Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Bütün Kesimleri Kucaklayacağız”

“Bütün Kesimleri Kucaklayacağız”
 • 21.04.2017

* AKP’li Çalık; “Türkiye’de yüzde 51,3 oy veren, ‘Evet’e ne kadar oy veren vatandaşlarımız ne kadar kıymetli ise, 48.7 oy veren, ‘Hayır’a oy veren vatandaşlarımızda aynı ölçüde bizim için kıymetli ve değerlidir.” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte AKP İl Başkanlığını ziyaret ederek, burada partililerle bir araya geldi. AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın da bulunduğu toplantıda konuşan Çalık gündeme ilişkin olarak açıklamalar yaptı.

“EVET VE HAYIR OYLARI DA KIYMETLİDİR”
Referandum sonuçlarını değerlendiren Çalık, “Türkiye’deki yüzde 51.3’e destek veren büktün milletimize hakikaten şükranlarımızı sunuyorum. Aziz milletimiz demokrasiden yana oyunu kullanmıştır ve ‘Evet’ ile Türkiye’yi taçlandırmıştır. Ama şunu herkesin çok iyi bilmesi gerekir ki; Türkiye’de yüzde 51,3 oy veren, ‘Evet’e ne kadar oy veren vatandaşlarımız ne kadar kıymetli ise, 48.7 oy veren, ‘Hayır’a oy veren vatandaşlarımızda aynı ölçüde bizim için kıymetli ve değerlidir. Uluslar arası güçlerin Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyun bugüne kadar her daim Türkiye’nin güçsüzleştirilmesi üzerine yapılıyordu. Ve 16 Nisan tarihi Türkiye’nin bir kırılma noktasıydı ve bu kırılma noktasında da ‘Evet’ ile taçlandırılması, parlamenter sisteme son verilmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yeni bir Türkiye’ye merhaba demesi bizim için çok önemliydi. ‘Hayır’ oyunu çıkartmak için mücadele eden Avrupa üyesi ülkeler, dünyanın egemen güçleri, ‘Hayır’ın çıkmasını çok büyük arzu ile istediler ve ‘Evet’in çıkmasını engellemek için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiler. Terör örgütleri çok ciddi manada yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarına devam etti. Ama buna rağmen milletimizin feraseti yüzde 51.3 ile ‘Evet’ diye tecelli etti. Ne kadar ‘Hayır’ için mücadele eden cephe varsa sonuçta milletimizin feraseti egemen oldu.” şeklinde konuştu.

“HERKESİN TÜRKİYESİ OLACAĞI BİR ATMOSFER OLACAKTIR”
Çalık konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şunu herkes bilmeliki, milletin sözünün üzerinde bundan sonrada artık hiçbir söz olmayacak ve 16 Nisan halk oylaması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin inşa edildiği gün olacak. Yeni Türkiye kesintisiz icraatların olacağı, istikrarın olacağı, herkesin Türkiyesi olacağı bir atmosfer olacaktır. 16 Nisan oylamasını tanımıyoruz diyenler, muhalefet partileri başta olmak üzere ‘biz bunu tanımıyoruz’ diyenler, milletin sözünün üzerine söz söyleme hakkı ve haddine sahip değiller. Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer siyasi partilerin söylemiş olduğu cümleler milleti tanımadıklarını göstermektedir. Milleti tanımazsanız, millette sizi bir sonraki seçimlerde tanımayacaktır ve gereğini yerine getirecektir.”

“BÜTÜN KESİMLERİ KUCAKLAYACAĞIZ”
MHP Lideri Bahçeli’ye teşekkür eden Çalık, “Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden ‘Evet’ yönünden, ‘Evet’ lehinde oy kullanan bütün kardeşlerimize de ben hassaten teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Hayır’ oyu kullananların kafalarındaki soruları gidereceklerini belirten Çalık, “94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milletin ayağına dolanan parlamenter sistemin 16 Nisan gecesi artık kara toprağa gömüldüğünün tüm dünya biliyor ve görüyor. Yıllarca darbelerle, kaoslarla, vesayetin çanak tuttuğu bu sistemin son bulması hepimizin en önemli hedefiydi. 17 Nisan tarihinde biz yeni bir Türkiye’yi uyanıp, bütün kesimleri kucaklayacağımızı söyledik, bundan sonrada kucaklamaya devam edeceğiz. Hayırlar, Evetler Türkiye’nin geleceği için verilmiştir. ‘Hayır’ oyu veren vatandaşlarımızın kafalarındaki soruların bertaraf edilmesi için elimizden gelen tüm gayreti ve çabayı sarf edeceğiz. Ve bizim tasavvur ettiğimiz Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.” ifadelerini kaydetti.

