Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

ASGD Ödülleri Dağıtıldı

ASGD Ödülleri Dağıtıldı
  • 26.04.2018

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Malatya Şubesi tarafından Malatyaspor’un efsanesi ve Malatya amatörünün unutulmaz ismi Feridun Yıldız anısına düzenlenen 3.Malatya Spor Adamları Gecesi’nde ödüller sahiplerini buldu.

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen geceye; Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, TFF Malatya Bölge Fahrettin Eserdi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan katıldı.

  Gecede, Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Evkur Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü Ali Ravcı, Evkur Yeni Malatyaspor’un Teknik Direktörü Erol Bulut, futbolcular Khalid Boutaib ve Ertaç Özbir ile birbirinden değerli birçok isimde yer aldı.

“KURULUŞUMUZDAN SONRA ÖNEMLİ ETKİNLİKLER DÜZENLEDİK”

  Gecenin açılışında konuşan ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Akif Çelik, “ASGD Malatya Şubesi 2014 yılında kuruluş aşamasını tamamladıktan sonra birçok program ve etkinlik düzenledi. Bugün bir yenisiyle daha karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ASGD Türkiye genelinde sadece gazetecilerin çatısı altında bulunduğu bir dernek değil aynı zamanda ülke sporuna hizmet eden en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Malatya şubesi kurulduğu günden bu güne kadar ilimizin futboluna katkı sunmak için tüm spor taban birlikleriyle uyumlu bir çalışma içerisinde olup faydalı hizmetler yapmak için çaba sarf etmektedir. Spor ahlakına uyan, amacı spora hizmet etmek olan tüm STK’ların yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Günümüzde spor deyince ilk akla gelen futboldur. Çünkü büyük kitleleri peşinde koşturan bir sektör, hal böyle olunca amatör ve spor salonlarını ihmal ettiğimizi düşünenlerdenim. Dolayısıyla bizler Malatya’nın en büyük ihtiyaçlarından biri olan amatör evinin yapılması için büyük bir çaba sarf etmekteyiz” dedi.

“ASGD ÖNEMLİ BİR SORUMLULUĞU YERİNE GETİRİYOR”

  Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise “Başta Feridun Yıldız ağabeyimiz olmak üzere Malatya’da sporun bütün branşlarına hizmet edip hakkın rahmetine kavuşan bütün spor adamlarına Allah’tan rahmet diliyorum. ASGD Malatya Şubesi’ni bu anlamda tebrik ediyorum. Spor faaliyetlerinin çatısı altında bir araya gelen insanların aynı zamanda sosyal hayata ve bölgesine bir takım mesajlarının olması gerekiyor. Bu anlamlı organizasyonla bana göre ASGD Malatya Şubesi bu sorumluluğunu yerine getiriyor. Burada bulunan spora emek vermiş yıllarca gerek basın camiasında gerek icrasında bulunmuş arkadaşlarımıza bütün hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GÜZEL BİR ETKİNLİK”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca de gecenin önemine değinerek, şunları söyledi: “Malatya bize yabancı değil. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) daha öncelerde de Malatya’da çok projeler yaptı. Öncelikle ASGD Malatya Şubesi başkanı ve yönetimini bu anlamda tebrik ediyorum. TGF’nin çalışmalarını gururla söylemek isterim ki; Türkiye’de sadece kendi sorunları değil ülkenin sorunları da bizim için ön plandadır. Bu nedenle federasyon olarak 78 ilimizde zaman zaman bu tür faaliyetler yapıyoruz. 2015 yılında Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun başkanlar konseyini yaparak Malatya’nın tanıtılması konusunda ülke genelinde büyük yayınlar yaptık. ASGD Malatya’da çok güzel bir etkinliğe imza atmıştır. O nedenle bu iki teşkilatımızı gönülden tebrik ediyorum.”

