Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Bu Nasıl Bir ‘Yok Etme’ Hırsı ve Çabası?!..

Bu Nasıl Bir ‘Yok Etme’ Hırsı ve Çabası?!..
 • 28.11.2018
 • İnönü Stadı’nın başka yerlerde kullanılabilecek trilyonluk ışıklandırma sistemi de iş makinesiyle yıkılarak yokediliyor..

Yeni bir proje hazırlanmadan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından “alelacele” yıktırılarak yok edilen Malatya İnönü Stadı’nın, bugünkü değeri 1,5 milyon TL (1,5 trilyon lira) olan ve başka yerlerde de kullanılabilecek olan ışıklandırma kulelerinin de, projektörleriyle birlikte, iş makinesi darbeleriyle devrilerek pervasızca ortadan kaldırılırken bu durum tepkilere yolaçtı.

“Millet Bahçesi” yapılmak üzere, Malatya İnönü Stadı, Atatürk Spor Salonu, Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun da bulunduğu alandaki spor tesislerinin yanı sıra, bazı hizmet binaları ve lojmanların bulunduğu 38 bin 587 metre kare üzerindeki yapıların, sorumluluğu üstlenen Hacı Uğur Polat başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi tarafından, burada yapılacak düzenlemelere ilişkin herhangi bir proje hazırlanmadan yıktırılması için süreçte özel bir çaba sarfedildi.

Battalgazi Belediyesi’nin bu alanda yeni bir yeşil alan düzenlemesi yapılmasına ve tesislerden bazılarının muhafaza edilmesine yönelik projesine rağmen, Polat yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, kısa sürede yıkım ihalesi düzenledi. 24 Temmuz’da yapılan ve 26 taliplinin katıldığı ilk ihale, buradaki tesislerin enkazı karşılığı 2 milyon 200 bin TL teklif eden Gülten Alagaş’a verildi. Ancak, Alagaş bir süre sonra teminatını yakarak ihaleden vazgeçti ve Ekim ayında ikinci ihale gerçekleştirildi. İkinci ihaleye 15 talipli katıldı ve enkaza karşılık 1 milyon 150 bin TL teklif eden Özkaradoğan firması yıkım ihalesini aldı.

Yenilerinin yapılması yüzlerce trilyona malolacak tesislerin yıkımının aceleye getirilmemesi, açık tribünlerinin yıkılmasıyla stat vasfını yitirecek olması nedeniyle zaten artık ‘İnönü Statı’ denilemeyecek tesisteki kapalı tribününün yanı sıra o sırada kullanılmakta olan Atatürk Spor Salonu ve Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun yıkılmayıp, yaptırılacak Millet Bahçesi projesine dahil edilmesi yolunda yapılan uyarılara ve önerilere rağmen, Polat yönetimindeki belediye yıkım işlemini hızla başlattı ve hatta, Türkiye’de bugüne kadar emsali olmayan bir şekilde, yıkım için meşaleler yakılarak kutlamaya dönüştürülen bir tören düzenledi.

Ve yıkıma da, açık tribünler yerine, Millet Bahçesi projesinde çok amaçlı bir alan olarak kullanılabileceği için muhafaza edilmesi gerektiği savunulan kapalı tribünden başlandı. Bu tesislerin çok acele yıkılıp ortadan kaldırılması yolundaki özel çabanın ardında, o günlerde İsmet Paşa ile ilgili eleştirilerle estirilen rüzgardan yararlanıp adaylığa yönelik siyasi çıkar sağlama hedefinin olduğu iddiaları yoğun bir şekilde konuşuldu, yıkım için tören düzenlenmesinin de bunun teyidi olduğu savunuldu.

malatyahaber.com, Polat’ın statı özel törenle yıktırma çabasını, hedefinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularından, eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan, 9 dönem Malatya milletvekili İsmet İnönü’nün adını taşımasından kaynaklandığı yolunda kamuoyunda konuşulan iddialara göndermeyle, “Hacı Beg Tarih Yazıyor! ‘İnönü’ İçin Yıkım Töreni” başlığıyla verirken, İstanbul Üniversitesi eski rektörü hemşehrimiz Prof.Dr. Mesut Parlak da, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde, yıkımı ve düzenlenen töreni ağır bir şekilde eleştirmişti.

