Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Büyükşehir’de Görev Değişiklikleri ve Yeni Atamalar

Büyükşehir’de Görev Değişiklikleri ve Yeni Atamalar
 • 28.05.2018

Hacı Uğur Polat’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığına atanmasıyla belediyede daire başkanlıkları ve belediyenin diğer bazı birimlerinde görev değişikliklerine gidildi.

Yeşilyurt Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Müdürü iken Hacı Uğur Polat’tın Yeşilyurt’tan getirdiği ekibinden olan Tuğrul Budak, Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına, Büyükşehir Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Daire Başkanı olan Uğur Topal ise Mali Hizmetler Daire Başkanlığına atandı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı olan Kadir Çelik, Sağlık ve Sosyal işler Daire Bakanlığına, Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ziya Kesriklioğlu ise Basın Yayın Daire Başkanlığına getirildi.

Zabıta ve İnsan Kaynakları da yer değiştirdi

Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir ile İnsan Kaynakları Daire Başkanı İsmail Nacar da yer değiştirdi.  Büyükşehir Belediyesi’nde Strateji Geliştirme Daire Başkanı olan Mustafa Uçak ile Mali Hizmetler Daire Başkanı olan Hasan Doğan Demir MASKİ’ye geçti.

Büyükşehir Belediyesi’nde Halkla İlişkiler Şube Müdürü olarak görev yapan İnanç Kara Ölmeztoprak  Geçtiğimiz ay mecliste alınan kararla ihdas edilen Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına atandı.

Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Çeçen’in bir süredir vekaleten yürüttüğü ve Büyükşehirin  en önemli yatırım birimi olan Yol Asfalt ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığına ise Alican Bozkurt getirildi.

Yine Yeşilyurt Belediyesi’nden Büyükşehire geçen Necati Çobanoğlu da Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına atandı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. REALDREAM dedi ki:

  Belediyede bir MASKİ birimi çalışıyordu onunda müdürünü yemişsiniz Allah ölmeden 24 Hazirana yetiştirirse size oy verenin Alllah belasını versin. Bir reis sayesinde oy aldınız Başkanlık geldi reis tamam alacak ya siz hele bakalım AKP vekil seçimini göreceğiz sonrada Belediye yi

 2. haluk dedi ki:

  hani bir söz vardır sofu soğan yemez yersede kabuğu ile götürür daha öncesinde darendenin köyün de imam olan ALİCAN BOZKURT aynen öyle yapmıştırr….

 3. malatyakentli dedi ki:

  1999 yılında cıkan kanun geregi.1999 yılından önce 2 yıllık yüksek okul mezunu olan ve o tarihte memurluk görevını yürüten kişi 4 yıllık mezun sayılır.yasalı budur.

 4. recep eren dedi ki:

  lütfen beyler devlet yönetiyoruz.resmı gazete acil ve nettir.1980 yıllarda ona bakarsn 2 yıllık mezun yedek subay oluyordu..bir memur 1999 yılında bir yüksek okul bitirmişse çalışıyorsa.1999 yılından sonra 4 yıllık bitirmiş gibi haklardan faydalanır.bu kanun .o yüzden sayın alıcan bey.okulu 1999 dan önce mezun olmuşsa daire başkanlıgına yasal engel yoktur.engel olsa zaten şu ana kadar daire başkanlıgı yapmış.ayrıca çalışkan bır bürokrattır iyi dıleklerımle

  1. Yunus dedi ki:

   Recep bey, bir türlü ortak nokta da buluşamıyoruz. Ali Can Bozkurt bey okulunu söz konusu tarihten sonra bitirmiş. Yani 1999 yılından sonra iki yıllık yüksek okul mezunu olmuş. Dolayısıyla söz konusu yasadan faydalanamaz. Bu zamana kadar ki yaptığı görev anayasal suçtur. Kanun çiğnenmiş ve kamu zararı oluşmuştur. Ben buradan açık açık bunu ifade ettim. Eğip bükmeye gerek yok. Olay açıktır.

 5. Kazım dedi ki:

  Sayın VATANDAŞ44, mesele 2 yıl 4 yıl meselesi değil. Demagoji yaparak algı oluşturmaya çalışmayın. Popülist söylemler hiç birimizi adalete götürmez. Burada ki asıl mesele yasaların çiğnenmesi ve liyakatın ayaklar altına alunmasıdır. Ali Can Bozkurt yasalarda belirtilen şartları taşımadan bunca zaman daire başkanlığı yapmış ve bu görevin bütün özlük haklarını kullanmıştır. Peygamber efendimiz Mekke’nin anahtarını bir gayrimüslime teslim etmiştir. En az o gayri müslim kadar dürüst olan hatta daha dürüst olan müslüman yokmuydu?! Vardı tabi fakat o gayri müslim işinin ehliydi!..

