Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

Deva’dan İlk Gün İstifası.. ‘İçine Girince Gördük ki..!”

Deva’dan İlk Gün İstifası.. ‘İçine Girince Gördük ki..!”
 • 11.07.2020

Ali Babacan liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva)’nin Malatya İl Örgütü’nü kurmak üzere, genel merkez tarafından atanan 6 kişilik “Malatya Kurucu Heyeti”nde yer alan Bağımsız Denetçi Hüseyin Sarıgül, atamanın yapıldığı günün ertesinde sosyal medya üzerinde partisine yönelik yaptığı çok sert bir eleştirinin ardından, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

“Sosyal medya üzerinden Deva Partisi’ne yönelttiği sert eleştirinin istifa etme anlamına mı geldiği?” yolundaki sorumuzu cevaplandıran Hüseyin Sarıgül, “Tabii istifa ettim; ama mesele istifadan da öte bir şey…” dedi.

Kurucu heyette yer aldığının açıklanmasının üzerinden 24 saat bile geçmeden, sert eleştirilerinin ve istifasının gerekçesine ilişkin soruyu da cevaplandıran Hüseyin Sarıgül, “Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, ben, ‘partinin il başkanı olmadım, şu veya bu olmadım’ diye istifa etmedim. Benim derdim siyaseten makam mevki sahibi olmak değil. Bugüne kadar herhangi bir siyasi partiden siyaset yapmış biri de değilim. Birçok partiden siyaset yapmam için teklif aldım ama siyasi bir makam mevki peşinde olmadığım için bugüne kadar kabul etmedim” diye konuştu.

Hüseyin Sarıgül, “Bugüne kadar il başkanı olacağım söylendi ama son dakikada ne olduysa değişti. Ama bütün bunlar önemli değil” dedi.

Hüseyin Sarıgül, “Bugüne kadar birçok partiden teklif aldığınızı ve teklifleri reddettiğinizi söylüyorsunuz. Peki, Deva Partisi’nde politika yapmayı neden kabul ettiniz?” şeklindeki soruya ise, “Çünkü bu partinin kurucuları arasında yeni bir şey ortaya koyacaklarını söyleyen, ilkelerden, siyasi ahlaktan bahseden, topluma yeni bir ufuk ve ülke için yeni çıkış noktaları belirleyeceklerini söyleyen isimler vardı. Tabi bu söylemler beni de heyecanlandırmıştı. Ülke için yeni bir umut olacağını düşündüm. Partinin il teşkilatlarının ilkeli, siyasi ve evrensel söylemleri olan, söyleyecek sözü olan inanlardan kuracaklarını belirtmişlerdi” şeklindeki sözlerle cevap verdi.

“Ama içine girince gördük ki ne değer var ne ilke…”
Deva Partisi’ne ülke için yeni bir umut yaratacağı düşüncesiyle girdiğini vurgulayan Bağımsız Denetçi Hüseyin Sarıgül, yeni bir iddia ile yola çıkanların seki alışkanlıklarını aynen sürdürdüğüne tanık olduğunu söyledi. Sarıgül, “Deva Partisi’nin ülkemiz için yeni bir umut olacağını düşündüm. Ama içine girince gördük ki ne değer var ne ilke. Siyasetteki bildiğimiz ayak oyunları burada da var. Söyleyecek sözü, özgüveni, mücadele yeteneği olan insanlardan ziyade ağzı olan ama dili olmayan, biat edecek insanlar istiyorlar. Bu tarzdaki insanlar tercih ediliyor. Yeni bir iddia ile ortaya çıkıyoruz diyenler, eski alışkanlıkları aynen sürdürüyorlar. Dolayısıyla bu partinin içinde yer almak istemedim ve istifa ettim” dedi.

Atandığı günün ertesinde partisine çok sert eleştiri yöneltmişti
Deva Partisi Malatya Kurucu İl Başkanı Onur Güneş’in yanı sıra, aralarında Hüseyin Sarıgül’ün de olduğu 6 kişi Malatya Kurucu Heyeti üyeleri olarak atanmış ve Malatya il örgütünü kurmakla görevlendirilmişti.

