Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Çakır İstifasını Açıkladı, Belediyeye Veda Etti

Çakır İstifasını Açıkladı, Belediyeye Veda Etti
 • 26.04.2018

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’na basın toplantısı düzenleyerek çalışma arkadaşları ve personelle vedalaşan Çakır, duygulu anlar yaşadı. Görevi süresince Malatya’ya hizmet etmenin kutsal olduğu bilinci ile büyük bir şevk ile çalıştığını kaydeden Çakır, “Yapabildiğimiz hizmetler kadar yapamadıklarımız da olmuştur. Hemşerilerimize güzel bir şehir oluşturmak adına çalıştık. Bu süreyi de alnımızın akı ile tamamladık. Bütün hemşerilerimden helallik istiyorum” dedi.

İlçe Belediye Başkanları, Genel Sekreter, Genel Sekreter yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Meclis üyeleri ve belediye personelinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Çakır, çalışma arkadaşlarına veda etti. Çakır “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinden dolayı görevimi kendi isteğimle burada bırakarak istifa edip, Malatya ‘ya milletvekilliği aday adayı olarak münacatımı yapacağım. Biz buraya hizmet etmenin kutsal olduğu bilinci ile büyük bir şevkle çalışmaya gayret ettik. Tüyü bitmemiş bir yetimin burada hakkı olduğu bilincini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmadık. Hemşerilerimize güzel bir şehir oluşturmak adına çalıştık. Amacımız her zaman Malatya’ya hizmet etmek oldu. Bu süreyi de alnımızın akı ile tamamladık” dedi.

“Helallik istiyorum dualarınızı bekliyorum”

Çakır veda konuşmasında şunları söyledi:

“Dava Arkadaşlarım sizlerle uzun müddet yol arkadaşlığı yaptık. Belediyemize seçildiğimiz ilk günden itibaren görevimizi yüzümüzün akı ile yaptık. Bize bu görevi tevdi eden başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza yine ilimizde büyük destek sağlayan Bakan ve Genel Başkan yardımcımız, milletvekili arkadaşlarımıza, birlikte çalışmaktan onur duyduğum meclis üyesi ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Son meclis toplantımızı arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Buradaki amacımız birbirimizi kırmadan hizmet yapabilmek oldu. Bu süreyi de anlımızın akıyla tamamladık. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekili seçimlerinden dolayı görevimden kendi isteğimle burada bırakarak istifa edip, Malatya’da Milletvekili Aday Adayı olarak müracaatımı yapacağım. Bir kez daha burada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bütün Malatyalı halkımıza verdikleri destek ve anlayışından dolayı teşekkür ediyorum. Bu şehrin alt yapısından üst yapısına kadar şehri yeniden inşa etmek anlayışıyla hizmet ettik. Bu süre içerisinde mutlaka kırdıklarımız oldu, aksattığımız bazı şeyler oldu. Tüm hemşerilerime gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Her daim dualarını bekliyorum.

“Gönül rahatlığı ile görevi bırakıyorum”

Büyükşehir olduktan sonra ilk meclis başkanı ve ilk belediye başkanı olmak bizlere nasip oldu. Ben bütün gönül rahatlığı içerisinde görevi bırakıyorum. Biz dünyanın fani olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla bizler bütün makamların, bütün görevlerin gelip geçici olduğuna inanarak, burada henüz doğmamışların gelecekte hakkı ve hukuku olduğuna inanmak anlayışıyla titizlikle bu süreci tamamlamış durumdayız. Ben bütün meclis üyesi arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim de hakları üstümde olduğuna inanmıyorum ama varsa ben hakkımı helal ediyorum. 9 yıllık bir çalışmadan sonra bugünlere geldik. Bu sürecin hem Malatya’ya, hem ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Şahsımız için de hayırlısı ne ise o olsun. Hiçbir zaman makam mevki peşinde asla ve asla olmadım. Bundan sonra da olmayacağız. Rabbim hakkıyla hizmet yapmayı nasip etsin. Allah hiçbir zaman kul hakkını bizlere yedirmesin. Buranın bizlere emanet edildiğini biliyoruz. Buranın kul hakkından daha ağır olduğunu biliyoruz. Bunun helalleşmek şansının olmadığını da biliyoruz. Bütün arkadaşlarımızın da bu inanışta olduğuna inanıyorum.”

