Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Çok Özel Bir Proje..”

“Çok Özel Bir Proje..”
 • 23.01.2016
 • Dünyanın ilk ve tek Karaciğer Nakil Hastanesi Malatya’da törenle açıldı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde hizmete giren, dünyada ilk ve tek örnek olan Karaciğer Nakil Hastanesi için resmi açılış töreni düzenlendi.

Hava muhalefeti nedeniyle Turgut Özal Tıp Merkezi’nin başhekimlik bölümünde düzenlenen açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya eski milletvekili Cemal Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Baro Başkanı Enver Han, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MESOB Başkanı Şevket Keskin, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, çok sayıda STK temsilcisi, işadamları, üniversite öğretim üyeleri katıldılar.

a4Davetlileri İnönü üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz birlikte karşıladılar.

Karaciğer Nakil Hastanesi’nin aynı zamanda Türkiye’de bir yeniliğe imza atılması olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, “İnönü Üniversitesi 41. yaşına giren ve kemalatini tamamlamış artık bir üniversitedir. 41 bin 500 öğrencisi olan bunların içerisinde 60’a yakın yurtdışı öğrencisi olan bin 300 yabancı uyruklu öğrencisi yer alan, 800’e yakın öğretim üyesi olan, 6 bin çalışanı olan Karaciğer Nakil Hastanesi ile birlikte bin 400 yataklı ve Türkiye’nin en çok yoğun bakım yataklarına sahip olan ve birçok araştırma ve uygulama merkezi olan bölgemizin, ülkemizin saygın bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Bugün açılışını yapacağımız tesislerin mali bilançosunun 100 milyon TL’nin üzerinde olduğunu ifade etmek istiyorum. Bunlardan olimpik yüzme havuzumuz üniversitemizin özgelirlerinden., sayın bakanlığımızdan aldığımız destekle, diğer yatırımlar ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vermiş olduğu yatırım parasından yapılmıştır. Huzurunuzda Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve hükümetlerine İnönü Üniversitesi’ne verdikleri değer ve verdikleri yatırım bütçesinden dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı üniversite üst yöneticisi olarak ifade ediyorum” dedi.

“ONKOLOJİ HASTANESİ VE ÇOCUK HASTANESİ İLAVE EDİLEBİLİR”
a7Rektör Prof. Dr. Çelik, “Şunu iftihar ve huzurla ifade edebilirimki, İnönü Üniversitesi 41. yaşına girerken İletiş Fakültesi, ziraat Fakültemiz ve Doğanşehir’deki Vahap Küçük beyin katkısı ile yapılan Meslek Yüksekokulu’da bu sene bittiğinde yüzde 99 fiziki yapılanmasını tamamlamış bir Anadolu Üniversitesi hüviyetine kavuşmuş olacaktır. Bundan sonra belki sayın bakanlarımızın, vekillerimizin, yerel siyaset adamlarımızın da bildiği gibi belki Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Karaciğer Nakil Hastanesi gibi bir Onkoloji Hastanesi, bir Çocuk Hastanesi uydu hastane olarak Turgut Özal Tıp Merkezi’ne ilave edilebilinir. Bundan sonra İnönü Üniversitesi artık bilim ve teknoloji üretmede ülkenin ihtiyacı olan bilgi ve donanımlı insanları yetiştirmenin yanında ülkenin ihtiyacı olan ileri işlerle uğraşan bir üniversite hüviyetine geçecektir. Buna özellikle bu noktaya dikkatlerinizi çekmek istiyorum” şeklinde konuştu.

İnönü Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projelerine önem verdiğini belirterek, Kale’de yapılan su sporları tesisleri ile bölgede bütün su sporları branşlarının yapılabileceğini anlatan Rektör Prof. Dr. Çelik, olimpik açık yüzme havuzunun da Malatyalı gençlere ve hizmet vereceğini kaydetti. Kampüs içerisinde yapılan Öğrenci merkezi’nin Türkiye’deki diğer üniversiteler için bir rol-model olduğunu belirten Prof. Dr. Çelik, bütün öğrencilerin tek bir bina içerisinde bütün sorunlarını çözeceklerini kaydetti.

