Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“Bazılarının Rahatsız Olduğunu Biliyorum”

“Bazılarının Rahatsız Olduğunu Biliyorum”
 • 06.06.2018

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı açıklamada hizmetleri ve Malatyalıların kendisine yönelik bakış açısına değinerek, “İnsanlarımız da kendisine hizmet edenleri ayrı kefeye koyuyor, kendisine hizmet etmeyenleri de iyi biliyor” dedi.

Battalgazi Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleriyle ilgili İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulunan Gürkan, belediye olarak ortaya çıkardıkları projelerle Türkiye’ye rol model olduklarını söyledi. Yeşil Kuşak Projesinin, Millet Bahçesi Projesiyle ortak yürüyeceğini ifade eden Gürkan, “2014 yılında da Sayın Cumhurbaşkanımız, bizim tasavvur ettiğimiz şehirlerde yapacağımız parklarda şairler şiirini, edebiyatçılar romanını, sanatçılar sanatını icra edecek, diğer halkımız da gezecek, sportif aktivitelerini yerini getirecek demişti. Bizde bunla hareketle şehirlerimizin hem akciğeri olması, hem de şehirlerin Avrupa’da ki gibi şehir parklarının olması gerekiyordu. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda miladı dolmuş Hürriyet Parkı, zaten eskimişti yenilendi. Atatürk Kız Lisesi’nin depreme dayanıklılık raporu olumsuzdu. Bizim Milli Eğitim Bakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmede ‘o okulu başka bir yere taşıyalım’ dedik ve binasını yaptık, taşıdık. Biz bu projeye başlayacağımızda Endüstri Meslek Lisesi’ne Büyükşehrimiz biz başlayacağız dedi verdik. Ancak orada biraz gecikme oldu. İnşallah onu biz alacağız ya da kendileri yapmak durumunda kalacaklar. Stadyum ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın 2017 yılında Malatya’yı ziyaret ettiğinde biz, kendilerine bu stadyumun Malatya’nın Yeşil Kuşak kapsamında içerisinde değerlendirilmesi noktasında talebimizi iletmiştik. Kendilerinin 2014 yılındaki sözlerine istinaden. O zaman TOKİ Başkanımızda şans eseri o mekandaydı. ‘Ergün bey bu işle ilgilenin’ dedi Sayın Cumhurbaşkanımız. Ergün beyle de biz, bu işi götürmeye çalıştık. 2018 açıklamasında da Millet Bahçeleri, Hay Park ve Center Parklar gibi şehrin merkezlerinde büyük parklar oluşturulması noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Bahçesi kavramı içinde ifade ettiler. Bizde zaten bu Yeşil Kuşak ile örtüştüğü için Yeşil Kuşak kapsamı içerisinde Millet Bahçesi olarak tabir ettiğimiz yaklaşık 50 dönüm olan stadyumu da bu işin içine katarak 200 dönümlük bir alanda Yeşil Kuşak Projesi çalışmasına başlamış olduk. Oranın Malatya’nın bir meydanı olması noktasındaki düşüncelerimizi hep ifade ettik. Netice itibariyle oranın meydan olarak Yeşil Kuşak Projesi’nin birleştirilmesi Malatya’ya bir akciğer olacaktır, Malatya’ya nefes aldıracaktır” dedi.

“Bazılarının rahatsız olduklarını biliyorum” 
Yaptıkları hizmetlerden ve söylemlerinden bazılarının rahatsız olduğunu da belirten Gürkan, şunları söyledi:

