Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

AKP’lilerden Suç Duyurusu

AKP’lilerden Suç Duyurusu
 • 06.01.2021

AKP Malatya İl Başkanlığı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, CHP’li Fikri Sağlar ve gazeteci Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’li Fikri Sağlar’ın “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var”, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ise bir gazeteye yaptığı, “Menderes erken seçim tarihi açıklasaydı 27 Mayıs darbesi olmazdı”, gazeteci Can Ataklı’nın “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım” ifadeleri üzerine harekete geçen AKP suç duyurusunda bulundu.

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Adliyesinde yaptıkları suç duyurusu sonrasında basın açıklamasında bulundu.

Koca, “AK Parti Malatya İl Teşkilatını temsilen, Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Türk Ceza Kanununun “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” başlığını taşıyan 21’inci maddesine istinaden, Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. En başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır” dedi.

Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobran söylemleri ve eylemleriyle millete, milletin değerlerine, tarihine, kültürüne saldıran köhne zihniyetin mensuplarıyla mücadele etmek, kendine bu ülkenin demokrat, yerli ve milli bireyi olarak gören herkesin en başta gelen sorumluluğudur. Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar uzanan nice acı hatıraları hala hafızasında canlı olan milletimiz, faşist zihniyete karşı gösterdiği ilkeli ve güçlü duruş sayesinde, ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımının partimiz vasıtasıyla gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. AKP olarak en büyük gururumuz ve mutluluğumuz, bu büyük atılımda milletimizin temsilcisi olarak mücadele safının en önünde yer alıyor olmaktır. Türkiye’nin kalkınma ve demokrasi yolculuğunda kat ettiği mesafedeki başarısı; akıl, vicdan ve izan sahibi herkes tarafından takdirle teslim edilmektedir. Bu sayede ekonomiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir yere geldiğimizi en iyi milletimiz biliyor. 2023 hedeflerinde somutlaşan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretlerimizi, inşallah, zaferle neticelendireceğiz. Tabii bu süreçte, eski Türkiye’de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği de hep birlikte yaşıyoruz. Kimi zaman milli iradenin tecelligahı olan Meclis’in mehabetini bozan, kimi zaman medya mecralarını kirleten, kimi zaman eskiden mensubu oldukları kurumların saygınlığına zarar veren bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız.”

Koca, Sağlar, Ataklı ve Başbuğ’un açıklamalarının kabul edilmeyeceğini ifade ederek, “CHP’nin resmi yayın organı olan bir televizyon kanalında “başörtülü bir hakimin tarafsız olamayacağını ve adil yargılama yapamayacağını” söyleyen, eski milletvekili ve bakan Fikri Sağlar’ın ortaya koyduğu tavır, Türkiye’nin artık geride bırakmış olması gereken, büyük acıların çekildiği ve bedellerin ödendiği bir meseleyi yeniden gündeme getiren bu kişi, CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir kez daha sergilemiştir.

Gazeteci kimliğiyle yaptığı bir sosyal medya paylaşımında ise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızın seçimle gitmeyeceğini, ordunun darbe kabiliyetinin kalmadığını, artık tek ümidin ülkenin halkta öfkeye yol açacak büyük bir felakete uğraması olduğunu söyleyebilecek kadar derin bir sefalete düşmüştür. Darbe ve felaket çığırtkanlığı yapan bu zihniyet, ülkemiz için bizatihi bu tehditlerin kendisi kadar tehlikelidir. Aynı şekilde, Genelkurmay eski Başkanlarından İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir.

Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala hazmedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir. Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her dönem inkitaya uğratılmıştır. Bugün seçilmişlerin en kritik demokratik mücadele süreci devam ederken, bu tür söylemlerin ve yaklaşımların, kesinlikle iyi niyetli olmadığı, arkasında farklı ajandaların ve gayelerin bulunduğu tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açıktır. Unutulmamalıdır ki terörle ve her türlü vesayet odağı ile mücadele demokrasiyi koruma mücadelesidir. Hak ve özgülük mücadelesinde ülkemizin elde ettiği kazanımlara, vesayetten darbeye, terör örgütlerinin saldırılarından uluslararası tuzaklara kadar nice badireleri göğüsleyerek sahip çıkan milletimizin, bu karanlık zihniyete de hak ettiği dersi, demokrasi ve hukuk sınırları içinde vereceğinden şüphe duymuyoruz. Türkiye’nin 81 vilayetindeki AKP teşkilatları olarak bizde, yapılan bu saldırıları; demokrasinin kalbi milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz. Benzer her türlü girişime karşı da aynı kararlılıkla mücadele edeceğimizi de özellikle belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇALIK’IN AÇIKLAMASI..

