Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Çözülme Süreci Değil”

“Çözülme Süreci Değil”
  • 28.12.2015

AKP Malatya Milletvekili aday adayı Bülent Tüfenkci, Mimarlar Odası’nı ve Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi. 

Tüfenkci’nin ziyaretine ilişkin basın bülteni şöyle:

“AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, çözüm sürecinin yeni bir merhaleye geldiğini ifade ederek, “Çözüm süreci, asla çözülme süreci değildir” dedi. 

Tüfenkci, genel seçim çalışmaları kapsamında Malatya Mimarlar Odasını ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Mimarlar Odası Malatya Şubesi Yönetimi’nin değerli isimlerden oluştuğunu kaydeden Tüfenkci, yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu belirtti. 

Tüfenkci, odaların öncelikle meslek kuruluşu olduğunun bilinmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Mesleğin ilerlemesi noktasında gayret gösterilmesi gerektiğine ben hep inandım. Asla ve asla ayrımcılığa ve ideolojik düşüncelerinin olmaması gerektiği kanaatindeyim. Elbette ki nasıl ki her avukat arkadaşımızın bireysel anlamda dünya görüşü ve düşüncesi varsa, mimar arkadaşlarımızın da kendilerine has düşünceleri ve ideolojileri vardır. Ama odaların bunlardan öte herkese eşit davranan, her bir meslek mensubunun hakkını, hukukunu koruyan, mesleğin gelişmesine ve daha güzelleşmesine katkı sunacak çalışmaları ortaya koyması gerektiğine inandım” şeklinde konuştu.

Yasa değişikliğiyle beraber bir takım hakların kaybolmuş gibi görünebileceğini ancak geniş müzarekelerle birlikte, yeni bir yasayla daha kapsamlı ve farklı bir platforma oturtulabileceğini kaydeden Tüfenkci, milletvekili oldukları takdirde kendilerine iletilen sorun ve isteklerle ilgili gayret göstereceklerini dile getirdi. 

Tüfenkci, yapacakları her çalışmada istişareye büyük önem vereceklerini belirterek, meslek kuruluşlarının talep ve önerilerini her zaman dinleyeceklerini ifade etti.

Tüfenkci, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimin Türkiye için tarihi bir dönemeç olduğuna dikkat çekerek, “Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında insanlarımızın seçim yapacağı bir dönem. Türkiye’nin bundan sonrası için gidişatının hangi yöne ve nasıl olması gerektiği; yakalanan ekonomik, siyasi istikrarın, huzurun ve güvenin sürmesine yönelik bir insanlarımız seçim yapacak. İnşallah demokrasi ve istikrardan yana bir tercih olur” diye konuştu.

 AK Parti’nin iki yıldır üzerinde durduğu çözüm sürecinin bugünlerde yeni bir merhaleye geldiğine vurgu yapan Bülent Tüfenkci, şunları söyledi: “Bazılarının değdiği gibi çözüm süreci asla bir çözülme süreci değildir. Biz, çözüm sürecinde iki yıllık dönemde hep AK Parti’nin dirayetli duruşuyla, sabrederek, bire takım şartların oluşması sağlandı. Akan kanın durması ve annelerin gözyaşının dinmesi noktasında ki gelişmeleri kazanç saydık. Ama gelinen noktada iki yıllık bir gecikme olduğunda da ısrar ettik. Çünkü bu işin muhatapları, bölgedeki silahlı güçlerini çekme taahhütlerini yerine getirmediler. Ama geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda sürecin yeni bir merhaleye girdiği görülüyor. Biz, çözüm sürecinde ısrar ederken asla ve asla kamu düzeninin ihmal edilmesini de tasvip etmiyoruz. Oradaki vatandaşlarımıza, esnaflarımıza uygulanan tehdidin, baskının, şantajın hiçbir şekilde mazereti olmayacağını da biliyoruz. Bu noktada da AK Parti olarak İç Güvenlik Paketi’nin meclisten geçmesi noktasında gayret gösteriyoruz.”

