Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

Cumhurbaşkanı Nikah Şahidi Oldu

Cumhurbaşkanı Nikah Şahidi Oldu
 • 05.08.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın oğlunun nikah şahidi oldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın oğlu İşletmeci Emre Çakır ile Makine Mühendisi Gözde Bakır, dünya evine girdiler. Malatya Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen nikah törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Toplu açılış töreni sonrası nikah sarayına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yol boyunca sevgi gösterilerinde bulunuldu. Erdoğan, halkı selamlayarak çocuklara oyuncak ve satranç takımı verirken, nikah sarayı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı nikah merasiminde genç çiftin nikah şahitleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AKP Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Öznur Çalık ile AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı oldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın kıydığı nikahta genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çakır çiftinden 5 çocuk sözü aldı.

Nikaha eski bakanlardan Güldal Akşit, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

iha- malatyahaber.com

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. orhan dedi ki:

  allah mesut etsin

 2. FIrat dedi ki:

  Ahmet çakır yine belediye başkanlığına yada millet vekilliğine aday gösterilsin bundan sonra AK partiye de oy vermem bu kadar net . Geçen secimde tayyip başkanın hatrı ve fetoculer den dolayı oyumuzu verdik . Ama tayyip başkan inşallah ahmet cakir a bir daha makam mevki vermez

 3. M.Ç. Mahmut ÇOBAN dedi ki:

  MALATYA BELEDİYESİ YOLSUZLUKLAR VE YOLSUZLUK DOSYALARININ KAMUYA MALİYETLERİ ve EMANET SAHİPLERİ;

  Boylu Fidan Alım İhalesi = 2 MİLYON TL.

  Trambüs (Adrese teslim ihale için uydurulan ve halen olmayan araç, ihale adı) (Elektrikli Körüklü Otobüs) İhalesi = Duraklar, araçlar, bakım onarım istasyonu, kur farkları, gelecek aynı fiyatlı yapılacak alımların garantisi nedenleri ile ucu açık olmakla beraber= 150 MİLYON TL. ÜSTÜ

  Nostalji Oyun Bahçem SODES Projesi Yolsuzluğu= 260 BİN TL.,
  Hançe Parkmetre Firmasının aldığı ihaleden oluşan kamu zararı= 1 MİLYON TL.,

  SAMPAŞ sözde kaynak kodlu, fahiş fiyatlı yazılım ihalesi ve sonrasında işletme gideri adı altında SAMPAŞ adlı FETÖ/PDY Terör Örgütü Şirketine yapılan ödemeler, aktarılan kamu kaynakları= 10 MİLYON TL.,

  MOTAŞ A.Ş. de hasılatın kayıt dışı bırakılması yöntemi ile bu güne kadar= 750 MİLYON TL.,

  MOTAŞ A.Ş. de hasılatın kayıt dışı bırakılması yöntemi devletin KDV. Kurumlar Vergisinden bu güne kadar uğradığı zarar tutarı= 258 MİLYON TL.,

  İMAR YOLSUZLUĞU ile İmar parsellerine yasal emsal yapı haklarına ilave olarak sahte tapulu alan arttırma, %20 ortak kullanım alanı ekleme, sahte hibe tapularındaki yapı haklarını ekleme, imar durumu, imar hattı, vaziyet planı, proje ve ruhsat aşamalarında da yapı alanı ilave etmek, yerinde ise tüm bunlara ek inşaat alanı büyütmek sureti ile 2(iki) kata varan, hatta geçen oranlarda inşaat yapılmak sureti ile haksız, mesnetsiz kazanç sağlanması yolsuzluğu kamu zararı= 500 MİLYON TL. ÜSTÜ

  Esenlik A.Ş. tarafından Belediyeye fahiş fiyatlarla satılan ürün, hizmetlerden fazladan yapılan ödemeler= TOPLAM BEDEL HESAPLANAMAZ.

  Tespit edilen, savcılığa, mahkemeye intikal edenlerin ise FETÖ/PDY Terör Örgütü bağlantılı , savcılar, kişiler marifeti ile üstünün kapatılması, sorumluların ilginç şekillerde aklanması, terfi atamaları yapılarak ödüllendirilmeleri ile oluşan KAMU VİCDANINDAOLUŞTURDUĞU HASAR BEDELİ= PAHA BİÇİLEMEZ.

