Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

Afiyet Olsun!. Baklava Yiyip İşçi Sınavı Yaptılar

Afiyet Olsun!. Baklava Yiyip İşçi Sınavı Yaptılar
 • 12.03.2018

Yeşilyurt Belediyesi’nde taşeron statüsünde çalışan 794 işçinin kadroya geçiş sınavları başladı. 17 Mart 2018 Cumartesi günü sona erecek olan sınavlardan en az 50 puan alacak olan personeller kadroya geçme hakkına kavuşacaklar.

YEŞİLYURT BELEDİYESİNDE KADROYA GEÇİŞ SINAV HEYECANI YAŞANIYOR

Yeşilyurt Belediyesi, olağanüstü hal kapsamında 24 Aralık 2017’de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenleme çerçevesinde 2 Ocak’ta başlatılan taşeron işçilerin kadroya geçiş başvurularının sona ermesiyle birlikte bünyesindeki 794 personelin sürekli kadroya geçişleriyle ilgili sınav dönemini başlattı.

794 PERSONEL YAZILI VE SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTULUYOR

Yeşilyurt Belediyesinde taşeron olarak çalışıyorken yapılan düzenleme ile kadroya geçiş hakkı tanınan personeller, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutuluyor.

Yeşilyurt Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda başlatılan sınavlarda; ilk ve ortaokul, lise, ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları için ayrı ayrı kategoriler belirlendi. Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Temizlik İşler Müdürlüğünde görevli personeller uygulamalı sınavlara tabi tutuluyor.

 “EN AZ 50 PUAN ALAN PERSONELLERİMİZ SÜREKLİ KADROYA GEÇİŞ HAKKINA KAVUŞACAK”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, taşeron düzenlemesinin ardından belediyede çalışan hizmet alımı personelin kadroya geçiş süreci için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Sınavların 17 Mart 2018 Cumartesi gününe kadar devam edeceğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları sonrasında 24 Aralık 2017’de yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenleme çerçevesinde taşeron işçilerin kadroya geçiş hakkı tanınmasıyla Yeşilyurt Belediyesinin farklı birimlerinde görev yapan ve kadroya geçme şartlarını taşıyan personellerimize yönelik sınavları başlattık.  Kurulan komisyon heyeti tarafından mezuniyetlerine göre farklı kategorilerde sınava tabi tutulan işçi kardeşlerimiz sözlü veya yazılı sınavlardan en az 50 puan almaları gerekmektedir. Sınavların tamamlanmasından sonra 23 ile 26 Mart tarihleri arasında sürece ilişkin itirazlar toplanacaktır. Sınavda başarılı olup sürekli kadroya geçme hakkını elde edecek olan personellerimizin isimlerini www.yesilyurtbel.tr adlı internet sitemiz aracılığıyla kamuoyuna açıklayacağız. Sınava giren veya girecek olan tüm personellerimize başarılar diliyorum” dedi.

Bu arada, kadro için yapılan mülakatla ilgili, “el pençe divan” saygıyla önlerinde duran adaylarla görüşen sınav heyetinin bir yandan baklava yiyip diğer yandan görüşme yaptıklarını yansıtan fotoğraf dikkat çekti.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Volkan44 dedi ki:

  Acaba o sinavlardaki jürileride sinava soksalar 50 puan alirlarmi? O da ayri bir konu…

 2. Mehmet dedi ki:

  Baklavayı da bu fukaralara aldırmış olmasınlar?

 3. Mustafa dedi ki:

  Yeşilyurt Belediyesinin tüm uygulamalarına bir bakın. Hep reklam kokan hareketler peşindeler. Kalıcı bir hizmet yapmanın derdinde değilller. Kudüs’e gezi, Çanakkale’ye gezi, yandaş birilerini bir yerlere getirelim, o müdürlere gaz verip her dediğimizi yaptıralım derdindeler. Garibanı kim nede !!!! Umurlarında mı? Bu görüntüyü Reis görse başta Hacı Uğur Başkanı yollar, sonra hacı başkana kefil olan bacımız vekili yollar.

 4. Tolga dedi ki:

  Adıyamanda be kadar işsiz varsa burada hepsi kadroya geçti helal olsun
  Seçim zamanı görüşmek üzere

 5. malatyalı dedi ki:

  ne sınavı,prosedür tamamlamak için yapılması gerekli olan bir sınav,çalışanlar mülakatı işe girerken çok önceden verdiler.hükümette yıllarca bugün yarın diyerek sürümcemeye bıraktı .bugünde kadro verdim size hadi yine aynı maaş ile çalışın diyor.eski verim alınır mı hiç sanmam araziler başlar. belediyelerde tekrar ihtiyaç var diye taşeron almaya başlar ,bu düzen 10-15 sene yine gider sonra yine kadro hikayesi uzar da uzar.

