Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Büyükşehir Borç Sarmalında.. Tam 1,778 Katrilyon Lira

Büyükşehir Borç Sarmalında.. Tam 1,778 Katrilyon Lira
 • 15.04.2019
 • Meclise bilgi veren Başkan Gürkan: “Hepimiz kemer sıkacağız.. Milletin, fakirin, garibin, yetimin hak ve hukukunu koruma noktasında azami hassasiyeti göstereceğiz.”

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 1 milyar 778 milyon TL (1 katrilyon 778 trilyon lira) borcu olduğu ortaya çıktı. Borcun ne kadarının şirketler bazında, ne kadarının belediye bütçesi bazında olup olmadığı açıklanmazken, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin borç-faiz sarmalında olduğu kaydedildi. Göreve gelir gelmez kiralık araçları, fazla mesai, huzur hakkı, danışmanlık adı altındaki istihdam ve ödemeleri kaldıran, 600 adet iş makinesinin ihalesini iptal eden Başkan Gürkan’ın önümüzdeki süreçte başka tasarruf tedbirleri alması da bekleniyor.

Yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde belediyenin borçları açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar 778 milyon TL borcu bulunduğu açıkladı. Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclis üyelerine Belediye’nin mali ve idari yapısı hakkında bilgiler veren Başkan Gürkan, belediyenin var olan bütçesinin borç ve faiz sarmalında olduğunu söyleyen Gürkan, belediyeyi şu ana kadarki tespitlere göre 1 milyar 778 milyon 257 bin 657 TL 23 kuruş  (Eski parayla 1 katrilyon 778 trilyon 257 milyar 657 milyon 23 bin lira) borçla devraldıklarını söyledi.

“Hizmetlerin aksamaması için gayret göstereceğiz”

Göreve geldikleri andan itibaren ciddi tasarruf tedbirleri aldıklarını ve daha da alacaklarını belirten Başkan Gürkan, “Huzur haklarının ücretlerini 1 liraya düşürdük. Mesaileri, kiralık araçların sözleşmesini iptal ettik.Müşavirlik hizmetlerini iptal ettik. Bunları takibini yapıyoruz. Sosyal denge tazminatlarını da durdurduk. Belediyenin var olan bütçesinin borç ve faizle sarmalandığını gördük ve biz de eski parayla 1 katrilyon 778 trilyon 257 milyar 657 milyon  23 bin TL’lik borç ile teslim almış bulunmaktayız. Böyle bir borç sarmalı içerisinde bulunan belediyenin bu dönemdeki hizmetlerinin kolay olmayacağını düşünüyoruz. Özellikle araç iptalleri ile ilgili hem binek, hem de iş makineleri noktasında bir yoğunluk var. Battalgazi belediyesine geldiğimiz de orada 30 tane iş makinemiz vardı. Bu 30 iş makinesiyle biz o bölgenin 102 mahallesinde yolların asfaltlarını tamamlamışız. Ancak buradaki tablo şu şekilde: Hepimiz kemer sıkacağız. Yani buraya gelirken makam aracımızla gelmeyeceğiz, gerekirse kendi aracınızla geleceksiniz. Hizmetler noktasında bazı aksaklıklar olacak ama biz bunu telafi etmeye çalışacağız” diye konuştu.

Malatya’yı mazisine layık geleceğe hazırlamak için meclis üyeleriyle birlikte uyum içinde çalışacaklarının altını çizen Başkan Gürkan, “Dolayısıyla bizim buradaki yaklaşımımız özellikle milletin, fakirin, garibin, yetimin hak ve hukukunu koruma noktasında azami hassasiyeti göstereceğiz. Farklı birimlerde bir yanlış olduğu zaman muhakkak uyarı görevinizi yerine getirmenizi ve görevi yerine getirmenin bir vebali sorumluluk olduğunun altını çizmek istiyorum. Aldığımız kararlar doğru, isabetli, tarafsız olduğu takdirde o zaman geleceğe kötü bir miras bırakmamış oluruz. Gittiğiniz yeri ihya etme olgunluğu içerisinde olmanız lazım. Yani biz gittiğimiz yeri yukarıya çıkarmamız lazım, güzel hizmetler yapmamız lazım. Her zaman güzel miraslar bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Aldığımız kararlarda da, alacağımız kararlarda da her güzel mirası kendimize rehber etmek gibi bir sorumluluk içerisinde olmamız gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum” ifadelerini kaydetti.

600 tane iş makinesinin ihalesi iptal edildi

Tasarruf tedbirleri kapsamında 600 adet iş makinesinin ihalesini de iptal ettiklerini açıklayan Başkan Gürkan, şunları söyledi:

“Şu hastalıktan kurtulmanız lazım. 600 tane iş makinesinin ihalesini iptal ettik. 600 tane iş makinesinin buraya gereği yok. Zaten belediyenin  399 tane kendi iş makinesi var. Bu iş makinesi Malatya’ya fazlasıyla yeter ve artar. Buradaki birlik ve beraberlik, dirlik ve düzen  içinde çalışırsak, ben inanıyorum ki önümüzü daha da açacaktır. Burada bu parti şu parti düşüncesini bırakacaksınız. Bunlar eğitimli insanların vasfı değildir. Eğitimli insanların vasfı memleket sevdası, memleket faydası üzerinedir. Bu konuda da arkadaşlarımızdan ricamız budur ki, burada bir yanlış varsa karşı çıkın, yani bize yanlışa evet diyelim ki, buradaki kararları öyle bir yapalım ki Türkiye’ye örnek olsun. Türkiye’nin örnek büyükşehir meclisi Malatya Büyükşehir Meclisi olsun istiyorum. Burada grup başkanlarımıza büyük görev düşüyor.”

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. İshak dedi ki:

  Selahattin gürkandan bişey beklemeyin.diğerlerinden farklı değil.çok ihtiyaç varmış gibi yeni belediye binası yaptı.

 2. deniz dedi ki:

  kaç tane Bankamatik memuru var ? Selahattin başkan bu kadar borçla malatya ne yapmışlar araştır hepsini lütfen.