“Biz hep şunu dedik, Malatya’da yapılan bu projeler Türkiye’ye rol model olacak dedik. Bazen biz bunları söylediğimizde bazılarının rahatsız olduklarını biliyorum. Biz bunu ben duyguları içinde algılamıyoruz. Biz bunu Malatya’ya yaparken aynı zamanda Türkiye’ye rol model oluyor. Yine Mahallelilik Projesi en büyük projemiz. Türkiye’ye teşmil edildi mi edildi. İkinci üniversiteyi biz bunu 1999’dan beri gündeme getiriyoruz ve 2004’de onun yerini, mekanını aldık. Ve bugün İkinci Üniversite Malatya’ya ile tanışıyor. Türkiye’de Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi’ni tıbbi uzmanlarla, şifalı sularla birlikte geleneksel tedaviyi bilimsel anlamda bir yaklaşımla güzel bir mekan üzerinde icra etmemizde bunun bir göstergesi. Dolayısıyla yaptığımız işi millettin derdiyle dertlenip, o zaman Allah size feraset ve bir vizyon veriyor. Cenabı Allah diyor ki ‘Siz düzgün olun Allah size bildiklerinizin yanında bilmediklerinizi de öğretir’ Tevekkül içerisinde olursanız hırsla ve nefisle hareket etmezseniz cenabı Allah nasip eder. Ama her zaman bir şeyi küçümsemek, yok saymak, itibarsızlık haline getirmek istediğin zaman, kendi kendini itibarsız hale getirirsiniz. Buna itirazı olan yaşasın da görsün. Bu tür işlere kimse yeltenmeye kalkmasın, yeltenenlerin sonu itibarsız ve dışlanmaktır, toplumda gezemeyecek duruma gelmişlerdir. Toplumun yararına olan fikirlerde herkes hem fikir olarak gayret göstermelidirler. Nefsiyle değil, gayret ederek, çalışarak bu işlere el atması lazım.”

“Hizmet edenleri ayrı kefeye koyuyor, etmeyenleri ayrı” 
Gürkan, seçim endeksli çalışmadıklarını, vatandaşın teveccühünün kendilerini daha çok motive ettiğini de belirterek, “Belediye başkanı veya bir yönetici atandığı dönemin veya seçildiği dönemin değil, ben nasıl yüzyılların, bin yılların yöneticisi olurum vizyonu içerisinde olmalıdır. Ve o vizyon içerisinde olması gerektiğini hep düşünmüşümdür. Çünkü ben damdan düşen biriyim, Arslantepe’yi ayağa kaldırırsınız geçmiş 5 bin yılın belediye başkanı olursunuz, Cafer höyüğü ayağa kaldırırsınız geçmiş 9 bin yılın belediye başkanı olursunuz, Surları ayağa kaldırırsınız geçmiş 2 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Selçuklu kültürel eserlerini ayağa kaldırırsınız, geçmiş bin yılın belediye başkanı olursunuz. Yeni projeler, üniversite, yeni hizmet binaları yaparsınız gelecek yüz yıların belediye başkanı olursunuz. Onun için sadece seçim endeksli bir çalışma doğru bir çalışma değil. Zaman zaman eleştirilerde oluyor sokağa çıktığın zaman. Ben üç dönem belediye başkanıyım hiç bir vatandaştan oy istemedim, giderim ziyaret ederim. Zaten malumu açıklamanın bir anlamı yok. Bir iş yapmışsanız vatandaş görür ve takdir eder. Eğer siz yalancılıkla ve algı operasyonuyla kendinizi tanıtmaya çalışırsanız, ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’, ileriye gidemezsiniz. Toplumda o teveccühü görüyorum. Bırakın mahalleleri en ücra yerlerde bize ait olmayan yerleşim yerlerine de gitsek, adam bizi tanımıyor ama diyor ki ‘başkanım sizin hizmetlerinizi gördüm veya duydum takdir ettim’ Bu sözler tabi ki sizi motive ediyor. Azim ve kararlılığımızı daha da arttırıyor. Memleketin insanları sizin hizmetlerinizi takdir edince, ayrıca bir şevk geliyor. ‘Müşterisi olmayan mal zaidir’ anlamında. İnsanlarımızda kendisine hizmet edenleri ayrı kefeye koyuyor, kendisine hizmet etmeyenleri de iyi biliyor” diye konuştu.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. ahmet sezer dedi ki:

  hacı uğur POLAT gündüzbeye bir çivi bile çakmadı kafayı takmış buraya inşallah şecimede aday olursun sana oy vecekler zanndiyorsun sen git adıyamanların başkanı ol

 2. Aylin dedi ki:

  Belediyenin görevi nedirki park bahçe yol kaldirim onuda bi zahmet becersin ler başkandan çok baskanciklar var ara sokaklar harebe aslanbey mahlesinin fotolarini cekip atsin haber yapabilenler.

