Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bir Belediye Daha Kurulabilir”

“Bir Belediye Daha Kurulabilir”
 • 12.02.2016

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı Malatya’ya yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

AKP Malatya İl teşkilatı tarafından Cuma günleri düzenlenen halk günü toplantısında konuşan Kahtalı “Geçtiğimiz günlerde Malatya’da bakanlarımızın ve Sağlık Bakanlığı müsteşarımızın da katılımıyla sağlık alanında yapılacak yatırımlar ile ilgili çok önemli bir toplantı yaptık. O toplantıda bazı sonuçlar çıktı. Toplantıdan çıkan ilk sonuç eski devlet hastanesinin yerine daha iyi bir devlet hastanesi yapılması. Bu proje onaylandı 2016 yılında inşaata başlayacağız. Bu hastanemiz 200 yataklı olacak ve bölgemize hitap edecek kalitede olacak. Malatya’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Kahtalı toplantıda, Malatya’ya 10 adet aile sağlığı merkezlerinin yapılması kararının da çıktığını söyleyerek “Bu aile sağlığı merkezlerinde diş poliklinikliği, laboratuar gibi bölümler olacak ve 24 saat halkımıza hizmet verilecek. Bununla ilgilide çalışmalar başlatıldı. İnşallah en kısa sürede bunları Malatya’ya kazandıracağız. Toplantıda ele alınan diğer bir konu Onkoloji Hastanesi, bununla ilgilide en kısa sürede çalışmalar başlatılacak. Bölgemizin ve ülkemizin ihtiyacı olan büyük ölçekli bir onkoloji hastanesini de inşallah ilimize kazandıracağız” dedi.

Kahtalı, Malatya Devlet Hastanesinin eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmesi konusunda da girişimlerin başlatıldığını dile getirerek, “İnşallah buda en kısa sürede gerçekleşecek. Ayrıca devlet hastanemizde bir yanık ünitesi yapılacak. İlimizde bu konuda büyük bir eksiklik var oraya yapacağımız yanık ünitesi ile bu konuda da önemli bir eksikliği gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Malatya’daki Askeri hastanenin yerinin Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleştirildiğini ifade eden Kahtalı “Buraya da bir Fizik, Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi yapılacak. Malatya’mıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

“ARENA İSMİNE KARŞIYIM”
Malatya’ya yapılacak diğer yatırımlar hakkında da konuşan Kahtalı yapımı devam eden Malatya Arena stadında çalışmaların devam ettiğini belirterek “Stadımızda çalışmalar yeniden başladı ve inşallah Kasım ayında stadımızı bitireceğiz. Stadımız çok güzel olacak güzel bir de isim verirsek daha güzel olacak. Arena isminin olmaması benim için çok önemli. Bizim literatürümüzde böyle bir kelime yok” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Malatya’da bir kayısı kooperatifliğinin kurulması için de çalışma başlatıldığını aktaran Kahtalı “Bununla ilgilide dün ilçe ziraat odası başkanlarımızla bir toplantı yaptık. İnşallah bu çalışmadan da güzel bir sonuç alırız. Malatya kayısısı için çok önemli bir konu” dedi.

“BİR BELEDİYE DAHA KURULABİLİR”
Bazı kamu kurumlarının çevre yolunun alt kısmına taşınmasını yıllardır tartıştıklarını kaydeden Kahtalı “Biz çevre yolunun altının geliştirilmesi gerektiğini her defasında söylüyoruz. Bununla da ilgili nasip olursa çalışmalar yapacağız. O bölgede belki bir alt belediye daha kurulabilir” şeklinde konuştu.

iha

Etiketler:

Yorumlar
 1. akem dedi ki:

  Başarılar diliyorum değerli başkanım rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah yanınızda olmaktan gururluyuzzzzzzzzzzzzzzzzz durmak yok yola devam……..

 2. MALATYA SEVADALISI dedi ki:

  EE herkes halinde memun adamlar da VALİDE OLURLAR PAŞADA ŞİKAYET ETMEYE HAKIMIZ YOK Bizler oy verdikçe

 3. MALATYA SEVADALISI dedi ki:

  ESKİ DEVELT HASTANESİ UYUTMA POLTİKASI SEMT POLİKİLİNİĞİ SİZE YETER DENDİ HER BRANŞ DA 1 TANE EMARA ULTRASYONA DİĞER HASTANEYE ANLAYACAĞINIZ ÇOK GÖRÜLDÜ MALATYALIYA ŞİMDİ DER LER 450000 NUFUSLU BATALGAZİYE 200 HATAKLİ DEVLET HASTANESİ BİZLER OY VERDİKCE DAHA ÇOK HİZMET ALIRIK

 4. ilginç dedi ki:

  bu adam parti başkanı mı malatya valisi mi?
  kurduğu cümlelere bakınca bence vali bu adam.

