Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

Arapgirlileri Kızdıran ‘Dalgacı- Komik’ Dernekçi!.

Arapgirlileri Kızdıran ‘Dalgacı- Komik’ Dernekçi!.
 • 24.11.2020

ARAPGİR’İN ELAZIĞ’A BAĞLANMASI İÇİN İSTİŞAREDE BULUNUYORMUŞ.. Arapgir’in kültürel, sosyal değerlerini korumak, İstanbul’daki Arapgirlileri biraraya getirmek amacıyla kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin skandal bir girişime imza atarak, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman ile birlikte, “Arapgir, Kemaliye ve Ağın’ın Elazığ’a bağlanması” konusunda çalışma başlatılması için istişarelerde bulunduklarını açıkladı.

Skandalın bir de trajikomik boyutu var: Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin ve Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman’ın, Arapgir ve Kemaliye’nin yanı sıra Elazığ’a bağlamak için çalışma başlattıklarını açıkladıkları diğer ilçe; yani, Ağın, zaten Elazığ’a bağlı bir ilçe. Bu da, söz konusu girişimin içindekilerin yeterlilik ve ciddiyetlerinin sorgulanmasına yolaçarken, bu derneğin kim ya da kimler tarafından yönetilmekte olduğu sorularını da akıllara getirdi.

Bir grup vatandaş ise, girişimi ‘komik’ bularak, ciddiye bile alınacak tarafının olmadığını, ancak Arapgirlilerin, ilçelerinin adını taşıyan kuruluşlara yönetici seçerken daha özenli olmaları gerektiğini, aksi takdirde ilçenin adının bu olayda olduğu gibi ‘gayriciddi’ işlere karıştırılacağını ifade ettiler.

Sosyal medyada duyurdu

Uzun yıllardır İstanbul Arapgir Kültür Derneği Başkanlığı’nı yürüten Turgay Akşahin’in başlattığı skandal girişim, Arapgir Kültür Derneği’nin insatgram sayfasında duyuruldu.

Arapgir Kültür Derneği insatgram sayfasında yapılan paylaşımda, “Dernek Başkanımız Turgay Akşahin ve Danışma Kurulu üyemiz Av. İbrahim Kotan ile Eğin (Kemaliye) Belediye Başkanı Mehmet Karaman’ı ziyaret ederek, Arapgir- Ağın-Eğin (Kemaliye), bu üç ilçenin Elazığ’a bağlanması için çalışma yapılması konusunda istişare ettik” denildi.

Arapgir, Türkiye’nin idari taksimatında, yaklaşık 100 yıldan bu yana Malatya’ya bağlı bulunuyor.

Bu arada, bir Malatya ve Arapgir aşığı olan, Malatya eski milletvekili merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun bir ‘sözde’ hemşehri dernek başkanının kendi başına yaptığı skandal girişim, birçok kişiye “Mevlüt Aslanoğlu sağ olaydı da, bu şahsın yaptığını göreydi. O derneği o şahsın başına geçirirdi” dedirtti.

Gerekçe, “(…) Çünkü yollarımız yapılmıyor, doğalgaz gelmiyor”

Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin’in başlattığı “Arapgir’i Malatya’dan koparıp Elazığ’a bağlama” girişiminin gerekçesi ise, “Arapgir’in yollarının yapılmaması ve doğalgaz getirilmemesi” olarak açıklanmaya çalışıldı.

Tepki yağdı, tepkilerle dalga geçtiler!

Arapgir Kültür Derneği sosyal medya hesabında, skandal girişime onlarca takipçi sert tepki gösterdi. Arapgir Kültür Derneği sosyal medya hesabından tepki gösteren takipçilere ise azarlayıcı ve alaycı tonda cevaplar verildi.

