Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Avrupa’da Demokrasinin Bittiğinin Göstergesi”

“Avrupa’da Demokrasinin Bittiğinin Göstergesi”
 • 13.03.2017
 • AKP Genel Başkan Yardımcısı Çalık, İlim Yayma Cemiyeti,  Meşale Derneği, Ensar Vakfı, Birlik Vakfı, Hayat Vakfı, KADEM ve MÜSİAD’ı ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hollanda’nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik skandal tavrına ilişkin, “O gün yaşanan fotoğraf Avrupa’daki demokrasinin bittiğinin göstergesidir.” dedi.

İLİM YAYMA CEMİYETİ..

İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesini ziyaret eden Çalık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her zaman mazlumların yanında durduğunu, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ise Türkiye’yi mazlum durumda bırakacak şekilde tavır aldığını belirtti.

Dünyanın Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye yönelik tavrına ses çıkarmamasının egemen güçlerin Türkiye ve Ortadoğu coğrafyasında yapmak istediklerini açığa çıkardığını dile getiren Çalık, “demokrasinin beşiği” olduğunu iddia eden ülkelerin kendi vatandaşlarıyla hasbihal etmek için yapılacak toplantıyı engellemelerini kınadı. Çalık şunları kaydetti:

“Türkiye topraklarına 30 metre kalan alanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın nasıl engellediğini hepimiz gördük. Bu manevi şiddetin tüm dünya tarafından görülmesi gerekir. O gün yaşanan fotoğraf Avrupa’daki demokrasinin bittiğinin göstergesidir. Bırakın konuşmayı topraklarımıza konsolosluğumuza ulaşmamıza engel olan Hollanda ve Hollanda zihniyetindeki bütün ülkeleri şiddetle kınıyoruz. Bunların milletten alacakları cevaba olan inancım tam. 16 Nisan’da Avrupa Birliği ülkelerin bizim neden ‘evet’ dememiz gerektiğini Avrupa Birliği ülkelerin özellikle bize karşı göstermiş olduğu tavırlardan çıkarabiliriz.”

16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasının parti meselesi olmadığını aktaran Çalık, “Bu asla bir parti, kişi meselesi değil, milli egemenlik, özgürlükler, demokrasi, ülkemizin meselesidir. Bütün yurt içi ve dışındaki vatandaşlarımızın 16 Nisan’da neden evet demesi gerektiğini çok net görüyoruz. Ülkemizin içindeki terör örgütlerinin yapmak istediklerini yapamadıklarını gören Avrupa bu defa kendileri engellemeye başladılar. Bu bizde kenetlenmeye sebebiyet verecek. Milli şuurumuz daha da yükselecek. İstikrarımız, ülkemizin bekası, devletimiz, bayrağımız, milletimiz, ezanımız için 16 Nisan’da hep birlikte evet diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Hollanda ve Almanya’nın tutumlarını kınayarak, “Aslında Hollanda’nın ve Almanya’nın şu ana kadarki tutumlarında bir değişiklik yok, sadece aleni olarak ortaya çıkmış oldular. Yakın süreçte, 10-15 yıllık süre içerisinde her zaman terör örgütlerine, Türkiye aleyhtarı bütün oluşumlara ciddi bir destek sağlamıştır. Terör örgütlerine yaptıkları müsamaha ve silah desteği gerçekten hiçbir Avrupa ülkesine, müttefikine veya dost ülke dediğimiz, iş birliği yaptığımız hiçbir ülkeye yakışmaz.” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan da Çalık’a ziyarette eşlik etti.

MEŞALE DERNEĞİ’NE ZİYARET…

Meşale Derneği’ne yapılan ziyarette konuşan Çalık, “16 Nisan halk oylaması Türkiye’nin milli birliği ve beraberliği için milletin kararının, milletin iradesinin sandığa yansıyacağı çok önemli bir gün. Uluslar arası arenada Türkiye’nin hedef haline getiriliyor olması ve güçlenecek olan Türkiye’nin engellenmesi için yapılan çalışmaları hepimiz çok net görüyoruz. Batı’nın Türkiye’ye yönelik yapmış olduğu çirkinlikler herkesin malumu. Avrupa’nın takınmış olduğu bu tavır milletimizin bir arada olması için en önemli gerekçesidir.” dedi.

Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan ise, “Tarihin kırılma anları vardır, dönemleri vardır. Önümüzdeki bu dönemde son 100-150 yıldır bir kavşaktayız. Bu coğrafyada yaşamanın; bu topraklarda bulunmanın bir bedeli olduğu gibi, dünya beşten büyüktür demeni, mazlumların, mağdurların yeniden umudu olmanın da bir bedeli var. Haliyle 16 Nisan’ı halkın tabiriyle yeni bir cemre düşmesi olarak görüyoruz. “ diye konuştu.

KADEM’E  ZİYARET …

KADEM Malatya Şubesine yapılan ziyarette konuşan AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, 16 Nisan referandum sürecinin çok önemli olduğunu ve Türkiye’nin yeni bir döneme gireceğini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye’nin siyasi anlamda önemli sorunlarına çözüm bulacağını ifade etti.

Çalık buradaki ziyarette yaptığı konuşmada, “Uluslararası, toplumun 16 Nisan’a dönük ‘Hayır kampanyası’ için nasıl çaba sarf ettiğini biliyor ve görüyoruz. Terör örgütleri ile birlikte saf tutan Avrupa Birliği üyesi ülkeleri şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz. Bir kadın olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya Hollanda’da yapılan şiddeti lanetliyoruz ve Avrupa’daki demokrasinin dibe vurduğu, yerin dibine battığı bir gündür, Türkiye demokrasisinin de arşa yükseldiği bir gündür.”  ifadelerini kaydetti.

HAYAT VAKFI’NA ZİYARET

Hayat Vakfı Malatya Şubesi’ne gerçekleştirilen ziyarette konuşan şube başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Selim Özkan, “Referandum süreci çok önemli bir dönüm noktası. Avrupa’da yaşanılan son olaylara baktığımız zaman, aslında ne kadar doğru bir istikamette gidildiğinin göstergesi de olabilir. Çünkü karşınızda kimler duruyorsa aslında sizin yaptığınızın doğru yada yanlışı ona göre değişiyor. Dolayısıyla bizim karşımızda hep Avrupa duruyorsa, hep bizim büyümemizi istemeyen, yavaşlamamızı isteyenler duruyorsa demek ki bu iş doğru yolda gidiyor demektir.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, “İçeride sermayenin ve çıkar gruplarının, siyaset dışı aktörlerin zayıf hükümetler üzerinde halka bir baskı oluşturması, yön vermesi süregeldi. Türkiye bundan gerçekten çok büyük eziyetler çekti.  Türkiye’nin bugüne kadar mücadele ettiği bütün yapılar, bu yeni sistemin çıkmasının kendileri için bir son nokta olduğunu biliyorlar.” diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise şunları söyledi:

“Hasta adam Türkiye, 2002 öncesi tarif edilen Türkiye’ydi. Biz 15 yıldan bu yana hasta adam Türkiye’yi tedbir ve tedavilerle ayağa kaldırmaya çaba sarf ettik. 15 yıl boyunca da çok önemli yollar kat ettik. Hasta adamı yatağından kaldırdık, yürümeye başlattık ve yoğun bakımdan çıktı, servise alındı ve artık hastaneden çıksın normal sağlıklı hayatına dönsün istiyoruz, hem bölgesel aktör, hem küresel aktör olarak sağlıklı bir Türkiye ile yolumuza devam edelim istiyoruz. İşte bunun tarihi 16 Nisan referandum sürecidir.”

ENSAR VAKFI’NA ZİYARET…

Ensar Vakfı Malatya Şubesi’ne yapılan ziyarette konuşan Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Küçük, referandum sürecinin içinde olduklarını ve üzerlerine düşen ne varsa, sorumluluğu yapma idraki içerisinde, hep birlikte dayanışma içerisinde yapacaklarını kaydetti.