Dışarıda kendisi bekleyen belediye çalışanlarına hitaben de kısa bir konuşma yapan Çakır, şöyle dedi:

“9 yıllık bir birlikteliğimiz var. Birlikte nice hizmetler yaptık. Rabbim bu görevi bize bağışladı ve anlımızın akıyla sürdürdük. Buranın her kuruşunun yetimin hakkı olduğunu bilerek çok hassasiyetli bir şekilde Malatya’yı geliştirmek için, Malatya’yı kalkındırmak için çalıştık. Bunu da bir ekiple başardık. Bu ekibimiz gerçekten sizlersiniz, bizler bir aileyiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Bu süreç içerisinde görevi başında vefat eden kardeşlerimiz oldu, onlara da rahmet diliyorum. Rabbim sizlere kazasız, belasız çalışma ve hizmet yapmayı nasip etsin. Tabi bizler hep samimi ve dürüst olmaya çalıştık. Hiç kimseyi aldatmamaya gayret gösterdik ve gerçekten bütün personelimiz özveriyle çalıştı, gece gündüz demeden. Genel sekreterimizden en uç noktada sahada çalışan bütün kardeşlerimize kadar hepinize teşekkür ediyorum. Bizler büyük bir sorumluluk üstlendiğimizi biliyoruz. Bununla hem dünyamızı, hem ahiretimizi kazanacağımız bir fırsat olarak görüyoruz. Aynı zamanda hem dünyamızı hem ahiretimizi kaybedeceğimiz zor bir görev olduğunu da biliyoruz. Ama Allah şükür biz yüzümüzün akıyla bu şehrin bir kuruşunu dahi düşünerek bu hassasiyetle bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık ve bu hassasiyetle çalıştık. Ama her şeyin bir sonu vardır, biz burayı bir emanet olarak gördük, bu süre içerisinde son dakikaya kadar bir görevimiz varsa bunu yapmaya gayret ettik. Ben buradaki ekibime güveniyorum. Daha çok çalışmak, daha özverili olmak, daha çok birbirinize kenetlenmeniz lazım, daha kurumsal bir hassasiyetle işinize dört elle sarılmanız lazım. Bu şehri siz geliştireceksiniz, bu şehre siz hizmet edeceksiniz. Önce bir takım ruhu olacak, inanacaksınız ve bunu sevabına, vebaline de bir ibadet yapıyormuş gibi görevi yapacaksınız. İnşallah ben bu ekibin Malatya’ya çok büyük hizmetler yapacağına inanıyorum.”

Çakır, istifasının ardından Belediye Başkanlığı görevini kimin yürüteceğine ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Şehir dışı veya yurt dışına çıktığımda yerime görevi devralan arkadaşlarımız oldu, ancak bu süreçte arkadaşlarımızın genel merkez tarafından yapılan çalışmaların neticesinde, genel merkez buna karar verecek. Tabi burada meclis arkadaşlarımızın duruşu önemli, dolayısıyla bu görevi yapacak birçok arkadaşımız var. Meclis istişareleri, teşkilatımız ve kurul toplantısı neticesinde burada oylamaya sunulacak, en nihayetinde meclisimiz buna karar verecek.”

Meclis üyelerinden Nevzat Aslan ve Ramazan Acar da kısa birer konuşma yaparak milletvekili aday adayı olduklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır personelle vedalaştıktan sonra AKP İl Başkanlığı’na giderek, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylık başvurusunu yaptı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaberbcom

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. Deniz çakır dedi ki:

  Çakır Bakanlık yapacaktır Malatyamıza gereken hizmeti Bakan olarak verecektir

  1. Özmalatyalı dedi ki:

   Deniz çakır kardeş soyadınıza bakılırsa çakırın yakın akrabasısınız. Üzgünüm ama çakıra oy yok. İnşallah reisi seçeceğiz ama milletvekilleri şunu bilsin. Bu yeni başkanlık sisteminde reis ayrı milletvekili ayrı seçilecek yani parti bağlantısı yok. İnşallah bu sistem ile istediğimiz kişiyi seçeceğiz. Hani parti mecburiyet durumu kalmadı bilmem anlatabildim mi. Örneğin malatyada reis kazanacak ama milletvekilleri başka partiden başka isimlerde olabilir. Yani şu sıralamadayım kesin kazanırım dönemi bittiiiiii çok şükür.