 3. Malatyalı dedi ki:

  Büyükşehirde Hacı Uğur başkanı değil Selahattin başkanı görmek istiyoruz. Ona göre oy vereceğiz Öznur abla! Şimdiden belirtelim.

 4. Ali dedi ki:

  Öğretmenevinin arkasındaki sokakta 1 aydır parke taşları sökük şekilde duruyor. Aracımız mahvoldu. Taşları yerleştirmek için kaç ay daha geçmesi lazım?

 5. mehmet dedi ki:

  sayın batalgazi belediye başkanımızı hiç kimsenin eleştirmesine müsade yok gezip görecekler ondansunra konuşşacaklar azıcık bütçeyle büyük hizetler yapıldı teşekürler batalgazibelediyesine

 6. mlx dedi ki:

  Senin allahına gurban başkan.kim ne derse desin,bilen biliyor.destekliyoruz.

 7. Malatyahmet dedi ki:

  Selahattin baskan tek gercek gerisi yalan…

 8. Ayse dedi ki:

  Satın başkan selçuklu mahallesinde bulunan ve insanlari son derece rahatsız eden ve korkutan o dere ile ilgili çalışmalarınız ne zaman baslayacak

 9. Hakan dedi ki:

  Dogru .baskan .

 10. Mehmet dedi ki:

  Kimse kendini büyük görmesin hizmet eşit olur mahalleler arasında ayrım yapiyorlar.başkan yardımcılarına ve daire müdürlerine sözü geçmiyor selattin başkanın yada danışıklı döğüş yapıyorlar.her şeyin bir sonu vardır.hizmet eden kalır etmeyen gider.kimse kusura bakmasın yamaç.beydağı ve fırat mahallesideki halka hizmet etmeyen ve sahip çıkmayan belediye başkanlarına günü gelirse bu mahallelerde sahip çıkmaz.

 11. Hasan Sabaner dedi ki:

  Sayın bsşkanım, öncelikle” mahallelik” projesi yurdum insanının ve tüm Dünyadaki Malatyalılar özlemini giderecek bir proje, bu konuda Öncülük ettiniz ve farkındayız ki üstün gayret sarfettiniz, bizi biz yapan önü kesilmiş bir suyun tabiri caizse geverini açtınız, yeşil kuşak veya kentparklarda da bu izleri görmek bizim için daha büyük bir kıvanç kaynağı olacaktır, Rabbim yolunuz açık, gücünüzü çok eylesin inşaallah,

 12. bilgehan dedi ki:

  Allah rızası için gürkan başkan büyüksehre aday edilsin.

 13. Murat dedi ki:

  Sendika başkanlığı, belediye başkanlığı ya da milletvekili vs. babadan oğula geçen bir sistem midir? Hizmetse müsaade edin biraz da biz edelim. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Herkesin en az bir alternatifi vardır. Ama gardaşım bir koltuğa oturunca bir daha o koltuktan kalmak istemiyorlar. Memlekete bu kadar hizmet etme aşkı! gözlerimizi yaşartıyor..

 14. Serdar Kaplan dedi ki:

  Malatyanin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkaran siz değerli başkanımdan,Sancaktar mezarlığı ve çevresini düzenleyip Battalgaziye kazandirmanizdir. Sire pazarinida kaldırıp, saricioglu beylerbasi şehit fevzi ve hidayet mahallelerini hitap edecek okul spor tesisleri ve kültür alanına dönüştürebilirsiniz.

