Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Büyükşehir ‘Zıplama’ Yeri mi?

Büyükşehir ‘Zıplama’ Yeri mi?
 • 13.06.2016

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden mühendis olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne gelen ve 2014 yılı Aralık ayından bu yana Bilgi İşlem Daire Başkanlığını vekaleten yürüten M. Zeki Soyak, kadrosunu alarak bu göreve asaleten atandı. Soyak’ın atamasına ilişkin Belediye Meclisinin son toplantısında üyelere bilgi verildi.

Ahmet Çakır’ın, sonuncusu Büyükşehir olmak üzere Belediye Başkanlığına ikinci kez seçilmesinin ardından yeni dönemin kadrosunu oluştururken, Büyükşehirin başkanlıktan sonra en önemli makamı olan Genel Sekreterlik ve de özerk bir statüsü bulunan MASKİ Genel Müdürlüğü de dahil olmak üzere belediyedeki stratejik birimlerin başına Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmış veya bu belediye ile iş yapan şirketlerin yöneticilerini transfer ederek, adeta Malatya Belediyesi’nde bir ‘Kayseri lobisi’ oluşturdu.

Fiyatından ihalesine, montajından Malatya’da hizmet vermeye başlamasına kadar her yönüyle tartışmalı trambüs projesiyle ilişkilendirilen Kayseri ekibinden Arif Emecen, Büyüşehir Belediyesi Genel Sekreterliği kadrosu için Malatya’ya getirilmiş, yaklaşık iki yıllık görevinin ardından bu görevi bırakarak geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü’ne geçmişti.

m.zekisoyakMalatya Büyükşehir Belediyesi’ne yıllarını vermiş deneyimli isimler, kadrosuzluk gerekçesi ya da siyasi görüş ayrılıkları nedeniyle dışlanıp veya kızak görevlerde tutulurken, Kayseri ekibinden M. Zeki Soyak’a (yandaki fotoğrafta), Malatya Büyükşehir Meclisi kararı ile ‘Bilgi İşlem Daire Başkanlığı kadrosu’ verildi.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı kadrosunu alan M. Zeki Soyak’ın, Eski Genel Sekreter Arif Emecen gibi, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ‘Trombolin’ misali (Üzerinde yaylı zıplama alanı bulunan bir spor aleti) kullanıp kullanılmayacağı merak ediliyor.

Soyak’ın Malatya gündemine ilgisi!
Bu arada, M. Zeki Soyak, geçtiğimiz aylarda başında bulunduğu Bilgi İşlem Dairesi’nin çalışma alanı içindeki bir konuyla ilgili basın mensuplarının sorusuna ‘yanıt verememiş’ basın mensuplarının, konunun Malatya basını tarafından çokça gündeme getirildiğini söylemesi üzerine “Yerel basını takip etmiyorum” şeklindeki yanıtıyla, Daire Başkanlığı kadrosu aldığı Malatya’ya olan ilgisizliğini ortaya koymuştu.

Kayseri’den gelen gelene
Öte yandan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Malatya Belediyesi’ne transferler devam ediyor. Genel Müdürlüğü’nü de yine Kayseri’den gelen Özgür Özdemir’in yaptığı MASKİ’nin Yatırım ve İnşaat İşleri Daire Başkanlığına da daha önce Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş’de çalıştığı belirtilen Ufuk Sekmen’in atandığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Malatya’nın fiilen büyükşehir olmasının ardından Genel Müdürlük başta olmak üzere MASKİ’nin önemli birimlerinde Mehmet Fatih Durmuş Çelebi, Hilmi Akpınar, halen MASKİ’de Kanalizasyon Daire Başkanı olarak görev yapan Oğuz Özcan, Satın Alma Şube Müdürü olarak çalışan Serdar Gündoğdu gibi isimler Kayseri’den gelmişti.