Prof.Dr. Parlak yazısında, bazı çevrelerin olmadığını iddia ettiği İstiklal Savaşı’nda düşmanı denize döken  ordumuzun Garp Cephesi Kumandanı İsmet Paşa’nın adını taşıyan bir tesis için yıkım töreni düzenleyenlere ve katılanlara “Düşmanı denize döktünüz de onun kutlaması mı?!” sorusunu sormuştu.

Malatya’nın son ana kadar yararlanmakta olduğu, küçük bazı düzenlemelerle gelecekte de yararlanabileceği spor tesislerinin yıkım hoyratlığı, 2003 yılı Şubat ayında, o dönem yaklaşık 447 milyar 760 milyon lira (o günün dolar kuruyla bugünün 1,5 milyon TL- 1,5 trilyon lirası) maliyetle yaptırılan, stadda gece maçlarının oynanması imkanını yaratan aydınlatma kulelerinin yıkım yöntemiyle bir kez daha ortaya çıktı.

Buradan sökülerek, Malatya merkez veya ilçelerinde birçok alan, futbol sahası vs. için kullanılabilecek olan ya da, devletin ışıklandırma ihtiyacı olan başka illerdeki tesisleri için kullanılma imkanı bulunan aydınlatma kuleleri, üzerlerinde bulunan özellikli projektörlerle birlikte, iş makinesiyle yıkılarak adeta imha edilmeye başlandı. Bu tesisin yıkımını, çıkacak malzeme karşılığı alan ve 1 milyon 150 bin lira para teklif eden yıkıcı firmanın, 1,5 milyon TL’lik bu aydınlatma kulelerini yıkma yerine söküp değerlendirme yoluna gitmemesi de, ayrı bir merak konusu oldu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı iken, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ahmet Çakır’ın milletvekili adayı olmasıyla boşalan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanan ve 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde de aday gösterilmeyi bekleyen, ancak aday gösterilmeyen Hacı Uğur Polat’ın, stadın bulunduğu alandaki yıkımla ilgili partisinin adaylık süreci öncesindeki bu çabaları, “Acaba, aday gösterilmeyeceğini biliyordu da, bunun için mi alelacele tesisleri yıktırıp, yerine gelecek kişiye bu tesisleri yeni projede değerlendirme fırsatını vermek istemedi, bazı çevrelere hoş görünmek için devleti büyük çapta zarara uğratma pahasına, kullanılmakta olan spor tesislerini yıkmayı tercih etti?” sorusunu sordurttu.

Bu arada, stadın yıkımı ile ilgili ihaleye, ışıklandırma sisteminin dahil olmadığı, bu nedenle ilk ihaledeki taliplinin vazgeçtiği iddiaları da ortaya atılırken, bu yıkım işleminin bütünüyle bir soruşturma konusu yapılıp, ilgililerden ‘devleti zarara soktuğu’ iddiaları nedeniyle hesap sorulması gerektiği de belirtiliyor.

malatyahaber.com

Yok edilen İnönü Stadı’nın, aydınlatma kuleleri de iş makinesiyle böyle yıkıldı

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. yoldaş dedi ki:

  MALATYA YA HACI UĞUR POLAT GİBİLERİ MÜSTEHAK. Kİ BUNA ÇOK ŞÜKÜR BİRİLERİ DUR DEDİ SELAHATTİN GÜRKAN I GÖSTERDİLER. YAZIKTIR GÜNAHTIR BİRİLERİNİN ADAMI OLMAYIN MİLLETİN ADAMI OLUN. İSRAFI ENGELLEYİN İSRAF ETMEYİN. KUL HAKKINI UNUTMAYIN.

 2. ATTİLA dedi ki:

  MALATYAYI MAHVETTİ BU HACI UĞUR !

  1. Abdulvahap gulezgin dedi ki:

   sadece o mu?

 3. Eray dedi ki:

  Birilerinin ekmegine yag surecek haber yapiyorsunuz sonrada istedigin yorumu yayinliyorsunuz sağ gösterip sol vurmak sizin isiniz

 4. Burak inan dedi ki:

  yapılandan daha kötü olan hala bu olayı dahi politik etkenlerden dolayı savunanlar var. allah ıslah etsin.

