Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Kaçarak Gitmek Doğru Değil, Asla Kabul Edilemez!.”

“Kaçarak Gitmek Doğru Değil, Asla Kabul Edilemez!.”
 • 15.09.2017
 • EYMS Başkanı Gevrek, Ertuğrul Sağlam’ın görevi bırakmasını değerlendirdi, kızgınlığını dile getirdi.. 

Süper Lig ekibi Evkur Yeni Malatyaspor’un başkanı Adil Gevrek, “Haberimiz yokken hocanın hiç kimseye haber vermeden çekip gitmesi kabul edilemez. Mazeret ne olursa olsun kimseye haber vermeden, kaçarak buradan çekip gitmek, takımı maça iki gün kala bırakmak doğru bir şey değil. Bu asla kabul edilemez. Ne iş ahlakına ne hocalığa yakışmadı, bu doğru olmadı” dedi.

Kentteki bir otelde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Gevrek, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifası, tesis ve stat ile ilgili son durum, teknik heyet arayışı ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

“TESİS BİTTİ, SADECE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK”

Gevrek, Orduzu Pınarbaşı’nda antrenman sahalarının yanında bulunan tesisin son durumuna ilişkin, “Antrenman sahasının yanında mevcut olan binada tesisimiz yapılıyor. Bir aydır çalışmalar devam ediyor, ayın 15’inde de (15 Eylül) teslim edilecekti. Tesisle alakalı son hazırlıklar yapıldı. Sadece çevre düzenlemesiyle alakalı bir sıkıntı var o da bir hafta, 10 gün içerisinde bitmiş olacak” ifadelerini kullandı.

“HERKESİ YENİ STADIMIZA BEKLİYORUZ”

Yeni Malatya Stadyumu’nun Bursaspor karşılaşmasına ev sahipliği yapacağını kaydeden Gevrek, şunları söyledi:

“Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, Valimiz Ali Kaban’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Öznur Çalık’a, milletvekillerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı’ya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir ay içerisinde çok ciddi ve hızlı bir çalışma başlatıldı. Bursaspor maçı yeni statta oynanacak. Stadın eksiklerimiz yüzde 95’i tamamlandı. Ufak tefek sıkıntılar var ama maçın oynanmasına engel olan bir durum yok. Bursaspor maçı yeni statta ilk maçımız olacak ve taraftarlarımızla birlikte orada olacağız. Stada onay verilmesiyle birlikte biletlerin internet üzerinden satışı başladı. Yeni ve eski stadın önünde de passolig ve bilet satışı devam ediyor. Eski stadın orada maç günü passolig satışı da yapılacak. Herkesi yeni stadımıza bekliyoruz.”

“İŞ AHLAKINA VE HOCALIĞA SIĞMAZ”

Gevrek, Ertuğrul Sağlam’ın istifasına ilişkin, “Yaşadığımız olayın bana göre benzeri yaşanmış bir olay değil” değerlendirmesinde bulundu.

Bursaspor maçına iki gün kala Sağlam’ın istifa etmesini doğru bulmadığını ifade eden Gevrek, “Haberimiz yokken hocanın hiç kimseye haber vermeden çekip gitmesi kabul edilemez. Mazeret ne olursa olsun kimseye haber vermeden, kaçarak buradan çekip gitmek, takımı maça iki gün kala bırakmak doğru bir şey değil. Bu asla kabul edilemez. Ne iş ahlakına ne hocalığa yakışmadı, bu doğru olmadı” dedi.

“BU TÜR BİR AYRILIK ETİK DEĞİL”

Gevrek, Sağlam’ın istifasını basından duyduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Madem bir sıkıntı var; madem bahsettiğin, sıkıntı dediğin, mazeret gösterdiğin şeyler var milli maç arası vardı, ayrılabilirdin. O da olmadı Kasımpaşa maçından sonra istifa edebilirdin. Peki, ne değişti de Kasımpaşa maçından sonra ne değişti de gittin. Bize, ‘şu sıkıntılar var, ayrılıyorum’ demesi gerekmiyor mu? Ayrılıklar olabilir. Türk futbolunda ilk defa bir hocayla çalışmıyorum ya da ayrılmıyorum ama ayrılığın böyle olması bana göre etik, doğru değil. İstifanın zamanlaması hakikaten bizi düşündürüyor. Kamuoyunda ‘Ertuğrul Sağlam geldi, gitti. Niye gitti?’ farklı farklı söylentiler var. ‘Ertuğrul Sağlam gibi bir hocayı elimizden nasıl kaçırdık?’ deniliyor. Aslında o arkadaşlar bilse, ben söylemek istemiyorum. Herkes göründüğü gibi olacak. Uzaktan bakınca öyle olmuyor.”

“TAKIM ÇADIRDA MI KALIYOR?”