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da, darbe imasından bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı’ya tepki göstererek, “Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’da Yeni Camii etrafındaki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara verilecek gelir kaybı ve kira desteği başvuruların Cuma günü sona ereceğini belirten Çalık, “Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak” dedi.

Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘darbe’ iması yapan gazeteci Can Ataklı ve zoraki demokratlık yapan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a isim vermeden tepki göstererek, “Birisi Menderes erken seçimi açıklasaydı darbe olmazdı diyor, diğeri bugün darbe imkanı yok Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir felaket lazım diyor. Burunlarının dibindeki 15 Temmuz halk destanını göremeyenler darbe hastalığına tutulmuşlar. Bilsinler ki demokrasi dışı söylemler ülkemize yapılmış en büyük kötülüktür” dedi.

Çalık, bu darbe hastalığının virüsten beter ve tedavisinin hiç olmadığını belirterek, “Her kim darbe hülyasında ise bilsin ki milletimiz bu ülkenin ve değerlerinin bekçisidir. Darbeci zihniyet ve vesayet rejimi uzantıları bilsinler ki, 15 Temmuz’da aziz milletimiz bu gibi tehditlere, sözlere pabuç bırakmadı, bundan sonra da bırakmaz. Darbe sevicileri bilsinler ki 15 Temmuz gecesi bu millet darbeleri de darbe dinamiklerini de tarihin karanlık sayfalarına gömmüştür. Bu aziz millet demokrasiye olan bağlılığı ve inancıyla darbecilere, darbeseverlere, darbe sevicilere, darbe teşvik ve tahrikçilerine gereken cevabı vermiştir” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Metehan dedi ki:

  Sizin suni gündemlerinizden bu millet bıktı…

  Gerçek gündem; daha 2 gün önce çocuklarının masraflarını karşılayamadığı için, bir baba intihar etti…

  Bu ülkede; mazlum varsa kimse başarıdan bahsetmesin❗❗❗

 2. Eroll dedi ki:

  Bırakın artık bunları ülkenin geleceği için projeler üretin kimseye faydası olmayan sırf şiri görünmek için girişimlerde bulunmayın herkesin fikri düşüncesi kendisine…

 3. Bulut dedi ki:

  Hani memlekette fikir özgürlüğü vardı. Suç duyurusu tamamen anayasadan bi haber yandaşa oynanan tiyatro. Suç unsuru söz konusu açıklamaların neresinde? Ben bir vatandaş olarak göremedim. Yukarıda ki resmi beğenmedim. Yürütmeyi elinde tutan kesim mağduru oynuyor. Yazık ülkeme yazık.

 4. Misafir dedi ki:

  Halkın gündemi ne?Işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı,pandemi .Lütfen birazda halkın gündemini konuşun. Millet işsiz, millet perişan…

 5. KORAY dedi ki:

  En iyi arabaya binen siz, en çok kazanan siz, en iyi yemeği yiyen siz, en iyi evde oturan siz, çocuğu, yeğeni tüm aile eşrafının iş, aş problemi olmayan siz, askerlik yapmayan siz, ihaleleri alan siz, yaşamanın zorluklarını bilmeyen siz ve ne tesadüftür ki hep mağdur olan yine siz.

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Doğru söze ne denir.

 6. fırat dedi ki:

  Dersaneciler siyasete girmiş. Her vekilin her başkanın yanında bir dersane sahibi. eskilerden örnek almışlar demek ki.

  1. Cemc dedi ki:

   Yazık baska dert kalmadı… Yazık gercekden…

 7. MUSTAFA dedi ki:

  Açlık, yoksulluk, iç dış sorunlar herşeyi hallettiniz bitirdiniz. Milleti refaha eriştirdiniz. Yapacak başka işiniz kalmadı. Kendinize yeni gündemler oluşturmaya mı başladınız. Bu ülkenin cumhuriyet savcıları var. Eğer bir suç var ise gereğini yapacaklardır. Biraz da halkın gerçek gündemi ile meşgul olun.