“REFERANDUM MALATYA’DA İYİ ANLATILDI “
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi anlamda daha hızlı karar alabilen bir sisteme kavuştuğunu belirterek, “Halkımızın refah düzeyini yükseltecek bir yönetim sistemi tercih edildi. Malatya’da çıkan yüzde 70’lik bir destek, teşkilatlarımızın da bu sistemi Malatyalılara ve halkımıza çok iyi anlattığının bir göstergesi. Bundan sonrada durmadan çalışacağız, çünkü biz bir davaya inanmışız. Bu dava ülke davası, ülkeyi kalkındırma davası, ülkemizi geleceğe taşıma davasıdır” dedi.

İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, referandum sürecinde yapılan çalışmaların meyvesini verdiğini söyleyerek, “Malatya yeni bir zafer ve yeni bir rekorla karşıladı bu seçimi. Bu seçimde almış olduğumuz 323 bin 591 oy ile AK Parti bugün 12. Seçiminde almış olduğu en yüksek oyu aldık. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Teşkilatlarımız yüzümüzü yere baktırmadı.” İfadelerini kaydetti.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Yerelli dedi ki:

  Malatyalı Sn. Cmhr. Bşk. nı R.TAYYİP ERDOĞANA oy veriyor. Bu hanımefendi oyları ben topluyorum! “ALLAH’INA GURBAN MALATYA” ile tüm oyları sahipleniyor! Bunların Malatya’ya kerpiç ev, cadde ve sokaklara çukur tümsek toz duman, Belediye otobüslerine-suya sürekli zam, Bir kültür merkezimiz varken karşına hemen dibine bir tane daha kültür merkezi yapmak, Şehir ’in sadece bir tarafına yan yana dip dibe iki gençlik merkezi yapmak, Büyükşehir olup belediye ikiye bölünürken, siz şehrin iki tarafında bulunan iki devlet hastanesini tek’e indirin şehrin bir tarafını diğer tarafa mahkûm edin, Malatya sporun sahasını da yenisi açılıyor diye yok edin. Takım da sağda solda saha arayıp solsun, Kent estetiği de sıfır olsun, Kuzey-güney çevre yolu hayal olsun. Vagon fabrikası solmaya devam etsin. Hızlı tren bir başka bahara kalsın. Elazığ 30 km doğuya, Malatya 20 km. batıya havaalanına gidiyor. Kömür hana bir havaalanı iki şehir için ne güzel olurdu. Değil mi? Gelişmişlik sıralamasında Malatya, resmi verilere göre 81 il arasında 53. sıradayken tüm bunlar vb. sizi hiç ilgilendirmiyor. Sizleri ilgilendiren yandaşlarınızı sürekli duyurmaktır. % 70 oy alıyoruz! bunlar bizim hakkımız da diyebilirsiniz. Fakat gel gör ki o Malatyalı hala bu manzaraya aval aval bakmaya devam ediyor.

 2. Yerelli dedi ki:

  Malatyalı Sn. Cmhr. Bşk. nı R.TAYYİP ERDOĞANA oy veriyor. Bu hanımefendi oyları ben topluyorum! “ALLAH’INA GURBAN MALATYA” ile tüm oyları sahipleniyor! Bunların Malatya’ya kerpiç ev, cadde ve sokaklara çukur tümsek toz duman, Belediye otobüslerine-suya sürekli zam, Bir kültür merkezimiz varken karşına hemen dibine bir tane daha kültür merkezi yapmak, Şehir ’in sadece bir tarafına yan yana dip dibe iki gençlik merkezi yapmak, Büyükşehir olup belediye ikiye bölünürken, siz şehrin iki tarafında bulunan iki devlet hastanesini tek’e indirin şehrin bir tarafını diğer tarafa mahkûm edin, Malatya sporun sahasını da yenisi açılıyor diye yok edin. Takım da sağda solda saha arayıp solsun, Kent estetiği de sıfır olsun, Kuzey-güney çevre yolu hayal olsun. Vagon fabrikası solmaya devam etsin. Hızlı tren bir başka bahara kalsın. Elazığ 30 km doğuya, Malatya 20 km. batıya havaalanına gidiyor. Kömür hana bir havaalanı iki şehir için ne güzel olurdu. Değil mi? Gelişmişlik sıralamasında Malatya, resmi verilere göre 81 il arasında 53. sıradayken tüm bunlar vb. sizi hiç ilgilendirmiyor. Sizleri ilgilendiren yandaşlarınızı sürekli duyurmaktır. % 70 oy alıyoruz! bunlar bizim hakkımız da diyebilirsiniz. Fakat gel gör ki o Malatyalı hala bu manzaraya aval aval bakmaya devam ediyor…

