Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Birileri Zaten Hep Rahatsızdı”

“Birileri Zaten Hep Rahatsızdı”
 • 09.09.2017

AKP’nin Hekimhan ve Yazıhan ilçe kongrelerinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık birer konuşma yaptılar.

HEKİMHAN İLÇE KONGRESİ..
AKP Hekimhan İlçe Başkanlığı’nın Tarihi Taşhan’da düzenlenen 6’ncı olağan kongresine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, parti mensupları katıldılar.

-“Bir tek vesayete boyun eğdik, oda sadece milletin vesayeti”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Kongrelerimize Malatya’da Hekimhan’dan başladık, AKP’nin Türkiye’ye daha müreffeh daha huzurlu bir ülke yaptığını ve yapmaya devam edeceğini dosta da düşmana da göstereceğiz. Bir kesim var ki onlar AK Parti’ye, onlar Türkiye’ye onlar millete hainlik eden bir kesim. Ama biz milletimizle AK Partililer olarak Türkiye sevdalıları olarak, milletin sevdalıları olarak Allah’ın izniyle milletimizin duası ve desteğiyle milletin sesi olmaya devam edeceğiz.

Biliyorsunuz ülkemiz çok önemli sorunlarla ile karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz gibi bir darbe işgal girişiminde Terör saldırısında püskürttük. Milletimiz lideri ile buluştu ve 15 Temmuz’da milletin zaferi milli iradenin zaferi olarak taçlandırdı. Bu yaşamış olduğumuz sürece sadece bununla sınırlı değil. Terör örgütlerine karşı da ve terör örgütlerinin yanında olan insanlara da söyleyecek sözlerimiz var” şeklinde konuştu.

Milli iradeyi canları pahasına koruduklarını vurgulayan Çalık, “Korkmadık, yılmadık. Milleti saymayanı saymadık, görmeyeni asla görmedik. Millete düşman olana düşman, dost olanı dost bildik. Biz gücümüzü milletten aldık. Sadece ve sadece bir tek vesayete boyun eğdik, oda sadece milletin vesayeti. Onun dışında kimseye boyun eğmedik, eğmeyeceğiz inşallah.” diye konuştu.

Çalık, “Türkiye bir taraftan terör örgütleriyle mücadele ederken, bir taraftan dünyanın en önemli ülkesi olmaya çalışırken, gelişmiş ülkeler arasında yerini almaya çalışırken mücadelemizi verirken ekonomik göstergelerini iyileştirmeye gayret ediyoruz. Nerede mazlum varsa, nerede mağdur varsa, nerede gözü yaşlı bir masum var ise onun yanında durmaya devam ediyoruz. Türkiye bugün bütün mazlum coğrafyaların yanındadır. Zaman birlik zamanıdır. Zaman beraberlik zamanıdır. Müslüman coğrafyasının ümmetin tüm değerlerinin bilinmesi gerekir. Suriye’de, İran’da, Irak’ta, Afganistan’da, Filistin’de, Arakan, Myanmar’daki gözü yaşlı masumlar bizim gözümüzün nurudur.” dedi.

-CHP’li Tanrıkulu’na tepki: “Kimden yanasın”
Terör örgütlerinin yanında olan insanlara söyleyecek sözlerinin olduğunu belirten Çalık, şöyle devam etti:

“CHP’nin Genel Başkanı soluğu Adalet Yürüyüşü’nde arıyor. Sonra atletle fotoğraf veriyor. O da yetmiyor gidiyor Ankara’ya Avrupalı ablasına Merkel’e tosluyor. CHP’nin genel başkanına söyleyecek çok sözümüz var, ama biz değil ona cevabı 2019’da milletimiz verecek. CHP’li milletvekilli diyor ki Sezgin Tanrıkulu, ‘Bu SİHA’lar, İHA’lar nereden çıktı’ diyor. Sen tarafını belirle CHP’nin milletvekili, teröristten mi yanasın milletten mi yanasın. Askerden, polisten, korucudan, şehidimizden, gazilerimizden mi yanasın teröristten mi yanasın. O İHA’lar, SİHA’lar teröristleri öldürmek için vardır. CHP genel başkanı, milletvekiline tek bir ses çıkarmıyor.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise AKP Hekimhan ilçe olağan genel kurulun hayırlı olmasını diledi. Tüfenkci; AKP’nin kuruluşundan bu yana teşkilatlara emeği geçmiş ve hayatını kaybetmiş herkese Allah’tan rahmet dileyerek, yeni görev alacak kişilere başarı temennilerinde bulundu.

