Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

Büyükşehir’in ‘Yeni Akıl’ Şaşkınlığı!

Büyükşehir’in ‘Yeni Akıl’ Şaşkınlığı!
 • 19.06.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi, giriş bölümünde, malatyahaber.com’da Belediye Meclis Toplantı Salonunun yenilenmesi ihalesine ilişkin yayınlanan haberleri “iftira” olarak niteleyen, ilerleyen kısmında ise söz konusu haberlerini tümüyle doğrulayan yazılı bir açıklama yaptı.

Malatyahaber.com’da, 6 Mayıs’ta “Büyükşehir Meclis Salonu Tepeden Tırnağa Yenilenecek!” ve 15 Haziran’da “‘Daha Lüks’ Büyükşehir Meclis Salonu İhalesi Sonuçlandı” başlıklı iki haber yayınlamıştı.

Söz konusu haberlerde, mevcut durumda Türkiye’nin en modern ve en işlevsel meclis toplantı salonlarından biri olan Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonunun yenilenmesi için 623 bin TL harcanacağını ve bu iş için düzenlenen ihaleyi Meston A.Ş.’nin kazandığını içeren bilgileri okuyucusuna aktarmıştı.

Yeni bir danışmanı işe başlattığı öğrenilen Malatya Büyükşehir Belediyesi imzası ile ilk haberden 40 gün, ikinci haberden 3 gün sonra medya kuruluşlarına, yeni danışmanın kendini gösterme çabasına giriştiği bir ‘basın açıklaması gönderildi.

Açıklamanın giriş bölümünde söz konusu haberler yalanlanarak, “Şahsi menfaatlerini, şehrimizin çıkarlarının üzerine koyan kimi sözde internet haber siteleri, halkımızın değerleri ve şehrimizin geleceğini, hiçe sayarak ortak akıl ile adeta dalga geçmektedirler” denildikten sonra, haberlerin “iftira” olduğu iddia edilerek şu ifadelere yer verildi:

“Milletin çıkarlarını, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden haksız beklentiler içinde olanların üstünde tutan Başkan Gürkan, kendisi hakkında hangi iftira içerikli ve gerçek dışı haberler yapılırsa yapılsın çalışmalarına sadece Malatyalıların çıkarlarını gaye edinerek devam edecektir. Haksız beklentiler içerisinde olanlar bu çabalarının sonuçsuz kalacağını bilmelidirler”.

“İftira” denildikten sonra malatyahaber.com’un haberleri tümüyle doğrulandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasında, malatyahaber.com’da 623 bin TL harcanarak yenilenecek olan Belediye Meclisi Toplantı Salonu ihalesi hakkında yayınlanan ve tümüyle ihale şartnamesinden alınan bilgilere  dayanan söz konusu haberler için “iftira” denildikten sonra, açıklamanın ilerleyen bölümünde, malatyahaber.com’un haberlerini tümüyle doğrulayan bilgilere yer verildi.

Dolayısıyla, Malatya Büyükşehir Belediyesi, malatyahaber.com’u yalanlamaya çalışırken, söz konusu haberlerin her kelimesinin doğru olduğunu bizzat kendisi teyit etmiş oldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunun pandemiye uygun dizayn edildiği belirtilen ve malatyahaber.com’un ilgili haberlerini tamamen doğrulayan açıklamanın ilgili kısmı ise şöyle:

