Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“Vahap Amcaları Daha Ne Yapsın!.”

“Vahap Amcaları Daha Ne Yapsın!.”
 • 22.03.2019

“GİTTİM REİSİCUMHURA, BAKANI ARADI ‘VAHAP AMCANIN İHTİYACINI GÖR’ DEDİ”.. Doğanşehir Belediye Başkanı ve AKP Doğanşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Küçük,ilçenin birçok sorununu kendi kişisel maddi katkılarıyla da çözüme kavuşturduklarını, belediyenin borcu bulunmadığı gibi kasasında parasının olduğunu belirtti ve “Daha Vahap Amcaları ne yapsın!” diyerek, yeni dönemde de yapacak işleri bulunduğunu söyledi. Küçük, ilçenin hastane sorununun çözüme kavuşturulmasıyla ilgili katkısını da, “Reisicumhura gittim. Not yazdım, sayın reisicumhurum benim hastaneye ihtiyacım var, sağlık bakanını aradı. ‘Vahap Amcanın ihtiyacını gör’ dedi.”sözleriyle anlattı.

Doğanşehir’in işadamı- çiftçi kökenli 77 yaşındaki Belediye Başkanı Küçük, yerel ER TV’de Hülya Kaya’nın seçim röportajları programına katılarak soruları yanıtladı.

“5 TANE GENCİ CEBİMDEN ÇIKARIRIM”
Hülya Kaya’nın Küçük’le yaptığı röportaj şöyle:

Vahap Küçük: Öncelikle birlik ve beraberlik duygularımızla hareket etmekteyiz. Memleketimize siyasi görüşleri, düşüncesi, inançları ne olursa olsun. Birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var. Türkiye’de hem Doğanşehir’de ihtiyacımız var. Ben halkımdan bunu istiyorum. Halkımın da yumruk yumruk olmasını istiyorum.

Hülya Kaya: CHP adayı ile Saadet Partisi adayı Doğanşehir’de sıkıntı olmadığını, medeni bir seçim süreci olduğunu söylüyor.

VK: Vatandaş elini vicdanına danışır sandığa gider. En güzeli o. Vicdanlarına danışarak oy verirler, en güzelini yapan benim halkım. Ben onlara güveniyorum, halkımıza burada. Belki oyumu sana veririm, ona veririm dediği zaman sandığa giderken muhakkak düşünecek. ‘Yav Doğanşehir’e kim faydalı olabilir acaba? Vahap Küçük mü faydalı olur, Memet Bayram mı, Hasan Hüseyin mi faydalı olur diye. Ben onu biliyorum. Ne düşüncede olursa olsun kanaat edecek öyle oyunu kullanacak. Doğanşehir halkına güveniyorum.

HK: Sesiniz bayağı gür çıkıyor.

VK: Ben daha gencim. 5 tane genci cebimden çıkarırım ben. Çok şükür daha ayaktayım. Sesim iyi çıkar. Bende memleket sevgisi, memleket aşkı var bende. Onun için Allah da bana bu sesi ve gücü veriyor. Bende bu memlekette elimden geleni yapacam.

HK: Seçim çalışmaları nasıl gidiyor?

VK: Vallaha geziyorum, vatandaşların fikirlerini alıyorum. İhtiyaçları nedir, gelecekte ne istiyorlar benden, kazanırsak. Yapmış olduğumuz hizmetleri anlatıyoruz, halkla istişare yapıyoruz. İstişare yapmak güzel birşey, bunları not alıyoruz. Noksanlarımız varsa onları not alıyoruz. Allah bize nasip ederse noksanlarımızı yapacağız.

“BELEDİYENİN İÇİNE GİRDİM NE GİREM!..”
HK: Ne yaptınız 5 yılda Doğanşehir’e?