“BU BİLİM KAHRAMANLARI OLMASIYDI, BUGÜN BU HASTANEYİ AÇAMAZDIK”
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik konuşmasında şunları söyledi:

a2“İnönü Üniversitesi her alanda başarılı olmak için çaba göstermekle birlikte sağlık alanında başarılarıyla öne çıkan bir üniversite hüviyetindedir. Şüphesizki, tıbbın her alanında kaliteli bir sağlık hizmeti verme bilinci ile bütün hekimlerimiz çaba sarf etmektedir. Ama bunların içerisinde özellikle bir grup arkadaşımız son 12-13 yıldır istikrarla yaptıkları bir işi sürekli olarak geliştirerek devam ettirmişlerdir. Bizde son 7.5 yıl içerisinde Karaciğer Nakli ile uğraşan bu arkadaşlarımıza her türlü konuda destek vermeye çaba sarf ettik. Sanıyorum son 5 yıldır dünyanın ikinci en çok karaciğer nakli yapılan merkezi hüviyetine kavuştu. Öncelikle bu işi başaran, bugün 22 cerrahin ilgilendiği ve aynı anda 5 karaciğer naklini yapabilecek konuma gelen bu arkadaşlarımızı, özellikle bunların başında bu işin liderliğini yapan Prof. Dr. Sezai Yılmaz olmak üzere, bu bilim kahramanlarını, huzurlarınızda alkışlıyorum ve hepsine teşekkür ediyorum. Sayın bakanlarımı, eğer başarılı, bu işleri böyle yapan bir grubumuz gün ve gün belli bir çizgiye bu işi getirmeselerdi bugün açılışını yapacağımız Karaciğer Nakli Hastanesi’ne de ihtiyaç olmayacaktı. Onun için onlara özellikle teşekkür ediyorum. Asıl teşekkürü de bugün aramızda bulunan ve her zaman onu Malatya’nın bakanı ve sahibi olarak gördüğümüz Kalkınma bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a yapmak istiyorum. Bu projeyi Sezai Yılmaz ve o günkü bir kısım milletvekili ve Malatya’daki sivil toplumdaki arkadaşlarımız ile birlikte Bakanımız sayın Cevdet Yılmaz’a sunduğumuz da, O aynen şöyle söylemişti, ‘Bu artık Malatya’nın değil, İnönü Üniversitesi’nin değil, Türkiye’nin bir projesidir’ demişti ve arkasında bize 90 milyon TL’ye yakın tesisat ve bina için paranın tahsisini sağlamıştır. Sadece karaciğer Nakil Hastanesi değil, üst görev yaptığım bu kurumda her zaman desteğini gördüğüm ve olumlu projelerimize destek verdiği için ve özelliklede Karaciğer Nakil Hastanesi’ne üniversitemizin kavuşturulmasına verdiği destekten dolayı Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Diğer bir konu sadece biz karaciğer nakli yapmıyoruz. Bakınız son 7 yılda böbrek nakli, kemik iliği nakli, kornea iplank nakli, kornea nakli ve 2 ay önce arkadaşlarımız Türkiye’de ikinci olarak ince bağırsak nakli yaptılar ve pankreas naklinin yetkisini aldılar Sağlık Bakanlığından. Öyle sanıyorum ki gelecekte Turgut Özal Tıp Merkezi, organ nakilleri merkezi olarak ülkemizde ve dünyada tanınan bir merkez hüviyetine kavuşacaktır. Bu üniversitenin ileriye dönük sağlık sektöründeki stratejisi organ nakilleri merkezi olmaktır.”

“TÜFENKCİ ÜNİVERSİTE İLE MEDENİ İLİŞKİLER KURDU”
Rektör Prof. Dr. Çelik, “Sadece bakanımıza değil, bu konuda desteğini gördüğümüz milletvekillerimize de teşekkür ediyorum. Bu arada bir teşekkürü de Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’ye yapmak istiyorum. Burada görev yaptığım süre içerisinde nezaketi ile üniversitenin yerinin ne olduğunu bilerek bizimle kurduğu medeni ilişkiler ve desteğinden dolayı huzurlarınızdan Malatyalı Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci’ye de teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Çelik, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde görev yapan başhekimlere, başhekim yardımcılarına ve tüm üniversite personeline de teşekkür ederken, “Bunu Malatyalılar çok iyi bilir, göreve geldiğim hafta, stadyum için üniversite olarak ilk haftada yer vermiştik, stadyum halen yarım, bu arada biz onlarca ülkenin parasını ülkenin menfaatin, çıkarına ve insanlarımızın hizmetine seferber ettik ve bu başarı takım başarısıdır. Bir üniversite rektörünün tek başına yaptığı başarı değildir, Onun için takım arkadaşlarıma da huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“MALATYA’NIN TARİHİ YAZILIRKEN SEZAİ HOCA HAKETTİĞİ YERİ ALACAKTIR”

