Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Başkan Bunu Yapandan Hesap Sormalı!..”

“Başkan Bunu Yapandan Hesap Sormalı!..”
 • 04.07.2016
 • Kanalboyu’nda yapılan ‘sözde’ düzenleme ile suyun doğal olan renginin dahi bozulduğunu öne süren CHP’li Sarıoğlu, bunu yapanlardan hesap sorulmasını istedi.

CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu, Kanalboyu’nun “düzenleme” yapılan bölümündeki su ile el atılmayan bölümündeki suyun renk ve görüntü farklılığına yanlış malzeme ve iş yapılmasının neden olduğunu, düzenlenen yerdeki suyun bulanıkmış gibi göründüğünü belirterek tepki gösterdi.

Kanalboyu’nda, Derme Kanalı’nın Kernek tarafındaki bölümünde suyun farklı, el vurulmayan stadyum tarafındaki suyun ise farklı renkte olduğunu belirten Sarıoğlu, şu eleştirilerde bulundu:

“Biz Malatyamızın, ‘Ben bilirim’, ‘Ben yaptım oldu’, ‘Kesin, sökün, yıkın…’ peşin hükümleriyle yönetilmesini istemiyoruz. Elbirliğiyle, tartışılarak, konuşularak, danışılıp-müşavere edilerek yönetilmesini istiyoruz. Hele ki, güvenilir, ne yaptığını bilir, deneyimli, birikimli, araştıran, kırk kez ölçüp bir kez biçen terzi titizliğnde çalışan ekibin yoksa. Durum gösteriyor ki Büyükşehir Belediyemizin uzmanları uzman ünvanını hak etmiyor. Şimdi şu Malatyamızın kadim köşelerinden, türkülerimize konu olmuş; şehrimize gelen konukların hayranlıkla gezip dolaştığı, serinlediği, anılarına aldığı, orda burda söylediği Kanalboyu bakın ne hale getirildi. Başta söyledik, derin çalışmalar yapmayın, kırılan dökülen yerlerini yenileyin yeter dedik ama ‘Ben bilirim’ diyenlere dinletemedik. İşte gelinen sonuç… Onca ağacın sökülüp atılması, her yanın beton, taş yapılması, incik-boncukla abartılması bir yana, bu kanalın doğal renginde, pırıl pırıl akan suyu neden böyle bulandı? Kim, kimler bu suyu sararttı? Evet, Kanalboyu’nun kanalı, operasyon geçiren bu bölümde hep bulanık akacacak. Sarı akacak. Doğal renkte değil, yeşil değil, serinletici, esenletici değil, samanın altından gelen su gibi akacak. Malatya’ya, böyle bir kötlük yapmak kimsenin hakkı, haddi, emri içinde değil. Ben geceki ışıklandırılmış görüntüsünü söylemiyorum, gün ışığındaki durumunu söylüyorum. Gündüz güneşin ışıkları yana kaplanan kırmızı malzemeye vurunca suya yansıyor ve rengini bozuyor. Doğada, suların aktığı derelerde böyle bir kırmızılık var mı ki buraya bu renk kaplandı.

Bunca zamandır bura halkına, bura esnafına zulüm yapıldı. Anasından emdiği süt burnundan getirildi. Vatandaşlar bu çevreden yoksun bırakıldı, uzaklaştırıldı. Bunlar bir yana bu operasyon için ne kadar para harcandı? Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu operasyon projesinin mali portresini, milletin ne kadar parasının gittiğini açıklamalıdır. Milletin buna hakkı vardır. Kendi parasının hesabını sorma hakkı var. Yapılması gereken bir durum var ki o da şu: Belediye Başkanlığımız, bu operasyon, bu bulanıklık, bu taşlaştırma, bu geçmişten koparma projesinin yazımcıları, çizimcileri, önericileri, uygulayıcıları kim veya kimlerse bunlardan hesap sorulmalı ve kusurlular görevlerinden derhal uzaklaştırılmalıdır.

Şimdi yine bazı fanatikler, sağduyu yoksunları veya tutmalar, ‘Bunlar Kanalboyu’yla kafalarını bozdular. Yapılan her şeyi eleştiriyorlar.’ diye hemşerilerimizi yanıltmaya, ortaya çıkan skandalı kapatmaya çalışacaklar. Biz, ne yaptığımızı biliyoruz. Vatandaşlarımız da kara propagandadan bir yere kadar etkilenir, bir zaman sonra takke düşer kel görünür.”