Hiç kimsenin Malatyaspor’un üzerinde olmadığını ifade eden Gevrek, “Bu yönetimde, futbolcusu da, hocası da Malatyaspor’un üzerinde değil. Hiç kimse burnunun ucuyla Malatyaspor’a, Malatya spor camiasına bakamaz. Böyle bir şeyi kabul etmeyiz. O gün şartlarında Ertuğrul hocayla anlaşırken bana göre yanlış bir şey yapmadık, doğru karar verdik. Doğru bir hocayla yola devam ettik. Çalıştıktan sonra birbirimizi tanıdık, anlayabildik. Hocayla sözleşme yapılırken de yeni çıkan bir takım olduğumuzu, tesislerimizin durumunu, camianın durumunu, Malatyaspor’un durumunu tek tek anlattık. Transfer politikamız da anlatıldı. Bunların hepsi bilinçli bir şekilde oldu. Farklı bir şey söyleyip, daha sonradan geldiğinde karşısına farklı bir şey çıkmadı. Biz, 4 yılda yaptığımız transferleri, işleri anlattık. Hocayı da dinledik. Karşılıklı konuşarak, anlaştık. 5 yıldızlı tesisimiz var, geldiğinde tesis yok gibi bir durum olmadı, mevcut tesislerimize geldi. Tesis yok takım çadırda mı ya da dışarı da mı kalıyor? Şuan 5 yıldızlı otelde kalıyor, herkes memnun, hiçbir futbolcumuzun şikayeti yok. Hiçbirinin sıkıntısı yok. Güzel bir tesis yapılıyor ama şuan kaldığı 5 yıldızlı otelden daha iyi bir tesis değil. Güzel bir tesis ama 5 yıldızlı otelde kalıyorsun, herkes burada kalmak istiyor. Bunun mazeret gösterilmesi doğru bir şey değil” şeklinde konuştu.

“DOĞRU BİR TRANSFER POLİTİKASI İZLEDİK”

Gevrek, transferde Sağlam ile yaşanan fikir ayrılığına ilişkin, “Doğru, transferde fikir ayrılığı olabilir. Biz, sportif direktörümüz, hocamız, transfer komitesiyle istişare yaparak, transferlerimizi gerçekleştirdik. 3 yıl içerisinde yaşadığımız şampiyonluklarda bu transferler yapıldıysa, transfer politikamızı aynı şekilde sürdürdük. Hocasıyla, sportif direktörüyle, yönetimle istişare yaptık. Bu transfer politikasıyla biz 3 yıl içerisinde iki şampiyonluk yaşadık. Malatya, 10 yıl sonra 3 yıl içerisinde üst üste şampiyonluk yaşadı. Üzülerek söylüyorum bunu görmemezlikten gelen arkadaşlar var. Herkesin buna katkısı oldu. Bu şampiyonluklar bizim zamanımızda yaşandı. ‘Yanlış’ denilen şeyler oldu ama çok şükür Allah bizi mahcup etmedi. Transferlerimizde de, izlediğimiz politikada da hep doğru işler yaptığımıza inanıyoruz. Hatalar, yanlışlar olabilir, çalışan insanlar hata yapar. Yaptığınız transferlerin 1-2’si tutmayabilir, bunlar normal şeyler. Bunlar mutlaka olacak ama biz yaptığımız işlerin samimi, doğru bir şekilde istişaresini yaptık. Transfer fikir ayrılığında bana sunulan 3 futbolcu, 2. Lig ve TFF 1. Lig’de takım bulamıyor. Bu isimleri bana verirsen hangi hoca olursa olsun fikir ayrılığına düşersin. Ben bu isimlerin yerine daha üst düzey, kimsenin hayal edemediği futbolcuları soruyorum. Bu fikir ayrılığı, çıkıp bana ‘hocanın istediği transfer yapılmadı’ diyorlar, iyi ki yapılmamış. Doğru bir transfer politikası izledik, takımda ortada. Bu konuda bilmeden yapılan eleştiriler var” ifadelerini kullandı.

“SAMİMİ, DOĞRU VE ETİK DEĞİL”

İstifası nedeniyle Sağlam’ı eleştiren Gevrek, şunları söyledi:

“Takımı maça iki gün kala bırakıp gitmenin mazereti olamaz. Madem öyle sezon başlarken bunu dile getirebilirdin. Geçen sezon TFF 1. Lig’de Bayram Bektaş ile anlaştım, 15-20 gün sonra fikir ayrılığına düştük, güzel güzel oturduk, konuştuk, anlaştık, ayrıldık. Birbirimize teşekkür ederek, ayrıldık. O şekilde ayrılabilirdin. Ayrıldık, o sene biz şampiyon olduk. Bunlar olabilir. Başlarken de ayrılık olabilir. Başından beri bu politika, tesisler, transfer vardı, niye bekledin şimdiye kadar? Ben bu istifanın samimi, doğru ve etik olduğunu kabul etmiyorum. Bu asla doğru değil.”

“HOCAYLA ANLAŞIRKEN 34 MADDE ÇIKARTTIM”

Gevrek, kamuoyundaki ‘Sağlam giderken fesih bedeli olan 150 bin Avro’yu yatırıp gitti’ iddialarına “Hoca giderken cebinden 150 bin Avro yatırıp, gitti diye bir kaide yok. Hocaya biz 250 bin Avro peşinat verdik. 60 bin Avro’da maaşı vardı, 310 bin Avro. Hoca kendi cebinden para yatırarak gitmedi. Türkiye’de belki de diğer kulüplerin yapmadığını yaptık ve fesih bedeli olarak 150 bin Avro bedel koyduk. Biz feshetseydik 150 bin Avro tazminat edecektik, hoca tek taraflı feshederse 150 bin Avro ödeyecek. Hocayla anlaşırken 34 madde çıkarttım. Eğer o gün o maddeleri çıkarmamış olsaydım, bugün haksız bir fesih yapmasına rağmen iki yıllık parasını alıp gidecekti ve bu kulüp borcun altına girecekti. 150 bin Avro haksız fesih nedeniyle kulübe ödeyeceği paradır. O parada daha yatmadı. ‘cebinden para ödeyerek, yatırdı’ deniliyor. Cebinden yatırdıysa, o zaman aldığı bütün parayı yatırıp, gitsin. Yapılanı doğru bulmuyoruz”  diye yanıt verdi.