a5Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci açılışta yaptığı konuşmada, “Burada yapılan hizmetleri ben biliyorum ki marka değeri Türkiye’yide aşacak. Bunun için ben başta rektörümüz ve Sezai hocama çok teşekkür ediyorum. Bu enstitünün kurulmasında ben biraz hikayeyi biliyorum. İl başkanıydım ve milletvekilimiz Öznur Çalık ile biz hastaneye ziyarete gelmiştik, Sezai hocam hatırlar mı bilmiyorum bize sunum yapmıştı. O sunumda şöyle bir fikir ortaya çıktı. Demiştiki Sezai Hocam, ‘Bizim bunu artık büyütmemiz lazım, kalıcı hale getirmemiz lazım, enstitü haline dönüştürmemiz lazım.’ Bununla ilgili böyle bir konuşma ve sohbet yapılırken, Milletvekilimiz Öznur Çalık, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’ı aradı, böyle bir fikrin olduğunu, ‘Ne destek verirsiniz’, hatta Öznur Çalık, Ahmet Çalık’ı da aramıştı. Bakanımız Cevdet Yılmaz, ‘Hay hay’ demişti. Ahmet Çalık’da ‘Destek veririz’ demişti. Böyle bir şeyle başlamıştı. Ben buradan Cevdet Yılmaz bakanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekte Hükümette bulunduğu süre içerisinde Malatya’ya her daim müspet baktı, bölge olarak Malatya’nın kalkınmışlığı noktasında hemfikir olduk. Her konuda destek verdi, üniversitemize de ayrıca büyük destekler verdi. Kabinede de biz yan yana oturuyoruz, komşuyuz. Bize de kendisi her zaman ağabeylik yapıyor, destek veriyor, tecrübelerini paylaşıyor. Bunun içinde kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Öznur hanıma ve diğer milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten Malatya’nın değeri olduğuna inandığım Sezai Yılmaz hocam, her zaman zaman söylüyorum; Sezai Yılmaz hocam, böyle bir değeri ve yeteneği Türkiye’nin her hangi bir yerinde, Türkiye’yi bırakın dünyanın her hangi bir yerinde çok yüksek ücretlerle ve çok yüksek statülerde, sosyal imkanlarda hayatını idame ettirebilirdi. Kendisi Malatya’ya olan vefasından, sevgisinden dolayı burada kaldı. Nice öğrenciler yetiştirdi, nice hocalar yetiştirdi ve gerçekten de ileride Malatya’nın tarihi yazılırken Malatya’nın bir değeri olarak hak ettiği yeri alacağına inanıyorum. Kendisi zaten bütün Malatyalıların ortak paydası. Eğer böyle bir ekip olmasaydı Malatya’da, onlar inatla zorluklara rağmen bu çalışmaları sürdürmeselerdi, hocaları yetiştirmeselerdi, öğrencileri yetiştirmeselerdi bugün böyle bir eserden bahsedemeyecektik. Bir kez daha emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yine o hocalara sahip çıkan ve bu vizyona uyuşan ve sürekli laftan çok icraat yapan rektörümüze de teşekkürlerimizi iletiyoruz, ekibine de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi bir kez daha iletiyoruz. Burada sadece Karaciğer Nakli Hastanesi öne çıktı, Öğrenci Merkezi de önemli bir yatırım. Öğrencilerimizin üniversite ile akademi ile bütün işlemlerinin yapılması noktasında bir merkezden yönetilmesi İnşallah diğer üniversitelerimize de rol model olarak diye düşünüyorum. Yine bizim Malatya’mız içinde önemli bir eksiklik olan su sporları noktasında üniversitemizin öncülük etmesi, bu noktada örnek tesisler inşa etmesi ilimiz için bir kazanımdır” ifadelerini kaydetti.