 5. malatyalı dedi ki:

  bu siyasetciler malatyalılara bunları hak ettikleri için bu kadar deyer veriyorlar şapkanızı ününüze alın düşünün hani eski devlet hast yeniden faliyet verecekti hani o sözler kendi menfaatlerinde malatyalıya sıra gelmiyor gelmezde bu siyasetciler bizde oldukca

 6. cd dedi ki:

  çevre yolunun altına hastane lazım

 7. Ali dedi ki:

  Secimlerde koşa koşa oy veiyorsunuz ! Hatta birbirinizle yarisiyorsunuz oy vermek için..Sonrada boyle sızlanıyorsunuz, ağlıyorsunuz !! Bu gün seçim olsa koşa koşa yine oy vereceksiniz..artik adamlar bunun farkinda oyların çantada keklik olduğunu cok iyi biliyorlar..sizin ağlamanız ve sızlanmanız emin olun umurlarında bile degil…İşin kötü ve vahim tarafı ne biliyormusunuz bu toplumun hiç bir zaman değişmeyecek olması !! Ne kadar üzücü ve acıklı bir durum yazık yazık yazık..!!!!

 8. hüseyin dedi ki:

  şimdi nasıl kendini vekilliğe hazırlıyor hakan başkan babadan oğula geçen meslek ya çok hak ediyorsunuz… ama bizim gibiler oldukça sizler yer bizlerde böyle boş boş yorum yaparız nediyelimki

 9. ahmet dedi ki:

  SAYIN BAŞKANIM NASRETTİN HOCANIN FİL FIKRASINI BİLİYORSUNUZ ANLATMAMA GEREK YOK VATANDAŞ DİYORKİ HERMAHALLEDE EN AZ BİR OTO YIKAMA VAR BİZE AZ GELİYOR BİR KAÇ TANE OTO YIKAMAYA RUHSAT VERİRSENİZ BİZLERİ MUTLU EDERSİNİZ DİYORLAR VATANDAŞLARI KIRMAZSINIZ HERHALDE.

 10. MALATYA SEVDALISI dedi ki:

  kernek şelalesini gördünüz eski, ordak, havuz buna yüz çeker en ilgincide her taraf beton olmuş orda bir mustakil evin 2 adet kavak ağaci nasıl sırıtıyorr nasıl olsa malatyali ödüyor evlere 70 80 asagi su faturası geliyormu emlak vegisi çöp vegisi hepsi 3 4 kat yükseldi büyükşehir olduk

 11. cemal dedi ki:

  az önce kanalboyundaydım, kanalı eşip içine siyah büyük borular yerleştiriyorlardı ve daha vahimi zeki sarılar bu işi koordine ediyordu. kernek ve hürriyet parkından sonra kanalboyu gitti. geçmiş olsun malatya.

  1. Hasan dedi ki:

   Aynen cemal bey zeki sarılar in elini attığı her iş şehrimizin kimliği ve hafızası için bir kıyıma yol açıyor.

 12. mehmet dedi ki:

  3. İlçe yesiltepe ye kurulmalı ve adı da yesiltepe olmali

 13. Vedat dedi ki:

  Orayada baskan olarak zeki baba ya da fahri baba olur. Yasasin selale.

 14. Yerelli dedi ki:

  Çalışmalar güzel! 200 yataklı yapılacak devlet hastanesi ihtiyacı karşılamaz. Bunun en az 1000 yataklı olması ve 3 ncü belediye için belirttiğiniz yolun altı hanımın çiftliği civarında bir yerde kuzey çevre yolu üzerinde olması gerekir.

 15. bilal dedi ki:

  Arena kelimesi ile ilgili hassasiyetinizi paylasiyorum. Kesinlikle arena olmamali. Memleketin her yeri arena isimli stadlarla doldu

 16. mehmet dedi ki:

  tabi yarın o belediyeye akraba hısımlarını başkan yapacak artı sülalesinide dolduracaklar vefazızlar

  1. Emre Polat dedi ki:

   Kesinlikle öyle rant kavgası

 17. zehra dedi ki:

  malatyaya sahip çıkacak yok malatya kayserilerin eline geçti yedi sülalesini belediyelere doldurdular yalansa yalan yazın buraya

  1. hasan dedi ki:

   zehra hanım dışardan yaşayan bir malatyalı olarak konuya vakıf değilim malatya kayserilerin eline geçti ne demek detaylarını yazarmisiniz

 18. Sencer bilge dedi ki:

  Adamlar doyamamış bi belediye daha istiyor.

 19. M.Sinan Öztan dedi ki:

  İnşallah maşallahla işleri bir güzel yürütüyoruz.Söylenenler güzelde vaatler ne derecede gerçekleşecek buna bakalım.Sayın Başkanın söyledikleri inşallah maşallah gerçekleşir.

