Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Çakır’la Kiraz Arasında ‘İncir Ağacı’ Atışması

Çakır’la Kiraz Arasında ‘İncir Ağacı’ Atışması
 • 10.03.2016
 • CHP’nin belediye önüne diktiği ‘İncir Ağacı’ için Çakır’dan “Hamdolsun, memlekette CHP’nin bir tane de olsa dikili ağacını görmek nasipte varmış” tweeti gelirken, Kiraz yine aynı ortamda yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın Büyükşehir Belediyesi’nin önüne incir ağacı dikmesine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, esprili bir şekilde yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ve partili yöneticiler Büyükşehir belediyesi önünde Büyükşehir Belediyesi’nin şirketler aracılığı ile istihdam etmiş olduğu personelin sözleşmesinde belirtilen artış oranını düşürmesi nedeniyle eylem yapmış ve incir ağacı dikmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  Twitter’daki sosyal paylaşım sayfasında CHP’nin incir ağacı dikerek yapmış olduğu eylem ile ilgili olarak, “CHP liler Belediyemiz önüne incir ağâcı dikmiş. Hamd olsun, memlekette CHP’nin bir tane de olsa dikili ağacını görmek de nasipte varmış.” şeklinde esprili bir mesaj ile cevap verdi.

Çakır’ın paylaşımı, 4 saat içerisinde 734 takipçisi tarafından paylaşılırken, yine 1100 takipçisi tarafından ise beğeni aldı.

KİRAZ’DAN YANIT..

Bu arada, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, twitter’da Çakır’a cevap vererek, “bizim İNCİR AĞACINI niçin diktiğimizi çok iyi biliyorsunuz, anlamadıysanız Belediyede çalışan işçilerinize sorun, onlar anlatır” ifadelerini kaydetti.

Yeni Malatya Gazetesi

a7208b4c-1af0-4179-92bb-9504547a7c9e

7badbc89-9232-4217-a466-e3fc9cc2d0dc

 

Etiketler: /

Yorumlar
 1. erbil dedi ki:

  enver kirazı destekleyebileceğim hiç aklıma gelmezdi…

 2. Muhammed dedi ki:

  Enver Kiraz hakkında atıp tutuyorsunuz da iddialara açıklık getirmiş değilsiniz. Şakşakçı takımı olduğunuz her halinizden belli.

 3. Muhammed dedi ki:

  13 yıllık iktidarınızda tek icraatınız asgari ücretin 1300 lira olması onuda yüzünüze gözünüze bulaşırtdınız.

  1. Salih dedi ki:

   14 yıl oldu dostum

 4. Mst dedi ki:

  Ak partiye oy vermiş biri olarak şu soruyu Başkan’a sormak istiyorum incir ağacına laf yetiştirmek yerine çalışanlara böyle bir muvafakatname imzalatıldımı yoksa buna cevap versin CHP yi herkes biliyor boşversin onlara laf yetiştirmeyi laf kalabalığından başka bişey yok çünkü

 5. meric dedi ki:

  yaw banane chp ağaç dikmiş çakır laf söylemiş.
  benim merak ettiğim şu?

  1- işçilerin maaşı düştümü?
  2- zorla sözleşme imzalatıldı mı?
  3- kiralık araçların hepsi 38 bunun genel sekreterin kayserili olmasıyla ilgisi var mı?

  ve en soru ??
  çakır tepedeki İMAR YOLSUZLUĞU DAVASI NE OLDU ?