  Bütün bunlar olurken “Bütün Malatya’nın vebali ve emaneti kendilerinde” olanlar ne hikmetse (işin ucunun kendilerine dokunmasından olsa gerek) açılan soruşturmaların üstünün kapatılması, sorumlulara sözleşmeli kadro verilmesi, sözleşmelilere kadro tahsisi, özel kalem üzerinden memuriyete sınavsız geçişlerinin sağlanması, sonrasında yönetici kadrolarına atanmaları, şube müdürü, daire başkanı, genel sekreter yardımcılığına atamalarının yapılarak ödüllendirilmeleri yolunu tercih etmişlerdir.

  Ehliyetsiz ve liyakatsiz, referanslı, pazarlıklı yönetici kadrolarına yapılan atamalar ile her türlü olumsuzluğun, usulsüzlüğün, sahtekarlığın, rüşvetin, paylaşımın, köşe kapmaca oyunlarının önü açılmıştır.

  KÖŞE BAŞLARINI TUTANLAR ÖNCELİKLE KÖŞE BAŞLARINA NASIL GELDİKLERİNİN SONRASINDA İSE KENDİLERİNİN VE EŞ, ÇOCUK, ANNE, BABA, KARDEŞ AMCA VB. YAKINLARININ KISA SÜREDE EDİNDİKLERİ HESAPSIZ SERVETLERİNİN, VE ENGELSİZ YÜKSELİŞLERİNİN HESABINI VERMELERİ GEREKİR.

  İnşaAllah hesaplar tutulmuştur, düzgün tutulmuştur.

  1. Ali dedi ki:

   Bu kişinin kuyruk acısı var benim bildiğim kadar. Zannedersem isim yabancı gelmiyor KHK Kararı ile ihraç edilenlerden. Burada uzun uzun köle yazısı yazmasına gerek yok, hukuki olarak git mücadeleni yap. Tabi haklıysan. Haklı olacağını düşünmüyorum, haklı olsa buradan yazmaz. Önce kendisini aklar, sonrada çıkar kamuoyuna derki; bana yanlış yapıldı, bende kazandım der.

   1. turgay soykan dedi ki:

