Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bedeli Ne Olursa Olsun..”

“Bedeli Ne Olursa Olsun..”
  • 18.09.2016

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Vali Mustafa Toprak ile AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık birer mesaj yayınladılar.

MESAJLAR
Malatya Valisi Mustafa Toprak
“Sakarya Meydan Muharebesi’nin zaferle neticelenmesinin akabinde 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ile Mareşal rütbesi verilişinin 95. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Gününü Milletçe idrak etmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Kadim zamanın tanıklık ettiği en büyük kahramanlık destanlarını yazan Aziz Türk Milleti dost, düşman herkesin nazarında cesaret, kahramanlık, ahlâk ve adalet timsali olmuş; Vatanı, Devleti, Bayrağı ve Milli Birliği söz konusu olduğunda tereddüt etmeksizin canını ortaya koyarak önüne çıkan her engeli büyük bir azim ve kararlılıkla bertaraf etmiştir. Fıtratı gereği mukaddesatına sadakat ve samimiyetle bağlı olan Türk Milleti, Yüce Allah’ın övgüsüyle taçlanmış Şehitlik ve Gazilik mertebelerine nail olabilmeyi en büyük şeref kabul etmiş, düşmanla çarpışırken can vermeyi yatakta ölmeye yeğlemiş, dualarında ya Şehitlikle nurlanmayı ya da Gazilikle onurlanmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz eylemiştir.

Türk’ün Yiğit Evlatları dün Malazgirt’te, İstanbul’un Fethi’nde, Mohaç’ta, Plevne’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda ateşten ve tunçtan mürekkep ruhlarıyla ölüme nasıl meydan okuyup zafer libasını kuşandılarsa, bilinmelidir ki bugün de aynı ruhla mukaddesatını muhafaza etmekten imtina etmeyeceklerdir.

Dosta güven düşmana korku veren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, gece gündüz demeden Vatan aşkıyla görev yapan Polis Teşkilatımız ve damarlarında dolaşan asil kanın gereği olarak işgale, yıkıcı, bölücü, FETÖ’cü hain teşebbüslere mukabele etmeye her an hazır Necip Milletimiz, Anadolu’nun üzerinde kara bulutların dolaşmasına bedeli ne olursa olsun müsaade ve müsamaha göstermeyecektir.

Adeta cennetten bir köşe olan Türkiye’miz bizlere Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetidir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, Muhterem Halkımızın huzuru, güvenliği ve selameti için büyük bir özveriyle görev yaparken Gazilik ya da Şehitlik unvanıyla onurlanan Kahramanlarımız bizler için daima ilham ve gurur kaynağı olmuştur. Onların mümtaz hatıralarından aldığımız feyz ile görev ifa etmenin Vatanımıza ve Milletimize karşı en aziz bir borç olduğu muhakkaktır. Tüm dünya bilmeli ve öğrenmelidir ki her ne isim ve suret ile içerisine sirayet edilmeye çalışılsa da Türk Milleti bölünmez bütünlüğünü muhafaza edecek, içindeki ayrık otlarını kökünden temizleyecek, mazideki hezimetlerini unutanların hafızasını tazelemekten asla çekinmeyecek ve Anadolu’yu Türk’ten başkasına mesken etmeyecektir!

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Vatanımızın bekası, Yüce Milletimizin bölünmez bütünlüğü uğrunda Şehitlik ve Gazilik mertebeleriyle şereflenmiş başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Kahramanlarımızı saygı, minnet ve şükranlarımla yâd ediyor, Şehit Ailelerimizin ve hayatta olan Gazilerimizin her dem yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyor, güvenlik ve emniyet güçlerimize muvaffakiyetler ve muzafferiyetler temenni ediyor, Aziz Türk Milleti’ne sağlık ve esenlikler diliyorum!..”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Milletin bağrından çıkan evlatlarından oluşan Şanlı Türk Ordusu’nun ve Polis Teşkilatımızın şerefli mensuplarının canını ortaya koyarcasına giriştiği ülkeyi koruma ve kollama mücadelesi; dünyanın hiçbir milletinde yoktur.” dedi.

Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Çalık, “ Milletimizin şan ve şeref dolu mazisiyle her zaman övüneceğimiz zaferler ve destanlarla doludur. Milletimizi tarih sahnesinin silmek isteyenleri, milletin yüreğindeki eşsiz vatan, bayrak, iman sevdası her zaman bozguna uğratmayı başarabilmiştir. Bugün Anadolu’nun her bir karış toprağına huzur ve güven içinde basabiliyorsak bunu ölümsüz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz.” ifadelerini kaydetti.

Şahadete varamadığı için üzülen kahramanları bağrında barındıran bir milletin asla sırtının yere gelmeyeceğine vurgu yapan Çalık şu ifadeleri kaydetti; “ Çanakkale’de, Dumlupınar’da; 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Ankara’da İstanbul’da ve daha ülkemizin her bir toprak parçasının üzerinde; askerimiz, polisimiz, vatandaşımız bayrağını, geleceğini ve onurunu canından aziz gördüğü şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiştir. Bugün, ‘3 evladım olsun 3’ü de vatana kurban olsun’ diyen şehit anası; ‘2 kolum ayağım da vatanıma feda olsun’ diye haykıran kahraman gazilerimiz oldukça milletin sırtı asla yere gelmeyecek, ülkemizin hızla ilerlediği hedeflerinde ayağına taş değmeyecektir. Bu ülkenin şehit kanıyla sulanmadığı toprağı, gazilerimizin ayak basmadığı taşı yoktur. Milletimizin haklı gurur kaynağı şehit ve gazilerimiz, bu ülkeyi ebediyen koruyup kollayacak olan manevi gücümüzdür. Milletin bağrından çıkan evlatlarından oluşan Şanlı Türk Ordusu’nun ve Polis Teşkilatımızın şerefli mensuplarının canını ortaya koyarcasına giriştiği ülkeyi koruma ve kollama mücadelesi; dünyanın hiçbir milletinde yoktur. Şehadete varamamasına üzülen, Gazi olmasına Takdir-i İlahi diyerek hayıflanan vatan evlatları varken, milletimize hangi çılgın zincir vurmaya kalkabilecektir? Son zamanlarda hayasızca, alçakça artan Türkiye’yi istikrarsızlaştırma yarışında; gerek FETÖ, gerek PKK, gerek DEAŞ’e karşı mücadelede şehit düşen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Yüce Allah; şehitlerimizi Peygamber Efendimize komşu olmayı buyursun, Gazilerimizi de cennetle mükafatlandırsın. Bu itibarla, geçmişten bu zamana dek, bölücü ve hain odaklara karşı mücadelesini esirgemeyen millet sevdalılarına, her zaman olduğu gibi saygı, minnet ve şükranla anmak bizlerin başlıca milli ve asli görevidir.”

Çalık mesajını, “Kıvanç duyulacak bir fedakarlık ve emsali görülmemiş bir mücadeleyle kazanılan, berhayat sürdürdüğümüz topraklarımıza göz dikmiş, düşmana aman vermeyerek şehadet eden yiğitlerimizle, canlarından dahi vazgeçmeyi göze alan kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Vefanın ve cesaretin timsali olan şehit ve gazilerimizin bu müstesna haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayrağın al rengine al katan, kara toprağa şeref katan şehitlerimize, hali hazırda bir uzvundan mahrum kalarak hayatlarını idame ettiren onurlu gazilerimize şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanları, bu meşakkatli topraklarda bizlerin teneffüs edebilmesine olanak sağlayan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” sözleri ile noktaladı.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."