Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

“Belediye Birilerine Şirin Görünmek İstiyor”

“Belediye Birilerine Şirin Görünmek İstiyor”
 • 02.05.2017
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi yanına inşaa edilen Malatya Evleri’nin TRT ve TÜGVA’ya tahsis edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Ağbaba, “Malatya’da maddi durumu kötü yüzlerce dernek varken, milyarlarca bağış alan TÜGVA’ya, halkın vergilerinden milyarlar kazanan TRT’ye Malatya evlerini tahsis etmek kabul edilemez. Malatya Büyükşehir Belediyesi birilerine şirin görünmek için Malatya Evlerini peşkeş çekmektedir” dedi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “TRT program başı bazı konuklarına 30-40 milyar para veren bir kuruluş. Vatandaşın vergileriyle Türkiye’nin en iyi kazancı olan yerlerden biri. Buna rağmen Malatya’da bir büro tutacak para bulamadılar mı ki Malatya evlerinden tahsis yapılıyor anlamak mümkün değil. Bir diğer tahsis de TÜGVA’ya. Son yılların parlayan-parlatılan vakıflarından biri. Yönetim kurulu, istişare kurulu Türkiye’nin en zenginlerinden oluşan vakfa tahsis yapılması, belediyenin birilerine şirin görünmek istemesinden başka bir şey değildir. Malatya’da kirasını ödeyemeyen, giderlerini karşılayamayan buna rağmen halka hizmet eden yüzlerce dernek varken,Türkiye’nin en zengin vakıflarından birine yer tahsis etmek iki yüzlülüktür. Malatya’nın sivil toplum örgütlerine sırt dönmek,onları yok saymaktır”dedi.
Bülten

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Halk dedi ki:

  geçen dikkati çekmişti 3 yıl süren bir inşaatın sonunda malatanın tarihi yapısını gösteren bir yapıya TRT logosunun asıldığını görünce çok güldüm , bu kadar gereksiz ve saçma amacı dışında hizmet eden bir görüntü görmedim acil olarak değişmesi gerekiyor .

 2. hakan dedi ki:

  Baska yApTIGI Bisey yok .$uni sôyleyeyim .herkes bilsin .benim arkada$ìm .evini satti .gitti belediyeye vergi borcuni .yatìra.$ok .olacagìnìz.(birsey sôyleyeyim .vergisi yatirdiki .tapuyu .adìndan çìkara.belediye .evinin .1metre karsi .bizim .sattìgìn .paradan .ver bizim .payìmìzì.1000tl .ile 2000tl .arasì. Amabu yanlì$.anla$ìlmasìn .belediye.yeni bi kanuni çìkarmì$.ev satandan.1metre kar3 .benim .diyerek .para istiyo .böyle .bisey yok.ya .ayiptirya.satan olursa evini soka ugramasìn uyaramda

 3. Ahmet eskin dedi ki:

  Veli ağbaba önce hakkındaki fezlekeyi düşünsün sonra gelip trt yi dert edinsin.. trt malatyaya gelmiş daha ne istiyorsunuz ?

 4. Süleyman dedi ki:

  Malatya baktığınızda boş ve atıl durumda onlarca bina var bunları değerlendirmek kurumların görevi, tabi bunu ona buna peşkeş çekerek olmamalı. Malatya’mıza gelen her devlet ve özel sektör deki iş kurumları için destek olmak gerekir. Geçmişte Hükumete ve liderine yapılan protesto Tansu dönemi belirteyim sonrası ne oldu bütün müdürlükler Elazığa taşındı bunda kim karlı kim zararlı gerisini siz düşünün. Bir kişi bile istihdam edene benden tam destek. güzelim yerleri hakkını veremiyecek kişi ve kuruluşlara tahsis etmek akıl karı değildir, mantıklı ve tarafsız düşünmek lazım TRT bir devlet kuruluşudur izin istemesi bile nezakettir bunu abartmamak lazım. Kurumların girdiği yerde kaç esnaf faydalanır bilirmisiniz bakkalı, lokantası, berberi, mütahidi vs. Koca Osmanlıdaki vakıf

 5. Bekir Kara dedi ki:

  TRT Elazığ’da bölge açsa kıyamet kopar, vag bizim siyasiler nerede diye, Çakır Başkan TRT’nin buraya gelmedi için yer yapmış yine yaranamıyor. Valla bu muhalefetide, muhaliflik yapmak isteyenleri de anlamış değilim.

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Sayın Kara, TRT ya mülk alır ya kiralar. Benim vergilerimle milyarlarla oynayan bir kurum gelip de tekrar bir şehrin göbeğinde beleş yere oturmamalıydı! TÜGVA’ya ne diyorsun hem?