 3. telli dedi ki:

  maskıde elemanlar poseftık acmaya sanderoyla giderse olacagi budur

 4. 1453 FETİH dedi ki:

  açıklanan rakamlara bakılırsa eski ve yeni başkanların hepsinin hesap vermesi gerekir.gürkanın battalgazideki borcuda buna dahil.varsa bir bir durum hukuk el atmalı ve millet hesap sormalıdır. ancak acıklanan rakamları hazırlayanların gelirlerin faiz ve kdv düşerek 10milyon tl az giderleride aynı şekilde fazla gösterdiklerine dair kulis söylentileride var. böyle yapıldıysa nedeni mutlaka sorulmalı çünkü burda farklı hesaplar var gibi duruyor.adalet herkese tecelli etmeli ve hesap sormalı

 5. Hacı dedi ki:

  Daha dün memurluktan müdür yapılanların altına araba verirsen böyle olur. Selahattin başkan bitir bu zihniyeti

 6. adem poyraz dedi ki:

  admin, neyin korkusu sarmış seni de, benim mesajımı yayınlamıyorsun.

 7. Vatandaş dedi ki:

  Başkanım aynı şekilde devam edin bunların yaptıkları bişey de yok gariban halk tokide taştepede kiltepede boztepede gidinde Bi yolları görün haram zehir olsun bu milletin hakkı çiksın inşallah iyi Bi temizlik yapılır daha bu az belediyenin duba dikme aracı dağlarda geziyordu çok iyi oldu inşallah maski gibi yerlerede iyi Bi el atarsınız başkanım elinize sağlık hayırlı uğurlu olsun.

 8. EDİP dedi ki:

  şeffaflık ,liyakat, ehliyet ,hesap soran ve veren bir hizmet anlayışı yazıklar olsun 2 KATRİLYON A yakın gözle görülür ,ne yapılmış bu borçlanma ,bu aziz millete ve memlekete yazık oluyor, bu hak reva değil? bu millete % 70 e yakın oy veriyor ? hizmet yok ? borç var? yazıklar olsun.

 9. mehmet bozbay dedi ki:

  sayın başkanım seni vatandaş seçti.vekiller seçmedi.bildiğin yoldan devam et .bunların tesiri altın da kalma.hesabını sor vatandaş sana yetki verdi. hiç çekinme yola devam.ALLAH kolaylık versin iyi çalışmalar

 10. Mustafa44 dedi ki:

  Tunceli Belediyesi’nin 16 milyon TL borcu çıktı kıyamet koptu.1.8 milyar TL borç deniyor.ben inanmıyorum bu kadar borç olabileceğine Malatya’da denizden tüp geçit yapılmadı.son kuruşuna kadar hesabı sorulsun.meblayı okuyunca deliriyorum resmen Selahattin başkan ALLAH yar ve yardımcınız olsun.ama hesabı sorulsun yoksa Malatya’da akparti bitiyor.

 11. Selami dedi ki:

  Sayın Selahattin başkanım.Bu belediyelere çöreklenen malum grupların adamlarının hiçbiri size oy vermediler.Bunlar ak parti oyları içerisine en fazla yüzde 3-5 oranında olan oylarıyla partinin maddi ve manevi gücünün yüzde 100 ünü kullandılar.Bunlar belediyeye kendilerine göre ganimet için gelmiş adamlar.Ne ehliyet ne liyakat ne de diploma hiçbir şey yok.Belediyelerde hiçbir işe yaramayan boş beleş adamlara ortalama aylık 7-8 milyar lira para ödeniyor.Bunların gözünün yaşına bakmayın.305 bin oyunuzun içinde bunların tek bir tane oyları yok.Size oy verenler öncelikle bunlardan hesap sorulmasını bekliyor.Büyükşehir ve Yeşilyurtta kümelenmiş bunlar.Şirketlerde şurda burdalar.Aman baskıya filam boyun egmeyin.

 12. taner dedi ki:

  seçimden önce hacı uğur polata 84 milyon kredi verildi o nerede acaba

 13. ömer dedi ki:

  Bəka sorunu beka sorunu hər halde bu etdiklərini örtmək içinmiş.

 14. gaddar dedi ki:

  herkes hesap sorsun diyor ama bu borcu biz yapmadık makam arabalarıyla biz gezmedik kim yemişse bu parayı onlar kemer sıksın bu borcu da halk ödemesin bi zahmet.

  yani saltanatını sürenler şimdi toplasınlar bu borcu bakalım.

  olan yine halka oldu kimseye birşey olmaz bu memlekette.

  boşuna çenenizi yormayın bence

  1. Hekimhanlı dedi ki:

   Bu borcuda halk öder nasılsa,bu paranın nereye harcandığını açıkla başka,maski bir su saati değiştirmeye 88 tl ücret alıyor yinede bu kadar borç çıkıyor yedikleri zehir zıkkım olsun malatya da yaşayan herkes iki milyon tl borçlu.

 15. mlx dedi ki:

  hey yavrum heyyyy.bundan önce ahmet çakır a ve hacı uğur polat a övgüler yağdırıyorlardı değerli malatya milletvekilleri,çok başarılı diyorlardı,malatyamıza çok büyük hizmetler yaptı diyorlardı.selahattin başkan geldi gördük neyin ne olduğunu.9 tane daire başkanlığı,kapatıldı denildi.bu adamlar demekki yllardır içi boş olan daire başkanlığında maaş alıp sefa sürdüler…

 16. YE KÜRKÜM YE dedi ki:

  DERHAL ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINA YÖNELİK ADLİ İŞLEM BAŞLATILMALI.KİM OLURSA OLSUN.DEVLETİN KASASI DENİZ YEMEYEN ….MANTIĞI OLMAZ OLAMAZ.HER KİMSE CEZASINI ÇEKMELİ.GERİYE DÖNÜK YAPILAN BORÇLANMALAR ÇIKARTILARAK HANGİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE YAPILMIŞ İSE GEREKEN YAPILMALI.BU PARA NEREYE NE İÇİN HARCANDI SORULMALI.BELEDİYE BAŞKANLIĞI OLUNAN DÖNEM İLE BIRAKILAN DÖNEM ARASINDAKİ MAL VARLIĞINA BAKILMALI.BU PARA MALATYA YA HARCANDI İSE NE YAPILDI.HASTANELER YOLLAR BELEDİYENİN DEĞİL DİĞER KAMU KURUMLARININ ARACILIĞIYLA YAPILAN İŞLERDİR.KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN.SAYIN SELAHATTİN GÜRKAN SİZ MALATYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ALLAH KORKUSU OLAN BİR KİŞİ OLARAK MALATYA HALKININ YANINIZDA OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYIN.BEYDAĞLARI MALATYA İÇİN NE İSE MALATYA HALKIDA SİZİN ARKANIZDA ODUR.

