Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Provokatör Uyarısı!.

Provokatör Uyarısı!.
 • 17.07.2016
 • Tüfenkci, Vali Toprak, Ağbaba, Çalık ve Çakır’dan önemli mesajlar..Asılsız mesajlara itibar etmeyelim. Bir olalım. Beraber olalım.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  kentte bazı grupların yaratmaya, vatandaş gruplarını karşı karşıya getirmeye yönelik girişimlerine karşın, “provokasyona gelinmemesi’ mesajı vererek,  kışkırtmalara ve “yalan” haberlere itibar edilmemesini istediler. Vali Mustafa Toprak da, Paşaköşkü’nü ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü ve daha sonra yaptığı açıklamada, “Paşaköşkü ile ilgili sosyal medyada gerçek olmayan provokasyon amaçlı haberlerin yapılarak vatandaşlarımızın yönlendirildiği anlaşılmıştır”dedi.

PAŞAKÖŞKÜ GERGİNLİĞİ..

Paşaköşkü Mahallesi’nde oturan sol görüşlü vatandaşlara yönelik bazı grupların, darbe karşıtı eylem için toplananları kışkırtarak, buradaki vatandaşlarla karşı karşıya getirme girişimleri üzerine bölgede polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Vali Mustafa Çakır ile Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın da Paşaköşkü bölgesine giderek vatandaşlarla görüştüler.

Kent merkezinde, kimlikleri belirlenemeyen ‘yabancı tiplerin’, eylem yapan vatandaşları Paşaköşkü Mahallesi’ne gitmeleri yolunda çağrı yaptıkları, bu tür provokatif girişimlerde bulunanlara karşı dikkatli olunması gerektiği kaydedildi.

Polis telsizinden de Nasuhi Caddesi’nde, kahverengi gömlekli birinin halkı kışkırtmaya çalıştığı bilgisi verilerek, bu kişinin yakalanması çağrısı yapıldı.

Yine akşam saatlerinde, grupları 2. Ordu Karargahı’na doğru yönlendirmek isteyen kışkırtıcı şahısların bu girişimlerine karşın, polis grupları engelledi.

Polis telsiz muhaberesinde, kışkırtıcı hareket ve söylemleriyle vatandaşları tahrik eden-etmeye çalışan kışkırtan şahıs, araç anonslarının sıklaşması dikkat çekti.

Paşaköşkü’ndeki gerginlik üzerine, Emniyet Müdürü ile bölgeye giden Vali Toprak,twitter üzerinden yaptığı açıklamada, vatandaşlarla görüştüklerini, sıkıntı ve taleplerini dinlediklerini, sosyal medyada yapılan provokatif amaçlı mesajlardan kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi  için alınacak önlemler konusunda gerekli talimatların güvenlik birimlerine verildiğini duyurdu.

“KARDEŞLİĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM..”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sosyal medya hesabından, “1/ 15 Temmuz darbe girişimi sadece AK Parti’ye değil bütün siyasi partilere ve millete yapılmıştır 2/ Demokratik tepkimizi gösterirken tahriklere kapılıp darbecilerin ateşine odun taşımayalım 3/ Malatya’mızda ve ülkemizin her yerinde tüm milletimizi provokasyonlardan uzak durmaya davet ediyorum. 4/ Bir olacağız iri olacağız diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız” açıklamasını yaptı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, sosyal medya hesabından “Darbecilere karşı BİRLİĞİMİZİ provokasyon çıkararak bozmak isteyenler var. Malatyalı hemşehrilerim buna fırsat vermeyecektir.

#Paşaköşkü ‘nde herhangi bir olay yoktur. Provokatörlere inanmayın. Malatya’mızın BİRLİĞİNİ, BERABERLİĞİNİ, HUZURUNU kimse bozamaz!” uyarısı yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, twitterden provakasyonlara karşı dikkatli olunması çağrısı yaptı ve “Aziz hemşehrilerim bizler Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle, Kürdüyle biriz beraberiz kardeşiz. Kardeşliğimize sahip çıkalım. Asla ama asla provokasyonlara gelmeyelim. Asılsız mesajlara itibar etmeyelim. Bir olalım. Beraber olalım. Kardeş olalım.” dedi.

AKP Malatya eski Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Yillardir birlik ve beraberligini bozmaya yonelik hicbir fitneye musade etmeyen malatya insanimiz yapilmak istenen tahrikleri bosa cikaracak” mesajını yayınladı.

AĞBABA’DAN UYARILAR..

Bu arada, sosyal medyada Paşaköşkü ile ilgili iddialar üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, twitter hesabından şu mesajları attı:

“Malatya Paşaköşkü ile ilgili bilgi kirliliği var.Araç trafiğine tamamen kapatıldıs Yetkililerle takip ediyoruz. Malatya Emniyeti ile irtibat halindeyim. Paşaköşkü Yeşilyurt caddesine çıkan tüm yollar kapatıldı. İl Başkanımız ve örgütümüz orada. Çok fazla bilgi kirliliği var. Lütfen dedikodulara itibar etmeyin. Gerekli tüm girişimleri yapıyoruz. Arkadaşlar Paşaköşkü Mah şu anda her hangi bir saldırı yokb Yayınlanan video eski.
Lütfen inanmayalım”

Ağbaba’nın ayrıca yaptığı açıklama da şöyle:

agbb

VE ‘MALUM ŞAHISLAR’ SIKINTISI..

