Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

Polat’ın Bir Ricası Maliyeti Düşürmüş!

Polat’ın Bir Ricası Maliyeti Düşürmüş!
 • 09.09.2018

Malatya sofralarının vazgeçilmezi pide ekmeğinin gramajı artırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın girişimleri sonucunda 150 gram olan pide ekmeğinin gramajı 200 grama çıkartıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, sadece ekmek fiyatlarını değil piyasadaki diğer gıda fiyatlarını da yakinen takip ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin ekonomik bir savaşla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Başkan Polat, “Yaşanan ekonomik süreci Türkiye de bilmeyen yok. Ekmek fiyatlarının artması Malatya nüfusunun tamamını etkiliyor. Dar gelirli vatandaşlarımız zamlardan daha çok etkileniyor. Yaşanan süreçlerden sonra un ve diğer bileşenlerin tamamına zamlar geldi. Mutlaka bu konularla ilgili fırsatçılarda ortaya çıkacak. Biz bütün konuları yakinen takip ederek hemşerilerimizin hayat şartlarını zorlayacak her şeye müdahale edeceğiz.

Nitekim geçen hafta 150 gram pide ekmeğine 25 kuruşluk zam yapılmış ve pide ekmeği 1.25 kuruştan satılmaya başlanmıştı. Bizde Valiliğimiz, Ticaret Sanayi Odamız, Esnaf Odaları Birliğimiz ve Fırıncılar Odası ile görüşmeler yaptık. Fırıncı esnafımızla istişare ettik. Yaptığımız görüşmeler sonucunda ekmeğin gramajını 150 gramdan 200 gramaja çıkarılmasını sağladık. Fiyatı da 1.25 kuruş olacak. Kurum, kuruluş ve fırıncı esnafımızın göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ediyorum. 200 gram pide ekmeği 10 Eylül Pazartesi gününden itibaren 1.25 kuruştan satılmaya başlanılacak” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. DEMİRHAN dedi ki:

  TÜRKİYEDE SON BİR AYDA TÜM ÜRÜNLERE A’dan Z’ye % 70 ZAM GELDİ KİMSEDEN ÇIT ÇIKMIYOR.BU ÜLKEDE YAZ GÜNÜ DOMATESİ 10 TL YE PATATESİ 8 TL YE KURU SOĞANI 8 TL YE YEDİ VATANDAŞ.NEDE OLSA 3 MARKETİN TEK ELİNE KALDI KOSKOCA ÜLKE(BİM,101,ŞOK) BU MARKETLER BÜTÜN. ÜRÜNLERE % 50 YE YAKIN ZAM YAPTI.TABİKİ TV DE FİLAN SÖYLENMEDİĞİ İÇİN VATANDAŞ ALIŞVERİŞTE ANLIYOR.GEÇENLERDE BU 3 MARKET TARIM BAKANINA SÖZ VERMİŞ YIL SONUNA KADAR EKMEĞİ 1 TL YE SATACAKLARMIŞ BU OLAYA KARGALAR BİLE GÜLER DİĞER 350 KALEME ZAM YAP EKMEĞİ 1 TL YE VERECEĞİM DE ŞAKA GİBİ.BURDA ASIL KONU ÜLKE BU 3 MARKETİN TEKELİNE NEDEN KALDI.YOKSA PİDE FIRINLARINDA AKŞAMA KADAR EVİNDE ELEKTRİK GİTMESİN DİYE TAVA,GÜVEÇ. VS ÜCRETSİZ YEMEK PİŞİRTEN AKILLI GEÇİNEN İNSANLARLA DOLU.AMA BUNDAN SONRA 0,25 KURUŞ ZAM İÇİN GEREKSİZ YORUMLARI OKUYAN PİDECİLER TÜM TÜRKİYEDE ALINAN YEMEK BAŞI EN AZ 5 TL Yİ ALIRLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.VATANDAŞ EKMEĞİ SADECE UNLA SUDAN İBARET SANIYOR HERHALDE BUNLARIN DIŞINDA EN AZ 40 KALEM DAHA GİDERİ VAR FIRINLARIN AMA BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAK MEŞHUR BU ÜLKEDE .VATANDAŞIN SORGULAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ KONU TÜRKİYEDE BENZİNE,MAZOTA,TÜPE,DOĞALGAZA,UNA,ELEKTRİĞE KAĞIDA,POŞETE DAHA SAYAMAYACAĞIM YÜZLERCE KALEM ÜRÜNE NEDEN ZAM GELMİŞ BURDA GARİBAN FIRINCILAR YOK ZAM YAPMIŞ YOK KORSANMIŞ MIŞ MIŞTA MIŞ MIŞ!! OTOPARKLAR 5 TL DEN 10 TL YE ÇIKMIŞ MALATYADA ÇIT YOK.ESNAF,VATANDAŞ,ASGARİ ÜCRETLİ,MEMUR,İŞÇİ,GARİBAN VE EMEKLİLER ERİYORRRR NOKTA…….