 17. Mert dedi ki:

  Yolları yapılmayan ışıkları dahi olmayan merkez sokalarimiz var ve hala ışıksız yolsuz olan bu yerlerde hizmet bekliyoruz.Yazık olmuş şehrimize bu kadar paralarla yapilmadiysa bu borçlarla nasıl yapılır.

 18. malatya sevdalısı dedi ki:

  Mükemmel sefa sürmüşler bizlerin paralarıyla krallar gibi yaşamışlar. Nerde o yiğit bunları yargılayacak devlet adamları.

 19. haso dedi ki:

  bu meblada kim nereye ne kadar harcamış açıklayınki sizin geliş sebebiniz belli olsun . ayrıca ekibi değiştirmede geç kalırsanız onlar sizi değiştirir bilesiniz .

 20. Fatih dedi ki:

  Bu haberin yanında bir başka haber var.?Eski Akp belediye başkanı yeni başkanı vekillerle ziyaret edip birbirlerini övmüşler.15 yıldır belediye Akpde zaten.Bugün tüm ülkede böyle makam kapısını sökme makam arabasını alma vs şovlar yapılıyor.Amma değişen bişey yok. Biri 15 yıldır başkandı şimdi büyükşehre geldi.Öbürü vekil oldu. Akp tiyatro yapıp 5 yıl daha yeni icraatlar? için zaman kazanıyor.Olan Malatya’ya oluyor. Al birini vur ötekine

 21. Fırat dedi ki:

  Allah ın adaleti sonsuz….

 22. Cenk dedi ki:

  2014 den beri malum vakıflara ortaklık kurularak kaç TL para aktarılmış, isimleri ile birlikte açıklarmısınız?

 23. Havacı dedi ki:

  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca katı atık sahasındaki özel şirketin yapması gereken işlerde belediyemize ait iş makinaları kullandırıldı.Burada kullandıran müteahitlere belediyenin imkanlarını sunan önceki daire başkanı ve bunun üstü yetkililerdir.Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hibe edilen 6 adet çöp taşıma konteynerini bu müteahhit firmaya sadece 50.000 TL gibi komik bir rakamla peşkeş çekildi.Bunun hesabı sorulacak mı? Sayın başkanım.Bunu yapanlar şuan etrafınızda fıldır fıldır dolanarak sizden yeniden görev beklemekteler.Allah yardımcınız olsun.

 24. ithalidareci dedi ki:

  Emekliliği dolanları gönderin baskanım yazık günah bi iş yaptıkları yok.

  1. 44kırkdört dedi ki:

   bir görev verdiniz de yok mu dediler sanki? ayıp kardeşim millet keyfine mi emekli olmuyor? ülkemizin şartları belli. millet öğrenci okutuyor ev geçindiriyor. borcu olmayan kimse var mı? şu ekonomide şu koşullarda gönderin yollayın falan ne kadar çirkin. tecrübe denilen bir şey var ki kıymetinin eşi benzeri yok. ayrıca insanlar emekli olsa maaşı yarı yarıya düşüyor. bekara konuşmak kolay..

   1. polat dedi ki:

    44kırkdört hayırdır yaranız mı var gocundunuz ? Yada belediyede yan gelip yatanlardanmısınız , kusura bakma beldiyede çalışanların hiç birinin borcu yok ama karınlarıda doymuyordur eminim çünkü 2 evrağa imza atmayı iş biliyorsunuz akşama kadar dışarıda sağda solda çarşı pazar geziyorsunuz liyakat ve öğrenim seviyenize baksak çobandan farkınız yok ….

 25. ali dedi ki:

  hesap sorulmalı bunları zaten herkes biliyor

 26. Kara dedi ki:

  Sayin baskan iş icin eleman gerekliyken malatyadaki yapi kendi adamlari icin belediyeden is uretti .iskur evi arsasi olan emekli olan adamlara is verdi universite mezunlari bosta hic bir alimda universite mezunu sarti olmadi nitelikli elaman anlayisi tanidikli elaman anlayisina dondu malatyada

 27. Erol dedi ki:

  Sayın başkanın muhakkak bir basın danışmanı vardır. Sadece bu habere yazılan yorumları özet halinde brifing verseler belediyede dönen entrikalar ve paraların nerelere harcandığı öncelikli icraatı olur. 600 adet iş makinası ne demek yeni bir kent kurarsın. Ayrıca Tunceli belediye baskanı gibi borcun yanında kasada ne kadar parası olduğunu ve bu borcun geriye dönük kaç yıldır devredildiğini bütçeye oranının ne oldüğünü açiklasinlar.

 28. adaletli dedi ki:

  taşron zaten yoksul bence onlar hariç hekesi bir sıfırlayın

 29. ESENLİK dedi ki:

  Esenlik mevzusu biraz zor galiba

 30. kral dedi ki:

  BAŞKANIM SİZDEN RİCAMIZ ŞU ESENLİĞEDE Bİ EL ATSANIZ ÇOK İYİ OLCAK

 31. Yemişler dedi ki:

  Aksırınca ya kadar tıskırıncaya kadar yemiş yedirmişler.

 32. Reşit dedi ki:

  Öncelikle, Selahattin GÜRKAN’ın adaletli ve hak sahibi bir kişiliği olduğuna inanıyorum. Sn. GÜRKAN, Bu kadar borç batağına, hangi siyasiler ve tabi ki Ak Partili yetkililer sebep olduysa, kimler keyfi harcayıp bu durumun oluşmasına katkı sağladıysa ve en önemlisi bu açığın oluşmasında EN TEPEDE kimin olduğunun ortaya çıkarılmasıyla kamu vicdanı bir nebze rahatlayacaktır. İşinizin çok zor olduğunu, özellikle Sizin gibi birinin, Büyük Şehir Belediye Başkanlığına layık görmeyen ve maalesef yanınızda gezen iki yüzlülerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunlara geçit vermeyeceğinize inanıyor, Battalgazi diyarının Yiğidini Allah’a emanet ediyor, Saygılarımı sunuyorum.

 33. Mahir dedi ki:

  Cuma hutbesin de hoca eyyy cemaat mahşer günü Süleyman Demirel hepinizden davacı iki eli yakanizda olacak demiş,adamın biri ayağa kalkıp hoca sen ne diyorsun ne işi var Süleyman Demirel in bizle deyince hoca cevap vermiş,Allah Süleyman Demirel e hesap günü bu insanlar senin zamanın da yağ kuyruğu,tüp kuyruğu, sigara şeker kuyruğu çekti sana inanıp sana güvenen insanları mağdur ettim şimdi hesap zamanı ey Süleyman diyecek,o zaman Süleyman Demirel de cevap verecek,yarabbim ben 4 kez gittim bu halk beni 5 inci kez geri getirdi,suç benim mi yoksa halkın mı diye kendini savunacak…şimdi ben soruyorum MALATYA BÜYÜKŞEHİR DE BU BORCUN SORUMLUSU AK PARTİ Mİ YOKSA BİZ MİYİZ?

