Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Darbe Gecesi Merkezde Toplanan İlk İl Malatya”

“Darbe Gecesi Merkezde Toplanan İlk İl Malatya”
  • 23.09.2016

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, darbe girişimi karşısında gösterilen çalışma ve hizmetler için teşekkür ederek, “Malatya özelinde de 15 Temmuz gecesinden itibaren demokrasi nöbetlerinde milletimizin o kahraman duruşunu çok ciddi manada korudu, kolladı ve kendi savunması ile de darbenin püskürtülmesine vesile oldular.” dedi.

Çalık beraberinde AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İbni Sina Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezini, Yeşilyurt Otizm Derneği ziyaret etti. Çalık, AKP Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe yönetim kurullarıyla da bir araya geldi.

İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal’a yapılan ziyarette konuşan Çalık, 15 Temmuz Darbe girişiminde Malatya Emniyet Müdürlüğü personeline yapmış oldukları görevlerden dolayı teşekkür etti. Ziyaretin bir teşekkür etmek amaçlı olduğunu belirten Çalık, “Kahraman emniyet teşkilatımız bir tarih yazdı milletimiz ile birlikte. Malatya özelinde de 15 Temmuz gecesinden itibaren demokrasi nöbetlerinde milletimizin o kahraman duruşunu çok ciddi manada korudu, kolladı ve kendi savunması ile de darbenin püskürtülmesine vesile oldular. Emniyet Müdürümüzün nezdinde polis teşkilatımızın her kademesinde çalışan arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Emniyet teşkilatımız çok ciddi bir kahramanlık gösterdi. Ankara’daki gazi kurumlarımızdan bir tanesi Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Gölbaşı Özel Harekat Merkeziydi. Darbenin oluşturmuş olduğu çok ciddi manada travmalar, şehitler ve gaziler verdik. Buna rağmen Emniyet mensuplarımız geri adım atmaksızın darbenin üzerine çıplak bedenleriyle yürüdü, milletimizin korunup, kollanmasına vesile oldu. Millet ile devletin birleşmesine vesile olan çok güzel fotoğraflarımız var. Ben darbe teşebbüsünün Türkiye cumhuriyetinin kara lekesi olarak yazılacakken, aydınlık hale getiren Emniyet teşkilatımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalık, Malatya’da bir çok ilçede Emniyet binalarının yenilendiğini de aktararak, İl Emniyet binasının ise 15 Ekim’de tamamlanacağını ve yıl sonu itibariyle Malatya Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasında hizmet vermeye başlayacağını, açılışı içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydetti.

-OTİSTİK ÇOCUKLARA ZİYARET

Çalık ve beraberindekileri daha sonra otistik çocuk ve gençlerin eğitim gördükleri Malatya İbni Sina Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezlerini ziyaret ederek burada eğitim gören çocuk ve gençlerle bir araya geldi. Merkezdeki çocuklarla sohbet eden ve çalışmalarına eşlik eden çalık, zaman zamanda duygusal anlar yaşadı.

Çalık, “Tüm Türkiye’de 350 bin civarında 0-19 arasında otistik evladımız var” diyerek otistik çocukların Türkiye genelinde 676 tane Özel Eğitim Uygulama Merkezlerinde eğitim verildiğini belirterek, okula devam eden otistik öğrenci sayısının yaklaşık 21 bin olmasında dolayı özellikle bu alana daha fazla önem vermeleri gerektiğini ortaya çıkardığını kaydetti.

Bölgeye ve Malatya’ya hizmet etmesi için Malatya’ya modern bir Otistik Özel Eğitim Okulu’nun açılması ile ilgili olarak uzun bir süreden beri çalışma yürüttüklerini, yatırım programına alınan okulun yeniden 100 öğrenci kapasiteli olması amacıyla yeniden revize edilmesi için yeniden çalışma yapıldığını ve projenin şuanda Kalkınma Bakanlığında bulunduğunu kaydetti.

Yeşilyurt Otizm Derneği Başkanı Alaattin Baydaş ve yönetimini ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Çalık, yapılan görüşmeler sonucunda Kalkınma Bakanlığı’nın 10 milyon 500 bin TL tutarındaki 100 öğrenci kapasiteli Otistik Özel Eğitim Merkezi’nin en kısa zamanda ihale edileceğini ve sürecin İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından takip edilmekte olduğunu kaydetti. Çalık, yapılacak olan söz konusu okul için arsanın belli olduğunu da kaydetti.

İLÇE TEŞKİLATLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Çalık, AKP Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe yönetimleri ile de bir araya geldi. Toplantılar esnasında konuşan AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, yapılan çalışmalara Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın verdiği desteklerle Malatya’ya büyük hizmetler kazandırıldığını söyleyerek, Malatya’nın 23 cazibe merkezi içerisine alınmasından dolayı Çalık’a, bakan Tüfenkci’ye ve milletvekillerine teşekkür etti.