 6. cafer canbay dedi ki:

  AKP ‘Düşünceye Sahip AKP’li Yetkililerin Tandıkları Başkanların tanıdıkları Müdürlerin tanıdıkları başkası olamaz.

 7. cumali elmas dedi ki:

  ARKADAŞLAR HİÇ MERAK ETTİNİZMİ ACABA SORU NEYDİ
  BEN ÇOK MERAK ETTİM EDENDE ARAŞTIRSIN…..

 8. Malatyalı44 dedi ki:

  Baklava tamam, çaylar gırla.

  Kuzu çevirmek akıllarına gelmemiş zahar.

 9. Kerem dedi ki:

  Bardağın neresinden baktığınıza bağlı yorumlarınız. Yarısı dolu bardak düşünün yarısı boş görür herkes ama farklı bakınca orayı dolduran bir hava vardır. Mülakata girmeyen insanlar yorum yapmış burada. Mülakatta size soru soran kişi ve ortam çok önemlidir. Bence Açık hava ve samimi bir ortam var. Bu faktörler Mülakata giren kişilerin heyecanını azaltıcı faktörler. Ben Tebrik Ediyorum bu samimi ortamı hazırlayan ve stres altında kasvetli bir ortamdan çıkaranlara. Mülakata girmeyen girenin halini bilmez…

  1. Mehmet Metin H. dedi ki:

   Ben ne kadar mülakata girdiysem böyle bir manzarayla hiç karşılaşmadım. Heralde siz mülakata girerken karşınızdaki juri üyeleri pişbirik oynuyorlardı.

 10. Taner dedi ki:

  Adamlardaki havaya bak. Karşısında gariban işçi hayat mücadelesinde ter döküyor, belki günlerdir heyecandan uyumadı; bu düzenin adamları baklava ile keyif yapıyor. Ben utandım, onlar da utanır umarım.

 11. Cumali dedi ki:

  Personele bir bardak çayı uygun görmezler ama…. Kendileri……Diyecek Söz Yok..

 12. Nurettin dedi ki:

  Böyle belediyecilik olmaz olsun gidin başka şeyleri dinliyorum da biraz ibret alın Ak parti kurulduğu günden beri hep oy veriyorum ama maalesef ülkemizde her yere yatırım var malatya’ya gelincetık yok Malatya adıyamanları işgal etmiş hadi buyurun

 13. Nurettin dedi ki:

  düşmez kalkmaz bir Allah’tır İnsanları bu kadar hor görmeyin sizinde gideceğiniz iki karış toprak

 14. gökmen dedi ki:

  KİMLERİN ALINIP KİMLERİN ALINMAYACAĞI LİSTE HALİNDE VAR ELLERİNDE ZATEN O YÜZDEN BU GÖSTERMELİK OLDUĞU İÇİN MANGAL YAKSALAR AZ BENCE.. AFİYET OLSUN ..

 15. HALİL dedi ki:

  yuh yuh yuhç böyle bir aymazlık olurmu. sınava girenlerin karşısında baklava yiyerek dalga geçer gibi. yazıklar olsun. nasıl bir nefis var sizde.

 16. 44malatya dedi ki:

  Bu sinav gostermelik alinacak,personel,,belli

 17. hasan balcı dedi ki:

  El pençe divan durmuşlar bir yanlışımızı görüpte elemesinler diye.Acaba mülakata girenlerden kaç tanesi eski işçi kaçtanesi 2 haftadır işçi ?

 18. sosyalist genç dedi ki:

  masadaki baklava yiyenlerle ayakta el pençe durmuş sınava girenlerin yerlerini değiştirin hiç bir fark göremezsiniz ahlaki çürüme ve çöküş tüm topluma yayılmış ,,,mazlumluk gücü eline geçirene kadar

 19. OSMAN dedi ki:

  KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM
  GÜL GİBİ SARARIP SOLDUM… ANLAYANA…

 20. Ali dedi ki:

  Mülakat formalite ..mülakat adaletli mi değil kendi bulunduğun ilde kadrolu işçi memur olmak tamamen adaletsiz bir uygulamadır …mülakatı gettiren idareciler iki dünyada hesabını veremezler…

 21. Göktürk dedi ki:

  Şu vaziyete bakarmısın rezillik diz boyu yazıklar olsun size birilerine yaranarak oraya gelen vasıfsızlar topluluğu oturmuş çay baklava vatandaş ayakta el pençe az daha bekleyin 2019 a bir şey kalmadı.