    sizde kim oldugunuzu da yazında Ali çokta şahı merdan bulunmaz

   2. M.Ç. Mahmut ÇOBAN dedi ki:

    Ali Bey; öncelikle yazının “İÇERİĞİNİN” değilde “UZUNLUĞUNUN” sizleri rahatsız etmesine üzüldüğümü belirtmek isterim. Haksızlıklar, hukuksuzluklar, yolsuzluklar, adrese teslim ihaleler, isim uydurularak olmayan malın adrese teslim ihale edilmesi, “KPSS”na emek, para, zaman, ümit harcayarak giren, kazanan ve atama bekleyen bir çok nitelikli insanımız varken bunların görmezden gelinerek hiçbir kriter baz alınmadan, köşe başlarını tutanların referansları ile seçilmiş kişilerin önce sözleşmeli olarak işe başlatılmaları, sorasında türlü yollarla kadro tahsis edilerek, özel kalem üzerinden sınavsız memur yapılarak atanmalarına Malatya Belediyesinde Teknisyen statüsünde Devlet Memuru olarak çalışmakta iken karşı çıkan ve her türlü yasal mücadeleyi yapan Ülkemdeki ender omurgalı insanlardan, devlet memurlarından biri olduğumu belirtmek isterim. Bu arada gerçek ad ve soyadımı kullanıyorum.
    Cevabım uzun olacak. Bu nedenle öncelikle bulunduğunuz kapı önünden ayrılmanızı, elinizdeki tuzluk, yağdanlık, peçete vb. materyallerle işiniz olmayacağından bırakmanızı, ilk yardım bilgisi olan birilerinin yanında sakin bir şekilde, rahat edeceğiniz şekilde oturmanızı, ilaç kullanıyorsanız ilaçlarınızı yanınıza almanızı, yazılanları sükûnetle, yavaş yavaş, dinlene dinlene, sindire sindire okumanızı öneririm.
    Başlıyorum;
    Atama ve görevlendirmeler yoluyla görevi kötüye kullanan kişileri 03.08.2012 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Makamına şikayet ettim.
    Anayasa ve yasalara aykırı atama ve görevlendirmeler yoluyla görevi kötüye kullanma suçu işledikleri gerekçesi ile A.Ç., A.B., E.M., M.Z.H. Haklarında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına 2012/22723 soruşturma dosya numaralı suç duyurusunda bulundum.
    Soruşturma izni verilmemesi Danıştay 1. Dairesinin 2014/1407 E., 2014/1477 K. Sayılı kararı ile kaldırıldı.
    Süreç Anayasa Mahkemesinin 2015/11732 dosya numarası ile komisyon incelemesi aşamasındadır.
    Anayasa ve yasalara aykırı atama ve görevlendirmelerin yürütmelerinin durdurulması ve iptali için Malatya İdare Mahkemesinde açtığım 2014/1428 E. Sayılı Dava Danıştay da inceleme aşamasındadır.
    MOTAŞ A.Ş. akıllı kart satış ve yükleme hasılatının yazılım yoluyla kayıt dışı bırakılarak yapılan yolsuzluğu detayları, kamera kayıtları ile birlikte Malatya Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunarak 2013/8179 numaralı soruşturma dosyasının açılmasını sağladım.
    Elektrikli Körüklü Otobüs için “TRAMBÜS” isminin uydurularak ihaleye çıkılması konusunda yapılan yolsuzluk için Malatya Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunarak 2015/3497 numaralı soruşturma dosyasının açılmasını sağladım.
    Hançe Parkmetre, Boylu Fidan Alımı, Sampaş, Sodes vb. başlıklarla yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri ise sanal ortamda işlediğimden ve yazımı uzatmak istemediğimden tekrar etmek istemiyorum.
    Tüm bunlara verecek cevabı olmayanlar çareyi görev yerimi sürekli değiştirmekte buldular. 07.11.2012 – 22.11.2016 tarihleri arasında 18 ayı Malatya Beydağı Konaklama Tesisinde olmak üzere 14 defa görev yerim değiştirildi. Malatya Belediyesinde 4 yıl içerisinde 14 defa görev yeri değişen tek personel olarak rekoru halen bende olduğunu belirteyim. Mobbing amacıyla tarafıma yapılan atamalarda haksızlık, hukuksuzluk, keyfilik had safhada, aleni ve açık olduğundan yapılan atama ve görevlendirmelerin yürütmelerinin durdurulması ve iptali için açtığım;
    Malatya İdare Mahkemesi 2014/319 E. – 2014/1610 K.,
    Malatya İdare Mahkemesi 2015/27 E. – 2015/906 K.,
    Malatya İdare Mahkemesi 2015/683 E. – 2015/1206 K.,
    Malatya İdare Mahkemesi 2015/1500 E. 2016/443 K. Sayılı davalar lehime sonuçlandı.
    Bunların büyük bir kısmı Malatya Haber, Yeni Malatya Gazetesi ve diğer mahalli yazılı ve görsel basında yer aldı, yayımlandı.

