Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

“Cueva Gelecek, Oturup Konuşacağız”

“Cueva Gelecek, Oturup Konuşacağız”
 • 05.01.2021

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, “Ekonomik sıkıntımız var, pandemiden dolayı TFF’den kesilen yüzde 30’luk paradan dolayı var. İnşallah bunu hep beraber aşacağız. Diğer şehir takımlarına bakıp, kıyasladığınız zaman Malatyaspor’umuza istediğimiz desteği maalesef alamıyoruz. Ama bu belki de bizim eksiğimiz. Biz işadamlarımıza gideceğiz, siyasetçilerimizle konuşacağız. İstişare yaparak hep birlikte bunu çözmemiz lazım. Çok büyük bir para mı lazım, bugün eğer 30 milyon kesilmemiş olsaydı bizim sıkıntımız bitiyordu. Bugün 30-40 milyon Malatya için bulunmayacak bir para değil ama yeter ki bir olalım, bu sıkıntıyı aşarız” dedi.

“İNŞALLAH ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRÜRÜZ”

Demir Grup Sivasspor maçı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Gevrek, “Kendi sahamızda her maçı kazanmak istiyoruz. Aslında her çıktığımız maçı kazanmak istiyoruz ama sahamızda olunca galip gelmeyi istiyoruz. Tabii maçın ilk yarısında çok iyi olduğumuzu söyleyemeyiz ama bana göre ikinci yarı iyi oynadık.  Aslında Sivasspor’da iyi oynadı. Çok heyecanlı bir maç oldu. Özellikle ikinci yarı biz çok baskılı oynadık. Golü de bulduk ama tabii galibiyet golünü bulamadık. Bazen yenemiyorsan, yenilmeyeceksin. Bugün maç ortadaydı. Geçen sezon 1 puanın sıkıntısını çok yaşadık. Onun için 1 puan, 1 puandır. Artık önümüze bakacağız. İkinci yarıda oynadığımız futbolla inanıyorum ki çıkışımızı sürdürürüz. İyi bir takımımız var. Bazen istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz ama ikinci yarı iyi bir futbol oynadık. İnşallah bundan sonrada çıkışımızı sürdürürüz” ifadelerini kullandı.

“CUEVA İLE KONUŞACAĞIZ”

Gevrek, bir gazetecinin ‘Cueva konusunda bir gelişme var mı?’ sorusuna, “Cueva izinli, Türkiye’ye gelecek. Kendisiyle oturup, konuşacağız. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız, teknik heyetimiz ve sportif direktörümüzle konuşup bir karar vereceğiz” cevabını verdi.

“MAALESEF İSTEDİĞİMİZ DESTEĞİ ALAMIYORUZ”

Gevrek, bir başka gazetecinin ‘Hamza hocanın Erzurumspor maçı sonrası “oyuncular paralarını alamıyor” açıklaması vardı. Takımda maddi sorun var mı, alacaklar ödendi mi?’ sorusuna ise şu cevabı verdi:

“O açıklama farklı bir şekilde algılandı. Hocanın orada söylemek istediği şu; sezon başından buyana yayıncı kuruluşla ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. TFF ile defalarca toplantı yapıldı. Tabii orada paralar ödenmiyordu. Futbolcuların tabii bu sadece Malatya’da değil bütün kulüplerde bu durum vardı. Onu hocayla da konuştuk, söylemek istediği buydu. Hocamız o gün konuştu zaman 1,5 maaş vardı, şuan 2,5 maaş var. Önümüzdeki günlerde ödeme yapılacak. Federasyona baktığımızda o iş çözülmüş gibi görünüyor. İşin aslına bakılırsa bugün Malatya’nın yüzde 30 kaybı var. Bütün kulüpler için böyle bir durum var. İş böyle çözüldü ama bu bir çözüm değil. Malatya’nın yaklaşık 30 milyon bir kaybı var, bu da ciddi bir sıkıntı. Zaten pandemi ve sıkıntılar var.