AKP Hekimhan İlçe Başkanlığına mevcut başkan Adil Ağcan yeniden seçildi. Yönetim şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:  Adil Ağçan (Başkan), Hacı Özhan, Necmi Kubat, Halime Önal, Fatma Ünver, İsmet Çakır, Erol Oktay, Mahmut Kandemir, İrfan Doğan, H.Ömer Karademir, Ali Çoban, Benli Benli, Zihni Kınık, Ekrem Ekici ve Salim Akyüz.

YAZIHAN İLÇE KONGRESİ..
AKP Yazıhan İlçe Başkanlığı’nın Yazıhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen 6’ncı olağan kongresine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şefik Şengün, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ve parti mensupları katıldılar.

Bakan Tüfenkci; insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla her bir hizmeti insan odaklı yaptıklarını ve Türkiye’nin gönül coğrafyasını çok geniş tuttuğunu belirterek, “Avrupa Birliği kulaklarını Myanmar’a Arakan’a tıkayabilir ama biz tıkayamayız. Gücümüz neye yettiyse, gönlümüzden ne koptuya değil bütün imkanları zorlayarak o coğrafyalara da bizler Türkiye olarak ulaşıyoruz. Allah’ın izniyle bundan sonra da ulaşacağız.” dedi.

Tüfenkci; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın, Bilal Erdoğan’ın ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Arakanlı Müslümanlarla bir araya geldiğini hatırlatarak, bunun amacının oradaki acıya dikkat çekmek ve onların dertleriyle dertlenmek olduğunu kaydetti.

-“Avrupa Birliği’nin mazlumlarla ilgili gündemi hiç olmadı”
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’nin Myanmar hakkındaki açıklamasını hatırlatan Bakan Tüfenkci, şunları konuştu:

“Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Birliği’nin gündemlerinde Myanmar’ın olmadığını söyledi. Gerçekten bana göre talihsiz bir açıklama. Gerçi Avrupa Birliği’nin bu yüzünü Suriyeli göçmenler de de gördük, diğer göçmenlerde de gördük. Sizin mazlumlarla ilgili gündeminiz yoktur. Suriye’yle ilgili gündeminiz de yoktu. Ne zaman kapınıza dayandılar o zaman gündeminize aldınız ve sözünüzü de tutmadınız. Dünyadaki çıkarları olmayan insanlık dramlarına gerçekten duyarsız kaldıklarını da hep şahit olduk. Bu esasında Batı’nın veya bir takım çevrelerin iki yüzlülüğünü ortaya koyması bakımından da önemlidir diye düşünüyorum. Oysa Türkiye ve bir takım ülkeler oradaki insanlık dramına, oradaki insan hakları ihlallerine, yaşam hakkı ihlallerine her gün dikkat çekerek Birleşmiş Milletler gündemine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından taşınmasına rağmen Avrupa Birliği’nin Avrupa değerlerini taşıdığını iddia eden, insan haklarından söz eden, yaşam hakları için mücadele ettiğini söyleyenlerin oradaki insan haklarına duyarsız kalmaları acaba bu Birliğin gerçekten ne işe yaradığı noktasında insanların sorguladığını görüyoruz. Ben umut ediyorum ki oradaki drama bütün Uygur dünya gibi Avrupa Birliği de duyarsız kalmaz ve orada gerek insanı yardım açısından, gerekse de o zumlu durdurma adına bir takım girişimlerde bulunurlar diye kendilerine de burada uyarı yapmış olalım.”

– “Teröristler yok ediliyor, CHP bundan rahatsız oluyor”
Bakan Tüfenkci; böyle bir milletin mensubu olduğu için Allah’a hamd ettiğini, milletin asla zalimden yana olmadığını ifade ederek; “Biz terör örgütlerinin inlerine girerken birileri bundan rahatsız olabilir. Birileri zaten hep rahatsızdı. Biz iktidara gelmeden önce milli savunmada, yerli sanayide bizim sadece ve sadece yerlilik oranı yüzde 18’di. Bugün Allah’a hamdolsun yüzde 66-68’lere geldik. Biz yerlileşerek, millileşerek dünyayla bu alanda da rekabet edeceğiz. Her alanda olduğu gibi.” dedi.

