Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Bu Zat Artık Genel Sekreter Yardımcısı

Bu Zat Artık Genel Sekreter Yardımcısı
 • 08.06.2016

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Ercan Turan’ın Genel Sekreterlik görevine atanmasıyla boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Av. Ali Yıldırım atandı.

Ahmet Çakır’ın 2009 yılında belediye başkanı seçilmesiyle birlikte Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne getirilen, Büyükşehir statüsüyle birlikte Ahmet Çakır’ın danışmanı olarak atanan, Çakır’ın hem kişisel hem de belediye başkanlığı öncesinde ortak olduğu şirketin avukatlığını yapan Ali Yıldırım, Ercan Turan’dan boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün yer isimlerine ilişkin değişiklik konusundaki bir genelgesini yanlış yorumlayan Malatya Belediyesi yöneticileri, Kent Konseyi’nin de desteği ile yaklaşık 3 yıl önce Malatya’da 2 bin 500’ün üzerinde cadde ve sokağın ismini değiştirmişti.

Ali Yıldırım ve genel sekreterliğini yaptığı Kent Konseyi, bugün hala tartışılan ve birçoğunda değişiklik istenen ‘acayip-ilgisiz-tuhaf’ cadde ve sokak isimleriyle ciddi eleştirilerin muhatabı olmuştu.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. mustafa dedi ki:

  Bilgisi,birikimi ve duruşuyla Malatya gençliğinin Ali abisi olan Ali yıldırım^ın genel sekreter yardımcısı olması en çok gençleri sevindirmiştir.unutulmamalıdır Ali yıldırım kent konseyi genel sekreterken malatya kent konseyi gençlik meclisi tüm türkiyedeki gençlik meclisleri içinde EN İYİ GENÇLİK MECLİSİ seçilmiştir.

 2. Hasan Baytimur dedi ki:

  Bu yazılanları görünce “Hasudu Malatya ” teriminin üzerinize ne güzel yakıştığını gördüm.. Kendi adamından haz etmeyen bir ilin sözde tarafsız haber sitesi.. Gözcü gazetesini dahi geride biraktiniz. Kendinizi itibarsızlastirmayin lütfen.. Bırakın milletin oyu ile başkan olmuş Ahmet Çakır buna karar versin. Elinizde urganla gezip aşacak adam arama sevdasından vazgeçin.. Tarafsız, ilkeli ve ahlaklı haber yapın lütfen.

 3. Gariban köylü dedi ki:

  Tanımam etmem ancak bu sokak isimleri kadar saçma bir şey yok yan mahallenin ismini bilmiyoruz bildiğimiz aşina olduğumuz isimler değişti yazıklar olsun

 4. hacı mehmet ünalan dedi ki:

  Ali beyi kutluyorum inşallah daha güzel yerlerde de görürüz

 5. MUSTAFA V dedi ki:

  Ali bey kent Konseyi Genel Sekreterliği danışmanlığı döneminde Malatya ya çok hizmetleri ve faydası olmuş bir insan .İnşallah yeni görevinde de çok hizmetleri olacaktır.
  Rabbim hayırlı hizmetlere muvaffak etsin

 6. Muhammed Ali dedi ki:

  “Büyük kafalar fikirleri, orta kafalar olayları, küçük kafalar kişileri tartışır”(.)

 7. Demir dedi ki:

  GENEL SEKRETER VEYA YARDIMCILARI HANGİ ŞARTLARDA ALINIYOR?
  Malatya Büyükşehir belediyesi bünyesine alınan hangi isim olursa olsun yeter ki kapasiteli, başarılı Ufku açık, vizyon sahibi, geçmişi başarılı isimler olsun arkadaş. Malatya ancak böyle kazanır. Bırakalım artık benim senin adamlığımızı.
  Sayın yazar güzel yazmış arkadaş bu ismin ne özelliği var ki böyle önemli bir makama gelebiliyor. Zaten Zeki Sarılar’ı gördük 55 inden sonra devlet memuru oldu. Atanan isimler hakkında Malatya’da bir anket yapılsa bakın ne çıkacak?