Elazığ’ın Malatya’ya üstünlüğü “Elazığ fasulyesi”…

Bir takipçinin, “Arapgir’i Malatya’dan koparmaya kalkışırsanız sizinle sonuna kadar hukuk yöntemiyle mücadele edeceğimden emin olabilirsiniz” şeklindeki yorumuna, Derneğin hesabından, ‘Elazığ fasulyesinin faydaları’ referans gösterildi ve “Bence o topraklarda (Elazığ’da) yetişen fasulyenin faydalarını bilseniz cevabınız bu şekilde olmaz” şeklinde cevap verildi.

Bir başka takipçinin, “Ben Malatya Arapgirliyim. Siz şimdi beni Elazığlı mı yapacaksınız?” şeklindeki eleştirisine, “Evet, kültür bağımız Harput (Elazığ)” yanıtı verildi.

Arapgir Kültür Derneği sosyal medya hesabında, “Malatya diye bir vilayet yokken Arapgir Belediyesi vardı” şeklinde bir takipçiye cevap verildiği de görüldü.

Arapgir Kültür Derneği’nin, Arapgir’in Elazığ’a bağlanması için Kemaliye Belediye Başkanı ile birlikte çalışma başlattığını duyurması, çoğunluğu Arapgirli olan sayfa takipçilerinden büyük tepki gördü.

Dernek sosyal medya hesabından takipçilerine verilen cevaplarda ise, skandal girişimi eleştiren Arapgirliler azarlanarak, dalga geçilerek cevap verildi.

Bu tepkilerden bazıları ve Arapgir Kültür Derneği’nden verilen cevaplar şöyle:

Evrim Uysal: Çok gereksiz bir istişare yapılmış. Elazığ da Malatya’ya bağlanırsa sorun biter.

Arapgir Kültür Derneği cevabı: Gereksiz cevap ve doğrulardan uzak cevap veren gençler, belli ki okuma tembelliğiniz var.

Eliz Güncesi: Bir ilçeye ait kültür derneğinin çalışmaları arasında böyle eylemler bulunması, planlanması ve paylaşılması ne kadar doğrudur? Kültür derneğinizin bu paylaşımı, Arapgir topraklarında yaşamış veya zihnen ceddinin buralı olduğunu özümsemiş kimselerin antropolojik ve sosyal tüm değerlerini yok etmeye çalışmaktır. Malatyalı kültürü bir bütündür, asimile edilemez.

Süheyla Yurtsever: Arapgir şimdiye kadar Malatya’ya bağlı iken, bu gereklilik nereden çıktı şimdi?

Arapgir Kültür Derneği cevabı:  Katılırsınız ya da katılmazsınız, biz STK olarak bu konuyu gündemimize aldık. Doğrunun bir tane olduğunu unutmayalım.

Ahmet Mete Kocamaz: Sayın Dernek yetkilileri; Arapgir’i Malatya’dan koparmaya kalkışırsanız, elimde ne var ne yok sizinle hukuksal yönden kamuoyu önünde uğraşacağıma emin olabilirsiniz. Siz kim oluyorsunuz da Arapgir’i Elazığ’a bağlamaya çalışıyorsunuz?

Arapgir Kültür Derneği cevabı:  Bence o topraklarda (Elazığ’da) yetişen fasulyenin faydalarını bilseniz cevabınız bu şekilde olmaz.

Fatih Gedik: Bence bu paylaşımı kaldırın. Bu konu tartışmaya kapalıdır. Malatya’yı beğenmeyen kütüğünü istediği şehre aldırabilir.

Ercan Kotan: Böyle saçma  bir düşünce olamaz. Gerekçeniz, Arapigir’e doğalgaz gelmemesi ve yollar mı? Peki bir dernek olarak sizin Arapgir’e ne faydanız oluyor. Önce ona bakın. Söylenecek o kadar çok şey var ki, siz önce Ağın, Eğin, Keban ve köyleri dahil olmak üzere, bunlar işlerini nerede görüyorlar, ona bakın siz.Arapgir’i köreltmeye çalışmayın. Yıllarca Elazığ’ın keban ilçesinde yaşamış biri olarak Elazığ’ın kendi ilçesine bir faydası olmadığını söyleyebilirim.