  1. Abidin dedi ki:

   YAPANLARDAN HESAP SORULMADIĞI MÜDDETÇE; BÜTÜN ÇABALAR ,SU ÜSTÜNE YAZILAN SÖZ GİBİDİR!..

 34. Sait dedi ki:

  Genel merkez müfettiş göndersin, hesapları inceletsin. Bu kadar borç varsa, borcu yapan başkanlar için işlem yapılsın. O kadar yoksa da kayyum atansın, yalan beyan açıklayan Başkan görevden alınsın…

 35. yxl dedi ki:

  Muhtemelen binlerce akp li atm memuru vardır burdan temizliğe başlayabilirsiniz.

 36. mehmet dedi ki:

  Şubat 2019 sayımına göre Malatya nüfusu 797.000 Kişi ve BU BORÇ KİŞİ başına 2230865 tl.(yeni para ile 2 milyon ikiyüzotuz bin TL.)Vay bee…

  1. Cenk dedi ki:

   Hesabını bir daha yap

 37. Tolgam44 dedi ki:

  Ya arkadaş Katrilyon mu büyük Trilyon mu onu bile unutmuşuz…Sağolasın, Büyükşehir Belediyesi sayesinde cehaletten kurtulduk.. Katrilyon daha büyükmüş.

 38. Gökhan dedi ki:

  İnşaallah bu önlemler göstermelik değildir. Başka şehirlerdeki belediyelerde de kapıları söküyorlar, bisikletle belediyeye gidiyorlar vs. Bu da onlar gibi şov amaçlı değildir inşaallah. Milletin gazını aldıktan sonra sessizce eski usule dönülmez umarım. Malatya’mıza yazık, neredeyse 2 katrilyon borç ne demektir, ortada ne var ki???

 39. Mustafa Ali dedi ki:

  Bunun hesabı kuruş kuruş sorulsun sorumlular adalet önünde hesap versin .nerede Hz peygamberin hayatı nerede Hz Ömer in adaleti Allah bu milletin bir kuruşunu yiyenlerin boğazına dizsin.

 40. Nizamettin Opanoğlu dedi ki:

  Sayıştay denetçilerinin hiç bir hesabını onaylamadığı Malatya Büyükşehir Belediyesinin borç batağında olmasından doğal daha ne olabilir ki.Belediyenin kontrolden çıkmış harcamaları,araç saltanatı,ciddi bir ihtiyaçlık belgesi olmadan ev ev kömürden ekmeğe,gıdadan nakdi yardımlara milletinden sırtından dağıttıkları oy avcılığı yardımlar,şirketlere yaptırdığı şişirilmiş ihaleler ve daha bilmediğimiz onlarca ucu açık harcamalar.Ama Selahaddin Gürkan başkanın kısa sürede olmasa da bunların üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır.Allah yar ve yardımcısı olsun.İşi zor ancak imkansız da değil.

 41. Cemil dedi ki:

  Borçların içeriği ve varsa alacaklarından hiç bahsedilmemiş! Birde bu ihalesi iptal edilen araçlar ve iş makinalarına yüklü miktarda tazminat ödenecek, onları da katmışsınız muhtemelen. Şeffaf olunacaksa her türlü olmak lazım.

 42. İşsiz Bilal dedi ki:

  Altınızdaki sıfır mersedes vip münübüsünüz de bu 1.8 in içinde mi acaba merak ediyoruz başkanım. Tüm belediyedeki araçları toplatıyorsunuz eyvallah peki siz niye altınızda ki aracı vermiyorsunuz, keşke örnek olsaydınız kendi aracınıza binerek. Saygılar.

 43. Ahmet Demirtaş dedi ki:

  Sayın editör rica etsek Yeşilyurt ve Battalgazi belediyelerinin de borçlarını öğrenebilirmiyiz

 44. Derdo44 dedi ki:

  HESAP SOR, SUÇ DUUYURUDUNDA BULUN
  Vatansever, milliyetçi, dürüst veya inançlı olan beytülmalı kimseye yedirmez ve yemez.
  Aslolan hesap sormaktır.
  Giden yöneticiler yememiş veya peşkeş çekmemiş olsalar bile görevi kötüye kullanmışlar ve kamu kuruluşunu zarara uğratmışlardır.
  HESAP SORMAK YENİ GELENE DÜŞER.

 45. Serkan dedi ki:

  Üzücü bir olay olacağı o milletin parasına her sene milyon tane çiçek alıyorlar..bazı ağaçlar getirmişler tanesi 1000 tl nerden geliyor .Bu yetki yazık degilmi acaba kendileri verir mi o ağaçlara bin tl ne rant dönüyor kimsenin haberi yok

 46. MURAT dedi ki:

  Hacı Uğur Polat Büyükşehir belediye başkanı olduğun da borç 509 trilyon lira tarih 2018 Mayıs!!!!!!!!!!!!!!!! Ne yapıldı da 10 ay da borç 1.8 katrilyona çıktı. Sorumluların tespit edilmesi, kimsenin yanına dünyevi kazanç olarak bırakılmamalı,

 47. Kadir dedi ki:

  Başkanım sizden kurumların istifalarini bekliyoruz
  1 Maski
  2 Esenlik ayrıca iki tane devredilen market hangisi
  3 Motaş ( trambus ayrıca burda dönen haksızlığın haddi hesabı yokmuş )
  4 Dışardan gelen yoneticileri belediyeden el cektirin

 48. Ali dedi ki:

  Hacı uğur 550 milyon borcumuz var diye açıklama yapmıştı görevi devr alırken. Siz eğer iş ortaklarına il yönetimini verirseniz 1.8 milyarlık borç 550 milyon diye vatandaşa açıklanır. Hiçbirşeye bakma sadece bu açıklamadaya bak yeter.

 49. AYDIN dedi ki:

  Bunun hesabını vermeliler.

 50. muharrem dedi ki:

  tabi olur ya borç 180 günde 180 proje diye bağıran başkan Hacı başkan ‘a dokunuzmanlık alan ahmet başkanıı çağrıp sorsunlar yahu zor bişey değil 180 günde nasıl proje tamamlanır soralım

 51. malatya sevdalısı dedi ki:

  bu borca sebep olanlar mahkemeye verılmelı. Malatya buyuksehır beledıyesını acılen danıstay mufettıslerı incelemelıdır.

