Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bir Evet Cephesine Bakın, Bir de Hayırcılara..”

“Bir Evet Cephesine Bakın, Bir de Hayırcılara..”
 • 19.03.2017

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt ilçesine bağlı mahalleleri ziyaret etti. Ziyaretlerde yaptığı konuşmada 16 Nisan’ın önemine dikkat çeken Şahin vatandaşlara seslendi, “Sizin sandıklara giderek vuracağınız Osmanlı tokadı hem içte hem de dıştaki hain işbirlikçilere iyi bir ders olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa değişikliği teklifini onaylamasının ardından yeni bir sürece giren  Türkiye’nin, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili sürdürdüğü kampanya büyük bir yoğunlukla sürüyor. Bu çerçevede kapsamlı bir seçim çalışması sürdüren  AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Şahin, Murat Türksoy ve partililerle birlikte; Yeşilyurt ilçesine bağlı Tepeköy, Topraktepe, Sütlüce, Duranlar, Göktarla, Kırkpınar ve Tohma mahallerini ziyaret etti.

BEŞ YILDA BİR SANDIĞA GİDİLİYOR, MİLLETİMİZ BİZDEN HESAP SORUYORDU

16 Nisan’da  yapılacak olan halk oylamasında neden ‘evet’ denmesi gerektiğini aktaran Şahin, “Beş yılda bir yerel seçim çalışmaları yapılıyordu. Başta muhtarlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, küçük şehirlerde İl Genel Meclis üyelerimiz seçiliyor ve milletimize biz hesap veriyorduk.  Beş yılın sonuna bilançonun hesabını vatandaşımız sandıkta soruyordu. Bugüne kadar ülkeye birçok güzellikler sunduk. İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu güne kadar yaptığımız birçok maddeyi sıralayabiliriz fakat, bir örnek verecek olursak muhtarlarımızı başımıza taç ettik, bu durumu bile göz önünde bulundursak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkenin makus talihini nasıl değiştirdiğini görebiliriz” şeklinde konuştu.

HER ON YILDA BİR DARBELERE BAŞVURULDU

“Bu ülkede Türk insanına mahsus bir sistemin olduğunu  söyleyemeyiz” diyen AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Biz bu toprakları Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden aldığımız Anayasayla  yönetmeye çalışıyoruz. 1923’te kurulan rejimin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bugüne gelmiş, bu işleyişin içindeki kanunlar zaman içinde ihtiyacı karşılamadığı için değişikliğe uğramış, yeri geldiğinde darbeler yapmışlar, halk tarafından seçilen üç güzel insanımızı 1960 yılında idam etmişler. Onların tek suçu milletiyle aynı düşünceye sahip olmaktı. 10 yıl gibi kısa bir sürede halkın hak ettiklerini sunmaya çalışıp, ülkeyi dışa açmışlar, tarımda, ekonomide, insan haklarında, özgürlüklerde devasa yenilikler yapmışlardı. O gün o düzenlemeyi yapanları yok etmek isteyen zihniyet, kendilerini  her şeyin sahibi olarak gören vazgeçilmez olduklarını düşünen  CHP zihniyetine mensup o gün ki yönetim askeri yönetimi ön plana alarak darbeyi gerçekleştirmişler ve o üç güzel insanı idam edip, o dönem siyaset yapan herkesi siyasetten men etmişler. Yine cuntacı alçakların girişimleriyle birlikte sistemi yeni baştan şekillendirmişler, milletin dahil olmadığı  bir yapıyı oturtmuşlar, demokrasi kılıcı gibi insanları yeniden dizayn etmişler. Bu vesayetçi anlayışının hali bu. 1960’dan sonra her on yılda darbelere başvurmuş, milletin sandıktaki iradelerine alçakça dahil olanların dönemleri yaşandı. 27 Şubat 1997 yılını hepiniz çok iyi bilirsiniz ancak biz anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz darbesine baktığımız zaman yapılanların arkasında milletin iradesini hiçe sayan, millete tepeden bakan bir anlayış vardı” diyen Şahin,  “Turgut Özal dönemi dahil bugüne kadar sivil bir yasa istedik.  1982 darbesi sonrasındaki anayasaya bizi istediğimiz hedeflere götürmüyordu. Biz de hadi hodri meydan dedik ama karşımızdakiler kaçak dövüştü. Çünkü sivil bir anayasanın  yapılması bu ülkede darbecilerin, zorbaların, alçakların bir daha hükümran olamayacağı anlamına geliyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin desteğiyle sivil bir anayasa gerçekleştirme düşüncemizi hayata geçirdik ama bunu halkın iradesine de sunmak istedik. 16 Nisan’da milletimizin hasretle beklediği anayasayı  oylamış olacağız. Şu anda görülen tablo yüzde ellinin üzerinde ancak bizim için yüzde elli asla yetmez, yüzde altmışın üzerinde referandum sonucu almak isteğimizdir. Vesayetçi sistemin devam etmesini isteyen Ana Muhalefet Partisi yanında HDP’si var ancak onlarda millette kendine yakışanı yapacak. Avrupa’da buna destek olacak ancak ‘Allah var gam yok.’ Ortada çok açık bir 18 madde var ancak bu maddelerin en anlama geldiğini anlamayacak basiret gözleri kapanmış bir Kılıçdaroğlu var. Günlerdir anlatmamıza rağmen Cumhurbaşkanıyla, Başbakanın aynı kişi olacağını anlatmamıza rağmen bunu bilemeyecek kadar feraseti kapanmış biri” diye konuştu.