“Büyükşehir Belediyemiz Meclis Salonu daha lüks bir hale getirilmek için değil, daha kullanılabilir ve daha işlevsel bir hale getirilmek için yeniden düzenlenmektedir. Yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında da Meclis Başkanlık Divanının olduğu kısım tüm Meclis Üyelerine hitap edecek şekilde daha görünür bir yapıya dönüştürülmektedir. Meclis üyelerinin oturdukları alan ise arkada bulunan ve duvarla ayrılmış olan kısım yıkılarak daha geniş bir hale getiriliyor. Ayrıca, Meclis üyelerinin kullandıkları masalar daha fonksiyonlu bir hale getirilerek elektrikli buton sistemine geçiriliyor. Büyükşehir Belediyemiz Meclis Salonunun önemli sorunlarından biri olan ses ve görüntü sistemi de baştan sona yenileniyor. Yapılan düzenleme çalışmaları ile Büyükşehir Belediye Meclisinin daha rahat bir şekilde toplantıları gerçekleştirmeleri sağlanmış olacaktır. Durum bundan ibaret olup, iddia edildiği gibi Meclis Salonumuz daha lüks bir hale değil, daha kullanılabilir ve fonksiyonel bir yapıya dönüştürülmektedir. Belirtmek isteriz ki; belki de Türkiye’de ilk defa bir belediye, meclis salonunu pandemi kurallarına göre ve yeni dönemi dikkate alarak dizayn etmektedir. Bu, Malatyalıların iradelerinin tecelligahı olan Meclise verilen kıymetin göstergesidir. Ayrıca ihaleyi alan firma, yine Belediyemizin kuruluşlarındandır. Yani kimsenin bir menfaat temin etmesi de söz konusu değildir”.
Açıklamada, Belediye Meclis Salonunun mevcut halini gösteren fotoğraf ve 623 bin TL harcandıktan sonra ortaya çıkacak halinin görseli de paylaşıldı.

Hizmete girdiği 2009 yılından bugüne değin, en fazla 300 gün kullanıldığı hesaplanan ve Türkiye’nin en modern belediye meclis toplantı salonlarından biri olan Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunun, 623 bin TL harcanarak, tepeden tırnağa yenileneceğine dair malatyahaber.com’da yayınlanan haberlere aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Büyükşehir Meclis Salonu Tepeden Tırnağa Yenilenecek!

‘Daha Lüks’ Büyükşehir Meclis Salonu İhalesi Sonuçlandı

İhalenin sonuç görseli

malatyahaber.com

FOTOĞRAFLAR:

Büyükşehir’in açıklaması ekinde yeralan ‘eski’ Meclis Salonu görseli

Büyükşehir’in açıklaması ekinde yeralan ‘yeni’ Meclis Salonu

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sehitfevzili dedi ki:

  Sayin baskanimiz sabah ilk binaya girdigi zaman lavabolari gezer acik musluk lamba varsa hesap soran biri olarak biliyoruz.baskanim olumsuz tepki aliyorsaniz düşünmeniz lazim.cebinde 5 lira olmayan fakir yoksul semte şehit fevzi ye birilerinin cikarina sakin musade etmeyin buranin sakinleri olarak size bir daha sesleniyorum bu oyunu bozun lutfen.acin imara bizler kendi imkanlari olan yapsin.

 2. Kiremit dedi ki:

  Gene ilk sayfada başkanı ve belediyeyi karalayan haberler çünkü tıklanıyor para alıyor ve reklam geliri sağlanıyor niye iyi işler haber yapılmıyor mesela bu korona günlerinde açık hava sineması yapıldı veya yapılacak hiç haber görmedim herhalde Malatya haber bir isteğini alamadı bana kalırsa öyle

 3. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Selahattin Başkana Haksızlık Yapıldığı Kanatindeyim.

  1. Ali dedi ki:

   Malatyaplatformu, pardon platform derken. Hani küçük bir kahvaltısını bile belediyeye yüklemeye çalışan, onların şatafatlı sofralarında boy gösteren platform mu. Güldürmeyin beni. Siz iktidarın nimetlerine talip olduğunuz gün sözünüzü yere düşürdünüz. Artık sözünüzün hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bir de platform diye ortalık da gezip kendinizi kandırmayın.