 5. sedat dedi ki:

  Dünyada az gelişmiş yoksul ve kalkınamayan ülkeler ligine bakınca en başta Ortadoğu ülkeleri gelir çünkü bunlar hiç bir kaynağı verimli kullanmaz israf eder gösteriş meraklıları ve yolsuzluklar içine batmışlardır.

 6. Mustafa dedi ki:

  Cemal Akın nasıl ki gider ayak eski belediye binasını yıktı, Hacı Uğur da stadı yıktı. Hacı Uğur un tekrar başkan adayı gösterilmemesi Malatya için bir nimettir. Allah korusun bu inşaatçı zihniyet bir kez daha başkan olsa tüm şehri betona gömerdi.

 7. Sami pektaş dedi ki:

  O aydınlatmaların geri dönüşüm le malatya ya kazandıra bilecek vizyon yoksa.neylesin malatyalılar.

 8. Ahmet Refik dedi ki:

  Siz haberi hazırlayan ve pervasızca yorum yapan insanlar: O direklerin bedeli ihale sözleşme bedelinden düşüldü zaten. Belli ki haberi yapanlar belediyeden bilgi alıyorlar ama eksik alıyorlar. Şimdi eğer birilerinin haksızlık yaptığını birilerinin hakkına girdiğini ispat etmek istiyorsanız önce doğru verilere ulaşacaksınız. Aksi halde yok yere çamur attığınız insanların vebali gelir sizden çıkar. Öncelikle Allah’tan korkun, sadece Allah’tan korkun ki doğru işler yapasınız…

 9. Metin dedi ki:

  Mustafa Kemal Paşayı,İsmet Paşayı niye bir türlü sevmediler bazıları.Sinan Meydan yazmış.Daha fazla söze gerek var mı?
  https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/sinan-meydan/vahdettinin-milli-mucadele-dusmanligi-2758932/

 10. 44malatya dedi ki:

  Bunlarin hirslari hirslari bir an.yikalim.nedeni.
  Inonunun.adin.meydanlardan.silelim.unutmayin.
  Atarurkunn.ve.ismet.pasanin.ismini.yaptiklarini.hic.
  Bir.zaman.milletin.kalbinden.beyinlerinden.silip.
  Atamazlar.ne.mutlum.turkum.diyenlere

 11. ULU BİLGE dedi ki:

  Babalarının parasıyla alınmış bilmiyormu sunuz istedikleri gibi yıkarlar size ne oluyor, hakkediyoruz önceden ses çıkmazsa olacağı bu.

 12. Özmalatyalı dedi ki:

  Yalan haberde Fox tv yi geçtiniz :)))))))

  1. hasan balcı dedi ki:

   görme engellimisin fotorafa bak.

  2. Mustafa dedi ki:

   Doğrusunu söyle o zaman !

 13. malatylı dedi ki:

  sayın savcıları göreve davet ediyoruz halk vatandaş olarak açilen savcılık müdahale etmeli devletin kullanıla bilek bu tür devlet mallarının yok edilmesine dur denmeli .

 14. Haluk dedi ki:

  Dünyanın en hovarda belediyesi her halde Malatya belediyesi.Yahu eski stadı yıkıyorsunuz anladık.O ışıklandırma sistemini niye kurtarmıyorsunuz.Bu sistemi başka yerde değerlendirmek ihtiyacı hissetmiyecek kadar vicdan ve Allah korkusu yokmu?

 15. Alper dedi ki:

  Amma tatava yapıyorsunuz yahu yıkılacak yerine başka birşey yapılacak. Sanki roma olimpiyat stadı tarihine sahip bir şahaser yıkılıyor. Her şeyi de bilmeyin direk mirek. İhalesi yapılıyor ihaleyi alan adam gelip yıkıyor. İhaleyi alırken kapısından penceresinden tut da direğine kadar işine yarayacak ne varsa hesaplayıp bi fiyat veriyor. Sonra direği geri sana mı verecekti.

 16. TURGUT ÖZMÜŞ dedi ki:

  Ev yıkanın evi olmaz derler, Bir ülkenin geriye gittiğinin resmidir bunlar.

 17. Ruşen Demirel dedi ki:

  Çok zengin bir ülkeyiz. Yıkın. Bu zihniyet bizde olduğu müddetçe iflah olamayız. Soruyorum şehirde kullandığınız sokak lambalarının standartlarının var olup olmadığından emin olun. Sonradan standartlardan bahsedin.