ERDOĞAN SİYONİSTLERİN ÜLKE ÜZERİNDEKİ HAKLARINI YOK ETTİ

“Avrupa üyesi ülkelerin, Siyonistlerin ülkemiz üzerindeki egemenlik hakları kayboldu” diyen Şahin, “Bunu ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sağladı.  Ecnebilerin bu ülkedeki hegomanyasını yok etti. O nedenle 16 Nisan’daki referandum hayati bir önem taşıyor. Bu seçim tamamen yarınlarımızı teslim edeceğimiz bir seçim. Bir ‘evet’ cephesinde birde ‘hayır’ cephesinde olanlara bir bakın. Gördüğünüz tablo size her şeyi gösterecektir. Bir oy bile bu oyunu bozacak niteliktedir. Zaten kazanıyoruz düşüncesiyle sandıklara gitmeme gibi bir durum yaşansın istemiyoruz.  Yüzde 51 ile de geçsek yasalaşmış olacak ancak başta Ana Muhalefet Partisi, siz yüzde 51 oy aldınız ama yüzde 49’da karşınıza çıktı diyecekler. Sizin sandıklara giderek vuracağınız Osmanlı tokadı hem içte hem de dışta hain işbirlikçilere iyi bir ders olacak. Nasıl 15 Temmuz’da tanklara, toplara, helikopterlere milli iradeye sahip çıktıysak, bugün de 18 Mart Çanakkale ruhuyla 16 Nisan’a sahip çıkacağız” cümlelerine yer verdi.

ÇOCUKLAR, GELECEĞİMİZ İÇİN ‘EVET’ DEDİ

AKP Malatya Milletvekili  Mustafa Şahin’in ziyareti sırasında ellerinde ‘evet’ yazılı kitapçıklar bulunan çocuklar, “Geleceğimiz için, yeni bir Türkiye için evet”  sloganları atarak referanduma desteklerini gösterdiler.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. MUSTAFA dedi ki:

  Savaş mı yapıyoruz evetçiler cephesi, hayırcılar cephesi.
  Bu kafa ile memleketi ikiye böldünüz.
  Yeter artık.
  Düşün bu milletin yakasından.