 8. MUSTAFA V dedi ki:

  Ali bey kent Konseyi Genel Sekreterliği danışmanlığı döneminde Malatya ya çok hizmetleri ve faydası olmuş bir insan .İnşallah yeni görevinde de çok hizmetleri olacaktır.
  Rabbim hayırlı hizmetlere muvaffak etsin

 9. selahattin dedi ki:

  malatya haber yetükilileri. bazılarının Ali yıldırım için yazdıklarını görünce bunlarıda bilirler cevap versinler diye yazıyorum. 1-Genel sekreter yardımcılığı memurlukmudur.2.Ali yıldırım ne zaman ne biçimde memur olmuştur.3.Hangi imtihanla hangi kıstasla belediyeye girmiştir. 4. Avukatlık işini ne zaman kapatmış. 5..Belediye başkanının şahssının ve eski şirketinin avukatı olduğu doğrumu. Konseyden ve belediyeden görevliyken maaş verildiği doğrumu. Belediye görevi ile şahsi avukatlık aynı dönemlerdemi6.Ali yıldırım yanlıları şimdilik bunlara cevap versinler.

 10. Malatyalı dedi ki:

  Ya bu “Kadına köle olma ailene reis ol!” deyip de malatyayı tüm türkiye ye rezil eden kişi değil mi ?

 11. Turanlı dedi ki:

  Ali bey hakettiği yere gelmiş. Başarılı olacağına inaniyorum

 12. tuncay aydın dedi ki:

  seni beni genel sekreter yapacak halleri yok tabiki ekibini yanına alacak bu işler böyle askerdeki söz gibi görmedim duymadım bilmiyorum ….

 13. Kenan G dedi ki:

  Sevgili kardeşim bu nasıl bir zihniyet attığını başlığa bakılırsa senin ali beyle bir sıkıntın var eğer tarafsız isen kendi yandaşlarına bir kelime söylersin insanlar size inanır ayrıca size ve birkaç gazeteci diye geçinen kişilere böyle konuşma hakkını kim veriyor herşey edep saygı içinde olmalı birde eleştiriye açık olun editör olarak insanlara cevap vermeniz sizin sizin ne fikirde ne düşüncede olduğunuzu tam yansıtıyor eğer tavsiye edeceğiniz biri varsa çıkar kamuoyu ile paylaşırsınız sizin malatyalı olduğunuzda bile şüpheliyorum.
  EDİTÖR NOTU: Sayın okur, Ali Yıldırım’a destek amacıyla, aynı IP numarasından değişik isimlerle gönderilen yorumlardan olduğunuz için, kendi yazıp, kendinize destek verdiğiniz yorumunuz yerine bu açıklamayı okumaktasınız.(m.g.)

 14. m.g. dedi ki:

  Saskinlikla okudum yazilanlari insanlarin elestirileri malatyalinin bakis acisinin bu kadar kucuklugu bir malatyali olarak beni ciddi anlamda sarsti.malatyanin gelismesinin sokak ve cadde isimlerine takili olmasi ayrica cok komik.LUTFENADALETLI OLALIM.muhalefet olcaz diye kisiliginizi zedelemeyin
  EDİTÖR NOTU: Sayın okur, Ali Yıldırım’a destek amacıyla, aynı IP numarasından değişik isimlerle gönderilen yorumlardan olduğunuz için, kendi yazıp, kendinize destek verdiğiniz yorumunuz yerine bu açıklamayı okumaktasınız. (Kenan G)

 15. Abdullah dedi ki:

  BELEDİYEYİ YÖNETİCİ AVUKATI VE BAŞKANI SAVUNMAYA ÇALIŞANLAR HANGİ ‘KUTSAL’ AMACIN PEŞİNDELER.SOYADLARINI YAZSALAR EN AZINDAN SORGULANABİLİRLER.

 16. Ceren dedi ki:

  Malatyahaber yöneticileri, lütfen Ali Yıldırım’a sorar mısınız, Kernek’in bir tepesindeki bir mahalleye Uranüs sokak adını verirken, İnönü Caddesi’ni Çamlıca Caddesi yaparken, Atatürk Caddesi adını kaldırırken (bazıları sonra düzeldi), daha onlarca -garip garip acayip isimler verirken acaba ne düşünmüş? Binlerce sacma sapan sokak adı verilmiş de, içlerinden birini merak ediyorum. Uranüs adı nerden tezahür etmiş?

 17. Musto dedi ki:

  Sayın editör, Avukatın avukatlığına soyunan arkadaşlara söyleyiverin, bir adlarını soyadlarını yazsınlar ki, belediyeden geçinen kimseler olup olmadığını bilelim.