 18. Ak dedi ki:

  Millet bahçesini hemen yaptirarak reisin gözüne girmeye çalışıyor nede olsa boşta kalacak

 19. malatyasever dedi ki:

  bir an önce yıkılmalı tamam ama aydınlatma direkli en azından ordan alınıp baska yere konulabilirdi

 20. Mustafa dedi ki:

  Yapilacak olan millet bahcesinin aydinlatilmasinda kullanilabilirdi..maliyetli bir kaynagi heba etmenin anlami yoktu..aydinlatmada bunlar kullanilabilirdi..

 21. SALİH dedi ki:

  VATAN HAİNLİĞİNDEN başka bir şey değil bunun izahı. Canlı izledim çok kişinin de kulağını çınlattım arz ederim.

 22. Erolll dedi ki:

  Hacı uğur polat yandaşlarının gözüne girmek için cumhuriyettin kuruluşunda emeği geçen paşanın adını taşıyan sıtada tören düzenledin bak seninde işin bitti seni belediye başkanlığı için önermediler bile demekki neysen o olacaksın bu ülke hepimizin korumamız lazım.Ama siz şirin görünmek uğruna size ters düşenede onay verdiniz.Duruşu olmayanın sonu hüsrandır.Yazıklar olsun ülkemiz sizin gibiler sayesinde bataklığa sürükleniyor.Bunu ınutmayın ihanett sonunuzu getirir.Çok üzücü…

 23. Aliveli dedi ki:

  Onu kuran işçiler eksi bilmem kaçta titreye titreye kurmuştu halbuki şu dizeler geldi aklım

  Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen,
  İki kazma kürek, iki de ırgat gerek,
  Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen,
  Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.”

 24. MEHMET dedi ki:

  Devletimizin,hepimizin böyle değerlerinin yok edilmesi gerçekten çok yazık.Acaba kendilerinin şahsi malları olsa böyle yaparlarmı.
  Devletimizin içinde bulunduğu çok ağır ekonomik krizde ışıklandırma sisteminin hurdaya çevrilmesi çok düşündürücüdür.

 25. kadir dedi ki:

  malatyada ne düzgün yapıldıki. buda olsun.. bütün şehirlerde iki veya üç stat var. yeşilyurt veya battalgazi ilçeler küçük stat yapıp ordaki malzemeler oraya dver edilse olmazmı. ama bunu düşünecek kafa varmı acep

 26. hasan dedi ki:

  derhal sayın vali ve cumhurbaskanının bilgilendirilmesi gerek
  bu millet bu kadar zengin mi..yazık günah.. Hacı beg tarih yazıyor..

 27. Kenan dedi ki:

  Yazık Günah!!!!
  Yeşiltepe de Amatör takımların kullanması için taşınmalıydı.Bu kadar zenginmiyiz.Işıklandırma yapılması için çekilen onca eziyetten sonra yıkmak çok kolay olmuş…
  Allah bizlere hizmet etmesini bilen idareciler versin.

 28. Malatya44 dedi ki:

  Valiliğimizin derhal bu olay ile ilgili bı bilgi alması lazım.o direkler defalarca sökülüp takılacak malzemeden akıllı vidalardan oluşmakta.şuan Malatya’da 15 civarında aktif müsabaka oynanan stad mevcut herbirine monte edilebilirdi.Ve maliyet açısından çok değerli olan LED ışıkların herbirine dünya kadar para verildi acımasızca sökülmeden yerle bir edildi ve milli hasıla çöpe atıldı.sayin valimizden rica ediyoruz stadlar yarım çöküntü içerisinde ve aksam antrenman yapılacak stad yokken bu platform ışık kulelerini kimse yıkamaz bu şekilde.cumhurbaskanimiza kadar iletilecek bu olay.

 29. Mehmet dedi ki:

  Var ya yazık günah… su ışıklandırma sistemi ilk yapılırken devletten kaynak zar zor bulunmuştu… sök İnönü Üniversitesi stadyumuna tak kardeşim.. niye parçalıyorsun

 30. Burak dedi ki:

  İhaleyle bir şirkete verilmedimi zaten o demirleri belediyenin alıp başka yerde kullanması için ihaleyi iptal etmesi lazım.