    FETÖ/PDY Terör Örgütüne, Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyelik, mensubiyet veya iltisak yahut bunlarla irtibat şüphesi oluşturacak; Gazetelerine, dergilerine, basım, yayın kuruluşlarına herhangi bir aboneliğim bulunmadığı, sendikalarına, derneklerine, vakıflarına herhangi bir üyeliğim olmadığı, bankalarında hiçbir şekilde açılmış hesabım olmadığı, herhangi bir para yatırma işlemimin olmadığı, okullar, dershaneler, yurtlar ile hiçbir bağlantım, irtibatım söz konusu olmadığı, kullandığım telefon ve bilgisayara FETÖ/PDY Terör Örgütü üyelerince haberleşme amacı ile kullanıldığı belirlenen BYLOCK veya EAGLE programını indirmediğim, kurmadığım, kullanmadığım, FETÖ/PDY Terör Örgütü üyelerince darbe gecesi oluşturulan WhatsApp gruplarında hiçbir şekilde yer almadığım, Belediye içerisinde ifa ettiğim görev kapsamında FETÖ/PDY Terör Örgütüne veya irtibatlı gerçek veya tüzel kişilere menfaat, çıkar sağlayacak herhangi bir iş veya işlem yapmamın söz konusu olmadığı, FETÖ/PDY Terör Örgütü ile veya başka herhangi bir örgütle irtibatlı yemek, sohbet, gezi vb. herhangi bir organizasyona davet edilmemin, katılmadığım söz konusu olmadığı halde Belediye tarafından oluşturulan komisyon kararı ile önce açığa alındım. Sonrasında ise 677 Sayılı KHK. ile ihraç edildim.
    Yasal haklarım için mücadele etmeye elbette ki devam edeceğim. Haksızlığın giderilmesi için dava açma, suç duyurusunda bulunma, CİMER ve BİMER üzerinden başvurularda bulunma vb. tüm yasal haklarımı, yasal platformlarda sonuna kadar kullanacağım.
    Göz ve vicdanı körelmiş, aklı başkalarının ipoteğinde, elinde tuzluk, yağlık, yağdanlık, peçete kapı önlerinde hazır kıta bekleyerek, hasbelkader kendilerine düşecek atıklarla beslenenlerin “HAK, HUKUK, YETİM HAKKI, KUL HAKKI, KAMU HAKKI, EHLİYET, LİYAKAT, ALLAH KORKUSU” vb. kavramları bilmesini, haberdar olmasını, yaşamasını zaten beklemiyorum.
    Maalesef; hakkın, haklının, hukukun değilde, gücün, kuvvetin rağbet gördüğü, güç ve kuvvetin olduğu tarafta görünebilmek için girilen kılıklara bukalemunların şapka çıkardıkları zaman sürecinden geçiyoruz.
    Zaten hakkımda bilginiz, belgeniz olmadan “Haklı olduğumu düşünmemeniz” bulunduğunuz tarafı net bir şekilde göstermektedir.
    Açıklamadığım yolsuzlukların, açıkladığım yolsuzluk konu ve tutarlarından kat be kat fazla olduğunu da belirteyim.
    Bende olduğunu iddia ettiğiniz “Kuyruk acısı” yukarıda kısmen açıkladığım “HAKSIZLIK, HUKUKSUZLUK, YOLSUZLUK VE BUNLARI YAPANLARA KARŞI MAKAMINA, GÜCÜNE, KUVVETİNE, KUDRETİNE BAKMAKSIZIN VERDİĞİM MÜCADELENİN” şahsınızda karşılığı olmadığından, algınıza hitap edemediğinden, bulunduğunuz noktada, isteğiniz şekilde görme alışkanlığınızın yansımasını adlandırmanızdır.
    Verdiğim mücadele anlaşılan sizde “KUYRUK ALTI ACISI “oluşturmuş olmalı ki “İÇERİK” değil, “UZUNLUK” rahatsızlık vermiş.
    Allah can sağlığı ve güç verdiği müddetçe gücüm yettiğince her platformda haksızlıklarla, yolsuzluklarla, hukuksuzluklarla, bunları yapanlarla mücadele etmeye İnşaAllah devam edeceğim.
    Göz ve vicdanınızın açılması, aklınızı başkalarının ipoteğinde kurtarmanız, rızkınızı, rızık sahibinden bekleyerek çalışmanız ve tuzluk, yağlık, yağdanlık, peçete tutarak kapı önlerindeki bekleyişinizin son bulması, yazdıklarımı anlayabilmeniz, sindirebilmeniz dileklerimle sizlere “hoşçakalın” demek istiyorum.
    HOŞÇAKALIN!…

  2. sabri dedi ki:

   Bu güzel çalışmanızdan dolayı sizi tebrik edeiyoruz kardeş. Bu dünyada da mutlaka hesabı sorulmalı. Adalet ve Kalkınma Partili yöneticilere sesleniyorum. Nokta kadar adalete inanıyorsanız bu konuları araştırılsın. Gereği yapılsın. Bu ne yahu.

   1. M.Ç. Mahmut ÇOBAN dedi ki:

    Ben Teşekkür Ederim. Memleket bizim. Çivi çakılsada, çivi sökülsede… İnşaAllah gücümüz yettiğince sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 4. turgay ince dedi ki:

  sen kalk taaa ankaradan malatyaya ahmet çakırın düğününe şahitlik için gel, olacak şey değil ya. ahmet başkanım malatyaya vermiş olduğun hizmetler için teşekkür ederiz. Allah’ına kurban kahraman çakır

  1. Hakan dedi ki:

   ya ne hizmet ne hizmet. kardeş dürüst ve omurgalı olun.

 5. Mert kurhan dedi ki:

  Allah 2 cihanda da mutluluklar versin inşallah.