Deva Partisi Kurucu Heyeti Üyesi Hüseyin Sarıgül, Malatya Kurucu Heyeti’nin belirlendiği ve isimlerinin açıklandığı günün ertesinde Facebook hesabından, Deva Partisi ve Malatya İl Başkanı’nı belirleyenlere yönelik olarak, çok sert ifadelerin yer aldığı bir paylaşımda bulundu.

Hüseyin Sarıgül o paylaşımında, yöneticisi olduğu açıklanan Deva Partisi’ni şu ifadelerle eleştirdi:

“DEVA denen partiyle yüzleşmem gerekiyordu, yüzleştim.
Adeta kendimce parça alıp otopsi yaptım.
Ne yazık ki klonlandığı asıl gövdesi gibi bu yavru da kanserli çıktı…
Gördüğüm gerçek, tam bir maskeli balo. İçinden geldiği mecranın level atlamış, yeni bir macerası.
Geçmişlerinden edindikleri yegâne tecrübe, yalana yeni tarz katmak. “İlke” ve “değer” söyleminden geriye hala bir itibar kalmışsa onu da tüketmek.
Bu her düzeyde böyle.
Benden uyarması; sonra demedi demeyin. Yine yeni bir yalanın yirmi yıl başını beklemeyin.
Aha da buraya yazıyorum…”

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Çırmıhtılı44 dedi ki:

  Ne gülünç.İyiki bu adamı il başkanı yapmamışlar.Isabetli olmuş.Kendi kendini yalanlıyor.Bulunmaz Hint kumaşı mübarek.

 2. Yerelli dedi ki:

  En iyisi benim. Ehliyetim de liyakatim da var. Maddi ve manevi gücüm de. Karizma da o bicim DİYENLER kıyıda köşede oturup da elini de taşın altına koymasa meydan da hoşlanmadığın tiplere kalır. Hiç kimsenin eleştirme ve söz söyleme hakkı yoktur. CESARETİN varsa girersin ortalığı da EMR OLUNDUĞU GİBİ DOSDOĞRU halinle toz duman edersin. VAR MISIN?

 3. Ramazan dedi ki:

  Adama bak asıl koltuk sevdalısı sensin il başkanı seçilemediği için nasıl zoruna gitmiş. Senin gibilerin ne memlekete ne ülkeye faydası olur. Yolun açık olsun hüseyin.

 4. kaan dedi ki:

  Helal olsun Deva Partisinde kalsan bu kadar reklamı yapamazdın,yolun açık olsun……………………..

 5. hacı dedi ki:

  mevzu gayet acık,agabeg il başkanlığı beklerken hüsrana uğramış..hayırlısı olsun hakkında

  1. Ramazan dedi ki:

   Çok haklısınız. bu adam il başkanı olamadığı için istifa etti.

 6. Mümtaz44 dedi ki:

  Reise asıl ihaneti kendi parti yönetimi yapıyor
  Hangi partihangi siyasetçi çıkarı için çalışmıyor
  Reishariç hepsi tam gaz yolunda akparti dahil
  Millet kimsenin umrunda degil al birini vur ötekini

 7. Kadir dedi ki:

  Devlet bu adamı korumaya alsın belki lazım olur, bir günde bukadar şeyi nasıl fark etmiş bilim adamları araştırsın.
  Malum adam mrvki makam için bu yola girmemiş amaç falan filan işte. Zaten ben mevki makam için siyasete giren bir adam tanımadım.

 8. Kadir dedi ki:

  Allah ıslah etsin.