 8. Murat dedi ki:

  Gündem olmaya çalışmak da böyle birşey. Yeterince partiniz ve benim tarafımdan zaten kınandı. Siz kendi işinizi yaptınız da bu kaldı öyle mi? Neyse en azından medyaya da çıktınız

 9. TANER dedi ki:

  Peki artan gıda fiyatları ve geçinemeyen insanların hakkı için niye bişey yapılmıyor

 10. Rami dedi ki:

  Körler sagırlqr bırbırını ağırlar

 11. ALİ dedi ki:

  Halkın iradesini hazmedemeyen hastalık hala az da olsa devam ediyor. Ben bu hastalığı tașıyanların hastalıklarının farkında olmadığını düşünüyorum. Bu önemli bir sıkıntı. Kendilerini halkın iradesinin üstünde görenlere gereken tepkiyi göstermek irademize sahip çıkmak anlamında çok önemlidir. Bunun ıskalanmasının topluma faturası agır olacağını gözardı etmemek gerekir.

 12. çakırrr dedi ki:

  yılbaşından sonra gıdada aşırı zamlar yine geldi.Allah rızası için birde şu zamcılar için toplanında ,suç duyurusunda bulunun.

 13. Ali dedi ki:

  O kırmızı şallının partideki görevi “Mikrofon Tutuculuk” mu

 14. Has Malatyalı dedi ki:

  Lüzumsuz şovlar, pireyi deve yapıp mağduriyet yaratmaya çalışmalar… Kaldı ki İlker Başbuğ’un ifadelerinden darbe özlemi anlamını çıkarmak için kötü niyetli olmak lazım. El insaf! Vatandaşın ensesinde ayı bağırıyor, millet çarşıya pazara çıkamıyor gerçek enflasyon olmuş %50 ama iktidar partisi öküz altında buzağı arıyor hatta bakın buzağı buldum diye dikkat dağıtmaya çalışıyor. Seyredin, işten çıkarma yasakları başlayınca kaç kişi kovulacak. Seyredin, daha kaç esnaf batacak kaç işletme kapanacak. Seyredin ve şunu bilin ki sırf yandaş müteahhitlerin silinen vergi borçları alınıp vatansaşa dağıtılsa salgını az hasarla atlatırdık iyi bilin.

  Bu bir CAMBAZA BAK CAMBAZA haberidir. Suni gündem oluşturma denemesidir. Gerçek gündem EKONOMİ gerisi boş. Peşkeş çekilen kaynakları verseniz 3 yıllık salgını bile atlatırdık güle oynaya…

 15. selim dedi ki:

  Şimdi en büyük sorunumuz bumu Esnafım 10 aydır işyerim kapalı 5 kuruş gelir yok enflasyon uçtu gitti memur emekli sadece 100/7 zam aldı asgari ücrete yapılan zam ortada millet eve ekmek götüremiyor ağalar bunu çözeceklerini konuşacaklarına şov peşindeler banane şimdi bunlardan karnımızı doyuramadiktan sonra

 16. hukukçu eskisi dedi ki:

  1. Bu haberleri herkes duydu. Suç varsa savcılar gereğini yapar, hepsi de emrinde değil mi?
  2. Bir fiilden, bir dava olur. Tarafları, konusu aynı müteaddit dava olursa birleştirilir.
  3. 81 vilayette suç duyurusunda bulunmak nedir? Varsa aykırı savcı tespit çalışması..
  4. Vay memleketimde hukukun düştüğü haller..

  1. Hasan Basri Karabulut dedi ki:

   Artık sizin zamanınızdaki hukuk yok geçmiş de askerin askeri mahkemesi memur mahkeme yasası 657 tabi müdürü izin vermezse memur yargılanmaz işçinin sendikası var hakim savcı avukat dokunulmaz geriye kim kaldı köylü Ahmet esnaf Mehmet geçmişteki hangi hukuk dan bahsediyon hukukçu eskisi efendi….

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."