“TARAFTALARIMIZ HER ZAMAN TAKIMA SAHİP ÇIKTI”

Taraftarların her zaman taraftarların sahip çıktığını dile getiren Gevrek, “Bu takımın her şeyi taraftarlardır. Taraftarlarımız her zaman bu takıma sahip çıktı. Bu takım, taraftarların, esnafların, Malatya’nın takımıdır. Bu hepimizin takımı ve hepimiz bu takıma sahip çıkacağız. Maça iki gün kala bir hocanın bırakıp, gitmesine de ‘hoca haklı’ diye yazanlara şunu söylüyorum, maça iki gün kala gitmenin bir haklılığı olamaz. Bu şekilde söyleyenlerin niyetinden de şüphe ederim. Bunun hiçbir haklılık payı olamaz. ‘Tesis yetişmedi’ deniliyor, tesis orada. Bu işte de bir hayır vardır. İyi bir takım kurduk. İyi bir takımımız var. Yöneticiler, hocalar, hepimiz gelip geçiciyiz ama Malatyaspor kalıcıdır. Taraftarlarımızdan takıma sahip çıkmalarını istiyoruz” diye konuştu.

“HAYIRLI VE DOĞRU BİR HOCA GETİRECEĞİZ”

Gevrek, bir gazetecinin ‘Sağlam başka bir takımla anlaştığı iddiaları var buna inanıyor musunuz? Teknik direktör adayları belli mi?’ sorularına, “Şu tabloya baktığımda aklıma her şey geliyor ama bu şekilde düşünmek istemiyorum. Bir şey söylemek doğru değil, ilerleyen zaman içerisinde göreceğiz. Teknik direktör noktasında, Bursaspor ile bir maçımız var. Öncelikle Bursaspor maçına odaklandık. Futbolcu kardeşlerimiz çok karakterli ve düzgün hepsi bunun bilincinde. Bursaspor maçının ardından bakacağız. Çok isimler geçiyor. Takıma gelmek isteyenler var. Bizim düşündüklerimizde var ama Bursaspor maçından sonra görüşeceğimiz isimler var. Malatyaspor’a yararlı olacak, Malatya’yı benimseyecek, Malatya’ya katkı sağlayacağına inandığımız, hayırlı ve doğru bir hocayı getirmeye çalışacağız” yanıtını verdi.

“AKLANDI GİBİ ŞEYLER SÖYLEYEMEM”

Gevrek, bir gazetecinin ‘Ertuğrul Sağlam, Evkur Yeni Malatyaspor’a geldi, kendisini akladı söylentileri var, bunlara ne diyorsunuz? Ertuğrul Sağlam bir gecede ne oldu da gitti?’ sorularına ise “Aklandı gibi şeylere girmek istemiyorum. Bunlar konuşulabilir. Madem bir sıkıntı var yönetici, sportif direktör, kulüp başkanı var onlarla görüş. ‘Sıkıntılar var’ dersin ayrılırsın, neden gece çıkıp gider? Suçlu suçsuz, haklı haksız arıyoruz, bu kendi başına yeterli değil mi? Haber vermeden çekip gitmek doğru bir şey mi? Beni arayıp konuyu soran kulüp başkanlarına ‘ben sizin gibi duydum’ dedim. Bu benim ayıbım mı? Ertuğrul hocanın başına nöbetçi mi takacağım? Kapısına güvenlik mi koysaydım? Ben farklı bir niyet ararım. Mazeret ne olursa olsun, haber vermeden gitmek etik mi? Ertuğrul hoca gelir geçer başka bir hoca gelir, daha hayırlı olur. Yapılan etik değil” şeklinde yanıt verdi.

“SEN BURANIN ÇALIŞANISIN”

Sağlam ile daha önceden bir sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Gevrek, “Daha öncede bir sıkıntı oldu. Bana sıkıntısını anlatırken, ben bunları anlatmak istemiyorum. Elle tutulur bir sıkıntı değil. ‘hocam sıkıntı bu mu?’ diye sordum, ‘bu’ dedi. ‘Hocam, siz ayrıldıktan sonra, neden ayrıldınız diye sorarlarsa ne cevap vereceksiniz?’ dedim, bunun cevabını bana veremedi, size nasıl verecek. Hocam ‘yarın ya gelin helalleşelim, ya da kafanızı toparlayın Malatya’ya gidin’ dedim. Sabaha kadar müsaade edip, kararını vermesini söyledim. Ben, ‘hocam eğer kafanda bu ufak tefek sıkıntılar olacaksa yine gitme Malatya’ya’ dedim. Kendisi de ‘bu şekilde olursam gitmem’ dedi. Kimsenin araya girdiği yok. Aradım, karar verildi, Malatya’ya gitti. Malatyaspor’u küçük görerek, o oldu, bu oldu, her istediğin iki dakikada önüne gelecek, şu olacak bu olacak diye göremezsin. Sen buranın çalışanısın. Ertuğrul Sağlam olabilirsin, burası da Malatyaspor. Sana Ertuğrul Sağlam saygısı, sevgisi gösterildi. Sana Ertuğrul Sağlam gibi davranıldı. Bağrımıza bastık. Bu son yapılan şey, milli maç arası, Kasımpaşa maçından sonra yapmak varken, Bursaspor maçına iki gün kala gidersen farklı bir şey ararım. Burada iyi niyet yok” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. malatyalı dedi ki:

  Ertuğrul hoca konuşmadan gittiyse erdemli kişiligindendir. Sayın Adil adı gibi gevrek hocanın istediği kaç tene oyuncu aldı. Bu hep böyle oluyor Hikmet başkanda giderek ayak parasını alıp gitti. Gevrek de parasını almak için transerferleri kendi yapıyor. Yaptığı takımda ortada

