Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Büyük Bir Coşkuyla Karşılayacağız”

“Büyük Bir Coşkuyla Karşılayacağız”
 • 31.07.2017

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumda verilen destek için Malatya’ya teşekkür ziyaretinde bulunarak, bazı hizmetlerin açılışını gerçekleştireceğini ifade etti.

AKP Malatya İl Teşkilatı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalık, “Son 16 yıldır AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’de çok önemli reformlara imza attık. Bu reformların altında AK Parti’nin kurucu genel başkanı, şimdi genel başkanımız Cumhurbaşkanımızın imzasının varlığını herkes biliyor. Hem Türkiye’ye hizmet ettik hem Malatya’ya hem de 80 milyona aynı anda hizmet etmenin onurunu ve gurunu yaşadık. Milletimizin iradesinin sandığa yansımasıyla birlikte de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milletin direkt oylarıyla seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. 16 Nisan’da yapılan referandum ise Türkiye tarihi için çok önemli bir dönük noktası oldu. 16 Nisan referandumunda da Malatya’mız yüzde 70 oyla hükümet sisteminin değişikliğine ‘evet’ dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden sonra teşekkür ziyaretleri kapsamında ilk resmi ziyaretini Şanlıurfa’ya yaptı. İkinci resmi ziyaretini Malatya’ya yapıyor, bu bizim için çok büyük bir onur. Cumhurbaşkanımızı Malatya’mıza davet ettiğimizde, ‘Malatya’ya teşekkür etmemiz ve onun için gelmemiz gerekiyor’ dedi. Allah razı olsun Malatya’ya gelişiyle bizleri onurlandıracak” ifadelerini kullandı.

“HERKESİ MALATYA MEYDANINA DAVET EDİYORUZ”
Çalık, Malatyalıların AKP’ye büyük destek verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın Malatya’yı, Malatyalıların da Cumhurbaşkanımızı ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Özlemin biteceği gün, 5 Ağustos olacak. Cumhurbaşkanımız 5 Ağustos’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki miting alanında 17.00’da bütün Malatyalı hemşerilerimizle bir arada olacak. İşçisiyle, işvereniyle, çiftçisiyle, çalışanıyla, kayısıda çalışan bütün kardeşlerimizle birlikte; biliyoruz ki kayısı dönemi ama biliyoruz ki 5 Ağustos düğün günü olacak. Cumhurbaşkanımızla Malatyalılarımızın buluştuğu gün olacak. Muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, kadınımızla erkeğimizle, gencimizle yaşlımızla, çocuğumuzla, engelli engelsiz bütün vatandaşlarımızla birlikte, Malatya’da 16 Nisan’da destek veren, 543 bin seçmenimizle değil, 780 bin nüfusumuzu Malatya meydanına davet ediyoruz.”