Bakan Tüfenkci; Türkiye’nin geçmişte silahsız insansız hava aracını dahi alamadığını, ama bugün memleketin çocuklarının bunu milli olarak yaptığını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Bunun silahlısını da yaptılar. O teröristler kafalarını kaldırdıklarında o bombalar santim oynamadan başlarına düşüyor. O anda teröristleri yok ediyor. Ama bundan CHP’nin vekili rahatsız oluyor. Diyor ki ‘Nereden çıktı bu İHA’lar.’ Bu iHA’lar milletin bağrından çıktı, terörle mücadele etmek için çıktı. Sen bu İHA’lar nereden çıktı diyeceğine orada katledilen Muhammet, Abdulkadir, Ahmet bebelere sahip çık. Orada çukur siyaseti izleyerek esnafımı bir ekmeğe muhtaç eden terör örgütlerine karşı çık. Nereden çıktı bu çukur siyaseti de. Nereden çıktınız de, bu dağa sırtını dayayanlar nerden çıktı diye hesap sorabileceksen oradan hesap sor. Millete karşı efelenerek, değerlerine karşı gelerek hesap sorulmaz.”

“Sen önce adam ol”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın göreve geldiğinden beri millete hizmet ettiğini ve dünyayı hizaya soktuğunu kaydetti. Çalık, Arakan’da yaşananlara sessiz kalanlara, Birleşmiş Milletler üyelerine gereken dersi verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getirerek; “Ey Avrupa ey dünya hiç mi vicdanın sızlamıyor senin? Hiç mi görmüyorsun?” dedi.

Çalık; İzmir’de Selçuk İstasyon Meydanı’nda düzenlenen “Selçuk’un Kurtuluşu, Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni”nden ayrılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun hareketini hatırlatarak;

“Kürsüye çıktığı anda duyduğu cümleler onun tüylerini diken diken ediyor. Şekeri, tansiyonu yükseliyor ve kendisine yüzde 56 oy vermiş millete İzmirliler’e fırça atıyor. Ne diyor ‘Ben yüzde 56 oyla geldim, beni dinlemek zorundasınız. Adam gibi duracaksınız, adam olmaya çağırıyorum.’ Bizim milletimiz adamdır, önce Kocaoğlu sen adam ol. Sen önce adam ol, milletin iradesine saygı duy. Ey Kocaoğlu ve onun zihniyeti CHP, milletin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz. Bu millet bugüne kadar bunu aslanlar gibi öğretti bundan sonra da öğretmeye devam edecek.”

AKP Yazıhan İlçe Başkanlığına mevcut başkan Veysel Ateş yeniden seçildi.

Yönetim kurulunda yer alan isimler şunlar:

Veysel Ateş (Başkan), Bülent Gedik, Ali Canpolat, Yusuf Koç, Hasan Gültekin, Mustafa Boztepe, Ramazan Karatepe, Metin Kılıç, Ali Yıldırım, Fuat Kaya, Ulviye Dalbahçer, Ejder Öztürk, Ercan Köseoğlu, Basri Kuşbey ve Haney Temiz

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. karaoglan dedi ki:

  BEN SİZDEN ÇOK AMA ÇOK RAHATSIZIM. SİZLERE VEKİLİM DEMEYE UTANIYORUM. İNŞ BU SON SEÇİLMİŞLİĞİNİZ OLA. YOKSA TEKRAR ADAY OLURSANIZ İNANIN AK PARTİNİN İŞİ ZORRR. UNUTMAYIN BAŞKANLIK AYRI VEKİLLİK AYRI OLACAK. O YÜZDEN SİZ DİREK HEDEFTESİNİZ. SİZLERİ ADAY EDERLERSE KENDİ AYAKLARINA SIKMIŞ GİBİ OLURLARR

 2. nazim ilhan dedi ki:

  yorumları okudum bir şey yazmaya gerek yok inşaallah akparti yönetiçileride bu yorumları okuyordur benim dileğim bu olsun ha birde 15 yıldır malatya sivas yolu hala bitmedi

 3. Mehmet dedi ki:

  Milleti uyutmak buna denir düpe düz budur tarifi..
  Yazıhan ilçe Başkanlığı seçimi yapılırken konuşulan konuya dikkat ettiniz mi Allah aşkına Bu nasıl komik bir durum. İlçe başkanını kime sordunuz kim seçti kim önerdi KENDİN PİŞİR KENDİN YEEEEEE takdiğine destek veren o konuşmacılar asıl Partilileri kaybediyorsunuz haberiniz varmı.? var tabi ama birilerinin işine gelmiyor ayrı. Hani yeni değişimler vardı Taze kan
  UYUTMAYIN KİMSE YUTMAZ ARTIK
  Veysel başkan için çok anketler yapılmış onun için seçilmişmişmişmiş… bide yedik ya

 4. mehmet dedi ki:

  arkadaşlaaarrrr bunlar yani malatyanın siyasileri sorun çözemezler bize ELAZIĞIN VEKİLLERİ lazım tek çaremiz bu kaldı nolursunuz elazığın vekilleri MALATYA NIN da sorunlarını çözün. DUYUN SESİMİZİ lütfen.