 9. Malatyalim44 dedi ki:

  Siyaset yalan, menfaatçilikten başka hiçbir şey değildir, siyasetten uzak durun,sadece dışarıdan gözlemleyin,hangi parti gerçek anlamda memleketi için,milleti için adam gibi elini taşın altına koyuyorsa, adaleti doğruluğu dürüstlüğü savunan partiyi gözlemleyin

 10. HAKAN dedi ki:

  Bir zamanların mazlumdercisi bir zamanların ihd cisi bir zamanların hdp cisi bir zat kalkmış diyor içine girince öğrendim. Sen bir önce ne olduguna karar ver. Kim olduğuna ve nerde durduğuna karar ver.

  1. Banazı44 dedi ki:

   Hdpli olduğunu ispatla ispatlamazsan müfterisin

 11. Ddt dedi ki:

  Cok komik ya. İl baskani yapmamislar istifa etmissin.. o gune kadar gormeyip il baskani olmayinca mi gordun… Niye bahane uretiyorsunuz

 12. Kadir dedi ki:

  Ak partide bana neden sıra gelmedi diyip kendi istikballeri için saf seçmen arayan adı yeni niyetleri eski partimiz. Dün Ayasofya için attıkları tweet’ler de Devanin ölü doğduğunun gösteren tüm sahte yeni yüzlere rabbim memleketi teslim etmesin seçmenin verdiği tüm mesajları okuyamayan ve önlemler almayan Ak Parti’nin yarattığı aktörler cogalacaktir.

 13. İsmet dedi ki:

  İlk günden medyummusun 6 kişilik kurucu heyetiyle Ankaraya gidiyorsun sen değilde 6 kişinin içinde bir başkası seçiliyor sonra kalkıp partiyi karalıyarak makam mevki peşinde değilim diyosun. Madem öyleydi neden gittin Samimi olun biraz nefsinizi yenin duruşunuz olsun. Ayak oyunları ile kendinizi kullanıyorsunuz.

 14. Ali Veli dedi ki:

  Başkan yapmadılar diye istifa ettim desene şuna doğrudan. Yok efendim değermiş de ilkeymiş falan filan.

 15. hüseyin dedi ki:

  Beklentiniz büyüktü galiba? Sizin gibi kişilerle yola çıkmak hata. Babacan gibi dürüst siyasetçi bundan sonra daha dikkatli olmalı “Adam” seçimlerinde.

  1. öneri dedi ki:

   Güldür Güldür show
   Güldürme beni

 16. Banazı44 dedi ki:

  İbrahim gezer yapı itibariyle insanları kullanan biri, nitekim bilsamıda bu amaçla kullanmış ama ak partide yer bulamamış kutsal davasını bu deva deva ile işletmeye başlamıştır. Hğseyin sarıgül bunu kabul edemez yapı itibariyle çok çok kaliteli bir insan… Haklı bir tercihde bulunmuştur

  1. vatandaş dedi ki:

   Tabi tabi buram buram kalite kokuyor Deva partisi iyidir veya kötüdür onu bilemem ama bir Malatyalı olarak şundan eminim mevki makam için her şeyi mubah görenleri rabbim hem Malatya siyasetinden hem de ülke siyasetinden uzak tutsun

  2. Ramazan44 dedi ki:

   Ayrıca ibrahim gezer hakkında çok yanlış düşünüyorsunuz.

 17. Gelecekmalatya dedi ki:

  Hüseyin sarıgül malatyanın önemli değeridir. Hiçbir zman menfaatini parti parti dolaşıp kabul edilmeyenler gibi önüne koymamıştır. Ayak oyunları maalesef ülkemizin gerçeği… Değeri olmayanlar yine bir parti adıyla malatyayı domine edeceklerdir.

 18. mustafa44 dedi ki:

  Bu adam kim tanıyan var mı? Birçok partiden de teklif almış…vsvs Herkes sıradaymış. Demesine göre çok ilkeliymiş… Deva denen parti ve diğer bu adama talip partiler hiç mi adam seçmeyi bilmez…

 19. Yasin Bikriye dedi ki:

  Hüseyin Sarıgül, “Bugüne kadar il başkanı olacağım söylendi ama son dakikada ne olduysa değişti. Ama bütün bunlar önemli değil” dedi.
  Bütün sorun bu anlaşılan.
  Başkan olmayınca veya atanamayınca istifa edilmiş.
  Bingöl’de aday olduğu söylenen kişi listede adı açıklanmayınca Ankara’daki otelde intihar etmişti.
  İntihar etmek yerine istifa etmesi önemli.