  1. bayram 44 dedi ki:

   yazdıklarının çok az doğruluğu var ama bayağı sıkmışsın domates nerde 10 lira 3,5 lira bugün aldım at at at at

   1. DEMİRHAN dedi ki:

    Bayram 44 ben vatandaş yaz günü domatesi 10 tl ye yedi dedim.Senin 11 eylül 2018 de aldığın domatesi kast etmedim bu alttaki tırnak içindeki yazı gazete vatanın yazısı Antalya Büyükşehir Belediyesi toptancı hali çıkış fiyatı nakliye vs hariç.Gerçek haber yani.Benim yazdıklarım noktası,virgülüne kadar doğru pek yakında daha iyi anlarsın….Artı benim yorumum seni niye rahatsız etti.Senin bildiklerini kendine sakla bayram 44 !!!!
    “”Sofraların en fazla tüketilen ürünü domates, nisan ve mayıs aylarında cep yaktı. Market rafları ve pazar tezgahlarındaki fiyatı 10 liraya kadar yükselen domates, enflasyon rakamlarının yükselmesinin de nedeni gösterildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nin 2 Mayıs fiyat listesinde kilogramı 4.50- 6.80 lira arasında işlem gören domatesin çeri ve kokteyl gibi özellikli çeşitlerinin toptancı halden çıkış fiyatı ise 10 liraya kadar yükseldi.””

 2. doğan dedi ki:

  Yetki konusuna ve kanuna bakılmalı Adaletli bir karar çıkmalı ve denetimler aksatılmamalıdır..
  İnsanlardaki Doymayan nefisten suistimalciler hat safadadır…

  DENETİM..DENETİM…=BAŞARI=MALATYALININ MUTLU OLMASI

 3. Aziz dedi ki:

  Eğer doğruysa, 200 g ekmeğin 1, 25 t olması, 150 g ekmeğin 1 t olmasından daha ucuza gelir. Yani ekmeğin gramaj fiyatı ucuzladı.

 4. Deka dedi ki:

  Fiş fatura kesmeyen otoparkların %50 zam yapmasına ne demeli buna kim engel olacak

  1. MALATYA LI dedi ki:

   DEKA BEY YÜZDE YÜZ YAPMIŞLAR AKP VEKİLİ BUNLARLA MÜSADELE EDECEM DİYE HABER YAPMIŞ İNŞALLAH YAZDIKLARIMIZI OKUYORLARDIR

 5. umut dedi ki:

  Malatyada pide üreten fırınlarda çok fazla hijyen sorunu var.

 6. Malatyali dedi ki:

  Tosuncuk ne yapti Çaldi mehteri bir iki dinden imandan bahsetti samimi inançlı biz müslümanları kandırdı paraları topladı kaçtı dış ülkelerde çatır çatır yiyor ben esenlik ve motasin zarar etmesini anlamış değilim bu şehirde yaşayan insan olarak Mart’ta seçim var belediyelerin ne kadar borcu var geliri ne gideri ne bilmiyorum bir sendikaya uyeyim sendikanın yıllık geliri nedir bu paraları nereye harcıyor bilmiyorum kısacası biz kapalı hesap vermeyen ve hesap sormayan sorumluluk ustlenmeyen çok zorda kalırsak da topu kadere atan bir toplumuz.

 7. Chn dedi ki:

  Öyle veya böyle gıramaşda düştü fiyatta arttı ekonomi yaptırımda millete yüklenmenin anlamı yok

 8. Maksut dedi ki:

  Haber değil reklam

 9. murat dedi ki:

  esenlik marketi münir erkal kurmuştu. onun zamanında markette her şey hem çok uygundu hem de belediye kar ediyordu. kernek şelalesinde halk uygun fiyata çay içip yemek yiyordu. şimdi gezin en pahalı market esenlik ve iflas noktasında. esenliği bu hale getirenler belediyeyi yönetiyor. üstelik zamanında oy vermek küfürdür diyenler. ölüm var, kul hakkı var, Allah’tan korkun. fani dünya. 750 bin nüfusun vebali üstünüzde. dost acı söyler.