Büyükşehir ve MASKİ’ye ‘memur’ düzeyinde de, il dışından görevlendirmeler yapılmıştı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Bidb dedi ki:

  Ramazan ayindayiz. Iftira yalan yok. Baskasindan duydugumu soylemiyorum.gordugumu soyluyorum.daire baskanlarina sube mudurlerine arabalar ver benzini devletten. Hafta sonlari gece iatedigin kadar gez. Hediye gelen iphonelar istedikleri kisilerin ceplerinde.bilgi islem daire baskanligi size bir hafta zaman… Iphonelari iade edmezseniz tek tek sizleri desifre ederim.isim soyisimlerinizi yazarim. Arabalari alan eve giden adamlari yqzarim

 2. Yusuf dedi ki:

  Kayseri Küçükşehir Belediyesi yapalım tam olsun 🙂 Ne ala dünya… Onun bunun tanıdığı KPSS olmadan gelsin 5 – 6 bin tl maaş alsın o da gelsin şube müdürlüğü versin ekibine de 4 bin tl maaş bizde eşek gibi KPSS çalışıp atanamayıp 1300 tl asgariye talim edelim bir dayımız olmadı bir yerlere gelelim zavallı halkı sömürün

 3. KG dedi ki:

  Şube müdürlerini de taşeron firmasından sözleşmeli alıp şube müdürü yapmışlar. Bir şeyden anlamayan konu ile alakası olmayan orada burada ben yapıyorum diye hava atıp babasının dayısının amcasının tanıdığıyla bir yerlere gelen bizim hakkımızı yiyenler bunun vebalini hiçbiriniz veremeyeceksiniz.. Hepsinin ellerinde bizim vergimizle ödenen Iphone telefonlar makam araçları sözde halka hizmet ediyorlar siz kendi cebinizi dolduruyorsunuz AK Partinin yönetimi buna sessiz neden kalıyor… Neden işten anlayanlar bir yerlerde değil..

 4. Nesimi dedi ki:

  Maski degil Kaski. Masallah. Malatseri belediyesini tebrik ederim. Ahh bahceli partiden gitde oy verelim artik.

 5. malatyalı dedi ki:

  arkadaşım malatya belediyesindeki daire başkanların şoförlerin hepsi makam araçıyla kendi şahsi işlerini görüyor bunları görmemek için kör olmak lazım benim bildiğim ulaşım hizmetkeri daire başkanı hasan alıcı nın şoförü örnek takip edilsin neler oluyor görsünler tabi görmek isterlerse

 6. malatyalı dedi ki:

  Suç bunlarda değilki . Helvacıdan belediye başkanı yaparsan birde ikinci defa seçersen olacağı bu.
  Yazık Malatya’ma…
  Bu yaptıklarınızın, yediklerinizin hesabını nasıl vereceksiniz. Kul hakkını ya nasıl ödeyeceksiniz…
  Ne hale geldi güzel şehrim… :(((

 7. MUSTAFA dedi ki:

  Götürün beyler götürün. Fakir halka da şükretmeyi telkin edin.
  İnancın siyaset için kullanıldığı her yerde halk sömürülür.

 8. vatandaş dedi ki:

  Şu yorumları okudum da hepiniz akp karşıtı insanlarsınz bilmiyorsunuz ki nasıl karalayasınız bu insanları sizin partilerinizn yapamadıklarını bu adamlar yapıyor diye doğru ya yanlış demekten hiç utanmıyorsunuz yeterki karalayın da nasıl karalarsanız karalayın değilmi neden mi hep kayseri belediye de görev yapmış ve yapmkta olan kişileri alıyolar hiç kayseri ye gitmediniz mi görmediniz mi ne kdr düzenli bir şehir orayı düzenleyen tecrübeli kişileri burda da değerlendirmek istiyorlar ama sizin gibi karaktersizlere çok bu iyilik hiç biriniz hak etmiyorsunuz ama yinede yapıyor adamlar bu kadar gönülleri açık insanlar işte size bile iyilik yapıyolar siz kötü niyetli olsanız da evet diğer dünyada hesap var ve sadece yöneticiler değil haksız yere suçlayan sizler de o hesaptan payınızı alacağınıza emin ol

  1. Enes KARATAŞ dedi ki:

   Eyyy Vatandaş; Ben AKP ye oy veren birisi olarak, kötüyü eleştirirler. Sen niye alındın yazılanların %80’i doğru. %20’si imla hatası. O da aceleye gelmiş.