VK:Halkım biliyor ama yine de size anlatayım ben. Doğanşehirimize geldik büyük bir borçla aldık. Çok büyük borzla geldik. Büyükşehir olunca benim 6 tane belediyem vardı. Onların da borcu geldi bana anlıyor musun? Ama Cenab-ı Allah’a ben dua ettim, Yarabbi bunların bir kuruşunu nasip etme bana. Bir kuruş da yedirmem dedim. Allah’a güvenerek bu işi yüklendim. Ama belediyenin içine girdim ne girem. Her taraf borç. Ele alınacak bir tarafı yok, anlıyor musun. 6 tane belediyemiz borcu da geldi. Bunun bir belediyemizin borcu yoktu. Diğerlerininki vardı ama belde belediyelerinde en çok borcu olan da bugün karşımda olan Mehmet Bayram’ın borcuydu. Allah sizi inandırsın yalan atmıyorum. En çok borcu olan da oydu. Emin olun isterse açık oturuma gelsin açık açık konuşalım. Erkenek’e ne yapmış bugüne kadar. Ne yapmış, bu borç nasıl olmuş. Küçük bir belde bunun hesabını vermesi lazım.

Yine de Allah’a şükür Mehmet Bayram’ın da borcunu ödedim, Doğahşehir’in de borcunu ödedim. Hepsini 2 senenin içinde ödedim. Doğanşehir’i örnek bir borçsuz belediye yaptım. Bugün kasasında parası olan belediye şu anda görülmemiştir. İsterseniz miktarını da vereyim. 1,5 milyon kasamda paramız var.

HK: Peki demezler mi, bu parayı niye harcamadınız?

VK: Dur bekle. Harcadıklarım da var, yatırımlar da var. Şimdi Doğanşehir’e geldik, borçları temizledik ama dedik ki hizmet yapacağız. Bugüne kadar Doğanşehirimizin alt yapısı yoktu. 65 sene önce yapılan alt yapı vardı. Gelen ne yapmış, üstüne taşı döşemiş gitmiş. Başka birşey yapmamış. Alt duruyor, alt ölü, alt çukur. Ama ben dedim ki böyle olmaz. İlk alt yapıya girmemiz lazım. Büyükşehir Belediyesi ile anlaşarak alt yapıya girdik. Nüfus bakımından dolayı Vahap Küçük uğraştı hallettik ya, kanalizasyonu, suyunu yaptık ama yaptıkları hizmeti de kepçelerle küllü battık.

Dedik ki olmadı ne yapacağız? Doğalgazı getirek dedik. Gittim onun mücadelesini verdim. Bakanlıktan onu hallettim, bugün doğalgazı da getirdim. Doğalgazı da şu Doğanşehir’in yüzde 80’i yakıyor. Yakanların hepsi dua ediyor. Çoğu getiremedi beceremediler. Açık konuşuyum Vahap Küçük gibi yapamazlar onlar şimdi.

Haa dedik ki, olmuyor. Doğanşehir’in başka ihtiyaçları var. Ne ihtiyacı var. Dedik ki buranın kapalı pazar yeri yok. Kapalı pazar yeri de yaptım, yakında açılacak. Bunu ben yaptım. 1,5 trilyona yaptım. Dedik ki meydanımız yok. Doğanşehir’in meydana ihtiyacı var. Belki gelirken gördünüz mü, ihalesini yaptırdık şu anda inşaat devam ediyor. Meydanın yarısı park yarısı meydan. Aha şu karşıda devletin pancar şirketi ve devletin su işlerinin yerini Vahap Küçük olarak mücadele ettim, yerini aldım. Onlara da binalar yaptım, bunları oraya taşıttım. Burayı da Doğanşehir Kültür Sarayı inşaatı yaptık. İnşaatı devam ediyor. 1 dönüm de gençlik merkezine verdim, inşallah onu da yakında başlatacak. 2 tane örnek daire yaptım. Bunları halkım için yapıyorum. Daha ne diyelim.

“REİSİCUMHURA GİTTİM..VAHAP AMCANIN EMRİNDE YAPIN, DEDİ”

3 sene önce hastane yaptılar. Küçük bir hastane, Doğanşehir’e layık değildi. 25 yataklı. Dedim ki olmadı. Ta gittim, reisicumhura gittim. Not yazdım, sayın reisicumhurum benim hastaneye ihtiyacım var, sağlık bakanını aradı. ‘Vahap Amcanın ihtiyacını gör’ dedi. Şu anda Türkiye’de inşallah 130 yataklı hastanem devam ediyor. Özel bir hastane. Çok teşkilatlı bir hastane. Çünkü Doğanşehir’imin, halkımın buna ihtiyacı var. Bunu da becerdik. Ondan sonra 3 tane çocuklarımıza park yaptırdım. Mahallelerimizde cezaevleri, Allah kimseyi buraya düşürmesin ama, bugün 4-5 bin nüfus geliyor. İnşaat bitti 200 dönüm yer verdik cezaevlerine. Doğanşehir esnafı bundan faydalanacak. Bunun mücadelesini verdim. Bunu getirdim.