 6. Mehmet dedi ki:

  Rabbim mutluluk versin kardeşlerimize iki cihan sadetiversin kıymetli cumhurbaşkanınızı görme şerefine nail olduk büyük şehir belediye başkanımız sayın ahmet çakır ı kutluyoruz emeklerinden dolayı tesekkurlerimi bir borç bilirim

 7. Malatyali dedi ki:

  Yav Hasan Erkoç Nerede ,Hiçbir resimde yok😁

 8. sabri maden dedi ki:

  İnanılır gibi değil. Bitmemiş, yarım kalmış projeleri sayın Cumhurbaşkanına açtırarak siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Ayıptır, günahtır. Ne halkı nede Tayip Erdoğanı aldatamazsınız. Öyle şirinlikler falan. Ayıptır.

 9. İBRAHİM MUSA HACIUSTASÜLEYMANOĞLU dedi ki:

  Öncelikle Ahmet başkanımıza hayırlı olsun. Rabbim genç çiftimize iki cihan Saadeti nasip etsin inşallah allah mutlu Mesut etsin. Biz Ahmet başkanımızdan ve yaptıklarından memnunuz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası degil . Büyükşehir Belediyemizin yaptıklarını çekemeyenlere inat tam gaz çalışmaya devam .

  1. İsmet dedi ki:

   Abi sen nerelisin

 10. Sinan dedi ki:

  Rabbim bir ömür boyu mutlu mesut eylesin inşallah.Tabi böylesi mutlu ve özel güne siyaseti karistirmamak isterdim lakin yorumlara bakınca insan duramiyor haksizliga karşı sessiz duramiyor çünkü haksızlık karşısinda susan dilsiz şeytandır diyor dinimiz.Malatya mız büyükşehir oldu lakin bizler hala büyükşehir oldugumuza alisamadik daha hangi caddeler sokaklar büyükşehir yada merkez ilçeler olduğunu bilmiyoruz benim istirhamim insanlarımız baskani eleştirirken yaşadığı ve işyerinin bulunmuş olduğu adreslerin büyükşehir belediyesine mı yoksa merkez ilçe belediyelere mı ait olduğunu ogrenmeli.Tekrardan çifte bir ömür boyu mutluluklar dilerim.Unutmayalim Reis ilk defa İstanbul Ankara gibi büyükşehirlerden sonra ilk kez Malatya’ya gelip nikah şahitliği yapmıştır ki buda Reis in Ahmet Cakir Başkana vermiş olduğu önemi gösterir

  1. Ali Baba dedi ki:

   Bu güzel günde bu güzel insanların akdine şahitlik ettiği için Cumhur’un başkanına teşekkürler…

 11. Serhat dedi ki:

  Cumhurun Başkanı böylesi güzel bir gün de başta malatya halkı olarak Ak Parti sevdalıları ; yaşlısı genci çocukları dahi göz ardı etmeden böylesi güzel bir olayda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Syn Ahmet Çakır’ı ve ailesini yalnız bırakmamakla birlikte çocuklarımızın bile kalplerinde taht kurmuştur. Allah ülkemizin ve davamızın başından onu eksik etmesin. Malatyaya gelerek sadece Nikah’a şahitlik değil doğru insanların da hala başta olduğuna ve onu asla bu davada yalnız bırakmayacağına da şahit olmuştur…

 12. Murat inanc dedi ki:

  Başkanımızın düğününde nikah şahitliği için malatyaya gelen sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Reisi yakından gördüm ilk defa adamsınız. Emre çakıra da bir ömür boyu mutluluklar dilerm

 13. Hasan dedi ki:

  Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyorum. Reisimizi bu nikahta görmek büyük bahtiyarlıktı.

 14. Kerem Canpolat dedi ki:

  Düşünün ki Cumhurbaşkanı acil bir durum çıktı ve Malatya programını iptal etmek zorunda kaldı. Hemen çekemeyenler şunu diyecekti; Erdoğan Çakır’ı sildi veya belediyede yolsuzluk çıktı, o yüzden gelmedi diye sokak dedikodusu çıkaracaklardı. Adam belediye başkanının oğlunun nikahı için, daha 3-4 ay olmasına rağmen tekrar Malatya’ya geldi. Şimdi de bunu nasıl eleştiririz nasıl dedikodu çıkartırız diye uğraşıyorlar. Siz ne yaparsanız yapın, bu millet herşeyi görüyor ve biliyor. Malatyalı Cımhurbaşkanına da, belediye başkanına da sahip çıkıyor ve dimdik duruyor. Evli çiftlere de mutluluklar diliyorum.