“NİÇİN CİZRE’DEKİ ÇOCUKLAR BİR SEZAİ YILMAZ OLMASIN”
AKP hükümetlerinin üniversitelere her zaman sahip çıktığını belirten Tüfenkci, “AK Parti 81 ilde üniversite yaptı ve fiziki imkanlarını geliştirdi. Öğrenci imkanlarını ve akademik imkanları geliştirmek için her türlü maddi gayreti veriyoruz. Ama biz istiyoruzki, burada yetişen insanlarımız, akademisyenlerimiz bu ülkenin bütününe sahip çıkacak şekilde, bu ülke için çalışsınlar ve bu ülkenin değerlerinden olsunlar. Belki eleştirilebilinir, burası bir akademik camia, dün Diyarbakır’da ilkokulda okuyan, belki her biri bir akademisyen olacak, o çocuklarımıza bomba atmaktan çekinmeyen, çukurlar açanlar, bomba tuzaklayanlar, gelip bu eserleri görmeleri lazım. Niçin bu eserler Cizre’de de olmasın, niçin Şırnak’ta da olmasın, niçin oradaki çocuklarda yetişip bir Sezai Yılmaz olmasın diye ben düşünmekten de alamıyorum. O bildiriye imza atanlar acaba gelip o çukurları gördüler mi? O okula atılan bombayı akademik aydınlığın ve bilincin neresine yerleştirelim, insanlığın neresine yerleştirelim, İslami değerlerin neresine yerleştirelim, onunda takdirini sizlere bırakıyorum” ifadelerini kaydetti.

“AYRI BİR ÖNEME SAHİP ÇOK ÖZEL BİR PROJE”

a6Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “4 önemli yatırım projesinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Birincisi Kale Su Sporları Merkezi. Kale beldemizi hepimiz biliyoruz. Gerçekten güzel bir konumda. Karakaya sahilinde ancak yeterince potansiyelini değerlendirebilmiş değil. Çok daha iyi noktalara gidecek inşallah. Burada 1.3 milyon TL yatırım bedeline sahip Kale Su Sporları Merkezi, yöremize renklilik katacak, bütün çevreye hitap eden önemli bir yatırım. İkincisi Olimpik Açık Yüzme Havuzu. 3.4 milyon TL tutarında bir yatırım. Üniversitemizin ve kentimizin sportif hayatına, sosyal hayatına önemli bir katkı diye düşünüyorum. Üçüncü yatırım Öğrenci Merkezi. 10.5 milyon TL’lik bir proje. Özgün bir proje. Böylgec öğrencilerimizin hayatı daha bir kolaylaşmış olacak. Daha nitelikli hizmetler sunulmuş olacak. Bu proje için ayrıca tebrik ediyorum. Dördüncü proje ise Karaciğer Nakil Hastanesi. Bu proje tabi, bugün açılışını yaptığımız yatırımlar içinde çok ayrı bir yere, ayrı bir öneme sahip çok özel bir proje. Bendeki bilgilere göre, bu alanda dünyada müstakil olarak yapılan ilk nakil hastanesi. Sadece bu alana uzmanlaşmış başka bir hastane yok dünyada. Bir ilk olma özelliğini taşıyor. 90 milyon TL üzerinde bir yatırımdan bahsediyoruz. 12 ameliyathane, 36’sı yoğun bakım olmak üzere 154 yatak kapasitesi olan çok ciddi bir hastane yatırımından bahsediyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN NEREYE GELDİĞİNİ GÖSTEREN BİR PROJE”
b1Bakan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Niçin böyle bir projeyi hayata geçirdik? Tabi yerelden gelen bir proje. Bu projeyi bize getirdiler ve biz de baktığımızda uzman kadrolarla değerlendirdiğimizde bu projenin tüm ülkemiz için çok anlamlı ve önemli olduğuna karar verdik. Avrupa’da nakil sayısı itibariyle en fazla karaciğer nakli yapılan üniversite İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezimiz. Dünyada da ikinciyiz. Nakillerde başarı oranımız yüzde 80-85 oranında. Çok da başarılı bir şekilde yapıyoruz. Dolayısıyla çok iddialı olduğumuz, ön plana çıkacağımız bir alan olarak gördük bu alanı. Dünya birinciliğini de hedef olarak koyduk ve bu yatırıma başladık. 2013 yılında bir yaz günü temelini attık ve kısa bir süre içinde şimdi hep birlikte hizmete alınışını yapıyoruz. Bu tür projeleri ben önemsiyorum. Ülkemiz adına ve yöremiz adına. Türkiye’nin nereye geldiğini gösteren projeler bunlar. Bilimsel ve akademik olarak geldiğimiz yeri ve kalkınmışlık seviyemizi gösteren projeler. İnsanımıza özgüven veren projeler. Ve bunların yapılabilir olduğunu içeride dışarıda gösteren projeler. Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Malatya’da, Avrupa’da birincilik elde ettiğimiz bir bilimsel alanın olması bir özgüven unsuru aynı zamanda. İnsanımıza güvendiğimizde, insanımıza gerekli imkanı sunduğumuzda, neleri başarabileceğimizi, nerelere ulaşabileceğimizi gösteren bir proje. Bu anlamda çok önemli gördük ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. Milli bütçemizden destekler sunduk. Kısa sürede hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duydum. Tabi bu tür projeler insanla hayata geçiyor. Fiziki ortamları oluşturabilirsiniz, çok şükür ki Türkiye’nin artık bu noktada çok farklı bir gücü var.”