Bedirhan Baykara: Elazığ’ın kendine hayrı yok, siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Öyle üç kişi bir araya gelmekle olmuyor bu işler.

Nazlı Şeyma: Öyle çok bağlanmak istiyorsanız, Elazığ’ı Arapgir’e bağlayın. Ki şayet Elazığ Arapgir’e bağlanırsa Arapgir’in Elazığ’a katkısı daha çok olacaktır.

Tamer Penbegül: Bir dakika!.. Ben Malatya Arapgirliyim. Siz şimdi beni Elazığlı mı yapacaksınız? Buna siz mi karar veriyorsunuz? Yoksa yanlış mı yazdınız?

Arapgir Kültür Derneği cevabı:  Evet. Kültür bağımız Harput (Elazığ).

“Elbistan Malatya’ya daha yakın, öyleyse Malatya’ya bağlayalım”

Eyüp Çetin: Benim anlamadığım kültür bağı nasıl Harput? 2 yol yapılmamış veya daha yakın diye Elazığ’a mı bağlanır?. Yani herkes tepki göstermiş. Herkese de saçma sapan gerekçeler sunmuşsunuz. O zaman Malatya Elazığ arası 100 km hem yollar çok iyi hem de Malatya büyükşehir, kalkalım Elazığ’ı Malatya’ya bağlayalım. Elbistan Malatya’ya daha yakın Malatya’ya bağlayalım. Gürün ve Divriği Malatya’ya daha yakın diye alalım Sivas’tan Malatya’ya bağlayalım. Böyle şey mi olur? Orası daha yakın bağlayın gitsin. Cahillik desen az kalır buna. Yani dayanak da göremiyorum… Kemaliye’nin eski bir Malatya ilçesi olduğunu da bilmiyorsunuz belli ki! Malatya Harput vilayetine bağlı bir sancakken, Arapgir, Eğin, Kâhta, Akçadağ, Darende, Divriği, Pütürge ise Malatya’ya bağlı bir kaza idi! Sizin yanlışınız var. Bu gereksiz çabadan vazgeçin, olmayacak duaya âmin diyorsunuz! Bölgenin en kültürlü şehri şudur budur! Bunlar kişisel görüştür. Türkiye’deki çoğu insan sizler gibi de düşünmüyor. Malatya’yı Doğu Anadolu’nun kültür şehri olarak tanımlıyor. Ayrıca Harput artık bir mahalle adı. Siz 100 sene önceki Harput ile şimdiki Harput’u bir tutuyorsanız yine akıl tutulması yaşamışsınız derim! Artık Elazığ var Harput yok! Ki Ağın dediğimiz ilçe bile Fırat’ın batısında Elazığ ile hiç bir şekilde kara bağlantısı olmadan var olan bir ilçe. Her yıl düzenli olarak Arapgir Fotokampına katılan birisi olarak bu çalışmayı duyduğum anda kahroldum. Arapgir’in güzel halkı da arkanızda olmayacaktır. Bunu bilin.

Arapgir Kültür Derneği cevabı:  Kahkaha emojisi… Tarihi iyi okumanızı öneriyoruz. Yazdıklarınızın hiç bir yanı doğru değil, gerçekten Harput’u bir mahalle, Ağın’ı da Harput’a bağlantısı olmayan ve fotokamp şaşkınlık içerisinde yorumlarınızı izliyoruz.

“Kutlama ve davet resimlerinizi paylaşacağınıza…”

Devrimler öyle bir günde olmaz hemşehrim! Madem sorunlarımızı çözmek istiyorsunuz önce derdimizi anlatalım. Kutlama ve davet resimlerinizi paylaşacağınıza; kötü dediğiniz yolların, doğalgaz talep ve ret vs. dilekçelerini resimlerini paylaşın. Bizler de gücümüz yettiğince köstek değil destek olalım.

Arapgir Kültür Derneği cevabı:  Görüşünüze saygı duyarım ama başkalarını da incitici sözlerden kaçınmanızı öneririm. Konuşmalarımızı saygı çerçevesinde yapalım.