  1. mehmet demir dedi ki:

   Kerem bey Cumhurbaşkanımızın işi çıkmasa bile Ahmet Çakır’ ın yaptıklarından illallah ettik ben kendim için söylüyorum tamam hizmet getiriyorsunuz eyvallah hiç bir şey demiyorum mutlaka yapılması gereken işler bunlar belki çok geç bile kalınmış ama lütfen şunları da görmemezlikten gelmeyin bir yolu 3 ay içinde 3 kere kazdılar milli servet bunlar hiç soruyor muyuz kendimize bunlar neden sürekli kazılıyor tamam yap ama bir kere yap temiz yap yok önce kazacağız sonra asfalt dökeceğiz sonra tekrardan kazacağız tekrar yapacağız el insaf milli servet gidiyor. Sadece bir şey söylemek istiyorum yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımıza oy veriyorum vermeye de devam edeceğim ama şuda bir gerçek Ahmet Çakıra oy verdiğim gün keşke KOLUM KIRILSAYDI da oy vermeseydim öbür dünyada iki elim yakasında olacak hakkımı helal etmiyorum.

 15. Ali dedi ki:

  Kız yurdu ile kuran kursu arasındaki 1cm lik göstermelik asfalt malatyamızq hayırlı olsun 1 yıldır milleti toza boģdunuz 1 günde güya yaptınîz keşke hergün gelsede çalışsanız o gelince gayretleniyor gidince ense yapıyorsunuz bizi kandırdınız tamam onu kandırmaya utanmıyormusunuz…

 16. Bekir Kara dedi ki:

  Bence dedikodu, hasütlük, iftira, karalama gibi şeylerin sonlanması lazım. Reis herkesin kim olduğunu, neci olduğunu bizlerden daha iyi biliyor. Burada belli bir grup var, tahminim 30-40 kişi falandır sürekli klavyenin yada telefonun başında belediye ile alakalı Çakır ile alakalı haberin altına olumsuz yorum atmakla meşguller. Bunlarda ya iş alamayan ya da işe giremeyenlerdir. Ama burada yazmayan, gerçekleri gören bir halk var. Malatya’nın insani başkanını seviyor ve destekliyor, Çalışmalarını da, dürüstlüğünü de çok iyi biliyor. Özellikle il dışından ara ara şehrimize gelen insanlar farkı daha iyi fark ediyor. Şimdi bu haberde evlilik haberi yapılmış, maalesef o çıkarcı grup bunun altına da olumsuz birşeyler yazarak itibarsızlıştırdığını zannediyorlar. Boşuna uğraşmayın, herşeyi gören bir millet var. Bu haberin altına mutluluklar dilemek gerekirdi. Bende şimdi diyorum ki; Allah mesut bahtiyar etsin.

  1. Hakan dedi ki:

   Kardeş hamdolsun işim var. Öyle sözler gibi yalakalik hayatımın bir aninda olmamıştır. Eğer olacaksa Allah canımı alsın. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun güzel bir sözü var. “1 saniyesine hukmedemedigin bu dünyada fırıldak olmaya gerek yoktur” der. Ben fırıldak olmadım hamdolsun. Fırıldak olup birilerinin arkasından iş takip edenlerden değilim. Sade bir vatandaş olarak BU BECERİKSİZ SİYASİLERİ istemiyor ve değişmesini istiyorum. Malatyami seviyor ve aşığım. Bence olumlu eleştirenlerin eleştirilerini dikkate alın. Bir AK partili olarak gidişat iyi değil. Sizde yalakaligi bırakıp omurgalı olun.

 17. Demirci Mehmet dedi ki:

  “ahmet çakır görevden alınıyor, ahmet çakır kayyum gelcek gidecek, ahmet çakır yolsuzluk yapıyor, ahmet çakır fetöcü, ahmet çakır şucu ahmet çakır bucu” dedikodularını yapanlarda yaptıranlarda artık şunu çok iyi biliyor, ahmet çakır adam gibi adam olmasaydı reis oğlunun düğünü için apar topar asla ve asla gelmezdi… artık malatyamız için çirkin dedikodular yerine hizmetlerin daha da güzel ve sağlıklı yapılmasına devam edilebilmesi için destek çıkma zamanı… ahmet çakır gibi namuslu ve vatan evladı ayrıca vatandaşın kolay ulaşabileceği bir belediye başkanı gelmedi gelmezde, destek olup şehrimizi güzelleştirmeye devam etme zamanı….