“MALATYA 12 SEÇİMDE, AK PARTİ’YE BÜYÜK DESTEK VERDİ”
Malatya’nın 16 Nisan’daki referandumda yüzde 70 destek verdiğini hatırlatan Çalık, “Malatya’mız 16 yıldır 5 genel, 3 yerel, 3 referandum ve 1 cumhurbaşkanlığı olmak üzere yapılan 12 seçimde AK Parti iktidarlarına tam destek verdi. Vermiş olduğu son destekle hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasına vesile oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde vermiş olduğu yüzde 70’lik destekle birlikte Türkiye’de milletin oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Milletimizin iradesinin sandığa yansımasıyla birlikte de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milletin direkt oylarıyla seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. 16 Nisan’da yapılan referandum ise Türkiye tarihi için çok önemli bir dönük noktası oldu. 16 Nisan referandumunda da Malatya’mız yüzde 70 oyla hükümet sisteminin değişikliğine ‘evet’ dedi. Parlamenter sisteme nokta konuldu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ‘ben hükümetin sisteminin değişmesine evet diyorum’ denildi. 543 bin seçmenin 323 bin 648 Malatyalı hemşerimiz yüze 70 oyla, 16 Nisan’da ‘evet’ dedi. Hükümet sistemimizin değişimiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelmesiyle birlikte değişikliklerimiz önce Hakimler Savcılar Kurulu’nun yeniden tesisi için meclisimiz gerekli çalışmaları yaptı. İkinci adım olarak AK Partili Cumhurbaşkanlığı sürecini başlattık. Partimize, kurucu genel başkanımızın kurucu üyeliğinin yeniden ihdası için Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) kararından sonra genel başkanlığa yeniden Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi için olağanüstü kongremizi yaptık. AK Partili tüm teşkilatlarımızın çok büyük bir heyecanla katılmış olduğu kongrede Cumhurbaşkanımızı yeniden genel başkan olarak seçtik. Bu sadece AK Parti teşkilatlarında değil tüm Türkiye’de ve bütün mazlum coğrafyada çok büyük bir heyecan yarattı. Partili Cumhurbaşkanlığına geçişten sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda AK Parti’nin de yeniden genel başkanı seçildi” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MALATYA’YI, MALATYA’MIZ DA CUMHURBAŞKANIMIZI ÇOK SEVİYOR”
Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’yı çok sevdiğini belirterek, “16 Nisan referandumu sürecinde Cumhurbaşkanımız Malatya’yı 18 Şubat’ta ziyaret etti. 2017 yılının ilk ziyaretini 18 Şubat’ta yapmıştı. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar 17 kez Malatya’ya geldi. İnşallah bu gelişinde de Cumhurbaşkanımızı daha önceki karşılamalarımız gibi çok büyük bir coşkuyla karşılayacağız. Cumhurbaşkanımız 16 Nisan’dan sonra Partili Cumhurbaşkanı olarak yapılan değişiklikle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden sonra teşekkür ziyaretleri kapsamında ilk resmi ziyaretini Şanlıurfa’ya yaptı. İkinci resmi ziyaretini Malatya’ya yapıyor, bu bizim için çok büyük bir onur. Cumhurbaşkanımızı Malatya’mıza davet ettiğimizde, ‘Malatya’ya teşekkür etmemiz ve onun için gelmemiz gerekiyor’ dedi. Allah razı olsun Malatya’ya gelişiyle bizleri onurlandıracak. Cumhurbaşkanımız 5 Ağustos’ta Malatyalılar için bire hasretin sona erdiği gün olacak. Her zaman olduğu gibi hemşerilerimiz Cumhurbaşkanımızı bir kez daha bağrına basacak. Cumhurbaşkanımızın Malatya’yı, Malatyalıların da Cumhurbaşkanımızı ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Özlemin biteceği gün, 5 Ağustos olacak. Malatyalılar bugüne kadar AK Parti iktidarlarına çok ciddi destek verdi. Bu destekler içerisinde de Türkiye dereceleri elde etti. 970 ilçemiz içerisinde Kale en fazla oy veren beşinci, Pütürge 19, Doğanyol 62, Darende 90’ncı ilçemiz oldu. 16 Nisan tarihi oylamasında Malatya’nın vermiş olduğu güçlü destek hepimizin yüzünün akı oldu. Cumhurbaşkanımız 5 Ağustos’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yanındaki miting alanında 17.00’da bütün Malatyalı hemşerilerimizle bir arada olacak. İşçisiyle, işvereniyle, çiftçisiyle, çalışanıyla, kayısıda çalışan bütün kardeşlerimizle birlikte; biliyoruz ki kayısı dönemi ama biliyoruz ki 5 Ağustos düğün günü olacak. Cumhurbaşkanımızla Malatyalılarımızın buluştuğu gün olacak. Muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, kadınımızla erkeğimizle, gencimizle yaşlımızla, çocuğumuzla, engelli engelsiz bütün vatandaşlarımızla birlikte, Malatya’da 16 Nisan’da destek veren, 543 bin seçmenimizle değil, 780 bin nüfusumuzu Malatya meydanına davet ediyoruz. Tüm Malatya’nın, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, ümmetin ve mazlumun umudu olan Cumhurbaşkanımız 5 Ağustos’ta Malatya’da olacak. Cumhurbaşkanımızın gelişinin Malatya’da çok büyük bir heyecan yarattığını biliyorum. Malatyalı hemşerilerimizi 17’nci kez Malatya’da ağırlamak üzere gösterdikleri heyecan, destek ve o gün orada olacakları için şimdiden teşekkür ediyorum. 5 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZDAN NE İSTEDİYSEK ‘YOK’ DEMEDİ”
Çalık, bir gazetecinin, ‘Cumhurbaşkanı’nın Malatya’ya gelişini düğün günü olarak nitelendirdiniz, düğünlere hediyelerle gidilir, bu gelişte müjdeler olacak mı?’ sorusuna, “Malatya için biz 16 yıldır hizmet ediyoruz ve 16,1 katrilyon yatırımı ve hizmeti Malatyalılarla buluşturduk. 15 yıl önce ‘Malatya’nın hangi sorunları var?’ denildiğinde, bütün sorunların önce altını, sonra üstünü çizdik. Kangren haline gelmiş ve ne zaman çözülecek diye beklediğimiz bütün sorunlarımız; Nemrut yolundan tutun Kuzey Çevre Yolu’na, stadyumdan hastaneye kadar Malatya’nın yerelde ilçe belediye başkanlarımın verdiği o güzel hizmetler, büyükşehir belediyemizin verdiği o güzel desteklerle birlikte çok önemli yatırımları ve hizmetleri aldık. Cumhurbaşkanımızdan ne istediysek, bize hiç ‘yok’ demedi. Bu seferde Cumhurbaşkanımız gelirken taleplerimiz olacak, onları da paylaşacağız” cevabını verdi.