 52. yusuf dedi ki:

  Millete kemer sıktırmaya gelmediniz başkan , hesap sorun hesap

 53. Tatar dedi ki:

  ATATURK COK GUZEL SOYLEMIS
  Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse bunu söyleyenlere güleceksin
  M.Kemal ATATURK SAYGIYLA

 54. MUSTAFA dedi ki:

  Belediyeyi zarara uğratanlar açığa çıkarılıp cezasını çekmedikçe, yapanın yanına kar kaldıkça Selehaddin başkan sizin sözlerinizin hiç bir anlamı olamayacaktır.
  Birileri bu şehre ihanet etmiş ve haksız bir şekilde halkın parasını çar çur edip hıyanet etmişse ki öyle görülmektedir. O zaman sorumlular adalet önüne çıkarılıp hesap sorulmalıdır.
  Yapanın yanına kar kalamamalıdır, ki sizin bir farkınız olsun.

 55. Aksaçlı dedi ki:

  EHLİYET LİYAKAT ve Denetim…. Ağlamanın anlamı yok suçlular açıklanmalı ve çare üretilmelidir hızlı olarak. Adaletli olarak ..
  Hesaplar ortada

 56. 44malatya dedi ki:

  Hic.bagirmaya.isyan.etmeye.gerekyoktur.
  Sizler.akp.oy.vererek.belediye.baskani.ve.
  Vekileri.sectiniz.bu.borclari.chp.belediyesi.
  Yapsaydi..isyan.ederdiniz

 57. Halk dedi ki:

  Pekiii kim hesap verecek Yapanın yanına kalıyor Bu milletin malını yemek ,devleti ve kurumları güçsüz düşürmek En büyük VATAN Hainidir. HARAM ZEHİR Zıkkım olsun .Selahattin Başkan Allah Yardımcın olsun Ýürü be Başkanım Alem Başkan görsün.Malatyada Senelerce Eserin söylensin Hep hayırla yad edilesin

 58. Arif dedi ki:

  En üst düzey yöneticilerden başlayarak her borçlanma yetkisine onay veren belediye meclis üyeleri de dahil hesap sorulmalıdır.Ayrıca sebepsiz zenginleşen,rant devşiren Kişiler ile belediye şirketleri arasındaki ilişkiler ortaya çıkarılmalıdır.Aksi takdirde yapanın yanına kâr kalacaktır ve Selahattin beyin açıklamaları popülist bir söylemden öteye gitmeyecektir.

 59. OĞUZHAN dedi ki:

  Başkanım haksız harcama ve suistimaller varsa araştırılsın. Hani seçimden önce müfettiş çağırıp hesapları inceledikten sonra bakacaktınız .devletimiz incelesin size öyle teslim etsinler hesabı versinler. Saygılarımla

 60. MALATYALI dedi ki:

  sayın başkanım Selahattin Gürkan çok önemli 2 yıllık mezunlara sözleşmeli kadrosu verildi sizden ricam bu haksızlık neden ne için yapıldı kim verdi bu sözleşmeleri araştırılsın

 61. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Sayın başkan bunun hesabını sormazsanız bunun vebali size. Yazık. Kim yedi bu parayı nereye harcandı.. Kusura bakmasın Reis de bu yüzden kaybedecek zaten güzel ülkemiz kaybediyor. Aksakallılar çıkın ve alternatif bulun. Zaman daralıyor.

 62. Sami pektaş dedi ki:

  Ateşten gömlek.

 63. kazim dedi ki:

  başkanım şu esenliğe bir el at pahallı mal alıyor pahallı satıyor nerdeyse sinek avlayacak kimse alışveriş yapmıyor

 64. 44 dedi ki:

  Bu ülkeyi batiran Belediyeler.Tas kayip

 65. Cevdet dedi ki:

  Ak Partili bir Belediye, uhdesinde çalışan yüzlerce Ak Partili çalışan sıkıntıya sokuluyor, gariban taşeron işçisinin maaşları düşürülüyor ve bu Ak Partili bir başkan eliyle yaptırılıyor.. Selahattin Başkan’ım vallahi seni içerden vurmaya çalışıyorlar..Seni bilerek veya bilmeyerek yanlışa sevk ediyorlar..Gurban olam dikkat et..

  1. abuzer dedi ki:

   belediyede çalışanlar akabelimi . bu nasıl trolluk . Devletin maaşını haketmeden al . Yüzlerce bankamatik çalışanı var. Benim ödediğim vergilerle saltanat sürüyorlar. Bu saltanat sürsün. mü .

 66. M.K. dedi ki:

  Ahmet Çakır bey sağolsun hem Malatyayı Saçma sapan icatlarla doldurdu, hemde borç batağına sürükledi ve maalesef şu bi gerçek ki; eğer tekrar aday olsaydı yinede buna rağmen seçilecekti…

 67. MALATYALI dedi ki:

  Bu aralar ESENLİK marketlerine hiç gittiniz mi? Raflar nerdeyse hep aynı ürünler ürün çeşitliliği yok çünkü mal alamıyorlar,nedenini bir soralım mi! ESENLİK ,MOTAS ve bunun gibi şirketler çiftlik olmuş kimin ne yaptığı belli değil amen basiti sosyal projeler altında saçma sapan ödemeler yapılıyor.nerede beleş bir uygulama varsa altından ESENLİK çıkıyor bir dusunsenize bir kentin en masrafsız suyu ülkenin en pahalı suyu olmuş,MOTASA bakıyorsun en pahalı ulaşım dolmustan bile pahalı ama sürekli zarar ediyor bir bakıyorsun ESENLİK kendi üretimi nerdeyse onlarca markası var borcunu odeyemiyor marketlerini araçlarını alacaklılara devrediyor bu haldeyken AMAN ne büyük bir hizmet bir bakıyorsun YENİ CAMİİ lavabo şunu esenlik bedavaya çalıştırıyor orada birçok elemanın maaşı sigortası ve kirası temizlik malzemesi hep ESENLİKTEN !!ama olsun ne önemi var bedavaya otobüse binersin minibüsten pahalı ,musluğu açarsın sanki benzin parası alıyorlar, yazıktır günahtır artık bu ESENLİK başta olmak üzere bütün şirketlere bir çeki düzen verilmesi lazım ,ŞUNADA karşıyım bu kadar savurganlık yapan siyasilerin günahını bu şirketlerde alninin teriyle çalışan işçilerin yovmiyesini ,ikramiyesini,keserek bu insanlara odetilmesin madem SEFAFLİK KİM NEYAPTİSA LUTFEN AMA LUTFEN ACİKLAYİN BU KADAR BİRC YUKU NASİL OLMUS KİM ALMİS KİM VERMİS BUR GÖRELİM