 3. Yerelli dedi ki:

  Malatyalı Sn. Cmhr. Bşk. nı R.TAYYİP ERDOĞANA oy veriyor. Bu hanımefendi oyları ben topluyorum! “ALLAH’INA GURBAN MALATYA” ile tüm oyları sahipleniyor! Bunların Malatya’ya kerpiç ev, cadde ve sokaklara çukur tümsek toz duman, Belediye otobüslerine-suya sürekli zam, Bir kültür merkezimiz varken karşına hemen dibine bir tane daha kültür merkezi yapmak, Şehir ’in sadece bir tarafına yan yana dip dibe iki gençlik merkezi yapmak, Büyükşehir olup belediye ikiye bölünürken, siz şehrin iki tarafında bulunan iki devlet hastanesini bire indirin şehrin bir tarafını diğer tarafa mahkûm edin, Malatya sporun sahasını da yenisi açılıyor diye yok edin takım da sağda solda saha arayıp solsun, Kent estetiği de sıfır olsun vs. ile yandaşlarını sürekli duyururken, Malatyalı da aval aval bakmaya devam ediyor…

 4. Gűlay dedi ki:

  Sokakta gorseniz önünüzü ilikler eline uzanirsiniz bos konusmayin bu yuzden bu görülen karedekiler zengin oldu

 5. harun dedi ki:

  hangi vatandaşın derdini dinlediniz hangi bir derde çare oldunuz dilin kemiği yok ne konuşursanız konuşun..

 6. Ferit dedi ki:

  Ben sizlere inanmıyorum ve güvenmiyorum işallah bir daha aday olmazsınız

 7. hakan dedi ki:

  Hersey. Basini almis gidiyor ..hersey pahalli .gider 2kat artis..bi sokaga.pazara cikmislarmi hic .bende akp.liyim .ama.bi belediye milllet vekili secimlerinde .töbe.nekadar.hazine varsa cikardilar.zengini zengin ettiler.esnaf kan agliyo.bagkur .600tl .bune ya.suyun .tonu .isyerlerinde.12tl .evlerde 5tl .olmus.yazik .millete.yazik…ülke kalkiniyosa.millet niye yerinde sayiyo .

 8. timur dedi ki:

  2.üniversite bilim merkezi hızlı tren ne oldu herkesi kucaklayacaklarmış malatya da işsizlik yüzde kaç derslik okul açığı hat safhada merkezdeki okuların tamamı ikili öğretim yapıyor sabahın 5 ‘nde kalkıp akşamın 7 sinde eve gelen çocuklarımız var 2019 da seçim var seçim zamanı sadece konuşursunuz!

  1. Malatya uyuma dedi ki:

   Onlar seçim vadi idi sayın hemşehrim trenin hızlısını değil getirmek mavisini kaldırdı bu iktidar. Bir Allahın kulu da sormadı bu mavi tren neden kaldırıldı diye. %70 evet verdik demek ki herşey çok iyi. Mevcut iktidardan beklentim kaysı ithal ederek kayısının fiyatını düşürmesidir. Yapılmayan bir bu kötülük kaldı o zaman kesin %100 oy veririz. Herkes konuşur AKP yapar

 9. haci bilen dedi ki:

  Konuşun durun, susturan yok nasıl olsa. 15 yıldır çok kucakladınız biraz daha kucaklayın, hem de sıkı sıkı. Bizi değil tabii ki şimdiye kadar kucakladığınız, servetlerine servetler kattıklarınızı…

 10. mehmet dedi ki:

  kendi iradeleriyle siyaset yapamayan oy uğruna kendinden olmayanları hain terörist ilan eden mileti ayırıstıran siyaset olmaz olsun.artık yeter düşün milletin yakasından

 11. deli ibrabim dedi ki:

  Bir hafta önce en ağır hakaretleri edenler bu gun mavi boncuk dağıtıyor ise yakında seçim var demektir.

  Bilge hatun bakkalda satılan yumurtanın üzerinde mühür yoksa SIKINTI var demektir.