 18. İsmail dedi ki:

  Malatya nin sorunlarını değil ülkenin sorunları herkesin sorunu kaydımız para etmiyor. Bizi yönetenler bol keseden maaş alıyor. Yazık Malatya ya sahibimiz yoktur.

 19. esma dedi ki:

  YA yeni yapilan cevre yoluna ne demeli benim bildigim iki yildir yapimina baslanmis bu cevre yolu sehir mezarliginin ordan gelip hatun suyun dan gecip melek baba mahalle sinde kaldi bazi evler yikildi vr bazilati duruyor busayede kimse ne evine dogru durust bi dogalgaz cekemio cunku yikilir diyolar yada yada bir yatirim yapamiyor kimse bununla bir ilgilenen yokmu Allah aşkına bititin su yolu kentsel donusume girin artik guya buyuk sehir cokta tin yani secimi beklersiniz yine

 20. temel dedi ki:

  Başka şehirler deki stad açılışlarına bakın bir de biz dekine .
  Eskiden bu şehirde soran sorgulayan eleştiren gazeteciler vardı?

  Şimdi neredeler?

 21. Baybars dedi ki:

  Yolsuzlukların olduğu , borç batağında olduğu bir belediyenin başkanının düğününe katılması , acaba diyorum Büyükşehirin raporunu Reisimizden kimler gizliyor gösteremiyor. Raporları gizleyen göstermeyenler mevcut yönetimi bir daha aday göstersinler bakalım neler oluyor. Hiç mi sosyal medyayı takip etmiyorlar baksınlar Malatya ile alakalı ne dümenler döndüğüne . Bizler reisimizi seviyoruz mevcut yönetim oldukça Malatya’nın ablası dedikleri liyakatsız insanları başımızdan almadıkları sürece bir daha oy vermeyeceğin aileme de verdirmeyeceğim.
  Not: Düğün için Allah hayırlı etsin Mutluluklar dilerim .

 22. koca reis dedi ki:

  mahallelerde yolmu varkı köylerin yolları daha iyi her yer toz toprakk

 23. orhan ince dedi ki:

  ah keşke nikah sarayına giden yolun bir alt sokağından gitsede yada bir yeşiltepeye uğrasada herhangi bir sokaktan geçse idi nasıl yönetiliyor malatya görseidi çumhurbaşkanı yolları üç günde bir su kesilmesi ya bir kere çevik kuvvet özel harekatın önünü görse idi en azından tozdan geçilmiyor kandırmaca yönetiliyoruz

 24. aysel dedi ki:

  Yeni evli çifte hayırlı huzurlu sağlıklı bir yuva diliyorum

 25. Mert Korkmaz dedi ki:

  Rabbim genç çiftlere mutluluklar versin. Ama şunu yazmadan edemeyeceğim. 15 yıldır reisimizin arkasındayız. Ve olmaya da devam edeceğiz. Benim derdim şu şehrimiz kötü yönetiliyor. Yıllardır reisimiz kandırılıyor. Yollari olmayan bir stad için açılış yapılıyor. Ve daha ilginci bu stad da oynayacak takımımız şehirde yok. Stad teslim edilsin ben yolları 3 gün de yaparım diyen bir belediye başkanımız var malesef. Stadı 50 kişiyle açmak nasıl bir şeydir. Kimi kandiriyorsunuz arkadaş. Şehrin bütün sokakları rezalet içinde. 10 senedir eşmekten usanmadiniz. Her şey güllük gülistanlikmiş gibi gösteriliyor. Allah rızası için güzelim şehri artık beceren insanlara teslim edin.Yaziktir günahtır…

  1. aysel dedi ki:

   Reyisimiz ani bir kararla belirlenip süslenen yollardan degilde, mahalle aralarindan gitmek istese o zaman şehrimizin idarecilerin halini görmek isterdim. Ama nerdeee. Isallah birgün bunu da yapar Başkan

   1. Mahir dedi ki:

    Aysel hanım yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum, denetleyici bir mekanizma yıok ki

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."