 6. VATANDAŞ 44 dedi ki:

  SN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI HACI UĞUR POLAT BAŞKANIMIZI SEVİYOR VE ÇALIŞMALARINI BEĞENİYORUZ EKİBİNİDE BAŞARILI BULUYORUZ.BİZİM İÇİN 2YILIK MEZUNU 4 YILLIK MEZUNU ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN EHİL İNSANLARIN DÜRÜST VE GÜVENİLİR İNSANLARIN İŞ BAŞINA GELMESİ İNSANLARA FAYDALI OLAN KİŞİLERİN YÖNETİME GELMESİDİR.

 7. Cevdet dedi ki:

  Adıyaman belediyesinde bile belki bu kadar malatyalı calısmıyordurne zaman isi ehline teslim edecegiz biz Hacı Ugur Polat kim Allah askina sevgili malatyali hemsehrilerim Yesilyurda ne yaptı Malatyaya ne yapacak vizyonu varmi mütahitlik yapan adamdan belediye baskani olurmu kim referans olduda malatya buyuksehir belediyesine gecti eger hak eden birsi varsa oda Selahattin Gürkandır begensenizde begenmesenizde adam çalısıyor ama 31 mayısda cumhurbaskanina herseyi tek tek anlatacaz bu böyle olmaz..

 8. Yunus dedi ki:

  Sayın Malatya’lılar Ali Can BOZKURT yasada belirtilen tarihten sonra iki yıllık yüksek okuldan mezun olmuştur. Buradan yasama-yürütme-yargı erkinin dördüncü erki olan medyayı ve savcıları göreve davet ediyorum. Söz konusu şahsın daire başkanlığı yapması kanunen suçtur. Bu işin üstüne gidilmeli ve cezai müeyyidelere uygulanmalıdır.

 9. Selçuk dedi ki:

  Sayın Başkan, Yol Asfalt Dairesine birde müezzin atayın da bundan sonra cumaları orada kılalım.

 10. RAMBO dedi ki:

  ADIYAMAN LILARA KADRO BOŞALTILIYOR

 11. Ahmet dedi ki:

  Hepsi ayni bunlarin bir akpartili olarak yapilanlari hayretlr izliyorum.hizmet yok hezimet cok yazikya yazik malatyamizi bitirdiniz gelen kaldirim tasi yapip gidiyor.hep zengine calisiyorlar garibana bisey yok.ciftci esnaf faizin kucaginda ondan sonrada faiz haram diyoruz kim bizi itiyor acaba bu gunaha.bugun bi haber okudum devlet 20bin tl veriyor vatandasa haberi okudum.neymis 5 sene boyunca 80bin tl bnkada biriktirecekmissin ev almak icin devlette sana ev alcagin zaman 20bin verecekmis.yav resmen dalga geciyorlar bi asgari ucret 1600 tl bu adam 2 cocugu olsa okusa evi kira olsa bu 80bini nasil biriktiripte o verilen 20bini alck.kandirmaktan baska bisey yok.malatyamizi bitirdiler helvaciyi baskan kuyumcuyu baskan avukati baskan yaparsaniz millete hizmet gelmez.malatyayi vermisler bi hanimin eline oynuyorda oynuyor istedigini indirip istedigini kaldiriyor.eee bizim halkimizda koyun gibi veriyor.oyum vatan icin toprak icin bayrak icin ezan icin sadece reise ama vekillere oy yok hic birpartiye vermeycem sadece reise oyumu kullancm.bu bnm dusuncem.

 12. öneri dedi ki:

  Yol Asfalt ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığına GETİRİLEN zat sun taksinin kavşağını yap boz yapmıştı.
  “olmazsa başka metod DENERİZ.” mantıklı zat…

 13. ahmet sezer dedi ki:

  oh ne güzel babanızın çifliği adıyamanları topla belediyeye sonrada malatyanın adını değiştir öz adıyaman

  1. Eskici dedi ki:

   Seni getirelim çok istiyorsan

 14. recep eren dedi ki:

  arkadaşlar resmi kurumlar kanunla yönetmelıkle idare edilir.Geçici Madde 3 1/3/2010-2010/192 K.) Bu Yönetmelik kapsamına giren unvanları, ilgili mevzuatı uyarınca kazananların hakları saklıdır. 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer koşullara sahip oldukları takdirde, 5 inci maddenin uygulanması bakımından dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.”Yönetmeliğin bu maddesine göre, 18/4/1999 tarihinde memur olan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer şartları da taşıyorlarsa, 4 yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.eger alican bey 1999 dan önce memursa ve yüksek okulu bitirmişse sorun yok.daire başkanı olabilir..