  1. bayram dedi ki:

   Nankör insanlarsınız,siz 5 tl verip yada bedava maçlara girip istediğiniz küfürleri edip sağa sola saldırıyorsunuz.E.sağlam fos çıktı çürük çıktı bir şehre bu ihaneti yapamaz,şartlar ne olursa olsun bu şekilde gidilmez ERKEKÇE gidilir buna ancak kaçmak denir malatya Ertuğrulu asla affetmeyecek takımın başında olsaydı Bursayı yenerdi

 2. Ferid dedi ki:

  Ertugrul hocanin niyeti bana gore milli takimda gorev almakti Turk futbolucu cikmiyor ,yetismiyor diyerek federasyonun ilgisini ustune cekmek istiyordu malatyayla ilgili bir gelecek gormedi 2 sene calistiracak takim bulamiyan hoca gundeme yeni malatyayla gelmis oldu

 3. kernekliali dedi ki:

  Başkanımıza laf edenler dün eski malatyasporu dünyaya rezil edenlerdir.o zaman takım 2.lig de son sıradayken bile yönetime methiyeler düzerlerdi.Bugün Adil Gevrekten daha kaliteli bir başkan adayı yoktur.Kimse onun hakkını inkar edemez.

 4. Ferid dedi ki:

  Fransiz teknik direktör getirilmeli

 5. Malatyali dedi ki:

  Adil gevrek ,yav He he he .

 6. Selami dedi ki:

  Değerli arkadaşlar su dakika itibariyle bursa ya 4 0 yeniliyoruz mac ortada futbolcular bile kılını kipirdatmiyor anlaşan o ki futbolcular ile Ertuğrul hoca aynı fikirde. Herşey göründüğü gibi değil. Hoca 15 eylule kadar soz almis birisi. AMA yapılan birşey yok sonucuna katlanacaksın yönetim. O hatalıysa yanlışsa su an 4 0 yeniliyor olmazdın. FARK ORTADA BENCE. Memleket için kayıp oldu.

 7. sporanaliz dedi ki:

  ..ben size demedim mi,bu 8-0’lık Ertuğrul Sağlam’ı getirmeyin diye?İrfan hoca gelsin,zararın neresinden dönülürse kardır.Ve İrfan hocayla 10-15 sene aralıksız,sürekli devam edilmeli.Çünkü artık dünyadaki uygulamaları bu yöndedir,kaldı ki İrfan hoca iyi niyetli,dürüst,samimi ve gönül adamıdır.iyi günler..

 8. Celal à dedi ki:

  Uyuyan takım istemiyoruz irfan hoca olmaz iyibiri ama süper ligde olmaz başaramaz yılmazvural hicolmaz fatih terim gelmez hayal kurmayın

 9. mehmet timur dedi ki:

  Sayın başkan destan gibi açıklama yapmış maşallah! 10 sayfa sürüyor. İyi de camiaya bir gram hayrı dokunmayan, yüksek yerlerin icazetiyle ve lütfen! getirilen ertuğrul için bu kadar ağlayan başkan ve yönetim tertemiz ve pırıl pırıl İrfan Buz’u gönderirken niye üç maymunu oynadı? kim haklı bilemem ama atalarımızı yad ederim:
  “EDEN BULUR”…

 10. Ali Canpolat dedi ki:

  Ertuğrul sağlam cok ayıp etti. Kendisine hiç yakıştıramadım.

 11. metehan dedi ki:

  olan olmus artik bu saatten sonra gelecege bakmak lazim .

 12. Cemil dedi ki:

  Başkanın saymış olduğu malatya mv.ve il yöneticileri hepsi fos.her yerde bu stad ve tesisler yapılır.bizimkiler bitti bitecek deyip dururlar.düşünsene malatyamızda yeni stad açılışı oluyor.o heyecanı yok.birde başkan, hocaya bütün sorunları tek tek anlattım.diyiyor.fakat transfer politikamızı anlattılar diyiyor.yani kendisi anlatmamış.

 13. Kosgebliiii dedi ki:

  Karnı büyük koca Malatya yedin yine doymadın mı? Kimler geldi kimler kaçtı memleketimden….Olmasa şu kayısımız suyumuz kocaman bi tarla Malatya mmm…Malatya sporu şampiyon yapıp elinize verdiler , beceremezsiniz…Sonuç düşecek tabi ki de alt lige…Demedi demeyin

 14. turan yorulmaz dedi ki:

  Bunlar başkanın söyledikleri bir de Ertuğrul Sağlam’ı dinlemek lazım. Kim ayranım ekşi der.

 15. yusuf dedi ki:

  Dost paradan kıymetlidir.Ertugrul hoca ne dost ne ahbap sadece kaçak kalitesi olsaydı gece yarısı ucmazdı.Bu tür insanlardan hayr olmaz.Kaypak kaypaktır.