 20. Hakan dedi ki:

  Bu işin tabiatında mı var ne? Önce davamız için varız, hiçbir şahsi beklentim yok derler. Sonra makam ve mevki beklentisi içine girerler elde edemeyince dava dedikleri her ne ise onu tukaka ilan ederler ve kendilerine yeni bir dava bulurlar.
  Bu durum bana Mekkeli müşrikleri hatırlatıyor. Önce kendi elleriyle helvadan bir put yapar, acıktıklarında yer, sonra yeni bir put yapar ve ona taparlar.
  Adama sormazlar mı İl Kurucu heyeti ile bir gün öncesinde Ankara’ya gidiyorsun seni il başkanı atamayınca basıyorsun velveleyi. Yok efendim parça aldım, otopsi yaptım vs. Bir de ilke ve değerlerden bir şey kalmadığından yakınıyorsun. Adama “hadi şurdan” demezler mi?
  Adam öyle profesyonel ki belki bir yıldır kanserli yapıyı teşhis edememiş de il başkanı atanamayınca hemen birkaç saat içinde kanseri teşhis etmiş ve operasyonu gerçekleştirmiş. Sonra da maşallah dağıtsa hepimize yetecek zekâsıyla bize akıl vermeyi ihmal etmiyor. “Benden söylemesi bir yalanın yirmi yıl daha başını beklemeyin!” Bir de maskeli balo falan. Ya vallahi bunlar bu vatandaşı geri zekalı kendilerini de kurdukları üç beş süslü cümleyle çok zeki zannediyor. İşte siz bu sivri zekânızdan dolayı kaybetmeye mahkumsunuz.
  İbrahim Gezer ve ekibiniz vatandaşın emekleriyle kurduğu derneği siyasal amaçlarına alet ettiği gün kaybetti. Bugün İbrahim beye vekilllik veya belediye başkanlığı verilseydi bu eleştirileri yapacak mıydı? İnanın bugün ilkesizlikle suçladığın arkadaşlarınla mayanız aynı. Bu milletin feraseti ve irfanı sizi yokluğa mahkum edecektir!

 21. Aslan kaya dedi ki:

  Başkan olamadim demiyor kedi uzanamayacaĝi cigere mindar der demiyor…

 22. Tekin dedi ki:

  İstediği koltuk verilmeyince istifa etmiş.

 23. Ahmet dedi ki:

  evet aynen öyle

 24. Malatyalı dedi ki:

  Sizler daha çok sürüneceksiniz. Çünkü Reise ihanet ettiniz.

  1. öneri dedi ki:

   “Sizler” derken ?
   bu teZAT zurnanın son deliği…
   il başkanı olamayınca kendi ifadesi ile AHA burada demişşş.
   üstlerinde mibzer mühendisi bir bilen varken bu elekten dökülen çok olur.

  2. malatyalı dedi ki:

   ”Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama ne yazık ki sen silahsız gelmişsin ”

   1. öneri dedi ki:

    Neyi, nasıl anladın?

  3. Vatandaş44 dedi ki:

   R.T.E o kadar iyiyse neden onlarca üniversite mezunu iş bulamayıp intihar ediyor? Tabi bunlar medyaya yansıtılmıyor bizzat olaya şahit olmanız gerekiyor. İyice araştırın anlarsınız ne dediğimi. Bi internete bakın sınav sabahı intihar edeninden evine ekmek getiremeyen babaya kadar herkes intihar ediyor. Ama iktidar parti çok iyi! Sizcede çelişkili değil mi? Ahmet çakır 20 bin tl lik alt yapı çalışmasını 2 milyon tl ye yapıyor. Nerde bu 1milyon 980 bin tl?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."