 2. serdar dedi ki:

  diğer vekiller nerde tek vekil mi seçtik biz iyiki mustafa şahin var nereye baksak o geziyor malatyanın bağımsız vekili gibi Allah yardımcısı olsun çekemeyenlerde bu yüzden kuduruyor heralde mustafa şahin için sonuna kadar EVET

 3. Cengiz karaca dedi ki:

  Ben şahsen başkanlık sistemine tamamen karşı değilim.Ancak,alt yapısı oluşturulursa.Siyasi partiler kanunu,seçim kanunu değiştirilsin erglerin ayrılığı yani yasama,yürütme,yargı etkin kılınsın o zaman başkanlığa olumlu bakalım.Bir kişinin iki dudağı arasındaki yürütme ,yasama,yargı ne kadar sağlıklı bir sistem olacaktır.Bu sistemde yatırımcı tedirgin ,yabancı sermaye isteksiz,turist gergin olur . Çünkü hukukun üstünlüğünden bahis edilemez.Hukukta başkan kanunda başkan.Sayın vekil ben CHP ‘li değilim ama Kılıçdaroğlu ‘nun söylediğini anlıyorsunuz ama Malesef bilerek çarpıtıyorsunuz .Şu 18 maddeyi yeniden bilen bir hukukçu ile teferruatlı bir şekilde inceleyin daha sonra bu güzel ülkemizi nelerin beklediğinin farkına İnşaallah varacaksınız.

 4. 28 subatci , 80 darbesi nakaratcisi yine cikmis ortaya ayni sarkiyi soyluyor

  İs var mi yok laf cok😂😂😂

 5. Alican dedi ki:

  O internet açıklamaları kimin yazdığınıda bilmezsin biz bu açıklamalardan çok gördük.Özellikle almanyaya kaçan o şerefsizin yazdıklarıdır…İşte gerçek ortada..Bir abd projesiymiş ,güldürme adamı..Öyle olsa yıllardır askerime,polisime,vatandaşıma alçakça kurşun sıkan pkk’sı yıllardır benim,oğlumun,torunumun ve dahası tüyü bitmemiş yetimin hakkını çalıp üzerinde tepinen fetö domuzuda “EVET” derdi..65 Yıldır kapısında emeklediğimiz merkelin ab’side evet için çalışırdı ..Kiminle iş tuttuğuna bak murat kardeş bu millet her şeyin farkında..Sen diyorsunki eskiden olduğu gibi bu ülkenin yönetiminde merkel,pkk,fetö,ab,abd,dünyanın faizci lobileri onlarda bu ülkeyi yönetmelidir..

  1. Murat Tek dedi ki:

   Degerli Alican kardesim,

   ben hakli haksiz yurtdisina kacan, ulkemizde hapiste yatan gazetecilerin, yazarlarin yazdigi yazilardan bahsetmiyorum..Bizzat ABD disisleri bakani Condoleezza Rice’in 7 Agustos 2003 de disisleri bakaniyken yazdigi yayindan bahsediyorum..Iste link;

   https://www.washingtonpost.com/archive/opinions/2003/08/07/transforming-the-middle-east/2a267aac-4136-45ad-972f-106ac91e5acd/?utm_term=.b5b30185ff40

   Yazinin basligi “Orta Dogu’nun Donusumu”..2007 de Israil’i ziyaretinde de ayni seyleri soyledi..Merkel, Sarkozy, pkk, feto dediklerin gelip gecici yapilardir. daha 3-5 yil once ypg mi vardi? Merkel dedigin 3-5 ay sonra olmayacak, FETO dedigin Fettulah oldugunde ne olacagi belli degil..Onemli olan yapilan ve sistematik olarak ilerleyen planlardir..

   Bak sana ornek vereyim; bu yazi 2003 yayinlandi..

   bu kadin 2001-2005 de baskanin disisleri danismaniydi. 2005-2009 arasi disisleri bakanligi yapti.