  2. karşı görüş dedi ki:

   hayrola vatandaş……
   senidemi kayseriden getirdiler ne bu malatya düşlmanlığı kayserili aşkı
   adamlar kötü 1 şey yazmamışlar malatyada adam yokmu yazmışlar her yer 1 kayserili diye madem o kadar iyiler kayseride neden kalmayıpta buraya gelmişler soruyolar sadece
   hakaret yok
   küfür yok
   sataşma yok
   oyu biz verdik
   bizi değilde kayseriyi neden bu kadar tercih ediliyor diye sitem ediyolar
   malatya seçti kadrolar kayseriye gitti diyolar niye bu kadar gocunuyon ki

 9. sadettin dedi ki:

  kayseri yolcularının hepssi her hafta keyseriye giderkern depolarını kendileri dolduruyodur değilmi

 10. Naz dedi ki:

  Eeey i.k. yanindaki söforun senin makam araban ile ailesini gezdiriyor neguzel valla adamlarini kolla

 11. kenan dedi ki:

  adamlar rant peşinde kosacaklarina Yeşilyurt başkanı hacı ugur ağa ilaçlat yesilevleri böceklerle kanka olduk Azizmübarek gün

 12. Ceren dedi ki:

  Şu trambolin çok iyi bir benzetme. Cuk diye oturmuş. Zıplayan yükselip atlıyor.

 13. murat dedi ki:

  KUL HAKKI, VEBAL, EHLİYET, LİYAKAT, İSRAF, HARAM GİBİ GİBİ SUÇLARDAN AHİRETTE HESABA ÇEKİLECEĞİZ. ANLAYAN ANLADI.

 14. haydi malatya dedi ki:

  atı alan üsküdarı geçer de Ahmet efendi ah alan sıratı geçermi? o kadar malatya evladı var sözleşme bekleyen. Ama yok sana oyu kayserililer verdi değilmi.

 15. hasan dedi ki:

  malatya belediyesini bi taraftan malum dernek kaplamış diğer taraftan kayserililer vah malatyam vah

 16. Hasan usta dedi ki:

  Malatya bir tuaf sehir

 17. ali mert dedi ki:

  belki buradan kayseri b. belediye başkanlığına aday olunur.

 18. Kerem dedi ki:

  By kadarida olmaz. Ahmet cakir ne yapmaya calisiyor. Hayret.

 19. kadir dedi ki:

  nasıl bizler halk olarak bir mal alınca arkasına bakarık yabancı yazı görünce alırız kalitesine hiç bakmayız işte Malatyalı da öyle yabancılara çok meraklı,malatyalılar bu kadar beceriksizmi,cahilmi yoksa sahipsizmi……….

 20. Ali Hasan dedi ki:

  Kiralık arabalar kayserinin yöneticiler kayserinin müdürler kayserinin Çakır işi biliyor kim zengin olmak isterse Çakır a söylesin o gerekeni yapar. Gerekirse kendi belediyesini satar. Olmadı: Malatya sokak larina tekrar kaldırım yaptırır.

 21. malatyasporlu44 dedi ki:

  belediyede dönen torpilin haddi hesabı yoktur büyükşehir her şeyi istediği şekilde hallediyor

 22. Malatyanin KADERİ dedi ki:

  Oh oh ne guzel e Malatyayi Kayseriye baglayalim olsun bitsin …

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."