“ÇOK İYİ BİR EKİBİMİZ OLMASAYDI, BU YATIRIM YAPILMAZDI”
a3Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’a teşekkür eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “AK Parti hükümetleri üniversitelere çok ciddi yatırımlar yaptılar. Özellikle Anadolu’daki üniversitelerimiz geçmişle mukayese edilemeyecek ölçüde alt yapıda belli bir seviyeye ulaşmış durumdalar. Ama alt yapı ve fiziki ortamlar yetmez. Asıl olan, o fiziki yapıları dolduran insanlardır, onlara hayat veren, ruh veren, onları gerçek anlamda aktif hal getiren insan gücüdür. Bu noktada da en önemli farkımız, akademisyen kadromuz. Sezai Yılmaz hocamızın başkanlığında, koordinatörlüğünde, çok iyi bir ekip olmasaydı bugün bu noktalara gelmezdik, bu yatırımları da yapmazdık açıkçası. Bu ekibe güvenmeseydik, bu ekip olmasaydı, geleceğe güven duymasaydık, bu kadar ciddi yatırımı gerçekleştirmezdik. Bu ekibin gün geçtikte genişlemesini duymaktan büyük memnuniyet duydum. Çok daha geniş bir kadrodan bahsediyoruz. İnşallah bu kadro artarak devam eder. Ve dünyada karaciğer nakli dendiğinde herkesin adres olarak Malatya’yı, İnönü Üniversitemizi gösterdiğini görürüz inşallah. Değişik alanlarda da uzmanlaşmış, yapılamaz denilen işleri de yapabilen, yeni yeni bir takım alanlarda ülkemizi üst noktalara taşıyan bir ekip bir merkez olmasını canı gönülden temenni edip, Sezai Bey ve ekibine teşekkür ediyorum bize bu imkanı sağladıkları için” ifadelerini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından bakanlar ve protokol üyeleri toplu halde açılış kurdelesini kestiler.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Karaciğer Nakil Hastanesi’nde inceleme yaptılar.

HABER-FOTO: Levent BARIŞ, Burhan KARADUMAN, Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Kadir dedi ki:

  ee hastane açıldı hayırlı olsun da yıllardır çalışan kadro gelecek diye kandırılan personel ne olacak? kadro verilecek mi yoksa taşeronda çalışmaya devam ettirilip hemşirelerin rahatları kat be kat artıp, abartmıyorum tüm işi yüklenip asgari ücretle çalışmaya devam mı edecekler ???

 2. Ahmet dedi ki:

  Bu haberin içinde gözden kaçan çok önemli bir de gerçek var. İnönü Üniversitesi rektörü zaten üniversitede var olan olimpik yüzme havuzunu üniversiteyi soktuğu durum gibi yanlış yönetim ile katletmiş, yerine milletin parası ile 3.4 tirilyon daha harcayarak bir daha yapmış. Bu durumun hesabını kimse sormayacak mı? Zaten havuz vardı, niye bir daha 3.4 trilyonu niye harcadın diye sormayacak mı? Bir de açılışını yapıyor. Ayıptır, günahtır sayın bakanlar.

 3. emir efe dedi ki:

  ya fiyasko projeyi süsleyip millete sunuyorlar kac kez acacaklar hastaneleri barajları ben hilmioğlunu görüşü ters olmasına rağmen sahsım olarak arıyorum bi hastamızı uzman doktora gösterebilmemiz mucize olmuş rektör reklamı bıraksında hocalar ile aramızda duran o otomatik kapıları kaldırtsın

 4. Yasin dedi ki:

  Sayin Malatyahaber yetkilileri, ben yillarfan beridir gazetenizi takip ederim gurbette yadayan bir malatyali olarak. Dun buraya bir yorum yaptim yayinlamadiniz. Bubdan sonra sizinde solcu cenahtan bir kukla oldugunuzu anlamis bulunmaktayim. Bir dahada sizi okumayacagim, elimden geldigince insanlarada bunu iletecegim, habercilik falan yaptiginiz yok. Ayip size.