   2001 abd afganistan’a girdi
   2003 abd irak’a girdi..

   baktilar ki kendi askerlerinin gelmesi pahali oluyor, oluyorlar dediler ki bunlar kendi kendilerini oldursunler, masrafsiz;

   2010 yilinda baslayan Arap bahariyla Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen’de büyük çapta; Moritanya, Suudi Arabistan, Umman, Irak, Lübnan ve Fas’ta kucuk capta isyanlar oldu rejimler degisti, sinirlar degisti..binlerce insan oldu, yaralandi..

   Adamlar ne yapacaklarini yaziyorlar, yapiyorlar ancak maalesef iste sizin gibi hala falan yazar soyle yazdi, Ey Merkel adam ol, FETO domuzu ulkeyi harap etti diye referandumda evet verecek bir tayfa var. FETO dedigin yapiya sayin cumhurbaskanimiz ne istediniz de vermedik dedi..unutma sakin bunlari..saygilar.

   ulkemi seviyorum bolunmesini istemiyorum..referandumda HAYIR HAYIR HAYIR

 6. malatyalı dedi ki:

  evet ,hem türkiye için hemde malatya için ,özellikle malatya için büyük tehlike,önümüzdeki dönemde göreceksiniz bölgesel yönetimler konuşulacak ve malatya muhtemelen Diyarbakır merkezli bir bölge yönetimine bırakılacak.bunlar hiç hayal ya da korku değil,malatya ya ankaradan nasıl bakılıyor.önemli olan bu ,malatya işte o zaman kim takar.kendi vatanımızda belki de izinle batıya gidebileceğiz.şu anki yönetim tek bayrak diyor da,geçmiştede birçok şey söyledi .özellikle malatya için hiç hak etmediği bir durum yaşanabilir.benden demesi.

 7. mustafa dedi ki:

  Murat,tek,yorumuna,gorusune,katiliyorum
  Onin,icin,bizlerde,hayir,hayir,diyoruz,bizler
  Cumhuriyeten,demokiresiden,yanayiz,,ulkeyi
  80milliyonun,yetkisini,bir,kisiye,teslim,etmek
  Istemiyoruz

 8. MUSTAFA dedi ki:

  Sonu belli olmayan, ucu karanlık olan bir tünel Türkiye için felaket olur.
  Ülkemiz için yine en iyisi mevcut sistemdir. Sonu görülmeyen bir serüvene memleketi sürüklememek en doğrusu.
  Macera zamanı değil. Bölgemizde bir çok ülke paramparça edilmişken referandumda hayır demek en doğrusu bana göre.

 9. huseyin dedi ki:

  ya o degilde Evetcilerden neden evet neler degisecek ne getirecek detayli bir anlatim gormedim duymadim. Duydugum sadece 2 baslilik olmayacak birde hayircilar kotu ,hayir diyenler yaramaz insanlar dis mihrakar, Hollanda kotu Avrupa dusman. PES valllahi yazik… bir aciklayin getirilerini belki bizimde fikrimiz degisir yahu