Çalık ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı daha önce BM Genel Kurullarında bizzat izleme imkanı bulduğunu, ancak son BM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan7ın yapmış olduğu konuşmanın çok farklı olduğunu ifade ederek, “Çok önemli bir çıkıştı, tüm dünya devletlerine ‘bir dakika’ dedi, ‘Hepiniz kendinize yeniden bir çeki düzen verin, siyaset omurga ister, mazlumun yanında, mağdurun yanında olmanızı gerektirir’ dedi ve BM’nin 5 daimi üyesi dışındaki üyeler içinde ‘Lütfen sizde ses verin’ dedi.  15 yıllık iktidarımızda başımıza neler geldi diye dönüp baktığımızda, evet geçirmiş olduğumuz 11 tane seçim var, ama en az bu seçimler kadar ülkenin birliğine, beraberliğine ve partimize yönelik çok önemli suikastlarla karşı karşıya kaldık. 15 yıllık hikayemiz başarılarla dolu bir hikaye. Ama bu başarıyı taçlandıran en önemli tarihi hikaye ise 15 Temmuz darbe gecesi benim AK Partili teşkilat mensubu kardeşlerimin, gece-gündüz 24 saat orada olan değerli kardeşlerimin hikayesiydi, şehitlerimizin hikayesiydi, gazilerimizin hikayesiydi. Hepimiz ilk gün, ilk dakika il başkanım Hakan Kahtalı ile 22.15’de telefonlaştık, Büyükşehir belediye başkanımız ile 22.15’te telefonlaştık ve ben ‘Ankara’ya gidiyorum’  dedim. Malatya, Türkiye’deki tüm iller içerisinde il merkezinde toplanan ilk il. Ben Malatya teşkilatıma, il başkanım, ilçe başkanlarıma, tüm kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİLLİ İRADE ANITINDA İNCELEME..

AÇalık, Yeşil Hilal Projesinin başlangıç noktasındaki park alanının girişine yaptırılan ‘15 Temmuz Milli İrade Anıtı’nda da inceleme yaptı.

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte ‘15 Temmuz Milli İrade Anıtı’nın yapıldığı alana gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman ve Birim Müdürleri tarafından karşılandı.

Öznur Çalık’a hem ‘Yeşil Hilal Projesi’ hem de ‘15 Temmuz Milli İrade Anıtı’yla ilgili detaylı bilgiler aktaran Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, burada yaptığı açıklamada, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanımız Hakan Kahtalı ile birlikte anıtımızda incelemelerde bulunduk. Yeşil Hilal Projesi kapsamında 90.000 m2 alanda 21 parkımız bulunmaktadır. Fahri Kayahan Bulvarı projemizin başlangıç noktası bu projemiz ‘15 Temmuz Milli İrade Anıtı’ ile başlıyor. Anıtımızda mermerden yapılan hilal ve yıldız ile birlikte şehit isimlerimizin olduğu bir kaide bulunmaktadır. Alan aydınlatması bugün itibariyle tamamlandı, hizmete sunuldu. Gerçekten çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Anıtın üzerine 15 Temmuz Milli İrade Direnişi sırasında hayatını kaybeden kahramanlarımızın isimlerini tek tek yazıp, bu isimleri yaşatarak gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Yeşil Hilal Projesinin Malatya ve Yeşilyurt İlçesine yakışacak şekilde projelendirildiğini ifade eden AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, sahadaki özverili hizmetlerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibini tebrik etti.

Yeşil Hilal Projesinin bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hizmete gireceğini sözlerine ekleyen Çalık, “24 saat esasıyla çalışmalarına ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediye Başkanımız ve ekibi geç saatler olmasına rağmen görevlerinin başında ve sahadaki çalışmalarını sürdürdükleri için kutluyorum. Yeşil Hilal Projesi kapsamında Fahri Kayahan Bulvarına yaptırılan park alanı gerçekten çok güzel olmuş, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Yeşilyurt bölgesinde yaptırılacak 21 parkın hilal görünümü alacağı için ismi ‘Yeşil Hilal’ olarak adlandırılan bu kaliteli proje tamamlanıp hizmete girdiği zaman bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacağına inanıyorum. Fahri Kayahan Bulvarındaki ‘Yeşil Hilal Projesi’ başlangıcına yapılan ‘15 Temmuz Milli İrade Anıtı’na kahraman şehitlerimizi anmak ve unutturmamak adına isimleri yazılacak. Hem 15 Temmuz şehitlerimizin unutulmayacağı hem de Malatya’daki sosyal ve dinlenme alanlarının oluşacağı bu park Malatya ve Yeşilyurt İlçemizin güzel insanlarına çok yakışacak. Başkanımı ve ekibini bu hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Bülten

çalık1

çalık2 çalık3

çalıkmilliiradeanıtı

çalıkanıtı

Etiketler: / /

Yorumlar
  1. Ahnet dedi ki:

    Darbe gecesi oznur hanım oradayken diğerleri neredeydi. Çok söylenti dolanıyor. Hatta darbenin diğer günü vali, emniyet müdürü akşama kadar tecdedeki kayısı araştırma merkezinde olduğunu biliyoruz. Arastirma müdürünü vali çağırdığı halde gelmedi ve açığa alındı. sonra goreve iade ettiler. Halkın içinde olan idareciler isteriz. Hele vekilleri hiç saymiyorum. Ah Malatyam ne zaman sana calisan vekiller sececez

  2. ali aslan dedi ki:

    öznur başkanım ilk gece il başkanlığına geldik. bir tek vekillerden siz vardınız. helal olsun size. gece ankaraya gitmişsiniz. bize de böyle cesur vekil yakışır….

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."