  1. sedat dedi ki:

   COK BOS KONUSMUSSUN BILMEDEN HEMDE..ESENLIK BORCLARINI ODUYOR OYL E SOSYAL PROJELERE PARADA VERMIYOR BILMIYORSAN GIT OGREN YADA BIR BILENE SOR

 68. Murat dedi ki:

  Başkan sözleşmeli personel cok maas aliyor arasturin

  1. Ahmet dedi ki:

   Sözleşmeli personellerin maaşları belli bir yasaya göre veriliyor.Aslında sözleşmeliler fazla maaş alıyor diyeceğine taşeron az maaş alıyor onlar yükselsin deseydin işte o zaman insan olurduk güzel olurduk

  2. Sahin dedi ki:

   Sözleşmeli alabileceği en taban maaşta, mevzu onlar değil, mevzu bşbde alakasız makam alanlarda, personel hakkında araştırma yapıp hakkıyla iş yapanlara verse amirliği 2 senede topralar.

 69. Harputlı dedi ki:

  Buyukler yer kucukler av olur…

 70. Mehmet G dedi ki:

  Herhalde isyanda olanlar mesaisi kesilen personeller demek ki doğru yolda başkan Allah yar ve yardımcın olsun

 71. molla dedi ki:

  baskan bey belediyede toplu temizlik yapmazsan borç bitmez ve kuyunu kazarlar.,

 72. Ali dedi ki:

  Sayın başkan belediye deki aynı branştan mezun fakat adamına göre değişen maaşları da düzelt.ayni odada aynı branştan 4 mühendisin maaşları birbirinden farklı…1. ve 2. Sınıf diye mühendislik ayrımı var…ve her zamanki gibi en çok hak Edip en çok çalışanın maaşı en düşük…. Adalet ve eşitlik getir ….. Bunca yıldır yapılamayan adaleti Allah rızası için sen getir…..

  1. Kasım dedi ki:

   Benim güvenim tam aynı bizde battalgazide yaptığı gibi sizleri de asgari ücrete talim ettirecek ?

   1. battalgazi dedi ki:

    isabetli karar karmaşa olmaz en azından.

   2. Ali dedi ki:

    Bakıyorum da bir müslüman bir müslümanın cebine para az girsin diye seviniyor….yazık ne hallere düştük biz…ağlayacak yerimize GÜLÜYORUZ

 73. Mert dedi ki:

  Sevgili Malatya Haber ben sizin habercilik anlayışınıza ve ilkelerinize her zaman saygı duydum. Aşağıdaki linkler sizin haber sitenizdeki haber ve Belediye meclisinin resmî açıklaması. Ben bu aradaki çelişkileri anlayamadım. Belediyenin gerçek borcu ne kadar? Vatandaş olarak kafam karıştı.
  http://malatyahaber.com/haber/buyuksehir-belediyesinin-borcu-yarim-katrilyon/
  http://malatyahaber.com/haber/polata-giderayak-85-milyon-kredi-yetkisi/

  1. Yasin dedi ki:

   Valla bende anlamadım arkadaş herkes kendi kafasına Göre borç açıklıyor kimin dediğine inanacak bu vatandaş..

  2. Pırasa dedi ki:

   Haberde celiski yok kaynakta sikinti var. Haci ugur düşünemedi bir müslüman gelir hesabi kitabı ortaya döker. O yüzden hep eksik konuşuldu. Linklerdeki beyan malatyahabere ait değil. Polata ait

 74. Evren dedi ki:

  Malatya Yüzölçümü itibarıyla en büyük belediyelerle arasında il özel idareler kapandıktan sonra tüm köylere asfalt gitti hatta bazı köylüler eşşeklerin çıkmadığı dağa taşa bile asfalt geldi diye muhtarlar dalga geçiyor.Sebebi tamamen milletvekili ve Malatyalı büyük iş adamlarının köyü bahçesi mi ?
  Sizin araç kirası iş Makinası dediğiniz gider gerçekten doğru olabilir ama o kiralık araçların 1 yıllık gideri belkide siyasilerin eş dost akrabalarının Malatyalı zenginlerin bahçelerine kadar döktüğünüz asfalttan olabilir mi ?
  Devlette esas olan devamlılıktır.Günlük 50 TL ye önceden araç kiralamışken onu iptal edip bir de üstüne tazminat ödeyip sonra da istanbul ama yola çıkan iktidara yakın firmalara aynı işi yüksek rakamlara vermek için bir hazırlık olabilir mi çünkü hizmet götürmek zorundasınız ?
  Tasarruf etmek fikri kesinlikle ama kesinlikle çok doğru her şeyin fazlası zarar ama yaptığınız tüm ihaleleri Tunceli Belediye Başkanı gibi cam da sergilemeye cesaret edebilecekmisiniz ? İhalesiz yaptığınız işler de tabii ?
  Ekibinize aldığınız kişileri İl Yönetimi mi verdi belediye için yoksa siz gerçekten onlarda o çapı gördünüz mü ? Siz bu ekip ile 2 milyar TL borcu çözebilecekmisiniz ? Buna ben cevap vereyim hayır çünkü hiç biri konusunda uzman değil tamamen siyaset çok yazık olacak 5 yıl daha gitmez umarım.

  1. malatyaspor dedi ki:

   BAŞKANIM BELEDİYEDEKİ İDARECİLER SENİN HAKKINDA ASILSIZ İFADELER KULLANIYOR,YUKARDAKİ YORUMA BENZER ŞEKİLDE,DİKKATLİ OL ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

 75. Gariban dedi ki:

  İşe ilk olarak memur ve taşeron personelden vurmaya başlayan belediye başkanları milletin ahını alarak hiç bir yere varamaz insanların maaşlara göre ödemeleri hastaları dert ve sıkıntılar sayın başkanım siz şimdiden kaybettiniz

 76. Sezgin dedi ki:

  Sayın Başkana Sorular;

  1. Bu belediye her yıl Sayıştay denetiminden geçmiyor mu?
  2. Her yıl yapılan belediye bütçesi, mevzuata göre, belediye meclisince onaylandıktan sonra, hazine ve maliye bakanlığına bildirilmiyor mu?
  3. Bildiriliyorsa, hem belediye meclisi (ki içinde CHPli üyeler de var) hem de merkezi hükümet belediyenin borcunun ne kadar olduğunu bilmiyor muydu?
  4. Belediye ve bağlı kuruluş ve iştiraklerinin borçlarını alt alta yazıp alacaklarını düşerek mi buldunuz bu rakamı, yoksa sadece borç tarafının mı toplamı? Borcun dökümünüde verseniz de sağlamasını yapsa kamuoyu.