Malatya Mimarlar Odası Başkanı Habip Ahmet Şahin ise, AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci’ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, aday adaylığı sürecinde başarılar diledi. 

Şahin, kent yapılaşması ve planlanmasında kaliteli fikirler yürüten Mimarlar Odası’nın Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’ndeki değişiklikler ile yarı kamu kurum niteliğinden çıkarılarak, işlevselliğini yitirdiğini savundu. 

Sorunların çözümü noktasında AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci’den destek beklediklerini dile getiren Şahin,  Mimarlar Odası’nın Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’ndeki değişiklikler ile yarı kamu kurum niteliğinden çıkarıldı. Bu durum bizi ve camiamızı üzmüştür. Sizden ricamız, milletvekili olacağını düşünerekten kısaca değindiğimiz sorunlarımızın çözümünü üretmenizdir. Biz, Mimarlar Odası olarak kentimiz için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız” dedi.

YEŞİLYURT MUHTARLAR DERNEĞİ..

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığı görevinde edinmiş olduğu bilgi birikim ve tecrübeyi, hizmete dönüştürme noktasında gayret edeceğini söyledi. 

Tüfenkci, genel seçim çalışmaları kapsamında, Malatya Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek, muhtarlarla bir araya geldi.

Malatya Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci’ye çıktığı yolda başarılar diledi.

Tüfenkci’nin AK Parti İl Başkanlığı döneminde her zaman kendilerinin yanında olduğunu ve yakından ilgilendiğini ifade eden Şahbaz, “Bülent başkanımız inşallah Ankara yolunda da bizlerle yakından ilgilenir. Kendisine çıktığı yolda başarılar ediliyoruz” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci ise, il başkanlığı döneminde muhtarlarla her zaman yakından ilgilendiklerini ifade etti.

Tüfenkci, muhtarlarla her zaman istişare yaptıklarını ve sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek, “Halka hizmet yolundaki mücadeleyi, muhtarlarımızla beraber gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi. 

AK Parti İl Başkanlığı’ndan milletvekili aday adaylığına geçmesinin hem teşkilat hem de şehir açısından avantaj olduğunu dile getiren Tüfenkci, “Yıllarca bu mücadelenin içerisinde olduğumuzdan dolayı şehirle ilgili her şeyi çok iyi biliyoruz. Sizlerle birbirimizi çok iyi tanıyoruz. İl başkanlığının getirmiş olduğu tecrübe, bilgi ve birikim var. Onun için teşkilatlardan gelen arkadaşlarımızın milletvekilliği görevinde bulunması büyük bir avantajdır. Sadece muhtarlarımızla değil, kanaat önderleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli istişare halindeydik ve iyi bir ilişkimiz var. Bizim aday adayı olmamızın en önemli nedenlerinden birisi de, edindiğimiz bilgi birikimini ve tecrübeyi hizmete dönüştürme noktasında gayret göstermek. Milletvekilliği görevi bize verilirse, duruşumuz ve tavrımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ortak Malatya paydası ve sevdası üzerine devam edecek” şeklinde konuştu.  

Tüfenkci, Malatya’nın sınıf atlaması gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Büyükşehirle beraber önümüzdeki dönem içerisinde ciddi anlamda sınıf atlamamız lazım. Bunu muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve merkezi hükümetimizle uyum ve güç birliği içerisinde yapacağız. Bizim her konuda birlikte hareket etmemiz lazım. İnşallah önümüzdeki dönem nasip olursa, bunu gerçekleştirmek için gayret göstereceğiz. En önemlisi de, Ankara’da bürokrasi ayağında Malatyalılar olarak bir zayıflığımız var. Bu siyasi gücümüzü, Ankara’da bürokrasiye çevirmeliyiz. Artık muhtarlarım Ankara’ya gittiğinde işleri ve hizmetleri çok daha rahat almalarını sağlamanın yolunu açmış olacağız. Kişisel taleplerden çok proje bazlı talepleri Ankara’da takip etmek ve onları hayata geçirmek önemli bir husus.” 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."