   1. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

    Benim ve bizim iktidarla hiç bir bağımız yoktur. Bundan önceki hiçbir iktidar belediyesine oy vermedim vermeyiz. Sadece Gürkan başkan hariç. Haksızlık yapıldıgını görmemek için ama olmak gerekir…

 4. Dursun dedi ki:

  Danışmanlara bir kaç tüyo vereyim. Malatyahaberin para ile pul ile, ilanla, reklamla işi olmaz. Eğer iki reklam veririz sustururuz diye düşünüyorsan beyhude. Malatyahaberden birilerinin eşini çocuğunu işe alırız diye düşünürsen de çıkmaz sokaktasın geri dön. Efelikle, artistikle, cakayla yola getirriz diye düşünüyorsanız bir psikiyatriye görünün derim. Parayla, pulla, makamla, ihaleyle, alengirli işlerle işi olmayan sadece habercilik yapanlara efelikle değil sadece efendilikle iş yaptırabilirsiniz. Beylik laflarla, ağdalı sözlerle, edebiyatla, hikâye ile, gazelle maval okuyacaksaniz bence zaman kaybetmeyin başka kapıya gidin. Siz ellerine tutuşurduğunuz yazıları utanmadan kendi adlarıyla özgün bir köse yazısıymış gibi yazanlarla karıştırmayın. Bazı öğrencilerimiz olur, sabaha kadar kopya hazırlarlar. Kopyaya harcadıkları zamanı derslerine ayırsalar geçerler ama huylu huyundan vazgeçmez ver ha kopya hazırlarlar. Bu muzur talebeler gibi ona buna cevap yetiştireceğinize oturup dersinizi çalışın. Laf değil Proje üretin.

 5. Abbas dedi ki:

  İlk defa bu seçimlerde AKP ye oy verdim. Tek sebebi Selahattin Gürkandı. Yoksa zırnık oy vermezdim. Ama bin pişman oldum. Bu haberleri okudukça da pişmanlığım artıyor. Geldiği günden beri geçmişi kurcalıyor. Geçmiş geçmişte kaldı cancağızım şimdi yeni şeyler söylemek lazım derler. Proje yok, icraat yok, kendi personeline değer vermek yok, milletin ekmeğiynen, maaşıynan uğraşıp duruyor. Akşama kadar yaz kış demeden çalışan onca personelin mesayisini kesiyon, araba ihalesini iptal edip sonra yeniden yapıyon, makam araçlarını topluyon sonra yeniden dağıtıyon, Kendinden önceki Başkanın yaptığı ve kendinin zerre kadar emeğinin olmadığı bulvarın ismini değiştirmeyi marifet belliyor, E sonra da diyor ki bu kadar muarız nerden peydah oluyor. Be canım, be güzel gardaşım kendi elinle kendi bindiğin dali kesiyon habarın yok. Sen güzel iş yaptında alkışlamadıysak ellerimiz kurusun. Sen güzel konuştunda aferin demediysek dilimiz şişsin. Ama ortada iş yok, güç yok, her gün münakaşa, her gün onu bunu ötekini ayıplama. Kar yağıyor yolu açamiyon millet rezil oluyor Allahdan diyon. Korona çıkıyor kar yağdı millet şükretmeyip şikayet etti Allah da bu afatı başımıza sardı diyon. Şimdi hangi birini düzeltek. Başkanım Belediye senin evin yuvan ailen. Huzur içerde olmazsa dışarıda huzur arama. Valla bundan sonra sen değil gökten kanatlı melek inse AKP ye oy moy yok.

  1. Efe dedi ki:

   Abbas amca/abi kitabın taaa ortasından konuşmuşsun. Ben 23 yaşındayım. O güzel gönlünden öperim.

