Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Çakır’ın Genel Sekreter Tercihi O Oldu

Çakır’ın Genel Sekreter Tercihi O Oldu
 • 02.06.2016
 • Büyükşehir’de Emecen’in yerine teklif edilen ve onayı beklenen ismin, aynı anda 3 ünvanı var!.. 

Büyükşehir Belediyesi’nde Arif Emecen’in ayrılmasıyla boşalan Genel Sekreterlik görevi için, halen bu göreve vekalet eden genel sekreter yardımcılarından Ercan Turan’ın (fotoğraftaki) atama yazısının İçişleri Bakanlığı’na onaya gönderildiği bildirildi.

Malatya Büyükşehir olduktan sonra, 2014 Haziran’ında Arif Emecen Kayseri’den getirilerek genel sekreterlik görevine atanmıştı. Geçtiğimiz ay genel sekreterlik görevinden ayrılan ve bir süre sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürü olan Emecen’in, Malatya’dan ayrılmasıyla, Arapgir’in Kaymakamı iken Genel Sekreter Yardımcısı yapılan Ercan Turan vekalet etmeye başlamıştı.

Ercan Turan’ın genel sekreterliğe asaleten getirilmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden İçişleri Bakanlığı’na atama yazısı gönderildiği ve onayın beklendiği bildirildi.

Boşalan genel sekreter yardımcılığına ise, Ahmet Çakır’ın avukatı ve danışmanı Ali Yıldırım’ın getirileceği öğrenildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, genel sekreterlik görevi için Turan’ı teklif etmesinin, belediyede ve AKP içerisinde de huzursuzluğa yolaçtığı, bu görevin Gümrük ve Ticaret Bakanı, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin kayınbiraderi olan, genel sekreter yardımcılarından Ertan Mumcu’ya verilmesi beklenirken, Çakır’ın tercihini Ercan Turan yönünde kullanmasının kırgınlıklara-tepkilere yolaçtığı, hatta Perşembe günü Bakan Bülent Tüfenkçi ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın da katılımıyla yapılacağı duyurulan İl Danışma Meclisi’nin iptaline yolaçan sıkıntılardan birinin de bu olduğu öne sürüldü.

ÖZGEÇMİŞİNDE DOĞUM YERİ YOK!..

Bu arada, Arapgir Kaymakamı iken 2 yıl önce Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan, Arif Emecen’in ayrılmasının ardından boşalan genel sekreterlik görevine vekalet etmeye başlayan Ercan Turan’ın, “Malatyalı olmayanlardan üst yönetici kadrosu oluşturulduğu” eleştirilerinin muhatabı olan Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesindeki öz geçmişinde, doğum yerinin yazmaması dikkat çekti.

Doğum yeri olan Niğde’yi özgeçmişine yazmayan Turan’ın, Büyükşehir’in internet sitesinde yeralan özgeçmiş bilgisi şöyle:

“1979 yılında doğan Ercan Turan, ortaöğretimini Niğde Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Niğde Barosunda avukatlık stajını yaparken 2002 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 04.02.2003 tarihinde 90. Dönem Nevşehir Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Bor Kaymakam Refikliği yanı sıra Çiftlik, Altunhisar, Yalıhüyük ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 03.11.2004 tarihinde gönderildiği İngiltere-Leicester’ da “The University of Leicester” bünyesinde 1 yıl süre ile İngilizce dil eğitimi alarak yurda döndü ve müteakiben açılan Kaymakamlık Kursuna çağırılıp başarılı bir şekilde kursu tamamladı. İlk görevine, çektiği kura sonucu Adana-Tufanbeyli’ de başladı. Bunun akabinde 2007 yılında Adıyaman-Çelikhan ilçesinde görev yapıp 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Şu an İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim dalında doktorasını yapmaktadır. İçişleri Bakanlığı’nın 30.07.2010 tarih ve 2010/504 sayılı Müşterek Kararnamesi ile Malatya-Arapgir Kaymakamlığına atanan, son olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına getirilen Kaymakam Ercan Turan evli ve iki çocuk babasıdır.”