 31. erkan dedi ki:

  Yazıkdır günahdır devletın malı o yetımın hakkı var onlarda

 32. mehmet yüksel dedi ki:

  Sadece stad yıkılmadı hayallerimiz hatıralarımız yıkıldı ortada hiç bir proje yok ama hele bir yıkalım kurtulalımda şurdan sonra elbet bişeyler yaparız mantığıyla yıktılar eski hal de aynı şekilde oldu orasıda aynı durumda yazıklar olsun emeği geçenlere

 33. OZAN dedi ki:

  Dertleri Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları!
  Ne yaparsanız yapın onlar kalplerimizde.

 34. Rız dedi ki:

  Montajlı olan direkler sökülüp yeniden bir ilçenin spor tesislerini ışıklandırır yazıktır, günahtır, israftır

 35. Battal44 dedi ki:

  Milletin parasını pervasızca yıkanlar hangi samimiyetle millet bahçesi yapacak çok merak ediyorum. Yüzleri kızarır mı acep?

 36. kerim dedi ki:

  yazıklar olsun.

 37. Abdulkadir dedi ki:

  İsraf, müsrif, vahşet… Devletimiz bu kadar zengin mi? Japon okullarında hala pentium 2 bilgisayarlar kullanılıyor. Ne çabuk zengin olduk.

 38. ÖZGÜN dedi ki:

  YORUM YAZAN YOK GALİBA KİME NE? BİRİLERİNE PEŞGEŞ ÇEKİLECEK NASIL OLSA GEÇMİŞ OLSUN MALATYA VER MEHTERANI ………………….

 39. mehmet koçer dedi ki:

  yanliş haber politikanıza devam ediyorsunuz .
  1.ışıklandırma yaklaşık 20 yıl önce yapıldı .artık led aydınlatmaya geçildiği için enerji sarfiyatı yüksek .onun için kullanımı tercih edilmiyor.baska kimse alıp kullanmaz
  2.zaten yüklenici firma bu işi hurda malzemeden edeceği karı düşünerek bu ihaleye giriyor
  3.insanları yanlış ve asılsız haberlerle kandırmayın
  4. şu kirlenmiş zihniyetinizden kurtulun
  5. sıkıysa yayınlayın yazdıklarımı

  1. kenan dedi ki:

   Led ışıkla, mevcut ışıklandırma değiştirilebilir olduğunu anlamayacak biri misin? Direkler de orda ki vidanın bile kullanılacağı yer vardır.Birazda vicdanınız doğrultusunda konuşun..

  2. Kadir dedi ki:

   Kesin belediyedeki o beceriksizlerdensin. Sen o galvanizli malzemenin fiyatını biliyormusun? 1 kuruşunuz heba olsa canınız çıkar ama bol keseden at.

  3. Haluk dedi ki:

   Parçalanmasına gerek yokki.Sistem fiziki yapıya entegre edilir.Led takılır.Asıl bu zihniyet kirli.

 40. Reis44 dedi ki:

  Yazıkları olsun gerçekten. O yıkılan direk salak saçma bir direk değil. Haberde de bahsedildiği gibi muazzam paralara mal olan bir yatırım yerle bir edilmiş. Şuan için bu işin yanlış olduğunu söylemekten başka elimden bir şey gelmiyor maalesef. Yapılan bu hizmetler vergilerimizle yapıldığı için illaki hakkımız var bunda ve ben bu işin sorumlularına hakkımı helal etmiyorum.

 41. taner dedi ki:

  O ışıklandırmalar usulünce söktürülüp sonrasında, örneğin Turgut Özal Tabiat Parkı’nda, Kernek Meydanı’nında yada yeni yapılacak şehrin göbeğindeki meydanda kullanılamaz mıydı?..

  Allah’tan korkun be..

 42. ali dedi ki:

  intikam alırcasını yıktırdıkları bu ışıklandırma sisteminın parası kendi ceplerinden çıkmadığı için ; ileride yaptıracakları bir yatırımın parasıda aynı şekilde kendi ceplerinden çıkmayacağı için bu şekilde çöpe atmaları gayet doğaldır…Ne diyeyim yazıklar olsun..Rabbim milletimize tez zamanda akıl fikir ihsan eylasinn…Aminnn

 43. Emin dedi ki:

  Bence haber çarpıtıyorsunuz. Çünkü en basit bi evde bile metallerin hepsi toplanıyor o sistemler mi toplatılmayacak !?