  1. Mustafa Adem dedi ki:

   Kıymetli Kardeşim ;
   Suallerinizi Cevaplayayım az çok bir bilen olarak
   1 – Belediye de işçi maaşları düşmedi arttı ama % 30 değil de %20 arttı yani en düşük çalışan 1660 lira alıyor büyük çoğunluğu da 1960 lira almakta…
   2 – Her sene başında işçiler ile toplu iş sözleşmesi yapılır eski sözleşmede ki oranlar yüksek olduğundan maaş arttırımını düşük yapabilmek için tekrardan muvafakatname imzalatıldı.
   imzalamayanlar hala çalışıyor ama maaşlarını herkesle eşit alıyor isteyen dava açabilir.Hukuki zemini hazır.
   3- Kiralık araçları Malatyalı bir firma vermelktedir 147 adet olup ağırlıklı olarak 44 plakadır ama 38 plakalar daha çok dikkat çekmektedir, çünkü üzerinde Malatya belediyesi yazıp plakası 38 dir bence de saçma zaten.
   4- Çakır tepe denen bölge de imar usulssüzlüğü yoktu sadece karşılığında yeşil alan verilmemişti o da yerine getirildi sorun çözüldü.Usulsüzlük yok anlayacağın.

 6. Miraç Han Ölmez dedi ki:

  Sn Kiraz Algı değiştirmekte üstüne yok.
  Evet Muvafakatname imzalatılmış doğru ama git sor Belediye de 1500 lira maaş alanlar 1960 lira maaş alıyorlar en düşük maaş 1660 lira.
  3-5 kendini bilmez çıkar maaşını beğenmez sen de koşa koşa gider incir ağacı dikersin.
  Herşey bir yana da en son 40 sene önce Bir Halk Partili (Nuri Nebioğlu) bu şehri yönetti bilmem bilir misin ama Siz ve Ağbaba sayesinde artık asla yönetemeyecek Çünkü “CHP’nin arkası Kiraz Bahçesi”

  1. sezen dedi ki:

   eğer sizin iddanız doğru ise Çakır neden laf kalabalığı yapmak yerine güzel bir basın açıklaması yapıp bunu belgelerle kanıtlamamıştır?

   Ve unutmayın Chp zamanında devlet içinde F tipi örgütlenmeyi söylediğinde herkes tepki göstermişti ( ki ozmana işinize geliyordu) şimdi temizlenmeye uğraşılıyor. Çözüm süreci aldatmacadır. doğuda yapılanma ve yığına yapılıyor dedi ( internette araşatırabilirsiniz) inanmadınız doğu ne hale geldi?

   Siz chp bir gün inacaksınız ama ozaman iş işten geçmiş olacak

  2. deniz dedi ki:

   eğer sizin iddanız doğru ise Çakır neden laf kalabalığı yapmak yerine güzel bir basın açıklaması yapıp bunu belgelerle kanıtlamamıştır?

   Ve unutmayın Chp zamanında devlet içinde F tipi örgütlenmeyi söylediğinde herkes tepki göstermişti ( ki ozmana işinize geliyordu) şimdi temizlenmeye uğraşılıyor. Çözüm süreci aldatmacadır. doğuda yapılanma ve yığına yapılıyor dedi ( internette araşatırabilirsiniz) inanmadınız doğu ne hale geldi?

   Siz chp bir gün inacaksınız ama ozaman iş işten geçmiş olacak

 7. hakan dedi ki:

  Çakır; hakkında açılan imar yolsuzluğu davalarını ne çabuk unuttunuz! Çakırın yapması gereken kendine yönlendirilen suçlamaları açıklamasıdır. laf kalabalığı değil

 8. Çagla dedi ki:

  Sizin yaptiklariniz ve yapabilecekleriniz ortada Sadece siz muhalefet olursunuz. Ahmet Cakir Ve ekibinin neler yaptigini gormek isterseniz saginiza solunuza hatta ayagnizin altina bi bakin. Siz ancak tabelalarla incir agaclariyla gundemi yorar boyle gundemde kalmaya calisirsiniz. iyi gidiyor Iyi Muhalefet boyle olursunuz. Enver kiraz beyefendide Belediyenin onune Incir agaci dikecegine Chp Malatya Il Binasinin ortsna diksinde O incir agaci ocaginizi kurutsun 🙂 Bari topluma bir faydasi olur. 🙂

  1. hasan dedi ki:

   Belediye önüne dikildi ki HAK YİYENLERİN SAVURANLARIN ocağı sönsün

 9. ismet dedi ki:

  Sayın Çakır keşke dikilen ağaca değilde; Enver Kirazın İddiada bulunduğu Muvafakat-nameye cevap verseydiniz. burada herkes dikilen ağaca kafayı takmış ama işcilere imzalattırılan Muvafakat-nameyi görmezden geliyor.