“BÜYÜK BİR HEYECAN İÇERİSİNDEYİZ”
AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya gelişine ilişkin bir toplantı yaptıklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız 5 Ağustos Cumartesi günü Malatya’da olacak. Malatya Büyükşehir Belediyemizin yanında miting alanında bugüne kadar olduğu gibi 5 Ağustos’ta saat 17.00’da Malatyalılar, Cumhurbaşkanımızı bağrına basacak. Büyük bir heyecan içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya her gelişinde Malatyalı hemşerilerimiz en üst düzeyde katılım sağladılar. 16 Nisan için gelmiş olduğu mitingde de yüz binin üzerinde Malatyalı hemşerimiz Cumhurbaşkanımızla buluşmak için oradaydı. Yapacağımız toplantılarla birlikte Cumhurbaşkanımızı Malatya’da en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” dedi.

“MALATYA BU DAVAYA HER ZAMAN DESTEK VERDİ”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya ziyaretlerinin her zaman heyecanlı olduğunu belirtti.

Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Ağustos Cumartesi saat 17.00’da Malatyalılarla buluşacağını ifade ederek, “Malatyalılar olarak en iyi şekilde ağırlayacağız. Katılım çok önemli. İlçelerimizden kısmen iş zamanı da olsa Cumhurbaşkanımızın birçok il içerisinden özellikle referandum süresinden sonra birkaç şehre teşekkür etmek için gitme arzusuyla Malatya’yı da tercih etmesi şehrimiz için önemli. Ülkemiz her zaman kalkınan, bunca sıkıntılara rağmen ekonomisini büyüten, güçlenen bir Türkiye. Biz, bu davada Malatya olarak her zaman destek verdik. Ülkemizin geleceğine, birliğine, beraberliğine vermiş olduğumu destek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı’na en güzel şekilde ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Çakır, şunları söyledi:

“Açılışlarımız olacak. Başta stat Malatya için güzel bir kazanım. Stadımız tamamlandı, açılışa hazır hale geldi. Hem açılış hem de mitingi birlikte yapmış olacağız.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. KonteynerKentMalatya dedi ki:

  Konteyner Kent Çalışan Sayısı 470 Kişi 320 Kişi İşten Çıkaracaklar Bu Konuya Şehrimizin Amirleri Olarak El Atmanızı Burada Çalışan İşçi Kardeşlerinize Taşeron Kardeşlerinize Sahip Çıkmanızı Bekliyoruz

 2. ismail dedi ki:

  Cumhurbaşkanını malatya sokaklarında bir gezdirin bakalım hiç biriniz o koltuklarda oturamazsınız.Her yer köstebak yuvası olmuş.Güzel bir suyumuz vardı onada sondaj suyu kattınız (yakınca tekel depolarının yanında sondaj açtınız) soğuk bir su içiyorduk onuda çok gördünüz.Daha o kadar saçmalıklarınız varki saymakla bitmez..

 3. abayram dedi ki:

  keşke biri CUMHURBAŞKANIMIZA stadın tam bitmediğini söylese bu stadın 1 yıllık işi var daha

 4. 44malatya dedi ki:

  Yagcilarda.inecek.var.bir.stadi.6.yildan.beri.bitiremediniz.malatyayi.guluk.gustanlik.gostermeyin

 5. mehmet dedi ki:

  15 yılda yapılanları görmüyorsanız ya siz malatyada yaşamıyorsunuz ya da gözleriniz görmüyor…Hastaneden yollara, barajlara, tünellere, trambüslere kadar herşey yapılmış memleketimize… yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin…bu yapılanlarda ahmet çakır başkanın ve 2002 den beri öznur hanımın çooook emekleri vardır. dürüst olun…

 6. Yerelli dedi ki:

  Malatya’da %70 oy’u ak partiye kazandırdığını sanan ve bunu kendine mal edenlerin düğün dernek bol bol yemek dışında bir icraatlarını göremedik. Bir Malatyalı olarak Tayyibe canım feda olsun. Fakat bu teşkilat ve bu beşi bir yerde durdukça bundan sonra kimse kusura bakmasın bir tek oy’a kurban ederim. Sn. Cumhurbaşkanımdan tek isteğim Malatya da olup bitenleri doğru olarak ANALİZ etmesidir. Örneğin, MASKİ yeni su borusu döşedi. Eski borular 1 m. Fazla derinde idi. Musluğu açınca buz gibi su içerdik. Yeni bu yıl ise döşenen su boruları 40 cm. derinlikte ve sıcak su içiyoruz. Anlattığımızda ise buzdolabınız yok mu? Oradan için. Elektrik- Doğalgaz kurumunda işler tıkır tıkır yürürken su faturasını belediyeye para vermek için giden vatandaşa adeta işkence ediliyor. Vb. birçok konudaki bu Mantığı Ak Parti vizyonuna yakıştıramıyorum. Bu güne kadar Malatya’da işler hep böyle oldu. THE artık yeter. Bu gerçeği görün. Yoksa MALATYA sizi bu sefer iyi görecektir.

