Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bu Kadar Yetki Bir Adama Verilmez”

“Bu Kadar Yetki Bir Adama Verilmez”
 • 13.03.2017

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel Adıyaman’da referandum çalışması gerçekleştirdiler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel Adıyaman’da ilk olarak  kanaat önderlerinden Rıza Büyükşahin’in Bulam’da gerçekleştirilen cenaze törenine  katıldılar. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın da katıldığı cenaze töreninde Ağbaba ve Özel, Adıyaman’ın tanınmış isimlerinden, Üryan Hızır Ocağı temsilcisi Rıza Büyükşahin’in yakınlarına taziyelerini ileterek Bulam’dan ayrılıp Çelikhan, Gölbaşı,Tut ve Besni’de referandum çalışmalarına katıldılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile birlikte Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi’nde parti örgütünü ziyaret etti. Ağbaba, örgüt binası önünde toplanan kalabalığa Anayasa değişikliği referandumunda neden ‘Hayır’ oyu kullanacaklarını anlattı.Yapılmak istenen anayasa değişikliğinin Türkiye’yi ateşe atılacağını ifade eden Ağbaba,:” Elinizi vicdanınıza koyun sorun; Türkiye’de herhangi bir ilde ‘Milletvekilimiz eksik’ diyen bir vatandaşımız var mı? Bu artırılan 50 milletvekilinin Türkiye’ye maliyeti 188 milyon lira. Yazık değil mi? O 188 milyon lirayı Gölbaşı’na harcarsanız, Gölbaşı ayağa kalkar. Gölbaşı’nda fakir bir tek insan kalmaz. Onun için ‘Hayır’ diyoruz. Biz diyoruz ki bu kadar yetki bir adama verilmez. Bu kadar yetkiyi verdiğin bir adam, bir hata yaparsa şahsi hata olmaz. O kadar yetkiyle Türkiye’yi ateşe atarsınız diyoruz. Bir bakanın yargılanabilmesi için 301 tane imza lazım. Yetiyor mu ? Yetmiyor. Soruşturma Komisyonu’nda kabul edilebilmesi için 360 milletvekilinin imzası lazım, ama o da yetmiyor. Yüce Divan’a gitmesi için 400 tane imza lazım. Bu da yetiyor mu? Vallahi yetmiyor. Anayasa Mahkemesi yani o Yüce Divanı oluşturan 15 üyenin 12’sini başkan seçiyor. Hiç atanan, atayanı yargılar mı? Bu nedenle ‘Hayır’ diyoruz.”

Konuşmaların ardından Tut İlçesi’ne  geçen Veli Ağbaba ve Özgür Özel, Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı’yı makamında ziyaret ettiler. Adıyamanlıların deyişi ile ‘Atatürk Şapkası’ takan Ağbaba ve Özel, burada  kahveleri dolaşarak ‘hayır’ deme sebeplerini  anlattılar.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Alican dedi ki:

  Yanlış anlamayın chp’yi suçlamıyorum lakin bu düzenle kim gelirse gelsin tıpkı chpye yaptırtmadıkları gibi yarın kim gelirse gelsin onada yaptırtmazlar..iki savcı bir hakimi ayartıp başbakanı,cumhurbaşkanınını indirebiliyorsa,iki albay anlaşıp darbe yapabiliyorsa bu ülke daha çok sürünür.İşte bizim derdimizde bu.Bu gidişata dur demek için Evet diyoruz..Bu ülkenin kaderi terör,darbeler,açlık,yoksulluk değildir..15 yılda binlerce kilometre yol yapılmış.okullar,hastaneler,barajlar,tuneller koprüler vs neden geçmişte bunları yapamadık?Bir vatandaş olarak bunların muhasebesini vicdanen yapıp kara vermek zorundayız..

 2. Alican dedi ki:

  ..Bu milletin parası vergisi vs geçmiştede vardı..Chp bu ülkeyi tam otuz yıl yönetti..Bu soruları bende müsadenizle chp’ye soruyorum bu ülkenin parasını pulunu ne yaptınız?.Avrupalı sanayiide,bilimde çağ atlarken yönetimde chp vardı.Niye yapamadınız?Bize biçilen rol üretmek değil tüketmektir.Ne zamanki biri çıkarda ben kendi bildiğimi yaparım ,üretir satarım derse ipler kopuyor bir yerden.Ya darbeyle alaşağı ediliyor yada büroksasiyle adamın önü tıkanıyor bir şekilde..