 5. yusuf dedi ki:

  Ak partiye oy vermis bir secmen olarak bir daha oy verirsem bunlara elim kirilsin. Reis ayri bunlarin topu ayri. Yazik canim Malatyama.

 6. MUSTAFA dedi ki:

  Tüfekçi bakanımız bir hafta önce Sivas ta yaptığı konuşmada Sivas bölgenin yıldızı olacaktır dedi.
  Malatya nın bakan ve milletvekilleri Malatya dan çok çevre iller için çalışıyor. Malatya nın kaderi.
  Elazığı bir milletvekili uçuruyor. Hakkını fazlasıyla alıyor.
  Bölgeye yapılacak bütün yatırımları Elazığa çektiği gibi, Malatya da var olanları da Elazığa taşıyor.
  Bizimkiler Bal yapmaz arı misali vız vız gerisi boş. Halkı oyalama uyutma. Yaz yaz boş. Sıkıldık artık. Yeter.

 7. Murat dedi ki:

  Malatya’nın sorunları dağ gibi adamlar İzmir belediye Başkanına takmışlar, Hekimhan’ın en büyük sorunu ile ilgili tek bir cümle Yok Malatyalıyı iyice saf görüyorlar Sivas’a gitseler daha çok alkış alırlar. Malatya’ya kim ihanet ediyorsa Allah bildiği gibi yapsın Allah’ın sopası Yok sanıyorlar.

 8. Ahmet dedi ki:

  Arakan yeni siyasi rant kapısı.

 9. yusuf dedi ki:

  Ağam bizle dalga geçir. Siz önce Malatya gündemine bakın. Siz kim Türkiye gündemini yorumlamak kim? Siz daha malatyanin kayısısına sahip çıkamazken hangi likayatsiz Türkiye gündemine sahip olacaksınız. Biz artık eskisi gibi değiliz ve yemiyoruz. Bak büyük harfle yazacağım. Siz önce bu konulara değinin. Aklımızı başka işlere kullanın, bizi kandırmaya değil! KAYISI, HEKİMHANDEMİR, TRAFİK, BELEDİYE YOKSUZLUK, SUSUZLUK, İSSİZLİK, LİYAKATSİZ ATAMALAR, ADAM KAYİRMA, PEŞKEŞ CEKME……….

 10. Malatyam dedi ki:

  Birileri hep rahatsızdı evet…Ama siz hep rahatsınız…Maşallahınız var, sürekli gündemi tekrarlayıp duruyorsunuz. Bu kadar konuşma içinde; Hekimhan’ın yeraltı zenginliğinin Sivas’a taşınması ile ilgili bir tek cümleniz yok. Bu konuda da mücadele etmenizi ve sonuca ulaşmanızı bekliyoruz. Herkesin Türkiye gündemi hakkında bilgisi var. Bu halk, Malatya için önemli olan konular hakkında sızlerden beklenti içerisinde olup, doğal olarak da “Üvey Evlat Malatya” kadersizliğinden kurtulmamızı istiyor. Bunu yapacak olanlar da sizlersiniz. Çünkü bu göreve siz talip oldunuz… Başarılar dilerim.

 11. ferit dedi ki:

  ben sizin bu yalan yanlış beyanlarınızdan milleti uyutmanızdan sıkıldım bide milleti görmeyenleri görmedik saymayanları saymadık demişsiniz milleti görmeyen saymayanda sizlersiniz benim görüşüm ve analizlerim bu yönde egerki yüreginiz var ise mal beyanında bulunun herşey şeffaf olsun ne dersiniz benim 14 yıldaki mal arttırımım ile sizinkileri karşılaştıralım olmaz mı hadi biraz cesaret

 12. 44malatya dedi ki:

  Hekimhani.sivasa.tasisalar.bunlarin.sesi.cikmaz

 13. aydin dedi ki:

  Büyük değişim ve dönüşümde aynı isimlerle devam. Acaba neyi degistirecegiz. Bu doğru bir gidiş değil. Ak Parti bu gidişle zarar görür.

 14. Ali dedi ki:

  Hasançelebi hekimhan madenlerinin işlendiği tesis iptal ediliyor hiç bir şey olmamış gibi AKP güle oynaya kongre yapıyor demek oluyorki herşey bilinçli sen derdine yan hekimhan malatya

 15. Zafer Demir dedi ki:

  HEKİMHAN-HASANÇELEBİ DEMİR MADENLERİ için ne diyorsunuz. HASANÇELEBİ DEMİR MADENLERİ SİVAS-DİVRİĞİNE taşınıyor.

 16. 44malatya dedi ki:

  Vekiler.hekimandaki.olaylara.dur.demenizi..bekliyoruz

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."