 18. Ramazan dedi ki:

  Başkanın avukatı, kent konseyinin (maaşlı) genel sekreteriydi, başkanın ortak olduğu şirketin avukatıymış, başkana daha sonra yüksek maaşlı, avukatlık bürosu da açık olmak üzere danışmanlık yapmaya başlamıştı, şimdi de gardaşım genel sekreter yardımcısı olmuş.. Vallahi Malatya’da adam kalmamış bundan başka. On parmağında on marifet.

 19. Enes dedi ki:

  Ali YILDIRIM, temiz kalpli, iyilik sever ve senelerdir tanıdığım bir insan. Malatya’ya her zaman faydaları dokunmuş daha da dokunacaktır. Malatya haber yazım ekibinin taraflı, nesnel olamayan ,maksadını ve eleştiri sınırlarını aşan gazetecilik anlayışı ile sunduğu haberi kabul etmek mümkün değildir.
  EDİTÖR NOTU: Sayın okur, Ali Yıldırım’a destek amacıyla, aynı IP numarasından değişik isimlerle gönderilen yorumlardan olduğunuz için, kendi yazıp, kendinize destek verdiğiniz yorumunuz yerine bu açıklamayı okumaktasınız. Yukarıdaki mesajınız da, daha önce başka isimlerle ancak aynı IP’den gönderdiğiniz mesajlardan biridir. Lütfen dürüst olun, kendinizi kandırın, başkasını kandırmaya kalkışmayın. Ahlaklı olun lütfen..

  1. Enes dedi ki:

   Aynı Kablosuz ağ kullanımı diye günümüzde bir olay olduğunu anlayamayacak kadar akıl fakirisiniz. Allah ıslah etsin
   EDİTÖR NOTU: Aynı kablosuz ağ kullanımından başlatılan bir kampanya itirafı mı?

   1. Enes dedi ki:

    Senin kuyruk acın var. Böyle bir yazı yazıyorsun. Bizde işyerinde tanıdığımız arkadaşlarımızla Ali Beye destek oluyoruz. Bunu da anlayamazsın. Çünkü başkalarını eleştirirken kendin eleştiriyi kaldıramıyorsun. Kimseye ahlaksız diyemezsin. Gazeteciliğin G’sinden anlamadığından da buradan belli. İşsiz kalmış niteliksiz insanlar iş bulamayınca gazetecilik yapıyorlar. Yazık ülkemin haline sende haklısın

 20. Saruhan-Gls dedi ki:

  Ali bey hem avukatlığı, hem kent Konseyi Genel Sekreterliği hemde danışmanlığı döneminde çok başarılı bir insan.
  Rabbim hayırlı hizmetlere muvaffak etsin.
  Malatya için çok iyi bir kazanım olmuş.
  Malatya haber içinde üzüldüm yazık saygı biraz yahu saygı

 21. Saruhan dedi ki:

  Bence Ali Yıldırım işi layığıyla yapabilecek biri, hem mesleği gereği hem kişiliğiyle yerinde bir atama olmuş…haberi yapan herkimse bu konularda bilgisi yok demek yada tam anlamıyla gazeteci değil…

  1. Gls dedi ki:

   EDİTÖR NOTU: Sayın okur, Ali Yıldırım’a destek amacıyla, aynı IP numarasından değişik isimlerle gönderilen yorumlardan olduğunuz için, kendi yazıp, kendinize destek verdiğiniz yorumunuz yerine bu açıklamayı okumaktasınız.

 22. Malatyalı dedi ki:

  Yeteneklerinin ne olduğu belli olmayan adamlara koltuk vermiş. Yazıklar olsun. Malatya’nın değerlerine sahip çıkmayana, yarın da Malatya sahip çıkmayacak. Bundan hiç şüphen olmasın başkan!

 23. Hasan dedi ki:

  Bu Ali bey avukat değil mi? Şimdi devlet memuru oldu değil mi? Peki avukatlık bürosunu ne zaman kapatacak ikisi bir arada olmaz basın olarak takipçisi olunuz. Baro bu konuda ne yapacak merakla bekliyoruz.

 24. muzo dedi ki:

  eyidir eyi gardaşım

 25. Kerim Dayı dedi ki:

  Bundan sonra önemli hiçbir konumda görev alamayacak olan belli bir kesim ancak boş boş konuşarak bişey yaptklarını zannediyolar.artık Türkiye üzerinde en küçük bir etkiniz olamaz . çünkü bittiniz siz.