Bülten- malatyahaber.com

kanalchp1

kanalchp3

kanalchp2

kanalchp4

Etiketler: /

Yorumlar
 1. emel dedi ki:

  Kanal boyuna gelene kadaaar…Fahri kayahanın en işlek sokağına (mıhlıtut) hala kaldırım yapılmadı.tozdan nefes alınmıyor. Bir de yollara yapılan abuk sabuk göbekler sinir ediyor. Tayyip Erdoğan gelecegi hafta yarışırcasına çalışanlar o gittikten sonra daha fahri kayahana ugramadilar.

 2. esnaf dedi ki:

  bazı taş ocakları ve bunları işleyen fabrikalar kimlerin adamı ?? bilen biliyor ! ellerinde kalan taşları ne yapacaklardı kendi evlerinemi döşeyeceklerdi tabiki hayır getirip millete yani kanalboyuna döşediler…yoksa kırmızı rengin su temalı bir mekana zıt olduğunu çocuklar bile bilir daima ak partiye oy vermiş birisi olarak artık belediye seçimlerinde ak partiye oy vermeyecem…

 3. Özel Duruhan dedi ki:

  Ltf artık yeter.Bu kadar hunharca bir ile zarar verilmez.Belediye çalışanları uyuyormuş bu projeler nasıl onaylaniyor.Kanal boyundan geçerken resmen utandım yazık o kadar ağaç o kadar emek okadar para boşa gitmiş.Çevre böyle katledilir.yeter artık Alt geçitler içler acısı o güzelim tecde kuyuönü banazı karakavak yeşillik görmek ne mümkün her yer taş bina.yeter bu ilerleme değil gerilemedır.

 4. Bülent dedi ki:

  Eski halinin neyi vardı? Cemal başkanımın tırtıklı yolunu düzeltseler yeterdi. Her halde Malatya’nın parası çoktu. Ayrıca ağaçlar neden kesildi ki anlamadım. Şehir merkezinde; özellikle Fahri Kayahan ve Yeşilyurt(Çırmıktı) yolunda insanı gülmekten ve sinirden çatlatacak o kadar ucube kavşaklar var ki ne diyeyim……

 5. Mehmet44 dedi ki:

  REZALET.O KADAR PARAYLA BUNU NASIL BECERDİNİZ.
  BURDAN SAYIN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANINA SÖYLÜYORUM: KANALBOYU MALATYA NIN SİMGESİDİR, BU HALİYLE GERÇEKTEN REZİL OLMUŞ, ARTIK YA DİGERINİ DE BATIRIN YA DA BUNU DüZELTİN!!!!!!!!

 6. Has Malatyalı dedi ki:

  AK Partililiğimden utanır oldum. Özellikle Zeki Sarılar’ın parmağının olduğu istisnasız her bir projesinde affedilmez hatalar olduğunu bizzat müşahede ettim. Dışarıdan bakanların, Malatya’dan gelip geçenlerin fark etmeyeceği sayısız kusur ve bunların hesabı sorulacak yerde üstüne yeni projeler veriliyor bu zat ve ekibine. Sorarım size, 22 milyona yaptık denilen Yaşam Spor Merkezi kaç gün açık kaldı, kaç gündür kapalı? Sorarım size, 50 dönüm üzerine yaptık dedikleri bu yerin spor salonları civciv kadar olmuş, dağ fare doğurmuş ama adı sözde spor merkezi… Sanat Merkezi’ne ne demeli? Yazık günah, biz de mimari nedir az çok biliyoruz, bu işler böyle olmaz, milletin parası böyle zayi edilemez. Elbette biz Ak Partililer olarak bu eleştirilerimizi belgeleriyle birlikte raporlayıp akil büyüklerimize gönderiyoruz. Yüce Rabbim bizi kurtarsın bazılarının elinden ama kurtarsa bile yapanın yanına kâr kaldı.

 7. Kerem dedi ki:

  Çok kötü olmuş nerede o eski malatya nerede….

 8. Burak inan dedi ki:

  Muhalefet olsun diye yapiyorsunuz cok ayip. Malatyanin dunyaca unlu simgesi yel degirmenine de elestiri de bulunuyordunuz. Sehrin gobeginde gol mu olur kernekmidir nedir ordekler falan oldukca sacmaydi kurutuldu en iyisi oldu. Kanalboyunada iki yildir ilk defa geldim disaridaydim renk cok guzel olmus malatyaya özel o kadar ulke gezdim bu renkte su gormemistim. Yanliz agaclarin koklerini sokmeyi unutmussunuz o olmamis begenmedim.

