Final

OpelMalatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Gönül İsterdi Malatya’dan Bir Bakan Olmasını”

“Gönül İsterdi Malatya’dan Bir Bakan Olmasını”
 • 11.07.2018

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ile Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni (MGTC) ziyaret etti.

MGC’DE..

Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, Meclis’te yemin ettikten sonra ilk ziyaretini basın mensuplarına yaptığını ve kamuoyunun önüne çıktığını belirtti.

Geldiği görevin büyük sorumluluğu olduğunu dile getiren Çakır, gerek belediye başkanlığı döneminde gerekse şimdi ellerinden gelenin fazlasını yapacağını kaydetti.

Çakır, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte ülkenin farklı bir kulvara girdiğini anlatarak, daha hızlı koşacaklarını, büyüyeceklerini, karar alacaklarını söyledi.

Şehirlerin sağlıklı bilinçlendirilmesi gerektiğine değinen Çakır, şöyle konuştu:

“Kirli sosyal, iftira, çamur medyası ve buraya saklanmış kişiliksiz, şahsiyetsiz insanların bir şehri karalaması… Bunlara izin vermeyecek olan yine medyadır. Sosyal medyada saklanmış kişiliksiz, ruh bozukluğu olan insanların o ortamını medya bozuyor. Gerçekten ilkeli, sağlıklı vatandaşın bilgi alması ilimiz adına çok çok önemli. Bu yüzden ben yerel medyayı önemsiyorum. Yerel medyanın güçlü olması lazım.”

MGTC’DE..

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, yeni kabineyi değerlendirerek, “Kabinede bir Malatyalının olmasını hepimiz yürekten isterdik. İlerleyen dönemlerde Malatyalı vekillere iyi görevler verileceği kanaatindeyim” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’ni ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MGTC Başkanı Kemal Deniz, Çakır’ın, basın mensuplarını önemsediğini kaydederek, gündeme dair konuştu. Deniz, “ Türkiye, hepimizin de şahit olduğu gibi çok önemli bir dönemden geçiyor. Öncelikle Cumhurbaşkanlığı Sistemimizin ülkemize, milletimize, Ortadoğu coğrafyasına ve Müslüman coğrafyasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnanıyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu yeni sistemle mutlaka daha yükseklere uçacaktır. Ve mazlum milletlerin umudu olmaya devam edecektir. Bu dönemde, Cumhurbaşkanımızın, Devlet Başkanımızın yol arkadaşı olarak görev alan ve yakın zamanda yemin töreninde bulunmuş olan milletvekili Ahmet Çakır Bey’i burada ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Bu törenlerden sonra ilk kez bizim cemiyetimize gelmiş olmasında da mutlu olduk. Kendisinin gazetecilere ve basın mensuplarına vermiş olduğu değeri göstermiş olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin dönüm noktalarından birini yaşadığını kaydeden AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise, “Türkiye’nin yeni yönetim sitemine geçmesi dünyanın çok dikkatle izlediği bir süreci birlikte yaşadık. 24 Haziran seçimlerinde Malatya’da öncelikle sakin, huzurlu bir seçim ortamı geçti. Basınımızın hem seçim sürecinde hem de çalışmalarda yakinen takip etmesi ve halkımızı bilgilendirmesi çok önemliydi. Bu vesileyle bütün basınımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’de Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçme mecburiyeti oldu. Türkiye büyük sıçramaları gerçekleştirdi. Artık Türkiye dünyada büyük bir siyasi aktör. Bunu herkes kabul ediyor. Türkiye artık kendi çizgilerini koyan, kendi ulusal çıkarlarını uzun vadeli hesaplayabilen ve büyük düşünen bir ülke. Kendi sanayisini geliştiren, kendi tarımını büyüten bir Türkiye var. Bir yandan da Türkiye’nin mücadele ettiği çok güçlü yapılar var. Bunların perdede görüneni taşeron terör örgütleri. Bunların başında FETÖ, PKK, YPG, ve DEAŞ’ var veya buna benzer marjinal sol örgütler var. Bunların hepsinin bir araya gelebilmesi Türkiye’nin gelişmesine karşı, Türkiye’nin büyümesine karşı terör örgütlerinin zaman zaman bir araya geldiğini de görüyoruz. aslında bunları bir araya getiren var. Türkiye’nin büyümesini istemeyen, Türkiye’nin terörle meşgul olmasını isteyen yapılar var. AK Parti’yle, Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte bütün dış ve iç bu vesayet yapılar, terör örgütleri ciddi manada Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi karşısında yenilgiye uğradı. Artık Türkiye Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle birlikte daha güçlü hale geliyor. Daha hızlı karar alabilen, kararları daha hızlı uygulayabilen bir hale geliyor” şeklinde konuştu.

