Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

AKP Yeni Yönetimini Belirledi

AKP Yeni Yönetimini Belirledi
 • 24.02.2018

AKP İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi gerçekleştirilirken, il başkanlığına tek liste ile aday olan mevcut başkan Hakan Kahtalı yeniden seçildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AKP 6. Olağan Kongresine Başbakan ve AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, AKP Genel Bşakan Yardımcıları Öznur Çalık ve Cevdet Yılmaz, AKP  Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Taha Özhan ve Nurettin Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  Malatya eski milletvekilleri Mücahit Fındıklı, İhsan Koca, Fuat Ömeztoprak ve Cemal Akın, ilçe belediye başkanları, konuk il başkanları ile delegeler katıldılar.

AKP 6. Olağan Kongresinde Divan Başkanlığını Halis Dalkılıç yaptı.

AKP İl Başkanlığına Ali Osman Başkurt, İhsan Koca, Ahmet Çakır, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci’den sonra bu görevi 3 yıldan beri sürdürmekte olan Hakan Kahtalı seçildi.

Hakan Kahtalı’nın il başkanlığındaki İl Yönetim Kurulu’na asıl 50 üye seçilirken, 25 üye ise İl Yönetim Kurulu’nun yedek listesine girdi.  İl Disiplin Kurulu’na 5 asıl, 5 yedek üye seçilirken, Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu’na da 3 asıl, 2 yedek üye seçildi.  Ayrıca 13 isimden oluşan Üst Kurul Delegeleri belirlenirken, 7 isim ise yedek üye olarak Üst Kurul Delege listesinde yer aldı.

İL YÖNETİM KURULU ASIL

AKP İl Yönetim Kurulu’na seçilen isimler şu şekilde:

Hakan Kahtalı, Mahmut Üner Özer, Nadir Çalık, Nurettin Sert, Enes Perçin, Nevzat Diri, Gürbüz İsmet Yılmaz, İsmail Hakkı Pekel, Hasan Kardeş, Ahmet Keskin, Arif Aydoğmuş, Basri Mutlu, Emrah İnce, Celal Aksaç, Emine Taşcı, İlhan Doğan, Mehmet Ulaş, Muhammed Fatih Şahin, Özlem Akar Binbaşıoğlu, Rıdvan Budak, Cumali Altıntop, Zeynal Kayan, Yunus Akçil, Mustafa Reşit Reşitoğlu, Metin Özcan, Hasan Karagöz, Fatma Büşra Yılmaz, Mehmet Kundaktepe, Fahrettin Özkaya, Esma Ceyhan, Serpil Altun, Fırat Palancı, Fatma Bayır, Nazlı Üzmez, Hasan Karakaş, Enis Aydoğan, Barbaros H. Ünal, Nebiye Avcı, Ömer Şengün, Meral Aslan, Mustafa Şinasi Ekmekçi, Miraç Göçmez, Şevket Güneş, H. Bayram Yılmaz, Abdullah Canpolat, Şahin Karahan, Kamil Biter, Ayşe Turhan, Ömer Karaaslan ve Orhan Barman.

İL YÖNETİM KURULU YEDEK

İl Yönetim Kurulu’nun 25 kişiden oluşan yedek listesi ise şu şekilde:

Necmettin Karakaş, Nusret Aslan, Kemal Açıkgöz, Gökmen Yağlıcı, Nihat Burulday, Murat Koca, Akif Sarı, Kenan Sağdıç, Mehmet Özdemir, Ceyhun İsa Işıklı, Erdal Gençay, İbrahim Tercan, Hasan Demez, Hikmet Yaşar, Bilal Turgut, İbrahim Karakuş, Hacer Kölük, Abdulvahap Doğan, Ayşegül Ekim, Naime Dönmez, Gülzade Berberoğlu, Hikmet Yaşar, Mevlüt Polat, Arif Koyun ve Metin Karadoğan.