 9. Şakir dedi ki:

  Çokk büyük paralar ve emeklerle Malatyamızın en güzide yerini ne hale getirdiniz.Yazık

 10. Mehmet dedi ki:

  Malatya’mıza ıyı bır beledıye Başkan’ı lazım. Bu beledıye Başkan’ı eskısehır buyuksehır Başkan’ı buyukersen yada kayserı Başkan’ı Mehmet özhasekı gıbı olmalı! Su Malatya’da kı suyu görseler, Malatya yada Başkan olsalardı emın olun ki şuan kanalboyunda ve fahrı Kayahan da sımdı mermer tasları, ağaçları konuşmaz o kanalın ıcınde kayıkla nostaljık gezi yapıyor olurduk! Trambus ve gelecegını degıl raylı sısteme bınıyor olurduk.. Malasef herseyımız kotu!vızyon yok! Kayserı de 3 ay kaldım beledıyenın yaptıklarına hayran kaldım. Kayserıde 1- tüm yollar hem düz hemde 3 şerit yada fazla açılmak zorunda! Gerekirse yıkıyorlar bınaları! 2- bütün yenı yapılan bınalar mutlaka 15 katlı ve aynı hızada yapılmış kesınlıkle alcak yapılamaz ruhsat vermıyolar! 3- bına boyları 3 renk secılmıs mutlaka onlar secılmelı! Bınasının altı arkası yada önünde mutlaka otopark olmalı! 4- raylı sıstem yapmışlar raylar görünmüyor orasını bıle cım yapmışlar yemyesıl! Eskısehıre gıttım Porsuk çayını Ada’m neyapmıs görün bıldıgını venedık olmus.. Onlarda buyuksehır bızde buyuksehırız saka gıbı:)

 11. Memduh dedi ki:

  PEki dikkat ettinizmi yan yollardan kanal boyuna çıkarken küçük araçlar mezar taşı gibi olan dubalara ya önünü ya yanını sürüyor.hele işyerlerine malzeme getiren kamyonetler hem araç zarar görüyor hemde zeki sarilacın mezar taşları (dubalar) yikiliyor kırılıyor. Sonuç olarak zeki bey öyle bi mimarki bi aracın manevra si kaç cm onu hesaplayamamis kaldiki mimari proje çizsin komiksiniz.

  1. Bülent dedi ki:

   mimar mı?????

 12. Ayhan Bio dedi ki:

  Görüntüye baksana kan mı su mu akıyor belli değil. Eski nostaljisi yok. Fıtratın dışına çıkılmamalı

 13. VAHİT VAR dedi ki:

  BEN HEP TAYYİP ABİYİ DESTEKLEMİŞİMDİR SONUNA KADARDA TAM DESTEK HEP DESTEK VERECEM.AMA MALATYA YA BU VEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANINI LAYIK GÖRMESİNE HİÇ KATILMADIM VE KATILMAYACAĞIM ÇÜNKİ VEKİLLERDEN VE BAŞKANDAN VİZYON,MİSYON,KABİLİYET YANİ HİÇBİRŞEY YOK VE GÖREMİYORUM

 14. yusuf dedi ki:

  Kindar toplum neyi beğenmişler ki ciddiye almayın.onlar hakkında düşünmeye bile gerek yok. kin ve nefret beyinlerini esir almış.

 15. Abdullah dedi ki:

  TÜM SORUNLARI BİTMİŞ MALATYANIN MERMERDEN SU KANALI YAPAN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TARİHE GEÇECEKTİR.

 16. Reel dedi ki:

  Çok güzel olmuş, Malatya daha beter olanları hakediyor ,

 17. malatyalı dedi ki:

  YAZIK GÜNAH HARAM ZIKKIM OLSUN ZEKİ SARILAR İÇİNE ETTİ MALATYANIN FAHRİ KAYAHAN DA MEZARLIK TAŞLARI GİBİ KİM DUR DİYECEK …

 18. İSMET dedi ki:

  Kanal düzenleme çalışmaları devam ederken belediye yetkilileri çalışmaları sık sık yerinde inceleyip boy boy resim çektirerek övüp duruyorlardı.Şimdi ise ortaya çıkan ucube karşısında hiçbiri ortalıkta görünmüyor.Sayın Sarıoğlu’nun tespitlerine aynen katılıyorum.

 19. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Kanalboyunda sözde yeni düzenleme yapıldı.Ellerine yüzlerine bulaştırdılar.Kaş yapayım derken göz çıkarmışlar.Halka mal olmuş bir konuda, işe başlamadan önce halkın görüşü alınır.Nerede bu kafa.Ben yaptım oldu derseniz,vatandaşın tepkisi ile karşılaşırsınız.Kanal boyu zemini doğal rengine dönüştürülmelidir.