Malatya hakkındaki çalışmaları ve yatırımları da değerlendiren Çakır “Tabi ki öncelikle ülkemizin huzuru, güçlü ekonominin olması, terörü yenen bir Türkiye’nin bölgede güçlü bir aktör olacağı bir gerçek. Bu vesileyle bizlere güvenerek meclise yollayan bütün hemşehrilerimize layık olmak için, ülkemizin çıkarlarına uygun mecliste üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapacağız. Bir yandan da ülkemizin gelişmesi, büyümesindeki bu hizmet ağında ilimizde de gelecek olan yatırımları en iyi şekilde takip ederek, yarım kalan veya devam eden projelerin daha hızlandırılması noktasında, yeni projelerin hayata geçirilmesi, bunlara daha fazla kaynak ayrılması noktasında bizler de bütün milletvekillerimizle birlikte Malatya’da yapılan bütün yatırım ve çalışmaları her alanda yakinen takip ediyoruz. Bunların daha iyi bir şekilde ilimize gelmesi için gayret edeceğiz. Yeni dönemin ilimiz ve bölgemiz için daha çok hizmet ve yatırımın geleceği bir dönem olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni kabineyi de değerlendiren Çakır, “Geçtiğimiz dönem Malatyalı Bakanımızın ve Genel Başkan Yardımcımızın olmasıyla birlikte hem genel merkezde, hem de bakanlıklarda üst düzey bir temsilciliğimiz vardı. Genel Başkan Yardımcımız şuan itibari ile görevine devam ediyor. Bakanımız sistem gereği ve milletvekillerinin bakan olamaması nedeniyle bakan olamadı. Biz hem ilimizi, hem ülkemizi düşüneceğiz. Cumhurbaşkanımızın şuan ki oluşturmuş olduğu kabinede bir Malatyalının olmasını hepimiz yürekten isterdik. Bülent Tüfenkci bakanımızda gerçekten görev yapmış olduğu süre içerisinde güven verdi. Yapmış olduğu hizmet, Çalışmalarla bakanlıkta yaptığı görev süresince bir eleştiri bulamazsınız. Artı yönleri vardır ama eksi yönlerini bulamazsınız. İlerleyen dönemlerde Malatyalı vekillere iyi görevler verileceği kanaatindeyim. Sadece Bakanlıkla bunların sınırlı olduğunu düşünmemek lazım. Birçok görevler, oluşturulacak olan komisyon görevleri var. Cumhurbaşkanlığına bağlı çalışma komisyonları oluşturulacak. Bakanımız ve Genel Başkan Yardımcımız inşallah buralarda görev alırlar diye düşünüyorum. Bizlerin şimdiye kadar makam için hiçbir şekilde beklentisi olmadı. Ülkemiz ve ilimizin çıkarları neyi gerektiriyorsa bu konuda elimizden gelenleri yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Tabi gönül isterdi Malatya’dan bir bakanın olmasını ve ya bakanımızın devam etmesini” diye konuştu.

AA- iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. orhan ince dedi ki:

  bakanımız vardı ne yaptı yazın görem ben söyleyem lisanslı kayısı deposu başka yazın olsa ne olacaktı bakan

 2. Kılıçarslan dedi ki:

  Bu Kabinede MALATYALIYA yer yok,dört MANİSALI üç TRABZONLU varya bize yeter yıllarca yüzde yetmiş oy ver , ondan sonra seçeceğin,oy verdiğin adamı eleştir bu trollerin işleri kendi adamlarını küçük gstermek,mutlu olmuşlardır,yazık MALATYA ya………

 3. EKREM ER dedi ki:

  Malatyanın senin gibi bi vekili varsa bakana ihtiyacı yoktur. Bunun en büyük teminatı ise Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerinizden bellidir. Vekilliğin döneminde de Malatya ya büyük hizmetler yapacağından şüpemiz yok. Allah yolunu açık etsin.

 4. malatyalı dedi ki:

  başkanlık sisteminde vekillerin bir önemi yok.oy kullanmanında bir cazibesi kalmaz diye düşünüyorum.%85 olan oy kullanımı %60 lara kadar düşer.kişiler biresel çıkarları peşinde koşmak zorundalar artık.bu başkanlık sistemi küçük amerika yaratacak ,siyaset gündemden düşecek bireyler amerikada olduğu gibi zenginliklerine göre sınıflanacaklar.bu zaten toplumumuzda yavaş yavaş başladı bunu durduramazsınız.

 5. Şaban Serezli dedi ki:

  Hem Türkiye Türkiye diyorsunuz, hem de olursa Malatyadan olsun.. Bir nepotizm, bir hemşehricilik.. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu..