“ONURLU TARİHİMİZDE EN BÜYÜK KATKIYI MALATYA YAPIYOR”

Abdurrahim Karakoç’un ‘Bu Benim Anadolum’ şiirini okuyarak konuşmasına başlayan ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ise  “Anadolu derneğimiz adında bulunan yerimiz yurdumuz ata yurdumuz olmasından dolayı çok önemli bir kavramdır. Malatya deyince ASGD olarak ilimizden gurur duyuyoruz. Bu yıl 25. yılımızı kutluyoruz. Bu onurlu tarihte en büyük katkıyı Malatya’dan aldığımızı özellikle belirtmek isterim. Şubemizin ve genel merkezimizin çalışmalarına emek veren tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“MALATYASPOR’U HEP BİRLİKTE HAK ETTİĞİ YERE GETİRDİK”

  Gecede konuşan Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut ise “Şahsıma verilen ödülden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu ödülde katkısı olan Malatya şehrine, kulübüm Yeni Malatyaspor’a, taraftarımıza ayrıca futbolcularıma, teknik ekibime ve basınımıza teşekkür etmek istiyorum. Bütün çabamız Malatyaspor’u daha iyi yerlere getirebilmektir. Bütün uğraşımız bunun için, hatalarımız oluyor mu? Elbette oluyordur ama o hataları minimuma indirmeye çalışıyoruz. Camia olarak Malatya’yı daha iyi yerlere taşımanın gayretini veriyoruz. Hep birlikte hareket edersek her şeyi başarabileceğimize inanıyorum” dedi.

  Evkur Yeni Malatyaspor’un kulüp başkanı Adil Gevrek ise “3 yıl içerisinde beraber mücadele ederek Süper Lig’e çıktık. Bir işi aşkla, sevgiyle yaparsak ve birde birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Malatyaspor’da belki bu süre zarfında çok eleştirildik. Ama biz hiçbir zaman ne küstük, ne kızdık nede vazgeçtik. Malatyaspor’u hak ettiği yerlere sizlerle beraber getirdik. Biz bir ekibiz. Bugün burada aldığımız ödülü 2. Lig’den bugüne kadar taraftarımızdan, futbolcusuna, teknik heyetinden malzemecisine kadar emeği bulunan herkese armağan ediyorum” ifadelerini kullandı.

EMEKTARLAR UNUTULMADI

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen 3.Malatya Spor Adamları Gecesi’nde Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür ödülü, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a onur ödülü takdim edildi.

Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek başarı ödülüne layık görülürken, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’a onur ödülü takdim edildi.

Eski futbolcu İhsan Akdağ ile eski futbolcu ve antrenör Sefa Tatlıcı’nın vefa ödülü aldığı gecede, Evkur Yeni Malatyaspor’un Altyapı Sorumlusu Mehmet Maden, Evkur Yeni Malatyaspor’un kalecisi Ertaç Özbir ve Evkur Yeni Malatyaspor’un forvet oyuncusu Khalid Boutaib’e başarı ödülü verildi. Boutaib’e ödülünü Yeni Malatya Gazetesi Muhabiri Ferdi Durdu verdi.

Gecede, Evkur Yeni Malatyaspor’un sportif direktörü Ali Ravcı ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Malatya Şube Başkanı Nihat Bayındır’a üstün hizmet ödülü, İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne başarı ödülü takdim edildi.

Yılın köşe yazarı ödülünün sahibi Abdullah Ergün olurken, yılın spor muhabiri  ödülü malatyahaber.com muhabiri Mehmet Göresi’ye, yılın spor programı sunucusu ödülü Fatih Aydın’a, yılın spor programcısı ödülü ise Ertem Şener’e verildi.

Evkur Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Erol Bulut’un başarı ödülü aldığı gecede, Mersin Üniversitesi Basketbol Oyuncusu Ayliz Kılınçer’e geleceğin yıldızı ödülü, futbolcu ve üniversite öğrencisi Bengi Özgür örnek insan ödülü takdim edildi.

Derebeyleri Taraftar Grubu’na teşekkür ödülü, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı’na başarı ödülü, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’a onur ödülü, Pütürge Belediyespor’a ise başarı ödülü takdim edildi.

Gecede, yılın ustaya saygı ödülüne ise rahmetli Feridun Yıldız layık görülürken, ödülünü Aziz Yiğit aldı.

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, çalışmalarından dolayı ASGD Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Akif Çelik’e plaket takdim etti.

Gecede, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve ASGD Genel Başkan Yardımcısı Ömer Aydoğdu’ya da plaket takdim edildi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
  1. Ş@mpiyoN dedi ki:

    başkanım o nasıl bir bakış bu fotoyu kim servis etmiş gazetelere yavvv

  2. eray dedi ki:

    Şu adil başkanın bakışları da beni bitiriyor 🙂

  3. Özgur dedi ki:

    DEVAMLI SAHADA OLAN BASINDAKİ ARKADAŞLARI TEBRİK EDİYORUM

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."