 15. Ankaradaki Malatyalı dedi ki:

  Malatya’daki en iyisi sizsiniz, şehir dışından takip ediyorum yıllardır.Gerçekten yaptıklarınız mükemmel.Büyükşehir belediye başkanı olmalıydınız, Gelin Mhp’den adaylıpınızı koyun.
  Bu Çakır-Çalık ve tayfasından kurtaralım Malatyamızı.

 16. Hasan dedi ki:

  Sayın Başkanım;
  Tam bir belediye Başkanı gibi davranıyorsunuz. ,Siyaseti geri iterek Hizmetlerinizle öne çıkıyorsunuz. Muhalif olmama rağmen sizi takdirle anıyorum. Yolunuz açık olsun.

 17. abdulkadir dedi ki:

  Biz sizin gibi belediye başkanları, sizin gibi milletvekilleri istiyoruz. Kendi menfaatlerini ve makamlarını ön plana alanları gördüğünüz gibi millet sevmiyor. Ak partinin adayları diğer parti adaylarından kat kat iyi. Ama millet Tayyip Erdoğana yakışır adaylar istiyor. Malatyada siz bu ünvanı hak ettiniz.

 18. Malatya Reis dedi ki:

  AK Parti’den aday gösterilmese bile MHP’den aday gösterilirse büyükşehir belediye başkanı olmaya layık ve yakışır bir şahsiyet.Burada olumsuz görüş bildirenler için ihaleciler ve adam kayırıcılar daha layıktır eminim.

 19. mert dedi ki:

  malatyanın tek belediye başkanı sensin halkla iç içe olan tek başkanı sensin o yüzdende seni yalnız bırakıyor partililer farkındayız!

 20. ykdm dedi ki:

  Allah esirgesin malatya için büyük değer.

 21. Ekrem dedi ki:

  Daha güzel Yerlerde görürüz inşallah

 22. Battalgazili dedi ki:

  Alem buysa kral sensin başkanım 7 den 70 e herkes yaptıklarını takdir ediyor.

 23. Murat Kadıoğlu dedi ki:

  Yolunda bahtında açık olsun inşallah akp sizin yaptıklarınızı görür en yüksek mertebelere layıksınız Malesef haketmeyenler seçiliyor buda siyaset işte ama sen bizim gönülden başkanımız ve vekilimizsin boşuna dememişler sen doğru ol eğri belasını birgün bulur

 24. Ahmet dedi ki:

  Tartisilmaz gurkan iyi bir baskan.ancak arada polati elestirenler olmus onlarin yorumlarini hayretle okudum bnde aday gosterildiginde polat icin olumsuz dusunceler icindeydim ancak calismalari gercekten kaydadeger iki baskanda malatya icin cok calisti bol keseden elestirenler algı olusturmaya calisiyorlar eksiklikleri bisekilde ulastirin belediyeye karsilik bulup sorunla giderilecektrrr… Rabbim her daim memleket sevdalisi hizmet asigi baskanlar nasip etsin kalin saglicakla..

 25. Deniz 44 dedi ki:

  başkan im artik şu devlet hastanesi ne biran önce temel attirsaniz park dan daha onemli Battalgazi halkı mağdur seçim ayagina Temel atılırir dedik oda olmadi az bastırın sizi seviyoruz siz yalakalik değil hizmet yapıyorsun uz bunu herkes biliyor Allah uzun ömürler verdin sizr

 26. MEHMET SARI dedi ki:

  Başkanımızın mhp den aday olacağı konuşuluyor, Ak partiden dislaninca yapacak biseyi kalmadı gibi , herhalde mhp olmazsa saadet partisi kesin olur gibi

 27. Alp dedi ki:

  Sayın başkanım yaptıklarınız Malatya’ya vizyon kattı. Büyükşehir de sizi görmek isteriz.