AYNI ANDA 3 ÜNVAN

Turan’ın,İçişleri Bakanlığı’ndan onay gelmemesine rağmen statüsüne ilişkin olarak belediyenin internet sitesinde farklı görev tanımları yeralıyor. Sitede “Genel Sekreter” sekmesi tıklandığında, Ercan Turan’ın Genel Sekreter Vekili olduğuna, ayrıntılı bilgi için bu sekme tıklandığında ise “Genel Sekreter” olduğuna ilişkin bilgi çıkıyor. Turan, ayrıca sitenin “Genel Sekreter Yardımcıları” bölümünde de yeralıyor.  (Görselleri aşağıda)

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

BELEDİYE SİTESİNDE BUNLARIN HEPSİ AYNI ANDA YERALIYOR!..

HEM GENEL SEKRETER YARDIMCISI..

ercanturan3

ercanturanbiyografi

HEM GENEL SEKRETER VEKİLİ..

ercanturan4

HEM DE GENEL SEKRETER..

ercanturan2

Etiketler: / / / /

Yorumlar
 1. Mehmet Tuncet dedi ki:

  Arapgirliler hemşerileri gibi bir algı ve yanlı yorum yapıyorlar.7 yıldır 500 bin nüfuslu şehre hizmet etmiş Ertan Mumcu’dan bahsediyoruz. 5 bin nüfuslu Arapgir’den değil.Kültürden spora emeği geçmiş birinden.Ayıp oluyor.

 2. Cem Akyol dedi ki:

  Doğduğun değil ait hissettiğin yerdir memleketin. Ercan Bey kendisini Arapgirli olarak nitelendiriyor, Arapgir halkı da o kadar sahipleniyor kendisini. Bence gerisi boş laf. O koltuğu da herkesten daha iyi dolduracağından benim şüphem yok kimsenin de olmasın. Belki dernek ve oluşumlara üye değil diye yandaşlarının kayrılmama endişesi var ama olsun. Yolu her daim açık olsun…

 3. Nedim dedi ki:

  Ertan mumcu gnl skrt olamaz diyenler sarti var diyenler. Gnl skrt yrd nasil oldu? Onunda sartlari vardi 8 yil memur olma sarti. Kisaca vekaleten gnl skrt atanmasinda bir sakinca yoktu. Benim anladigim malatyadaki marjinal dernek ertan beyi istemedi. Ertan bey ve bakanimiz bulent bey o dernekten degildir ve milli goruscudurler.

 4. malatyalı dedi ki:

  buradaki asıl haber, ertan mumcu nun bülent tüfenkci nin kayınbiraderi olmasıdır.gerisi tefarruat.

 5. Nedim dedi ki:

  Ertan mumcu nun genel sekreter v. Olarak atanmasi hic bir kanuni sıkıntı yoktur. Kaldiki ertan mumcu b sehir in ilk aylarinda genel sekreter v. Olarak gorev yapmisti.

 6. Adnan dedi ki:

  Bu konuma gelmesinin sebebi çalışkanlığı, vizyonerliği ve insanlığıdır. Bu kadar torpilin döndüğü yerde çalışan adama da ihtiyaç vardır. Oturduğu yerden yorum yapanlar bir Arapgirli tanıdığına sorsun; Ercan Turan nasıl birisi diye…

 7. Mehmet Tuncet dedi ki:

  Başbakan Mumcu’nun Bakanın yakını sebebiyle olmaz demiş Ahmet Bsşkana. Bunu belediye toplantısında söylemiş. C. Başkan’ının damadı Bakan..O ne oluyor.?hepsi hesap,kitap..kapısını çaldığımız tek oda Ertan Mumcuydu.

 8. erkan dedi ki:

  Ertan Mumcu olsaydı Bakanın akrabası oldu diyecektiniz.Herşeye niye muhalefet edersiniz.

 9. Doğan Sevim dedi ki:

  Yıllarca partiye,7 yıldır belediyeye Ahmet Çakır’a yardımcı olan,Ada’mın hası Ertan Mumcu Sana yedirirlermi?iki sene sonra seçimler geliyor. Öznur Ablan Çakır’la anlaşmış belliki. Kendi belediyeye,çakır Meclis’e.

 10. Memduh dedi ki:

  Ertan Mumcu olsun diye yalakalık yapmayın kanun var GENEL SEKRETER ENAZ 8 YİL 657 TABİ DEVLET MEMURU OLMALI kriterlerden biri.ertan bey ahmet Çakır Bülent Tüfekçi ve oznur hanim uyum içinde.boş lafları bırakalım.