Paylaşıma yapılan 100’den fazla yorumda, çok az takipçi de girişime destek verdi.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

FOTO: Turgay Akşahin (ortadaki)

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Son dedi ki:

  Bu icraatiniz bizlere ‘sadece organik tarim’ yapmaniz gerektigini gosterdi.. Kultur ile ilgili de yapabileceginiz uzum serbeti olabilir..

 2. Ahmet dedi ki:

  İstediğiniz kadar kendinizi kandırın ne Arapkir in kültürü örfü töresi Malatya’ya benziyor nede Malatya’nın arapkire .Arapgir baştan sona Elazığ kültürünü taşıyor folklörü ağzı hatta km olarak Elazığ’a 20 km daha yakın. Kemaliye nde aynı şekilde. Sizin zorunuza giden nüfus kaybı olması.

  1. kaplan44 dedi ki:

   elazığlı malatyda ne işin var git memleketine o zaman

  2. Arapgir Sevdalısı dedi ki:

   Ahmet bey kültür nedir? Bir bölgede yaşayan topluluğun ortak örf, adet, gelenek ve göreneklere sahip olmasıdır değil mi. Peki Malatya’da Bingöllülerin ağırlıklı olarak yaşadıkları mahalleler var keza istabnbulda Malatyalıların hakim olduğu mahalleler var hatta Konyada Yeni Kent isminde sadece Malatyalıların yaşadığı bir köy var. Şimdi İstanbul’ daki mahalleyi ve Konyadaki köyü Malatyaya bağlayalım Malatyadaki mahalleyi de Bingöle bağlayalım olsun bitsin. Her şehir farklı kültürlere sahip oldukça güzelleşir. Malatya da hemen hemen her ilçe farklı kültüre sahip ve buda çok güzel bir durum.

 3. Rifat dedi ki:

  Boș verin șimdi bir ilçeyi vereceginize . 1954 yıllında Chp oylarının çok çıkması ūzerine Malatya’yı cezalandırmak için siyasi bir manevra ile Adıyaman Malatya’dan koparıp il yapılmıștı. Hadi Adıyaman’ı geri alalım. Zaten șu anda Malatya’da Adıyaman’lıdan çok ne var.

 4. Ahmet dedi ki:

  Ben böyle bir terbiyesizlik görmedim.Derneğin almış olduğu kararı eleştirenlere dalga geçer gibi cevap vermekte neyin nesi.Sen temsil ettiğin insanlara böyle saygısızca cevap veremezsin.En kısa sürede bu derneğin, başta başkanı olmak üzere tüm yönetimin Malatyalılardan özür diledikten sonra istifa etmesini bekliyorum.

 5. ARY dedi ki:

  Bu dernek Arapkiri çok düşünüyormuş belli,:))) Bu dernek varken Elazığa bağlanmasınada gerek yok. Böyle bir şey Düşünmek,dillendirmek Malatyalı birinin zaten işi olamaz.Birde merak ediyorum bu Elazığlı dernek üyeleri kütüklerini aldımı Elazığa ? Biz onlara artık gakgoşmu diyeceğiz.:)))

 6. Has Malatyalı dedi ki:

  Ben bu abesle iştigal olay hakkında yorum yapmayacağım ancak metindeki ilginç bir gerçeğe dikkat çekmek istedim:

  Evet, Malatya eskiden Harput’la kıyas edilmeyecek seviyedeydi. Harput’un önemli bir merkez olduğunu tarihsel kayıtlardan hatta günümüze ulaşan fotoğraflardan da teyit edebiliriz. Ancak zaman içinde Harput önemini yitirip küçülmüş, buna karşın Malatya büyümüş.