 16. gökhan dedi ki:

  ziya doğan ı hatırlayın
  idman yapmak için otobüs farını kullanıyordu
  rezil bir saha kullanıyordu
  3.lig seviyesinde tesis ile karşılaştı
  büyük adamlar zorluklar karşısında kaçan değil
  zorluklar ile başa çıkandır

 17. gökhan dedi ki:

  1500,000 tl ye yakın para almış 2 ayda
  150,000 euro da cebimden verdim diye medyada algı oluşturuyor
  250,000 euro yu vermesi lazım doğru olan aldığın peşinatı vermen

 18. Recep Nazif dedi ki:

  Ertuğrul Sağlam’ın Yeni Malatyaspor’dan istifasında hiçbir şey göründüğü veya anlatıldığı gibi değil, kimse de Malatya camiasından büyük değil!!! Futbolcularımız Ertuğrul hocanın bahsettiği gibi zorluklar içinde değil. Hocanın açıklamalarından ise tamamen rahatsızlık duymuşlar… Yeni Malatyaspor’da futbolcuların içeride 1 lira alacağı yok. 30 Ağustos’ta yatması gereken alacaklar 25 Ağustos’ta yatırıldı. Süper Ligde bunu yapan kulüp YOK!.. Ayrıca KasımPaşa maçı kazanılsa kişi başı 20 bin lira prim de verilecekti… Takıma Malatya’da 5 yıldızlı otelde kat kapatıldı. Özel yemek alanları havuzları ve spor salonları var. Tesislerde bu kadar rahat edemezler! Yeni Malatyasporlu futbolcularımız, Bursaspor maçında “sahada gerekeni göstereceğiz” diyor👏🏻

  1. Murat Bey dedi ki:

   gosterdiler..dogru..hic birsey gorundugu gibi deli…kukla yonetim istifa!

 19. Huseyin dedi ki:

  Transfer yanlisi olabilirde o kaleciyi kim aldi ?

 20. Tekin06 dedi ki:

  Bırakın gitsin..Sanki çok iş yapmış…Haaa yolu da açık olmasın arkadaşın…

 21. Celal à dedi ki:

  Kaliteni gösterdin erturul sana hoca demem hocalık asalet fedakarlık özveri demektir kalıbının adamı deyilmisin Malatya seni unutmaz mazeretin ne bilmem ama sen 700 bin mlatyaliya saygı duymadin sen dindar birisin YakışMadi

 22. memo dedi ki:

  Herkese Ertugrul saglama iyi hoca diye hetep ediyordu malatyaya yakisir hoca diyorlardi nedenide Malatya muhafazar dindar il diye Ertugrul hocada muhafazakar biri oldunda dolayi cok yakistirdik malatyaya simdi Adam gemiyi terk Edip kacan kaptan oldu demekki göründügü gibi degilmis ben inanin duyumum bu Ertugrul Saglam göründügü gibi degil ve cok agzi bozuk hoca oldunu duydum ve cok menfaatperver oldunu da

 23. EROL dedi ki:

  Ev sahibinin hiç mi suçu yoktur.Varlığınız yokluğunuz belli değil.İdmanlarda bir tane yönetici yok.Konuşmaya gelince aynı Milletvekillerimiz gibi çok güzel konuşuyorsunuz.Adam neden bıraktığını tek tek açıklıyor,hiç birine cevap verememişsiniz.Bir an önce kongrenizi yapın bırakın.

  1. pirlo70 dedi ki:

   başka emrin…okuman yazman kısıtlı galiba veya yazılanları anlama sıkıntın var gibi…

 24. Gençosman dedi ki:

  Adama verilen paraya bak.Bu paraya Avrupadan hoca bile getirilir.Ertuğrul sağlamı çok şişirmişiz haberimiz yokmuş.

 25. Lütfü dedi ki:

  Ertuğrul sağlam ile ilgili son yorumu yapacağım ve ilelebet bunun adını anmıyacağım..Bu adam da zerre kadar vicdani bir sorumluluk olsaydı,şartlar ne olursa olsun,maçını oynar,sonra giderdi.

 26. Cahit dedi ki:

  Başkanım sormak isterim siz İrfan hocayı nasıl gönderdiniz

 27. Yavuz dedi ki:

  Takımın başına Muhsin ERTUĞRAL gelmeli. Malatyaspor da çok sayıda Afrikalı futbolcu bulunuyor. Afrikalı futbolcudan da en iyi O anlar.

 28. Yusuf dedi ki:

  Başkanım Sizin iyi niyetinden şüphemiz yok. Eleştirenleri boşverin bekara karı bolamak kolay. Bol keseden sallıyorlar. Hoca ne olduğunu gösterdi. Siz doğru bildiğinizden şaşmayın. Olumsuz konuşanların da Malatyalılığından şüphe etmek lazım. Aklıselim davranıp karakterli bi hoca bulunur ligde de paşa paşa kalırız Evelallah!!!

  1. Semih dedi ki:

   Evelallah kardeşim işte bu bize ne elin Ertuğrul yamugundan biz bizden olana sahip çıkalım birlik olalım

 29. Turgay yıldırım dedi ki:

  Adil Başkan bazı şeyleri kabül et ihtiyacı karşılayacak süper ligi kaldıracak oyuncu alınmadı Ertuğrul hoca kendisine yakışmayacak şekilde resmen kaçtı madem sorun vardı şimdiye kadar neyi bekledin maç’a 2 gün kalmış sen habersiz çıkıp gidiyorsun Feto dan mimlendin kimse seni hoca diye görmedi Malatya bağrına bastı tazminat konusunda Başkan en doğrusunu yapmış sokağa atılacak para yok gidenin yolu açık olsun bize hoca çok

 30. Malatya'li dedi ki:

  Bu sekilde ayrılması kesinlikle doğru değil ama adam kimi arayıp ta istifa edecem desin. Klübü kimin yönettiği belli değil ki arkadas. Başkan mı vekilmi bakan mı belediyemi bu takimi kim yonetiyor ki adam kimle muhatap olsun. Tesis konusunda da hakli hic birsey bitmedi ama malesef defalarca açılışları yapıldı. malatyalılar olarakta mitinglerde bitmeyen ınsaatları açılışlarında alkış çalmakta n bir hal oldu mitinge gidenler1 ama bir kişi de çıkıp yav kardeşim bitmeyen tesisin ne acilisi demedi . Evet hoca gitti bama gore tek yanlisi gidiş şeklidir. Ama dedigim gibi adam kimle masaya oturup anlasip ayrilackki. Kaç kişi bu klubu n başkanı belli degil. Inşallah hayirlisi olur kulübümüz ıcin.bakalim zaman neler gösterecek.