İL DİSİPLİN KURULU ASIL

AKP İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu’nun 5 kişiden oluşan asil üyeleri şu şekilde:

Serdar Yıldırım, Ramazan Kaya, İdris Boztaş, Cumali Özcan ve  Arif Öğüt.

İL DİSİPLİN KURULU YEDEK

AKP İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu’nun 5 kişiden oluşan yedek üyeleri şu şekilde:

Serkan Fırat, Cuma Güler, Halil Durak, Sümeyye Gönültaş ve Yılmaz Devecel.

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ VE HAKEM KURULU ASIL:

Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu’na ise şu isimler seçildi:

Eyüp Sağlam, M. Naci Şavata ve Namık Kemal Baki.

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ VE HAKEM KURULU YEDEK

Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu’na yedek üye olarak da şu isimler seçildi:

Yusuf Boyracı  ve Erdoğan Özpolat.

-ÜST KURUL DELEGELERİ

Hakan Kahtalı, Aynur Oğuzhan, Enis Aydoğan, Ahmet Çakır, Vahit Atalan, Osman Güder, Muhammed Emin Yalçınkaya, Murat Kavuncuoğlu, Arif Tutal, Süleyman Şimşek, Adil Ağcan, Mikail Sülük ve Veysel Ateş.

-ÜST KURUL YEDEK DELEGELER

Kamer Mehmet Tümer, Kudret Kılıç, Ahmet Boyraz, Cemal Çiçek, Ahmet Doşar, Ebru İnanç ve Esin Tanrıverdi.

Burhan KARADUMAN, Ferdi DURDU- Yeni Malatya Gazetesi, malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. alim dedi ki:

  oyu gariban verir seçilen hep zengin

 2. ali dedi ki:

  ….

 3. mehmet dedi ki:

  Bu kadro yatsın kalksın reise dua etsin.

 4. Faik dedi ki:

  Bunlara oy yok değişim değişim değişim

 5. abdulkadir dedi ki:

  Yorumlara baktım çoğu olumsuz. Görüşlerini açık açık anlatamayanlar burda bol bol konuşuyorlar. Sandalyeler havada uçmadığı için, küfürleşmeler ve yumruklaşmalar olmadığı için mi beğenmiyordunuz. Yoksa kendinize yer mi bulamadınız. Kim sizi zorla kongreye götürdü. Kendi iradenize sahip olamayacak kadar aciz misiniz. Oraya ancak gönüllü olanlar gelir.

 6. Muhammed dedi ki:

  Oznur hanim belediye başkanligina göz kırpıyor bence…

  1. ilyas dedi ki:

   Bu işler göz kırpmayla olmamalı hak eden kim ise O olmalı, bence Büyükşehir belediye başkanı halkın içinden gelip halkla beraber olan, halkın her derdiyle şov olsun diye değil Allah rızası için ilgilenen ve kapasiteli, delikanlı, yürekli ,otoriter, gölgesi ağır olaylar karşısında sağlam bir iradeyi ortaya koyabilen , MUSTAFA ŞAHİN veya HAKAN KAHTALI gibi lider ruhlu delikanlılar olmalı yoksa bu savurganlığı başkası önleyemez.

 7. Malatyalı44 dedi ki:

  Herkes gibi bende soruyorum madem tek aday acaba neden bu kadar masraf ve para israfı. Bu artık partinin kuruluş-yükselme-olgunluk devreletinin bitimi düşüş evresinin başlangıcı olacaktır eğer bu devrede aşırı harcama giden kaynaklar kesilip Yıldızlara (çok az masraflı ve gelir getirici yenilikçi ürünler) aktarılsa ürünün olgunluk ve doyum süresi biraz daha uzayabilir…

 8. Okan dedi ki:

  Ah reis ah senin bu vekiller bağımsız seçime girse neler olur

 9. Cemc dedi ki:

  Madem tek girdiniz neden yapiyonuz o kdar masraf…

 10. Yerelli dedi ki:

  Hayırlı olsun. Aynı gün Kayseri ve Kahramanmaraş kongrelerini de izledim. Bu salon bize küçük geldi. Tertip ve düzen karmaşası da vardı. Diğer yandan aynı ekip kendi aralarında bozulup tekrar dizildiler. Umarım sonuç değişmez.

