Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Bunlara Yanıt Verin! (1)

Bunlara Yanıt Verin! (1)
  • 27.12.2015

Malatya Belediyesi’nde çap ve yetenekleriyle alakasız görevlere getirilen bazı kimselerin en basit bir haberi dahi anlamadıkları yorumuna da neden olan geçtiğimiz haftaki belediye açıklaması, bu yetenekteki (!) ekibin Başkan Ahmet Çakır’ın yaşadığı sıkıntılı süreçlere yeni ve daha büyük sıkıntılar ekleyeceğinin işaretleri şeklinde yorumlandı.

 

Malatyahaber.com’da geçen hafta yayınlanan, belediyenin Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki işlere, Mezarlıklar Müdürlüğü işlerinin ihale edildiği firma üzerinden usulsüz ve etik olmayan yöntemlerle, ağırlıklı olarak üst düzey yetkililerin yakınları ve akrabalarından oluşan eleman alımına vurgu yapılan ‘Başkandan Habersiz’ başlıklı habere açık yanıt vermek yerine, hazırladıkları “karmaşık” bir metinle haber ve haberi hazırlayanları asılsız ifadelerle suçlamayı tercih eden “muvakkat” belediye yöneticilerine, aynı konuda açık yanıt vermeleri talebiyle anlayabilecekleri basitlikte sorular yöneltiyoruz.

 

İlk haberi ve belediyenin verdiği yanıtı okuyanlar, arada bir bağlantı kuramazken, Çakır’ın umre ziyareti nedeniyle Malatya’da bulunmamasından yararlanarak etkili ve yetkili hale gelenlerden bizim yanıtını beklediğimiz sorular “şimdilik” şunlar:

 

Soru 1: Belediyeden yapılan açıklamada ‘“Yeşil Alan ve Parklarda Sulama Sistemleri Revizyonu İçin Hizmet Alım İhalesi” Mezarlıklar Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda değil Park Bahçeler Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda Destek Hizmetleri uhdesinde yapılan bir ihaledir’ denilmiştir.

 

Park Bahçeler Müdürlüğü’nün hizmet alım ihalesini, GAP Tem, Mezarlıklar Müdürlüğü’nün hizmet alım ihalesini İnka A.Ş almıştır. Şayet belediyenin söylediği gibi ise son alınan yaklaşık 35 elemanın puantaj cetveli hangi müdürlük tarafından doldurulmaktadır? Söz konusu bu çalışanlar maaşlarını Mezarlıklar Müdürlüğü’nün hizmet alım ihalesini alan İnka A.Ş’den mi yoksa Park Bahçeler Müdürlüğü’nün hizmet alım ihalesini alan GAP Tem’den mi almaktadırlar? Belediye bu elemanların puantaj cetvelini ve maaş bordrolarını basın kuruluşlarına gönderebilir mi?

 

Soru 2: Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki işlerde çalışan B.A,  C.A,  M.A,  Ş. A, A.A, ile M.A, M. K, H.B F, yaklaşık iki ay önce Park Bahçeler Müdürlüğü’nün bağlı olduğu, Emlak Müdürlüğü kadrosundan maaş alıp da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Abuzer Kabakaş ile tartıştığı iddialarının ardından görevinden alınan Mehmet Küçükşahin’in yerine atanan yeni Park Bahçeler Müdürü İ.A.’nın akrabaları mıdır?

 

Soru 3: Yukarıda ismi geçen şahıslar İnka A.Ş mi yoksa GAP Tem üzerinden mi işe alınmışlardır?

 

Soru 4: Cemal Akın döneminde başkanlığını Muharrem Çamurlu’nun yaptığı Derme Sulama Birliği’nde, Çamurlu dönemi ile ilgili olarak sürdürülmekte olan geniş çaplı soruşturma, o dönem orada görev yapan şimdiki Park Bahçeler Müdürü İ.A.’yı da kapsamakta mıdır?

 

Soru 5:  Peyzaj, park bahçe sulaması, tarımsal bir sulama birliği olan Derme Sulama Birliği’nin görev alanında mıdır? Derme Sulama Birliği geçmiş dönemlerde tek bir metrekarelik park bahçe alanı sulamış mıdır?

 

Soru 6: Belediyenin açıklamasında bugüne kadar 100 bin metrekarelik yeşil alanın otomatik sulama sistemlerinin tamamlandığı belirtilmiştir. Bu 100 bin metrekarelik yeşil alanın sulanması şehir şebeke suyu ile mi yapılmaktadır? Bu alanların sulanmasında zaten yaz aylarında yetersiz hale gelen şebeke suyu yerine, yeraltı sularının kullanılması düşünülmekte midir? Ayrıca yeşil alanların halen şebeke suyu ile sulanmasından doğan maliyet vatandaşın sırtına mı yüklenmektedir?

 

Soru 7: Malatya halkının parasıyla kış aylarında Antalya’dan alınan iki kamyon yazlık çiçeklerin akıbeti ne olmuştur? Bu iki kamyon çiçek donarak çöpe gitmiş midir gitmemiş midir? Çöpe gitmemişse alınan çiçekler nerelere ekilmiştir?

 

ARŞİV FOTO: Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediyenin Emlak İşleri Müdürü kadrosundan maaş ödenen Başkan Yardımcısı Vekili Abuzer Kabakaş ile Park Bahçeler Müdürü İdris Alan ve bir grup işçi..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."