 20. Hasan dedi ki:

  İl Başkanı ne karışıyor ya stadın adına vekil mi belediye başkanı mı vali mi neci bu? Arena bizim kültürümüzde yoksa etrafında bir tane bile yeşil olmayan doğa cadde denilen yerin adından niye rahatsız olmamış acaba! Ya da belediyenin hiç kimseye danışmadan tarihi ve kültürel kimliği yok sayarak verdiği o sokak isimlerine niye sesinizi çıkarmadınız. Malatya’nın hangi değeriyle uygun isimler verildi acaba?

 21. Topsöğüt ün alt yapısı berbat yollar berbat hizmet yok hacı uğur Polat reklamları bıraksın hizmet yapsın

  1. Hasan dedi ki:

   Hacı uğur Polat başkan Avm nin önüne yaptırdığı kuş evleri,yeni doğan çocukları ziyareti,çöp konteynerlerine giydirdikleri yeşil örtüleri kentsel hizmet olarak görmeye devam ettikçe yesilyurt bir adım bile ilerlemez.

   1. Sencer bilge dedi ki:

    Kesinlikle öyle göz boyama görüntü sadece

   2. Semih dedi ki:

    Bravo aynen katiliyorum
    Ben haci ugur polata bulboardlarin baskani diyorum. Tek isi reklam. Tek numarasisa bu. Sapkada supriz cikaeacak biri degil.

    1. Hasan dedi ki:

     Bilboardların başkanı güzelmiş 🙂

 22. Kamil dedi ki:

  Hadi barguzlular yesilyurtlular yakincalilar gunduzbeyliler baskanlariniza sallayip duruyordunuz. 2 senede haci baskan ne yapti size? Hadi atin tutun. Yasayan gedikliler oldu ne varsa oraya gitti. Gurur duyunuz. Gıkınız bile cikmiyor.

  1. serdar dedi ki:

   “yaşayan gedikliler oldu ne varsa oraya gitti” ne geldi gedik mahallesine asfalttan başka. bilip bilmeden konuşmayın lütfen. yıllarca ihmal edilirken gedik mahallesi ihmal edilirken sesiniz çıkmadı….

 23. BOSTANBAŞILI dedi ki:

  SAYIN YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANIMIZ LÜTFEN ARTIK 2015 EYLÜL DE BİTİRECEĞİZ DEDİĞİNİZ BOSTANBAŞI KANALINI BİTİRİN. KANALI GEÇTİK LÜTFEN SAPASAĞLAM OLAN KALDIRIMLARIMIZI YAPIN YÜRÜYECEK YOL YOK… ALLAH AŞKINA BASIN BU BÖLGEYİ HABER YAPSIN…

  1. Hasan dedi ki:

   Üstadım şimdide bir söylenti dolaşıyor o kanal projesi hatalı yapılmış tekrardan yapılacak diye. Yesilyurt belediyesi Bostanbasi kanalı projesini eline gözüne bulaştırdı.

 24. MALATYA SEVDALISI dedi ki:

  koskoca battalgaziye ye 200 yatakli hastane 70 donüm araziye diğer araziler ne olacak pekii büyükşehir olduk diye hava atanlar miletii tek devlet hastanesine mahküm ettiniz koskoca büyükşehir olmuş malatya ya 1 hastane 1 semt polikiliniği kimin umrunda insanlar her şey için ta istasyona gitmesii battalgaziye 200 yatakliyi bile yaptırmazdınız da neyse sus payi

 25. hasan dedi ki:

  stadın adı kaysıkent olsun zaten kaysı şekillinde yapacak

 26. Mehmet dedi ki:

  Yeni stada Adiyaman stadı yeni ilçeye de küçük Adıyaman adını verin tam olsun şehrimizi yöneten sayın Adıyamanlılar

  1. Ahmet dedi ki:

   Yanlış kardes Kayseri olsun bence daha işegirecek adam var genel sekreter kızar sonra sesiz ol

 27. saim dedi ki:

  Sayın kahtalı iyi hoş konu şuyorsunuz dilin kemiği yok malatya halkı gereğini yaptı oyunu ak partiye verdi akparti kanatları altına giren belediye başkanımız da dahil sayın millet vekillerimiz de halkın sesine kulak vermiyor bırakın bu yatırımları malatyamızın merkezinde mahalle araların daki şu oto yıkamaları bir kaldırın da olması gerkenyere sanayiye gönde biliyormusunuz evlerimiz de oturamıyoruz gürültü kirliliğinde milletin anası ağlıyo evlerimize giremiyoruz sayın milletin temsilcileri .

 28. murat dedi ki:

  300 bin nüfuslu Battalgazi ilçesine 200 yataklı hastane çok yetersiz. en az 400 yataklı olması gerekir. stadın adı Turgut özal ya da Battalgazi olabilir. kamu kurumları çevre yolu altına taşınmalı ve çevre yoluna büyük bölge parkı yapılmalı. 3. merkez ilçenin adı beydağı olabilir.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."