  1. Cengiz Karaca dedi ki:

   Ayıp ama çok ayıp.Af buyurun Malatyaspor dingonun ahırımı? 3 yılda iki şampiyonluk yaşamış takım size göre yöneticisi sportif direktörü kulüp müdürü vs olmadan kendiliğinden süper lige çıktı.Sizin ufkunuzda Malesef çok çok küçük lütfen sizin gibiler buraya yoru m yazmasınlar.Çünki zararlı taraftarlar

   1. Malatya'li dedi ki:

    Sen devam et yazmaya. Gerçekleri yazınca küçük ufuklu olmak sa gercegi yazmaya devam ederim. Evet son 3 yilda nereden nereye gelindi bu acik ve net kimsenin buna itirazı yok zaten ama alt yapı tesis yarınmışım birşeyler yapma gibi fikri olmayip günü kurtarma fikri olunca bu şekilde ayriliklar kacinilmzdir unutmayin. Ben kimseyi savunmuyorum sadece fikrimi soyledim.soylediklerimde de kimseyi kuck gören bir ifade yok sadece gercekler var .tabi anlayana…

 31. alparslan dedi ki:

  sissokonun ortaları çok iyi. mutlaka ilerde oynamalı geride değil

 32. alparslan dedi ki:

  başından beri yanlış karar verdiğini söyledim yönetimin bu hocayı başa getirerek. neyse kurtulduk sonunda. bu takım 4-5-1 4-4-2 oynayacak bir takımken takımı 2-7-1 oynatan bir hoca ile ancak bu kadar devam edilebilirdi. sissoko ileri çıkıyor arkası bomboş geride yalçın ve mina var. bu kadar kaliteli bir kadroya top oynatamadı ya helal olsun. ibrahim üzülmez gelsin irfan buz gelsin farketmez nasıl takır takır top oynatıyor herkes görsün. bu takım 4-5-1 oynar kardeşim. geride chabake-yalçın mina murat akça orta saha dia azubuke diallo( aytaç) barazite sissoko ilerde de adem büyük veya khalid. sissoko geri bekde oynayacak oyuncu değil keisnlikle ilerde oynamalı

 33. AHMET dedi ki:

  HERKESE SELAM ÖNCELİKLE ŞU ERTUĞRULMUDUR SAĞLAMMIDIR NEDİR ŞU ADAMI SAVUNMAKTAN VAZGEÇİN KİMDİR BU ADAM BİZİMLE NE GEÇMİŞİ VARDIR ZATEN ADAM OLSA MAÇA BİRGÜN KALA BIRAKIP GİTMEZDİ GELELİM YÖNETİME ADİL BAŞKANI YAKINEN TANIMAM ETMEM BABAMIN OĞLUDA DEĞİLDİR AMA ADAM BİR BAŞARI YAKALAMIŞMIDIR EVET ŞAHSIMA BİR MALATYALI OLARAK ADİL BAŞKANI O SAĞLAM DEDİĞİNİZ ADAMA DEĞİŞMEM O GİTTİ BİZ YİNE BİZ BİZE KALDIK ŞİMDİ DESTEK ZAMANI YÖNETİM İSTİFA FALAN DİYEN ARKADAŞLARIMIZ VAR ONADA EYVALLAH PEKİ KİM GELECEK KİMSE YOK OZAMAN YAPACAK BİŞEYDE YOK ELİMİZDE OLANLA İDARE EDECEZ

  1. Yalçın dedi ki:

   Tebrik ve taşakkürler, En doğru ve mantıklı yorum.

  2. Semih dedi ki:

   Doğru söze ne denir eyvallah tebrikler

 34. ers dedi ki:

  ertuğrul sağlam adamsa transfer sezonu biteli 1 hafta oldu. madem yönetim senin istediğin adamları almadı . o zaman gideydin be adam. kaçıp gitmek buna denir. hafta başında seni osmanlısporun başında göreceğiz. sanada bu yakışır ertuğrul hoca. adam gibi adam değilmişsin.

 35. Murat Bey dedi ki:

  Ertugrul Saglam gitmekte hakli..Malatyasporu, Malatya buyuksehir belediyesi mi, milletvekilleri mi yoksa bakan bey mi yonetiyor belli degil..Horozu cok olan yerde sabah erken olurmus…Tesisler bitti diyor ya baskan efendi, eminim stat gibidir..git bak daha en az 1 aylik isi vardir..neticede bunlar stat da bitti dediler, stadin hali ortada..
  Ertugrul hocaya gidis sekli gorunuste yakismadi..en azindan arayabilirdi baskani..ama ertugrul hoca da hakli, kimin kukla, kimin baskan oldugu belli degil ki…adam ayrilacam dese, baskani mi arasin, buyuksehir belediye baskanini mi arasin, bakani mi arasin, milletvekili bacimizi mi arasin diger milletvekillerini mi arasin..adam en iyisi ben para mi vereyim gideyim demis :))

 36. Zeki dedi ki:

  Hepimiz Malatyalıyız, başkana laf atanlar malatyalı olamaz. Ertuğrul hint kumaşı olsa bu kadar zamandır işsiz kalmazdı. Eğer ptt ve 2. Lig topçusu istediyse zaten iyiki alınmamış ve çekip gittiği de iyi olmuş. Bu takımın rahatça bu sene ligde kalacağını 4 haftadır oynadığı oyunla gördük. Giden gider kalan sağlar bizimdir, Yücel İldiz de zora gelince gitmişti. Takımı 2. Ligden alan eldeki imkanlarla süper lige getiren başkana bu kadar haksızlık yapmayın. Zira takım bu kadar lig yukselirken siyasilerin şovunu seyredip durduk, tek şov yapmayan oydu.