  1. müstakim dedi ki:

   memduh ağam türkiyenin tek 8 yıllık devlet memurumu bu adam malatyada hiçmi iş ehli vatan evladı yok. elazığa sen sok bakalım birini gör ne oluyor. uyum evet uyum var. millet didişir dışardan biri arar bu vatandaşlarda oturur.

  2. hüseyin dedi ki:

   Genel Sekreter:
   657 sayılı kanunun 68/b bendi uyarınca, 4 yıllık yüksek okul mezunu ise en az 12 yıl, 2 yıllık yüksek okul mezunu ise en az 14 yıl hizmetinin bulunması gerekir.
   Büyükşehir Belediye Başkanının teklifi üzerine İçişleri Bakanlığının onayı ile ataması yapılır.

   Genel Sekreter Yardımcısı:
   657 sayılı kanunun 68/b bendi uyarınca, 4 yıllık yüksek okul mezunu ise en az 10 yıl, 2 yıllık yüksek okul mezunu ise en az 12 yıl hizmetinin bulunması gerekir.
   Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından ataması yapılır.

   eğer ertan mumcu asil atandıysa genel sekreter yardımcılığına genel sekreterde olabilir şuan.
   kendine başkentçi modu verme biz memleketin hiçmi yetişmiş adamı yok. vali, müsteşar, bürokrat yok madem bari kendi şehirlerinde yer bulabilsinler.

   al oku kim olur kim olmaz

  3. Pırasa dedi ki:

   tebrik ederim.

 11. malatya dedi ki:

  gazla çalışan bir şehir malatyamız. bürokratımız ilimizde yok ki dışarda da olsun erzurum karadeniz doldu taştı. ancak oy patlamasında gazı verip kaçsınlar.

 12. Malatyali dedi ki:

  Ha bizim bir de Taha Ozhan adinda bir vekilimiz vardi degilmi? Ey biz akpliler nerde bu vekil ?

 13. Fatih dedi ki:

  Ercan Başkan o belediye de tanıdığım en iyi insanlardan biri, bi okadar mütevazı, ne güzel yakışır, Ertan Mumcunun olmama sebebide 10 yıl memur kadrosunda olması gerekiyor, ondan olmamıştır. Hayırlısı.

 14. fatih dedi ki:

  Eğer torpil ile adaletsizlikle olsa bakanın yakın akraası olan ertan mumcu olurdu.Ahmet başkan adil davranmış.Resme bakınca güven veren umut dolu temiz bir yüz göryorum.Kaymakam bey başarısıyla kendini ispatlamış daha ne yapsın

 15. Ramazan dedi ki:

  Malatya çok şey kaybetti Ertan Mumcu adam gibi adam

 16. malatyalı dedi ki:

  allah bunlarda sorar bu dünyada torpil adamcılık var ahirette bunlar torpili nasıl yapacaklar vay hallerine

 17. Nedim dedi ki:

  Ertan mumcu gibi tecrubeli bir burokrat varken neden disaridan birisi?

 18. atalay ern dedi ki:

  SADECE BIR CUMLE SAHIPSIZ MALATYA

 19. ramazan dogan dedi ki:

  sayın ertan mumcu uzun yıllardan beri belediyede gorev yapan tam bir gorev adami mütevazı çalışkan birisi o görevi kesinlikle hak ediyor o kesinlikle sayın bakanla akrabalık ilişkilerini kullanmaz belediye başkanının da istediği kişiyle çalışmasına saygı duyuyorum ben inanıyorum ki sayın mumcuda bu tercihe kırılmamıştır.yıl 1973 mersin MTTB bir yetkili bizlere gencler buraya makam mevki için geldiyseniz burayı terk ediniz bizde makam mevki peşinde kosulmaz siz o isin ehli iseniz görevler size teklif edilir bazen resen görevlendirilir siniz buna rağmen basarili olamayacaginiz görevleri kabul etmeyiniz bu bir ve baldır demisti biz boyle yetistik ama maalesef bir çok değerli arkadaşım adamı olmadığı için yok olup gittiler.

  1. ramazan dogan dedi ki:

   bir ülke özlüyorum torpilin adam kayirmanin ayrımcılığın rüşvetin olmadığı kazanclarin helal paylasimin adaletin durustlugun saygi ve sevginin oldugu ,o özledigim zamanın asri saadet ile bittiğini bir daha gelmeyecegini bile bile ALlahin Resulü gelsede su ümmetin davranışlara yansimiyan şekilci haline baksa acaba ne derdi .

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."