   1. MURAT dedi ki:

    Sadece senin vergilerin değil kardeşim, vergi kaçırmayan, devletini milletini vatanını seven dürüst çalışıp yalan söylemeyenlerin vergileri bunlar…VeSSelam…

 6. Ali dedi ki:

  Fakirin yetimın hakkı ne olacak …Bu vakıflar ne iş yapıyor oy topluyor..parasal denetim de hikaye …zenginler zekatini verirken dikkat etsin..hayra mi serre mi gidiyor diye…

  1. MURAT dedi ki:

   Fakirlerin adını kullanmadan önce etrafındaki fakirlerle bir saat ilgilendiniz mi, vatanını milletini ve devletini seven dürüst çalışıp yalan söylemeyenlerle tanıştınız mı, onlara bir sorun bakalım kendi vergileriyle yapılan bu hizmetlere ne diyorlar…VeSSelam…

 7. mustafa, dedi ki:

  Babalarinin,evinimi,bagisliyor,belediye,yazik

  1. MURAT dedi ki:

   Her hafta 3-4 kez caddelerinizi yıkayan belediyeye vereceğiniz cevap bu kadar mı, bu kadar mı nankörsünüz, yazık…

 8. Ramazan Keleş dedi ki:

  Bence türkiyede bile sizin kadar saydam , tarafsız ve ilkeli yayın yapan haber sitesi yoktur. Muazzamsınız başarılar

 9. MEMLEKET SEVDALISI dedi ki:

  Belediye kadar kafanıza taş düşe, boşa dememişler meyve veren ağaç taşlanır diye

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Saysana meyveleri, biz de yiyelim! Bu kaynaklar çok daha iyi yönetilebilirdi, şakşakçı olmayın, yapılan hizmetleri tartın.

 10. Mehmet dedi ki:

  Sayın veliagbaba yanlış anlamış… beledıye çok yerınde karar almış.. bırazda Malatya’yı düşünerek yapmış bunu! Neden yapmış? Malatya derneklerine verılince oturup 2 küçük toplantı yapılacak, cay ıcılecek ve bıttı… sayın Aybaba TRT bölge müdürlüğü dıyarbakırda… TRT sutudyoları vs de dıyarbakırda.. Malatya’da yayın yapmak yada organızasyon yapmak gıbı bır çabaları yok! Sayın Çakır yerınde karar vermıs, TRT ye gelsin burda yayın yapsın, yerleşin, studyosu olsun.. malatya tanıtımına katkısıda olsun dıye düşünerek yapmıştır.. bu benım fıkrım. Saygılar

  1. Has Malatyalı dedi ki:

   Mehmet Bey, o küçük dernekler yerel sorunlara yerinde çözüm ararlar. Ararsın tararsın dernekleri, somut ve işlevsel kriterler belirleyip bunlara göre dernekleri tartar ve en çok hak edenlere verirsin. Çok dernek kriterleri karşılarsa kura ile belirli sürelerle verirsin. E insanlar da bırak da toplanırken, çalışırken, fikir alışverişi yaparken çay içsin! Onu da mı çok görüyorsun? TÜGVA’da çay içilmeyecek mi yani? Onlar zemzem mi içecek? Boş laflarla savunmayın her yapılanı, şehrinizi ve hemşehrilerinizi savunun!

   1. Mehmet dedi ki:

    Has Malatyalı yerel sorunlara ne cözum uretmıs bu dernekler ? Nerde nasıl hangı proje de bırlıkte beraberlık olup cozum uretmısler yada engel olmuşlardır? Hep boş laf üretmekten başka bır işe yaramamaktadır… ben bısey uretemedıkleri için zaten boş boş cay içiyorlar dedim zaten… soruyorum sıze? Şehir hastanesi malatya yerıne Elazığ a yapılırken bızım dernekler cay içiyordu! Bilim merkezi malatya yerıne Elazığ yapılırken bızım dernekler kahve içip fal bakıyorlardı…raylı sıstem yerıne trambüs yapılırken bizim dernekler suspus tu? Gecınız bunları efendi…

    1. MURAT dedi ki:

     Hem yapılan hizmetlerden faydalanacaksınız hem de her hizmette kusur arayıp, yaygara koparacaksınız, yazıklar olsun, yüzünüze gözünüze dursun…

 11. Has Malatyalı dedi ki:

  Eleştiri gayet yerinde ve haklı görünüyor fakat duymazdan gelerek, yok sayarak bunun da hesabını kimse vermeyecektir. Kamu kaynaklarının daha düzgün ve hakkaniyetli kullanılması gerekir. Söz gelimi engelli dernekleri var, hak arayan tüketici vs. dernekleri var, ölmekte olan mesleklerin dernekleri var, sosyal projeler yapan dernekler var… Var da varken neden TÜGVA ve TRT’ye tahsis yapıldı ve onlardan ne bedel alındı? Bunun Malatya ve Malatyalıya katkısı nedir?

