Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Büyükşehir Meclisi Mayıs Toplantılarını Tamamladı

Büyükşehir Meclisi Mayıs Toplantılarını Tamamladı
  • 17.05.2016
  • Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantılarını 3. oturumla tamamladı. Son toplantıda 18 gündem maddesi görüşüldü.

Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının III. oturumu, 17 Mayıs Salı günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yapıldı.

16 Mayıs 2016 tarihinde yapılan meclis toplantısından kalan 3 konu ile komisyonların rapora bağladıkları 15 konu olmak üzere toplam 18 konu oylanarak kabul edildi.

İki caddeye Azerbaycan ve Bosna isimleri verildi
Gündem maddeleri içerisinde yer alan ve Fırat Mahallesi Toki MD-1 17 / A ve B blokları önünden başlayıp Toki MC -1 2. Blok önüne kadar genişletme çalışması yapılacak olan caddeye Azerbaycan ismi verilirken; Bosna ismi de Bostanbaşı Mahallesi Adıyaman yolundan Barguzu caddesine doğru açılan 35 metrelik yola verildi.

Görüşülen maddeler
Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündem maddeleri arasında yer alan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi arasında 2 proje hakkında protokol imzalanması; Pütürge Bal Üreticileri Birliğinin bal dolum tesisi mimari projesine ortak olunması; yine Doğanşehir Savaklı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin projesine ortak olunması hakkındaki Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının teklifleri görüşülerek kabul edildi.

Görüşülen maddelerin ayrıntıları şöyle:

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi arasında düzenlenecek olan küçük ölçekli hayvancılık uygulamaları konulu 2 projenin protokol imzalama yetkisinin Başkan Çakır’a verilmesi,

Pütürge Bal Üreticileri Birliği ile Savaklı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin projelerine ortak olunması ve 15’er bin lira yardım yapılması,

meclisKültür Sanat Etkinlikleri ve Fuarcılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketin de sermaye artırımına gidilmesi ve 1 milyon 500 bin liralık kısmının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması,

Bostanbaşı İlçesi için Büyükşehir Belediyesince hazırlanan ve İdare Mahkemesince bozulan 1/5000’lik nazım imar planı ile aynı mahalle için Yeşilyurt Belediyesince yapılan 1.2 ve 3.Etap uygulama imar planlarının mahkemenin kararı doğrultusunda düzeltilmesi,

Mevcut planda 5 katlı alanda olan Çamurlu Mahallesi 4120 ada 7 nolu parsele yoğunluk sabit kalmak üzere yüksekliğin 30.50 (10 kata)metreye çıkarılması,

Fırat Mahallesi Toki MD-1 17 / A ve B blokları önünden başlayıp Toki MC -1 2. Blok önüne kadar genişletme çalışması yapılacak olan caddeye Azerbaycan ismi verilirken; Bosna ismi de Bostanbaşı Mahallesi Adıyaman yolundan Barguzu caddesine doğru açılan 35 metrelik yola verilmesi,

Darende Zaviye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve mevcut planda park ve ticaret fonksiyonunda olan alanın “Sağlık tesis alanı” olarak değiştirilmesi ve Mikro bölgeleme etütlerin yaptırılması ve raporların hazırlanması işi ile ilgili ihale bedelinin Battalgazi Belediyesi’nce karşılanacak kısmının Battalgazi Belediyesinin MASKİ’den alacağı olan Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) paylarından mahsuplaşmaya gidilmesi ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Başkan Çakır’a yetki verilmesi maddelerine meclis üyeleri kabulü yönünde oy kullandı.

Meclis üyeleri, İkizce Köyü 143 ada 12 nolu parsele spor tesis alanı fonksiyonu verilmesi maddesine red oyu kullandı.

Bir sonraki toplantısını 8 Haziran Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra meclisin Mayıs çalışmaları sona erdi.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

belediyemeclisi

Etiketler: /

Yorumlar
  1. Vatandas dedi ki:

    Hani yatay mimariye gecilecekti.Yine 10 kata müsaade ediliyor.Parklari yesil yapın.Hilal park yapılmıs,yaridan fazlası beton.Boyle park mı olur.Malatyaya BETONPARKLAR ISTEMIYORUZ!!

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."