 28. Berkay44 dedi ki:

  Malatya’da ticari işler gütmeyen , kendini memleketine adayarak çalışmalarını eksiksiz yapan tek başkan . Siz Malatya’ya kazandırılmış en büyük siyasetçi , yöneticilerinden birisiniz . Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin . Çalışmalarınızı tebrik ediyoruz . Büyükşehir adayı olarak bekliyoruz sizi umarım bu yorumu tepe adamlar görürde dikkate alırlar. Allahınıza gurban sizin.

 29. sezgin dedi ki:

  Allah’ına Gurban başkanım …Sen her daim gönlümüzun baskanisin…Birilerinin ne peşinden koştuğunu çok iyi biliyoruz Büyük Başkan…

 30. Mustafa celik dedi ki:

  Sayın başkanın sanata ve sanattarihi eserlerine vermis oldugu katkilarindan dolayi teşekkür ediyorum bir vatandas olarak insallah büyük sehirdede kendilerini görmek isteriz

 31. ibrahiM44 dedi ki:

  Büyükşehir seçiminde aday olursa veririm şimdiki baskan polat olursa vermem .Allah yolunu daim etsin,Battalgaziye harika hizmetler yaptı,yeni belediye binası sıcak geldi…

 32. Yusuf dedi ki:

  Ben Malatyalıyım ama Malatya’da yaşamıyorum memurum Battalgazi belediyesine bir işim olduğu icin gitmek durumunda kaldın sağolsunlar kapıda karşıladılar inanılmaz ilgi gösterdiler, vatandaşı insan yerine koyduklarını gördüm.daha sonra internetten bir başvurum oldu 2 ay sonra yapmadılar ama gerekçesini açıkladılar Başkan’a teşekkür ediyorum bir Malatyalı olarak.Büyükşehir belediye başkanlığına yakışır 5 AKP milletvekili ve Çakır’ı topla bu Ada’m etmez.başarılarının devamını diliyorum.

 33. Metin kaynar dedi ki:

  Başkan battalgazi gelir kaynağı olan baskil ama bir hizmet alamıyor ne yolu var artık bu konuda bir cevabınızda var dir

  1. veli97630 dedi ki:

   git elazığ belediye başkanına söyle derdini

  2. Misafirr dedi ki:

   Ne alaka kardeş??? Elazığ belediyesine müracaat et.

   1. Baskilli dedi ki:

    Adam baskilli battalgazide oturuyor.Baskildeki köylere feribot ile gidiliyor.Feribot kadar olan yol Battalgazi sınırları içinde ve yolu kotu

 34. ahmet dedi ki:

  evet

 35. Kemal dedi ki:

  Büyükşehir belediye başkanlığını hakeden tek kişisiniz.

 36. malatyali dedi ki:

  Ramazan bey hangi okulun bahcesi oldugunu da yazsaydiniz yetkililer duyarsiz kalmazlardi. Okullar hepimizin herkesin üzerine düşeni yapmasi lazım

 37. Mismiskentli dedi ki:

  Şahin bey, siz Şire Pazarı’nda esnaf mısınız bilmiyorum ama, ben bir esnaf olarak Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Şire Pazarı’nın altyapısının kendi sorumluluğunda olmamasına rağmen tamamen yeniledi, asfaltını yaptı. Ben başkanıma minnettarım. Şire Pazarı’na başka kim sahip çıktı. Güvenliği noktasında yaptıklarını da unutmayalım lütfen. 24 saat polis görev yapıyor, buda başkanımızın girişimleri ile olmuştur. Bir esnaf olarak başkanımın yanındayım. Yaptıkları hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyorum. Allah’ına gurban diyorum.

