Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Darbenin Bir Ayağı da Malatya’daydı..”

“Darbenin Bir Ayağı da Malatya’daydı..”
 • 27.08.2016
 • Çalık, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Malatya’nın, 2. Ordu ve 7. Ana Jet Üssü’nde birçok hadiseyle karşı karşıya kaldığını söyledi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “FETÖ’nün bıraktığı yerden DEAŞ görevi devraldı ve patlamalar devam etti. Arkasından PKK patlamalarına ve insanlarımıza saldırılarına devam etti. Bunların hepsi bütün terör örgütleri süt kardeşler” dedi.

Çalık, 15 Temmuz’daki FETÖ’nün darbe girişimine karşı duruşundan dolayı AKP Malatya İl Teşkilatına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, terörün hiçbir zaman hedefinin olmadığını, terörün amacının kaos olduğunu, ülkedeki iç karışıklıkları hedeflediğini kaydetti.

“ÜLKEMİZDE İÇ KARIŞIKLIK ÇIKARMAK İSTİYORLAR”

Çakır, 15 Temmuz’da ihanet şebekesinin ülkede iç karışıklık çıkarmayı hedefleyen bir darbe girişiminde bulunduğunu ifade ederek, “Bu darbe girişimlerinin akabinde de terör eylemlerinin artacağını biliyorduk. Dolayısıyla bu darbe girişimi de, terörün amacının da ülkemizdeki huzuru ve istikrarı bozmak, ülkemizin toprak bütünlüğüne kast etmek, ülkeyi bir iç savaşa sürüklemek olduğunu defalarca söyledik, buna göre de politikalarımızı belirledik. Hem darbe girişimi bunu gösterdi hem darbe girişiminden sonraki terör olayları ve farklı suikastlar, bombalama eylemleri daha önce ifade edilmişti. Terör eylemlerinin artması 15 Temmuz’daki darbe girişimini gerçekleştirenlerle aynı elden yönetildiğini amacının Türkiye’nin kalkınmasını yavaşlatmak, savunmasını frenlemek, neticede iç savaşla ülkemizin toprak bütünlüğüne kast etmek. Tabi herkesin bir hesabı olabilir. Biz iri, dinamik olduğumuz müddetçe, perde arkasındaki olayları görebildiğimiz zaman terörle mücadelemiz daha kolay olacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’DE BİRLİK VE BERABERLİK ORTAMI YAKALADIK”

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, 15 Temmuz’da hiç kimsenin istemediği ve beklemediği bir darbe kalkışmasını Türkiye’nin gördüğünü belirtti.

Kahtalı, Türkiye’nin teröre karşı dimdik ayakta durduğunu ve badireleri atlatacaklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Ülke olarak nereden nereye geldiğimizi gösterdi. Daha önceki darbeleri hepimiz biliriz. ‘Darbe yapıldı, ordu yönetime el koydu’ denildiğinde insanlar evlerine kapanır, yapabileceği kadar gıda alış verişi yapardı. Ama Allah’a şükürler olsun öyle bir Cumhurbaşkanımız var ki, ‘ben vatandaşlarımızı meydanlarımıza ve havaalanlarımıza bekliyorum’ ifadesiyle beraber bütün meydanlar doldu taştı. Malatya’da bütün vatandaşlarımız, teşkilatlarımız, belediyelerimiz, Malatya Büyükşehir Belediyemiz bu işe destek verdi. Ama bunların olayları bitmiyor. Bu defada terörle devam ettiriyorlar. Buna karşıda Allah’a şükürler olsun topyekûn tek vücut olarak bunların karşısında durduğumuzu bir kere daha göstermemiz gerekiyordu. Bütün siyasi partilerimizin desteğiyle Türkiye’de bir birlik ve beraberlik ortamı yakalamış durumdayız. Alevi’siyle Sünni’siyle, Türk’üyle, Kürt’üyle hiçbir etnik gurup farkı gözetmeksizin ele ele verdik, ‘vatan bizim namusumuz’ dedik. Dimdik o alçakların özelliklede Pensilvanya’daki bunak ve ona iman etmişlerin karşısında nasıl durulur onu bir kez daha göstermiş olduk.”

“MALATYALILAR DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI GÖĞSÜNÜ SİPER ETTİ”

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tüm siyasi partilerin CHP ve MHP darbeye karşı olduklarını ilk andan itibaren ifade ettiklerini CHP, MHP ve AK Parti’ye oy verenlerin ahir ekseriyetinin darbeye karşı meydanlarda olduğunu belirtti.

Çalık, AKP Malatya İl Teşkilatına, ‘bu meselenin vatan, bayrak meselesi, devletin işgal meselesi’ olduğunu ilk andan ve ilk dakikadan itibaren fark edip, meydanlara çıktığını ve darbeye karşı durduğunu ifade etti.

Darbe girişiminin yaşandığı gece AKP Malatya İl Binası’nın ilk andan itibaren ana baba günü olduğunu kaydeden Çalık, “AK Partili kardeşlerimiz ve Malatyalılar, darbe girişimine karşı göğüslerini siper etmişlerdi” dedi.