Çalık ise, “16 Nisan tarihi istikrarın sağlanacağı, kaosların artık Türkiye’den uzaklaştırılacağı, vesayetlerden tamamen arındırılmış ve sadece kendi milletinin iradesini vesayet olarak kabul eden bir devlet anlayışının inşa edileceği bir gün olacaktır. Uluslar arası hiçbir vesayeti kabul etmedik, bundan sonrada etmeyeceğiz.” İfadelerini kaydetti.

BİRLİK VAKFI’NA ZİYARET…

Birlik Vakfı Şubesine yapılan ziyarette konuşan Şube Başkanı Sadi Ergül, Hollanda ve Almanya’da yaşanılan olaylara tepki göstererek, “Avrupa’nın gerçek yüzü ortaya çıktı. Bizlere daha direnç sağladı. Dolayısıyla bin yıllık bir tarihe sahip Anadolu topraklarındaki insanlarımız inanıyorum ki çok doğru bir tercih yapacaktır.” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık buradaki konuşmasında şöyle konuştu:

“Bu mücadele bir milli egemenlik mücadelesine dönmüştür. Bunu da artık herkes Avrupa’da, Asya’da, Amerika’da yaşayan bütün Müslüman kardeşlerimizin görmesi gerekmektedir. Ümmetin artık kavimlerini değil, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Alevisi,Sünnisi değil, bu mücadelenin haçlı seferine, haçlı ruhuna karşı bir mücadele olduğunu bilmesi ve görmesi gerekir.”

MÜSİAD’A ZİYARET…

MÜSİAD Malatya Şubesine yapılan ziyarette konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Ülkemiz üzerinde oynana oyunlar, kara bulutları bertaraf etmek hepimizin elinde.  Bu mesele bir milli egemenlik meselesi, bir siyasi parti meselesi asla değil, bir kişinin meselesi hiç değildir. Bunun en önemli göstergesi Avrupa’nın bize karşı takınmış olduğu tavırdır. Buna milletimiz cevap verecektir. Milletimiz sandıkta, 16 Nisan’da ‘Evet’ diyerek, hem Türkiye’deki terör örgütleri PKK,  PYD, DEAŞ ve FETÖ’nün yürütmüş olduğu ‘Hayır Kampanyasına’ cevap verecek, hem de uluslar arası alanda milli egemenliğimize kast eden devletlere cevap verecek.” İfadelerini kaydetti.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan, ziyaret için teşekkür etti.

AA- Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. KMYC dedi ki:

  BU SİTENİN EN HOŞUMA GİDEN TARAFI ,MALATYA SPOR İLE İLGİLİ BİR HABER SONRASI YADA SAYIN ÖZNUR ÇALIK İLE OLAN BİR HABER SONRASI YAPILAN KAYDA DEĞER YORUMLAR. BEN UMUYORUMKİ HALKA HİZMET İÇİN ÖNE ÇIKMIŞ SİYASİLER YAPILAN YORUMLARI OKUYORLARDIR…

 2. Arkadaşlar haklı olduğunuz konular var elbette ama bir STK ziyaretine bu tepki vazla STK lar ne kadar varsa DEMOKRASİ O kadar var saygılarımla

 3. ömer dedi ki:

  wah wah yazık oldu avrupaya.yakında kafaları da çalışmaz onların o mercedesleri de yapamalar gibi geliyor bana

 4. Metin dedi ki:

  Malatya haber yorumlarımızı niye sansürlüyorsunuz tepkimi aldınız noldu

 5. Mustafa BULUT dedi ki:

  ATATÜRK NEDEN TEKKE VE ZAVİYELERİNİ KAPATTIĞI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR. SİYASETÇİLERLE HAŞIR NEŞİR OLMALARININ MUTLAKA BİR SEBEBİ VARDIR. YAKINDA KOKUSU ÇIKAR.

 6. hidayet dedi ki:

  Acaba Öznur Hanım Belediye Başkanlığına aday mı olacak?

 7. Ali dedi ki:

  Malatya da artık malesef bazı dernekler var tüm atamaları onlar yapıyor Say’ın cumhurbaşkanım nolur şu Malatya ya bi el atın il teşkilatına belediye ye YEŞİLYURT belediyesine bunların topunu elden geçirin

 8. yeşilyurtlu dedi ki:

  Feto bitti şimdide bazı dernekler devletin makamlarını meşgul edip kendi adamlarına peşkeş çekip kendi kadrolarını dolduracaklar.hacı uğur polat aldıkları adamları hangi derneklerden kaç kişi aldı malatya kamu oyuna açıklasın.yazık bu devlete allahın adaleti büyük . derneklerdeki mobilyalara bakınız.