 6. Cemil Polat dedi ki:

  Selahattin Başkanıma tavsiyelerim. Kamuoyunda desteğin yerlerde sürünüyor. Üzülüyoruz. Her yerde bir dokun bin ah işit. İste tavsiyelerim.
  1) Başkanım her eleştiren düşmanın, her öven dostun değildir.
  2) Elestireni ve öveni bir kenara bırak ne dediklerine odaklan.
  3) Düşman aramayı ve düşman üretmeyi bırak dostlarını çoğalt.
  4) Güvenilmek istiyorsan güven, sevilmek istiyorsan sev, sayılmak istiyorsan say.
  5) Geçmişle uğraşmayı bırak geleceğe odaklan.
  6) Personelle uğraşmayı bırak projen varsa onlara yoğunlaş.
  7) Abartıyı bırak tevazuya sarıl.
  8) Kendi kendini övme, bırak millet seni övsün.
  9) Kimsenin özlük haklarıyla, ekmeğiyle uğraşma. İşiyle, ehliyet, liyakat ve performansıyla ilgilen.
  10) Öfkeyi, nefreti, ötekileştirmeyi, hor ve hakir görmeyi aklından bile geçirme, affet, bağışla, bağrına bas, takdir et, ödüllendir
  11) Hepimiz faniyiz, bak Vahap amcada topraga karısti. Ama arkasında yüzbinler dua ediyor. Ahhh mi almak istiyorsun dua mı? Buna net bir şekilde karar ver.
  12) Basın mensupları senin çalışanın değil kamu hizmeti gören emekçilerdir. Basını arka bahçen yapmak gibi bir niyetin olmasın. Bırak eleştirsinler, yeter ki hakaret olmasın, iftira olmasın. Engin ol. Sen Büyükşehir Belediye Başkanızın. Toprak gibi mütevazı olursan kazanırsın.
  13) Unutma 1 düşman fazla 40 dost azdır kıymetli başkanım.

  1. Hakkı dedi ki:

   Ya akıl vermeyi bırakın. Bunların aklının zekâtı Malatyaya pardon Türkiyeye ve hatta dünyaya yeter. AKP’ye oy vermeyeceksen vermeyin. Sanki başkanımızın böyle bir derdi var. O da kendisine güvenen CHP’de aday olur. Siz zarar edersiniz.

 7. Cumali dedi ki:

  Şehrin menfaatlerini şahsi menfaatlerinden üstün tutan ve bunun için cansiperane çalışan danışman efendi ve Selahattin başkan için çok acil bir ödül töreni düzenlenmeli. Eleştirmek kimin haddine düşmüş. Siz kim oluyorsunuz ki minnet duygularınızı ifade etmek yerine eleştiriyorsunuz???
  Yahu bunlar bir tavuk dönere haber yaptırmaya alışmış. Öyle olunca küçücük eleştirileri bile hazmedemiyorlar. Basını ayağa düşüren biraz da meslektaşlarınız. Selahaddin başkan aleyhine haber, yorum yayımlayacak cesareti kendinde bulan kaç yiğit kalem erbabı var bu şehirde siz daha iyi bilirsiniz.

 8. İlhan dedi ki:

  Önce hikâyeyi anlatalım. Adamın biri etrafındakilere ‘kurban’ meselesini şöyle anlatıyormuş: Hazreti Musa Allah’a dua etmiş. ‘Ya Rabbi, bana bir kız evlat bahşedersen onu sana kurban edeyim.’ Bir zaman sonra Hazreti Musa’nın bir kızı olmuş, adını Ayşe koymuş. Çocuğun kurban edileceği zaman gelince Hazreti Musa bıçağı yavrucağın boynuna dayamış. Tam kesecekken Azrail gökten elinde bir keçiyle gelmiş… Hikâyenin tam bu noktasında dinleyenlerden biri dayanamamış ve şöyle demiş: ‘Ben bunun neresini düzelteyim? Hazreti Musa değil Hazreti İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, keçi değil koç. Büyükşehir Belediyesindeki durumu en güzel anlatan hikâyelerden biri bu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Beyin hangi hatasını düzeltelim. Basın Danışmanına tavsiyem fazla hızlı gitme. Rahmetli dedem “Hızlı giden atınki seyrek olur” derdi. Kraldan fazla kralcılığa gerek yok.

 9. Ahmet dedi ki:

  Alevler içinde ev üst katında ziyafet….

 10. Serdal dedi ki:

  Başkan herşeyi ben bilirim düşüncesinde biri ama ortalıkta bir sürü adam danışmanım diye geziyor. Taşeronlar bile danışman. Bunlara ne danışılıyor? Ne kadar maaş alıyorlar? Kendi özel bürosunu kapatarak mı geliyorlar? Bunlar ilçe belediye başkanlarına, basına, personele ayar verme yetkisini kimden alıyorlar?