  1. Mustafa BULUT dedi ki:

   ALİCAN KARDEŞİM, BEN CHP’Lİ FİLAN DEĞİLİM ANCAK, CHP’NİN BU ÜLKEYİ YÖNETTİĞİ DÖNEMLERE İYİ BAKMAN LAZIM. DÜNYA EKONOMİK BUĞRANI VE 2’NCİ DÜNYA SAVAŞI YILLARININ OLDUĞU DÖNEMLERDE BÜTÜN DÜNYA SIKINTIDAYDI.ÇOK ŞÜKÜR Kİ HARBE GİRMEDİK. HER DUYDUĞUN DOĞRU DEĞİL. 74-78 YILLARINDA CHP İKTİDARINDA KIBRIS OLAYI VARDI. ABD BİZE AMBARGO UYGULADI. DIŞA BAĞIMLI OLDUĞUMUZ BİRÇOK KALEM MALZEMEYİ ALAMADIK. BU KALEMLERDEN EN ÖNEMLİSİ PETROLDÜR. BİZE KİMSE PETROL SATMADI. PETROL OLMAYINCA TÜPGAZ KUYRUKLARI, BENZİN VE MAZOT KUYRUKLARI OLUŞTU. ŞEKER, YAĞ, KİMYASAL BAZI MADDELER, İLAÇ KUYRUKLARININ, ASKERİ MALZEMELER VE YEDEK PARÇALARI OLMAMASININ NEDENİNİ DE SİZE BIRAKIYORUM. DEMEK Kİ DEMOKRAT PARTİ DÖNEMİNDE KENDİ YAĞI İLE KAVRULABİLEN BİR ÜLKE OLUŞTURULAMAMIŞ. CHP 78’DEN İTİBAREN İKTİDARA GELMEMİŞTİR. HER DUYDUĞUNA İNANMA. SHP, DSP GİBİ PARTİLERİN KOALİSYON HÜKÜMETLERİNİ CHP OLARAK ANLATAN İNSANLAR GÖRDÜM. SEVGİLER.

 3. Mehmet kocer dedi ki:

  Veli agbaba curumus zihniyetiniz artik ise yaramaz.hep ayni laflar.siz once kafanizi degistirin

 4. cengiz dedi ki:

  Adam diyorki evet bu kadar yetki bi adama fazla..bakmayın benim elimde benim kullanmadigima..yarın sorumsuz biri çıkar bu ülkeyi alt üst edebilir..nitekim ahmet necdet sezer gibi yaptı yapacağını..o yüzden bu adam diyorki gelin evet diyelim bu kara düzeni değiştirip yetkileri kisitliyalim..sorumsuz cumhurbaşkanından sorumlu ve hesap verebilen bir cumhurbaşkanı yapalım..ülke yönetimini birçok kişilerin eline (basbakan..c.başkanı..asker..hakimler ve savcılar..anayasa mahkemesi) bırakıp her kafadan bir ses çıkacağına ve yönetimin yavaslayacagina..milletin büyük çoğunlukla seçeceği bir kişiye bırakalım yönetimi diyor..bırakalım hükümetlerin gitmesine başkaları karar vermesin veya yeltenmesin..kimin gidip kimin geleceğine sadece halk karar versin..özetle adam diyorki bu millete ve onun seçeceği kişiye güvenin diyor..halktan ve kararından korkmayın diyor..

  1. ALİ dedi ki:

   Allahına gurban cengiz kardeş.Bu mesele anca bu kadar güzel ifade edilirdi.

  2. Osman ALBAYRAK dedi ki:

   Cengiz, saygısızlığın lüzumu yoktur. Sayın sezer yediğinin içtiğinin parasını cebinden verirdi. Galiba sen bekarsın,evde eşin yemek yaptığında dahi birisine sorar. Tuzu nasıl olmuş diye. Anladın sen onu.