 20. Hiçkimse dedi ki:

  Şimdiki belediyeye oy vermis biri olarak soyluyorum, çok yanlis seçilmis renk, çok dusuncesizce baslayan proje.. Mahvettiniz kanalboyunu kusura bakmayın. Mavi taşlarla yapsaydiniz pis su bile guzel gorunurdu. Yani şu yaptiginizi çocuklar bile yapmaz, resim ogretmeniyim bir tane ogrencimin bile dere cizerken kirmiziyla kahverengiyle cizdigini gormedim. Bu kimin fikriydi kimin cebi doldu cok merak ediyorum

 21. Kınalı kanal dedi ki:

  Yikalim yenisini yapalım. Herkes bu masala alıştı artık.

 22. berk dedi ki:

  hesap sorma yok bizde yıkar yeniden yaparız 2 sene daha kapalı kalsın bişey olmaz

 23. Ahmet dedi ki:

  Ciddende oyle işin erbabına yaptrmasn boyle olur hiç mi bi akıllı Orayı yapan mimar düşünmedi bunu

 24. Canan dedi ki:

  Keßke tüm sorun su olsa, ya kesilen onca ağaç ona ne demeli kel bir görüntü oluştu😕

 25. mehmet dedi ki:

  eski hali daha güzeldi harcanan paraya yazık.Yapılan işe bakarsan para yürütmekten başka bir şey değil

 26. bilal dedi ki:

  Berrak suya bulanik renk vermek de buyuk maharet

 27. seval dedi ki:

  böyle sıkıcı bir renk kullanarak gerçek doğal halinden uzak bir görüntü olmuş büyük bir yanlış bütceye zarar yazık güzel memleketime

 28. sedat dedi ki:

  aynenn görüntü bile bozulmuş otellerdeki kaydırak havuzlarına dönmüş yazıkk..

 29. Mehmet dedi ki:

  Kim kime hesap soracak güldürmeyinn

 30. mustafa44 dedi ki:

  Malatya ya hasudi derlerdi zorumuza giderdi böyle haberleri görünce hakkaten bir hasudi kitlenin varoldugunu farkediyoruz. ..Allah aşkına karşı çıkmadığınız bi belediye hizmeti var mı? Tabi bu yorum yayınlanır mı oda başka mesele eleştiriye açıksaniz bu yorumu yayınlarsınız.

  1. ahmet dedi ki:

   ben de hem Malatyalı olarak ve hem de akp ye oy vermiş biri olarak söylüyorum. malatya nın bir tarafına hizmet götürüp diğer tarafını köy olarak bırakan. eski köy. yeni mah olarak adlandırılan ve hiçbir hizmet götürmeden, suyu dahi yokken köylüden su parası ve çevre temzlk vs. vergisi alan. Türkiyenin en pahalı su aboneliği yapan bir belediye düşünmemiştim. yazıklar olsun!

 31. Nuri dedi ki:

  Tipik chp muhalefeti laf olsun torba dolsun

 32. Zeki dedi ki:

  Zevkler ve renkler tartışılmaz, ben lağım suyu rengini beğendim.

 33. Ahmet Çelik dedi ki:

  bir ak partlili olarak söylüyorum; çok doğru sonuna kadar haklısınız selahattin bey

 34. ahmet dedi ki:

  sen yıllardır doğal olan ve Malatya’mızın simgesi haline gelmiş kanalboyu’nu düzenleme adı altında adeta imha et. öte taraftan başka bir yere suyu olmadığı halde kanal yap… vay malatyam vay!

 35. erhan dedi ki:

  Zeki Sarılar nereye elini atsa mahvediyor. Bir Malatyalı olarak üzülüyorum artık her gün şehrin bir tarafı berbat ediliyor, bırakın olduğu gibi kalsın kimse düzenleme istemiyor sizden

 36. malatyalı dedi ki:

  malatya da ,kaç kişi bu durumu irdeleyecek kapasitede.sarıoğlu nun çabalarını takdir ediyorum.

 37. Pırasa dedi ki:

  Biz suyun ve betonun ne renk olacağını sizden öğrenecek değiliz. Asdfghjjklll ☺😊

 38. murat dedi ki:

  kernekteki doğal şelaleyi betona gömüp suni şelale yapan, kanalboyundaki doğal suyu boruya gömüp suni su yapan, asırlık ağaçları katleden, şehri betona çeviren, büyükşehirin suni mimarı zeki sarılar’ı ve ona göz yumanları aziz mübarek gün Allah’a havale ediyoruz. hakkımızı helal etmiyoruz.

 39. Ali kılıç dedi ki:

  Doğru söze ne hacet hadi bakalım belediye avukatları buna ne diyeceksiniz 🙂

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."