  1. Yılmaz dedi ki:

   Vay dayıma bak …….. atmış yine bok keseden .O gün geldiğinde sen entarisinin altına saklanacak birisini zor bulursun.

 26. Bahtiyar Anadolu dedi ki:

  İçerden olanı beğenmezsiniz, dışarıdan biri gelir içerlenirsiniz.. Yahu siz neyi beğenirsiniz, ya da şimdiye kadar neyi beğendiniz, kendinizi beğenmekten başka. Ne zaman bu şehir de iyi şeyler de oluyor diye bir başlık atacaksınız merak ediyorum..

 27. razi dedi ki:

  yine başkan efendi dışardan sözleşmeli personel almış. yıllardır çalışanın hakkını ye ama kendi adamın olunca yap sözleşmeyi al kadroya. Allahın da bir hesabı var elbet…

 28. timur dedi ki:

  malatyahaber yine çuvalladı. milleti galeyana getirmeye çalışıp böyle başlık atarsan patlar elinde geçmiş olsun.

 29. salih dedi ki:

  Merhabalar
  Ali bey hem avukatlığı, hem kent Konseyi Genel Sekreterliği hemde danışmanlığı döneminde örnek bir insan olarak bilinir.
  Rabbim hayırlı hizmetlere muvaffak etsin.
  Başlığınız eleştiri sınırlarını aşmış diye düşünüyorum.
  i

 30. ali dedi ki:

  Merhabalar
  Bu başlık Malatyahaber sitesine hiç yakışmamış
  kişilere düşmanlığınız seviyenizi korumanıza engel olmamalı.

 31. Özkan dedi ki:

  Bu zat diye başladığın yazıda belli ki karnın almıyor Ali Beyi Bu Bizim için iyi Çünkü sen Haz-edersen İşte O zaman bir sıkıntı var demektir . Sen ki koskoca bir gazetenin köşe yazarısın Ülke bu haldeyken Sokak isimlerinin taba lelerine takılıp asılı kalma.

 32. gül dedi ki:

  ey başkan atı alıp üsküdarı geçtiniz ama ah alıp sıratı geçecekmisiniz. doldur yakınlarını belediye ye onca teknik kadron boşken şirket personeline sözleşme verme , ama kendi adamlarını al. Allah bunun hesabını öyle bir soracak ki sizden inşaallah yakındır. sizleri biz taşıdık buralara indirmesini de bileceğiz Allahın izni ile…

 33. ergun dedi ki:

  Yine beni yanıltmadınız attığınız başlıkla, insan biraz düşünür böyle bir başlık atılırmı diye ama nerde. Birde tarafsız gazetecilik yapıyoruz diye övünürsünüz. Baştan beri söylüyorum sizler tarafsız değilsiniz, bi tarafsınız.

 34. malatyasever dedi ki:

  altına imzanı atamadığına göre tamamen provake amaçlı bir başlık…

 35. Kamil kaya dedi ki:

  Herşey kılıfında ne dense boş sağlık olsun devranın sonu gelir elbet Allah büyük

 36. ali veli dedi ki:

  Ali YILDIRIM adam gibi adam.
  Attığınız başlığın altını dolduramamışsınız. Belli ki sizin başka derdiniz var.

 37. Akif firat dedi ki:

  Yaa bu arkadas kendini sini ifade etmekten aciz belediyemizi temsil edicek yazık günah . Memleketime üzülüyorum gerçekten belediyecilik anlamında sahipsiz malatyam . Elbet onuda hakkı ve layıkıyla yapacak insanlar inşallah rabbim nasip eder.

  1. Fikrullah Gülümser dedi ki:

   amin

 38. Cenk dedi ki:

  Malatya ve Belediye için güzel bir kazanım.
  Hayırlı olur inşallah, Allah mahcup etmesin.
  Not: Malatyahaber için yüz karası bir başlık. Lütfen biraz empati, biraz saygı

 39. mehmet kartal dedi ki:

  Ali Bey i liseli yıllarından şahsen tanırım, bence gayet başarılı ve Malatya için önemli bir isim….hayırlı olsun….

 40. Fikrullah Gülümser dedi ki:

  İbadet>Ticaret>Siyaset&
  Allah bu ülkeyi korusun ne diyelim.

  1. Fikrullah Gülümser dedi ki:

   olasın yanlış yazılmıştır.
   olmasın inşaallah..