 77. abuzer dedi ki:

  Büyükşehir ve bağlı belediyeleriniz de kaç adet basın danışmanı var. kaç adet emlak danışmanı var. Bunlar ne iş yapar bunların maaşı sigortası nasıl karşılanır. Yazık Malatya ya . Kaç kişi işe gitmeden maaş alır . Bunları açıklayacak cesaretiniz var olduğuna inanıyorum. Haramzadelerin önünü kesin. Kul hakkı yedirtmeyin…

 78. yıldırım dedi ki:

  bu ne borç yaaa.. sanki malatyaya çılgın proje yapılmış. cenabı allah herşeyle yanıma gel ama kul hakkıyla gelme diyor.. eğer kul hakkı yersen bu dünyada ciğerini öbür dünyada canını yakarım diyor. ciğer yakma ne demek. en sevdiğin karına.. evladına amansız bi hastalık verir işte o zaman ciğerin yanar. canının yanmasıda ateşte cayır cayır yanman demek. kim hırsızlık yaptıysa kim haksız para veya mülk zimmetine geçirmşse kul hakkı yemiş demekttir. malatyada çılgın proje olmadı peki bukadar borç neden?

 79. ertan dedi ki:

  Başkan iyi hoşta, öncekilerin borcunu neden taşeronlara, memurlara yüklüyorsun? Garibanlar 100 lira zam için 1 yıl bekliyorlar, sen 1 milyar maaştan kesmişsin. yazık günah değilmidir?

 80. Deka dedi ki:

  Başkan belediyedeki saltanata neşteri vurdu inşallah artık taviz vermez başkan hariç hiç kimsenin makam aracı olmasına müsade etmez allah yar yardımcısı olsun

 81. AVŞAR BEY dedi ki:

  15 temmuz destanı…Sn Baskanım unutmayın o darbe günlerinde sizler rahat rahat dolaşırken mesaisini kesmek istediğiniz bu personeller hava alanında ordu evinde ve askeri birliklerinn önünde ac susuz günlerce nöbet tuttular.ve bugün geldiköeri nokta bu eğer Malatyamız için herkes elini taşın altına koyacaksa basta Baskanlar örnek olmalı önce siz ve yanınızdaki gezen arac flonuz bırakın ki personele örnek olasınız kendinize getirmediğiniz adeleti başkasına getir Allah katındada kul katındada iyi değil.size yakışan bu borcu arastırmak usulsüzlük varsa acığa cıkarmak.Baskasını yediği yemeğin hesabını yemiyene ödetmek vebaldır.işiniz zor toplamak toparlanmansı zor işi bilen insanlarla ekibinizi kurarsanız cok kısa sürede toparlarsınız zaten bu duruma gelme sebebi işin ehli olmayanların işin başında olması.siz siz olun kulun hesabını değil Allah ın hesabını hapın.burası Battalgazi değil Büyüksehir orda 102 mahalle burda 720 mahalle 1200 den fazla mezra var.
  ALLAH VAR GAM YOK…

 82. M.Kadıoğlu dedi ki:

  Başkanım Allah yar ve yardımcın olsun durum öyle anlaşılıyor ki ihaleleri iptal edilenler belediyenin sırtından geçinen asalaklar şimdiden çamur atmaya başlamışlar, bu belediyenin son on yılını bütün memleket az çok biliyor; siz doğru bildiğinizi yapmaya devam edin bu memleketin namuslu şerefli insanları hep yanınızda olacaktır ve Allah doğrunun hep yardımcısıdır.

  1. Aşık Menderes dedi ki:

   Senin işin iyi galiba, emekli olduğun halde millet iş bulamazken sen kesin şimdi de büyükşehirden maaş alıyorsundur. İnşallah yük olmazsın

  2. Malatyalı dedi ki:

   Senin işin iyi tabi ? Akrabalarının da işi iyi. Savunacaksın. Biz gençler olarak nerden iş bulacaz ? İlla gelip seningilere yalvarıp iş mi isteyecez üniversite mezunu olarak ? Bu devran bitecek. Esşitlik demokrasi gelecek. Emekli olup hem emekli maaşı hem belediyede çalışan sizler tarih olacak.

 83. vaylog44 dedi ki:

  Bu gün açıklanan belediyenin borcunu yandaşa ve çevresine savurganlık kim yaptıysa zehir zıkkım olsun kim kötü niyette harcama yapmışsa o kişileri yüce Allah’ıma havale ediyorum.

 84. destanşehrimalatya dedi ki:

  GEREKSİZ ALINAN PERSONELLERİ DE ÇIKAR BAŞKANIM YAZIK GÜNAH.SÖZLEŞME ADI ALTINDA ADAMINI ALMIŞ HERKEZ

 85. Cihancan dedi ki:

  Bu borçların hesabını soracaksan eyvallah, saygıyla eğiliriz , ama yok ben açıkladım diyip geri çıkarsanız pek bize inandırıcı gelmez başkanım, kim nerde neyi peşkeş çekmiş korkusuzca açıklayın, ya da kim benim hakkımı yemiş bilmek istiyoruz.

 86. Ömer-malatya dedi ki:

  Su faturasina indirim varmi trafik sorununu çözecekmisiniz yapacağınız hizmetlerden bahsedin

 87. okan dedi ki:

  haram zıkkım olsun boğazlarından fitil fitil gelsin.Allah Selahattin Başkanın yardımcısı olsun

  1. Yavuz dedi ki:

   Niye Selahattin Başkan bilmiyormuydu belediyenin borcu olduğunu? Bunu en iyi kendisi bilmeli 15 yıldır belediye başkanı. Önemli olan bahane üretmek değil, önemli olan çözmek ve hizmet etmek

 88. fth dedi ki:

  Yazık .. kul hakkı.. başka bi şey demiyorum.