 15. Arif dedi ki:

  Benim zerre hakkım geçmişse iki Cihandada Rabbime havale etmişim bizi yönetenleri

 16. Ahmet dedi ki:

  Acaba Motaş ve Maski içerisindeki kibirli başkanlar değişmeyecek mi ? Gerçi sanki yazdıklarımızı mı görüyorlar yazık günah be.

 17. Yavuz dedi ki:

  Sayın Ali Can Bozkurt iki yıllık yüksekokul mezunudur. Görevde yükselme işlemlerinde aranacak mezuniyet şartı ve diğer hususlar “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelikte” düzenlenmiştir. Bu yönetmeliğin geçici 3. maddesinde, 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve bu tarih itibariyle 2 yıllık bir yükseköğrenim programından mezun olanlar için özel bir düzenleme yapılmıştır. Mevzuata göre “Geçici Madde 3 – (Değiğik birinci fıkra: 1/3/2010-2010/192 K.) Bu Yönetmelik kapsamına giren unvanları, ilgili mevzuatı uyarınca kazananların hakları saklıdır. 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer koşullara sahip oldukları takdirde, 5 inci maddenin uygulanması bakımından dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.”
  Yönetmeliğin bu maddesine göre, 18/4/1999 tarihinde memur olan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer şartları da taşıyorlarsa, 4 yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.” der. Sayın Ali Can Bozkurt söz konusu tarihden sonra belediyede memur yapılmıştır. Yasa gereği şu anda daire başkanlığı yapması suçtur. Ayrıca mesleği vaizlik olan birisi, yol altyapı dairesi gibi ağırlığı inşaat üzerine olan bir daireye neden ve ne amaçla verilmiştir? Hukuk katlediliyor liyakat ayaklar altına alınıyor. Yazık çok yazık!

  1. Yavuz dedi ki:

   Ek-1 Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Yönetmelikte yer alan düzenleme şu şekildedir:

   “Geçici Madde 3 – (Değiğik birinci fıkra: 1/3/2010-2010/192 K.) Bu Yönetmelik kapsamına giren unvanları, ilgili mevzuatı uyarınca kazananların hakları saklıdır. 18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer koşullara sahip oldukları takdirde, 5 inci maddenin uygulanması bakımından dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.”

   Yönetmeliğin bu maddesine göre, 18/4/1999 tarihinde memur olan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar, diğer şartları da taşıyorlarsa, 4 yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edilirler.

  2. Arif dedi ki:

   Abi bunlar süpürgeciyi muhasebeci yapiyolar normaldir bunlar için

 18. serdar dedi ki:

  gelsin çiçekler gitsin hediyeler negüzel vallahi zaten seçimden sonra yine değişecek ihracat yapın ihracat değişimle bir yere varamazsınız millette sizi değişir bakarsınız

 19. Faruk dedi ki:

  Seçimlere kadar mevcut ekiple devam edip, seçim sonrası kendi ekibini kurması isabet olurdu. Lüzumsuz ve hiçbir anlam taşımayan bir değişim olmuş.

 20. Pala dedi ki:

  Ne gerek var idi o daireden al baska daire gönder surda secime ne kaldi hizmet yapin malatyada akp yi bitirdiniz

 21. Akem dedi ki:

  Artık bitirin sayın başkanım son bulurda inşallah akp kazanır umarım bir an önce hizmet sunulur

 22. Veysel dedi ki:

  Darısı Maski deki kibir abidesi daire başkanlarına.

  1. ahmet dedi ki:

   vahe vahe Allah memleketin sonunu hayır eylesin. aziz mübarek Ramazan’da Rabbim yetimin, tüyü bitmemişin hakkını doymak bilmeyen müteahhit zihniyetlilere yedirmesin inşallah. Müteahhit daha kulübesini yapmadan önüne asfaltı döken belediye fukaranın ödeyemediği su parasından dolayı suyunu kesiyor. Suriyeliler bile bizden evla yaşıyor memlekette. Bu dünyanın diğer tarafı da var Allah fakir fukara ve onurlu vatandaşlarımızın yardımcısı olsun.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."