Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bizi Heyecanlandıracak Proje Göremedik”

“Bizi Heyecanlandıracak Proje Göremedik”
 • 05.11.2017

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci başkanlığında Malatya’daki yatırımcı kurum il ve bölge müdür ve yöneticilerinin katıldığı Yatırım Koordinasyon Toplantısı Fırat Kalkınma Ajansı salonunda yapıldı. Toplantıya Bakan Tüfenkci ile birlikte Vali Ali Kaban, AKP genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı katıldılar.

Toplantıda kurumların bölge ve il müdürleri ile yöneticilerinin talep,sıkıntı ve çözüm önerileri ise valilik görevlilerince tek tek tutanağa alındı.

Basına kapılı yapılan ve ilk bölümü yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrasında Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, toplantı ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

-Bugün Malatya’da hem yatırımcı, hem politika belirleyen bakanlıkların bölge ve il müdürlükleri ile beraber Sayın valimizin başkanlığında bir koordinasyon toplantısı yaptık. Verimli bir toplantı olarak gerçekleşti. Özellikle 2017 yılı içerisinde Malatya yatırımları ve 2018’de teklif edilecek Malatya ile ilgili yatırımlar neler olabilir veya bakanlık olarak destek vermemiz gereken konularda hangileri öne çıkar, bunun bir çalışmasını gerçekleştirdik.

“ULAŞIM VE SULAMADA GEREKENİ YAPACAĞIZ”
-Malatya için elzem olan ve takip edilmesi gereken ulaşım ile ilgili bir takım projelerin 2018 yılı yatırım programına aldırılması, yine Malatya için sulamanın ne denli önemli olduğunu biliyoruz, bununla ilgili takip edilmesi gereken ve yatırım programına alınması gereken projeleri konuştuk. Bunları da 2018 yılı içerisinde yatırım programına alınması noktasında gerekeni yapacağız.

“BİZİ HEYECANLANDIRACAK PROJEYİ GÖREMEDİK”
-Müdürlerimizin özellikle takip noktasında üzerlerine düşeni yapması lazım. Şu toplantıda şimdiye kadar olan bölümde doğrusu bizi heyecanlandıracak 2018 yılı için yeni bir projeyi de göremedik, öyle görünüyor. Ama biz Malatya için heyecanlandıran ve daha önce açıkladığımız projelerin hayata geçmesi noktasında da çok önemli projeler var ve bunların takibi gerekiyor. İşte bu noktada Malatya’nın gelişimi ve değişimi bütün bölgeyi etkileyecek bir değişim. Malatya’daki ticaretin gelişmesi, sanayinin gelişmesi esasında Elazığ’daki sanayinin ve ticaretin gelişmesi, Adıyaman’daki sanayi ve ticaretin gelişmesi, Sivas’ın gelişmesi demektir. Bu yapılanma ve kümelenme içerisinde bir birbirleri ile entegre olan şehirlerin, bir birlerine yakınlaşan şehirlerin oluşturduğu ekonomik değer ile beraber, bölgenin topyekun kalkınması önemli. Nitekim baktığımızda Malatya bu anlamı ile huzur ve güven veren bir şehir. Huzurun, güvenin ve istikrarın getirmiş olduğu yatırım ikliminde Türkiye’nin ve bölgenin önemli üretim merkezlerinden birisi olması noktasında da önünde hiçbir engel yok.

“HEDEF 1 MİLYAR DOLAR İHRACAT”
-İnşallah Malatya’nın kısa sürede ihracatını gerçekten yükselten, yukarı doğru çıkartan bir il olması,zaten net ihracatta Malatya hep artı veren bir ilimiz. Bu noktada net artı ile beraber ihracat rakamlarının yükseltilerek Malatya’yı da 1 milyar dolarlık ihracat yapan iller arasına sokmak öncelikli hedefimiz. Önce 500 milyon doları yakalamak ve ondan sonrada ihracatı 1 milyar dolar olarak hedefliyoruz.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Zafer Demir dedi ki:

  Heyecanlandıracak ve MALATYA EKONOMİSİNİ kalkındıracak YÜZYILLIK HEKİMHAN-HASANÇELEBİ DEMİR MADENLERİ PROJESİ için Yetkililerin destek vermeleri gerekir.