Çalık, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Malatya’nın, 2. Ordu ve 7. Ana Jet Üssü’nde birçok hadiseyle karşı karşıya kaldığını ifade ederek, “İstanbul, Ankara ve bir ayağı da Malatya’daydı. Malatya’da darbe girişiminin püskürtülmesinde bütün idarecilerimiz ve yöneticilerimize teşekkür ederken, Malatya AK Parti İl Teşkilatına teşekkürü bir borç biliyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimizi de unutmadık, unutturmayacağız. Bu hain darbe girişiminde yapanları da Türkiye demokrasisinin kara lekesi olarak hatırlayacağız ve lanetlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“O YILAN BİR GÜN ONLARI SOKAR”

15 Temmuz öncesi var olan terör saldırılarının 15 Temmuz sonrası da devam ettiğine değinen Çalık, şunları söyledi:

“FETÖ’nün bıraktığı yerden DEAŞ görevi devraldı ve patlamalar devam etti. Arkasından PKK patlamalarına ve insanlarımıza saldırılarına devam etti. Bunların hepsi bütün terör örgütleri sütkardeşler. Hepsi aynı yerden besleniyorlar ve hepsinin sütkardeşliği var. Bilsinler ki, bunu besleyen, analık-babalık edenler, koynunda yılan besleyenler, ‘bu yılan bize dokunmaz’ demesinler. O yılan bir gün döner, kendilerini sokar. Bu FETÖ içinde, PKK içinde, DEAŞ içinde böyledir. Besledikleri yılan onların üst akıllarına ve koruyan kollayan uluslararası zihniyete dokunacaktır. Bugün Türkiye’yi karabulutlar altında yaşatmaya mahkûm edenler bilsinler ki, biz o kara bulutları ak hale getirmeyi biliriz. Allah’ın izniyle bu millet bizle var olduğu sürece buna devam edeceğiz. DEAŞ’la, PYD’yle mücadele etmek için bugün sınır ötesi operasyonlar yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize hassaten teşekkür ediyorum. Şuanda oradaki askerlerimiz Cerablus’u tamamen DEAŞ’tan boşaltmış vaziyetteler ve PYD’nin özellikle Fırat’ın Batı’sına geçmesiyle alakalı vermiş olduğu mücadeleyi engellemek adına da yeniden kendi bölgelerine çekilmesi için TSK gerekli olan tüm işlemleri yapmaktadır.”

“AMERİKA’NIN YILANIN BAŞINI TÜRKİYE’YE VERMESİ GEREKİYOR”

Çalık, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin arkasında kimin olduğunu herkesin çok net bildiğini ifade etti.

Türkiye’yi Suriye’ye, Irak’a, Lübnan’a, Mısır’a çevirmek isteyenlerin de darbe girişimini kimin yaptığını çok iyi bildiğine dikkat çeken Çalık, “Biz bunların arkasında FETÖ terör örgütünün elebaşının Pensilvanya’da yaşadığını hiç söylememize gerek yok, onlar zaten biliyorlar. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye’ye gelişinde  ‘geç geldiğim için özür dilerim’ dedi. Bu özür umarım ki samimidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu ülkede yaşayan vatandaşların Amerika’nın samimi olduğuna, müttefik olduğuna inanabilmesi için terörist başını mutlaka iade etmesi gerekir. Samimiyetlerini ve bu darbe girişiminin arkasındaki Fetullah Gülen’i desteklemediklerini göstermek için yapılması gereken yegâne işlem terörist başını Türkiye’ye iade etmekten geçer. Eğer Türkiye üzerinde oyun oynayan bu terör örgütünün elebaşı 40 yıldır sinsice bütün yapılarımıza sızan bu elebaşını Amerika, Türkiye’ye teslim ederse, biz biliriz ki, Amerika bu konuda samimidir, Türkiye’nin yanında yer alacaktır. Joe Biden’ın söylemiş olduğu ‘Amerika bu hukuk devletidir’ sözü vardı ve bu hukuk devleti çerçevesinde Türkiye’den heyetler gönderildi. ABD’den ilk kez böyle bir girişim için Türkiye’ye heyet gönderildi. Amerika hukuk devletidir, doğrudur ama birde Guatemala’da parmaklıklar arkasında yaşayan mahkûmların yaşadıkları dram, hukuksuzluk, adaletsizlik var. Bazısına adalet, bazısına adaletsizlik yapan Amerika’nın Türkiye’ye FETÖ terör örgütünün başındaki yılanın başını Türkiye’ye vermesi gerekir. Amerika, bizim stratejik ortaklığımızı sürekli dile getiriyor. Bu konuda ortaklığımızı ispatlaması ve Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının Amerika aleyhinde düşünmüş oldukları düşüncelerin pozitife dönüşebilmesi için kesinlikle terörist elebaşının Türkiye’ye teslim edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

öznur2

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Torje1905 dedi ki:

  Ablacim 2 aydir bu darbe muhabbetyle gittignz her yerde hep ayni nakaratlar yeter da sıkılmadinzmı?cikin bide yaptiklarinizi yapacaklarinizi anlatin darbeyi vatandslar ve Reis püskürttü siz naptiniz 2aydir butun malatya milletvekillerindn baska cumle duymaz oldk

 2. Salih dedi ki:

  Sayın Çalık 15 Temmuz öncesi size geldik, görüşemedik, yanınızdaki kahramanlara gittik,FETÖ konusunda elimizde bilgi belge var diye randevu bile alamadık.Malatya Ak parti yönetimi FETÖ örgütüne karşı 15 temmuzdan önce hep sustu.

 3. Süleyman Özerol dedi ki:

  Kimler imiş acaba?
  Amerika’dan mı gelmişler?
  Çin’den mi?
  Yoksa yüzde seksenin içinden mi?

  1. Süleyman Özerol dedi ki:

   “ilk andan ve ilk dakikadan itibaren fark edip”
   Demek ki her şeyi biliyorlarmış…

  2. Salih Kalkan dedi ki:

   Yüzde 20’lik kesim darbecimi yani…Bizde seni sosyal demokrat bilirdik Süleyman efendi…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."