 11. Volkan dedi ki:

  Allah hayırlı uğurlu eylesin.

 12. cafer canbay dedi ki:

  Malatya insanı şakşakcılığı yağcılığı çok sever bir aydır o reklam panoları bilbadolar millar lira harcadınız ne oldu bir santim boyunuzmu uzaundı farkında değilsiniz bataklığa dalıyorsunuz.

 13. Gökhan dedi ki:

  Malatyam bu gune kadar tek cikartigi milletvekili rahmetli Mevlut abiydi malatya icin calisirdi bunlar kendi cikarlari icin onun icin kadroyu degistiremiyorlar

 14. Abuzer dedi ki:

  Devletin tüm imkanları seferber oldu alanı doldurdu zoraki olarak bizde. Gittik ama herkes sonraki gelmis di kabağın %50 si polis %30 zoraki gelen kamu çalışanları %20 de içinde de olduğunu anlamaya çalışan ve partililerdi

 15. mehmet dedi ki:

  yeni yönetim memlekete ve malatyaya hayırlı olsun ! yorumları okudum bir tane olumlu yorum göremedim. demek oluyorki varsa yoksa REİS in samimiyeti. bu yönetimin çoğu namazlı abdestli insanlar aslında! niye insanlar olumlu bakmıyorlar!? demekki Kurandaki FEVEYLUN LİL MUSALLİN=YAZIKLAR OLSUN O NAMAZ KILANLARA tabirinin ne kadar da günümüz insanlarına uymaktadır. seçilmiş arkadaşlarıma tavsiyem taştepedeki fakiri oy için değil ALLAH için sevdiğiniz gün bu yorumlar tersine dönecektir. bir DOST!

  1. mehmet dedi ki:

   AHMET ÇAKIR GELDİĞİ GÜNDEN BERİ ÇOK BÜYÜK HİZMETLERE İMZA ATTI ancak geçenlerde kendisini her zaman ziyaret eden ve fakat hastalandığı için gelemeyen birazcık özürlü bir vatandaşı kendisinin gidip evinde ziyaret etmesi bana REİS in vasfını hatırlattı. bu insanların gönlünde yaptığı maddi hizmetlerden daha çok beğeni gördü. insani vasıflar ve mütevazilik insanları yüceltir!

  2. ertan dedi ki:

   bu olumsuz yorumları yapanların akp li olduklarını mı sanıyorsun. bunlar bu vesile ile bunu bahane ederek akp yi kötülemek isteyenler

 16. Ahmet dedi ki:

  Bu defa yemin ettim yönetim değişmezse oy yok diye gerçekten de oy yok bunlara bu defa vermeyecem

 17. sertac dedi ki:

  parti il kongresine başbakanlık uçağı ile gelen bir başbakan ve onu şak şaklayan bir kesim..ülke insanına madden ve manen her şeyin müstahak olduğunun ispatı..

 18. Muzaffer dedi ki:

  Yönetim de dirhem değişiklik yok ne diye kongre yapıyorsunuz niye başbakanı buraya kadar yoruyorsunuz.Listeyi Ankaraya gönderip taştık ettirselerdi daha mantıklı olurdu Milletin aklı ilede alay etmemiş olurlardı.Yine REİS e yardımcı olmayan çevresine milliyetçi yönetim ile devam dediler bakalım ne kadar daha REİS i kandıracaklar?

  1. Yerelli dedi ki:

   Muzaffer Bey, Aynen Katılıyorum. Dinimizde israf da haramdır.

 19. Hüseyin dedi ki:

  Sahipsiz malatyammmmmm 😔😔😔

 20. Murat Bey dedi ki:

  gercekten yönetim çok değişmiş…hatta oyleki 17-18 sene once parti ilk kurulduğunda il yönetimine girenler hala yönetimde hemde araliksiz….