  Hollandaya yazacağınız yatırımı merakla bekliyorum. Badem bıyıklı yatırımcı ABİLERİNİZİN ciftliklerindeki inekleri gonderip YERLİ ESMER İRK İNEKLER ile hollanda eko.omisini batırırsınız.

  Yarin suriyedeki partiler ankarada miting yapmak isterse karsilama heyetinde metinerile gorev yaparsınız.

 12. mustafa, dedi ki:

  Halkin,sizlere,hic,ihtiyaci,yoktur,yeterki,szleri
  Ekranlarda,gazetelerde,gormesinler

 13. ÜMİT BAKİ dedi ki:

  siz önce vatandaşın bi derdini dinleyin sonra kucaklayın

 14. murat dedi ki:

  2019 seçimlerinde mevcut belediye başkanları ve milletvekilleri kesinlikle değişmelidir. sizden memnun değiliz. malatya reise oy verdi, size değil.

 15. kadir dedi ki:

  Bu kucaklama işi size düşmez. Biz reisin rüzgarından faydalanmanızı anlıyoruz ama bu memlekete kalıcı hiç bir çözüm getiremediğinizi de biliyoruz. Boş sözlerle piş pişlemeyi değilde yaşanabilir kentler sıralamasında kaçıncı sıraya getirdiğinizi belirtin.

 16. Ahmet dedi ki:

  Aman bizden uzak durun, siz ancak zenginleri kucaklarsınız.

 17. Ozz dedi ki:

  Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak . Eğer gelecek seçimlerde Akp mevcutlarla devam ederse değişime gitmezse vay vay.Malatyda dahi vekil çıkaramaz.Biz çevremiz en sıkı Akp liyiz biz dahi bunlara oy vermeyiz. Varın gerisini düşünün.

 18. Hakan k dedi ki:

  Bu siteden çokça yazdım bir daha yazacağım . Siz Malatya siyasileri bu fetö çıkmadan önce FETÖ ile ballı kaymaklımıydınız. Ya da dernek yada eğitim kurumlarına yardımı hem siyasi hem de belediye olarak sağlamadınız mı? Kardeşim hiç birşeyden haberiniz yokmuş gibi masum edebiyatı yaparak bu milleti kandıramazsınız. Bu millet herşeyi biliyo sizi sizden iyi biliyor ve tanıyor. Gerçi herşeyin hakimi Cenabı ALlah biliyor. Siz bunların hesabını önce bu millete sonra da mahşer eydanında nasıl vereceğinizi hesap edin. Gariban insanlara yüklenmeyle bu işler olmuyor. Sizler Reisimizi yalnız bıraktınız ve destek vermediniz. Bu millet için çalışmadınız. Temel sorun kayısı iken neden Malatyam için çalışmazsınız da dostlar pazarda görsün deyip kendi çıkarlarınıza çalışırsınız. İnş bu seçimler ile bu milet sizi bir daha meclisi göndermez ve çalışkan ve dürüst bir belediye başkanı gelir.

 19. Hakan dedi ki:

  Sayin devlet yetkilileri birazda su sucsuz yere cezaevinde yatan magdurlarla ilgilenin su feto denilen lanet olasi sahisin yuzunden gunahi olmayan insanlar iceride en kisa zamanda bir faliyet yaparsaniz cok sevinecek insanlar lutfen

 20. MalatyaPlatformu. dedi ki:

  Eminim Öyledir Hı Hı. . . ! ! !

 21. M.ali dedi ki:

  Secimlerden once hayir veren teroristtir, fetocudur deyin. Hayir oylari yuksek cikincada herkesi kucaklayacagiz deyin. Artik millet bunlari yutmuyor. İcinizde ki fetoculeri temizlemedikce samimiyetinize inanmiyoruz

 22. Cesamin ÖZKAN dedi ki:

  Millet iradesine gölge düşürenler, YSK nın kendi yasalarının çiğnenmesine neden olanlar, yani milletin iradesine saygısı olmayanlar asla milleti kucaklayamazlar. Nitekim AKP nin 15 yıllık döneminde bu böyle olmuştur ve AKP yıllarca milleti kamplara ayırmak üzerine siyaset yapmış, böylece ülke menfaatlerine olmayan işlerinin devamını bu şekilde sağlamıştır. İşin adı kolay, böl yönet, bölersen mutlaka biri yada yarısı senin demektir. Ancak miller bu son seçimlerde uyanma kararını verdiğini deklare etmiştir. Türkiye’ye milletimizin bu kararı şimdiden hayırlı olsun.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."