 7. orhan ince dedi ki:

  çakırın oğlunun düğününe geliyor desenize sulardaki baktariden hastaneler de insanlardan geçilmiyor diyebileçekmisiniz her yer yeşiltepede yine yeniden kazılıyor bizlere sondaj suları içiriyorsunuz sahi fahri kayahana neden sondaj vurmuyorsunuz

  1. ADIYAMAN LI dedi ki:

   Fahri kayahanda zenginler var nasıl sondaj suyu içsinler yesiltepe fakir bir kesim ne versen içer

 8. halil dedi ki:

  peki malatya ne aldı bu kadar destekten. meydanları dolduran malatyalılar bunları düşünerek gidiyormu.bitmeyen yollar- aydınlatması olmayan bulvarlar-yılan hikayesi kuzey çevre yolu-malatya için ne yapılıyor. bilen varsa söylesin.

 9. Tolga dedi ki:

  sn.devlet büyüklerimiz köylü kayısıdan satarkene zarar ediyor.lütfen fiyat lara bir el atın.

 10. Ahmet dedi ki:

  Maalesef en çok ihmal edilen şehirlerde en fazla oyu alıyorlar.

 11. macit dedi ki:

  malatyalılar da bir zahmet tavrını koysun kardeşim. reise sonsuz destek eyvallah ama yerelde beceriksizlere de bir mesaj verilsin. yoksa birileri malatya’yı hep parmağında oynatmak isteyecektir. bütün yatırımlar elazığ’a yapılacaktır. en basit örnek 2009 yılında urfa yerel yöneticilere çok güzel bir ders verdi. ak partiden ayrılan bağımsız fakıbaba belediye başkanı seçildi. şimdi o fakıbaba ak partiden bakan oldu.

 12. Ebrar dedi ki:

  Allah için ne dediniz de yaptınız beee ????

 13. Hasan1 dedi ki:

  Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır…

  Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır…

 14. Mehmet dedi ki:

  Benım gerceklesmesını ıstedıgım ve bunun ıcın oy verdıgım ancak 15 yılda gerçekleşmeyen projeler…1- raylı sıstem ( yerıne elektrikli otobüs yaptınız, Beylerderesi köprüsü ve alt gecıtleri dar yapınca tren de gecemıyor) 2- sehir hastanesi ( Elazığ a yapılıyor) 3- yenı uluslararası sivil bir havalımanı ( Elazığ’a yapıldı şimdi 2. Ci pisttını yapıp askeri uçak merkezi halıne getırıyorlar).4- Sultansuyu bızde ama hıpordom Elazığ da. 5- buyuksehır malatya ama tüm bölge müdürlükleri hala Elazığ da oraya bağlıyız, yenıleri kurulup iş, aş sağlanmalı Adıyaman malatya ya bağlanmalı. 6- malatya-Elazığ ve malatya-Adıyaman arası raybüs yapılması çalıştırılması (yolcu fazlasıyla var zaten).. 7- hayvanat bahçesi kurulmalı..8- kuzey ve güney cevreyoları otoban sekılde yapılmalı ve battalgazı sen kaleye kadar sahıl yolu yapılmalı..9- 44 bın kısılık sehir stadı ve yanına dev kompleks yapılmalı.. hıcbırı yapılmadı! Elınıze sağlık reis gelınce karşılarım siz moralınızi bozmayın!

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Bravo.
   Verin cevabını.
   Bunlara eklenecek çok şey var ancak.
   Mesela Hızlı trene ısrar sonucu dahil edildi ancak çok ileri tarih.

  2. Kaplan dedi ki:

   Suut ve golll yüreğine sağlık ….

 15. Alperen dedi ki:

  Ülkücüler in oyundan hiç bahstmiyorsunuz ….)))))

 16. Maicon dedi ki:

  Oznur hanim 16 yilda malatya icin yapilmis 5 önemli proje sayarmisinz?

 17. Ali dedi ki:

  Doğru söylemiş. Cumhurbaşkanından ne istedilerse yok demedi.
  Stadyum verdi 7 senede bitiremediniz..
  Kuzey çevreyolunun inşaatı bile başlamadı.
  Yeni sivil havaalanı nerede ?
  Hepsini yüzünüze gözünüze bulaştırdınız.
  Habire her yerde boy boy resim çektirmekten başka bir hizmetinizi göremedik. Milletin aklıyla dalga geçmeyi bırakın artık.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."