Bütün Anadolu kulüplerinin gelirinin yüzde 90’ı buradan olduğu için bu bizim içinde sıkıntılı bir durum. Bizde bir kaynak bularak bu sıkıntıyı çözmeye çalışıyoruz. 30 milyon kaybın olduğu bir yerde ekonomik anlamda sıkıntımız var. Bu sıkıntıyı hep beraber aşmamız gerekiyor. Bizde kaynak, sponsor arıyoruz. Siyasetçi ve işadamlarımızla birlikte bu takıma sahip çıkmamız lazım. Geçen sene bunun acısını, sıkıntısını yaşadık ve üzüldük. Bu takım hepimizin ve herkesin destek olması lazım. O anlamda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüştük. Ekonomik anlamda nasıl kaynaklar bulabiliriz diye görüştük, sağ olsun belediye başkanımızda elinden geleni yapacağının sözünü verdi. Milletvekillerimizle, siyasilerimizle, işadamlarımızla hep birlikte bunu çözmeliyiz. Ekonomik sıkıntımız var, pandemiden dolayı TFF’den kesilen yüzde 30’luk paradan dolayı var. İnşallah bunu hep beraber aşacağız.

Diğer şehir takımlarına bakıp, kıyasladığınız zaman Malatyaspor’umuza istediğimiz desteği maalesef alamıyoruz. Ama bu belki de bizim eksiğimiz. Biz işadamlarımıza gideceğiz, siyasetçilerimizle konuşacağız. İstişare yaparak hep birlikte bunu çözmemiz lazım. Çok büyük bir para mı lazım, bugün eğer 30 milyon kesilmemiş olsaydı bizim sıkıntımız bitiyordu. Bugün 30-40 milyon Malatya için bulunmayacak bir para değil ama yeter ki bir olalım, bu sıkıntıyı aşarız. Başka kulüplere baktığınız zaman biz yine iyi durumdayız. Çözülmeyecek bir durum değil ama herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.”

“BAZI OYUNCULARIMIZA TEKLİF VAR”

Kaynak bulmak için gerekirse ara transfer döneminde teklif gelen futbolcuları dengeleri bozmadan satabileceklerini kaydeden Gevrek, “Teklif gelen oyuncularımız var. Tam net bir şey yok ama birkaç futbolcumuzla ilgili hem yurt dışı hem de yurt içinden teklif var. Önümüzdeki günlerde net bir şekilde değerlendireceğiz. Tabii kulübün menfaatini düşüneceğiz. Özellikle bu sezon en büyük sıkıntı ekonomik anlamda, bunu Allah’ın izniyle aşacağız” ifadelerini kullandı.

“GENÇ OYUNCULARA YÖNELECEĞİZ”

Gevrek, ara transfer dönemine ilişkin, “Ara transfer dönemi daha yeni başladı. Tabii transfer olacak. Özellikle genç oyuncularla ilgili girişimlerimiz var. Geçen sene Youssuf gibi bir oyuncuyu Türk futboluna kazandırdık, belki dünya futboluna kazandıracağız. Bizim bir taraftan da küçülmemiz lazım. Ekonomi anlamında da küçülmeye gitmemiz lazım. Bu nedenle genç oyuncularla ilgili bir çalışmamız olacak. Bizim şartlarımıza uyacak oyuncuları transfer edeceğiz. Transferde izlediğimiz oyuncular var. Tabii burada bir limitte var. Limiti de aşmamamız gerekiyor. Harcama limitinde bizim boşluğumuz vardı. Tabii Herrera gitti o düşülecek. Orada da sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Transfer konusunda da kulübün ekonomik durumuna göre yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Gevrek, bir gazetecinin ‘Yeni bir teknik heyet düşünüyor musunuz?” sorusuna ise “Takımın başında bir teknik heyet var” cevabını verdi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Haca444 dedi ki:

  Tam destek süper ligdeyiz..elaziga bakın..
  Tam destek hatalar yapsakta.. Maraş a bakın.
  Tam destek başkana Kayseri’ye bakın..
  Tam destek hocaya Sergen Yalçın a bakın..
  Beğenmedik adam Beşiktaş uçurdu.
  Tam destek Malatyaspor imza

 2. Serdar Bey dedi ki:

  Yıllarn gelirini yok ettin. Hesap vermedin. Kimse seni istemiyor ama inatla istifa etmedin. Bugüne kadar destek verdi belediyeler. Ama verdikleri paralar kayıp . Tabi ki bir daha 1 kuruş vermezler. Kaldı ki kimin parasını kime veriyorlar? Kimden güç aldıysan ve kime sırtını dayayıp istifa etmediysen git onlar versin sana para. Madem paran yoktu niye bırakmadın? Ne siyasiler ne de iş adamları.. bu satten sonra kimse sana 1 kuruş vermez. Denemesi bedava.

 3. Kral çıplak dedi ki:

  Sayın başkan cuevayı kırmızı bültenle aratıp,yakalayın.Türkiye ye iadesini isteyip müebbet hapisle cezalandırın.Cueva ile konuşacakmış..N e konuşacaksın..

 4. Dayı dedi ki:

  Başkan,Cueva’yı satın al ve ilerde satarsın,iyi topçu.

 5. ALP dedi ki:

  Düşme potasına hızla gireriz para almayan oyuncu oynamaz gecen sene gibi ateş hattına gireriz hadi hayırlısı

 6. Mustafa dedi ki:

  Başkanım inşaAllah sezon sonuna dımdızlak bırakmazsn takımı ?

 7. Tarkan dedi ki:

  Madem küçük bir disiplisizliğe tahammülümüz yok gönderi Ceuva yı onun yerine ondan kaliteli bir oyuncu alın biz de görelim

 8. Hakan dedi ki:

  Dünyanın futbolcusunu sattınız iki sene galibiyet primi aldınız daha belediyeden ne yardımı istiyorsunuz.Seffaf yönetim olsa belediyesi valisi herkes yardım eder ama malasef öyle bir intiba bıraktınız ki kimse bu yönetime yaklaşıyor.yuzunuzun akıyla bu seneyi bitirin zaten seneye takımı sizden alırlar şimdiden emeğiniz için teşekkürler.

 9. Bülent dedi ki:

  Eğer şeffaf olacaksanız, paralar çarçur edilmeyecekse, takım başarılı olacaksa organize edeceğiniz yardım kampanyasına destek vermeye hazırım.Ha bu arada yönetim olarak elinizi sizde cebinize atın.

 10. Malatyasevdası44 dedi ki:

  Evet Mehmet Bey e katılıyorum her kurum dernek şeffaf olmalı hesap verebilmeli

 11. Mehmet dedi ki:

  Adil başkan mali konuda malatyaspor sitesinde mali konuları her ay güncelleyin biz malatya liler olarak bunu takip edelim ve her maça seyircilli oynaniyormus gibi bilet alalım bir yardım kampanyası yapın ben emekli maaşı olan biri olarak kampanyaya katilirim malatya li olarak başımız yeterki dik olsun yenilmekte var yenmekte lakin adam gibi yönetim adam gibi teknik heyet Hamza hoca ile olmaz yönetimden önce malatya nin borcundan bahseden biri dürüst değil derhal yollamak gerekli malatya ya bir şey veremez takımı kutuplastiran biri ile olmaz açın tavsiyem

 12. Aşağışeherli. dedi ki:

  Gençlere yöneleceğiz? Olcay ve Umut 18 yaşında herhalım. Yine geçen yılın aynısı olacak gibi inşallah biz yanılırız. Bir kaç iyi oyuncu var onlarda gider ara tranfede ondan sonra bizde tabiri caizse debelenir dururuz.