 2. Vatansever dedi ki:

  Pardon ya Sayın bakanım
  Kaç yıldır Malatya da kim iktidarda. Kafanızı kumdan çıkarın önce. Reis bu şehir için AKP treni kalkmak üzere bu seslere kulak verin Malatya bitmek bitmek üzere. Çiçekle süslemeyle bu işlerin olmayacağını öğrenin artık. 15 temmuz ruhu 2019 da bu şehri ve ülkeyi yiyenleri temizleyecektir. Bu toplantıyı yapacağınıza o görevde oturanları görevden alsaydınız size daha çok yakışırdı.
  Yönetici kendini yönetemez su havuzu su kanalı ile bu işlerin olmayacağını bilmiyor ki proje üretsin. Barguzu kanalı Allah rızası için farklı gözle bakmaya çalışın semercioğlu zikzakına 10 çeker vallahi. Seneye o kanalı sökerseniz kim hesap verecek.
  Yalnız bu şehre lağım suyu ile tarım yaptıranlardan hesap sormazsanız vebali size.
  Saygılarımla

 3. Vatandaş dedi ki:

  Yasa bilmez yönetmelik bilmez iki lafı bir araya getiremez adamlar okul yönetiyor. İnsanı sırf siyasi bağlantılarına ya da sendikasına bakarak müdür yaparsan gün olur devran döner ve bu defa senin gibi düşünenleri adam yerine koymazlar. O zaman da yok bize şöyle davranıyorlar yok bize ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıyorlar dersen kimse hesaba almaz seni.

 4. Mehmet Şerif YILDIRIM dedi ki:

  Heyecanlandıracak proje bekleyenler, mevcut projeye niye sahip çıkmazlar? Hasançelebi Sivas Vilayetine mi bağlı acaba

 5. AZİZ dedi ki:

  Bende bu resimde iş yapacak bizi heyecanlandıracak bir şey görmedim.

 6. Bülent Yaşar dedi ki:

  Resimdeki vitrin Malatya’yı yönetmeyi bıraksa bizim için en büyük proje olur.

 7. Sermet dedi ki:

  En iyi projeyi açıklıyorum: Vagon fabrikasını ücretsiz olarak yerli araba üretim fabrikası olarak tahsis edelim. bundan daha büyük yatırım göremiyorum. bütün siyasilerimizin ve sivil toplum örgütlerinin bunun peşine düşmesi lazım. Malatya için bir niymet olur.

 8. Ahmet dedi ki:

  Ben öğretmenim. Eskiden görüşü ne olursa olsun okul müdürlerine bir saygı vardı. Önümüzü ilikler öyle içeri girerdik. Ama şimdi liyakatsız, iş bilmez, vizyonu sıfır müdürleri başa getirdiğiniz için bırakın ön iliklemeyi hiç bir saygı görmüyorlar. (CEKET ZATEN KALKTI. SAKALLI SAÇLI ÖĞRETMEN KILIKSIZ KİŞİLER ÇOĞALDI. NEYMİŞ SENDİKA KARARIYMIŞ) Çünkü işten hiç anlamıyorlar. Başkasının ağzına bakarsan iş yapamazsın kardeşim. Bakın bakalım hangi okulda proje çıkıyor. Çıksada hangi öğretmen istekli çalışıyor. Bitirdiler herşeyi. Ak partiye oy vermiş biri olarak resimdeki kişileri gördükçe artık çok sinirleniyorum.. LİYAKAT LİYAKAT

 9. 44malatya dedi ki:

  Secim.yakin.malatyalilar.projeler.temel.atmalar.var

 10. GERÇEK MALATYALI dedi ki:

  Ne bekleyeceksınız.,partının önünde takla atan Müdür oluyor.işi bilen yok yıkama yağlama ile işler gıdıyor.olan malatyamıza oluyor.