   1. İsmail Gürbüz dedi ki:

    👌👍

  2. mustafa dedi ki:

   güldürme beni. Akrabasısın soyadında aynı ama ne meziyeti var ki bakan ola. Belediye başkanı iken yaptıklarını say bakalım ne yapmıs

 2. Selim Şahin dedi ki:

  Çakır konuşurken Hacı başkanda “Hani bana hani bana” der gibi düşünüyor. AKP de milletvekili listesinde kavga çıkmaz, ama büyükşehir belediye başkanı olacak isim için çok kavga yapılır.. Aşağı yukarı 10 aylık bir dönem için Çakır’ın yerine gelecek isim hem emanetçi olacak, hemde yarım kalan işlerini sürdürecek. Ahmet Çakır görevi bırakmışsa artık dayanacak gücü kalmamış demektir. Mızrak artık çuvala sığmıyor.

  1. Murat Bey dedi ki:

   Ahmet Çakır eger 4. sirada aday olursa seçilemez..bu secimde 4. siradaki aday çok zor, 5. siradaki aday imkansız..bu secimde malatya

   akp 3
   iyi + saadet 2
   chp 1

   veya

   akp 3
   iyi + saadet + chp 3

  2. 44boybey44 dedi ki:

   Şelale simdiden büyükşehir belediye başkanı ni belirlemistir.

 3. Hüseyin dedi ki:

  Şimdi fazla söze gerek yok .burda önemli. Olan şehrimizi bizim adimiza kim yönetecek.bakin özellikle diyorum.baskanlikta tecrübeli , ulaşım ve kent yönetiminde kendini ön planda çıkarmış bir siyasetçi görmek isterdim.diger büyükşehirlere baktığımda özellikle de Antep bizden daha da ilerde bunun bir tek sebebi var oda başkanlık ta ki kişinin iş tecrübesi olması bizim Malatya için şimdiye kadar yapılan çevre düzenlemesi ve imara açılan yerler onun haricinde pek bir şey görmedik . inşallah hayırlısı olur diyorum.ama reisi de unutmayın
  Ona can borcumuz vardır.

  1. Savaş dedi ki:

   Kimseye bir borcun yok
   Sen reisinin canını kurtardın 15 temmuz da biz vatanimizi oda koltuğunu kurtardı
   Böyle yapma
   Cumhurbaşkanı reis iyidir fakat malatyada akp
   Başarısız olmuş kredisini bitirmistir
   Allah değil bunlar kardeşim
   Tapmayin partilere belediyecilikte chp kadar iyisi yok
   Malatyanin chp belediyesi adayları
   Gayet tertemiz düzgün
   İşinin ehli insanlar gelin belediyede chp ye oy verin
   Şehir eskişehir gibi olsun

   1. Ahmet dedi ki:

    Kayseriyi neden ornek vermedin bu civarin uyanigi senmisin?

 4. Deniz çakır dedi ki:

  Yolunda bahtında açık olsun Kahraman Çakır. Sen her zaman gönlümüzdesin. Çalışmanın olduğu yerde eleştiri olur. Allah’ın izniyle vekillikte de Malatya için çalışacaksın, alnının akıyla yeni görevini yerine getireceksin. İnanıyoruz oylar sana ananın ak sütü gibi helal olsun…

 5. Zeki dedi ki:

  Son 8 yıldır 9 kere asfaltlayıp 10 kere kazdığınız yollar için israf edilen paraların Rabbim hesabını sorsun.

 6. serzen dedi ki:

  Öznur Çalıkla halef selef olucaklar sanırım..Yapayın ya Allah aşkına kulun hakkına girenlere oy vermeyin ya yeter ya…Vallahi bıktık billahi usandık..Bu surat ifadelerini görmek istemiyoruz artık… istedikleri koltukları işgal edenlerden usandık!!!!!

 7. Eco dedi ki:

  Malatyada malatya vay malatya uyumaya devam et

 8. Yusuf dedi ki:

  Çok üzüldüm

 9. Öz malatyasporlu dedi ki:

  Cumhurbaslanligi Tayyip beye mv de akp ye oy yok her yeri betonlastordilar büyükşehir olacaz diye kent yalan oldu gitti eskiden herkesin herkesi tanıdığı yeşili türkülere konu olan yeşil Malatya oldu beton Malatya artı malatyabelediye sporu yeni Malatya yapıp Malatyasporumuzu tarihin derinliklerine gitti

 10. Nevzat dedi ki:

  Oldum.