Bunları almak öyle kolay olmadı. Bunlar bakanlıklar, torpiller. Bunlar kolay olmadı. ‘Vahap Amcanın emrinde’ dedi, ‘Yapın’ dedi. Bizim burada dere yataklarımız var. Onları imara aldırdık. İnşallah Allah nasip ederse bu dere yataklarından 25 metre yol açılacak, kenarları da park olacak. Doğanşehir cennet gibi yer olacak, bunlar hepsi gündemimizde.

Biz kendi hizmetlerimizi devam ettirdik. Vahap Küçük bir üniversite yaptırdı buraya. Malatya’da böyle bir üniversite yoktur. Rektörler diyor ki, Malatya’da böyle bina yoktur, diyor. Onu yaptırdım. Kız İmam Hatip Okulu’nu yaptırdım. Yanında 200 kişilik yurt yapılıyor, şu anda. Bunlar da Vahap Küçük şahsi hizmetleri.

Doğanşehirimize hayırlı olsun, feda olsun Doğanşehirlilerime. Çünkü ben Doğanşehirimizi seviyorum.

“OY VERİR VERMEZ AMA SEVİYOR BENİ..”
HK: Doğanşehirliler sizi seviyor mu?
VK: Vallaha yüzde 90 beni seviyor. Oy verir vermez ama seviyor beni. Çünkü ben hepsinin yanındayım burada. Açık konuşayım, Türkünün, Kürdünün, Alevisinin hepsinin yanındayım. Hepsini kucaklıyorum. Bize oy versin vermesin. Önemli olan insanlık. Allah öyle emrediyor. Müslüman müslümanın kardeşi diyor. Bitti. Ama oyunu da elini vicdanına koy, sandığa gider oy kullan. Ben burada hizmet derken herkesin başkanıyım. Daha hizmetimiz çok mahallelerimize. Bugüne kadar bir sokaklarına taş döşenmemiştir.

39 tane muhtarlığımız var. İnan edin ki, diyeceksin ki noksanların var mı? Var. Ber parke taşlarını büyükşehirden almıyorum. Param ile alıyorum. Yemin ediyorum hepsini param ile alıyorum. Doğanşehir’in kapalı spor salonu inşaatı da bitti. Stad da yaptırdım. Bir ucunda Erkenekimiz, bir ucunda Polatımız, Sürgümüz. Allah bize ömür verirse, bundan sonra da Allah bana ömür verirse, şunu söylüyorum. Aha burada da halkım dinliyor. 2 sene ben görevde kalırsam Doğanşehirin mahallelerinin bir tane noksanı kalmayacak. İddia ediyorum. Soğuk hava deposu yok diyorlar. Vallaha yalan söylüyorlar. Yalan ile pilav bişmez. Gelip bu meydanlarda yalan söylemek olmaz. Ben şunu yapacam, ben bunu yapacam. Ben zaten dediklerini yaptım, yapıyorum.

Ben çiftçiyim çiftçi. Ben çiftçinin halinden anlarım. Ben çocukluğumdan beri karasabanla çüt (çift) sürdüm. Ben çiftçinin yanındayım, onların derdi benim derdim. Ben onlar için mücadele ediyorum. Daha Vahap Amcaları ne yapsın! Tütün daha önce az ekiliyordu, birden tütün para etmeye başlayınca memuru da ekti çiftçisi de ağası da tütün ekti. Tütünü bol ettiler, bol olunca tütün ucuzladı. Çiftçimize diyoruz ki kooperatif kurun. Devlette diyor. Üretsin markasını siz koyun, götürün İzmir’de Ankara’da İstanbul’da satın. Vatandaşın elinden 20 liraya 30 liraya alıyorlar, götürüyorlar 100-150 liraya satıyorlar. Ama benim çiftçim kooperatif yapsa, ben de onlara destek verecem. Tarım bakanını getirdim, hepsini buraya topladım. Orda her şeyi anlattı. Daha yeni yeni kurmaya başlıyorlar.

