Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Arkasında 3-5 Üyeli Vakıf Olan..”

“Arkasında 3-5 Üyeli Vakıf Olan..”
 • 18.08.2019

“İBRETLE İZLİYOR, KAYDEDİYORUZ”.. “Bazı kesimler, ‘Bizim adamımız hırsızlık yapmışsa helaldir’ şeklinde fetva verecek bir çizgiye de hayat bulmaya başladılar. Yazıklar olsun.”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’da son günlerde yaşanan gelişmelerin kamuoyunda karşılık bulmamasını üzüntüyle gözlemliyoruz. Bazı kesimler neredeyse, ‘Bizim adamımız hırsızlık yapmışsa helaldir’ şeklinde fetva verecek bir çizgiye de hayat bulmaya başladılar. Yazıklar olsun.  Yaşanılanları ibretle izliyoruz, kaydediyoruz.  Malatya’da yaşayan ve yaşayacak olan bizimde söyleyecek sözlerimiz, göstereceğimiz durumlar var.  Durun; öyle laf kalabalığı yaparak işten sıyrılamazsınız.” dedi.

Keskin, “Konut kredi faizleri düşürüldü, ancak her şeyleri denetim dışı olan müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derece de arttırdı. Türkiye’de gıda sektörü gibi inşaat ve konut sektörü de maalesef denetim ve kontrol dışı yürütülüyor.  Konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine karşın Malatya’da ne yazık ki müteahhitler konut fiyatlarını aşırı derecede arttırdılar. Kağıt üzerinde gösterilen fiyatlar ile pazarlıkta ortaya çıkan fiyatlar bir birini tutmuyor. Malatya’da en çok konut yapan aile firmaları, en fazla konut satan büyük firmaları ne yazık ki vergi rekortmenleri listesinde yoktur.  Piyasayı elinde tutan şirketler, hiçbir zaman vergi rekortmeni listesinde olmadılar. Devletin bir bakkal dükkanı, bir manav dükkanı, hatta kayıtlı seyyar satıcıya yönelik denetim ve kontrol mekanizması gıda ve konut sektörü üzerinde yoktur. Malatya’da inşaat ve konut sektöründeki hırsızlıklar belediyelerce ve vergi dairelerince göz ardı ediliyor. Vatandaşa çıkartılan emlak vergileri ile aynı bölgedeki konut satış bedelleri bir birini tutmuyor.  Arkasında bir milletvekili, 3-5 üyesi olan vakıf, dernek ve çok gereksiz olan cemaat gruplarını hisseden kurum müdürleri ne denetim yapıyor, ne de adam gibi işlerini takip ediyorlar. Malatya; çalışmayan, tembel tembel oturdukları koltuk eskiden silik müdürler için nerede ise cennet oldu. Malatya’ya yapılacak en büyük iyilik, en büyük yatırım belediyelerin imar ve emlak dairelerinin, tapu dairelerinin, Şehircilik ve Çevre Müdürlüğünün ve vergi dairelerinin tüm yöneticilerini Malatya’dan takdirname vererek göndermektir.  Gerektiğinde koltuğunu ve kişisel istikbalini kaybetmeyi göze alacak ama tüyü bitmemiş yetimin 1 kuruş hakkını hırsızlara yedirmeyecek adam gibi adam kurum yöneticilerini özlemle bekliyoruz.”  İfadelerini kaydetti.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Gülhan Haliloğlu dedi ki:

  Duyarlılığınız sebebiyle sizlere çok teşekkür ediyorum.Uzun ömür dilerim.

 2. Adil dedi ki:

  Çay ocağında konuşur gibi suçlama olmaz BAŞKAN, bildiğin delilli bir şey varsa üzerine git, kaç yıldır sen o koltukta oturuyorsun?

 3. alim dedi ki:

  Başkan önce minibüs ve taksi şoförlerine adap öğretsin.Düzeltmeye önce kendinden ve kendi camiasından başlasın.

 4. Mr dedi ki:

  ‘Minibüs Şelalesi Derneği’ Malatya trafiğini esir almış. Çarşıda yollar minibüslere otopark olmuş..Yetiş Başkan. Bir neşter de bu şelaleye vur. Sen yaparsın başkan. önden buyur…

 5. Mr dedi ki:

  Minibüsler Şelale, minibüscüler Niyagara başkanım. Hadi görelim seni. sahalara indin madem…Minibüs istilasını da yorumla bir zahmet. Koca BÖYYÜKŞEHER binlerce minibüscü şelalesinin altında kalmış . Trafik felç. Yiğit başkanım önden buyur.

 6. malatya44 dedi ki:

  Ya bu başkan kendi alanının dışında maşallah çok konuşuyor.Yapılan Motaş zammı,servis zammı ve minübüslerin denetimi konusunda neden açıklama yapmıyor.?

 7. ALİ MERT dedi ki:

  Site isminizin gurkanhaber veya keskinhaber olarak değiştirilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

 8. Haşmet dedi ki:

  Minibüs son durakları şehrin göbeğinde. . Böyle bir şehirde trafik felç olmaz da ne olur? Sayın Başkan bir ara bu konuyu da izah etse…Zahmet olmazsa…Minibusler de sanki şelale gibi olmuş. . Sayın Başkanım…Lütfen bu konuya da girin.