 11. adalet dedi ki:

  sayın bakın çok haklı; aynı zamanda yorum yapan arkadaşlar da… maalesef adaleti ve liyakati kaybettiğimiz anda karşımızda sadece günü kurtaracak işler yapan, kendi makamlarını korumaya yönelik çalışan idarecileri görür olduk.. hangi pozisyonda olursa olsun, idareci atarken liyakati değil de referansı ön planda tutarsanız kaybeden elbette malatya olacaktır:(

 12. Malatyam İÇİN dedi ki:

  HALKIN SESİNE KULAK VERİNN. HERKES HER PLATFORMDA BUNU DİLE GETİRİYOR. HEMEN HER HABER SİTELERİNDE VATANDAŞ YAZIYOR AMA NE ÇARE.. ELAZIĞ LI KOMŞULARIMIZ BİLE MALATYA YAKIŞMIYOR YAZIK BİR DE BÜYÜKŞEHİR DİYE SÖYLÜYORLAR.
  S İ V İ L H A V A A L A N I İSTİYORUZ. SAYIN BAKANIM.

 13. Mustafa dedi ki:

  Bakan itiraf etmiş Malatya da ciddi proje yapılmıyor ve yoktur.
  O zaman Hekimhan madenlerini Sivas a değil Malatya ya kazandırın.
  Adamalar Sivas ın refah seviyesini artırmak için Hasan çelebi madenlerini Sivas a taşımamız lazım diye karar almışlar.
  Malatya da ki yöneticiler de uyuyor. Bir adam gibi adam da çıkıp demiyor ki, Malatya nın refah seviyesinin yükseltilmesi önemsiz mi?
  Malatya nın bakanı, milletvekili, belediye başkanı ayıp ayıp.
  Adamlar 1000 kişilik istihdamı adeta Malatya dan çalıyor. Siz gözlerinizi kapatıyorsunuz.
  Bu ayıp ta size yeter.

 14. Murat Bey dedi ki:

  Simdi burada akpartiye sallayanlar varya yarin secim olsa kosa kosa gidip yine Ahmet Cakir’a veya oznur calik’a oy verir..o yüzden burada bosuna sallamayın onlara…

 15. Alişan dedi ki:

  Projeyi siz yapacaksınız biz ne anlarız

 16. Zeki dedi ki:

  Çalışan kim varsa kızağa çekiliyor, küstürülüyir. Makamlm atamaları liyakatsız. Proje beklediğiniz müdürlerin en büyük projesi makamlarını korumak. Ama suçlu kesinlikle onlar değil, başka yerlere bakmak lazım.

 17. Mehmet Ali dedi ki:

  Sayın Bakanım diğer belediye ve il başkanlıklarındaki değişiklikleri Malatyada da bekliyoruz

 18. ferhat dedi ki:

  Bizden deyip vizyonu dar yöneticileri seçersiniz, sonrada onlardan proje beklersiniz. Valla öyle bir dünya yok. Önce liyakat efendim. Önce liyakat

 19. malatya44 dedi ki:

  Maşallah Malatya uçtu.liyakatsız atamalar.her evde 1 üniversite mezunu işsiz.alım gücü yok.insanlar mutsuz.

 20. servi dedi ki:

  hayatı il başkanına güzel arkadaş

 21. malatyalı dedi ki:

  sayın kahyalı akp il başkanı değil sanki malatya valisi gibi

 22. yusuf dedi ki:

  Akparti il Baskani neden her toplantıda bas köşeye oturur. Kalkinma ajansi nere il Baskani nere. Aslında böylelikle iyice ak partiden iyice tiskndiriyolar farkında değiller. Yaziklar olsun

 23. Yeşiltepeli dedi ki:

  Sayın Bakanım DDY Müdürlüğü Yeşiltepe için yapmış olduğu alt geçit biz yeşiltepeliler için çok sevind,irici ve mutlu edici bir yatırımdır.Yeşiltepe halkı için bundan daha iyi bir yatırım olamaz, yıllardır atıl vaziyette duran Yeşiltepe bir nebze olsun canlanmaya başlayacaktır. Yıllardır vagonların üzerinden canbaz gibi her an ölüm tehlikesi ile geçiyorduk şimdi ise DDY Müdürlüğü tarafından yapılan geçiti tüm daire müdürlerimiz örnek alsında malatya için neler yapılıyormuş görsünler, Bazı Malatya yetkilileri arsalarını, arazilerini, çiftliklerini ve inşaatlarını şehrin başka yerlerinde değerlendirdikleri için Yeşiltepe ye bir türlü yatırım gelmiyordu. Bundan daha iyi sevindirici yatırım ne olabilirki.

  1. Ali kara dedi ki:

   Alt gecit guzel araç geciside olsa süper olurdu

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."