 38. Orduzulu ahmet dedi ki:

  Sayın başkanım orduzulu olup meclis üyeleriniz yaşıyorlarmı orduzu mahalesinin sorunlarını kim nasıl sana iletiyor muhtar ha var ha yok.Bu boynu kalın meclis üyeleri neye yarıyor sana bunların zarardan başka bir faydası olmaz halkla aranda köprü değiller tam dersi setler bunlar .Sen başkanların kıralısın

 39. Ahmet dedi ki:

  Akp nin malatya siyasetinde ki en isabetli kisisi selahattin gurkandir. Selahattin gurkan bir tarafa diger hepsi bir tarafa

 40. malatyalı dedi ki:

  Sizin gibi vizyon sahibi donanımlı vede israfı hiç ama hiç sevmeyen bir şahsiyeti takdir ediyorum yolunuz her daim açık olsun Saygıdeğer Başkan Bey..

 41. Mehmet G dedi ki:

  Hakkımız sana sonuna kadar helal sende helal eyle büyük başkan

 42. malatyalı dedi ki:

  Gerçekten de vizyon sahibi bir şahsiyetsiniz yapmış olduğunuz çalışmalar vede israfa karşı yapmış olduğunuz önlem ve çalışmalar takdire şayan , sizi bu memleketin başına görmek istiyoruz büyük şehri sizin gibi devletine ve milletine düşkün bir kişi kurtarır bunca sıkıntı ve dertten.

 43. Cumali tomo dedi ki:

  HER YÖNDEN TAKTİR EDİLECEK BİR BAŞKANSINIZ

 44. şahinbey dedi ki:

  başkan tarihin en kötü başkanı olarak anılacaksın elinde binden fazla esnafın olduğu şire pazarınıda rantcılara kaptırdın esnafa sahip çıkmadın yeni şire pazarı yapılırsa binlerce dükkanı ne yapacaksın gidip esnafına sahip çıksana pasif olma hakkımızı ara yazıklar olsun diyiyorum

  1. Murat Bey dedi ki:

   senin gibi dar bakisi düşünenlere Ahmet Cakir veya Oznur Calik gibiler bile fazla…..

   1. ibrahiM44 dedi ki:

    Komik murat, selahattin gürkan hakediyor büyükşehir adaylığını

  2. serdar aslan dedi ki:

   Artık vizyon sahibi Çakır milletvekili oldugunda derdini ona anlatırsın.Baksana kötü yönetiyormus sayın gürkan.Allah akıl versin sana

  3. mehmet dedi ki:

   şire pazarı esnafı önce kaldırıma koyduğu mallarını içeriye almayı akıl etse ya. millete kayısı diye eksoz gazına maruz kalmış tozlu sağlıksız mal satıyorsunuz. kaldırıma konulmuş sağlıksız malı alanlara da hayret…

 45. Kaplan dedi ki:

  Malatya nin en çalışkan belediye başkanı en temiz başkanı

 46. murat dedi ki:

  sayın gürkan, malatya yerel yönetimini aklınca dizayn etmek isteyen bazı mihfaller var. malatya halkı bundan çok rahatsız. zaten seçimde reise milletvekilliğinde başka oy vereceğiz diyenlerinin nedeni de bu. ayrıca bu zatlar şehir hastanesini, bölge müdürlüklerini malatya’dan küçük şehirlere kaptırdılar. 5 yıldır battalgazi’ye devlet hastanesi yapılacak ama tık yok. sivil havaalanı yerine yama yaptılar. onların derdi malatya değil sözlerini geçirecekleri kişileri aday yapmak. korkarım sizi de aday göstermeyecekler.

 47. Metin dedi ki:

  Malatya da tek çalışan aldığı oyların hakkını veren siyasetçisin inşallah Büyükşehir diğer seçimlerde sana emanet edilir

 48. Ramazan dogan dedi ki:

  İnşallah Mart ayında büyükşehire aday olursun diyorum sayın başkanım sizden okullarin bahçe lerinin asfalt yapilmasi ve kilit taşı döşenmesi konusunda yardım bekliyoruz defalarca bana söz verdiler okulumun bahçesini asfalt yaptıramadım yardım bekliyorum sayın başkanım.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."