 21. Halil dedi ki:

  Bunu da buraya yazın Mhp ‘nin 1 millet vekili hayırlı olsun Malatyamıza..

  1. Dayı dedi ki:

   Aynen nasıl olsa ittifak bloğu olacak mhp ye oy versek yine ries başkan seçilecek en azından 1 yada 2 tane mhp den vekil giderse biz malatyada iş sahası açmamız lazımdı vaat değil derler elbet

 22. 1vatandaş dedi ki:

  nerde ticaretle uğraşan varsa listede. ekmeklerine yağ sürmeye devam edecekler. olan vatandaşa oluyor.

 23. Hakkı dedi ki:

  Değişim e bu kadar direnen başka bir il varmı bilmiyorum? Yazık memlekete. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Ölene kadar adamlar koltuğu bırakmıyor. Demirel den ne farkı var bu insanların. Reisss bunların hepsini değiş gurban olam.

 24. kınacı dedi ki:

  yazık ak kadro artık kibirli insanlarla doldu değişim hepsi hikaye bize düşen değişimi sandıkta göstermek

 25. Levent dedi ki:

  Çok merak ediyorum. Bu Öznur Çalık’ın liderlerin sağında durma merakı nedir?
  Bu ilin bakanı var. Misafir gelmiş birçok başka bakan var. Misafirperverlik gereği bile olsa, başköşeye kurulup oturmak hoş değil. Koltuk kişiye değer katmaz!

  1. Gökhan dedi ki:

   Levent Bey, Devlet Protokolünde Bakan sağa oturur, Parti Protokolünde Genel Başkan Yardımcısı sağa oturur. Kongrede de Parti protokolü uygulanır. Yani uygulama doğrudur.

 26. Levent dedi ki:

  :))))))hayırlı olsun ne diyelim başka

 27. lütfi dedi ki:

  yok olan milletin vekilleri bu kadroya sahip çıksınki. MALATYA kendileri sayesinde oy kaybetsin .REİS olmasa bu insanlar ancak kendilerini üstün görüyorlar .bakalım oy zamanı ne olacak

 28. Abuzer dedi ki:

  MHp nin bu kongrede ne işi var anlamadim

  1. ÇIRMIKTILI dedi ki:

   SİYASET BÖYLE ABUZER ANLAMADIN MI

 29. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Bunun adı kongre yada seçim değil.Her şey önceden hazırlanmış ve sadece adı kongre olan toplantıda il başkanı ve diğer organlar onaylanmış.Neden diğer partilerde olduğu gibi ikinci yada daha fazla aday çıkmıyor.İşte AKP’nin demokrasi anlayışı.

 30. Alperen dedi ki:

  Tayyip erdoğan sayesinde kendini halkın arasında en üst seviyedeymiş gibi gösteren insanlar yine seçilmiş ne güzel malatya yine oy kaybedecek.

 31. Gözlemci dedi ki:

  Malatya da Ak Parti ne yazık ki çok eleştirilere maruz kalmaktadır. Parti içi değişiklik sloganıyla yola çıkarak tüm ilçelerin aynı başkan ve yönetimle il yönetimin de neredeyse aynı kadroyla devam etmesi Malatya için düşen oy kaybını daha da fazla hızlandıracaktır. 2019 seçimlerinde Mhp nin 1 milletvekili çıkaracağı görüşündeyim

 32. Malatyam Benim dedi ki:

  Maşallah, neredeyse yönetim kuruluna kadro verecekler. Bu nasıl değişim. Artık Reis su işe bir el atın artık. Orman ne güzel, ne güzel. Allah ıslah etsin. mümkünse, değil ise suphesizki, Allah en doğrusunu bilendir.

 33. Erdem dedi ki:

  Değişim denildi,fakat değişim gibi bir görüntü gözükmüyor. Tahtlar devam ediyor,yani vatandaşa isterseniz tercih edin,isterseniz etmeyin biz tahtımızdan vazgeçmeyiz diyorlar. Yinede hayırlı olsun…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."