  Arapgir’i Malatya’dan alma düşüncesi gülünç tabii ama Elazığ’a ve Harput’a haksızlık edilip hor görülmesin. Bilakis Malatya şu an bölgedeki en büyük kent olarak boybeylik etmeli. Yabancı turistlerin Malatya merkezli kültür turlarıyla 1 hafta yöreyi gezdiğini hayal etmek bile güzel ama bizdeki kayıkçı kavgalarına bakılırsa bu işler hayal dünyasında kalakalır.

 7. Eğinli dedi ki:

  Tamamen cahillik yollarım yapılmadı küstüm ben başka ile bağlanmak istiyorum. İlçeler kimlerin ellerine kaldı etki tepki yaratarak bir iş yapacaklarını sanan aciz insanlar bunlar.

 8. Malatya lı dedi ki:

  Sayın dernek yetkilileri beni Malatyalı doğdum Malatyalı olarak yaşamak istiyorum.siz Elazığ a bağlanmak istiyorsa nız.alın kütüğünüzü taşıyın Elazığ a.

 9. Hasan dedi ki:

  Bunlar çok gereksiz tartışmalar. Sadece bir gerçek var ki o da yol konusu.Günümüz yol şartlarına kesinlikle hitap etmiyor bu yol. Gereken ne varsa bu konuda yapılmalı ve her yerden destek alınmalıdır.120 km. yol sanki 400 km. yol gidilmiş kadar yorucu oluyor. Tüm Arapgir’lilerin ve ilçeyle ticari seyahati olanların ortak meselesidir bu.

 10. Hasan dedi ki:

  Dernek dernek olupta bu yol icin neden ugrasmiyor da bu bos islerle ugrasiyor

 11. Arif APAK dedi ki:

  *Yine iki komşu kardeş şehrin kardeşliğine ve dostluğuna halel getirip fitne çıkarmak isteyenler var. Kemaliye ERZİNCAN, Ağın (Balakgazi)ELAZİZ ve Arapkir (Battalgazi) MALATYA 3 ü de hep bir arada yaşamış ve yaşamaya da devam eden kadim şehirlerdir. Hülasa; Hepimiz biriz beraberiz ve hep birlikte TÜRKİYEYİZ. Biz ÜMMET-İ MUHAMMED’iz.

 12. Ahmet akgün dedi ki:

  Bu konu hangi sebeple dernek gündeme alınmış olursa olsun kesinlikle gereksiz ve düşüncesizce bir konudur. Bu bakış açısı arapkirlilerin hem ticari hem kültürel hemde aidiyet duygularına ciddi zarar vermiştir. Arapkir kültür olarak kemaliye divriği ve ağınla benzerlik gösterirken, ticari olarakta hem malatya hemde elaxığla ilişkileri vardır. Bu konunun ülkemizde bu kadar yoğun kamplaşmaların yaşandığı bir dönemde gündeme getirmek zaten ticari olarakta zorlanan arapkir lileri dahada mağdur etmekten başka bir amacı olamaz. Yazıktır. Arapkirin haklarını ve kültürünü korumakla yükümlü bir derneğin böyle bir leyin oluşturacağı çatışmaları görmezden gelmesi çok üzüçü. Saygılarımla. Biz malatyalıyız ve bundan gurur duyuyoruz.

 13. Ke dedi ki:

  Çok tatlı bir çekişme olmuş, Elazığ a bağlanacak diyince ortalık iyi karışmış. Baskilliler Malatya da yaşıyor onlarda Malatya ya bağlanmak istiyor. Yav iki şehir de anam babam gibi tantanası bitmiyor ama birbirinden de kopamiyorlar. İstanbul Ankara İzmir Antalya Adana il dışı her yerde Malatya Elazığ hemşehrilerimiz hep bir arada iki kardeş gibi birbirini kollar sahip çıkar. İki şehir Anadolu ve Avrupa yakası gibi elmanın iki yarısı gibi. Birlik olalım güçlü olalım, birbimize çalım atacağımiza ortak işlerde buluşalım. Milli duyguları örf adetleri en güzel en tatlı iki şehir Malatya-Elazığ. Arapgirde bizim Baskilde, Ağında. Malatyalı olmaksa güzel Elazığ lı olmakta güzel. Elazığspor biran önce süper lig e çıksın maçların siz olmadan tadı pek yok. Elazığ li gakgoşlarada Malatyalı gardaslara da selamlar.