 10. DERYA.P dedi ki:

  Ak Parti Hükümeti Türkiyede 14 Senedir Var.
  Büyükşehir Belediye Baskanımız Sn Ahmet Çakır İse
  2009’Dan Beri Malatyamıza Hizmet Adına Birçok Yenilik Getirmiştir. ( Ulaşım, Yerleşim, Gençlerin Ve İnsanların İlgi Alanlarına Göre Kurslar Açılması, İhtiyaç Sahiplerine yardım ve Destek Projeleri, İnönü Unuversitemizde Anneler için “Anne Üniversitesi” Açılarak Eğitime Destek Verilmesi ) Gibi Ve Daha Buraya Yazmakla Bitiremeyecegim Birçok Hizmette Ahmet Çakır ın İmzası Olduğunu Bizim gibi sizlerde Biliyor Görüyor ve Yaşıyorsunuz. Siz Chp’nin Nerdeyse 50 Yıldan Fazla bi Geçmişi Var bu Ülkede ve Ne Genelde Nede Yerelde İnsanlık İçin Yapılmış, İnsanların Yaşam Standartlarını Üst seviyeye Çıkarmak için hangi Hizmeti Sundunuz Çok merak ediyorum. 50 Yıl Nere , 14 Yıl Nere Diye Sorarlar Adama. Şimdiye Kadar Nerdeydi İnsanlık için Uğraştığını Savunan Bu Chp. Belediyenin İçinde Çalışan Personelin Hakkını Bilip Bilmeden Savunacagina Önce Size Ait Belediyelere Bi El Atın Derim Ben. Sizlere Bağlı Belediyeler ve şehirler İçler Acısıyken, Konforuyla Hizmetiyle, Işığı ve Ahengi ile Malatya Belediyesine ve Personeline Yorum Yapabilcek Durumda Olduğunuzu Düşünmüyorum. Sizin Adınız Anamuhalefet evet iyi yada kötü herseye Oynuyorsunuz. Ama Yine Arada Kendinizi unutuyorsunuz. 50 seneden Bugüne Ne Yol Aldinizki
  Bundan Sonrada Alabilesiniz. İncir Ağacı Dikmiş Olmanız Sizin için En Azindan Biz Ağaç Diktik diyebileceginiz bir Durumda olmanızı sağlar. Ama Güzel Malatyamıza ve Belediye Binamıza da Extra Bi Hoşluk Katacağı İçin Tşk bile Edesim geldi size…cocuklariniza Anlatıp Gosteceginiz bir dikili Agaciniz var Artık. Tebrik Ederim
  CHP Örgütü ☺
  ,

  1. İLTER dedi ki:

   Derya hanım önce CHP kaç yıl iktidarda kaldığını iyi bir araştırın.
   Chp’li belediyeleri söylemişsiniz İstanbulda ki 14 chp li belediye asgari ücret 1500 tl olduğunu, Adana Çukuroca ve seyhan ilçelerinde 1500 tl oduğunu bilin istedim.

   7 HAZİRAN SEÇİMİNden ince akpin asgari ücretle en ufak bir vaadi bulunmazken, chp sayesinde 1 kasım seçimlerinde ZORLA 1300 tl yaptı, onuda görüyoruz ki MALATYA BELEDİYESİ YAPMADI!!!!