 9. Ali dedi ki:

  Vakif işi nasıl merak ettim

 10. Metin dedi ki:

  Meşale vakfı Ensar vakfı şatafata bak güya yardımlaşma derneği masaya bak koltuklara bak bırakın bunları biz sn cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan a oyumuzu veriyoruz ama Allah biliyor görüyor siz merak etmeyin birgün sorulur size

 11. maho dedi ki:

  Fetö gitti şimdide bu dernekler çıktı. akp li vekillerde ziyaret ediyor.

 12. Ahmet Sefa dedi ki:

  Körler-sağırlar, birbirini ağırlar… Tabloda şaşılacak hiç bir şey yok. Birde Ülke gündeminde bu ara konuşulanlara geçelim. Malum KPSS var Mayıs ve Ağustos’da… 2017 den önce 55 tl alınıyordu sınav ücreti. Düşün 2016 yılında toplam sınava giren sayısı (kpss) 14 milyon 500 bin. çarp 55 tl ile? İşte sana sosyal devlet, vatandaştan topla parayı, sonra 2 – 3 bin kişiyi memur yap, üstü bende kalsın. Ama bu yıl Hükümet çıtayı epey bi artırmış; Ders başına 40 TL. 6 Dersten sınava gireceksen 240 TL. 10 ders yalnızca 400 TL. Çarpın bu sene sınava girecekleri.. İnanın Oy verenler şimdi isyanda, ama nafile… Geçelim Şehrimizin gündemine; Ne oldu bu AVM’nin yanındaki (doğu cephesinde , hiltona bakan) kaçak yapıya? Maşallah son sürat açılacak yakında. Bu ülkede ya “YANCI” olacaksın ya “YANDAŞ”… Yazıklar olsun!

  1. AZİZ dedi ki:

   Ahmet Sefa AVM konusunu hiç açma.Orası Memleketin dokunulmazlarına aittir.
   Büyük gazetecilerin Basının bile yazmakta korktuğu bir gruba aittir.
   Malatya ya ait yani 700 bin kişiye ait alanı kendine kullanan bu grubun KUL hakkından haberi yok.
   Senin derdin ne 🙂

 13. AZİZ dedi ki:

  Haberi okuyorum ziyaret edilen yerlere bakıyorum ve aklıma gelen tek şey..
  DÜZEN aynı GİDEN aynı GELEN aynı.
  Bu derneklerin büyük çoğunluğunun Yönetimine bakalım hepsi iş adamı ve hepsinin amacı siyasiler ile bir yerlere gelmek.Yani kuruluş amacının haricinde var.
  Bazılarının bir tane gariban bulamazsın yönetimde işin garibi bir tane sol görüşlü adamda bulamazsın.
  Makamlarıda çok lüks ve kalitelidir
  Bunun asıl adını yazıyorum.,
  SİYASİLERE AYAR VERME DERNEKLERİDİR BUNLAR.

 14. Cem dedi ki:

  Bu fotoğrafları iyi saklayın… 5 Sene sonra görüşelim…

 15. Hakan k dedi ki:

  Arkadaşını söyle ne olduğunu söylüyeyim. Ne güzel oturmuş bu laf. Siyasetçilere kapılarını açan bu kurumlar yarın ALlah rızası için bir iş yaptıklarında acaba birilerini devreye sokarak, baz kişilerin haklarını yiyecekler mi? Ya da yememek adına dikkat edecekler mi? Şimdi derler biz değil onlar geldi. Kapımız herkese açık derler. Ama düşünmek lazım biraz sanırım

 16. ali tüfenkçi dedi ki:

  demek ensar vakfı ha. iyiymiş devam edin

 17. Yer dedi ki:

  Şimdi anlaşıldı neden maski hep meşaleyi tercih ediyor..