 9. Su dedi ki:

  Evet başkan aynen öyle ama bir gariplik var son zamanlarda bütün inşaat firmaları belediye başkanı yada yardımcı olanlarda yani şonu hep siyasi çevreler demek ki iş siyasileri değiştirme zamanı geldi ben bu nu anladım saygılar başkan

 10. Ad dedi ki:

  İl müdürleri memurlar uyuyor da maşallah oda başkanları uçuyor. Müteahhitler odası köy muhtarlığına mı bağlı?

 11. Bırak Kalsı dedi ki:

  Sayın başkanım çok çok haklısınız, Allah yardımcınız olsun. Zarar ediyorum diyen mütahitlere soruyorum
  Kardan mı zarar ?

 12. metin dedi ki:

  Malatyahaber sürekli bu tür haber yapıyorsunuz. Kardeşim isim de verin. Kim bu hırsızlar. Yakışmıyor. Söyleyin bizde yüzüne tükürelim.

 13. Halil dedi ki:

  Sevket Baskan üstüne vazife olmayan her konuda olur olmaz açıklama yapıyor. UKOME de servis ücretlerine %50 zam yapıldı. 140 TL olan servis ücretleri 210 TL oldu. Bu kararın altına Şevket Keskin de imza attı. MOTAŞ Türkiyenin en pahalı toplu taşıma hizmeti veriyor. Zam yapıldı tek kelime etmedi. Zamanlamaya dikkat. Şevket Keskin Toplu Ulaşıma ve Servis Ücretlerine zam yapıldığı hafta gündemi değiştirmek için açıklama yapıyor. Kime hizmet ettiği belli

 14. bulut dedi ki:

  sayın başkan,yerel haberleri hep takip ederim,kusura bakmayın ama söylemleriniz ve simanız, bana hep yapmacık geliyor en önemlisi kendi işinizden ziyade hep türbünlere oynuyorsunuz, malatya haberinde maaşallahı var hapşursanız hemen haber yapıyor

 15. Ahmet dedi ki:

  Başkan arkadaşın belirttiği gibi yolun ortasında durup yolcu indiren, bindiren minübüsler için bir sözünüz yok mu?

 16. Kadir dedi ki:

  Malatyanın tüm dernek ve vakıfların tabanını toplasan abartıyorum 5000 kişi veya oy etmez ama bakıyorsunuz tüm şehri onlar yönetiyor. Öyle bir algı oluşturulmuş ki sanki 5000 değil 500.000 kişiyi yönlendirebiliyorlar. Hükümet malesef bu hatayı yapmaya devam ediyor, bunun adı “sütten ağzı yanan devlet yoğurtu kaynatarak yer” gibi bi sonuç ortaya çıkarıyor. Dilerim olması gereken gibi “sütten ağzı yanan devlet, yoğurdu üfleyerek yer” olur. Canı sıkılan evde hanımına kızan gidip 5 kişiyle vakıf dernek kuruyor. Keskininde muhakkak hataları vardır ama korkmayan cesur adam sevilir. Adam koltuğunun gücünün farkında.

 17. Kemal dedi ki:

  Sayın başkan medyada herşeyi dile getiriyor ancak aleyhinde konuştuğu siyasi ve bürokratikları bir taziye veya düğünde görünce sarmaş dolaş.

 18. öneri dedi ki:

  AVM yanında ha bugün-ha yarın bitirilmesi / teslim edilmesi beklenen, fiyatı ile trilyon liraya varan saray sahibi adayların sesi niye çıkamaz ki???

  VE HER ŞEY BİTTİĞİNDE Düşmanların sözleri değil, DOSTLARIN SESSİZLİĞİ hatırlanacaktır.

  iyi ki siz de varsınız…

 19. öneri dedi ki:

  Sn. Başkan hele bir de sonuna bakın ki; iflah olan var mı?
  Bugün yapmadığı-bitirmediği ancak sattığı dairenin parası ile şaşaalı yaşayan müteahhitler sonunda n’olmuş?

  Ayrıca;
  Satan suçlu da alan suçsuz mu?
  sonradan görme şımarık zenginler sanki boğazda yalı hak etmiş gibi hoyratça davranıyor.

  Her şey gibi bu harmanın da sonu gelir.

 20. öztürk dedi ki:

  haklısın başkan Malatya’da vergi rekortmeni olan firmanın^’da defterini incelemeye alıyorlar diyorlar ki sen neden vergi rekortmeni oldun defterini ver inceleyelim adam namuslu bir esnaf her şeyini devletin kurallarına göre yerine getirmiş.
  Birde sizin dediğiniz gibi büyük aileler vergi sıralamasında ortada yok ahh ahhh

 21. Ali karakuş dedi ki:

  Şevket başkan da olmazsa doğruları kim söyleyebilir

 22. Aybala dedi ki:

  Malatya’ da beytülmala sahip çıkan, devletin beş kuruşunu koruyan yöneticileri, sen sisteme çomak sokuyorsun diye, önce bu makamlara çöreklenmiş koltuk sevdalı, görev adamı, padişahım sen çok yaşa diyen yöneticiler, şikayet ediyor, sonra Milletvekilleri bunlarla beraber hareket ediyor. hop adamın başına çorap örüyorlar. Arkasında duran var mı? yokk. Malatyalı, kendi hemşehrisine, kendi değerlerine sahip çıkmıyor. kaç değerimiz bu yüzden kaçtı gitti. Malatya’ dan!. teslim ettik, ondan sonra Malatya’ yı bu zevatlara, yanlıştan dönmenin vakti çoktan geldi geçiyor. Değerlerimize sahip çıkalım, yoksa daha çook dövüneceğiz.