 11. Mehmet dedi ki:

  AKP herzamnki gibi at Gözüyle bakmış tabi okumamş burda yorum yazan AKP’liler açıklasınlar Say’ın başkanlarına gariban işçiler için Maaş kesintisi yapan Belediye Başkanı’na Gönderme yapıldığını

 12. Sercan dedi ki:

  seninleyiz Enver kiraz

 13. Mustafa dedi ki:

  Kamu ve devlet malını çalanlar için en güzelini Maın Süresinde belirtilmiş “Gördün mü o dini yalan sayanı? İşte odur yetimi itip kakan; yoksulu doyurmayı özendirmez o. lanet olsun o namaz kılanlara/dua edenlere ki, Namazlarından/dualarından gaflet içindedir onlar! Riyaya sapandır onlar/gösteriş yaparlar. Ve onlar, kamu hakkının yerine ulaşmasına/zekata/ yardıma engel olurlar.”” ”

  AKP VE YANDAŞLARINA DUYRULUR

 14. Hüseyi4444 dedi ki:

  Seninleyiz Enver kiraz

 15. Hüseyin dedi ki:

  Sen ağacı boşver asgari ücreti imzalattın mi imzalatmadin mi onu acikla

 16. mehmet cakmak dedi ki:

  Chp Malatya il teşkilatını ve başkanını kutluyorum

 17. Deniz dedi ki:

  İmran Süresi 161. Ayet’te derki – Hiçbir peygambere ganimet malını gizlemesi (devlet-millet malını aşırması) yaraşmaz. Kim böyle bir aşırma ve ihanette bulunursa kıyamet günü aşırdığını boynuna yüklenerek getirir. Sonra da herkese kazandığının karşılığı tastamam ödenir, onlar haksızlığa da uğramazlar.

  Bu ayeti iyi okusunlar belki bişeyler çağrıştırır

 18. Seyit dedi ki:

  Chp her zaman halkın haklinin yanında olmuştur. Tebrik ediyorum Sayın Enver kirazı

 19. Mustafa dedi ki:

  Sayın Çakır; CHP’nin bu ülkeye ne yaptığını merak ediyorsa AKP’NİN sattıklarına baksın. Olmadı ayakkabı kutularına baksın. Ha oda yetmese gemiciklere baksın. Yiye yiye bitiremediğiniz ülkeye baksın.

 20. Çagla dedi ki:

  Ahmet cakir Baskanimizdan iyi gönderme.. sizin diktiginiz incir agacida Kurur ama neyse 🙂 Bir dikili agaciniz olmus Oda Belediyemizin önünde olmus. Sizin alanlariniz bile kabul etmiyor incir agacini kaldirmiyo 🙂

 21. huseyinmeric dedi ki:

  “chp nin türkiyede….varsa bir eserini…lütfen yazınız…70 yılda…çok çalıştı…milleti fakirleştirdi…köylü seviyoruz…onun partisiyiz…deyip….seçimden seçime sadece sloganlarla kulandı..kendi halkının sesi olacağına. ..hep faiz lobilerin yanında oldu…hiç bir ilde…hizmetlerini görmeyen ahirette göç edenler….ahirette hesap soracak…onu bir tarafa bırakalım…çok emek verdi….hizmet eserlerini…
  milyonlarca halkın parasını…diktiği heykelleri ….harcadı inkar edemeyiz….işte eseri buydu….
  şimdi. .
  14 yıldır ak parti iktidara gelişiyle…türkiye…hizmet ataklarını-eserleri-halkına sevdalı-milletini kendine hizmetçi değil-milletine hizmet edenler çoğaldı…faiz lobileri-dış mıhrak-iç mihraklar tek tek rengini belli etti..biz…tüm bunları…ak partinin ve sn:cumhurbaşkanımızın gelişiyle gördük…tanıdık…ve millet…her seçimde oylarını hizmet edene-vatanını seven tarafa kulandı…en son 1 kasımda. ..% 49.5 ile ak parti diyerek sahiplendi. ..
  ve chp türkiyede….malatya’da hezimete uğradı..veli ağaca trafo’nun yanında kedicikler çektiği…tweetler …unutulmadı…umudunu kedicikler bırakanın sonu mağlubiyetle olur…ak parti önce allaha sonra bu necip milletine güvenerek zafer kazandı. malatya belediyesinin önünde dikilen incir fidanlar kimse kanmaz..yapacağınız..hizmet. .vatana-millette ve malatya ne gibi projeleriniz varsa onlarla gündem yapınız…yoksa..ya susun…ak parti hizmet etsin…yada gelin ak parti teşkilatına birlikte çalışarak…yardımcı olunuz…
  “bu vatan hepimizin..sahip çıkmak için ataklarını bu necip millet görsün…
  “ahmet çakır başkanımız..harika bir tweet atmış…darılmayınız-küsmeyininiz..
  helal olsun deyiniz….helal olsun ahmet çakır başkanım….bizler duacınızız..
  .”durmak yok yola devam”başkanım..
  ●■●
  not:geçen yaptığım yorumu sildiniz…bunu yakıştıramadım ….lütfen tarafsız olun…silmeyiniz.
  ●■●