“BİRŞEYLER YAPAM DİYORUM..”

Benim 9 tane çocuğum var. Hiçbiri burada değil. Hepsi İstanbul’da, tek ben buradayım. Ben Doğanşehir’e aşık olmuşum. Birşeyler yapam diyorum, bu memlekete birşeyler yapam. Hem şahsımın parasını yatıram hem devletten.

Eskiden olaylar olurdu Doğanşehir’de. Bak ben 5 yıldır görevdeyim, hiç olay olmadı. Ben çok şükür mutluyum. Çünkü eşit davrandım, bundan sonra da devam edecek. Doğanşehir’de 1800 kişiye burs veriyorum, Vahap Küçük olarak. Türkiye’de 30 bin kişiye burs veriyoruz. Allah’a hamdolsun. Çıkıyorlar palavra atıyorlar. Nerden alıp yapacaklar, zaten ben yapmışım. Ulaşım ile ilgili sıkıntı var. Ben halkımdan şunu istiyorum. Görüşleri ne olursa olsun birlik ve beraberlik olsun. Hanımefendilere de saygılar sunuyorum.”

VAHAP KÜÇÜK KİMDİR?
Küçük, 1942 yılında Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Elmalı Mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Elmalı’da, ortaöğretimi ise Doğanşehir’de tamamladı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla ilgilendi.

1968 yılında Doğanşehir’e yerleşerek, burada ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisi’nin Doğanşehir’deki kuruculuğunu gerçekleştirdi ve ilçe başkanlığı görevini üstlendi. 1983 yılında Turgut Özal ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda yer alarak, Doğanşehir ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Özal’ın yaşamını yitirmesiyle bu görevi son buldu. 1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe civarına çiftlik kurarak ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı.

1985 yılında çocukları ile birlikte tekstil sektörüne faaliyete başladı. 2001 yılında AKP’nin kurulmasıyla ilçe teşkilatını oluşturarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Çeşitli sağlık ocakları ve okulların yapımını sağladı. Tekstil alanında LCW’nin kuruluşunu sağladı ve ortakları arasına girdi. Aile şirketi olan Küçükler Holding’in yönetim kurulu üyeliği görevini de sürdürüyor. Küçük, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Doğanşehir Belediye başkanlığı görevini getirildi. Vahap Küçük, evli ve 9 çocuk babası.

ER TV- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. fatih celik dedi ki:

  biz dogansehir il müftülügünü yaptık 25 bin lira bizim gibi bir cok kişi parasını alamadı magdur durumdayız kimse umurmadı ustune hoca bizden sikayetci oldu şimdi bekliyoruz vahap amca umursamadı müftüyü sürgün ettiler

 2. Emrah dedi ki:

  Vallaha ben akcadagliyim her hafta dogansehire gidiyorum. 2 defa gördüm vahap amcayi mükemmel bir insan mutavazi alçakgönüllü on numara diyebilirim ben dogansehirli değilim 2 defa bulunduğum bir yere ziyarete geldi bi sikintiniz ihtiyacınız varmi diye sordu adam gibi adam vahap amca bir myo yapmış mükemmel gidin butun öğrencilere karşılıksız burs veriyor ben orda ders veren bir hocayim her hafta gidiyorum. Vatandaşa kapısı açık ve istediğin zaman gorebilicegin bir insan kisilik ve şahsiyet olarak oyum orda olsa şahsını desteklerdim parti falan değil vahap amca dogansehir için bir firsattir kıymetini bilsinler öyle bir yüksekokul daha görmedim eksiksiz yapılmış ayrıca servis bırakmış öğrenciler yurda götürüp getiriyor kısaca vahap amca yeni tanıdım kiyaslanamaz bir değer saygilarimi sunuyorum o kadar güzel şeyler varki burda yazsam sığmaz tanıyın öyle yorum yapin ben 2 aydır malatyadan haftada bir giden biri olarak 2 defa okula ziyarete geldi öyle makamdada değil öğrencilerle oturup çayını içti hepsi ile tek tek ilgilenen bir şahsiyet helal olsun ne diyeyim