  3. ahmet dedi ki:

   Cengiz Bey, siz razısınız anlaşılan tek adamlığa cumhuriyetin temel ilkesi güçler ayrılığı ilkesidir. Sizin mantıktan gidersek eğer bu meclis ne işe yarayacak der çıkarız o zaman. Bu maddelerle güçler ayrılığı ilkesi bitiyor ve arkasından da bu cumhuriyete ne gerek var gelin bunu da değiştirelim diyecekler. Anladıysanız eğer.

 5. mustafa dedi ki:

  Camur,atmadan,uykusu,gelmeyen,yorumcu
  Once,kendi,partine,bak,turkiye,hayir,diyecek
  Maskeleriniz,madara,olacak,onun,icin,hayir
  Hayir,diyoruz

 6. Tuncay dedi ki:

  Veli ağbaba konuş sen konuş allah bu ülkeyi sizin gibi siyasetçilere teslim etmez 1000 yıl üst üste her yıl seçim olsa size yok yok anladınız mı size Hayır ülke huzuru ve chp.zihniyetinde temizlemeye EVET

 7. Alican dedi ki:

  şu resimde gördüklerimin çoğu yarım asırı devirmiş insanlar acaba yeşiyurttan çelikhana açılan yeni yolda giderken ne düşünüyorlar.akadağ yol ayırımdan taa gölbaşına kadar altı şeritli bölünmüş yolda giderken ve yakında açılacak olan erkenek tüneli hakkında ne düşünüyorlar?bana inanmazsanız gidin babanıza sorun merkeplerin bile gitmediği yerlere asfalt gitti..Bulamı Tutu banamı anlatıyon veli..Eskiden ne vardı şimdi ne var biz iyi biliriz..

  1. Mustafa BULUT dedi ki:

   BİZİM SİYASETÇİLER HALKINA , ”SİZE KÖPRÜ YAPTIM, OTOBAN YAPTIM, TÜNEL YAPTIM, HASTANE VB. ŞEYLER YAPTIM” DER. AMA, VATANDAŞ ŞUNU SORMAZ; KİMİN PARASI İLE YAPTIN? OTOBANDA, KÖPRÜDE, TÜNELDE NEDEN GEÇİŞ ÜCRETİ ÖDÜYORUM, ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİP OLAN SİZSİNİZ, OYLARI İSTERKEN NELER YAPACAĞINIZI BİR BİR ANLATTINIZ. VATANDAŞ SİZE GÜVENDİ VE ÜLKE YÖNETİMİNİ SİZE VERDİ. VATANDAŞ, ÜLKE YÖNETİM TARZINDA KENDİSİNİ RAHATSIZ EDEN SIKINTILARI SESLENDİRİNCE; SİZLER, ”YAPTIKLARIMIZ YÜZÜNÜZE GÖZÜNÜZE DURSUN, NANKÖRLER” DİYORSUNUZ. BU CÜMLEYİ KULLANMA HAKKINI NEREDEN ALIYORSUNUZ. ZATEN BUNLARI YAPMAK İÇİN GELMEDİNİZ Mİ? BÜTÜN BUNLARI VATANDAŞIN VERGİLERİ İLE YAPMADINIZ MI? CEBİNİZDEKİ PARAYI MI KULLANDINIZ? SİZİ ÜLKE YÖNETİMİNE ZORLAYAN MI OLDU? DEMOKRASİSİ GELİŞMİŞ AVRUPA’DA NEDEN BİZİMKİLERE BENZEYEN SİYASİ ANLAYIŞ YOK. BUNUN NEDENİ EĞİTİMDE VE REFAHTA GERİ BIRAKILMIŞ HALKIMIZDIR. KENDİNİ GELİŞTİRMEYİP, EKONOMİK OLARAKDA KALKINAMAMIŞ TOPLUM KÖTÜ YÖNETİLMEYİ HAK ETMİŞTİR. KENDİNİ YENİLEYİP GELİŞTİRMEYEN TOPLUMLAR SİYASETÇİSİNDEN FIRÇA YEMEYE DEVAM EDECEKTİR. SEVGİLER ALİ CAN KARDEŞİM.

   1. ALİ dedi ki:

    Mustafa BULUT bey elbetteki benim senin paranla yapılıyorda bunlardan öncekiler cebine atıyordu bunlar bize harcıyo işte aradaki fark o.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."