 11. Yurtsever dedi ki:

  Üsteki eski resimde insanlar sıranın arkasında boşluk varken.Neden sandalyeleri koridora çekip oturmuşlar acaba sorunu fark edemeyenler mi var! Hiç kimse hele bir de Selahattin Başkan gereksiz bir işe yatırım yapmaz kamuoyuna duyurulur.Öküz altından buzağı aramayın.Siz yapılan hizmete bakın.

 12. Malatyalı dedi ki:

  Masaları boyamak 623 bin tutmuş herhalde.Ben bir fark göremedim arkadaşlarım.Kuranıma eski hali daha güzel bu ne yaw kilise sırası gibi.? Efendiler sanmayın kalır yanınıza.

 13. Kasın dedi ki:

  Başka bir sitede daha görmüştüm. Bu danışmanları kendisi mi seçiyor bilmiyorum ama herkesi belediyeden nefret ettirmeye başladılar.

 14. Kasın dedi ki:

  Selahattin gürkanı ekibine aldığı adamlar batıracak. Buraya yazıyorum. Bu yeni danışman kimmiş bilmiyorum ama acemilerle bu iş yürümez. Yazık memleketime

 15. Cemşit dedi ki:

  Kapasite bu kadar olunca…

  Bu danışman kim, adı nedir, yazın da millet öğrensin.

  Ayrıca, Belediye’nin resmi sitesinde danışmanların adı neden yok?

  Bir başka kaynakta bir danımanın özgeçmişinin bir bölümü ve aldığı ödül de şu şekilde. En önemli özelliği Mayo yarışmasında jüri üyeliği. Okuyun karar verin kalite hakkında:

  Özpolat 2006 yılında Süha Özgerimi’ in SUNSET Mayolarının sponsorluğun da yapmış olduğu güzellik yarışmasında jüri üyeliği, 2009 yılında Gürcistan’ın BATUM kentinde plaj güzeli yaraşmasında jüri üyeliği Adıyaman, Gaziantep, İstanbul, Ankara ve KKTC’de yapılan müzik yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır.

  Özpolat 2004 yılından itibaren Sarı Basın Kartı sahibi olup yurt içi ve yurt dışından bir çok ödül ve taktir belgelerine sahip olup 21.Mart.2017 yılında Türk dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Kazakistan’ın Türkistan şehrinde yapılan ödül töreninde Türkiye adına ödülü Uluslararası TÜRKSOY (Türk Kültür Teşkilatı Kazakistan’ın Türkistan şehrinde yapılan) aldı.

 16. ibrahim öğretmen dedi ki:

  Malatya haber teşekkürler bizi doğru bilgilendirdiğiniz için haram olsun Malatya’.nın parası. Umarım sizi bu haberden sonra baskı altına almazlar. Malatya Haber doğru haber yaptıkça. ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

 17. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Yav he he…

 18. Nedim Sevim dedi ki:

  Bu yeni danışman kendini Ekrem İmamoğlu’nun basın sözcüsü Murat Ongun falan mı sanıyor acaba? AK Partili bir belediyede ilk defa gördüm başkanın dışında basına önemli konuda açıklama verildiğini… İlginç şeyler oluyor.

 19. MUSTAFA dedi ki:

  Anlaşılan belediye de para çok, harcayacak yer arıyorlar.
  Madem paranız çok fakir fukarayı doyurun.
  İlla lüks içinde çalışmanız gerekmiyor.
  Ne kadar çok seviyorsnuz lüks ve ihtişamı.
  Biraz mütevazi olun.
  İnancımız bile bunu men ediyor.

 20. Harun dedi ki:

  Sonuna kadar haklısın Malatya Haber. Eski görsel yenisinden daha güzel görünüyor. 3 günlük danışmanın aklına uyarsan olacağı bu.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."