  1. Arif APAK dedi ki:

   Çok sağolun varolun Allah’a emanet olunuz.

 14. Kartal dedi ki:

  Elazigdan bu kadar korkmayın. Emin olun sanayide, Siyasette, Ekonomide Malatya dan daha gerilerde keşke eş değer olsaydi ama durum içler acısı. Şuan tartıştığımız bağlanma konusu Elazig gündeminde bile degil

 15. Ali dedi ki:

  Dernek şu konuda haklı Arapgir Malatya yolu günümüz şartlarında çok kötü, Arapgir Elazığ yolu yarıdan çoğu duble geri kalan kısmı da çok güzel. Arapgir-Malatya 120km, Arapgir-Elazığ ise 90km. Kültür olarak da Elazığ ile aynı diyebiliriz. Tartışılana bilir neden olmasın!

 16. Yusuf Amca dedi ki:

  Ağın Elazig in ilçesi değil mi

 17. yıldırım dedi ki:

  eyy sevgili malatyalılar.. ey battalgaznin torunları. bunun gerçekleşmiyeceği belli. bunu hiç bir güç gerçekleştiremez. bu tipleri neden ciddye alıyorsunuz

 18. Cenk dedi ki:

  Coğrafya ya göre düşünülecek olursa Arapgir ‘in il yapılması, Kemaliye-Ağın ve Divriği’nin ilçeler olarak bu ile bağlanması bence iyi olur. Burada tek engel Arapgir ‘ in nüfusunun çok az olması. Ancak tek kriter nüfus olmamalı. Bu dört ilçenin kaderi böyle değişir. Mülki idare anlamında yakışır.

 19. mustafa44 dedi ki:

  Arapgiri değil de Akçadağı verebiliriz…???

 20. Şeref dedi ki:

  Bu sözde dernek ve yöneticileri Arapgir’in yüzde kaçını temsil ediyor ve kimden yetki alıpta bu densizliği yapıyorlar. Önce kendi çap ve kalibrelerinin Arapgir’i temsil kabiliyetine yetereli olup olmadığını Arapgir halkına sorsunlar bakalım ne cevap alacaklar. Zihniyeti bozuk bu derneği ve yöneticilerini Arapgir ne kadar tanıyor.

 21. Mustafa dedi ki:

  Ben şahsen çok memnunum malatyalı olmaktan arapkir li olmaktan malatyalı olmak bir ayrıcalıktır nokta

 22. VATANDAŞ dedi ki:

  Derneğin böyle bir yetkisi yok amaçları gündem olmak; seslerini duyurmak. Ama yanlış yol seçmişler Malatya bu dernek yöneticilerini önce yükseltir sonra yerin dibine sokar, istifa etmeleri de sonucu değiştirmez.

 23. Murat dedi ki:

  Çok da önemli bir şey değil, hatta Baskil’i de içine alarak tümünü birden toplu olarak mütemadiyen ElAziz iline bağlayarak güzel Malatyamız ile herhangi bir bağlarının bulunmamasının sağlanması için Malatya, Elazığ ve Erzincan Valiliklerine saygılarımla arz ve talep olunması için gereğinin yapılmasını saygıdeğer basın mensupları eşliğinde ve onların yüksek müsadesinde öngörülmesi hususu önemle rica olunur…VeSSelam…

  1. mlx dedi ki:

   Baskil zaten elazığın ilçesi.neyin kafasını yaşıyorsun..

 24. mustafa44 dedi ki:

  Kendisi Kaydını Elazığ Ağına alsın böylelikle kendisine ağır gelen Malatyalı olmanın getirdiği adam olma şiyarından kurtulmuş olur…

 25. Malatyam için dedi ki:

  Elazığ ‘ da MALATYA ya BAĞLANACAK. MALATYA nın ilçesi olacak az kaldı.