  1. Gerçek Malatyalı dedi ki:

   Düşünceleriniz tamamen sıyasidir.. engelli dernekleri demıssınız orası tamamen tarıhı amaçlı kerpiç evlerden yapılmıştır… ornegın bır engelli arkadaşımız 2 ci kata nasıl çıkacak? İçine asansörmü yapacaksınız… evın seklını bozamazsınız! Daha modern daha güzel yerler verılebılır engelli vatandaşlarımıza o ayrı konudur. Dernekler olsa neolur 2 kahve içip dedıkodu yapılacak dıye tarıhı evler verılırmı? Yerınde karar olmuş en azından TRT Malatya’yı tanıtır..

   1. Has Malatyalı dedi ki:

    Güzel kardeşim, ben AK Parti destekçisi sayılırım ama her yapılana alkış çalmam, yanlışı eleştiririm.
    1) Engelli kelimesinden ne anlıyorsun bilmem ama asansöre ihtiyaç duymayan nice engelli vardır. Söz temsil otistik çocuklarımız için asansör şart değil. Kaldı ki, dernek binasına engelli gelmek zorunda da değildir. Onların hakkını savunan ve onlara hizmet eden insanlar orayı büro yaparlar. Engelli düşmanı mısın bilmem ama sen dernek nedir bilmiyorsun.
    2) TRT Malatya’da diye, Malatya’yı tanıtacak diye bir koşul olamaz. TRT işini yapar, binasının olduğu kent ya da muhiti tanıtmaz. Şimdi burada TRT yokken hiç tanıtmadılar mı şehrimi? Ne alaka? Bilmiyorsun, düşüncen de kısıtlı.

    1. Mehmet dedi ki:

     Bır yatırım yapılacağı zaman, bir hizmet yapılacağı zaman neden malatya yerıne Elazığ tercıh edılıyor bılıyormusun has bey! Tüm bölge kuruluşları orada toplandığı ıcın orası kendı bolgesınde lider şehir kabul edıldıgı için yapılıyor…bırakında buyuksehır olmuş malatya ya TRT gelsin bır zahmet.. bu örnek teskıl edecek belki de…hatta tamamen Elazığ dan ayrılıp Malatya’da yenıleri kurulmalı müdürlüklerin ve bölge şehir olmalı malatya.. ve böylece malatya ya bır hızmet yapılacağı zaman bolgesıne hıtap ettıgı merkez olduğu anlaşılsın! Insanlar iş bulsun! Dıyarbakır dan hergun TRT canlı yayın yaptığında malatyamı dıyarbakırmı tanıtılmış oluyor? ADının geçmesi yazması dahi malatya tanıtımıdır.. bıliyoruz hemde çok iyi biliyoruz efendi!

     1. Has Malatyalı dedi ki:

      Efendi, saysana bana TRT’nin taşra müdürlüklerini bir? Mesela Erzurum ve Trabzon’da var, gün boyu Erzurum mu izliyoruz televizyonda, Aç da öğren bölge Müdürlüğü nedir ne işe yarar diye bence. Ayrıca onca meslek vs. derneği varken, etrafta bilabedel Malatya için koşturan dernekler varken yurduna bile banka kredisi gibi ödemeyle öğrenci kabul eden TÜGVA’ya verilmesine neden iki çift laf etmiyorsun?

      Bakın güzel kardeşim, adam haklı bir eleştiri getirmiş. Bize düşen”Bi dakika ya hu, bu adamlara bu lafı nasıl dedirtirsiniz, siz böyle iş mi yaptınız, yaptınızsa düzelteceksiniz!” demektir yeri geldiğinde. Yoksa takım tutar gibi her yapılanı alkışlarsan Kanalboyu’nu yıkar F. Kayhan’a kanal açarlar da sen de öylece bakarsın 🙂

  2. Nasuh Demirci dedi ki:

   Trt bölge müdürlüğü geldi daha ne olsun ya ? Elazığa mı gitseydi oda acaba ? Hani hep diosunuz ya Elazığ’da tüm genel müdürlükler falan diye!!!

   1. Has Malatyalı dedi ki:

    Eğer senin için yüzlerce memur istihdam eden müdürlükler yerine 100 kişiyi bile çalıştırmayacak belki 50 belki 20 kişiyi bile çalıştırmayacak bir bölge müdürlüğü bu kadar önemliyse!! Ben diyorum ki, CHP’li haklı bir eleştiride bulunmuş, sen diyorsun ki Törötö!!

    1. Mehmet dedi ki:

     Bugün TRT gelır 20 kışı çalıştırır.. bunu örnek alan başka müdürlük gelır 200 kışı calıstırır.. ıleriki yıllarda bölge müdürlükleri kurulur 10 bın kışı çalışır.. yeterki malatya merkez baz alınsın!

     1. Has Malatyalı dedi ki:

      Doğru, sen iki tane konak şeklinde kerpiç yapı verince hepsi koşacak! 🙂 Ya da herkes TRT’yi bekliyordu, TRT varsa biz de varız diyordu… 🙂

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."