 22. Göktürk dedi ki:

  Bence olan ya da bir çıkarı olan bu yorumları kafasına göre yayımlayıp kafasına göre yayımlamayan şahıstır zoruna gidiyor galiba birilerini eleştirince sen gazetecisin adil olmak zorundasın küfür falan varsa yayımlama tabi ama normal eleştirileri neden yayımlamıyorsun

 23. Hacer dedi ki:

  Taşerona kadro dedikleri devlet memurluk kadrosu değil, taşerona sus payı. Aradan şirketi çekip kurumca idare etme ama yine aynı maaş ve aynı mobinglerle işe devam politikası. Taşerona kadro olayı da bu, vatandaşında nasıl gözlerinde renkli ışıklar yanıyor, kadro geldiiii kadro geldiiiii. Ne kadrosu Allah aşkına ya, kadro verdimlik süsü olup konuyu kapattılar o kadar.

 24. recep eren dedi ki:

  bizim cocukta lisans bitirmiş işsiz güçsüz adamımız yok, 4000 tl vererek KPSS kursuna hazırlanıyor.birileri bedava siyasi kadroya geçiyor.adını siz koyun

 25. Ahmet dedi ki:

  Bu neki hele Milli Eğitimde işçilere Battalgazi de çalışan bir şube müdürünün sorduğu ve kafa bulduğu soruları yakında yayinlarsak millet şok olacak

 26. firat dedi ki:

  torpilsiz işe giripte şuan kadroya geçen herkese hayırlsı olsun diğerleri zaten haram yemeye devam…

 27. ahmet dedi ki:

  Acun Ilıcalı değerlendirsin bunları. Bakarsın jüri olmuş çıkmışlar.

 28. Tatar Ramazan dedi ki:

  Yazıklar olsun, oturmuş baklava yiyip çay içerken mülakat devam ediyor,beş dakika bir ara versenize a be adamlar,düzen size çalışıyor ama Allah Var Allah milletin parasıyla atılan cakaya bakın beea

 29. Cihancan dedi ki:

  Moderator hicbir yorumum yayınlanmıyor, ne yazmamı bekliyorsunuz.baklavacilara övgü dolu sözlermi yazayim. Yalakalik mi yapayim işte bunlar yesilyurtun mimarlarımı yaşayım ayıp yaaa ayıplı Allah tan korkun

 30. Mustafa dedi ki:

  Bu kareyi hangi vicdan hangi iman kabul eder acaba. Koyun can derdinde kasap et derdinde maalesef.

 31. mehmet dedi ki:

  ‘Kimse benimle oynamıyor” diye ağlayan çocuk!..
  Sen büyü hele, bak ne oyunlar oynayacaklar seninle./ Cemal Süreya

 32. Malatyalı dedi ki:

  BELEDİYEYE KADRO YOK YOK YOK BU BÖYLE BİLİNSİN…

 33. mehmet ali dedi ki:

  Çitin arkasındaki biletsiz seyirci kopya veriyor…komisyon başkanı görmüyormusun

 34. mehmet ali dedi ki:

  Bahçe çitinin arkasındakiler biletsiz seyirciler çok enteresan…Ayıp Ayıp

 35. mehmet ali dedi ki:

  Urfa sıra gecelerine sanatcı sınavını andırıyor..çiğköfteci yi göremedim…

 36. Engin dedi ki:

  Bunun adın “Kölelik Düzeni”
  Yazıklar olsun böyle düzene
  Yazıklar olsun böyle adalete

 37. Mehmet Metin H. dedi ki:

  Kadrolar bahane baklavalar şahane. Edep dediğin yaş ile değil baş ile belli olur… Baklavayı yerken aldığı tadı kafasında yorumlayarak baklavacı x ustayı kadroya dahil ederler inşallah. Kadro bekleyen kardeşlerimizede baktıkları baklavalar afiyet bal şeker olsun.. (İster ikram edilsin ister ikram edilmesin) Parti olarak bakmıyorum ama insanlığın tatile çıkmış hali.

 38. Malatyali dedi ki:

  Mülakat siz hiç bir şey kalmadı öğretmen olacaksın mülakat idareci olacaksın mülakat şube müdürü olacaksın mülakat polis olacaksın mulekat yargıç olacaksın mulekat kısacası mulekat siz ne işe girmek nede yükselmek mümkün bu mulekatlarda kul hakkı yeniyormu dinimizdeki yeri nedir olur olmaz her konuda konuşan din bilginlerimiz konuşsa da bizde ogrensek unutuyordum mulekatsiz din gorevliside alınmıyor tayinler bile mulekatla .

 39. ahmet dedi ki:

  liste hazır birde show yapmışlar!!!!

