Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bu Oyunu Bozmalıyız”

“Bu Oyunu Bozmalıyız”
  • 28.12.2015

Sendika binasında basın açıklaması yapan Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül,  “Demiryolcular olarak, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele karşı, Anadolu’nun vatanlaştırılmasında üzerimize düşeni eksiksiz ve canımız pahasına yerine getirdiğimiz gibi, bugünde o günkü emellerine ulaşamayan dış güçlerin, yerli işbirlikçileri vasıtası ile yapmaya çalıştıklarının karşısında canımız pahasına durup, bu ülkeyi böldürtmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz” dedi. 

“TRENLERE 10 AYRI MAYINLI VE BOMBALI SALDIRI OLDU”

Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül, basın açıklamasında, “30 yılı aşkın bir süredir, yaptığı insanlık dışı katliamlarla Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü bozmayı vazgeçilmez hedefi haline getirmiş olan terör örgütü son günlerde yeniden saldırılarını yoğunlaştırmıştır. Terör örgütü askerlerimizi ve polisimize saldırmış, asker ve polisimizi şehit etmiştir. Bu ve benzeri alçakça saldırılarını pervasızca ve son derece kolay bir şekilde, dağlarda ve şehir merkezlerinde yapabilmelerinin hangi süreçler neticesinde olgunlaştığı, hepimizin malumudur.  30 Temmuz 2015 tarihinden bugüne kadar, yük ve yolcu trenlerimize 10 ayrı bombalı ve mayınlı saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırılar sonucunda Kars’ta yol personeli meslektaşımız Necdet İnanç şehit edilmiş, 10’dan fazla makinist, güvenlik görevlisi arkadaşlarımız ise yaralanmıştır.  Terör örgütü, eylem yapabilme kapasitesini kaybettiği, hızla küçülmeye başladığı bir dönemde, hayata geçirilen ve adına çözüm süreci denilen süreci, tam bir derlenme, toparlanma, büyüme, taban bulma, silah ve mühimmat depolama, kısaca, ülkeyi bir iç savaşa götürecek şartları oluşturma sürecine dönüştürmüştür. 

Türkiye Kamu-Sen’in ve Türkiye’deki birçok sivil toplum kuruluşunun ısrarla ‘‘çözülme süreci ’’ olarak nitelendirdiği bu süreçte, siyasi iktidar ülkeyi, elindeki silahı bırakmayan, Türkiye’yi bölme hayallerinden asla vazgeçmeyen terör örgütünün adeta insafına terk etmiştir.

“MEYDAN TERÖR ÖRGÜTÜNE BIRAKILDI”

Akgül şunları söyledi, “Analar ağlamıyor edebiyatı ile sürdürülen bu süreçte, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin bütün köyleri ve şehir merkezleri terör örgütüne bırakılmış, sokaklar, caddeler ve nihayetinde şehirler terör örgütüne adeta peşkeş çekilmiştir. Örgüt bu süreçte şehir yapılanmasını tamamlamış, sözüm ona devletçiklerinin alt yapısını oluşturmuştur. Asker kışlaya, polis karakollarına hapsedilmiş, askeri garnizonun içindeki ay yıldızlı bayrağın gönderden indirilmesine ses çıkarılmamıştır. Süreç zarar görmesin diye devletin varlığı, itibarı ve gücü adeta bölgede yerle bir edilmiştir. Yine bu süreçte, Kamu Kurumlarının binalarına asılı olan tabelalardaki T.C. yazısı silinmiş, dağlara kazınmış olan ay yıldızlar bir bir sökülmüştür. Terör örgütüne örgüt, başına da sayın denilmeye başlanmıştır.  İçinde sivil toplum örgütlerinin kimi başkanlarının da olduğu sözüm ona akil adamlar heyeti oluşturulmuş, terör örgütünün ve başının ne kadar sevimli olduğu Türk Milletine anlatılmaya çalışılmıştır.  Habur törenlerinden sonra, Oslo görüşmeleri, terörist başının ayağına gönderilen devlet görevlileri, Diyarbakır’da okunan mesajlar, Dolmabahçe mutabakatı ve nihayetinde terör örgütü mensuplarının  Kürt  kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi sıfatına kavuşturulması gibi, Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Türk Milletini alaya alan, yok sayan ve anlatmakla bitmeyecek yüzlerce uygulama ve eylem, bu ihanet sürecinde sahnelenmiştir.

“ÜLKEYİ BÖLDÜRTMEYECEĞİMİZİ HERKESİN BİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül, “Alanların terör örgütüne bırakıldığı, devletin gücünün, varlığının ve şefkatinin yerle bir edildiği bu sürecin bir yerinde, terör örgütünün çirkin yüzünü göstereceği tarafımızca bilinmekteydi. 7 Haziran seçimleri ve Suruç’taki patlamadan sonra tılsım bozulmuş, ortaklık bitmiş ve terör maalesef yeniden hortlamıştır. İşgal edilen şehirler, kazılan hendekler, günün ortasında şehir merkezlerinde uzun namlulu silahlar ile terör estiren teröristler ve yüreğimizi yakan şehitler, şehit cenazeleri, gerilen insanlar, gerilen Türkiye.. Çapulcu sürüleri şehirleri yağmalamakta, demiryollarını bombalamakta, doktorları öldürmekte, gümrük görevlilerini kaçırmaktadır. Demiryolcular olarak, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda 7 düvele karşı, Anadolu’nun vatanlaştırılmasında üzerimize düşeni eksiksiz ve canımız pahasına yerine getirdiğimiz gibi, bugünde o günkü emellerine ulaşamayan dış güçlerin, yerli işbirlikçileri vasıtası ile yapmaya çalıştıklarının karşısında canımız pahasına durup, bu ülkeyi böldürtmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu. 

“BİR VE BÜTÜN OLDUĞUMUZU HERKESE GÖSTERMELİYİZ”

Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül şunları söyledi; “Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Devletin ve devleti yönetenlerin hata yapmak kandırıldık demek gibi bir lüksleri yoktur. Bugünden sonra yapılabilecek en küçük hatanın faturası ağır olacaktır. Zor bir coğrafyada bağımsızlığını ve bütünlüğünü muhafaza etmek zorunda olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yöneticilerinin, terör örgütünün beyanlarına ve hislerine dayalı olarak davranamayacaklarını artık görmeleri gerekmektedir. Birlikte olmak, birlikte düşünmek, geleceğimizi birlikte planlamak, geleceğimize birlikte sahip çıkmak ve birbirimizi sevmek zorundayız. Sevgiye, barışa, hoşgörüye, kardeşliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Terör örgütünün tahriklerine kapılıp kardeşliğimize halel getirmemek, 77 milyon olarak uyanmak, uyanık olmak, çevrilen fırıldaklara kanmamak, tek yumruk olmak, kimi basın ve medya kuruluşlarının bin bir gece masallarına dalıp uyumamak zorunda olduğumuzu artık görmeliyiz. Artık, bir ve bütün olduğumuzu herkese göstermeliyiz. Artık, bu oyunu bozmalıyız. Artık, yeter demeliyiz. Sevgi tomurcuklarının yeşerdiği, kardeşlik türkülerinin söylendiği, doğu ile batının, kuzey ile güneyin kucaklaştığı, Çanakkale, Dumlupınar ve Sarıkamış ruhunun yeniden şahlandığı, tek vatan, tek millet ve tek bayrak şiarının 77 milyon insanımızın yüreğinde yer bulduğu, lider ülke Türkiye ülküsüne hızla ilerleyen bir Türkiye dileğiyle, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve büyük Türk Milletine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."