  1. Serkan Doğan dedi ki:

   Aynen doğru katılmamak mümkün değil YASİN gardaş aleni yapılanı tesbit etmişsiniz

 5. Cesamin ÖZKAN dedi ki:

  Özgür özerk üniversitelerden yana olan aydın akademisyenlere teşekkürler. Fatih Hilmioğlu’na teşekkürler. AKP işte onun gibi yurtsever akademisyenleri suçlar ve tutuklama özlemi ile yanar. Oradaki açılışta AKP lilerin bulunması kadar utanç verici bir şey olamaz. Türkiye’den üniversitelerin akademisyenlerin saygınlığını, bilimsel çalışmalarını baltalayanlar bilimsel başarı içerikli açılışlara katılarak oralara uymayan beyinleri ve varlıkları ile rahatsızlık yaratmışlardır. Ancak eskisi gibi Ünüversiteler ve bilim yuvaları bu ülkede üstlerine düşeni yapacak ve dünya çapında bilim insanı yetiştirmeye devam edeceklerdir. Yani deve dikenine inat çiçekler açmaya devam edecektir.

 6. Ahmet İndap dedi ki:

  Sezai Yılmaz’ı Ankara’dan naklen getiren Rektör Ömer Şarlak’tır Bilginize

 7. Kadir Adıyaman dedi ki:

  Rektöre lanet okuyanlar utanmadan en ön saftalar adam gibi adam ömer çelik üniversiteye hizmetlerinizden ötürü teşekkür ederim helal olsun.

 8. Ali Doğan dedi ki:

  Karaciğer Nakil Enstitüsünün bugüne gelemsinde çok büyuk fedakârlığı olan, gerçekten gençliğini ve ailesini işine feda etmis eski Başhekim Dr. Mehmet Aslan’ın törene davet dahi edilmemis olması apaçık bir vefasızlıktır. Rektör Bey kadir kıymet bilmese de Malatyalılar bu işin gizli kahramanlarını çok iyi biliyor.

  1. Süleyman Özerol dedi ki:

   Malatya Yorum gazetesi yazı işleri müdürlüğüm sırasında (1999 yılı) bir arkadaş ile ziyaretine gittiğim Fatih Hilmioğlu, “Buraya öyle doktorlar getireceğim ki dünya tanıyacak” demişti. Sonra da projelerinden söz etmişti. İşte “Ankara’dan getireceğim” dediği doktorlardan biriydi Sezai Yılmaz…
   Sonra mı?
   AKP iktidarıyla birlikte ödenek kısma kısma, personel istihdamı daraltma ve benzeri nedenlerle Hilmioğlu’nu zora sokmaya çalıştılar. Başaramadılar… Ama Ergenekon diye bir senaryo ile başardılar…
   Helal olsun adamlara…
   Siyaseti çok iyi öğrenmişler…
   Şimdi övünüyorlar…

   1. Ahmet İndap dedi ki:

    Sezai Yılmaz’ı Ankara’dan naklen getiren Şarlak Paşadır Bilginize

    1. Süleyman Özerol dedi ki:

     Şarlak rektör idi, ancak Hilmioğlu Tıp Fakültesi Dekanı idi ve onun etkisi yalnızca Sezai Yılmaz değil, daha birkaç doktor da vardı.
     Şarlak’ın rektörlüğünü de biliyoruz…

 9. Ali dedi ki:

  Dünyanın hiçbir yerinde tek başına karaciğer nakli hastanesi zaten olmaz. Dünyada tek hastaneyiz diye övünmek cahilliktir. İyi bir sağlık merkezinde genel transplantasyon ünitesi olur ve karaciğer nakli de bu ünitenin bir parçası olur. Tıpkı Amerikada birçok hastanede olduğu gibi. Niye şişiriyorsunuz olayları. Abartma işini rektöre bırakın. Siz doğru haber yapın.

  1. Süleyman Özerol dedi ki:

   “Dünyanın ilk ve tek Karaciğer Nakil Hastanesi” denmiş…
   “Organ Nakli Hastanesi” dense neyse…
   Resmi habercilik anlayışı hala değişmediğinden de bazı söylemler aynı kalıyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."