 13. Mehmet dedi ki:

  Baskan gecen seneki gibi yine basladi oyuncularimiza teklif var felan filan.yine iyi oyunculari satip malatyayi küme düsürecekler.simdiye kadar elestirmemistim ama bunlar hak ediyor.ders alinmiyor huylu huyundan vazgecmiyor.ne haliniz varsa görün baska da diyecek bisey yok.

 14. Çakırrr dedi ki:

  Cuevayla kan davanızmı var anlamadık.Gerçekten bu mesele çok uzadı ve usandırdı.Ya kalır ya gider.Kalacaksa bir an önce gelip maçlara çıksın,iş işten geçince 40 Cueva bu takımı kurtaramaz,geçen yıl gördük,biraz ders alın.Gelmeyecekse yerine iki tane iş bitirici forvet alın.

  1. Malatyam için dedi ki:

   Hocaya uyup futbolcuyu kadro dışı bırakmak yerine PARA cezası verilmesi daha etik olurdu. YANLIŞ bir kararın sıkıntısını çok çekecekler. CUEVA gibi futbolcu olmasını isteyen birçok takımlar vardır. Biz de elimizdeki değere sahip çıkamıyoruz. Hemen İDAM sehbasına götürüldü.

   1. çakırrr dedi ki:

    baksanıza kaç tane taliplisi varmış.bunlar daha rajon kesiyolar.adam beni çıkarıyorsun diye deliye döndü.varmı böyle hırslı topçu.yine elbirliğiyle küme düşürecekler.

 15. EROL dedi ki:

  Adamın cezasını müebbete çevirmeyin.Ya oynatın ya gönderin.

 16. Tomugi dedi ki:

  Başkan açık açık diyor siyasilerden hiç bir destek yok burası spor kulübü siyaset olmaz.Neden destek vermiyorlar onbir şehir takımlarının siyasetçileri evde Belediyeleri sonuna kadar destekliyorlar ama bizimkiler birbirinin kuyusunu kazıyorlar,sanmayınki bizler görmüyoruz Elbet sandık önümüze gelir.Nerde bu yorum yapanlar sesleri çıkmıyor yoksa sizlerdemi bu takıma destek vermeyenlerdensiniz? Sonuna kadar Başkan yanındayız ama hocayıda sıkıştırın umutla kubulayla olcayla olmaz Başkaaaan.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Belediye malatya için ne ilgisi var bu takım kapanırsa bu şehrin yatırımına yazık değil senin oyun gerekmiyor.

  2. malatyalı dedi ki:

   takım küme düşünce başarısızsın beceremedin başkanlığı bırak dediler başkan muhtemelen kendine çok güvendiği için direnip bırakmadı millete hava yaptı şimdi kimden ne yardımı desteği bekliyor, zamanında bıraksaydın şimdi sonsuz destek olurlardı, seçimle sandıkla ilgisi yok

   1. TURGUT ÖZTÜRK dedi ki:

    Katılıyorum sana. Herkes kongre yap bırak dedi bu da ders aldım bırakmam dedi şimdi başa sarmış destek istiyor utanmadan. Geçen sezon takımın belkemiği oyuncuları satarak mahveden Adil Gevrek oyunculara teklif var diyor.

 17. Malatyalı dedi ki:

  Sen de yıllardır başkanlık yapıyorsun ya daha ne diyelim

 18. fth dedi ki:

  Klüpte 2 yıldır ekonomik sıkıntı var.Ama daha yeni dillendiriliyor.
  Takıma destek istemek ayıp değil herkes gücü yettiği kadar elini taşın altına elini koyarsa sıkıntılar giderilir.

  1. Salih dedi ki:

   Son 3 yıldaki gelirleri kaybolmuş kulübe güvenilmez bir yönetime başkana kim destek olurr güldürmee

 19. İsmail dedi ki:

  Cueva ile ne konuşacaksın?Adamı takımdan soğuttunuz.Gelse de oynamaz.Oynatamazsın.Cuevaya bir sürü teklif var.Hocan 5 eksikli sivasdan 1 puana seviniyor iken cueva bize fazla başkan.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."