 89. Ömer-malatya dedi ki:

  Hizmet isterim banane daire başkanlığından

 90. alican dedi ki:

  Üç kuruşluk dözeri,kepçeyi,aracı vs belediyeye binlerce lira sözleşmeyele kakalayanlar nasılda tepinmeye başladı şimdiden..Belediyenin 99 aracı varsa bence kafi..Yeterki hakkıyla çalıştırılsın..İşmi yapılıyordu taşerona üç kuruşa yaptır binlerce lirayıda götür..Geçti o günler şakir..Biz bu yüzden başkanımza oy verdik.Sonuna kadar güveniyoruz..Hep destek tam destek başkanım.Allah yolunuzu açık eylesin..

 91. Oguz dedi ki:

  Borcun arkasına saklanıp sanırım malatyaya 5 yıl daha hizmet edilmeyecek. 2 trilyon borcu varsa yolsuzluk varsa çıkar başkanım ortaya. Kırk yılın başı akp ye oy verdik, oyumuzu mundar edecekler 🙁 köy yolları falan hepsinin çalışması durdu. İş makinaları araba ihalaler iptal edildi. Bakalım bu ihalaleri kime vercekler. Malatya yine 5 yol daha geri gidecek.

  1. Malatya dedi ki:

   belediyenin kendi araçları dururken kiraliklar çalıştı öyle bir saçmalık olurmu adam hem iş olmadığı zaman kira alacak hem belediyenin malzemesini götürüp kendi müşterisine satacak köy yolları durmaz hesap kitap bi otursun yine yapılacak yollar

 92. Hasan dedi ki:

  Ve Selahattin Başkanımız havlu attı ? borcun olduğunu bilmiyor muydun? Hem hangi belediye borçlu değil? Borcu bahane etme, ha beceremeyeceksen hemen istifa et, yerine yapabilen biri gelsin. Ha sen dersen ben yatacağım, milletin boynuna sarılıp anlatacağım dersen başka ama millet yemez. İş bekler hizmet bekler.

  1. Hasan dedi ki:

   Başkanın borcu bilmesi mi önemli yoksa bunu halka açıklaması mı battalgazi belediyesi borçlu değil bu bir örnek diğerlerinin borcuda olabilir ama alacakla verecek dengelidir. Aynen başkan seni dinleyip istifa etmeli, etmeliki senin gibi düşünenler hiç bir şeyden habersiz yaşayıp gitmeli.

   1. Erkan dedi ki:

    Demek sen muhasebede çalışıyorsun. Borcu alacağı bildiğine göre. Belki de buranın da alacağı vardır. Onları bizler değil Büyükşehirde Selahattin bey, Battalgazi’de de Osman bey açıklamalı. Tamamen şeffaflık için.

 93. Aleyna dedi ki:

  Ahmet çakır bıraktıgında hacı uğur polat 400 diyordu. Hacı uğur polat bırakıp selahattin gürkan geçtiğinde 1.8 milyon diyorlar ? Burada yalan söyleyen kim ? Şimdi bu borç devleteyae gelip makam odanı haciz mi edecekler ? Hala yollarda çukurlar var. Göreve geldin tüm iş makinalarını çekttn. Kim yapacak yolları ?

  1. Bilirkişi dedi ki:

   Valla yolsuz kalmak daha iyi. Bu borcun faizini biz ödeyeceğiz. 600 adet iş makinası sen kabul edebilirsin ama vatandaş kabul etmiyor.

 94. Kemal dedi ki:

  Paralar nereye harcanmış onu çıkarın ortaya. Usulsüzlük varsa sorumlular hesap vermeli

 95. Nedim Şen dedi ki:

  Televizyonlarda seçimden önce taşeronun maaşına karışmayacağız diye açıklamalarınız vardı Sayın Başkan, seçim geçti niye şimdi maaşları düşürmek için yetki istediniz meclisten?

 96. rmz dedi ki:

  HELAL OLSUN SANA BEN BIR VATANDAS OLARAK SENIN YAPTIKLARINA RAZIYIM AMA bu isin iki asamasi var ve 2 sorum var :
  Asamalar:
  1. bizim gibi hakkini savunamayan gariban vatandas senin arkanda duracak. Her Daim
  2. menfaatlenen Cikar cevreleri seni kotuleyecek
  simdi gorecegiz yillarca bu is makineleri kimin mis. odemeleri yapilmisda calismamis Parasi odenip yapilmayan islerin paralari kimlere gitmis.
  Sorular:
  1-bu makinalar kimlerinmis yillarca calismayan makinalarin parasini almislar. yapilmayan islerin paralari kimlere gitmis. bizim vergilerimizden zenginlesmisler.

  2.ikinciside bu adamlarin cezalarini Allahtan mi bekleyecegiz.

 97. Tahir dedi ki:

  Aynı performansı da Osman Güder ve Mehmet Çınar’dan bekliyoruz, onlarda borçlarını açıklasınlar. Birde Selahattin bey 99 tane araç yeter demiş, inşallah araç kiralamaz. İşte vizyon koskoca Malatyaya bu kadar araç ile hizmet verecek. Gerçi Selahattin Başkan borç olsa da olmasa da ilk 3 yıl hizmet etmeyecekti, aynı Battalagazide yaptığı gibi. Şimdiden hizmet etmeyeceğini söylüyor, bu defa bahanesi borç. Devletin devlete borcu olsun, gelip kapıya kilit mi vuracaklar. Biz hizmet isteriz hizmet…

  1. rmz dedi ki:

   trolluk basladi seni 3 dur yorumlarda goruyorum. ama sana sunu soyleyeyim. Menfaatleri giden cevreler soylenecek demistim. Hakli cikmisim. :))senin neyin kesildi sen onu soylesene :))

 98. Selim dedi ki:

  Borç Yiğidin Kamçısıdır.1.8 Katrilyon Neki?
  200 Bin Su Abonesine Bölerseniz.Borç Sıfırlanır.
  Önemli Olan!!! Durmak Yok,Yola Devam.Edebilmekten Geçer….

  1. Çırmıktılı dedi ki:

   Hesap yapmadan konuşmasan iyiydi her eve 10 bin tl borç düşüyor o zaman yıllık su faturası bile kimsenin bin tl değil

   1. Selim dedi ki:

    1.8 Katrilyon Borçlu Olan Belediyeye Hesap sorma!!!BenimYapmış Olduğum Hesaba Karşı Çık.Ne Güzel Dünya.

 99. Mehmet dedi ki:

  Çok değerli başkan, sizi kutlarım İyi niyet ve dürüstlüğünüzden eminim. Başarılar dilerim.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."