 26. mlx dedi ki:

  bunlar fasulyeyi fazla yemiş,zehirlenmişler haberleri yok

 27. Murat Gülez dedi ki:

  Adama demezler mı “Düne kadar Elazığ’ın ilçesi Ağın’ın Elazığ ile kara bağlantısı yoktu. Ya feribot ya Arapgir üzerinden gidilirdi.” diye

 28. ARY dedi ki:

  Arapkir vilayet olmak isterse anlarım ve desteklerim belkide ama Elazığ a bağlanma düşüncesi gerçekten ARAPKİRLİLERİ ÇOK kızdırır ve haklılar.

 29. Maltyad dedi ki:

  Şimdi deseler malatyayı ve elazığı ankara ya veya İstanbula bağlasınlar herkes evet der bitanesi yok demez hemen bağlamadan kimliğini İstanbulu yaparlar ama elazığa veya Malatya ya bağlansın bir ilçe desinler kıyameti koparıyorlar sanki ıraka suryeye bağlanıyorlar sunuçta Türkiye sınır içerisindeyiz nere olursa olsun bizim memleket cahil olmayın biraz kafanız çalışsın elazığ malatya Ankara İstanbulu olmak ne değişiyor insan olmadıktan sonra memleket önemli deyil insanlık önemli oda yok

 30. Basri dedi ki:

  Dalgacı komik dernekler,arapgir belediye başkanının baş destekçisi.bu konuda arapgir belediye başkanı bunları mayın tarayıcısı olarak mı kullanıyor.acaba belediye başkanının düşüncesi ne.yada arapgire daha çok hizmetalmak için siyasilere yapılan bir şantaj mı bu.

 31. zeki dedi ki:

  Beraber giriştikleri Kemaliye kaymakamı bilin bakalım nereli? Hatta yine Kale ve Çemişgezek Kaymakamlarına bir bakın sonra da, Malatya’daki müdürlerin, üniversite kadrolarının ağırlıklı nereli olduğunu sorgulayın. En iyi benim diyen yapıları bile kıskandıracak bir kadrolaşma. Zamanla güldüğümüz bu talepler bizi gün gelir ağlatır. Bürokrasisi zayıf bir şehir olarak Malatya boş gazla bakalım nereye kadar gidecek?

 32. Emrah dedi ki:

  Bir dernek kim ki böyle bir çalışma yapar, bu da değer görür, tartışılır ve haber olur.

 33. Battalgazi44 dedi ki:

  Şu sözde Arapgir kültür derneği başkanı görevden alınsın, ya da istifa etsin, Haddini bilsin yoksa Arapgirliler ve Malatyalılar ona haddini bildirir.

 34. Malatyali dedi ki:

  Bu arada şunu belirtmeliyim. Kurufasulye, Malatya-Doğanşehir- KURUCAOVA’ nindir. Bunu bilmeyen sözde Malatya’liya da hatirlatmak isteriz. Kurucaova fasülyesi denildigi zaman akan sular durur. Sofralar şenlenir.

 35. halil kurnaz dedi ki:

  densizlik tamamen

  1. Hayati dedi ki:

   Bence arapkir yetersiz kalır malatyayayida bağlasak ne dersiniz bu hangi geri kalmış kafadan çıkıyor anlamadım kendisi elazigda bağlanmak istiyorsa ikametini ve nüfusunu oraya alsın benim adıma karar verecek değil

   1. Hayati dedi ki:

    Herkes yoruma açık elazigda deyince elazigda baglanmoyorya ilçeye sandık konulur refaranduma gidilor malatua büyük şehir olmadan köylerimiz mahallelerimize daha güzel hizmet geliyordu şimdi hizmetim h yok büyük şehir olduki hizmet daha iyi gelir dendi daha kötü olduk bunu paylaşanlar algı operasyonu yapıyolar birilerini ipratmaya çalışmayın burdan yağ çıkmaz

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."