 10. Murat Tek dedi ki:

  degerli hemsehrilerim,

  buradan cok defa yazdim, referanduma kadar yazmaya da devam edecem. Baskanlik projesi ABD’nin projesidir. Ortadoguda 22 ulkede sinir ve rejim degisikli yapacaklarini acikladilar 10 yil evvel. Aciklama internette her yerde var..Merak eden bakabilir..Yemen, Misir, Suriye, Libya, Irak ortada. 2 ulke kaldi Iran ve Turkiye.
  Bagimsiz kurdistan icin Suriyeden ve Iraktan toprak alindi simdi sira Turkiye ve Iranda..Turkiye de baskanin yetkileri arasinda yerel yonetimleri birlestirme ve degistirme gibi yetkiler var. Baskanlik gelirse 1-2 yil icinde bir kisim sehirlerimize ozerklik verilip kurdistana katilacak…
  Lutfen bugunun menfaati icin tum gelecegimizi heba etmeyelim..sayin vekil atip tutuyor sistemi ancak o sistem sayesinde kendisi vekil oldu..10 yildir cumhurbaskanida hukumette ayni partiden..ne yapilamiyor da baskanlik gelirse yapilacak..ekonomik siyasi ne yapilamiyor suan? cumhurbaskani daha 3-5 ay evvel basbakani istedigi zaman degistirmedi mi?
  Koyunde garip dolmaktan baska gunahi olmayan o masum 10-12 yasindaki Mehmet’e, Ahmet’e yazik..Elinizi vicdniniza koyun..Yarin sayin erdogan olse yerine gizli fetocu biri baskan olsa bu ulkenin hali ne olur..
  Ulkemi seviyorum, bolunmesini istemiyorum..Onun icin referandimda HAYIR HAYIR HAYIR

 11. basri terece dedi ki:

  Allah düşmanımda olsa Akıldan yoksun etme.Evet diyerek gelecek nesile kötülük etme pişman olmadan aklını başına al yarin Çocukların mezarın başında sana küfretmesin. unutma bir tek Allahtır ondan büyük ondan yüce kimse olamaz ben ancak yalnız ve yalnız beni yaratan bana hayat veren Allaha ekndimi emanet ederim Allahtan başka kimseye Evet diyemem.

 12. Sn millet vekilimiz konuşunca hakkını veriyorsun hakkın , hakikatın ve ezilen mağdurların sesi hep oldunuz, zalimin zulmünü yüreklice haykırıp yürek soğutuyorsun iyi ki varsın

 13. EROL dedi ki:

  Bir kişi kalksın evet niçin verileceğini anlatsın anlayalım.Sürekli muhalefeti eleştirmekten başka bir şey yok.Halen niçin evet denileceğini anlamış değiliz.Anladığımız.tek kişi olacak,600 milletvekili olacak.18 yaşındaki çocuklar milletvekili olacak.Eğer başkanlık gelirse bakanlar Meclis dışında olacak.0 zaman 600 milletvekili niye?

 14. Deli inrahim dedi ki:

  Sayın vekilim,

  İyi bir özel okul açsanız da Malatya halkı istifade etse.
  Arsa işi kolay.
  Sizin eğitimci ve vekil kimliğiniz bir arada çok faydalı olur.

 15. ahmet dedi ki:

  Adamlar kendini memleket in sahibi zannediyorlar o zaman barzanide evet diyor onada bakmak lazım

 16. mustafa dedi ki:

  Sayet,evet,osmanli,tokati,ile,degerlendiriyorlar
  O,zaman,hayirda,milletin,tokati,bunlar,yanlis
  Yorum,,sunu,unutma,bir,kisiye,80,millyon,kisi nin
  Yetkisini,kullanamaz,bu,cok,tehlikeli,bir,yetki

 17. Hakan K dedi ki:

  Sayın vekil sizin gezmenizle bu millet Evet demez. Tam aksine hayır der. Bence siz hiç gezmeyin ve milletle konuşmayın ki sonuç Evet çıksın. Çünkü bu millete ne hizmet ettiniz ki milletten birşey bekliyorsunuz. Millet iyiyi kötüyü ayırt ediyor. Ve kusura kalmayın sizden de uyanık ama işte elinden birşey gelmiyor. Bence hiç konuşmayın ve gezmeyin. Sadece seçimleri bekleyin yeter. Kuru kalabalıga gerek yok

 18. mevlüt dedi ki:

  aynen evetcilere bakıyom haydar hocam var. oda biz eğitimcileri tanımaz oldu başkan olduktan sonra 🙂

  1. Hakan K dedi ki:

   Haydar Hocan siyasilerin arkasında dolaşarak sizi tanır mı? Asla çünkü düzenin içinde yer alırsan haklı haksız çok bakmazsın

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."