 6. EROL dedi ki:

  Bakan oldu da ne oldu.Yorumları okuyorum sanki Malatya PARİS olmuş.Utanın be.Ne yaptığını bir yazında görelim.Biz sanki Malatya da yaşamıyoruz.AYNA rumuzla yazan,Mehmet CESUR,Atom KARINCA,Mustafa KERİMOĞLU,ÜNAL yorumlarınız yağcılıktan başka bir şey değil.Biraz gerçekleri yazın.Şu Malatya nın haline bir bakın.Neresi beş yildız.siz daha bir yıldız bile haketmediniz.Yoldaki mazgallar bile doğru dürüst yapılmamış.Sürücüler mazgalın üstünde geçmemem için bir sağa bir sola direksiyonu kıvırıyorlar.

  1. Bekir Kara dedi ki:

   Sen çok bilmişsin herhalde; Malatya’ya şehircilik açısından ne yapılmasını isterdin de yapılmadı?

 7. Gülsüm dedi ki:

  AK Troller gitmiş Çakır Troller gelmiş.Aynı yerden komut almış gibi bir övgü bir övgü.Daha 15 gün önce Çakır için etmedikleri laf yoktu bu kadar Çakır sevdalısı nereden çıktı merak ediyorum

 8. Mehmet dedi ki:

  Gönlümüzün bakanı sensin çakır abi

 9. mişmiş dedi ki:

  AHMET ÇAKIR IN KESİNLİKLE ETRAFINDAKİ ADAMLARI REİS GİBİ DEĞİŞTİRMESİ LAZIM, KENDİSİ 10 NUMARA AMA ADAMLARI 5 , BUDA VEKİLLİKTE KURTARMAZ.

 10. behlül dedi ki:

  10 yılda ne yaptı ki şimdide ne yapsın inanmıyorum deveye sormuşlar neren eğri o da demiş ki nerem doğru ki :

 11. Mustafa dedi ki:

  Kim nederse desin En dürüst milletvekilimiz sayın Çakır dır.abidik gubidik işlerle işi olmaz.

 12. Mustafa dedi ki:

  Malatyayi bitiren adam senin yüzünden Ak parti Malatyada %15 oy kaybetti

  1. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

   Bir yorum da ben yazayım, ne olursa olsun düşüncesinden bi vazgeçin ya. Yaz bakalım 2 dönem Belediye Başkanlığı yapmış Sayın Ahmet Çakır nasıl %15 oy kaybettirdi. İthamında gerçeklik payı var mı? Yoksa Hariç ten gazelmi atıyorsun, yazda öğrenelim hadi…

  2. Ayna dedi ki:

   Sen kesin CHP yada HDP lisin kendini akp li gibi göstermeye çalışma Malatya ya 2009_2018 arası yapılan hizmet leri görmemek hiçe saymak varmı biraz dürüst olun ..

 13. Ayna dedi ki:

  Malatya 5 yıldızlı bir şehir haline geldi sayenizde sayın vekilim inanıyorum ki hem Malatya ya hizmetleriniz eniyi şekilde devam edecek Malatya’nın gururu Ahmet Çakır’a sonsuz teşekkürler

 14. Mehmet cesur dedi ki:

  Sayın vekilim doğru duvar yıkamaz kelimesinin en güzel örneği sizsiniz kim ne derse desin siz Malatya’nın hep yararına olan hizmetlerin arkasında durdunuz bu hizmetleri de vekillik ilede taçlandıracağınızdan hiç şüphemiz Yok allah yolunu açık eylesin

 15. Atom Karınca dedi ki:

  Kahraman baskanim şimdide kahraman vekilim yaptığın hizmetler dik duruşun ve mütevazi tavrin yeter Rabbim yolunu açık etsin inşallah

 16. Osman Aras dedi ki:

  Gönlümüz ve dualarımız sizlerle kıymetli vekilim ins sizler ak parti mkyk myk da görev alır memleketimiz için daha nice hayırlı hizmetler yapar memleketimize güzel kalıcı eserler kazandirirsiniz Rabbim yar ve yardımcınız olsun

 17. Mustafa Kerimoğlu dedi ki:

  Vekillik vafenizi hakkaniyetle yerine getireceğinizden şüphem yok. Memleketinize yapacağınız kalıcı hizmetler sonrasında eminim ki 2. Döneminizde size karşı olumsuz düşüncelerin tamamı yıkılacak ve bakanlık için hemşehrilerinizden gereken desteği alacaksınız. Yolunuz şimdiden açık olsun Malatya’nın Vekili #MalatyanınEvladı

 18. ÜNAL dedi ki:

  Vekilim Malatya’nın çehresini değiştirdiniz Belediye başkanlığı döneminizde yaptığınız Hizmetlerden dolayı Teşekkür ediyoruz Vekilliğiniz Dönemindede daha iyi işler yapacağınıza canı gönülden inanıyoruz Allah yolunuzu açık etsin

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."