 3. Harun dedi ki:

  Akif turuncu o merkezdeki kotu eskı dıs kaplaması berbat yapıların yanında gayet iyi duruyor. Dunyanın bir cok ulkesınde oluyor turkiye de oluyorda malatyada modern bir bina neden olmasın sit alanı ı tarihi dokumu var. Sacmalamıssın. Altında otopark var. 14 kat 30degil. Ucube arıyorsan etrafına bak. İs adamlarını cekmek için her turlu ımkan verilir heryerde malatyada senin gibi hasut olunca kacıyor bursa koceeli ist la.

 4. akif tütüncü dedi ki:

  sen önce imara aykırı malatyanın tam ortasına diktiğin 30 katlu ucubenün hesabını ver

  1. VİRAL dedi ki:

   ucube dedigin yere adam 15 milyon tl verdi eski parayla 15 trilyon o parayı kaç kişi verebilir.

  2. murathan dedi ki:

   AKİF TÜTÜNCÜ, SEN İMAR KOMİSYONUNDAMISIN…İMARA AYKIRI OLDUĞUNU KİM SÖYLEDİ..YADA BANA İMARIN TARİFİNİ YAPSANA…

  3. Malatyalı dedi ki:

   Ayrıca 30 değil 15 bilgi yoksunu

 5. Saim yilmazer dedi ki:

  ALLAH vahap dayıma sağlık ve afiyet versin. Daha güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.

 6. ARAŞTIRMACI dedi ki:

  Vahap amca; Doğanşehir için bulunmaz birisidir, tüm yatırımlarını Doğanşehir e yapan sayesinde binlerce kişi ekmek yiyen en önemlisi de Reisi Cumhur ile direk görüşen ve talepleri geri dönmeyen biridir. kıymeti bilinmedi zaman inanınki Doğanşehir in bir köyden farkı kalmaz, yatırımlar durur kapanan köy yolları açılmaz, Devletin bir kuruşunu yemediği gibi belediye hizmetinde çalışan arabaları ve yakıtlarını kendi imkanları ile karşılayan biridir takdir Doğanşehir halkınındır, Vekilleriniz de Belediye Başkanlarınızda Devletin bir kuruşunu almasın bakalım bu ülke kalkınırmı kalkanmazmı takdir Doğanşehir halkının

 7. kadir dedi ki:

  bizede vahap amcaya Allah sana ve Ailene Sağlık sıhhat ve selamet versin demek düşer

 8. Gokhan dedi ki:

  Ağa denilen adam tamda bu işte milletin faturasina kadar oduyor, bunun gibi başkanı nerede bulacaklar bilmem

 9. turan yorulmaz dedi ki:

  Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapacak kapasite de bir dürüst adam.

 10. murathan dedi ki:

  ALAYCI BİR BAŞLIK OLMUŞ…YAKIŞMADI YİNE SİZE..HERZAMANKİ GİBİ DİKKAT ÇEKME ADINA SAÇMALAMIŞSINIZ…

 11. Serpil dedi ki:

  MaşaAllah Rabbim güç, kuvvet ,sağlık,sıhhat versin. Her il ve ilçeye bir Vahap amca gerek…

 12. Reşit dedi ki:

  Vahap Amcam ibadetin en büyüğünü yapıyor, daha ne yapsın !!!

 13. Mehmet gumus dedi ki:

  Merhabalar gipta ederek takip ettigim degerli is adami siyasetci vahap beyi saygi ve hurmetle selamliyorum lakin elestiri bazinda dusunmesin kimse alevi sunni v.s denipte mevcut adayin borcunuda ben odedim demek olmaz nacizane fikrimdir bu vahap bey ile ilceye nam olmus bir buyugumuz Rabbim omrune omur versin cunku halkina hizmetkar olmayi destur eyleyenden fayda gelir zarar gelmez degerli buyugumun ellerinden operim

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."