 23. Mehmet dedi ki:

  Tebrikler,sayın başkanım…Siz de olmasanız, doğruları kim söyleyecek…Sonuna kadar yanınızdayız.

 24. şahin dedi ki:

  helal sana şevket başkan iyiki varsın arada konuşup insanın yüreğini soğutuyorsun

 25. Selim dedi ki:

  Şevket bey Malatya trafiğini felç eden minibüs şoförleri içinde bir şeyler söyleseniz adamlar bir müşteri almak için arkalarındaki araçları hiçe sayarak yolun orta yerinde duruyorlar. Ayrıca yaya kaldırımlarını işgal eden esnaflar içinde basın açıklaması bekliyoruz.
  Maşallah kendi alanınız dışında her şeyi konuşuyoruz.

 26. Malatyalı dedi ki:

  Sayın başkanım güzel söylüyorsunuzda önce bi müteahhit lere sorun neden böyle yapıyorsunuz diye bir yıldır müteahhitler zararına daire satıyorladı keşke bu durumuda esnaf odaları başkanı olarak ticaret sanayi odası olarak konut üreten ekonominin lokomotifi olan bu insanlar zararına daire satıyorlar bu insanlara bir çözüm bulun deseydiniz. Şuandaki satışlar fiyatlar aşırı derecede artmadı sadece insanlar zararına sattıkları daireleri şimdi maliyetine yakın değere satmak istiyorlar durum bundan ibarettir.

  1. stk_mlx dedi ki:

   Sevgili Malatyalı arkadaşım seneye Malatya Müftülüğüne söyleyelimde müteahhitlere zekat verilsin. Siz insanlar ile dalga mı geçiyorsunuz?

  2. fxlive dedi ki:

   Müteahhitlik mesleğinde bir söz vardır: Müteahhit, % 100 den az kar ederse zarar ettim der.

 27. TURAN dedi ki:

  Evet bir oda başkanı çıkıp adamına göre muamele yapan kurum müdürlerine duruş sergileyin dik durun diyor.
  Gönül isterki en çok üyesi olan oda başkanımız da çıkıp kurum eksiklerini söylesin.
  Tabi bunu söylemek için korkacak bir şeylerin olmaması lazım.😊

 28. Erol dedi ki:

  Sayın Başkan yine doğruları söylemiş, birilerinin hoşuna gitmeyecek ama sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının toplumsal gelişmelere duyarlı olmaları gerekir.

 29. Melahat dedi ki:

  Ltf isim verin sn başkan merak ettik..

 30. Kazım dedi ki:

  Maalesef bahsedilen durumlar ilimizin ve ülkemizin kanıksanmış bir gerçeği haline geldi. Sadece bu iktidarın değil onlarca yılın biriktirdiği bir tuhaflıkta yaşıyoruz. Yani sadece bu iktidarı da suçlamamak lazım.İktidar değiştiğinde eleştirilen işleri yeni gelenler yapıyor. Deyim yerindeyse kapıyı bacayı kapatıp kendimizi ve ailemizi her yönden muhafaza edebiliyorsak bence bizden iyisi yok. Çünkü kimse kimseden birşey dinlemeye, öğrenmeye ve eleştirilmeye tahammül etmiyor. Çünkü dünya hayatını ölmeyecekmiş gibi yaşayan bir insan/toplum bütün sermayesini bu dünyanın işlerinde hoyratça ve hesap vermeyecekmiş gibi yaşar.Kul hakkı, kamu hakkı gibi kavramları düşünmez. Ama lafa gelince kimseyi konuşturmaz. Bu dünyadaki adalet vicdanları tatmin edemediği için ilahi adaletin tecelli edeceğini bilerek yaşamak insanı bir nebze rahatlatıyor.

 31. KRAL ÇIPLAK dedi ki:

  Malatyada değil türkiyede ki en vatansever insan sensin

  1. Haşmet dedi ki:

   Abartmasaydın iyi olacaktı…

 32. Yalçın dedi ki:

  Helal olsun başkana. Malatya ` da senden cesuru yok

 33. Vatandaş44 dedi ki:

  Bir yerde 400.000 liralık ev 600.000 e satılıyorsa orada vergi degil vatandaş sorunu vardır

 34. MEHMET dedi ki:

  Helal sana başkan.Bu memlekete senin gibi delikanlı adamlar lazım,,,

 35. ali dedi ki:

  helal sanan başkanım

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."