 44. Fatih Bahçebaşı dedi ki:

  2 Bal ligi takımı olmak üzere yaklaşık 40’a yakın amatör spor kulübü ışığın yetersiz olduğu, karanlık bir ortamda Yeşiltepe de bulunan 3 adet sentetik çim sahada, akşam saatlerinde antreman yapmaktadır. Keşke bu ışıklandırma sistemleri bu 3 sahada kullanılmış olsaydı. Yazık milli servet. Gençlik Spor İl Müdürlüğü yönetimi neden bunu yapmadı.

 45. akıl dedi ki:

  Allah akıl fikir versin. Hadi değere saygınız yok, yıkım ihalesi alan firma bunu satmayıda mı düşünmüyor.
  Değerlere saygınız yoksa bari ticari zekanız olsunda Milli Kaynaklar korunsun.

 46. murat dedi ki:

  hacı gider ayak yıktı viran eyledi stadı. yazık o ışıklandırma değerlendirilebilirdi. vebali, günahı sorumlulara.

 47. Sait dedi ki:

  Memleketin parası çok sökülebilirdi vidalı bir malzeme yazık bu memleket batmaya mahkumm

 48. irfan dedi ki:

  izmitin stadyum sökümünü gördüm vinçle parçalayıp indirdiler bizimkinden sanki intikam alıyorlar hırsla yıkıyorlar

 49. Sertaç dedi ki:

  Uğursuz

 50. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  İntikam ateşi bunlar. Başkan adayı olamadılar ya. Sonunuz bu yaptıklarınızdan belli. Yazık günahtır. Avrupa bunun için adam. Devlet malını hatta kendi malını dahi sorumsuzca kullananlara cezası verilir. Sonuçta her mal ve mülk önce Yaradan’ın sonra Devletindir.

 51. ordinaryus dedi ki:

  2 şeyde tek haklısınız 1 elektrik direklerini yeniden kullanılabilir vaziyette sökülüp yeniden değerlenmesi gerekirdi. 2.olarak yıkılış töreni için haklılık payınızı var ama onun dışındaki her cümle çöp

 52. Bülent KAPKINER dedi ki:

  yEŞİLTEPE DE AMATÖRLER KÖR IŞIKLARLA ANTRENMAN YAPIYORLAR GECE VAKTİ. oRAYA MONTE EDİLEMEZMİYDİ..

 53. hasan balcı dedi ki:

  Sonun başlangıcını yaşıyoruz galiba

 54. alp dedi ki:

  Allah sizleri ıslah etsin…Allahım içimizdeki beyinsizler yüzünden…affet Allahım…

 55. MUSTAFA dedi ki:

  Bir işe karar verilirken akıl ve mantık yürütülür.
  Ancak anladığım kadarı ile bu yapılanlara var olanı tahrip etmek, yok etmek olarak tanımlayabiliriz.
  Oysa ki o ışıklandırma sistemi, skor tabelası pekala Malatya da ki veya ilçe belediyelerdeki başka stadlar için kullanılabilir.
  İşte bütün bunlar için akıl lazım.
  Ne yazık ki demek ki kelli felli avuç dolusu devletten maaş alanlarda oda yok.

 56. Gereksiz Tartışma dedi ki:

  Stat çok eskimişti kapalının tavanı her an bir faciaya yol açabilirdi şehrin orta yerinde idi nokta. yeni stat ın yeri çok saçma onu tartışın

  1. Ali dedi ki:

   Gereksiz Tartışma diyen zati muhtereme cevap
   Ya arkadaş sen neyi nasıl gördün de daha hiç kimse yazı yazmadan gereksiz tartışma diye cevap yazıyorsun.
   Hem “şehrin orta yerinde idi” diyorsun hemde “yeni stadın yeri çok saçma” diyorsun önce sen bi karar ver!
   Avrupa da statlar zorunluluk olmadıkça şehir dışına çıkarılmaz ulaşım kolay olsun diye.
   Eskiyen stat değil senin gibiler

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."