 22. Taha dedi ki:

  Türkiye Tarihinde ve 90 Yıllık Parti Tarihlerinde Sorarlarsa Bu Ülke İcin Naptıniz Diye Hiçbir İcraatımız yok demezsiniz Artık dikili bir ağacınız var 😉

 23. bekir Öner dedi ki:

  Enver kiraz yürek mi yiyip bunları yapıyorsun bilmiyorum ama boş işle ugraşıyon sizin yıllar önce ülkenin ahlakına servetine hılafetine incir ağacı ektiniz zaten ve o incir ağacı zamani geldi kurudu bundan çok rahatsız siniz biliyoruz eski Türkiye yok artık. Sen git bahçede kiraz ek enver kiraz.

 24. merve dedi ki:

  Simdi bunlar kalkıp “CeHaPe ağaçlara sahip çıkıyor hatta incir agaci bile dikti . ” derlerse yikilirim ya 🙂

 25. merve dedi ki:

  Chp Belediye işçileri diyor hala. Halk diyoruz %52 diyoruz 49.5 DİYORUZ. incir agacini bu ülkeye dikenleri halk biliyor . Karar veriyor diyoruz .. Anlamamazliktan gelince unutulur mu zannediyorsunz? CeHaPe konuştukça batiyorsun SUSMAYİ DENE BENCE 🙂 😉

 26. Hakan dedi ki:

  Başkanımızın diline sağlık chp ye bomba etkisi yaratacak bir kapak olmuş.

 27. Yunus dedi ki:

  40 yıldan fazla süren chp iktidarında bu milletin ocağına incir ağacı diktiniz.. Miilet sizden sonra ekmek yemeye başladı onamı göz diktiniz şimdide karalamak çamur atmak tek vasfınız olmus. İcraate gelince tek laf yok..

 28. orhan dedi ki:

  valla onu bunu bilmem, Ahmet Başkanımız vurmuş direk goll olmuş :))

  1. Muhammed dedi ki:

   Haklısın işçilere vurmuş Ahmet Başkan

 29. Servet dedi ki:

  Siz ne yaptınız satılanlar dışında bir bak istersen. Tekel, Sümer, Şeker birer birer AVM oluyor yapılan o işte…

  1. onur dedi ki:

   Bedava mı satıldı avm oldu parasıyla değil mi ağzı olan boş boş konuşuyor CHP 🙂

   1. Servet dedi ki:

    yandaşa değerinin çok altında verilerek mi? Sen dolu konuşuyorsun baya!

 30. Elif dedi ki:

  Cumhuriyeti, yıllarca Malatya’yı besleyen, büyüten, kentin ekonomik yükünü sırtlayan, ama gelır gelmez üç kuruşa yandaş gruplara, “gavurlara, yahudilere (Tekel)” sattığınız Mensucat fabrikasını Suudiler, Tekeli Katar Emiri, Şeker Fabrikasını Kuveyt Şeyhleri Allah rızası için kurmuşlardı!!!!!!!!

 31. Ramazan dedi ki:

  Yav he he.. Türkiye Cumhuriyeti devletini de zaten babanız kurmuştu.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."