 18. Tarafsız Adam dedi ki:

  Bir devlet büyüğü makamınıza ziyarete geldiğinde Makam koltuğunda oturamazsınız. Misafir koltuğuna geçip karşılıklı oturacaksınız. Biraz devlete saygınız olsun dernek yöneticisi arkadaşlar

 19. MUSTAFA dedi ki:

  Türkiye de sanki çok demokrasi var da.
  Kendi vekiliniz bu olay sayesinde evetleri 2 puan artırdık, hollanda ve almanya ya teşekkür etmek lazım dedi.
  Yoksa bu da bir seçim strajesi miydi.
  Ayrıca biat aldığınız dermek ve vakıflardan belli oluyor hangi yolda olduğunuz.

 20. Yavuz dedi ki:

  Almanyayı eleştirip mersedese binmeyin sayın büyüklerimiz.büyük oyunu ben gördüm sizde görün.yerli araba kullanın.sahi yerli üretim olup aynı zamanda yerli marka varmı.yada milli uçağımızı kullanın 2014 de göklerde olan varya.

 21. Kenan dedi ki:

  Meral akşenerin çanakkale programında toplantı salonunun elektiriğini kestirenlerde hollandadır kesin

 22. basri terece dedi ki:

  Sanki Türkiyede demokrasi varmış gibi konuşuyor,Güldürmeyin beni

 23. Cengiz karaca dedi ki:

  Ucuz politikalarla durumdan vazife çıkarmak nekadar doğru bilemiyorum.Hollanda’nın yaptığı demokratik ülkeye yakışmadı ama 2008’de çıkarmış olduğunuz kanunu da unutmamak gerekir.

 24. VATANSEVER dedi ki:

  Yeni bir atasözü; Içeride yapma komşuna,dışarıda gelir başına.

 25. Hasan dedi ki:

  Sn.Vekilimize sormak isteriz Hayır’cı Saadet Partisi’nin gençlik kuruluşunun etkinlikleri üst üste iptale uğradı. bu hangi demokrasi anlayışıdır.

  1. Asena Ulusoy dedi ki:

   biz yurt dışında bakanlarımız istenmeyen kişi ilan ediliyor. yeri geldiğinde yurtdısında demokrasi var türkiye de yok diyorsunuz. gidin almanyada hollanda da isveçte fransa da yapın hayır mitinginizi. istemiyoruz sizleri türkiye de.

   1. Alperen Alışık dedi ki:

    Ne tesadüf? Bizde senin gibileri istemiyoruz Türkiyem’de. Bu arada Türkiye’nin “T” sini büyük yazılır. Önce yaşadığın bu toprakların adına saygın olsun. Ama siz T.C. ye karşıydınız değil mi? Hani tabelalardan indirilirken tepkisizdiniz! Birde hayır diyenleri terörisitle aynı kefeye koyuyorsunuz ya, Bakın biz de size karşı aynı duyguları yaşıyoruz. En son Barzani diye bi canlı geldi, diktiniz bayrağını, işte o muhterem de “EVET” i destekliyor. Son bir şey daha, dün yediğiniz açılım hurmaları vardı ya, e gerisi malum.

 26. Ali dedi ki:

  MHP Hayırlıcılara salon vermeyen ve yapılan saldırıları alkışlayan bir İktidar hangi Demokrasiden bahsediyor

  1. MALATYALI dedi ki:

   MHP NİN MİLLETVEKİLLERİ KENDİ ÜLKESİNDE KONUŞTURULMUYOR AMA AKP MAĞDUR , BUNLAR BAŞKA MEMLEKETTE KONUŞMAYINCA YİNE MAĞDURU OYNUYORLAR , BAKTILAR İÇERİDE MAĞDURU OYNAYAMAYACAKLAR DIŞARIYA SATAŞTILAR ( SATAŞTIKLARI ÜLKECİKTE HOLLANDA ADAM AKILLI Bİ ÜLKEYE KAFA TUTACAK CESARETLERİ ZATEN YOK ) EZİKLİK BUNLARINKİ, OY DİLENCİLİĞİ BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL

 27. Ahmet dedi ki:

  Tencere dibin kara…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."