRIM dedi ki:

  BUNLAR TIMSAH GOZYASLARI BELEDIYER HEPSI AKRABALARI DOLDURMUS BIDE MUSLUMANSINIZ MUSLUMAN OLMASANIZ VAY HALIMIZE

  1. Harun dedi ki:

   Aynen aynı İzmir,Muğla,Yalova,Tekirdağ,Kırklareli,Edirne belediyeleri gibi devrim. Gerçek müslüman olabilinse zaten bunlar olmaz. Suçu Müslümanlığa atma suç müslüman ligi eksik yaşayan sahsiyetlerde . Alevi ,hristiyan,ateist biri yanlış yapınca inançları suclaniyormu . Onların inancında yanlış şey yapmak hak yemek serbest mi hayır demekki İslam’da yasak olan şeyleri yapmak Müslümanlığa suç atamazsin . O kişinin onu eksik yaşamasıdır .her fırsatta inan üzerinden saldirmayin..sayın editör saygılar.

 49. Hasan dedi ki:

  İyi güzel de başkanım,diğerlerinde olduğu gibi sizde hesap sorabilirmisiniz?Kimi kime şikayet ediyorsunuz?Yeri gelince Allah ,Muhammed diyen,kul hakkını bile bile yiyenlerden hesap sorulmayıp,gene Allaha mı? havale edip üzeri kapatılacak.Madem böyle adaletsiz,haksız ve göz göre göre yapılan bir uygulama var.Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmalı,bu işleri organize eden ,alttakinden üsttekine kadar sorumlulardan paralar,kuruşu kuruşuna faiziyle tahsil edilmelidir.Ortalık yüksek tahsilli işsizlerle doluyken,12.000 tl alan ilkokul mezunları belediyede cirit atıyor.Ne güzel bir dünya değil mi?

 50. malatya dedi ki:

  maşallah 5000 kişi diyorlar personelde toplam 5400 kişi varmış o zaman 400 kişi iş de çalışıyor
  gözüküyor şişirme bülten haberi.

 51. Alper dedi ki:

  madem başkan kaynakları ve zamanı iyi yönetmekle görevli o zaman şunu söyleyeyim: görev sürenizin onda biri geride kaldı. şu an için sonuç, kurumuş fidanlar, çimler, yama bile yapılmamış sözde asfaltlar, doldurulmamış çukurlar, mücadele edilmemiş öcük böcükler vs. acele et başkan zaman aleyhine işliyor.

  1. Bülent dedi ki:

   En büyük iş,haşere,ot,çiçek değil.Fütürsüzce yapılan giderlerin durdurulması,bunların ortaya çıkartılmasıdır.Başkanımızın atacağı bir adım,geriye 1/10 gitmiş başkanlık süresini ve kredisini 10 kat artırır.

   1. alper dedi ki:

    ben yaptığı iş kötü demiyorum. benim eleştirel noktam 5 yılın 6 ayını boş geçirmiş olmaları. daha otoriter bir başkan hem bozuk düzene el atabilir hem de belediyecilik hizmetlerini yürütebilirdi. derdiki park ve bahçelerin daire başkanına sulanmadık biçilmedik yer istemiyorum çık ofisinden makamından dışarda gez bul yap, diyebilirdiki asfalt yol ve altyapı daire başkanına her gün 5 kamyon yama ekibin asfalt yapacak, kamyonlar dolu gidip boş dönecek, ayrıca hergün şu kadar km asfalt yapılacak… vs. ben selahattin başkanın hepsine birden yetebilmesini, hükmedebilmesini umardım. eğer başkan ben olsaydım söylediğimi harfiyen yapardım

    1. Faik dedi ki:

     Ben olsam yapardım demekle olmuyor.Aynı partiden ve önünde dağlar kadar borç var.Adam bunları kamuoyu ile paylaşmazsa iki üç sonra üzerine yıkılmayacağını kim söyleyebilir?

     1. Alper dedi ki:

      bakkal defteri değil Devlet arşivi. kimin zamanında kimin imzasıyla ne kadar ve nereye borçlanılmış her şey kayıt altında. yapılanı eleştirmiyorum ben yapılmayanları eleştiriyorum. neden haklısınız, emir verebilirdi demiyorsunuz? çok mu zor

      1. Hasan dedi ki:

       Bakkal defteri ne zannettin.Neyin kaydı?Sayıştay diye bir kurum mu var?

 52. Nihat dedi ki:

  Hesap sorulmadikca boş su memleketi malatyada pahhali su içiyoruz belediyenin kendi ana hat borularinin arizasi bile vatandaşa fatura ediliyor sitmapinari gozde hastanesinin olduğu civarda kaldirimlar sökülmüş yağmurlu havalarda her yerden su sıçrıyor pacalarimiza esnaflar araçlar sürekli kaldırım isgali yapiyor kaldirimlar yayalar için değilde esnaf ve araclar için yapılmış .

 53. Berk dedi ki:

  Sayın başkanım çok güzel konuşmuşsunuz ağzınıza sağlık ama belediyeyi bu duruma düşürenler hakkında ne gibi bir işlem yapacaksınız belirtmemişsiniz. Görevi devraldığınız günden beri bahsettiğiniz milyonlarca liralık borç batağının, oluşan kamu zararlarının hesabını kim verecek keşke bu konuda da aydınlatsaydınız. Sadece durum tespiti yaparak “Enkaz devraldım benden bişey beklemeyin, bu şartlarda yapılacak her hizmet mucize olur.” Algısı oluşturmak her yeni yönetimin başvurduğu klasik bir yöntemdir. Ne zaman ki sorumlular hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurularında bulunursunuz ve Türk milleti adına gereğinin yapılmasını talep edersiniz, o zaman tüm yüreklere su serpilmiş olur.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."