Diğer yandan, gösterici gruplar arasına karışan, normal zamanlarda da kentte “patlak egzoslu” araçları, kontrolsuz yarışları, “spin atma” denilen savurarak araç kullanma gibi görüntülerle bilinen, daha çok belli bir marka otoları ve motosikletleriyle sıkça rastlanan, polis tarafından da “malum şahıslar” olarak tanınan kimi grupların, darbe girişimi yüzünden polis ve trafik ekiplerinin bu konuya yoğunlaşması nedeniyle, çevreye verdikleri rahatsızlığın büyük boyutlara ulaştığı gözleniyor.

Bunların kontrolsuz kaldıkları için, gün ve gece boyunca, otolarının pencerelerinden sarkarak, tek yönlü yollara ters girerek, çevrede bulunan vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde tehlikeli gösteriler yaparak, yüksek sesle müzik yayınlayarak rahatsızlık vermeye devam ettikleri belirtiliyor.

Yine gecenin ilerlemiş saatlerinde, aralarında kamyonların da bulunduğu araçlarla korna ve havalı korna çalarak, marş- müzik yayını yaparak dolaşan gruplar da hastası, küçük çocuğu bulunan ailelerin tepkisini topluyor.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. SELÇUK dedi ki:

  Bir Alevi olarak Bülent TÜFENKÇİ bey’i tanıyan biriyim.Beyefendi ve oldukça düzgün bir karakterdir.Tüm hemşehrilerime yazıyorum Biz kız aldık kız verdik.Kardeş olduk,iş ortağı olduk.Aynı tribünler de taraftar olduk.Bu kin nefret niye hala.?

 2. 44_mahmut dedi ki:

  Sen meraklanma veli baba bu alçaklar hala ak partili kardeşlerimi tanıyamamışlar..Ben arabamı çavuşoğlundaki alevi ablaralrıma emanet edip adam gibi meydana gidip, sabahlıyorum.Allah var gam yok.Biriz ve bütünüz.Böyle davrananlar varsa lütfen onu bizle ilişkilendirmeyin.O ve onun gibiler ak partili değil.içimize sızmış olan hainlerdir.Vatanın her zerresi namustur.Namus korumaya and içtik.Namussuzluk yapmaya değil..

 3. yusuf dedi ki:

  bu tür mesajların kimler geldiğini artık biliyoruz. 2 gündür alanlardayız böyle düşünce hiç kimsenin aklına gelmez.herhangi bir vatandaşa gelecek olumsuzlukta meydanda olan bizlerden yardım isteyin.paletlerin altına yatan bu toplum sizi de koruyacaktır.

 4. gazi dedi ki:

  sünni-alevi-kürt-türk kardeştir. meclis bombalanırken hiç kimseden çekinmeden meclise giden saadet partisi genel baskanı mustafa kamalak a teşekkür ediyorum.bbp vatan partisi saadet partisi vs. darbeye karşı dik durdular. bu ülke tek vücuttur…

 5. burak dedi ki:

  alevi değilim yıllardır paşaköşkünde oturuyorum 2 3 gündür sürekli mahalleye gelen kendini bilmezler araçlarının camlarından çıkarak insanlara küfür ediyor yol ortasında konvoyu durdurup korna’ya basarak rahatsız edici ses çıkartıyorlar insanlar bunaldı bu durumdan dün yine aracından inerek elinde sopalarla küfür edip aşağıya inin diye bağıran zihniyeti bozuklar bardağı taşıran son damla oldu daha sonra merkeze inip bayrak yakıyorlar ezan okunuyor okunmasın diye cami’nin önünde toplanıyorlar diye lansa edildi emniyet müdür ve vaili’nin söz vermesi üzerine paşaköşkü tamamen polis barikatları tarafından kapatıldı.kullandırtmayın kendinizi

 6. Nasuhi dedi ki:

  Paralelciler Alevi -Sünni Çatışması çıkarmak istiyor, bazı ülkücüleri kullanıyorlar içlerine sızarak… Paşaköşkü anlaşılan pilot bölge seçildi… Provokasyona gelmesin kimse..!

 7. Ömer dedi ki:

  Halkımız Allah rızası için provakatörlere dikkat edelim

 8. Vedat dedi ki:

  Lütfen sağduyulu olalım hepimiz kardeşiz.

 9. CEMAL dedi ki:

  kendini bilmez birkaç kişi ye müsade edilmemesi lazım VATAN HEPİMİZİN ALEVİSİ SÜNNİSİ KÜRDÜ LAZI ÇERKEZİ PROVAKASYONLARA DİKKAT EDİLMESİ LAZIM

 10. ahmet dedi ki:

  bu ülke hepimizin..alevisi sunnisi türkü kürtü hepimiz biriz ..tek vücut olma zamanı..ortalığı karıştıranlara ASLA İZİN VERMEYİN.!!

 11. ömer dedi ki:

  kesinlikle ama kesinlikle tüm belediye yöneticilerimiz dediklerine katılıyorum ben bir sünniyim alevi benm canım kardeşim lazı cerkezi ben hepsi benim vatanım aynı cephede savasıp aynı cephede can verecegim insanlar onların boylesi 3 5 capulcuya yer vereceklerini hic sanmıyorum sayın ahmet cakır öznur calık veli agbaba ttşklerimi iletiyorum kendilerine boyle bir konusmayı paylastıkları icin bilgilendirdikleri icin . vatanımız milletimizin başı olarak bildigimiz sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOGAN vede diger tüm vatanı milleti icin calısan yetkili büyüklerimiz ALLAH yardımcınız olsun başımızdan eksik etmesin…

 12. Basri dedi ki:

  Kardeşi kardeşe vurdurmaya çalışıyorlar biz Alevi’si Sünni si aynı toprakların insanıyız sakın ha bu yalan yanlış işlere bulaşmayın Malatya’yı kullanmaya çalışıyorlar

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."