 41. MUSTAFA dedi ki:

  CADDE VE SOKAK İSİMLERİNİ BİLE DOĞRU DÜZGÜN VEREMEYEN ADAMDAN HANGİ PROFESYONEL YÖNETİCİLİK BEKLENİR.
  MALATYA NIN İŞİNİ BİLEN PROFESYONEL YÖNETİCİLERE İHTİYACI VAR.
  YOKSA AYNI YERDE PATİNAJ YAPAR DURUR.
  MALATYA NIN DA KADERİ YILLARDIR İYİ YÖNETİCİLERE NASİP OLMADI.

 42. kevser m.g. dedi ki:

  Turkiyenin maddi manevi gucune hayranim yikmaya calistikca dahada guclenecegine inaniyorum sizin gibi dusunen zatlarda uykusuz gecelere talim edecekler

 43. Ali dedi ki:

  Vah Malatyam Vah sen bunlarıda mı görecektin. Bekri Mustafa meselesi diyeyim, anlayan anlar..İşte durum bu Sayın Malatyalılar. Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir.

 44. Kevser birgul dedi ki:

  Bir insanin haberini yapmadan once yaptigi calismalari arastirmanizi oneririm.gazeteciliginizi haberciliginizi muhalefet parti goruslerinizle yorumlamayin pencerenizi acin tarafsizlik ilkeniz olsun .Ali Bey kent konseyi genel sekreterligindeyken kent konseyi genclik birimi turkiyenin en iyisi secilip odul aldi bizi gururlanndirdi.madem yaptigi bir projeyi de aldiniz bari hepsini alin .ayrica saygili ve turkceyi bilen insanlar secin bu zat basligi size yakismamis

 45. fatih dedi ki:

  Temiz yüzlü ve temiz bir adam bence malatya içinde belediye içinde kazanım olacak biri malatyahaberden de haber yaparken biraz daha tarafsızlık beklerdim hayırlı olacak bir atama gibi

  1. Hasan dedi ki:

   Fatih belediyeye melek yada flim artistimi alıyorsun bu nasıl bir mantık diğer çalışanların yüzleri kirlimi

 46. elf dedi ki:

  beyaz trollerin hoşuna gitmemiş bu haber birazdan paralele bağlarlar

 47. çarmuzulu dedi ki:

  42 seneden beri istanbulda yaşayan malatyalı olarak üniversite için ayrıldık hersene mutlaka gittigim malatyamın daha gelişmiş olmasını istiyorum lütfen çevre yolu altına önem verin ekili arazileri imara aşmayın ekmek kapıları fabrikalarımız gitti bari geleneksel sokak isimlerimize dokunmayın ehline imkan tanıyın

 48. Akıncı06 dedi ki:

  Bu nasıl bir haberdir…sözde tarafsız habercilik yapıyorsınuz

  1. elf dedi ki:

   haberde ne var anlamadım olmadı sabah ahaber izleyin

   1. Akıncı06 dedi ki:

    İzlerin…sende aç sabah halk TV yi ile o zaman…

 49. Hasan dedi ki:

  Bu başlık tarafsız gazetecilikle bağdaşmayan ön yargılı yıpratmaya yönelik bir başlık. Ali bey Malatya Büyükşehir belediyesine yeni bir vizyon katacak kalitede çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile tanınan bir zat.

 50. Sedat dedi ki:

  Ali beyi kent konseyi döneminden tanıyorum, ismini görünce çok memnun oldum.. Başkan Çakır gerçekten başarılı bir tercih yapmış.. Avukat beye yeni görevinde başarılar.. Bu arada sürekli yıpratma politikası sürdürüren Malatya haberi ve bu habere atılan başlığı da Malatya halkının takdirine sunuyorum..

 51. kutay dedi ki:

  o zaman cadde ve mahalle isimleri boşuna değişmişti. değişti de ne oldu alakasız, kafadan isimler uyduruldu. çeşme olmayan sokağa şelale, ağaç olmayan sokağa dalbastı ismini koyan zihniyetten ne beklenir ki?

 52. Ahmet dedi ki:

  Adam avukat birkere mevzuata hakim olmasi yoneticilik icin cok onemli.. baskan danismani olmasi belediyeye hakim oldgunu da gosterir.. bence isabetli bir atama olmus..

  1. Hikmet Erdoğdu dedi ki:

   Helvacılık daha önemli ama yöneticilik için.

   1. Sedat dedi ki:

    Hala helvacı diyor ya..

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."