 40. mehmet dedi ki:

  yaw nekadar abarttınız belediyelere kadro falan yok arkadaşlar bu kadro sadece hastanede çalışan arkadaşlarımıza verildi belediye aynen devam şahıslara ait şirketlerde değil kendi kurmuş olduğu şirketlerde çalışacaklar o yüzden baklava yediler yok beleş kadro aldılar yok efendim adamı olanlar kadro aldı KADRO FALAN YOK

 41. V.K dedi ki:

  Kaç hakiki müslüman gördümse hepsi makberdedir. Müslümanlık bilmem ama galiba göklerdedir.

 42. Murat Bey dedi ki:

  Gun geçmiyor ki güzelim Malatya’mizda bir gariplik daha yaşanmasın:
  Cay hadi neyse de o tatlılar, baklavalar nedir arkadas?? juri başkanına yazıklar olsun, sinav yaparken yemeyeceğiz dememis…ayakta korkulukların arkasındaki masaya doğru bakan vatandaşlar durumu anlatıyor zaten…

 43. Sedat dedi ki:

  Mülakat eşittir = Adam kayırma, Adamı olana iş, Torpil , Adamına göre ekmek , Nüfuz sahibi olanların müdahalesi, Garibanın kapının önüne konulması , gibi gibi tonlarca Rabimin zoruna gidecek hususlar keşke OSYM sade sınav yapsa yinede üzerine Ciddi bir Polis Jandarma Mit İstihbahrat devreye girsin devletin bekasına karşı aşırı fraksyonlar Devletin takdirine kalsın, bu haliyle vatandaşa yazık.

 44. kadir dedi ki:

  şu meclis salonuna bakınca mülakatta ancak bu kadar olur

 45. ibrahiM44 dedi ki:

  padişahım çok yaşa ….bu fotogaf kimsenin dikkatini çekmiyormu .bu na neden olanlar görevden alınmalı..

 46. ibrahiM44 dedi ki:

  yeşilyurt belediyesi hiç bir iş doğru yapmıyor ,battalgazi belediyesi süper proje yapıyor…secim yaklaştı insallah hacı gider

  1. Ahmet dedi ki:

   Ben battalgazideyim burada aynı kardeşim davulun sesi misalimerak etme sen

  2. mehmet dedi ki:

   Battalgazi belediyesi ne proje yapmış kardeş

  3. Tuğrul dedi ki:

   Battalgazi Belediyesinde iş başvurun mu var?

  4. Murat Bey dedi ki:

   tugrul kardes, adamin is basvurusu olsa burada adini soyadını boyle büyük harflerle yazardı.. demek ki bir beklentisi yok…

   mehmet kardes, orduzu çınar park, ispendere sosyal tesisleri, mahalle müzeleri, yeni belediye binası, DSI kampüsü, tarihi yerlere ücretsiz otobüs turu, trafik park, battalgazi müzesi..daha fazla merak ediyorsan bir battalgazi sitesine bak…

   ahmet kardes, bakmakla görmek arasında fark var derler..ama su da bir gercek ki battalgazi belediyesinin yaptiklarini görmemek icin kör olmak gerekiyor..sunu da her malatyali bilir ki ne Büyükşehir belediye başkanı ne de yesilyurt başkanı zerre sevmiyorlar battalgazi belediye baskanini..

   1. Şevko dedi ki:

    Murat kardeş o saydıklarınızı muhtarlarda yapıyor sen git Kayseri Eskişehir Diyarbakır samsun gibi bizden çok aşırı büyük olmayan belediyeleri bir gezin hizmet nasıl yapılırmış görün Malatya’nın nasıl köy gibi bırakıldığına bı şahit olun!

    1. Murat Bey dedi ki:

     muhtarlar nasil yapıyor icraat ben bilmiyorum hemserim bir zahmet anlat bizde öğrenelim…muhtar sorunları icracı makama iletir yani belediyeye, belediye de gelir sorunu çözer..hangi muhtar gidip belediyeye mahallemize müze yapın demis, ücretsiz turistlik otobüs seferi yapın demis ??
     yazdigin sehirleri yanlis belediyeyeyle karsilastiriyorsun…Malatya geride kaldıysa bu battalgazinin degil Büyükşehir belediye başkanın sucudur…
     kimse kimseyi sevmek zorunda degil, ama herkese hakkini teslim etmek zorunda…yesilyurt yeşil alanları tokiye veya ortak müteahhitlere aktarırken, Büyükşehir de her isi yaptı kadinlarla erkekler nasil ayni seyahat eder onla kafa yoruyor…

 47. Mehmet şireci dedi ki:

  Bari mülakata girecek olan arkadaşlarada baklava ısmarladılarmı eğer ısmarlamadılar ise çok ayıp etmiş olurlar biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar dedikleri bu olsa gerek

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."