 10. Hüseyin dedi ki:

  Garibanın ekmeği ile oynamadıgınız kalmıştı oda oldu

 11. ESNAF dedi ki:

  OTOPARKLAR 5TL DEN 10. TL OLMUS BUNADA BİR EL ATSİN BARİ

 12. ABUZER dedi ki:

  polatın aklına yenimi gelmiş aylardır pideyi 150 grama düşürdüklerinde neden kimsenin sesi çıkmadı

 13. Gülsün dedi ki:

  Yazıklar olsun milletin ekmeğine göz koyanlara..

 14. Malatyanin yerlisi dedi ki:

  Vallahi bizim mahallenin fırını pazartesiyi beklemedi bugünde aldık 1.25den nasıl olacak illâ kavgamı edek

 15. EYYÜP KILINÇ dedi ki:

  Buğdayın, pancarın kotasını kaldırın, buğday uçuşlar şeker uçuşlar. Seka kağıt fabrikası yeniden açılsın kağıt bile uçuşlar.

 16. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Esenlik satılmış galiba beyler. Açıklama yapılsın.

 17. Arif dedi ki:

  Önce esenliğe baksın

  1. Alp dedi ki:

   Esenliğe ne baksın…esenlik buhale nasil geldi biliyormusun…Ona baktıkları için geldi…

 18. Alican dedi ki:

  1 kilo buğday 1200 tl 1 kilo un perakende 2 tl ..bir kilo undan su 2000 gr hamur 2000 gram hamurdan 200 gramdan 8 ekmek çıkar 8 ekmek 8 tl ..kara bak en an az 5 tl si kar

  1. Mustafa dedi ki:

   Efendi 1 kg buğdayı kim 1,2 satıyor
   Enson ekmeklik buğday 1,65 den işlem gördü.
   Kimse maliyet hesabı yapmasın
   İçinden çıkamaz
   Herkes kendine şu soru sorsun biz nerede yanlış yapıyoruz diye yada yandaş TV izlesin

  2. Bülent dedi ki:

   Elektrik su odun işçi bedava zaten

  3. Mlt44 dedi ki:

   Bu nasıl hesap? 1 kg una 1kg su mu konur? Hayatında hiç hamur yaptın mı? Ayrıca ekmek pişince kilosu düşer. 200 gram ekmek için yaklaşık 300 gram hamur tartılarak pişirilir. Mahallendeki fırıncıya sor öyle hesap yap. Bir de çalışanların ( en az 4 kişi) maaşı, odun veya doğal gaz parası, su parası, dükkanın kirası, sigorta vb. Bunlarıda kat bu hesaba.

  4. Vural dedi ki:

   Kira gideri vergi belediye elektirik su odun işçi yövmüyesi emek bunları hesab eden yok galiba

 19. Alperen dedi ki:

  Bunlar resmen milletle dalga geçiyor
  TMO çiftçi den 950 krş aldığı buğdayı satmasın stokların tüccar elimdeki buğdayı dolara göre satsın AKP li seçmende reisi başkan yaptık diye keyifini çıkarsın. Bence ne kadar zam yapsalar azdır. stokçular başı TMO kimse ses etmiyor. Millet hala masal dinliyor.

 20. Soysal Çelik dedi ki:

  Malatyalılara 3 aydır zulüm yapılmış. Milletin ekmeği göz göre göre çalınmış. Bunun hesabı sorulmayacak mı?
  AKP’liler neden oy kaybettiklerini şimdi anlıyor mu?
  3 aydır Malatyalıların ekmeği çalınmış. Bunun hesabını soracak babayiğit yokmu?

 21. Murat dedi ki:

  Bu fahiş fiyatlı satışları, hergün yapılan fahiş zamları durdurmaya Esenlik Marketlerden başlamaya ne dersiniz Sayın Polat? Sebze meyvenin en kalitesizi birinci sınıf maldan pahalı bu esenliklerde

 22. Taner dedi ki:

  Mehteri ver mehteri

 23. Ali dedi ki:

  Millet ekmekten başka bir şey yiyemiyor sağolsun ak parti ekmeğede muhtaç edecek

  1. MALATYA LI dedi ki:

   OY VERİRKEN MUHAREM BEY BUNLARI AÇIK AÇIK SÖYLEDİ AMA YİNE GİDİP GELİP OYUNUZU VERDİNİZ ŞİMDİ AĞLAMAYIN

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."