 37. Malik Atasoy dedi ki:

  Ertuğrul artık bir firmada satış müdürü olursun. Ayıp bu yaptığın. Hâlâ bu adamı haklı bulanlara şaşıyorum. Samimiyetle söylüyorum, bu adamla anlaşmaya varıldığında hiç içime sinmemişti. Bu takıma sapına kadar Anadolu çocuğu bir teknik direktör lazım. Böyle satış müdürü değil.

 38. suat dedi ki:

  nankörlük yapmayın be. adil başkan adam gibi adamdır. ne yapmış bu adam, çalmış mı çırpmış mı, vay efendim menejerlerle parayı bölüşmüş te, ucuza alıp pahalı göstermişte… günahtır kardeşim iftira atmak. dilde kemik yok. herkes diline geleni söylüyor. sonra ertuğrulun yaptığı doğru mu. etik mi… sanayide bi ustanın yanında çalışan çırak bile, işten bu şekilde kaçmıyor. ustasına bir hafta önceden ayrılacağını ve yerine bi çırak bulmasını söylüyor. niye söylüyor, çünkü o işyerinden ekmek yemiş. hoca ne yapıyor, haber vermediği gibi telefonunu da kapatıyor.

 39. Mustafa dedi ki:

  Dört maçta oynadığımız oyun ortada takımlarda üst düzey değildi.Büyük takımlar karşısında bu takım tutunamaz averaj takımı olur bu ağır defans ve orta saha ile hoca bu gercekleri bildiginden ayrıldı.

 40. ahmet kervan dedi ki:

  sana yakışmadı ertuğrul sağlam gerçekten seni örnek insan olarak gösteriyordum.beyefendi kişilkli yazık yanılttın bizi .dedikleriniz doğru olabilir ama size maça ikigün kala takımı bırakmak hiç yakışmadı.canın sağolsun takımımız sensinde devam eder,

 41. ali dedi ki:

  Takımın başında ali ravcı yani transferleri yapan zat bu maçı es kaza kazanırsa yeni hocamız sabredin biletimi aldım bu takım bizim malatyanın o zatların değil…

 42. Kamil dedi ki:

  O transfer lere kim olsa giderdi tesis yok stad yok adam haklı kim olsa kaçardı lig planlaması çok saçma yapıldı iki menejer e bel bağlayıp 3. Sınıf transfer lerle bu kadar

 43. sarıkırmızı dedi ki:

  iyi de kardeşim adama sormazlar mı hadi ertuğrul sağlam yanlış yaptı daha lig başlamadan ”transferde geç kalındı ” osmanlı maçından sonra ” ihtiyaç bölgelerinde transfer lazım” diyen ertuğrul sağlamı neden susturmadınız ?? futboldan kıt bilgimle bile forvete sol bek vs .. transfere ihtiyacımızın olduğunu biliyorum iğneyi değil çuvaldızı kendimize batırmamız lazım

 44. Sademalatyali dedi ki:

  Boylece Ertugrul hocayida milet tanimis oldu yazik yazik insan Dersim sporu calistiriyorsa bir helalilk alir hani 150bin ero nerde yatirdim diyorsun utan utan bazen kulupler ansiz hocayi gonderiyor herkes o kulube bir suru baski yapiyor etik olmadi etik degerlerini gelenenek gorenekleri toreleri yok etin be ertugrul Iki bucuk Milyon Malatyaliya yanlis yaptin kendine geldinse en kisa surede bir basin toplantisi yap malatya halkinda Batalgazi halkindan ozur dile yoksa sana bu buyuk leke olarak omur boyu kalir malatya gelmek icin bir suru hoca siraya girdi sende biliyorsun.

 45. cengiz dedi ki:

  Anladikki Ertuğrul saglamda saglam değilmiş..iyikide gitmiş…

 46. Ferhat dedi ki:

  Lige yeni çıkmış bir takımdan Messi’nin alınmasını mı bekliyordu Er_tuğrul efendi. Tüm ulusal kanallardan kadro ile ilgili yorumları bir dinlesin

 47. Kadir dedi ki:

  Melih gökçek bence hocaya ayar verdi.. osmanlı spora giderse şaşmayın…. sağlam sağlam değilmiş.. çürük ve fos çıktı

 48. Ali dedi ki:

  Başkanım ,hiç bir çıkarı olmayan Malatyaspor taraftarları olarak sizi sonuna kadar destekliyoruz.Maalesef bu konuyu fırsat bilip birilerinin tetikçiliğini yapanlar var.Buraya yapılan yorumlardan anlıyoruz.Ama merak etmeyin bu fırsatçılar azınlıkta.

  1. Ferhat dedi ki:

   Aynen öyle Ali Bey

 49. Ekrem dedi ki:

  ERTUĞRULUN. BAŞINDAKİ. ER. KELİMESİNİ. BUNDAN SONRA. KULLANMIYALIM. ÇÜNKÜ. KANIMIZA. DOKUNUYOR. MAÇA. SAHATLAR KALA. BİR. ŞEHRIN. TAKIMINI. BÖYLE. ORTADA BIRAKIP. GİTMEK. HİÇBİR KAREKTERE YAKIŞMAZ.