 11. Yasin Bikriye dedi ki:

  Malatya’nın Ak Partimizden 5 Milletvekili var.
  Aday olan İl Başkanı 5. Sıradan
  Büyükşehir Belediye Başkanı 4. Sıradan Milletvekili Adayı olarak gösterilsin ki Çalışma Karnelerinin karşılığı olarak YÜZLERİ AĞARSIN veya KARARSIN

 12. Karaçorlu dedi ki:

  Ahmet beye mvekkilliği yolunda başarılar dilerim

 13. Alperen dedi ki:

  Benim yorumlarım pek hoşunuza gitmiyor galiba

 14. Yerelli dedi ki:

  Boş bulunan her deliğe beton bina sokan, yeşilliği yok eden temiz havaya hasret bırakan, hep gönül işi yapan, orduzu Pınarbaşı ismini Turgut Özal tabiat parkı olarak değiştirip insanları kandıran, toplu taşımada belediye otobüslerini minibüslerden daha pahalı yapan, emekli kartıma da % 53 zam getiren, 1m³suyu 5.00 TL. yapan, şehircilik ve mimari estetiği olmayan vizyonsuz kişileri dışarıdan getirip başımıza yönetici yapan, birilerinin ağzıyla oturup kalkan vs.vs. bir sürü yanlışın içinden ancak en çıkar yol vekilliğe sığınıp kurtulmak mümkün değildir. Üstelik Ak Partimizde çok daha vasıflı şahsiyetler de dururken bir de vekil olayım demek sırada bekleyen bu insanlara da hakarettir. Ak Parti birilerinin çiftliği olmamalıdır. Bu seçimlerde çok şükür ki RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a ayrı oy vermek şerefine ereceğiz.

  1. ahmet dedi ki:

   İYİ BAŞLAMIŞTIN SONU KÖTÜ BİTMİŞ…REİS YOK BU SEFER..AKŞENER VAR…

  2. Ahmet dedi ki:

   Tebrikler guzel yorum

 15. Mehmet malatyalı dedi ki:

  Çakırı gözlerimizin arayacağı açık ve net ortadadır bundan iyisi olamaz olmadı da olumsuz yorum yapanlar günü geldiğinde bunu anlayacak Gerçek bir Malatyalı olarak hakkımız helaldir yolun açık olsun büyük başkan

 16. Mustafa dedi ki:

  Allahım sana şükürler olsun bu günleride gördük

 17. Ramazan dedi ki:

  İl başkanlığı yapan sırayla belediye başkanı sonra milletvekili sonra bir daha belediye başkanı oluyor gerçekten de demokrasi var zaten kimi koysalar Ak Parti den oy veriyoruz müthiş.Bu seçimde Başkanlıkta Recep Tayyip ERDOĞAN a milletvekilliğinde MHP ye.

 18. Erdi Seçkin dedi ki:

  Bence olumsuz yazanlar bu yazacağımı asla unutmasın… 2-3 yıl sonra bu Çakırı mumla arayacağız… yazık oldu…

 19. aslan44 dedi ki:

  SELAHATTİN GÜRKAN BATTALGAZİYE NE HİZMET YAPTI. NE GETİRDİ. KİMİN DERDİNE ÇARE OLDU DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇİYOR ANLAYAMIYORUM…

  1. Murat Bey dedi ki:

   Hemserim, baska bir adayın varsa söyle bilelim…eger sayin Selahattin Gurkan disinda baska bir adayin yoksa o zaman kabullen…

   Elestirme su sekilde yapılır: Eger sana sunulan bir fikri begenmediysen ve daha iyi bir fikrin varsa, sunulan fikri eleştirirsin, sonra kendi fikrini ortaya koyarsın..Ama daha iyi bir fikrin yoksa sana sunulani yanlislari da olsa kabul edersin…Elestiri usulu budur…
   yoksa yok ben bunu beğenmedim, su olmamış ama benim de daha iyi bir tavsiyem yok diyerek eleştiri yapılmaz, kimse karalanmaz…

 20. sinan dedi ki:

  çok şükür sonunda erdoğan ve mv ayrı ayrı oylanacak !!!

 21. Ramazan dedi ki:

  Yüce Allah hayırlı işler de buluştursun.

  Nice başkanlar geldi geçti Halk yine burda.

 22. Ramazan dedi ki:

  Yüce Allah hayırlı işler de buluştursun.

 23. Mehmet dedi ki:

  Baskan reis vekiller mhp e nede olsa devlette devleti yanliz birakmadi.bizimde ona bir vefa borcumuz tabiki.

 24. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Ben Hakkımı Helal Etmiyorum. . . ! ! !

 25. Mehmet dedi ki:

  Malatya kent hafızasını yok ettiğin için ben hakkımı helal etmiyorum

 26. Murat Bey dedi ki:

  Siz gideni birakin, kim olacak yeni baskan ? Insallah H. Uğur Polat olmaz…..En makul aday kesinlikle Selahattin Gurkan….

 27. Ali Akkayali dedi ki:

  Kim ne derse desin Tecde de alt yapısı ile ve sağlam zemini ile mükemmel bir Malatya’yi şehrimize kazandirdigin için bir Malatyalı olarak sana yürekten teşekkür ediyorum,AK parti adına çok çok doğru bir karar yolun açık olsun büyük ve dürüst başkan

 28. Kerim Dayı dedi ki:

  Hayırlı olsun.Emeğine sağlık. Vekil olarak görmek isteriz.H.Ugur beyide Büyükşehir başkanı olarak görmek istiyoruz.

 29. murat dedi ki:

  evet ahmet çakır’ı beğenmiyordum ama öznur çalık belediye başkanı olursa ahmet çakır’ı mumla arayacağız demektir benden söylemesi. gerçi öznur çalık aday olursa oyum kesinlikle mhp’ye şinasi kazancıoğluna olacaktır.

  1. Savaş dedi ki:

   Kesinlikle Zaten Feridun hocayı Malatyanin secmemesi ayıp adam Malatyaya mükemmel projeleri var en başta monoray dandik trambus degil

 30. Turan dedi ki:

  Selattin Gürkan Başkan

 31. Orhan Ahlatli dedi ki:

  BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUĞUN HIZMETLERDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM KIM NE DERSE DESIN HARIKA BIR BASKANDIN MILLET VEKILLIGIN HAYIRLI OLSUN

 32. veli dedi ki:

  Tamam iyi adamdır ama. malatya daki tek iyi adam sayın çakır mı. 8 yıldır belediyedesin yetmez mi. başkalarının da hakkı yokmu. iyi güzle de bu adamlar bu işi bir tek biz yapabiliriz diyorlar. sanırsınki babalarının malı bu koltuklar. kardeşim 800.000 nüfuslu malatya da başka kimse yok mu. Resie EVET. Çakır ve Çalık a HAYIR.

  1. umut dedi ki:

   güzel söylemişsin

  2. Emine gözer dedi ki:

   Ağzına sağlık helal olsun reise can feda

 33. Muhammet dedi ki:

  Yolun Açık olsun “KAHRAMAN BAŞKAN…”

 34. malatyam dedi ki:

  hacı uğur polata büyükşehir belediye başkanlığı hayırlı olsun 🙂

 35. Ali dedi ki:

  Valla belediye de bişey görmedik yaptını bozup yapman dan usanmıştık millet vekili olunca da nolur bilmiyorum

 36. harun dedi ki:

  kızağa cekilir derken vitrine koydular

 37. murat dedi ki:

  maalesef malatya için boşa geçmiş 10 yıldır. hizmet önceliği olan meseleler yerine göz boyayıcı işler yapılmıştır. ayrıca trambüs fiyaskosu, su, ulaşım ve esenlik marketin aşırı pahalılığı, asırlık çınarların kesilmesi, susuzluk sorununun baş göstermesi, şehrin betonlaşması, kernek parkının betonlaşması, kernek’e dikilen toki konutlarının şehrin hava akımını kapatması, laleye boş yere verilen paralar ve inönü caddesine yapılıp daha sonra kaldırılan led ışıklandırma ve son olarak niye yapıldığı anlaşılmayan yel değirmeni ucubesinin boş yere yapıldığının fark edilip kaldırılması, betonla kapatılan kernek suyunun alttan diğer binalara aktığının iddia edilmesi, kayserili başkan yardımcılarının lüks yaşantıları iddiaları, gibi daha nice sorunlarla anılacak bir dönemdi. yazık oldu malatya’ya

  1. yusuf dedi ki:

   Murat bey çok önemli iddialar sıralamışsınız.

 38. Mehmet yıldız dedi ki:

  Ahmet başkan düürüst. Başkan hayırlı. OLsun

 39. Suat altun dedi ki:

  Malatya’da nefsine uymayan adam gibi adam yolun açık bahtın açık olsun çakır başkanım

 40. YEmre Yagiz dedi ki:

  baskanligindan ne hayir gorduk ki milletvekilliginden de görelim.

 41. ugur k dedi ki:

  BAŞKANIM YAKIŞIR BAŞARILAR

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."