  1. Fanatik dedi ki:

   Aynen

 50. gökhan dedi ki:

  bide şu taraftan bakın
  hayırlı olmuş
  çünkü adam
  250000=1,030,000 tl peşinat
  60000=247,000 tl maaş a anlaşmış
  rakam a bakın
  doğru bu rakama fatih terim bile gelir

 51. Mayer dedi ki:

  Hiç kimse kendini Malatya’nın üzerinde göremez Ertuğrul sağlam kim

 52. Alparslano dedi ki:

  Allahına kutban konuş. Bursalılar ertuğrul sağlamın bu takımı bu hale getirdiğini söylüyor. Çok iyi hoca ise gitsln beşiktaşa. Elimizdeki kadro ilk 5 i zorlayacakken yanlış oyun anlayışından takımı kük görmesinden playlar bu noktaya geldi. Güle güle…

 53. Utku dedi ki:

  Bir de hala konuşuyor musun sen? Bu adamı niye konuşturuyorsunuz? Hocayı getirmeden kadroyu menejerlere kur, hocanın istediklerini alma, transferleri 3 yıldır olduğu gibi son dakikaya bırak, tüm yaz boyu yan gel yat, kulübün parasını kendi paran gibi harca, verdiğin hiçbir sözü tutma, hoca görevdeyken bile başka hocayla görüş… Say say bitmez. Senden başkan falan olmaz. 3 yıldır söylüyorum bunu. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi hocayı yem et! Geç bunları. Sen istifa etmeden hiçbir şey olmaz. Taraftar bile bıktı, usandım senin söylediklerinden. Ahmed, Öznura sürekli teşekkür ederek o koltukta oturuyorsun. Arkanda tek bir iş adamı bile durmuyor. Kimse sana güvenmiyor. Hoca da güvenmem ekte haklıydı. Doğru olanı yaptı.

  1. cengiz dedi ki:

   Senin begenip begenmemen kimsenin umurunda değil..malatyaya 3 yil içinde 2 sampiyonluk yasatan bu adam hakkında konuşmak sana düşmez bi kere..

 54. Ruşen uçar dedi ki:

  Hocanın bu cesareti bu rahatlığı bu şehre rağmen bu cüreti sizin çapsızlığınızdan basiretsizliğinixden kaynaklandığını da kabul edelim…

 55. Ahmett dedi ki:

  Başkanım iyi niyetlesin ama tek taraflı konuşmak yanlış bence bi de hoca gerçekleri konuşsa o zaman suç kimde belli olur bildiğim bisi hocanîn istegi olmadı gibi hocanın yüzünden belli oluyordu ıdmanlarda

 56. Turgut Öztürk dedi ki:

  Ertuğrul, Sağlam davranmamış maalesef.

 57. gökhan dedi ki:

  başkan haklı
  ne olursa olsun bu şekilde gitmesi bu işi maça 2 gün kala yapması doğru değil
  olan oldu
  takıma sahip çıkalım
  ertuğrul gider başkası gelir hoca mı yok
  önemli olan takım

 58. baştacı dedi ki:

  ŞU FOTOĞRAF TA GÖRDÜGÜM NEDİR BİLİYORMUSUNUZ 3.LİG TAKIMI YÖNETİM KURULU BÜTÜN MALATYANIN FUTBOL CAMİASINDAKİ TEK SIKINTI BU FOTOGRAFTAKİ ŞAHISLARDIR BUNLAR ACEMİDİR BİR AN ÖNCE BU İŞİ BİLEN PROFESYONELLERE BU TAKIM TESLİM EDİLMELİDİR.

  NOT : BU YAZIMIN FOTOGRAFTAKİ İNSANLARIN ŞAHSİYETLERİYLE HİÇ BİR İLGİSİ YOKTUR SADECE FUTBOLDAN ZERRE ANLAMADIKLRINI DİLE GETİRİYORUM HER BİRİ İYİ BİR EŞ İYİ BİR BABA OLABİLİRLER ANCAK FUTBOL ADAMI OLAMAZLAR OLAMAYACAKLARDIR…

  1. Bülent dedi ki:

   Yahu kardeşim azıcık insaflı ol.Futboldan anlamıyor dediğin bu başkan bu takıma 3 senede iki lig atlatıp Süper lige çıkarttı.Herkes hata yapar azıcık objektif olun.Sizin futboldan anlıyor dedikleriniz Malatyasporu amatöre dünya borçla düşürdüler.

 59. caner dedi ki:

  Arkandayız başkan, bu şekilde çekip gitmesi hiç ama hiç yakışmadı hocaya. Yazıklar olsun.

 60. necati dedi ki:

  Evet size göre hiçbir sorun yok, herşey dört dörtlük. Başkanım şunu neden diyemiyorsunuz, bizim paramızda gücümüzde bu kadar bundan fazlasını bizden beklemeyin. bizde sesimizi kesip oturalım ve takımı izleyelim. Yok baba transfer yapacağız, yok şöyle olacak, sürekli vaat ediyorsunuz ama arkası gelmiyor. Hocayada böyle vaatler verdiyseniz adamda normal olarak bırakıp gitti. Siz halen siyasetçiler gibi bol keseden sallıyorsunuz. Herşey ortada herkes herşeyi görüyor ve anlıyor.

 61. veli97630 dedi ki:

  ertuğrul hoca sonuna kadar haklı..sizin verdiğiniz sözler nerde 5.hafta olmuş daha stat yeni açılıyor tesis desen en az 1ay daha sürer.lafla peynir gemisi yürümez icraata gelin

 62. Erhan dedi ki:

  Başkan sonuna kadar senin ve Yeni Malatyasporun arkasındayız. Ertuğrul Sağlam’ın yaptığı son derece yanlış.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."